DE HOLLANDIA WEDSTRIJDEN MAANDAG 28 MEI 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. PAG. OOST-NEDERLAND— WEST-DU1TSCHLAND 0—7. Gistermiddag heeft Oost-Nederland op het Quick-terrein te Nijmegen een verdien de 07 nederlaag van West-Duitschland geleden. Het spel van de Duitschers was technisch beter, ook sneller en resoluter. Nederland had voor rust meer in te bren gen, doch in de tweede helft presteerden de onzen niets meer. Omstreeks half drie betraden de Duit schers in groen-witteshirts het veld en zij werden verwelkomd met het Duitsche volkslied. Er werd een krans aangeboden. Toen de Nederlanders, in rood-wit getooid, het veld betraden, speelde de muziek van het Nijmeegsche Vrijwilligers Corps het Wilhelmus. De Duitsche gasten boden den Nederlan ders een vaantje aan. Het spelverloop. De burgemeester van Nijmegen, de heer J. Steinweg, deed de aftrap. Er ontplooide zich een vlug spel, waarin de beide verde digingen de boventoon voerden. De Duit sche keeper was evenwel een klasse beter dan De Bont van P.E.C. Alles wees er dan ook op, dat de Duitsche gasten een glo rieuze overwinning zouden behalen, te meer, waar onze voorhoede verscheidene goede kansen miste. Alleen Nagels trad hier op den voorgrond. Na twintig minuten spelen nam West- Duitschland de leiding door Urban (01). Daarna kwamen de onzen meer los en zij zetten eenige goede aanvallen op, maar de beste voorzetten van Nagels werden door Dommering c.s. gemist. Vervolgens kwam Duitschland weder in de meerderheid en wist Zwolanowsky in verdachte buitenspel positie te scoren (20). Er waren toen ruim dertig minuten gespeeld. Het spel ging daarop eenigszins gelijk op, maar de Ne der landsche voorhoede kon tegen de hech te Duitsche verdediging niet optornen. Zoo kwam met 20 de rust voor Duitschland. In de tweede speelhelft namen de Duit sche gasten het spel vrijwel geheel in han den en hadden de Nederlandsche voorhoe despelers betrekkelijk weinig in te bren gen. Door het falen van De Bond en het minder zuiver spel van onze middenlinie, kregen de Duitsche gasten, die in snelheid de onzen steeds overtroffen en door hun open spel de Nederlandsche verdediging voortdurend in verwarring brachten, vele kansen. Spoedig kwam het tot het eerste doelpunt na rust, door een zuiver schot van den mid- voor Graf (30). Direct daarop vergrootte Elbern de score tot 40 en maakte Graf er 50 van. Toen was het lot van Oost-Ne derland vrijwel beslist. Het werd een spel van kat en muis. De Duitsche gasten deden vrijwel, wat zij wilden en het waren Urban en Elbern, die tenslotte den stand op 07 brachten. De wedstrijd is als geheel niet meegeval- Jen. Een middelmatige Oostelijke eerste klasser zou meer gepresteerd hebben, dan dit Oostelijk elftal, waarin ongetwijfeld Bakhuys zeer gemist werd. Na afloop van den wedstrijd had in de „Vereeniging" te Nijmegen een gemeen schappelijke maaltijd plaats. KON. NED. VOETBALBOND. WAT GISTEREN GESPEELD IS. Voor de promotie 3e klasse In Afd. II won Hoek van Holland gisteren den be- slissenden wedstrijd van R.V.C. met 20. R.V.C., die eigen lot in handen had, ver speelde daarmede haar kans op promotie, zoodat Hoek van Holland eiridelijk 2e klas ser is. De eindstand is hier n.l.: H. v. Holland R. V. C. V. I. O. S. 4 3—1 14—4 4 2—2 15—5 4 1—3 5—23 In de promotiecompetitie van Afd. IV verloor Baronie gisteren haar 3den wed strijd, zoodat deze club wel als uitgescha keld kan worden beschouwd. De beide Limburgsche clubs hebben de beste kan sen en Juliana spant de kroon, want nu werd Middelburg een gelijk spel afge dwongen. In de drie resteerende wedstrij den kan er echter nog veel gebeuren. De stand is: Juliana 3 2 1 53 5 Tegelen 3 2 1 96 4 Middelburg 3 111 0—6 3 De Baronie 3 3 8—13 0 DE UITSLAGEN. AFDEELING I. Prom. 3e klasse: Vriendenschaar H.V.V. 0—1. AFDEELING II. Prom. 3e klasse: R.V.C.Hoek van Holl. 02; O.N.A.De Musschen 11. AFDEELING IV. Prom. 2e klasse: De BaronieTe- gelen 4—5; JulianaMiddelburg 00. Bekerwedstrijden. Enschedesche BoysBleijerheide 23; Theole—Quick (H.) 3—7; V.D.L.—Excel sior 11; VeendamVelocitas 34; FeijenoordPalemig 61. UIT HET KATHOLIEKE KAMP. I. V. C. B. In den strijd om het kampioenschap kTeeg Volendam 'n harden pil te slikken van Valkenburg. De Limburgers, hoewel niet bepaald zooveel sterker dan Volen dam, wonnen met 41. De stand is nu: 21 werd van Fortitudo gewonnen. Daar door komen de Bussumers in de plaats van de Culemborgers in de le klasse. De eindstand is hier: S. D. O. V. V. A. Fortitudo 4 1 7—7 1 1 11—7 1 3 6—8 Valkenburg 1 1 Volendam 2 1 S. D. O. U. C. 1 4—1 1 8—6 1 2—7 In de promotie-competitie 2e klasse van Afd. I in het Westen heeft S.D.O. gisteren haar derde overwinning geboekt. Met In Afd. II van het Westen wonnen Onze Gezellen met 41 van D.O.N.K., waardoor de Goudsche club uit de eerste klasse ver dwijnt en plaats moet maken voor de Haarlemsche. De stand is: Onze Gezellen 4 3 1 153 7 Excelsior 3 111 58 3 D. O. N. K. 3 3 211 0 R.K. SPORTVER. „TEYLINGEN" S.J.C. ILisse I 18 Onder begunstiging van goed voetbal- weer en flinke belangstelling, had deze strijd plaats op Sporthof om 2.30 uur. Op het laatste moment had de scheidsrechter bericht van verhindering gezonden, zoo dat onder leiding van den heer P. v. No- belen werd begonnen. S.J.C. telt heel wat invallers, wat zich dadelijk laat aanzien; Lisse mist v. Zeist. Dadelijk wordt een vurig spelletje opgezet, waarbij Lisse al spoedig de meerdere blijkt. Een aanval van Lisse wordt op doel geschoten, waarbij de keeper den bal over de handen in het doel laat gaan (10). Lisse blijft in den aanval, doch de S.J.C.-achterhoede kan voorloopig het gevaar keeren. Dan breekt S.J.C. door, doch keeper Mens kan gemak kelijk ingrijpen. De aanvallen van Lisse zijn uiterst gevaarlijk en zoo zien wij de S.J.C.-keeper uit zijn doel loopen, wat hem noodlottig wordt (20). S.J.C. komt er nu wat beter in en wy^denken dat Zij nog wel zal ophalen, te meer, daar Rietmeyer in moeilijke positie keurig weet voor te zetten en de rechtsbuiten hard inkogelt (12). Verschillende corners krijgt Lisse dan te nemen, doch leveren niets op. De enkele aanvallen van de Noordwijkers zijn te slap om eenig succes te hebben. Na de thee is het Lisse, welke den kee per van S.J.C. verschalkt door hard in te schieten (31). Direct hierna zijn het weer de Lissenaren, welke doelpunten ,doch wordt geannuleerd wegens buitenspel. De S.J.C.'ers laten het er leelijk bij zit ten, doch Lisse blijft tot het einde een strijd geven, al was deze nu niet zoo zwaar. Aan het einde was de stand opge voerd tot 81. Alzoo komt Lisse uit in de winnaarsronden, en zal volgende week de winnaar bekend zijn na den wedstrijd Teijlingen IOnze Gezellen I. Een medaille-wedstrijd vond plaats om 12.30 uur tusschen Teijlingen. IIIFore- holte II, welke door Foreholte werd ge wonnen met 30. Vóór den wedstrijd aan ving, bracht Foreholte nog een attentie aan de Teijlingers met haar behaalde kam pioenschap. Teijlingen II welke haar laatste promo tie-wedstrijd speelde tegen Vogelenzang II bracht nu weer een klinkende overwinning voor Teijlingen met 71. De Junioren b, welke een beslissingswed strijd speelden tegen A.S.C. a op neutraal terrein te Leiden, wisten zoowaar met 10 te winnen, zoodat de 4de kampioen van deze competitie is binnengekomen. Wel een teeken van vooruitgang in het Teijlingen- kamp! DIOC. HAARL. VOETBALBOND R.K. V. V. „K.R.V." Doordat de thuiswedstrijd van ons eer ste elftal was uitgesteld, was het voor ons terrein aan den Sandtlaan een stille gang. Alleen vonden in Voorhout twee vriend schappelijke wedstrijden plaats. K.R.V. III ontmoette Foreholte III. Beide elftallen maakten een handvol doelpunten, zoodat deze strijd onbeslist eindigde. K.R.V. b speelde tegen de dito's van Foreholte. Rust ging in met blanken stand. Na de thee wisten de gastheeren tweemaal te scoren, mede doordat één onzer spelers uitviel, en onze Benjamins dus met 10 man verder moesten voetballen. R.-K. Sportver. „Meerburg". De junioren b speelden gistermiddag een vriendschappelijken wedstrijd op eigen terrein tegen de V. V. B.-junioren. Er werd aardig gelijk op gespeeld. Na eenigen tijd wist V. V. B. 't eerste doelpunt te maken. Even voor 't einde maakte Meerburg ge- lyk (11). Er werd nog even heen en weer gespeeld, totdat de scheidsrechter 't eind signaal floot. In herinnering wordt gebracht, dat de training plaats heeft voor de junioren a en b op Woensdagavond, voor b van 6.30 tot 8 uur en voor a van 8 uur tot 9.30 en voor de senioren VrijdS&avond 7.30 tot 9.30 uur. Er mogen geen anderen op't veld ko men dan alleen de trainers en de elftallen. R.-K. Sportver. „Foreholte". Giesteren waren drie elftallen In actie Allen speelden met succes. Thuis hielden de b-jun. met 20 K.R.V. b. er onder. Fo reholte III deed het minder goed, doch deel den de punten met K.R.V. III (55). Wel is dit voor Foreholte geen slecht resultaat, maar we zijn wel een beetje verwend met ons derde elftal. Foreholte II heeft den goeden weg blijkbaar weer gevonden. Gisteren vertoefden ze op Sporthoff te Sassenheim. Een medaille kwam in het be zit van Foreholte door een 30 overwin ning op Teylingen HL Het bestuur komt hedenavond te samen, voor belangrijke besprekingen o.a. de as. training. R.-K. S. V. „D. O. S.M. D. O. S. 4 nam revanche op de neder laag in Langeraar, en wist nu met 54 te' winnen. In Langeraar won A. K. 2 ver diend, doch thans was het D. O. S. 4, wien de overwinning toekwam. De stand is thans: Ad. Kolping 2 2 10 1 86 2 D. O. S. 4 2 10 1 6—8 2 Majella 11 D. O. S. 3 besloot in een stevig gespeel den wedstrijd tegen WL 2 de competitie. Met de eenigste goal van deze wedstrijd wonnen de V. V. L.-reserven. DOSa speelde uit tegen Alf. Boys a en won met 13. D. O. S. b die bezoek had van H. V. C.a won precies eender als te Hoogmade met 5—0. R.-K. Sportver. „Majella". Majella I, dat naar verwachting. Leiden 3 zou bezoeken speelde om luur tegen D. D. I. 1 omdat bekend werd, dat de beker wedstrijden voor de „Leidsche Courant" niet doorgingen. Wanneer zullen we die wedstrijd dan moeten spelen? De eerstvol gende weken staan promotiewedstrijden op 't programma. Voor rust speelde Majella met wind mee. Het spel ging ongeveer gelijk op en neer. De ODI-aanvallen, gevaarlijk, bleven door goed verdedigen toch zonder succes. Toch was het ODI die de leiding nam. Het laatste half uur vóór rust bleef Majella echter in de meerderheid. Aanval op aanval werd on dernomen. De gelijkmaker hing in de lucht en kwam (11). Na rust een kleine inzinking by Majella. ODI neemt met een mooi schot van den rechtsbuiten opnieuw de leiding. Stand dus 21. Een penalty wordt genomen en ODI vergroot de voorsprong tot 31. Nog kan het Majella-geschut de juiste plaats niet doorboren, terwijl ODI gevaarlijk blijft en de stand zelfs op 41 brengt. Dan komt Majella met de moed der wanhoop opzet ten. Het ODI-heiligdom wordt keer op keer onder schot genomen, en met succes. De gelijkmaker komt steeds nader en met de stand 44 wordt het einde gefloten. No- teeren we slechts nog een schitterend hard schot van de ODI-speler Beuk, die geluk- kig corner gestompt kan worden. Majella 2 speelde hierna tegen D. E. S. 3 en behaalde eveneens een gelijkspel (33). R. K. S. V. „V. V. L." Gisteren speelde het tweede elftal zijn laataten competitiewedstrijd tegen D.O.S. en kwam met een schitterende 01 over- wiinding ruaar Voorschoten. Ongetwijfeld voor V.VX. een ware en mooie uitslag. De a-Juniioren waren zoo „sportief" om niet naar een vriendschappelijken wedstrijd tegen Meerburg te gaan. Zoo moeten jullie maar doen, jongens, dan worden jullie door geen vereeniging meer gevraagd om uit of thuis te spelen. De b-Junioren deden bet beter. Hoewel wel verloren, verdiend met 32, was het een mooi resultaat van den op een na laat- sten competitie-wedstrijd. R. K. S. V. „Rood-Wit". Ook de tweede degradatie-wèdsitryd is voor onze jongens in een verdiende, doch zwaar bevochten zege, geëindigd. Lisse wint den toss en verkiest met den vrij straffen wind mee te spelen. De eerste aanvallen zijn direct gevaarlijk van bedde partijen, maar de achterhoeden voorkomen verder onheil. Dain plotseling een keurig opgezette aanval der Rood-Witters, een pass vam midvoor naar linksbinnen, die zij in ren met een vliegend schot besluit, wat doel treft (01). Direct hierna is Lisse aam het woord en bijna voortdurend zitten zij voor het doel der Duivels. Hun zwoegen wordt dan ook beloond door twee goede doelpunten, waar na het spoedig rusten is. (21). De rust heeft de Duivels goed gedaan, want fel wordt er gestreden voor den ge lijkmaker. Het Lisser doel kruipt eenige malen door het bekende oog van den naald. Succes kan echter niet uitblijven en spoe- die scoort de linksbinnen den gelijkmaker, even later gevolgd door een schitterend dia gonaal schot van den linksbuiten, dat doel treft (32). Lisse blijft fanatiek aanvallen maar niets baat. De achterhoede der Dui vels is ongenaakbaar en retourneert alles. Spoedig hierna kondigt de scheidsrechter het einde aan en hebben de Duivels hun tweede zege uit het vuur gesleept. Vooruit Boys, nog even volhouden en jullie zijn er! De scheidsrechter, de heer Meyer, leidde naar aller genoegen. SPORTDAG IN DE ZILK. v. NispenV.V.S.B.: Gisteren speelde v. Nispen I een wedstrijd tegen V.V.S.B. uit Noordwijkeihout, voorafgegaan door een veteramen-wedstrijd, waarvan de op brengst ten bate kwam aan het comité tot orgainiseering vam een autotocht voor ouden van dagen in de Zilk. Om half drie komen de gecostumeende veteramen im het veld: We zien daar een imitatie indiaan, een dito oowboy, een huis knecht, ja zelfs imitaties vam verschillende buitenlandsohe personen. Op het terrein is een loudspeaker opge steld, welke een en ander betreffende den wedstrijd uitzendt en later ook den wed strijd HollandZwitserland in Italië weer geeft. De veteramen worden gefotografeerd en hierna gaat de wedstrijd beginnen. Het spel is natuurlijk niet zoo mooi, maar daar gaat het ook minder om. Het is een vermakelijk gezicht indien men die mengelmoes van soorten kleed ij dioor en over elkaar ziet rollen. Toch wordt er af en toe nog gedoelpunt, tot op slot het spelletje eindigt in een overwinning voor een bepaald elftal, maar echter weet bijna niemand wie of nu de winnende party is. Na afloop wordt een krans overhandigd aan den oudsten inwoner van de Zilk, die de krans om zijn hals hangt en op de han den rond het veld wordt gedragen door de veteranen. Intusschen is het veld aan alle zijden door publiek omzoomd, hetgeen zeker ten goede komt aan voormeld comité. Om 3.30 uur komen v. Nispen en V.V.S.B. in het veld en zij gaan elkaar in een vriend schappelijken strijd bekampen. Voor dezen wedstrijd is een pracht beker beschikbaar V.V.S.B. wint den toss en verkiest met DE LAATSTE ROEIDAG BRACHT EEN NIEUW BAANRECORD. NJORD WINT HET HOOFDNUMMER, TRITON DE MEESTE PRIJZEN. Wel wat laat, maar de Hollandia-stem ming is tenslotte toch gekomen, toen Za terdagmiddag het zonnetje scheen en een overladen programma van belangrijke wedstrijden voor de noodiiige spanning zorgde. Toen was er weer sfeer rondom 's Molenaarsbrug en de drukte van dien laatsten middag vergoedde veel. Aan de voortreffelijke verkeersregel ing van inspecteur van Beek danken wij het, dat de pers de races zoo goed mogelijk kon volgen. Dat sommige daarbij slechts gedeeltelijk konden gevolgd worden, was te wijten aan de korte tijdsruimte, die tus schen elk nummer lag. Een der eerste sprekende successen van de Zaterdagmiddag-wedstrijden was een nieuw baanrecord van de Stuurmanlooze Twee van De Hoop (A. A. Dekker en W. H. Jens) die tegen Njord een tijd maakte van 7 min. 30 4/5 sec., hetgeen 13 sec. is bene den het in 1932 door Laga op dit nummer gevestigde record. Het mooiste en meest spannende nummer was de strijd der Jonge Achten tusschen Laga, Maas en Nereus. Aanvankelijk leek het of Nereus de zege zou behalen, doch al spoedig bleek, dat de andere ploegen niet voor haar onderdeden en het werd een ge weldige boord-aan-boo rd-race, zooals slechts zelden werd aanschouwd en waarin tenslotte eerst in de laatste minuut de be slissing viel ten voordeele van Laga. Het hoofdnummer, de Oude Acht, ging tusschen Njord en Laga. De Leidenaars hadden de beste kans op de overwinning en inderdaad bleek ai spoedig, dat de kenners goed gezien hadden. Njord nam met mooi- en soepeten slag dadelijk de leiding en sbond deze niet meer af, ai bleef Laga tot het einde toe partij geven. We zuillen ons wegens overvloed van oo- pie tot deze korte bespreking moeten be perken en vermelden tenslotte de uitsla gen: Stijlroeien dames Oude Vier: 1. Spaarne, 2. Huinze. StijLsnelroeien Skiff: 1. Maas (Mej. E. van 't Kaar), 2. Ansa (Mej. L. Fontaine). Stijlsnelroeien Acht: 1. .De Vliet, 2. Ne reus. De winnende ploeg bestond uit de da mes E. M. S. Fischer (boeg), E. de Koning, M. S. E. Ndeuwenhuis, A. C. J. Kruimel, C. D. Z. C. Bruins, A. Stenfert Kroese, A. P. J. Boete, S. Lach (Slag) en W. H. Sturms (stuurvr.). Stijdsnelroedien Vier: 1. Humze, 2. De Hoop. Jonge Acht B: 1. TWrtom in 6 min. 55 2/5 sec., 2. Aegir. Overn. Vier Beg.: 1. Triton in 8 min. 4 2/5 sec., 2. Hoop in 8 min. 9 1/5 sec., 3. Argo. Stuurmanlooze Twee: 1. De Hoop, in 7 min. 30 2/5 sec., 2. Njord. Oude Skiff: 1. Spaarne in 8 min. 16 1/5 sec., 2. Arsa. Lichte Vier: 1. Tribon in 2 min. 211/5 sec., 2. Nautilus, 3. Njord. Jonge Acht A: 1. Laga in 7 min., 2. Maas (taflengbe), 3. Nereus (1/3 lengte). Oude Acht: 1. Njord in 0 min. 54 4/5 sec., 2. Laga. De winnende ploeg bestond uit: B. E. van Zanten (boeg), Ramses II, G. Ca talan!, G. J. ter Poorten, M. W. C. de Jonge, H. Neeb, J. Kolkman, H. J. Dupon (slag) en L. D. J. Rees er (stuurm.). De prijswinnaars. De Utreehtsche club Triton haalde dit jaar de meeste successen, won vijf eerste en 1 tweeden prijs en logde daarmede be slag op den „Bertha-prijs". Njord won het hoofdnummer, waarvoor die Laga-beker geldt en voorts 2 eerste en 2 tweede prijzen. Daarna volgde Laga met 'n overwinning in de Jonge Vier A, waardoor de Argo-pla- quette in het bezit der Delftenaren kwam, terwijl zij nog 2 andere eerste en 1 tweeden prijs verwierven. Voor dé overige ploegen zijn de resulta ten als volgt: Spaarne 2 eerste, Willem III 1 eerste en 3 tweede, Hoop 1 eerste en 1 tweede, Argo 1 eerste en 1 tweede, Laak 1 eerste, Nereus 2 tweede, Arsa 2 tweede. Po- seidon, Aegir, Nautilus en Maas elk 1 tweede. Dames: Hoop, Maastricht, Spaarne, Maas Vliet en de Humze eik 1 eerste, Die Leythe, Willem III, de Humze, Arsa, Nereus en de Hoop elk 1 tweeden prijs. EEN PRACHTIG GESLAAGDE ZEÏLDAG ALS WAARDIG SI*)T VAN HET HOLLANDIA-FEEST. WALTA EN BRAASSEMERMEER WINNEN WEER IN 45 M2 EN REGENBOOGKLASSE. Niemand had bij het krieken van den Zondagmorgen kunnen denken, dat het zeilfeest, besluit van de jaarlijksche Hollan- dia-watersportfeesten, zulk een uitstekend verloop zou hebben als is geschied. De koude van den ochtend, dagelijks terugkeerend verschijnsel in deze dagen, maakte spoedig plaats voor een heerlijk zonnetje, dat de Brasemermeren in een zil verlicht zette en met den stevigan bries voor een zeildag zorgde, waaraan de waber- sportmenschen hun harten hebben kunnen ophalen. Als wedisfcrijdJbaan werd de z.g. Rood» Baan gevaren. De start lag tegenover de Jachthaven „De Brasem", terwijl de route liep naar het Paddegat, de Turfschuur, Leidsche Vaart, via het Oostmeer naar den molen van Kraan, waarop de tweede ronde werd aangevangen. Met slechts enkele minuten fusschen- ruimte startten alle klassen, zoodat te kwart over één alle schepen, ruim tachtig in getal op het water waren. In de 45 M2 KruiserldLasse startben vier schepen. De Waita ging het eerst weg, ge volgd door de Benata H, Coppelstook en Boekanier, doch deze ging heel laat weg. In de tweede ronde lag de Benati H een stuk voor en ook gedurende het verdere werloop dezer race behield Fenenga de led- ding, maar Vermaait, die een flink stuk achter lag, ging op den terugweg riskeeren en voer 'n andere koers uit. Fenenga liet hem begaan, maar 'hij had hem beter kun nen volgen op deze route, want nu slaagde Vermaat er in ineens door te leggen naar de finish en hij kwam tenslotte toch als eerste aan. In de Regenboogkiasse heeft de strijd om de eerste plaats weer geen moeite gekost. Hans Nathan was met zijn Braasemernieer weer omverwinlij k, begon als eerste en ein digde als zoodiamig. Alleen de Leede ni en Nimf sterden met de Swam om de tweede plaats. Willem van der Meij was daarbij de gelukkige, Zuiderbaan werd derde en Brand vierde. Aardige strijd gaf ook de PampusMasse te zien. Loopuyt, die bij het starten heefle- maal niet opviel, wist in de eerste ronde een flinken voorsprong te verwerven en eindigde tenslotte als eerste met een mooie overwinning op van der Steur en J. Schief- fer. Jollen, Bergumermeerfklasse en Sharpies zeilden eveneens een heel aardigen wed strijd, terwijl die totale uitslagen wanen: 45 M2 Kruiserfclasse: 1. Waibta, stuurm. C. A. Vermaat, 2. Bemabi II, stuurm. B. Fe nenga, 3. Coppelstook, stuurm. J. H. C Sie- verts, 4. Boekanier, stuurm. F. A. Wannens. Handiicaipklasse D: 1. Narmada, stuurm. H. H. Tieleman, 2. Zwerver II, stuurm. R. van Oldenibongh. Regeruboogfklasse: 1. Braassameimeer, stuurm. Hans Nathan, 2. De Leede III, stuurm. W. Z. van der Meij, 3. De Swan, stuurm. H. F. Zuiderbaan, 4. Nimf, stuurm. M. G. Brand. Pampusklasee: 1. Sas, stuurm. J. Loop uyt, 2. De Steur, sbuiurm. L. van der Steur, 3. Oranje, stuurm. P. Schieffer, 4. Wervel wind, stuurm. Jhr. E. G. van Bentham van de Bergh. 12 VoetsjollenMasse A: 1. De Glippen, stuurm. D. Kagchelland, 2. Daiphnia, stuur man P. H. R. Borgecrthoff Mulder, 3. Dob bertje, stuurvr. mej. Gerarda Oudshoom, 4. Vagebond, stuurm. Th. van Helvert. 12 Voetsjollenkiasse B: 1. Mikie, stuurm. Jan Simonsz, 2. Ideaal, sbuuim. Jè Broere, 3. Bruinvisdh, stuurm. D. V. Tietz, 4. Feja, stuurvr. mej. Sijthoff. B.M.-klasse: 1. It Swelltsje, stuurman Draaisma, 2. Ans III, stuurm. 3. Hilda H, stuurm. C. van Schelven. 12 M2 klasse: 1. Flevo, stuurm. A. E. Du- dok van Heel, 2. Wary, stuurm. R. Lemstra, 3. Slabbie, stuurm. G. A. M. Saraber, 4. Koh i Noor, stuurm. Fed. Rol. Oanadeesche Toercano's: 1. Atalanta, stuurm. M. Ruytenschildt, 2. Holland, stuur man W. C. Klaver. den wind in den rug te spelen. In eerste in stantie wordt een prachtig partijtje voetbal gedemonstreerd. Spoedig echter wordt het spelpeil ziender oogen lager. Het blijkt, dat v. Nispen de meerdere is daar zij spoedig weet te doelpunten. Voor de rust wordt de stand tot 21 in het voordeel van v. Nis pen opgevoerd. Na rust is het weer een vrij minderwaar dig spelletje. Er wordt snél gespeeld doch van bal-controle is geen sprake, v. Nispen weet den stand op te voeren tot 31, het geen de Bavo-mannen wel wat te erg schijnt, want spoedig maakt de midvoor van V.V.S.B. er 32 van. Kort voor het einde weet v. Nispen nog eenmaal te doel punten, zoodat het einde komt met een 42 overwinning voor v. Nispen. Ondier een toepasselijk woord wordt door Kap. Paap uit de Zilk de beker aan den aanvoerder van v. Nispen overhandigd, die hem dankbaar accepteert. Opgemerkt zij nog, dat de zeereerw. heer Pastoor de Kok ook nog even op het voet balterrein aanwezig was. Het comité voornoemd kan op een guns- tigen dag terugzien, daar zij van de op brengst van beide wedstrijden zeker de ouden van dagen het gewenschte genoegen kan verschaffen. L.C.C. wint met innings en 84 rans De Leidsche C.C. is er na een tweetal nederlagen in geslaagd 't Haagsche Quick een 3 punten-nederlaag toe te brengen. Captain Metsch wint de toss en stuurt de Hagenaars naar de wickets. Zij brengen het tot 104, voornamelijk dank zij de Waal, die met 12 not out zijn bat door de innings droeg, Haring 11 en Goudriaan 43. G. v. Es bowlde 356, zijn broer deed het beter en nam 7 wickets voor 37 runs. De Leid sche hierna ingaande scoorde 226 runs. De Gebr. Kantebeen legden met 21 en 17 de grondslag voor dit hooge totaal. Verder noteerden A. v. Es 61, v. Schie 18, Metsch 35, F. v. Es 35 en A. v. d. Poel 16. De bow- lingcijfers luidden v. Exel 366, Heijli- gers 386 en Menheer 411. Quick werd nogmaals ingestuurd en bracht het nu niet verder dan 38. De bowlingscijfers der L. C.C.-ers waren uit den aard der zaak mooi. A. v. Es 434, F. v. Es 35 en A. v. Schie 3—0.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 6