DINSDAG 29 MEI 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. -» TAG. 11 GEMENGDE BERICHTEN ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Vier ernstig gewonden. Tengevolge van het springen van een achterband is gistermiddag te ongeveer half res tusschen Boxtel en Best, bij de z.g. Liempsche Barrier een open personenauto, welke een snelheid had van ongeveer tach tig kilometer en waarin een viertal dames gezeten was, dat terugkeerde van een uit stapje naar Valkenburg, tegen een boom opgereden. De wagen werd geheel vernield. Alle vier inzittenden werden uit de auto geslingerd en werden ernstig gewond op genomen. Geneeskundige hulp was spoe dig ter plaatse. De slachtoffers zijn naar het St. Liduina-Ziekenhuis te Boxtel ver voerd en daar ter verpleging opgenomen. De gewonden zijn de dames M. van Dijke, S. van Olst, S. A. Hut en M. Lulofs, allen werkzaam aan het Wilhelminagasthuis te Amsterdam. Zij zijn resp. afkomstig uit St. Philipsland, Amersfoort, Winschoten en Amsterdam. De jonge dame, die achter het stuur ge seten was, kwam er met slechts lichte ver wondingen af. Voorts heeft een der an dere inzittenden de beide beenen gebroken, terwijl de overige twee dames resp. een bekkenbreuk en zware snij wonden aan het voorhoofd hebben bekomen. De eerste hulp werd verleend door dokter H. L. J. M. Willems uit Boxtel, die kort na het on geluk aanwezig was. DE ONTPLOFFING IN DE SPOORWERK PLAATSEN TE UTRECHT. Oorzaak niet komen vast te staan. Naar de „Tel." verneemt, is het onder zoek, ingesteld naar de oorzaak van de ex plosie op 2 dezer in de Centrale Werk plaats van de Nederlandsche Spoorwegen te Utrecht, waarbij een arbeider werd ge dood en veertien werden gewond, thans be ëindigd. Bij dit onderzoek is niets gebleken, dat op eenige nalatigheid van het personeel zou wijzen. Men heeft echter niet kunnen vaststellen hoe de juiste toedracht is ge weest en de oorzaak van de ontploffing is dan ook niet kunnen worden achterhaald. De chef van de werkplaats, de hoofdinge nieur de heer G. H. Brandt, heeft bij het daarop ingestelde onderzoek naar de oor zaak van het ongeval de leiding gehad en ook het rapport samengesteld. In afwachting van een nadere beslissing in zake vergoeding van de aangerichte schade, hebben de bewoners van die per- ceelen inmiddels hun huizen van nieuwe ruiten doen voorzien. Thans heeft de directie van de Ned. Spoorwegen aan de bewoners, wier huizen van de explosie te lijden hebben gehad, be richt, dat bij het ingesteld onderzoek van eenige schuld van het personeel niets is gebleken. De oorzaak-der ontploffing is niet opgehelderd kunnen worden schrijft de directie. In verband daarmede wordt de aansprakelijkheid der maatschappij voor de schade, door de ontploffing aan de per- ceelen teweeggebracht, door de directie ontkend. Vele bewoners voelen zich door deze beslissing thans gedupeerd. KINDJE VERBRAND IN DE WIEG. Gistermiddag te omstreeks 3 uur ge raakte, ten gevolge van het spelen met lu cifers door een der kinderen, een in de woning van den heer Strik aan den Bar- chemsche weg te Oss staande wieg in brand, waarin een acht maanden oud jongetje lag te slapen. Het kindje begon te schreien en hierdoor werd de heer Strik, die lag te sla pen, wakker en bemerkte wat er gaande was. Aanstonds werd getracht de in vlam men opgaande wieg te blusschen. Dit geluk te vrij spoedig, doch het kind had reeds ernstige brandwonden opgeloopen. Het kindje werd direct naar het ziekenhuis overgebracht. Hier is het spoedig na aan komst aan de bekomen brandwonden over leden. MOORD TE MIDDELBURG. Slachtoffer aan de gevolgen overleden. Zondagavond werd te Middelburg de hulp ingeroepen in een woning in de Vlis- singsche straat, waar een aldaar wonen de vrouw met messteken verwond was. De vrouw, die door een dokter verbonden werd en daarna naar het Gasthuis werd overgebracht, verklaarde, dat de caféhou der C. J. M. haar met den dood bedreigd had en haar met een dolkmes steken had toegebracht De politie ging onmiddellijk tot arresta tie van M. over, die zeide van niets af te weten. Er waren echter termen genoeg hem in bewaring te stellen in afwaohting van de resultaten van het voortgezet on derzoek. Nader wordt gemeld, dat de vrouw gis terenavond in het gasthuis aan de gevol gen daarvan is overleden. De aangehouden 53-jarige caféhouder C. J. M. heeft na den dood van de vrouw be kend haar de steken te hebben toegebracht. Hij wordt ter beschikking van de justitie gehouden. Heden zal dr. Hulst uit Leiden sectie op het lijk verrichten. BEKEND WAPENSMOKKELAAR GEPAKT. Groot aantal revolvers en patronen bult gemaakt. Zaterdagmiddag begaf zich de inspecteur Reintjes te Tilburg met drie ambtenaren der belastingen naar den Bredascheweg, omdat daar was gesignaleerd de bekende wajpensmokkelaar Sch. uit Musselkanaal. Ze hadden zich verdekt opgesteld, terwijl de dienstauto in de nabijheid stond. Voor het café „Dongewijk" stond een Drentsche wagen, meldt de „Msbd.". Na eenigen tijd kwam een andere wagen aanrijden, waarvan twee inzittenden in het café gingen, doch weldra weer vertrokken. Intusschen kwamen andere personen bui ten, om den weg te verkennen. Dan zagen de ambtenaren een wagen van achter het café op den weg komen en rijden in de richting Tilburg, gevolgd door den Drent- schen wagen. De inspecteur met zijn ambtenaren zette direct met him wagen de wegrijdenden na. Met een razende vaart vlogen zij over den weg en weldra haalden zij de vluchtenden in. De eerste wagen werd gedwongen tot stoppen en bij visitatie bleek zich in den wagen een koffer te bevinden met 55 re volvers en 1375 patronen. De wagen werd bestuurd door C. uit Made, terwijl zich nog in den wagen bevond K. uit Finsterwolde. Tijdens de visitatie bemerkte de inspec teur dat de Drentsche wagen was omge keerd. Hij sommeerde te blijven staan, doch daarnaar werd niet geluisterd, evenmin als naar de waarschuwingsschoten. De inspecteur sprong dan met hoofdkom mies Slager iin zijn auto en de tweede ach tervolging begon. Bij het café „Dongewijk" stopten de vluchtenden, sprongen uit de auto en verdwenen achter het huis. De inspecteur vond in een achterkamer zekeren W. uit Winschoten, terwijl een kwartier later de hoofdkommies in het kreupelhout verborgen vond den beken den Sch. Bij onderzoek bleek, dat deze Sch. de grossier van de gesmokkelde wapens was. Op elke revolver had hij het zoete winstje van 8.50. De auto en de wapens werden in beslag genomen en verschillende prooessen-ver- baal opgemaakt, waarna allen om circa 9 uur in vrijheid werden gesteld. GESMOKKELDE SUIKER. Vijfduizend kilo in beslag genomen. Bij de firma M. te Bergen op Zoom is ongeveer 5000 K.G. suiker in beslag geno men, welke frauduleus uit België'moet zijn ingevoerd. De suiker was in zakken geborgen en op een terrein der fabriek opgeslagen. Tegen M. is proces-verbaal opgemaakt. SPORT VOETBAL NA MILAAN. Wat Zwitserland zegt Uit Genève wordt aan het „Hbld." ge meld: Over den te Milaan gespeelden wed strijd NederlandZwitserland schrijft de „Züricher Sport", dat het Nederlandsche elftal aan de Zwitsers de overwinning niet heeft gemakkelijk gemaakt. Het eindsig naal van den scheidsrechter was voor de duizenden Zwitsersche toeschouwers een ware verlossing, want in de laatste vijf minuten schenen de Nederlanders heel dicht bij den gelijkmaker. Naar het gan- sche verloop van het spel en de werkelijke bekwaamheden der elftallen zou echter een gelijk spel niet verdiend zijn geweest, ook al had dit, of zelfs een Nederlandsche over winning, geheel binnen het bereik van het mogelijke gelegen. De Zwitsers vertoon den een beter elftalspel, terwijl daarente gen de Nederlanders in den strijd van man tegen man meestal het overwicht behiel den, ook doordat men in Nederland blijk baar gewend is forscher te spelen dan in Zwitserland gebruikelijk is en doordat ook de Zweedsche scheidsrechter dit forschere spel blijkbaar voor volkomen geoorloofd hield. Ook in den overgang van de verde diging naar een bliksemsnelle tegenaanval waren de Nederlanders sterker dan de Zwitsers. De oranjespelers gingen over heel wat minder statiors dan de Zwitsers van de verdediging tot den aanval over. Het Nederlandsche elftal wierp over het algemeen de verschillende linies sneller heen en weer dan de Zwitsers deden en hierin ligt de grootste kracht van het oran je-elftal. De Nederlanders streden met ware verbittering om iederen duimbreed grond en iederen bal, voor, achter en in het mid den. Zij speelden naar Zwitserschen smaak wel wat al te forsch, doch de Nederlanders speelden nimmer unfair. Als elftal geheel hebben zij echter niet dat vertoond, wat men na den velen lof der laatste maanden had verwacht. Het teamspel was nog tame lijk behoeftig, maar als snelle, ijverige en gaarne schietende spelers konden de Ne derlanders vele technische onvolkomenhe den weer geheel goedmaken. Weber en Pellikaan worden bijzonder ge prezen, terwijl van de voorhoede niemand bijzonder uitblonk en alleen Wels eenigs- zins opviel. De voorhoede was- de beste linie en tegen het einde van den wedstrijd buitengewoon bewegelijk en met bij zon deren honger naar het doel, doch niet kalm genoeg om tegen een ervaren verdediging als de Zwitsersche tot een stellig succes te kunnen komen. Van de Zwitsers, wie verstandig spel ge prezen wordt, worden in het bijzonder Minelli en Abegglen geroemd. Het blad wijdt ook woorden van groote waardeering en sympathie voor het optreden der Ne derlandsche en Zwitsersche aanhangers te Milaan, die voortdurend aan de geheele sfeer van deze stad de beteekenis van een groot sportfeest gaven, zonder dat er ooit maar de geringste hatelijkheid of vijand schap tusschen al die duizenden uit de twee tegenover elkander geplaatste landen te merken was. IntegendeelDe Neder landers en Zwitsers, met al hun nationale vlaggen en eigen overwinningsvertrouwen; toonden voortdurend zoowel den ochtend voor den wedstrijd als ook in het stadion tijdens den wedstrijd, zich over elkander en met elkander te verheugen. Ook toen de Nederlandsche nederlaag een feit was ge worden; hebben de spelers en toeschouwers deze als goede sportlui aanvaard. DE OLYMPISCHE DAG. Nederlandsch elftal-Roma. Naar wij vernemen zal op den Olympi- schen Dag, welke dit jaar op 17 Juni a.s. te Amsterdam wordt gehouden, het Neder landsch elftal uitkomen tegen de bekende UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Woensdag 30 Mei Huizen, 1875 M. N.C.R.V.-uitzending 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gramofoonplaten. 10.30 Morgendienst. 11.00 Cellorecital. 11.45 Orgelconcert. 12.15 Gramofoonpl. 12.30 Vervolg orgelspel. 1.00 Gramofoonpl. 1.30 Ensemble v. d. Horst. 3.00 Chr. lectuur. 3.303.45 Gramofoonpl. 4.00 Zang. 5.00 Kinderuurtje. 6.00 Gramofoonpl. 7.15 Dito. 7.30 Landbouwpraatje. 8.00 Uitz. v. d. Israël-avond door de Ned. Vereen, voor Israël. 10.00 Vaz Dias. 10.1012.00 Gramofoonpl, Hilversum, 301 M VARA-uitzending 8.00 Gramofoonpl. 9.00 „De Notenkrakers". 9.30 Onze keuken. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor Arb. i. d. Continubedr. 12.00 Klein VARA-Ensemble. 1.00 Causerie. 1.10 Gramofoonpl. I.15 Vervolg concert. 2.00 Zenderverz. 2.15 Kniples. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 VARA-orkest. 7.00 Causerie. 7.20 Fragm. „Carmen", Bizet, m.m.v. het Utr. Sted. Orkest. Maartje Offers (alt), Marie Vos (sopraan), M. Gobets (tenor) en J. Lammen (bas). 8.00 Herh. S.O.S.-beri. ,Vaz Dias en VARA-Varia. 8.15 Vervolg Carmen-uitzending. 9.00 „Straten zonder einde", spel van Lemaire. M. m. v. het VARA-Tooneel. 10.30 Zang. II.00 De Flierefluiters, m.m.v. C. Steyn (orgel). 11.3012.00 Gramofoonpl. Daventry, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 12.20 Orgelspel. I.05 Western Studio-orkest. 2.25 Voor de scholen. 3.20 Sted. orkest Eastbourne. 4.50 Gramofoonplaten. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Beethoven's Pianosonates. 7.10, 7.25 en 7.50 Lezingen. 8.20 „The Ridgeway-Parade", revue. 9.20 Berichten. Theaterpraatje. 9.55 BBC.-orkest. II.05 Voordracht. 11.2012.20 Dansmuziek. Italiaansche club Roma uit Rome. Roma is een van de sterkste Italiaansche clubs en bezet de vijfde plaats op de rang lijst van de hoofdklasse. De heer K. J. J. Lotsy, voorzitter van het Comité, dat den Olympischen Dag orga niseert, heeft in Italië de onderhandelingen gevoerd met bovengenoemd resultaat. Ne derland speelt dus niet tegen een of ander land, omdat men zeer terecht van meening was, dat een ploeg, welke aan de wereld kampioenschappen had deelgenomen, niet meer met de noodige energie en geestdrift te Amsterdam zou kunnen spelen. Roma daarentegen komt met een frisch zeer sterk elftal en er is dus van dit onderdeel van het programma zeer veel goeds te ver wachten. „Radio-Paris, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonpl. 12.352.20 Goldy-orkest. 9.05 Nat. Orkest. 10.50 Dansmuziek. Kalundborg, 1261 M. 12.202.20 Strijkorkest. 3.003.20 Pianorecital. 3.20 Orkest. 5.205.50 Gramofoonpl. 8.2010.35 „Ein Sommernachtstraum", muzikaal drama van Mendelssohn. 10.50 Saxofoon- en marimbasoli. 11.2012.50 Moderne dansmuziek. Langenberg, 456 M. 6.25, 7.25 en 11.35 Gramofoonpl. 12.20 Blaasconcert. 1.20 Concert. 4.20 Orkestconcert. 5.30 en 6.00 Gramofoonpl. 7.20 Werag-orkest. 8.50 Blaasconcert door kwintet. 9.10 „Unser Tagliches Brot gib uns heute", spel. 10.5012.50 Dansmuziek. Rome, 421 M. 8.30 Gramofoonpl. 9.05 „Turandot" opera van Puccini. Brussel, 322 en 484 M. 322 M., 12.20 Gramofoonpl. I.30 Omroeporkest. 5.20 Salon-orkest. 6.20 Gramofoonpl. 6.50 Dito. 8.20 Salon-orkest. 9.20 Symphonieconcert m.m.v. solisten. 10.30 Dansmuziek. 484 M. 12.20 Gramofoonpl. 1.30 Salon-orkest. 5.20 Gramofoonpl. 8.20 Omroeporkest. 9.35 Gramofoonpl. 10.30 Dito. Deutschlandsender, 1571 M. 8.30„Unsere-Saar-den Weg-frei zur Ver- standigung". 8.50 Concert door solisten, 2 mannenko ren en het versterkte omroeporkest. 10.40 Berichten. 10.55 Kwartiertje Radio- techniek. II.05 Weerbericht. 11.2012.50 Dansmuziek. Gemeentelijk Radiodistributiebedrijf en de R.O.V. Radio-centrale Derde programma 8.0012.20 Deutschl. Sender. 12.20—14.20 Brussel Fr. 14.30—17.15 Kalundborg. 17.15—19.50 Brussel Fr. 19.50—20.20 Keulen 20.2020.50 Luxemburg. 20.5022.40 Deutschl. Sender 22.40afl. Keulen. Vierde programma 8.208.50 Parijs Radio. 12.20—14.25 Daventry. 14.25—17.35 Londen Reg. 17.3518.20 Een der Eng. „National" zenders. 18.2021.05 Londen Reg. 21.0522.50 Parijs Radio. 22.50afl. Londen Reg. LEIDSCHE VOETBALBOND. Om de L. V. B.-sleutels. Morgenavond te 7 uur wordt op het N. B. L. O.-terrein aan den Zoeterwoudschen Singel de halve eindstrijd gespeeld om de L. V. B.-Sleutels tusschen L. D. W. S. I en L. F. C. I. fyoedc weqet* bungei* welvaart FEUILLETON. HET GOUDEN WAAGSTUK door J. S. FLETCHER. 3) En van hoeveel belang dat pakje geacht werd door Laurence zelf, zou men bemerkt hebben, wanneer men hem daar op die ka mer had kunnen gadeslaan. Na uit die kof fer de toiletartikelen te hebben genomen, welke hij noodig had, sloot hij hem weer met een klein hangslot, dat hij. in zijn zak bij zich droeg, liep er mee naar beneden, naar den gérant, en bleef toezien hoe de koffer werd opgeborgen in de groote brandkast van het hotel. Nadat de dikke deur achter zijn koffer was dichtgevallen, slaakte hij een diepen zucht, als iemand, die een zware taak heeft voltooid en schonk dan al zijn aandacht aan het uit stekende diner, dat hij had besteld, voor dat hij zich ging verkleeden. De eetzaal van het hotel was klein en rustig en toen Laurence daar binnentrad, was er maar één persoon aanwezig, in wien hij onmiddellijk iemand herkende, die evenals hij, met de „Prinses Elisabeth" van Ostende naar Dover was gekomen. Het scheen een Belgisch geestelijke te zijn; zijn breedgerande hoed en een groote paraplu lagen naast hem op een stoel. Hij beant woordde den eerbiedigen groet van Lauren ce met een stijf knikje, maar scheen er niets voor te voelen, een gesprek met den jongeman aan te knoopen. Laurence had niet veel tijd noodig voor zijn diner. De heerlijke zomeravond, het nieuwe van zijn omgeving, lokte hem naar buiten en het duurde niet lang, of hij wandelde rustig door de straten van Dover, in de richting van Castle Hill. Een half uur vóór zonson dergang stond hij boven op een hoog pla teau en keek over het Kanaal naar Calais. De witte nevel was nu geheel opgetrok ken; een zwoel windje was uit zee komen aanwaaien, en had alle mistbanken doen verdwijnen. De lange, grijze lijn van de Fransche kust was duidelijk zichtbaar. Hij wist dat het Kanaal op die plaats twintig mijl breed was, maar in het eigenaardige licht van dien zomeravond scheen het veel minder te zijn. En, als in antwoord op zijn eigen gedachten, drong een licht, schel stemgeluid tot hem door: Je zou niet zeggen, dat het zoo ver was, hè, meneer? zei de stem. Laurence wendde zich om en zag een ouden man, blijkbaar een zeeman, op een rotsblok, dicht bij hem, een pijpje zitten rooken. De man was verschrompeld en ver weerd en scheen oud genoeg, om een per soonlijke vriend van Nelson te hebben kun nen zijn. Neen, antwoordde Laurence. Men zou inderdaad niet zeggen, dat het zoo ver is. Twintig mijl! zei de oude, een rook wolk uitblazend. Tegenwoordig doen die schepen het in een uur. Ik heb mijn vader nog wel hooren spreken van den tijd toen er heelemaal geen stoombooten voeren tus schen Calais en Dover. Zeilschepen hadden ze toen, pakketbooten en die dingen had den soms een heelen dag noodig om naar den overkant te komen. Dat lag heelemaal aan den wind natuurlijk. Maar die stoom schepen doen het nu al in een uur. Maar, lieve hemel, meneer, wat zijn stoomsche pen nu eigenlijk nog, nu die vliegmachines in de mode zijn? Jaren geleden heb ik den eersten man, die het Kanaal over vloog, hier zien landen. Ik had nooit gedacht, dat ik zoo iets nog eens met m'n eigen oogen zou zien, meneer. Heeft u Bleriot zien landen? vroeg Laurence, die het heel erg leuk vond, een ooggetuige gevonden te hebben van een gebeurtenis, welke een historische betee kenis had. Nou, ik zal niet zeggen, dat ik hem heb zien landen, antwoordde de man, want dat heb ik eigenlijk niet gezien. Maar ik zag hem wel aankomen, boven de zee! Ik stond hier op deze zelfde plaats en hij vloog hoog over mij heen. Ja, we leven in een wonderlijke eeuw, meneer! Een eeuw, welke nog veel wonder lijker zal worden, antwoordde Laurence en 'gaf den ouden man wat geld om tabak te koopen. Hij wandelde langzaam naar de stad terug, bleef hier en daar staan om een kerk of officieel gebouw te bewonderen en de schemering was reeds gevallen, toen hij zijn hotel weer bereikte. Er schenen dien nacht geen andere gasten te zijn, dan de Belgische geestelijke en hij zelf. Den geeste lijke vond hij in in de leeszaal, waar hij een sigaar zat te rooken, onder het lezen van een krant. Hij scheen er nog steeds niets voor te voelen een gespi'ek aan te knoopen, en daar Laurence vóór de reis van Ostende naar Dover reeds een langen trein rit achter den rug had, ging hij onmiddel lijk naar zijn kamer. In het voorbijgaan wierp hij even een blik in het register en zag daar, onder zijn eigen handteekening, die van 'n ander staan: M. l'Abbé Bré- mond, Brugge. Laurence meende te mogen veronderstel len, dat de geestelijke zijn vacantie in En geland kwam doorbrengen. En dat vermoe den werd zekerheid, toen hij den geeste lijke den volgenden morgen in uitstekend Engelsch aan den kellner hoorde vragen, wanneer een sneltrein naar Canterbury vertrok. Daarop waagde hij een poging, het ijs tusschen hen te breken. Ik ben ook van plan een paar dagen naar Canterbury te gaan, mijnheer, zei hij, zoodra de kellner hen verlaten had. Er zijn daar, naar ik gehoord heb, vele prach tige historische monumenten te bezichti gen. Abbé Brémond, neigde het hoofd, maar keek 'n beetje verwonderd. U is toch een Engelschman? vroeg hij Ja, maar als kind van vijf jaar heb ik mijn vaderland verlaten en dit is de eer ste maal, dat ik weer Engelschen grond onder de voeten heb. O, juist. Nu, als u nog nooit in Can terbury geweest is, zal u veel pleizier van uw reisje hebben. Ik ken de stad heel goed.... ben er al een paar maal ge weest. Hij vertelde Laurence nu zooveel eigen aardige bijzonderheden van die oude ka thedraalstad dat Laurence begon te hopen, de reis naar Canterbury samen te kunnen maken, zoodat hij zou kunnen profiteeren van de kennis van zijn reisgenoot. Maar toen de kellner eenige oogenblikken later het spoorboekje kwam brengen, bracht hij ook een telegram mee voor mijnheer Bré mond, die het onmiddellijk openscheurde. Het scheen Laurence toe, dat de geestelijke een beetje teleurgesteld werd door den in houd van het telegram. Dat noodzaakt me tot vanavond hier te blijven, merkte hij op. Anders zou ik u graag eens rondgeleid hebben in Canter bury. Maar als ik u een raad mag geven, blijf dan zoo lang mogelijk in die stad. Om elf uur gaat een sneltrein en als u dien neemt, kunt u den heelen middag nog rond wandelen. En als ik vanavond in staat ben naar Canterbury te komen, kunt u mij vin den in het Rose-hotel, om negen uur onge veer. Mogelijk, dat ik dan een vriend bij me heb, die met de avondboot hier aan komt. Laurence bedankte en besloot de raad op te volgen Hij behoefde niets anders te doen, dan zijn rekening te betalen en zijn kost baren koffer weer in zijn bezit te nemen. Hij vroeg zich evenwel af, wat hij dien ge- heelen dag met den koffer zou moeten aan vangen, want hij was niet van plan den koffer uit handen te geven, vóórdat hij er gens een kamer had besproken. Maar dan herinnerde hij zich, dat hij in zijn studen tentijd heel dikwijls een knapzak op den rug had meegedragen, die veel zwaarder was dan zijn koffer. Op zijn weg naar het station kocht hij in een lederzaak een paar stevige riemen, waarmee hij in den trein de koffer handig op zijn rug bevestigde. Aldus toegerust liep Laurence in opge wekte stemming bij het vooruitzicht op al het schoons, dat hij te zien zou krijgen in Canterbury, het station uit. Het liep tegen den middag en de oude kathedraalstad was vol leven en kleur. In zijn oogen, welke nog nooit een Engelsche stad hadden gezien, was het de vervulling van 'n droom. Reeds een enkele blik, vertelde hem, dat hij daar gemakkelijk meer dan één dag zou kunnen zoek brengen en daarom besloot hij, het systematische zoeken naar bezienswaardi ge monumenten en gebouwen van de stad uit te stellen tot den volgenden dag en dien middag te gaan, waarheen zijn beenen hem dragen wilden. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 6