iÉ P1 U m BUITENLAND UIT DE OMGEVING ZATERDAG 26 MEI 1934 DE LEIDSCHE COURANT JERDE BLAD. PAG. 9 ONTWAPENING. FRANKRIJKS WENSCHEN IN ZAKE ONTWAPENINGS-SANCTIES Solidariteit met aangevallen staat voorgesteld Tot de documenten, vervat In het Don derdag door de Fransche regeering gepu bliceerde ontwapenings-blauwboek behoort ais vijfde de nota van 5 December 1933, welke de Fransche minister van Buiten- landsche Zaken, Paul-Boncour, aan den voorzitter der ontwapeningsconferentie heeft overhandigd betreffende de waarbor gen voor de uitvoering van de ontwape- ningsconcentie. Daarin worden de volgen de Fransche eischen gesteld: lo. Ingeval de schending van de conven tie is vastgesteld, eischt de permanente ont wapeningscommissie van den betreffenden staat, dat hij binnen een bepaalde periode de aangegane verplichtingen nakomt. 2o. Van dat oogenblik af verliest de be treffende staat de voordeelen van de con trole-waarborgen (het recht van deelne ming aan commissies van onderzoek, het recht tot het indienen van klachten enz.) 3o. Wanneer de vastgestelde schending groot genoeg is, wordt zij geacht gelijk te staan met een schending van het Kellogg- pact. 4o. Een commissie zal ter plaatse vast stellen, of aan de schending binnen den vastgestelden termijn 'n einde is gekomen. 5o. Wanneer de schending voortduurt, zijn de andere partijen van het verdrag verplicht gemeenschappelijk de noodige pressie uit te oefenen, om de uitvoering van de overeenkomst te waarborgen. 6o. Deze pressie-middelen zullen van economischen en financieelen aard zijn. 7o. Onder de omstandigheden zal de per manente commissie verder kunnen gaan en verbreking der diplomatieke betrekkin gen kunnen aanbevelen en van de staten verlangen technische hulp ter beschik king van den bedreigden staat te stellen. 8o. Wanneer oorlog uitbreekt, als gevolg van schending der aangegane verplichtin gen, geldt de schuldige staat als aanvaller. DUITSCHLAND. DE EVANGELISCHE KERK Het conflict met de Nazis verscherpt Het conflict in de Evangelische Kerk tusschen de nationaal-socialistische kerk- autoriteiten en de recalcitrante dominees, is opnieuw verscherpt, daar een aantal Berlijnsche geestelijken geweigerd heeft, om voor het Berlijnsche consistorie te ver schijnen om de beslissing te vernemen van rijksbisschop Mueller inzake hun over plaatsing. De dominees weigeren de wettigheid te erkennen van de bevoegdheden van den rijksbisschop en gronden hun houding op de Evangelische kerkelijke constitutie. Deze, aldus verklaren zij, kan niet door een enkele pennenstreek ter zijde worden gesteld. In deze opvatting worden zij ge steund door een overweldigende meerder heid door Evangelische geloovigen, die op him beurt een petitie hebben gezonden aan rijksbisschop Mueller, waarin zij verzoe- en, de geestelijken op hun plaats te laten. In Evangelische kringen te Berlijn ver zet men zich vooral tegen dr. Jaeger, den juridischen deskundige van den rijksbis schop, wiens taak het is de reorganisatie van de Evangelische Kerk tot stand te brengen. Zij verklaren, dat dr. Jaeger hiervoor niet de geschikte persoon is. Hij kan geen enkele aanspraak maken op bevoegdheid in de evangelische-kerkelijke zaken, daar hij openlijk steun verleent aan het neo- paganisme. De verdere actie van rijksbisschop Muel ler tegen de opstandige dominee's wordt thans met groote spaiming zoowel door de geestelijken als door de geloovigen ver wacht. De dominee's ontvangen nog steeds him salaris, daar rijksbisschop Mueller blijk baar een gerechtelijke vervolging niet wil riskeeren omdat hierdoor de onwettigheid van de nationaal-socialistische kerkelijke actie aan het licht zou komen. OOSTENRIJK. BOMAANSLAG TE SALZBURG Dader gearresteerd De „Reichspost" meldt dat de vermoede lijke dader van den bomaanslag op het Festspielhaus te Salzburg is gearresteerd. Hij was vroeger gemeente-ambtenaar te Salzburg. Toen hij als Schutzbundlid mee deed aan de Februari-relletjes werd hij ontslagen. BULGARIJE. NA DE STAATSGREEP. Georgief ontbindt de gemeenteraden. Bij koninMijk decreet zijn gisteren in alle steden en dorpen van Bulgarije de gemeen teraden ontbonden. Totdat de nieuwe bur gemeesters en him plaatsvervangers zijn benoemd, zijn de huidige burgemeesters met de behartiging der loopende zaken be last. Huldebetooging voor Koning Boris. Een enthousiaste (buMe betooging vid (koning Boris Donderdag ten deel toen hij op het plein voor de Nevsky-kathedraal te Sofia een parade van de troepen bijwoonde. Deze ibetooging van de bevolking wordt algemeen toegeschreven aan de vreugde, dat de koning door de dictatoriale regeering erkend is, nadat de regeering, zooals be kend, zonder zijn toestemming, tot den staatsgreep was overgegaan. Onder leiding van den minister van Oor log, Zlatof, defileerden het geheefle garni zoen van Sofia, de vereenigingen van oud- strijders en 20.000 schoolkinderen langs den koning, die vergezeld was van de koningin en zijn broeder prins CyröL Opvallend was het, dat deze parade niet alleen werd bijgewoond door de nieuwe ministens, diooh ook door de leden van het vorige kabinet. Naar eerst thans bekend wordt, heeft ko ning Boris toen Georgief en de andere mi nisters Zaterdag jl. op het koniiniLijk paleis kwamen, om den koning van den staats greep op de hoogte te stellen, gezegd, dat hij liever aftrad dan een ongrondwettelijk bewind te aanvaarden. De oud-premier Moesjanof slaagde er echter in den koning er toe te brengen het onvermijdelijke te aanvaarden. KRIJGT OOK ROEMENIë EEN MILITAIR DICTATUUR? Koning Carol heeft een langdurig onder houd met generaal Averesou gehad, waar aan in politieke kringen groote beteekenis wordt gehecht. Men verwacht, dat die regeering binnen enkele dagen zal aftreden en een militaire dictatuur onder leiding van Averescu inge voerd zal wofden. ARABIE. KROONPRINS VAN JEMEN BLUFT OORLOGSZUCHTIG. Uit de jongste berichten, welke uit Ara- bië wonden ontvangen, blijkt, dat de toe stand tusschen Saoediië en Jemen, die pas een vredersverdnag hebben geteekend, nog steeds gespannen is en dat nieuwe vijande lijkheden wonden voorbereid. Bin Saoed zou hebben gezegd, dat hij eerst bewijzen van inschikkelijkheid aan den Imam van Jemen heeft gegeven en dat deze thans tijd tracht te winnen. Men is al gemeen van oordeel, dat de moeilijkheden veroorzaakt worden door den kroonprins van Jemen, die zijn vader zou hebben aan gespoord de vredesvoorwaarden niet na te komen, daar het leger in staat zou zijn de hoofdstad Sana te verdedigen en nooit zou toelaten, dat de troepen van Saoedië er binnentrekken. De bergen van Jemen, al dus de kroonprins, zullen het kerkhof van de soldaten van Saoedië worden, zooals zij lang geleden het kerkhof van de Turksche legers zijn geweest. BUITENL. BERICHTEN. CORRUPTIE-SCHANDAAL TE KIEF Naar uit Moskou wordt gemeld, is op last van de hoogste justitieele autoriteiten een commissie ingesteld die een groote cor ruptie-zaak te Kief moet onderzoeken. Bij deze affaire zijn tal van justitieele ambte naren en agenten van de Ogpoe betrokken; tot dusver zouden reeds 120 personen ge arresteerd zijn. Voorts zouden functonaris- sen van coöperaties, van het volkscommis sariaat van Verkeerswezen en van de staatsorganen, die belast zijn met de le vensmiddelen-distributie, in de zaak ge moeid zijn. Men raamt, dat de staat door deze affaire voor 2 a 3 millioen roebel is benadeeld, terwijl het aanzien van de Og poe er sterk door heeft geleden. De ambte naren der Ogpoe zullen dan ook voor een speciale rechtbank moeten verschijnen en waarschijnlijk ter dood veroordeeld wor den. De speciale commissie, die reeds te Kief is aangekomen, heeft verklaard, dat het proces tegen de schuldigen openbaar zal zijn en dat afschrikwekkende voorbeel den gesteld zullen worden. HONGERSNOOD DREIGT IN KENYA Doordat er twee jaar lang in het grens district van Kenya geen voldoende regen is gevallen, worden de stammen, die dit gebied bewonen, door hongersnood be dreigd. Alle planten zyn dood, zoodat het gebied er als een woestijn uitziet. Het vee komt van honger in de stallen om. Verscheidene leden van den Toerkana- stam hebben reeds hun geheelen veestapel verloren. De regeering heeft een bedraf van 3.000 pond beschiqbaar gesteld voor hulpver leening en doet al het mogelijke om de ge teisterde bevolking te helpen, doch de toe stand is nog niet veel verbeterd. De wet gevende vergadering en de provinciale autoriteiten hebben om meer geld voor hulpverleening gevraagd. BANKOVERVAL TE CHICAGO Dillingeris bende? Bij een poging tot bankroof in een voor stad van Chicago is een bandiet gedood en een ander zwaar gewond. De bende, die den overval pleegde, bestond uit vier man nen en twee vrouwen, die in een auto voorreden. Terwijl de vrouwen in den auto bleven drongen de mannen binnen, juist op ht oogenblik, dat de bankkluis automatisch werd geopend. De op een bal kon geposteerde bankwacht opende on middellijk het vuur met een machinege weer. Twee bandieten werden getroffen, doch de beide anderen vluchtten met den auto. Ondanks den regen van kogels, die hun werd nagezonden, slaagden zij er in te ontkomen. De wagen gelijkt op den door Dilliger's bende gebruikten auto. Haagsche Hopjes n. 't Valt niet te verwonderen, dat in een stad als Den Haag, welke ik gekend heb met 6 Roomsche kerken en waar er thans 22 zijn, vaak parochiale jubilea gevierd worden. Onlangs herdacht de H. Hart-pa- rochie wier groote kerk, waarvan het gewelf door slechts vier pilaren wordt ge dragen, een der eersten was met een schier onbelemmerd uitzicht op het altaar haar 40-jarig bestaan, de St. Martha-parochie haar 25-jarig feest en thans viert de H. Fa- mi li ek er k haar koperen jubileum. Bij zulke feesten, die toch eigenlijk al len katholieken aangaan, ervaart men pas recht, hoezeer een stad met haar groei fei telijk in wijken uiteenvalt. Het oude cen trum der gemeente, voorheen het dage- lijksch verzamelpunt voor alle inwoners, werd voor wie in de buitenwijken gingen wonen of zich kwamen vestigen, langza merhand „de stad", waarheen zij zich af en toe begeven, ja soms zelden komen. Zij leven in hun eigen wijk, die een eigen naam draagt Duinoord, Archipel, Trans- vaalbuurt, Statenkwartier, Rustenburg, Spoor wijk, om er een paar te noemen waar zij alles vinden, wat zij behoeven: kerken, scholen, winkels, zelfs hier en daar wandelstraten, waar men 's avonds flaneert, en een bioscoop. Al die menschen wonen in Den Haag, maar Hagenaars in den vol len zin des woords zijn noch worden zij. Ze blijven wijkbewoners, evenals de Sche- veningers, die ook wel tot Den Haag be- hooren van oudsher zelfs doch een eigen samenleving behouden hebben. Deze uiteenloopendheid openbaart zich ook op kerkelijk gebied, 't Moet al een heel bijzonder gebeuren wezen de Eucharis tische viering onlangs op „Houtrust" b v. dat Katholieken uit heel de stad op één punt bijeen brengt, maar overigens hebben de parochiën haar eigen leven, haar eigen feestelijkheden, welke buiten haar grenzen sporadisch weerklank vinden, hetgeen ook door de groote afstanden verklaard wordt. In een kleine stad is dat anders. Stellig zullen b.v. alle Roomsche Leidenaars tot welke parochie zij ook behooren evenals ik belang stellen in de verplaat sing der St. Petruskerk en in de fusie der Mon Père- en St. Jozefsparochiën. Dat gaat hen allen aan. De Zondagsche wandeling zullen zjj nemen langs de St. Petrus-in-aan- bouw en de Mon Père zal niet gesloten worden zonder dat deze gebeurlijkheid hun aller aandacht heeft bezig gehouden. Dat is heerlijke saamhoorigheid, waarvan evenwel in een groote stad weinig of niets te vinden is. Vraag een R. K. Hagenaar, waar de St. Jeroenskerk staat en hij zal de schouders ophalen, tenzij hij toevallig ge hoord heeft, dat het in Spoor wijk is welke wijk hem bovendien wel onbekend zal zijn. Daarheen gaat de wandeling van slechts spaarzamen. En zoo is het met meerdere kerken wat intusschen een bloeiend parochie-leven niet uit sluit, misschien zelfs bevordert. Een prachtig voorbeeld hiervan is de H. Familie-parochie, waarvan ik boven sprak. Haar kerk, gelegen nabij de Laan van Meerdervoort en halverwege Loosduinen, werd gebouwd in den duren tijd. Het Ge denkboek, den parochianen door hun pas toor, den ZeerEerw. heer Annegarn, aan geboden bij gelegenheid van haar 12 H - jarig bestaan, herinnert er aan, dat metse laars toen ongeveer 90 gulden per week verdienden en stucadoors zelfs tot 110 gul den per week kwamen, terwijl de achturi ge werkweek wettelijk werd ingevoerd. Het eerste gedeelte der kerk werd aanbesteed voor 335.000 gulden. Nauwelijks was dit in gebruik of de wijk groeide snel af bouw bleek noodig. Het tweede deel werd voor 170.000 gulden gegund, waaruit blijkt hoezeer de prijzen reeds gedaald waren. Toch moest van het oorspronkelijke plan een deel weggelaten worden: de koepel boven het transcept werd niet gebouwd, wat mi. nog altijd jammer is. De kosten waren echter toch al hoog genoeg, want er kwam natuurlijk nog heel wat meer kij ken dan enkel het bouwen van de kerk. Ondanks het feit, dat in 110 verschillende kerken van ons bisdom de bedelzak rond ging voor de nieuwe parochie, bleef toch de schuldenlast 360.000 gulden, waarvoor jaarlijks 36.000 gulden rente moest worden opgebracht. „Op waarlijk schitterende wijze aldus memoreert de erkentelijke pastoor in het Gedenkboek hebben de parochianen nu reeds ruim 12 jaar hun vollen steun gege ven en nog geen enkele maal waren wij genoodzaakt ook maar één dag uitstel te vragenvoor rentebetaling en verplichte aflossingen. Dat onzen dames-zelatricen hiervoor een bijzonder woord van dank toekomt, spreekt vanzelf. Door haar werd in den loop der jaren een som van bijna 100.000 gulden opgehaald". Dat zijn welsprekende feiten, nietwaar, getuigende van een opgewekt parochie leven. Al zijn de zorgen nog zwaar, deze parochie kan met dankbaar vertrouwen feest vieren. Helaas gaat het in Den Haag niet overal zoo voorspoedig. Hoort b.v. den pastoor der St. Liduinakerk aan de Schenkkade, nabij Voorburg ZijnEerw. is reeds de derde herder dezer nog vrij jeugdige parochie klagen in het jongste nummer der „Sint Liduinaklok": „De laatste weken mag ik tot mijn spijt geen nieuwe aanwinst meer boeken van nieuwe weldoeners voor ons St. Liduina- fonds. Het liep te voren zoo mooi. Iedere week bracht nieuwe toezeggingen. Ik zou er zelf wel op uit willen trekken om nieu we weldoeners te werven, maar helaas de bereddering van onze financiën vraagt nog iederen dag nagenoeg al mijn tijd. Het zou voor mij heel wat prettiger wezen en voor mijn pastoraat allicht dienstiger, wan neer ik geregeld onder mijn parochianen verkeeren kon. Maar de nood dwingt mij thuis te blijven. Een kleine twee duizend obligatiehouders roept my de ooren doof om nakoming van aangegane verplichtin gen. Een klein millioen schuld dwingt mij dagelijks tot nieuwen arbeid, opdat spoedig de dag aanbreken mag, dat wij met opge heven hoofd voor onze schuldeischers ver schijnen kunnen. „De Commissie tot reorganisatie der ker kelijke financiën in ons bisdom zit my geregeld op de hielen en dwingt telkens nieuwe gegevens en rapporten af. „Ruim zeven maanden jakker ik zoo voort onder den hoogsten druk. Ieder be grijpt, hoezeer ik den dag zegenen zal, dat een meer geordend pastoorsleven mijn deel worden zal". Pastoor, moge die blyde dag spoedig voor u aanbreken! Vorige week zag ik in „De Leidsche Cou rant" een afbeelding der voormalige R. K. kerk te Noorden, welke pastorie en bede huis onder één dak vereenigde. Ik weet nog zoo'n kerkje te staan, wel licht het eenig overgebleven exemplaar uit den ouden tijd, die er wel meer zal ge kend hebben. Het is te Ommen, het Overijsselsche stad je, dat in de latere jaren wat aan de ver getelheid werd ontrukt door het inmiddels zelf weer in de vergetelheid terugzinken de „Sterkamp" van den zgn. wereldleeraar Krisnamurti. Als men uit de verte dat kerkgebouw ziet, vraagt men zich verwonderd af: Wo nen er in dat kleine Ommen zooveel Room se hen? Er is reden voor die verwondering, want men is daar in een bij uitstek Pro- testantsche streek, waar katholieke kerken uren van elkaar verwijderd staan en de kapelaan van Slagharen een unicum is vele mijlen in het rond, waar overal de pastoors zonder hulp de zielzorg uitoefenen. Ook die te Ommen. Dit wordt begrijpelijk als men er het kerkje betreedt. Hoe groot het uitwendig lijken moge. 't is inwendig een knus, ouder - wetsch bedehuisje, waar het aantal zit plaatsen tot een paar honderd beperkt blijft. Als er wel eens een vreemde pre diker optreedt, pleegt men dezen te waar schuwen, zyn stem niet al te zeer uit te zet ten. Hij wordt toch wel tot in de „verste" hoeken verstaan. Het Ommer kerkje heeft nog dit merk waardige, dat het afkomstig is van.... Schokland. Toen in de vorige eeuw dat Zuiderzee-eiland ontruimd werd, heeft men er de kerk afgebroken en te Ommen weer opgebouwd. De materialen kostten toen blijkbaar meer dan het vervoer en de werkkrachten wat nu wel eens anders is. AJO. ONDERAARDSCHE WEGEN NAAR BANKKLUIS Door een werkman, arbeidend aan de restauratie van het Koninklijk Theater te Melbourne, welk theater in 1886 werd ge bouwd, is een ontdekking gedaan, die de legenden welke de ronde hebben gedaan over de Parijsche Opera, levendig in her innering brengt. Onder de theaterzaal werd een kolossaal spelonkachtig hol gevonden, waardoor men toegang kreeg tot een reeks gangen en ge welven, die leidden recht onder de kanto ren van firma's, waar vele jaren terug de bankkluis was geplaatst. Indien de inbrekers van het bestaan van de gangen zouden hebben geweten dan zouden zij stellig een goeden slag hebben geslagen, daar zeer vaak voor een bedrag van duizenden ponden aan sieraden, be- hoorende aan de artisten, daar werd gebor gen. Ik ga, als ik weer thuis kom Brehm aanklagen, die geschreven heeft, dat leeuwen goedaardiger zjjn dan tijgers. LISSE L.U.T.O. IK. Rustoord I R'veen. On der groote belangstelling had gisteravond de eerste nederlaagwedstrijd plaats, welke gewonnen werd door KI. Rustoord met 250 punten. Voor deze nederlaagwedstrijden is een groote beker beschikbaar gesteld door den R.K. Volksbond. De uitslag luidt: J. v. d. Hulst (K.R.) 300 67 22 13.63 C. Duivenvoorde (Luto) 133 32 21 6.33 Jac. v. d. Meer 200 20 41 4.87 C. Degger 170 31 40 4.25 Leo Turk 200 23 42 4.76 C. Faas 165 28 41 4.02 G. Rietbroek 150 24 32 4.68 A. Wassenaar 121 21 31 3.93 P. v. Ruiten 150 13 55 2.72 A- v. Dyk 84 9 54 1.55 Volgende week Donderdag 31 Mei zal de return wedstrijd plaats vinden, in café KI. Rustoord te Oud Ade. WARMOND. Eerste plechtige H. Mis. Aa Zondag zijn er voor de eerste H. Mis, van den Neomist A. Burcksen, speciale boekjes verkrijgbaar, onmisbaar voor het goed volgen van deze plechtigheid. Deze boekjes zullen door de Jonge Wach ters tegen het minimum bedrag van 2}-( cent aangeboden worden. V!' EEN SCHOONE MONSTRANS. Dezer dagen waren wij in de gelegen heid van naby <*en nieuwen monstrans te bewonderen, waarmee de kerk van den H. Leonardus a P. M. alhier is verrijkt ge worden. Het is een kunstwerk van den be kenden edelsmid Henri Esser te Weert. Deze monstrans stelt in zyn geheel een bloeienden rozelaar in kruisvorm voor, welke de grondgedachte van den op den voet ingedreven tekst weergeeft: „Cum di- lexissit suosin finem dilexit eos (Joes., 13, 1). Had Hij de Zijnen be mindthans ging Zyne liefde voor hen tot het uiterste". Het bewijs dier hoogste liefde waren de Eucharistie en de Kruis dood, beide gesymboliseerd door de roos en het Kruis. Op een kleine verhevenheid, waarin de wortels zich vertakken, verheft zich de stam. Deze loopt uit in een rijken bloei van rozenblaadjes, welke de roos in hun mid den omsluiten. De roos is rondom met roode Turmalijnen-Amethisten bezet: zin nebeelden van he neerdruppelend Bloed. Vier Engelenfiguren, wier vleugels naar elkander overreiken, houden de wacht rondom den troon van den verborgen God- mensch op aarde; ze zijn gericht naar het hart van de roos, de plaats voor de lunula met de H. Hostie. Vier stralenbundels, met groene Aventurinsteenen bezet, schieten in kruisvorm van het middelpunt uit. Wanneer wij den monstrans in zyn geheel beschouwen, worden wij getroffen door den rustigen bouw van kruisvorm en rozelaar, omzweefd door een Engelenwacht, èn be wonderen wij de vaardige hand van den kunstenaar, die de fijn bewerkte onderdee- len tot een strakke eenheid wist te ver binden. Wij mogen dan ook den heer Esser met dit kunstwerk gelukwenschen; doch niet minder de kerk, welke door een onbekende in de gelegenheid werd gesteld een mon strans te laten vervaardigen, welke onder alle opzichten den dienst van God waar dig is. HOOGMADE. L. T. B. De afd. Hoogmade vergaderde in café Witteman. De voorzitter, de heer P. L. Zwetsloot, opende de vergadering met den chr. groet en heette allen welkom, inzonder den geest. adv. en deelde mede, dat deze vergadering was uitgeschreven, omdat er belangrijke stukken waren inge komen en er op Dinsdag 29 Mei as. ver gadering van den Kring Leiden zal ge houden worden. Hierna wordt de agenda besproken voor te houden kring-vergadering op 29 Mei in Den Burcht te Leiden v.m. 10 uur. Nog een paar voorstellen zullen alsnog inge diend worden. Tot afgevaardigden werden gekozen de heeren J. P. v. Leeuwen en P. Kapteyn en als plaatsv. de heeren J. B. Borst en P. L. Zwetsloot. Van het H. B. waren vragenlijsten gezon den aangaande de inkrimping van de vee stapel, welke aan de leden werden afgege ven. De voorz. ried allen aan deze goed in te vullen, en tevens de bezwaren, die men had. Door het districts-commissie-lid werd medegedeeld, dat na 25 Mei a.s. geen toe wijzing voor kalveren wordt gegeven, en dat degenen, die bezwaar hebben tegen de toewijzing deze vóór dien tijd moeten inzenden. Tevens deelde spr. mede, dat hy de rundveewet had ontvangen, maar dat deze volledig in de „Leidsche Crt" had gestaan en hij allen aanraadt deze krant goed te bewa ren, dan kunnen zij zien waaraan zij zich te houden hebben. De geest. adv. las daarna iets voor uit het vakblad „De R.-K. Boerenstand", waar uit blijkt hoe lezenswaardig en practisch dit blad is. De voorzitter zegt namens de vergade ring dank aan den geest. adv. voor zijn opwekkend woord, waaruit blijkt, dat hij met de vereeniging medeleeft. Hierna rondvraag waarvan veel gebruik wordt gemaakt o.a. om te komen tot het oprichten van een varkensfokvereeniging van Yorksch soort, waarop wordt beslo ten om de Rijksveeconsulent ir. Verhoeven uit te noodigen eens hierover te komen spreken. Nog wordt besproken, om een vaandel voor deze vereeniging te verkrijgen. De voorzitter dankte allen voor hun op komst die dezen avond goed was, waaruit blijkt, dat men het belang inziet, dat het nuttig is niet alleen lid te zijn of te wor den, maar ook de vergaderingen trouw te bezoeken. Hierna sluiting met den chr. groet.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9