ZATERDAG 2 JUNI 1934 JE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD. PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 2 Juni 1934, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerst.: 772.7 te Aberdeen en Stornoway. Laagste barometerst.: 757.3 te Janmayen. Verwachting tot den avond van 3 Juni: Zwakke tot matige Oostelijke tot Noor delijke wind. Licht tot half bewolkt. Waarschijnlijk droog weer. Iets koeler. Het gebied van groote warmte ver plaatste zich naar het Oosten en ligt thans in Oost-Duitschland. In het Westen ver anderde de temperatuur weinig. Op IJs land steeg zij tot zomerwarmte in het bin nenland. Behalve de onweersregens in Frankrijk viel nergens regen van beteeke- nis en is het weer overal zomersch warm en zonnig. Voorloopig zijn er nergens groo te veranderingen te wachten. LUCHTTEMPERATUUR Temperatuur des middags te half drie 22 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Zaterdagnamiddag 9.41 uur tot Zondagmorgen 4.13 uur; van Zondagnamid dag 9.42 uur tot Maandagmorgen 4.13 u-^:. HOOG WATER Te Katwijk: op Zondag 3 Juni: voorm. 7.22 uur en nam. 7.52 uur; Maandag 4 Juni voorm. 8.21 uur en nam. 8.43 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 20.5 gr. C. Zweminrichting „De Zijl",, 7 uur 20 gr. C. DE WERKLOOSHEID. In de eerste helft van Mei iets gedaald. De Directeur van den Rijksdienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbe middeling deelt mede, dat iin de week van 7 tot en met 12 Mei 1934 het aantal leden van ingevolge het Werkloosheidsbesluit 1917 gesubsidieerde vereenlgingen bedroeg 587.000, waarvan 85.300 landarbeiders. In de Maanden Mei tot en met November wor den geen gegevens aangaande de werkloos heid van de vereenigingen van landarbei ders ontvangen. De werkloosheid onder de overige 501.700 verzekerden bedroeg in ge noemde periode 25.1 pCt. In de vorige verslagperiode (23 tot en met 28 April) bedroeg de werkloosheid onder de 589.000 verzekerden 23.5 pCt. Indien ech ter de landarbeiders ook in die periode bui ten beschouwing waren gebleven, zou het percentage zijn geweest 25.3. In vergelij king hiermede is de werkloosheid in den loop van twee weken gedaald met 0.2 pCt. Bij 1062 organen der openbare arbeids bemiddeling stonden op 12 Mei 1934 in totaal 322.499 werkzoekenden ingeschreven, waaronder 308.132 mannen. Hiervan waren werkloos 299.806 personen, waaronder 289.935 mannen. Op 28 April 1934 bedroeg het totaal aantal ingeschrevenen bij een ongeveer gelijk aantal organen 331.791. Hiervan waren werkloos 308.769 personen. Het aantal ingeschreven werkzoekenden is sedert 28 April 1934 gedaald met 9292, het aantal werkloozen met 8963. Blijkens een op 1 April 1934 ingesteld on derzoek naar de leeftijden van de werk- looze arbeiders, stonden op dien datum in 316 gemeenten met 5000 en meer inwoners ingeschreven: 8317 mannen jonger dan 18 jaar; 50.979 mannen van 1825 jaar, 220.384 mannen van 26 jaar en ouder. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: candidaats-examen rechten, de heeren: M. E. J. Hijmans, de Steeg, H. Jochems, Den Haag; candidaats-examen klassieke letteren mej. M. A. Lindenburg, Delft; doctoraal-examen rechten, de heer I. J. Meyers, Den Haag. Examen van apothekers-assistenten te Leiden, geslaagd de dames M. C. Borst, M. H. J. Hooymans, G. Vingerling. STADSNIEUWS DE VEILIGHEIDSWEEK VRAAGT ALLER AANDACHT. NIET MINDER DAN 117 AANRIJDINGEN IN MEI, WAARVAN 5 MET DOODELIJKEN AFLOOP. De Commissaris van Politie te Leiden schrijft ons het gevolgende: Gebruik makende van de mij geboden gelegenheid wil ik gaarne een woord van opwekking richten tot alle weggebruikers om mede te werken aan het welslagen van de Verkeersweek. Dat het noodig is te stre ven naar oneer veiligheid op den weg, zal ieder beamen. De dagbladen vertellen ons dagelijks van aanrijdingen met noodlottige gevolgen, Nu eens was het een voetganger, die ondoordacht zich op den rijweg begaf, dan weer een wielrijder, die zonder teeken te geven van richting veranderde, of een automobilist, die inhaalde en voorbij reed terwijl de veiligheid zuliks niet toeliet. Alle weggebruikers, stuk voor stuk, ma ken zich onophoudelijk schuldig aan ver- keersfouten. Heel vaak onwetend, niet be seffend aan welk gevaar men zich zelf en anderen blootstelt. Daarom verdient het werk van deze week om door propaganda of anderszins de weg gebruikers de verkeersvoorschriften beter in te prenten, hen te wijzen op de noodza kelijkheid de verkeersregels beter op te volgen, aller steun. Het gaat hier niet om een geringe zaak, het gaat hier om het leven of de gezondheid van U zelf of een ander. Zegt het U niets de vermelding dat in Lei den alleen in de afgeloopen maand Mei 117 aanrijdingen plaats hadden? Zegt het U niet genoeg, als ge verneemt dat in Leiden van 1 Januari tot heden reeds 5 personen gewelddadig om het leven kwamen bij of ten gevolge van aanrijdingen? Voetgangers, wielrijders; bestuurders van motorrijtuigen, enz., voor U allen is de Veiligheidsweek. Allen maken deel uit van het verkeer. Daarom allen medegewerkt om het verkeer veiliger te maken, niet al leen de volgende week, maar ook daarna, voortdurend. WENKEN VOOR MAANDAG. Behalve het toezicht op de uitrusting en inrichting der motorrijtuigen, dat de ge- heele week zal gehouden worden, zal van politie-zijde aanstaanden Maandag speciaal aandacht worden geschonken aan: Het rechtshouden. Mag men in den regel als bestuurder van een motorrijtuig of rijwiel enz. de linker zijde van den weg houden, als men voor rijdend verkeer inhaalt en links voorbij rijdt, dit is in bochten niet geoorloofd. In bochten derhalve niet inhalen, Als men daardoor op de linkerzijde van den rijweg komt. Neemt den bocht naar links daarom zoo ruim mogelijk. Wanneer ge deel uitmaakt van het lang zame verkeer, b.v. als bestuurder van een handwagen of als wielrijder, houdt dan uiterstrechtsop den rijweg. Ge houdt daardoor het snelverkeer rtiet noodeloos op, maar geeft gelegenheid tot inhalen en links voorbijrijden. Rijdt ook niet als wielrijders met meer dan twee naast elkaar. Laten bestuurders van hand wagens er aan denken, dat zij niet naast elkaar oprijden. Het is misschien wel ge zellig onderling een praatje te houden, maar de wijze waarop het gebeurt, is gevaarlijk en verkeersbelemmerend. Zij behooren ach ter elkaar. Wanneer ge voorrijdend verkeer i n- haalt en voorbijrijdt, doet dit dan links. Alleen een tram moogt ge rechts inhalen en voorbijrijden. Het links in halen en voorbijrijden van een tram is zelfs ver boden, als ge daardoor de linkerzijde van den weg houdt. Haaltbij hetinhalen en voorbijrijden ook voldoen de uit. BOERENVAKKRING LEIDEN VAN DEN L. T. B. Bovengenoemde Kring kwam deze week bijeen in Hotel „den Burcht" alhier. Aan wezig waren de afdeelingen Boskoop, Ha- zerswoude, Hoogmade, Langeraar, Lisse, Nieuwkoop, Noorden, Sassenheim, Stcxmp- wijk en Zoeterwoude. Het Hoofdbestuur* werd door den heer A. J. Verkley en de Landbouw win terschool door den heer Ja cobs vertegenwoordigd. Na opening met den chr. groet volgde lezing der notulen, welke onveranderd konden worden vastge steld. Punt 3 der agenda vermeldde bespreking van Melkveehoudersbelangen. Hierbij bleek, dat er nog een Kring Leiden van den R. K. Melkveehoudersbond moet be staan, zij 't dan in slapenden toestand; men besloot deze weer wakker te maken en te zien in hoeverre hij bestaansrecht heeft, of wel hem op te heffen en twee leden te be noemen in de melkcommissie van den L.T. B. Een en ander werd aan het Kringbestuur overgelaten. Nu kwamen aan de orde de voorstellen van de afdeelingen; zes afdeelingen hadden van de gelegenheid gebruik gemaakt schriftelijk voorstellen in te dienen. Bodegraven stelt voor om te trachten van de regeering gedaan te krijgen, dat alleen zij steun ontvangen, die aan kunnen too- nen, dat ze lid zijn van de landbouworga nisatie, waartoe ze behooren. Men besloot deze zaak aanhangig te maken bij het Hoofdbestuur. Hazerswoude stelt voor te trachten een beteren consumptiemelkprijs te krijgen; van bestuurszijde wordt echter betoogd, dat de prijzen door C.Z.C. zeer objectief wor den vastgesteld overeenkomstig de zuivel- VAN ONZE ADVERTEERDERS. HEROPENING BIJ DE GEBRS. VLES. Een van ouds bekende zaak is in 'n nieuw kleed gestoken. Het betreft hier de vanouds bekend kleermakerij der Gebrs. Vies, Breestraat 177, hoek Steenschuur. Toen een der gebroeders overleed en de ander uit zaken ging, werd de zaak over gedaan aan den heer Jacq. S. Abrahamson en Zn. Onder leiding van den architect, den heer v. d. Heyden, werd het pand grondig gemoderniseerd, voorzoover al thans de winkelruimte betreft, zoodat de oude boven-gevel gespaord bleef, zoodat de bouwing van de winkelruimte was ook rioodig, wijl er naast de bestaande maat- zaak ook een confectie-afdeeling en een verkoop van heerenmode-artikelen aan toegevoegd werd. De verbouwing werd uitgevoerd door den heer Kol, aannemer te Voorburg, die het werk uitstekend ten uit voer bracht. Het winkelinterieur zoowel als de etalages met 'n keur van adtikelen, ziet er aantrekkelijk uit. prijzen, waarmee iedere consumptiemelker tevreden moeten kan zijn. Dat de prijzen algemeen laag zijn ligt niet aan deze re geling, doch heeft een internationale oor zaak, welker opheffing buiten het bereik van onzen Kring ligt. Sassenheim wil de margarinefabricage doen inkrimpen daar ze deze een belemme ring acht voor een behoorlijk prijsniveau der boerenboter. Het Tweede Kamerlid van der Weyden licht deze materie toe met cijfers en betoogt, dat onze natuurboter ver beneden productieprijs over de gren zen gaat en wij in Holland dure margarine moeten eten. Deze ongelukkige regeling houdt de boeren arm en bezorgt de marga- rinefabrieken (ook nu nog) millioenen gul dens winst; ook deze zaak zal naar het Hoofdbestuur worden doorgezonden. Sassenheim en Hoogmade klagen over de inkrimping van den veestapel en zouden wat meer kalveren willen fokken dan door de Crisisrundveecentrale zijn toegewezen. Geadviseerd wordt persoonlijk naar den Haag te gaan om deze zaak te bespreken; verschillenden hebben hiermee succes ge had. Een voorstel-Noorden bevat een klacht over de slechte toestand op de markt te Bodegraven, markt- en waaggelden te hoog en bovendien een zeer onvoldoende gele genheid tot het stallen van paarden. Be sloten wordt het gemeentebestuur van Bo degraven schriftelijk hierop te wijzen en te verzoeken hierin verbetering te brengen en de zuster-organisaties 'te verzoeken hieraan adhaesie te willen betuigen. Hier mee waren de voorstellen afgehandeld. Bij punt 5 der agenda werden de Leid- sche markt- .waaggelden besproken en .kwam het feit - naar voren, dat in tijden van hoogconjunctuur deze belangrijk zijn opgevoerd; men aehthet dus alleszins ge rechtvaardigd wanneer nu, in een tijd van depressie, de markt- en waaggelden we der worden verlaagd. Een en ander zal men trachten te bereiken door middel van een request aan den Leidsohen Gemeenteraad; ook hierin zal medewerking worden ge vraagd aan den Holl. Mij. van Landb. en de C.B.T.B. Bij de rondvraag werden enkele dingen van huishoudelijken aard besproken, waar na deze zeer geslaagde Kringvergadering met den chr. groet door den voorzitter werd gesloten. TENTOONSTELLING VAN GLASWERK. Geschenk aan het Rijksmuseum van Oudheden. Op de bovenzaal van het Rijksmuseum van Oudheden is thans een kleine tentoon stelling geopend van glaswerk, dezer da gen door schenking verkregen. Behalve zeer mooie exemplaren van Egyptisch en Romeinsch glas zien we hier een buiten gewone collectie glasscherven van alle mo gelijke soorten van millifiori-glas, zooals dit in den tijd omstreeks Chr. geb. werd gemaakt. De schitterende kleuren van deze scherven geven eerst goed een indruk van de rijke glasindustrie in die dagen. Ziekenfonds „Boerliaave". In café-restaurant „In den Vergulden Turk" heeft het Alg. Afd. Ziekenfonds Leiden en Omstreken, onderdeel „Boer- haave" zijn jaarlijksche algemeene verga dering gehouden. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer P. dus Croix vernamen wij, dat de exploitatie rekening sloot met een totaal van ontvang sten en uitgaven van ƒ61.280.36 en een voordeelig saldo van 10.481. Hiervan moesten in Januari nog allerlei schulden over het 4e kwartaal 1933 be taald worden, als honoraria, geneesmidde len, rekening opticiën, enz. Het reserve kapitaal vermeerderde met 515.93'en bedraagt thans ƒ2446.93. Het aantal verzekerden nam in het afgeloopen jaar toe van 4020 tot 4134, ter wijl 2286 kinderen beneden 16 jaar gratis mede-verzekerd zijn. De heer du Croix werd op voorstel van de Kascommissie bestaande uit de hee ren Boonacker, Donk en Galjaard gedé- chargeerd voor zijn richtig gevoerd be heer, terwijl de voorzitter hem in zijn jaarverslag hartelijk dank bracht voor den velen arbeid, welken de heer du Croix in het belang van het fonds verricht en wees op den gezonden toestand, waarin de financiën verkeeren. De bestuursleden, de heeren dr. Boo nacker, C. B. Duyster en L. Huijs, die aan de beurt van aftreden waren, werden bij acclamatie herkozen, terwijl in de plaats van den heer Hanegraaff, die zich niet her kiesbaar stelde, als secretaris werd be noemd de heer A. "Galjaard. Een moedige redding. Gistermiddag te ongeveer kwart voor vijf had de 8-jarige jongen H. V. bij het scheppen van vischjes het ongeluk voor over in het water vallen juist bij de aan legplaats der A. P. C. op den Zijlsingel waar ter plaatse veel water staat. De 64-jarige P. Laterveer, die per fiets aankwam, sprong, zonder zich te beden ken, gekleed te water en wist den zin kenden jongen op ongeveer 4 1/2 M. van den wal te pakken. Met veel moeite kon de man naar den kant zwemmen, waar een paar voorbijgangers den jongen tegen den hoogen wal optrokken. Den moedigen redder komt zeker een woord van lof toe, vooral wanneer men zijn leeftijd in acht neemt. BIOSCOPEN. Casino. Magda Schneider, Fritz Schutz en Paul Kemp zijn de drie filmsterren, die in de rolprent „Het meisje met het millioen" de hoofdrollen bezetten. Hun namen hebben een goeden klank in de filmwereld en ook nu doen ze hun namen eer aan, want in ge noemde amusante film, waarvan de intri ge berust op de merkwaardige gevolgen van een verkeerd opgenomen advertentie, geven ze keurig spel te zien. Door de fout in de advertentie wordt een arme, werk zoekende typiste gehouden voor een meis je, dat een millioen geërfd heeft, welk geld rechtens een anders toebehoort. Nu ze een fortuin bezit krijgt ze dadelijk een betrekking in een parfumeriezaak gedre ven door de compagnons Bobby en Harry. Maar nu verschijnt Kitty, de echte erfge name, ten tooneele, hetgeen aanleiding geeft tot allerlei verwikkelingen, waarbij het publiek zich kostelijk amuseert, zóó zelfs, dat men dikwijls een gulle lach door de zaal hoort klinken. Muziek en zang zijn mede zeer aantrekkelijk en aan montee ring en illustratie is veel zorg besteed. Na de pauze verschijnt Richard Tal- madge op het witte doek in de rolprent „Wees op je hoede", een film, waarin deze acteur weer eens zulke staaltjes van durf en oversaagdheid ten toon spreidt, dat ze het publiek steeds in spanning houden. In 't voorprogramma de gewone actuee- de journaals en een city-revue. Een programma voor volwassenen. Roxy. Als hoofdnummer draait deze week in Roxy-theater „Atlantic", waarin de onder gang van een oceaanstoomer wordt uitge beeld. Fritz Kortner, Elsa Wagner en Wil ly Forst geven in deze film heel goed ka- rakterspel. Ondanks het feit, dat honderden mannen op het punt staan te verdrinken, wordt het toch geen drama! Het vóórprogramma bevat, behalve het journaal, de traditioneel, screen-song, ter wijl de komiekelingen Stan Laurel compagnon voor het vroolijke gedeelte zorgen. Voor volwassenen. SPORT WIELRENNEN Leidsche Ren- en Tour-Ver. „Swift". Morgen zullen de A- B-klassers een 72 K.M. tijdrace rijden, terwijl de Junioren 20 K.M. tijd rijden. De samenkomst hiervoor is 8.45 uur aan het clublokaal van J. v. Meizen, N.-Beesten- markt. Start 9.15 uur aan de K.M.-paal H. R. De eerste recordrit, die is gereden over 20 K.M., heeft als uitslag aangegeven: A. Colle 33 m. 39 s.; C. Vink 34 m. 0.2 s.; J. Schuller 34 m. 32 s.; C. de Roode 34 m. 42 s.; J. Dubbelaar 35 m. 13 s.; L. Ro- mijn 35 m. 47 s.; C. v. Amsterdam 36 m. 26 s.; M. Verwoerd 37 m. 3 s.; C. Bol 37 m. 22 s.; J. Fasel 37 m. 31 s.; W. Benning 38 m. 14 s.; J. Riethoven Adrz. 38 m. 28 s.; J. de Haas 39 m. 29 s.; W. v. d. Berg 39 m. 14 s.; C. de Haas 39 m. 51 s.; J. Kamp 40 m.' 56 s.; M. Romijn 41 m. 52 s.; A. Lode- wijks 42 m. 43 s.; M. Harteveld 42 m. 51 s.; Mosseveld 43 m. 47 s.; R. de Roode 44 m. 24 s. De medaille, uitgeloofd door den heer P. T. de Jong, kan gewonnen worden door den renner, die de snelste tijd heeft ge maakt en geen licentie-houder is. i 1 UIT DE OMGEVING LEIDSCHENDAM. Biljartwedstrijd. Vrijdag 1 Juni speel de het le viertal van de biljartclub A.D.O. der St. Josephsgezellen te Leidschendam een beslissingswedstrijd om het kampioen schap van het district Den Haag, afdee- ling B, tegen Scheveningen II, daar beide viertallen met een zelfde aantal punten waren geëindigd. Het zijn zeer spannende en dikwijls aardige partijen geweest, waarin Scheve ningen sterker bleek te zijn dan Leid schendam, ofschoon het lang onbeslist bleef, wie als winnaar zou eindigen. De laatste partij moest de beslissing bx*engen. A.D.O. begon hier goed, doch zakte mede door veel pech tegen het einde af, waar van Scheveningen handig profiteerde en ook deze partij wist te winnen, zoodat A.D.O. 1 partij en Scheveningen 3 par tijen won, waarmede zij het kampioen schap behaalde, waarmede wij haar van harte feliciteeren. Een woord van dank aan de Gezellen van Den Haag II, waar de wedstrijd werd gespeeld en het bestuur van de Biljart- Competitie voor den prettigen wedstrijd en de keurige regeling. GEMEENTEL. AANKONDIGINGEN. Benoeming lid van den Gemeenteraad. De voorzitter van het Centraal Stem bureau voor de verkiezing van de leden van den Raad der gemeente Leiden maakt bekend, dat ter Secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage is nedergelegd zijn besluit tot benoeming van een lid van den gemeenteraad, in verband met het ont- slagnemen als zoodanig van den heer B. J. Huurman Dz. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Leiden, 2 Juni 1934. Drankwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat mej. M. G. Moest, te Leiden, een verzoek heeft ingediend ter bekoming van een verlof A voor dein verkoop van zwak-alcoholisohen drank in het klein in het perceel Oude Sin gel no. 2, alhier. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 2 Juni 1934. AGENDA LEIDEN. Maandag, R. K. Studentenvereniging „Sanctus Augustinus", Eigen Huis, 8.30 uur. Dinsdag, Plaats. Comm. „Herwonnen Le venskracht", Bondsgebouw, 8 uur. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den zal worden waargenomen door de dok toren: Lahr, De Bruijne, P. van Es, Niemer en Starck. De Zondagsdienst der huisartsen wordt te Oegstgeest waargenomen door dr. Hu- genholz. Tel. 390. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 28 Mei tot en met Zondag 3 Juni a.s. waarge nomen door apotheek: C. B Duyster, Nieuwe Rijn 18, Tel. 523. UIT DE RIJNSTREEK ZOETERWOUDE. HET OVERLIJDEN VAN DEKEN JANSEN Het stoffelijk overschot wordt in de kerk opgebaard. 't Was gisteravond een droevig gebeu ren voor de parochie van Sint Jan Ont hoofding, want het lijk van den beminden Herder zou in de kerk worden gebracht. Voor de kerk stonden de jeugdorgani saties opgesteld met vlaggen, standaards en banieren. De Graal had reeds de vlaggen met het rouw-crêpe omfloerst. Vele parochianen waren in de kerk aan wezig. Te kwart over zeven kwam de lijk- auto vanuit Schiedam aan. Aan den hoofdingang van de kerk wer den de liturgische ceremoniën verricht door den Zeereerw. heer J. Th. Jacobs, pas toor te Zaandam, met assistentie van de weleerw. heeren H. Brans en A. Buijs, Ka pelaans der parochie. Na deze zegening van het lijk en de ge beden bij het binnenkomen in de kerk ging er een mooie en droeve stoet ter begelei ding van het lijk naar het hoofdaltaar. Een groote groep van misdienaars en daarachter in twee rijen naast elkaar door het middenpad, de Jonge Wacht, de Graal, de Sport en Kath. Gezellen. De anders zoo vurige jeugd was nu ingehouden van stem ming, bij het voorafgaan aan het lijk van hun grooten en edelen beschermer. Gedragen door de kerkmeesters en arm vaders ging zoo onder diepe stilte de lijk kist door de kerk, om toen opgebaard ge plaatst te worden voor het Hoogaltaar. De deelnemende organisaties flankeerden de baar en allen tegelijk neigden de vlaggen zich omlaag als een droevige groet aan den overleden Deken. Na het zingen van het „De Profundis" en „Miserere" bad Kapelaan Brans de vijf droevige geheimen van den Rozenkrans en het „Heer, geef aan zijne ziel de eeuwige rust". Hedenmorgen was de kist geopend en konden de parochianen nog eenmaal hun Herder zien. Vanavond 7 uur wordt het Rozenhoedje weder gebeden. Eveneens morgenmiddag 2 uur wordt gezamenlijk voor de zielerust van den over ledene gebeden. Om 3 uur moeten alle Jonge Wachters en de Graalleden in de kerk zijn voor een gezamenlijk gebed. 's Avonds 7 uur worden de Metten ge zongen. Maandagmorgen te halfzeven wordt door loopend gelegenheid gegeven tot commu niceer en. Voor alle schoolkinderen is te acht uur algemeene H. Communie. Omtrent de begrafenis kan medegedeeld worden, dat de schoolkinderen een haag zullen formeeren van de Uitvaart-deur tot aan het graf. De leden van alle jeugd- en standsorgani saties zullen een grootsche eerewacht op het kerkhof vormen rondom het graf, waarmede de laatste eer en plicht van dankbaarheid vervuld zal worden. De Lauden vangen aan om 9.30 uur, waarna de plechtige Uitvaart en begrafe nis plaats heeft.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 2