Uoofdpijft, fUetfufa JfUftthcicdt's Pocdecs MAANDAG 28 MEI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. 10 UIT DE OMGEVING WARMOND. INHULDIGING EN EERSTE H. MIS VAN DEN WELEERWAARDEN HEER A. BURCKSEN. Het feest ter gelegenheid van de H. Priesterwijding van den weleerw. heer A. Burcksen is in de parochie Warmond wel op bijzonder plechtige wijze gevierd en Warmond's Katholieken hebben den jongen priester een feestelijk welkom be reid en met deze groote gebeurtenis har telijk meegeleefd. De avond van de H. Priesterwijding in de Kathedrale Kerk te Haarlem had om half zeven de inhuldiging plaats. Op dien tij.d stonden bij het Walrmon- derhek allen opgesteld, die aan de fees telijke intocht in Warmond zouden deel nemen, toen de rijtuigen uit Leiden arri veerden, vanwaar de neomyst met zijn ouders door den burgemeester en den zeereerw. heer A. J. Oudejans, pastoor van Warmond waren afgehaald. Hier sprak allereerst de burgemeester, de edelachtbare heer H. J. L. Ketelaar den neomyst als volgt toe: Het is mij een genoegen u, op dezen voor u zoo belangrijken dag aan de grens van uw woonplaats een hartelijk welkom toe te roepen. Op den dag van heden nu uw groot- sten wensch in vervulling is gegaan en gij de heilige wijding van het priesterschap hebt ontvangen, weet ik mij den tolk van vele uwer dorpsgenooten, als ik u geluk- wensch met het groote voorrecht, dat u is te beurt gevallen, en wy mogen den goe den God danken voor de vele genaden u geschonken. Gaarne maak ik van deze gelegenheid gebruik u mijn persoonlijke gelukwen- schen aan te bieden. Wanneer gij morgen voor de eerste maal de heilige Mis aan God zult mogen opdragen zal een rijke schat van genaden uw deel zijn en ik vraag u dan ook in uw gebeden deze gemeente en haar inwoners te willen gedenken en Gods zegen over hen af te smeken. Ook u, ouders van den jongen priester wensch ik geluk met de hooge roeping van uw zoon. Het zal voor u die zich zooveel moeiten hebt gegeven hem waardig voor zijn ambt voor te bereiden een voldoening zijn dezen dag te mogen beleven. Moge hem een rijk priesterleven be schoren zijn. Onder de blijde tonen van het fanfare corps „St. Matthias" werd dan de stoet opgesteld. En door de met vlaggen ver sierde straten trok de feestelijke optocht waarin gingen de leden van het comité, de afgevaardigden der Katholieke vereeni- gingen met vaandels en banieren, de Graal met vele vlaggen, de Jonge Wach ters in hun keurige paars-groene costuums en daarna de twee rijtuigen, ieder met twee paarden bespannen. In het eerste rij tuig waren gezeten de edelachtbare heer Burgemeester A. J. L. Ketelaar, de zeer eerw heer A. J. Oudejans en de kapelaan de weleerw. heer van Drunen. In het tweede rijtuig zat de neomyst met zijn ouders en zijn grootvader die, 83 jaar oud, deze groote gebeurtenis nog blijde kon meevieren. Een groote groep ruiters ging aan den ■toet vooraf, terwijl ook eenige ruiters den stoet besloten. Onder groote belangstelling ging het nu naar de Kath. school, waar de kinderen stonden opgesteld, die een welkomstlied zongen, gedicht en getoonzet door den heer v. d. Salm, een der onderwijzers. Door Marietje van der Voorn was van te voren de tekst van het welkomstlied aangeboden. Hierna sprak Corry Heemskerk een dichterlijke gelukwensch uit, welke door de eerw. Zusters was vervaardigd en ten slotte bood Agatha Niekerk den neomyst een pracht bouquet lelies aan. De neomyst sprak dan de kinderen op hartelijke wijze toe, beloofde Maandag bij hen te komen en gaf hun allen zijn pries terlijken zegen. Hierna ging de stoet naar het Theolo- gicum waar alle studenten en professoren den zegen van den neomyst ontvingen en het Io Vivat weerklonk. Van hier ging het in blijde optocht en met muziek van „St. Matthias" naar het ouderlijk huis van den neomyst waar door een eerepoort de den neomyst waarvoor een eerepoort was opgericht. De eerste plechtige H. Mis. Zondagmorgen zagen we vele parochia nen naar de St. Matthiaskerk gaan, zoodat deze spoedig geheel gevuld was. Om 10 uur zou de neomyst voor het eerst het ÏI. Misoffer op plechtige wijze aan God opdragen. Ook buiten de kerk was een versiering aangebracht en de Jonge Wachters stonden daar opgesteld. En terwijl het zangkoor het driestemmige Veni Creator Spiritus zong, trad de neo myst begeleid door zijn pastoor en voor afgegaan door een aantal palmendragende bruidjes de kerk binnen. Voor in de kerk vormden de bruidjes een haag van palmen, waaronder de n: o- myst doorschreed en het altaar betrad. Het priesterkoor was zeer smaakvol met groen en bloemen versierd. Kort daarna ving het H. Misoffer aan. De jonge priester werd daarbij geassi steerd door pastoor C. Floor te Stompwijk als presbyter-assistens, door den weleerw. heer A. van Rijn, kapelaan te Loosduinen en zoon der parochie als diaken, door ra- ter M. Hulsman, missionaris te Curasao, neef van den neomyst, als subdiaken, ter wijl de weleerw. kapelaan H. van Drunen de functie van ceremoniarius waarnam. De zeereerw. heer pastoor der parochie had op het priesterkoor plaats genomen. Door het zangkoor werd onder leiding van den heer Kerkhof en met orgelbegeleiding vr.n den heer Hekker de driestemmige Missa Lauda Sion van Cuypers gezongen. De feestpredicatie werd gehouden door prof. P. Stanmeijer van het Philosophi- cum, die tot tekst had gekozen de woor den uit de liturgie van dezen dag: Geze gend zij de H. Drieëenheid, omdat zij ons barmhartigheid gedaan heeft. De gewijde redenaar beschreef hier de vreugde van den neomyst en de goedheid van God, Die uit louter liefde menschen uitverkiest tot priester. Uitvoerig liet de gewijde redenaar zien, hoe de priester de plaatsvervanger is van Christus zelf, hoe Christus voortleeft in den priester om uit te deelen, wat Christus eens verzameld heeft. De gewijde redenaar behandelde tenslotte de eerbied voor den priester en vroeg voor hem aller gebed. Hierna werd het H. Misoffer voortge zet, waaronder de ouders en familieleden uit de handen van den jongen pries*?r de H. Communie ontvingen. Na het Tantum Ergo werd de zegen met het Allerheiligste gegeven, terwijl deze plechtige morgen werd besloten met de priestercantate „Hulde aan het Pries terschap" van J. Haagh en de Triomf- marsch van 't Kruis, die door Martien Hekker op het orgel ten gehoore werd gebracht. Des middags werd om 3 uur een zo.tr druk bezochte receptie gehouden ten huize van den neomyst. Des avonds om 7 uur werd door den neomyst een plechtig Lof van dank ge celebreerd, waarbij hij werd geassisteerd door pastoor A. J. Oudejans als diaken an pater M. Hulsman, als subdiaken. Cere moniarius was kapelaan H. van Drunen. Een plechtig Te Deum werd hierbij ge zongen. De feestdag werd hierna besloten met een concert door de harmonie „St. Matthias" in den tuin der pastorie. Personalia. Onze vroegere gemeente veldwachter, de heer J. Been, die destijds overgiinig bij het korps der Rijksveldwaoht is thans aangesteld als Brigade Majoor te Naaldwijk. Werkloozen. Volgens mededeeling van den Correspondent der Arbeidsbemiddeling bedraagt het aantal ingeschreven werk loozen in deze gemeente momenteel 75 ter wijl als geheel werkloos staan ingeschre ven 59 personen. Gedurende de maand Med is aan steun uitgekee.rd een bedrag van 1318.65. Het aantal werkloozen blijft sta- tiomnair. Ongeluk. Bij marnoeuvreeren is de boeier van den heer v. Vliet te Leiden op de Kagerplassen alhier omgeslagen en gezon ken. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor doch van den boeier is het roer met helmstok losgeslagen en verdwenen. HOOGMADE. Voetbalwedstrijd. Het gaat met onze H.V.C. nog ndet zooals verwacht werd, of schoon de belanigistelllJing steeds aangroeit en daar de hoedanigheid van het terrein er steeds op verbetert, wordt hier gaarne ge speeld. Gisteren kreeg H.V.C. I bezoek van O.D.I. II van Ledmauiden. Als spoedig bleek dat O.D.I. II sterker was en de rust ging in met 20. Alhoewel H.V.C. na de rust met de wind mee ging, kon zij niet ver hoeden, dat de uitslag gunstig was voor O.D.I. met 40. Hierna kreeg H.V.C. H bezoek van O.D.I. III. Deze waren vrijwel gelijk in spel en ofschoon van beide zijden bun best werd gedaan, ging de rust in met 00. Na de rust wist O.D.I. met veel moeite een doelpunt te maken, zoodat de uitslag was OD.I. IH—H.V.C. II 1—0. Onze Junioren waren op bezoek bij D.O.S.-Jun. te Roedofarendsveen, maar heb ben ook daar de nederlaag geleden met 50 Toch moed houden, want aldoende leert men. KATWIJK. Aanbesteding. Door B. en W. is aan besteed het vervoeren en optassen van 325000 steenen voor de bestrating van den verlengde Zuid Boulevard. Het vervoer moet plaats hebben vanaf het Prins Hen drikkanaal. Er was ingeschreven per 1000 steenen als volgt: C. Koster 2.59, D. Par- levliet 2.44, T. Guyt 2.24. M. F. Schaap 2.31, Corn, van der Plas 1.24. De gun ning is nog aangehouden. Geboren: Mania, d. v. J. Ouwehand en A. van Rijn. Lambertus, z. v. N. van Delft en C. Boom. Jaooba, d. v. G. van Duijn en J. Berkheij. Adriana Marijtje, d. v. M. van Rhijn en A. Haasnoot. Antje Maria Christina, d. v. J. van Egmond en A. S. KoeLewijn. Cornells KLem, z. v. C. Haasnoot en L. Plug. Leurtje, d. v. D. van Duijn en C. Ouwehand. Ondertrouwd: J. Haasnoot en C. van der Plas. Getrouwd: T. van der Plas en A. van der Plas. H. Messemaker en H. van der Plas. Overleden: Dirk Ros, oud 23 jaren, z. v. A. Ros en A. van den Oever. LIS SE. Gunning. Na gehouden Inschrijving is aan de fa. C. J. Schxama Czn., opgedra gen het schilderwerk van 33 kamers en keukens van de woningen van de Woning- bouwvereeniging „Volksbelang" alhier, voor de door haar ingeschreven som van 2095.50. „Herwonnen Levenskracht". Door Burg. en Weth. dezer gemeente is aan het plaatselijk bestuur van „Herwonnen Le venskracht" vergunning verleend om op 30 Juni as. een openbare collecte, in den vorm van speldjesverkoop, ten bate dier instel ling te houden. bedaart spoedig met Per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Bij Uw drogist NOORDWIJKERHOUT. Voetbalwedstrijd voor de ouden van da gen. Op het N.V.C.-terrein had gisteren middag onder begunstiging van sohitterend weer de aangekondigde sportmiddag plaats, waarvan de baten ten goede kwamen aan het comité „Ouden van Dagen", alhier. Te half twee kwamen de veteranen van N.V.C. iin het veld tegen hun collega's van S.J.C. uit Noordwijk. Gezien den leeftijd en die jaren lange non-activiteit der diverse spelers was dit nog een vurig partijtje, waarbij de N.V.C.-ers tenslotte aan t lang ste touw trokken door na felle kamp met 21 te winnen en zoodoende de elf kren- tenbroodien in de wacht sleepten. Te circa 3 uiur betraden de Leidsche Scheidsrechter het veld om den strijd aan te binden tegen N.V.C. II. Ook dit werd een mooi partijtje voetbal, waarbij N.V.C. met 41 winnaar werd en zoodoende beslag legide op de uiltgeHoofde plaquette. Voor de nacompetitie toog N.V.C. I naar Velzen am O.I.V. I te bekampen en moest met 43 het onderspit delven. ROELOF ARENDSVEEN. Registratiebedrijf. Wegens het groote oponthouudt bij de Invulling van de for mulieren voor registratie van de bedrijven, waaronder ook is te verstaan de bloembol- lenbedrijven, wordt op Dinsdag en Woens dag des avonds tusschen 6 en 10 uur nog maals gelegenheid gegeven de bedrijven te laten registreeren. Degene, die nog geen aangifte heeft gedaan wordt in zijn eigen belang aangereden zulks alsnog te doen. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RUN. Zonderlinge vreugde. 't Is Zaterdag tijdens de roeiwedstrijden van Hollandia nog al roerig geweest. Eenige deelnemers, wellicht wat al te vroolijk over hun over winning of baloorig over de geleden ne derlaag, hebben daarvan op zonderlinge wijze blijk gegeven door In Hotel 's Mole- naarsbrug het buffet stuk te slaan. Na af loop had nog een ongeval plaats. Een ver pleegde uit de Martha-Stichting wilde op den hoek van de van Mandersloostraat voor een in beweging zijnde auto ^ie straat oversteken. Zij raakte hierdoor met haar voet tusschen het voorwiel en de bum per f bekneld, waardoor dit lichaamsdeel werd gekneusd. Per auto werd zij naar de Stichting vervoerd. De Rijn-overgang. In verband met den nieuwen Rijn-overgang werd Zaterdag- en Zondagmorgen door werkloozen in contra- praestatie weder een verkeerstelling gehou den, ten einde na te gaan, welke afmeting op deze beide dagen het verkeer omgeving Alphensche brug heeft. Haastige spoed. Als het nooit snel genoeg gaat komen meestal nadeelige ge volgen. Een Haagsch automobilist moest dit ervaren, toen hij Zondagmorgen langs den Gouwsluischen weg twee voor hem uit rijdende auto's wilde passeeren en de ruim te daarvoor onvoldoende bleek. De bestuur der schoot met zijn wagen het trottoir op. reeds finaal een boom bij den grond af, terwijl een tweede boom levenslang werd geknickt Gelukkig bevond zich momenteel niemand ter plaatse. Slachtoffers waren ongetwijfeld niet uitgebleven. BOSKOOP. De ziekte van den Pastoor. Naar wij vernemen is in de ziekte van den Pastoor een gunstige wending geko men. Zijn Eerwaarde zit weder gedurende enkele uren per dag op. Van harte wenschen wij hem een volle dig herstel toe. Vreemd sterfgeval. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is een kleine van en kele maanden oud zeer onverwacht gestor ven, zonder dat een doodsoorzaak kon wor den vastgesteld. In verband hiermede heeft de Officier van Justitie last gegeven het lijkje in beslag te nemen, teneinde de doodsoorzaak vast te stellen. ZOETERWOUDE. EERSTE PLECHTIGE H. MIS VAN DEN WELEERW. HEER P. J. ROESSEN. Onder de jonge priesters, die Zaterdag de H. Priesterwijding hebben ontvangen, was ook een zoon van de parochie van Sint Jan Onthoofding, de weleerw. heer P. J. Roessen. Zoo was er weer een van die mooie pries terfeesten, zooals er al zoo velen gevierd zijn in de oude parochie, altijd even spon taan en luisterrijk. De deelname en belang stelling wordt bij elk priesterfeest grooter en zoo algemeen, dat in de beide parochiën wel niemand achterwege zal zijn gebleven om een gedeelte mee te vieren. Na de H. Priesterwijding in Haarlems Kathedraal was de Neomyst met zijn ouders, broeders en zuster naar een fami lielid in Lisse gegaan om daarna te zeven uur aan de kerk van St. Jan Onthoofd te arriveer en. Van scheepsmast en molen wieken en huis aan huis wapperden de feestvlaggen. Hier was een waarlijk schoone kerkelij ke inzet van het mooie feest voorbereid. De R. K. Propagandaclub „St. Paulus" had giften ingezameld en hiermede was de kerk omgetooverd tot een tuin in den schoonen Mei, waarin ook Maria's beeltenis prijkte als bedolven onder een witte bloe- menschat. Uit de hooge sluitsteenen waren kleurige banieren gehangen, die naar de kapiteelen zwierden om het schoone lijnen spel van de trotsche gewelven als het ware te omspelen tot feestelijke stemming van het roomsche volk. Een schaar van lieve kinderen in blanke kleedjes, strooide een wit pad, waarlangs de priesters voorgingen om den Neomyst te Leiden naar het Hoogaltaar, dat in een schoonen hof stond van wuivende palmen, sierlijke planten en heerlijke bloemen. Het orgel dreunde, het klokkespel beier de uit den toren en het christenvolk, dat nu al op Zaterdagavond de kerk hiina geheel vulde, zong een lied om den Neo myst te verwelkomen. Deze intocht door de kerk van den Neo myst, waarachter zijne ouders en familie leden, was door den eenvoud een indruk wekkend gebeuren, waarna de Neomyst Lof aan God bracht, daarbij geassisteerd door den weleerw. heer H. Brans als diaken en den weleerw. heer A. Buis als sub-dia ken. Na het Lof ging de Neowyst naar zijn ouderlijke woning op het Watertje, waar vrienden en geburen een eerepoort hadden opgericht, en waar guirlanders van groen en bloemen een haag vormden naar zijn huis. Zondagmorgen was elke plaats in de kerk bezet toen de Neomyst in plechtigen rond gang met de zegenende kracht van het wij water zich voorbereidde tot zijn eerste H. Misoffer. Bij dit H. Misoffer werd hij geassisteerd door den Zeereerw. heer G. H. Klaverwei den O.S.Cr., pastoor van de H. Kruisver heffing als presbyterassistens, de weleerw. heer W. Versteegen, kapelaan te Amster dam als diaken en de weleerw. heer II. Brans als subdiaken. Het zangkoor, onder leiding van den heer C. H. de Boer, voerde zeer verdienstelijk de 4-stemmige Mis „Salve Regina" van J. Stehlen uit. Na het Evangelie besteeg de weleerw. heer L. A. van Teylingen, kapelaan te Schoonhoven, de kansel, voor het uitspre ken van de feestpredicatie. De predikant had tot tekst gekozen: „Ju- ravit Dominus Tues Sacerdos in aeternum De Heer heeft gezworen: Gij zijt pries ter in eeuwigheid". Feest van onvergetelijke ziele vreugde en hemelreine blijdschap, voor ons om den priester in ons midden, voor zooveel an deren om het priesterschap van de velen, die ook thans voor 't eerst het H. Offer opdragen. Feest van vreugde, feest van vlaggen, feest van klanken voor het bis dom. Ook voor ons, Kath. Zoeterwoudc, dat wederom 't voorrecht heeft een jongen priester te mogen begroeten. Blijde ge dachte, hoe wonderlijk God het kleine weet uit te "kiezen en te verheffen. Reageerend op die goddelijke genade werking zijn wij allen hier te saam geko men om God te danken en om den priester te huldigen in zijn priesterschap. Wij zijn gekomen met bloemen en vlag gen en vreugde en jubel om een feestdag te bereiden, welks glans u zal bijblijven en uw leven lang in u zal wekken een heimwee naar den dag van vandaag. Priester, zie wij zijn gekomen omdat onze oogen verlangend zijn u te zien aan 't al taar kleine mensch ten opzichte van God maar door God gekroond met de onverwelkbare kroon van het priester schap. Gekomen omdat onze ooren begee- rig zijn de machtwoorden te hooren van uw priestermond. Daarna schetste spr., hoe Christus als Leeraar der volken, als Middelaar en Hoo- gepriester der menschheid gesteld, zijn le ven en sterven deed strekken tot heil der menschheid. Dat wilde Hij voorzetten tot de voleinding der wereld. Een heerlijk plan vol Goddelijke wijsheid en ontfermende liefde rees voor Zijn geest: menschen zou Hij met bovenmenschelijke macht beklee- den: en aldus zou Hij blijven voortleven met Zijn Goddelijke macht en Zich voort durend aan God kunnen blijven offeren. Aldus beschouwend, begrijpen we, dat de priester is een alter Christus een andere Christus. En, feestvierende parochianen, thans hebt ge weer zoo'n priester, zoo'n anderen Chris tus, in uw midden, door God uit uw mid den gekozen. Daarna schetst spr. hoe de jongen priester van thans steeds dichter 't ideaal nabij kwam. En nu vond het giste ren zijn voltooiing, toen de bisschop hem zelfde tot den Gezalfden des Heeren. Welaan, Neomyst, besloot spr., zet dan nu uw offer voort. Laat het een dankoffer zijn aan God voor Zijn weldaad, een smeekoffer om kracht voor u zelf, een offer voor heil en zegening voor uw ouders en familie, voor onzen dierbaren pastoor, voor ons al len die u eeren in het priesterschap. Een of fer van dank aan God tot heil en zegen van ons Kath. Zoeterwoude. Ga, priestervriend, met uw priestermacht als een andere Christus, offerend, verge vend, zegenend, uw leven door. En laat steeds klinken in uw ziel het feestlied van vandaag: „Gij zijt priester in eeuwigheid". Ontroerend was het moment waarop de Neomyst de H. Communie uitreikte aan zijne ouders en familieleden. Na de H. Mis zong het zangkoor de pries ter-cantate voor mannenkoor, tenor, bari ton, bassoli en knapenkoor. Het geheele koor stond onder leiding van den directeur van het zangkoor; het kna penkoor was opgeleid door den heer J. Schouten. Te twee uur werd door den Neomyst een plechtig Lof gecelebreerd met assistentie van den weleerw. heer A. Buys als diaken en den weleerw. heer L. A. v. Teylingen als subdiaken. In een toespraak dankte de Neomyst den Goeden God voor de vele genaden hem ge schonken. In zeer hartelijke woorden bracht de Neomyst dank aan den Hoogeerw. Deken, voor zijn groote stoffelijke en geestelijke steun-bij zijn studiën; spr. vroeg vooral op dit oogenblik voor den zieke een hartelijk gebed. Dan dankte spr. al zijne weldoeners en vooral al degenen die voor zijn pries terfeest hadden gewerkt en vroeg steeds het gebed voor de goede vervulling van zijn priesterlijke plichten en offers. Na het Lof kwam de Sint Jansfanfare onder leiding van den heer P. J. v. d. Berg, een ovatie brengen voor de pastorie. Er stonden dichte drommen volks. Kapelaan Brans, als voorzitter van de Fanfare, sprak den Neomyst toe, de huldiging van bazuinen en trommen voegende bij het heerlijke priesterfeest. De Neomyst dankte hartelijk voor alle hulde hem gebracht, waarna alle aanwezi gen nederknielden voor den eersten pries terzegen. Op den weg voor de pastorie stonden de Graal en de Jonge Wacht opgesteld, een haag vormend waardoor de Neomyst, voorgegaan door de Kruiskinderen, naar het Graalhuis ging, waar de reeptie zou plaats hebben. Het Graalhuis was feestelijk versierd en de Graal had alles keurig georganiseerd. De receptie was buitengewoon druk en het aantal handteekeningen door de Graal ver zameld tot aanbieding van een receptie- register liep in de honderden. Ook de Edelachtb. haer P. Wap en mevr. Wap-Verwer kwamen den Neomyst geluk wensch en. De R. K. Propagandaclub bood door haar voorzitter, den heer A. J. v. Ben- nekom Azn. het geschenk van de pa rochianen aan, zijnde het geldbedrag dat gecollecteerd werd. Na de receptie voerde de Graal een reidans uit en ook door de Kruiskinderen werden een paar leuke spel letjes gedaan. Het feest werd daarna met de familie in de pastorie verder gevierd en zoo kan dit priesterfeest weder opgeteekend worden als gevierd, de parochie van Sint Jan Onth. waardig. FAILLISSEMENTEN Opgeheven wegens gebrek aan actief: H. Kleer, Leiden. O. Dadama, Voorschoten. M. L. Sweris, koopman, Leiden. Cur. mr. G. H. E. Nord Thomson, Leiden. DREIN DRENTEL 33. Juist kwam Drein aanhollen; hij staptj in en de trein kon zonder vertraging wegrijden. Een kwartier later echter had een vreeselijke ontsporing plaats, met het gevolg, dat Drein en Piet uit de coupé geslingerd werden. EN PIET PRIKKEL 34. Op goed geluk trokken ze te voet verder door een land, dat hun heelemaal onbekend was. Eindelijk was Piet zoo moe, dat hij zich zonder meer op de grond liet vallen, juist in een paar stevige doorntakken. Met een gil sprong de arme Piet weer overeind.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10