HULP IN NOOD W.F.D0ESM KOOPT PER AUTOMAAT J. GUSSENHOVEN ZATERDAG 26 MEI 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. PAG. 15 AUTOMAATi Zondagsadres Zondagsadres Zondagsadres Industrie- en Huisfotograaf J. C. WIJNEN Leeuwenhoekstr. 4 b/d Pasteurstr. V*n 822 uur te ontbieden bij U thuis, bij Yereenigin- gen, Partijen, enz. 1021 Alle fotoartikelen verkrijg baar en films ontwikkelen, afdrukken en rergrooten. Oude Rijn 2 Telf. 411 Versche slagroomgebakjes Speciaal wafels Geopend van SUM1/, uur verder per Chocolade- Automaat LELIESTRAAT 10 Melk, Boter, Kaas en M Fijne Vleeschwaren. Zondag open van 8—12 uur h UW ADRES voor Vleesch, Garnalen Croquetten, Salades en Gebak is Banketbakkerij Noordeinde 23 A. G. EPSKAMP GEMENGDE BERICHTEN i ERNSTIGE AUTOBOTSING. Gistermiddag -vier uur heeft op den Rijks weg Den BoedhGna-ve onder Rosmalen een ernstige aaitofootsiinig plaats gehad. Een (personenauto, bestuurd door een inwoner oiiiit Eindhoven kwam uit een zijweg en •wilde den groote n weg oprijden. Juist op dart moment naderde met grootte snelheid een kleine 'bestelwagen van hert Noordlbra- foambsoh Dagblad „Het Huisgezin" uit de richting Oss. Een botsing was niet te ver mijden. De bestelwagen werd van den weg geslingerd en kwam ondersteboven langs den weg te liggen. De chauffeur die door het versplinteren van den vooriruirt schaaf wonden aan het galaat had bekomen werd per motor naar den naastbij.zijnden dokter vervoerd. De bedde wagens bekwamen groote materieede schade. De chauffeur van den personenauto kreeg geen letsel. Door de politie is proces -verbaal opgemaakt. IVIAUHIIVIST DOOR DRAAIAS GEGREPEN. Op slag gedood. Gistermiddag heeft op de steenfabriek van die firma Oomen te Dorst onder Oos terhout een droevig ongeluk plaarts gehad. De 54-jarige machinist A. van Bijnen uölt Oosteihouit werd tijdens zijn werkzaam heden door een diraaias gegrepen en rond geslingerd. De ongelukkige werd iwaar verminkt en moert op slag gedood zijn. Hij ds naar het St. Jozefsgesticht te Oosterhout overgebracht. De heer van Bijnen, die reeds meer dan 40 jaar bij de firma Oomen in dienst was, was niet gehuwd. BOERDERIJ AFGEBRAND. Gisteravond omstreeks zes uur brak door onbekende oorzaak brand uit in de boerderij van den heer Hartman te Toldijk, gemeente Steenderen. Door gebrek aan blusdhiwaiter slaagdie men er niet in het vuur te bestrijden. De boerderij brandde geheel af. Door de gunstige windrichting konden twee schuren behouden blijven. Een gedeelte van den inboedel kon worden ge red. De schade, die ongeveer tienduizend gulden bedraagt, wordt door verzekering gedekt. GEMASKERDE INDRINGER OP DE VLUCHT GEJAAGD. Door het geschreeuw van een jongen. Donderdagavond omstreeks 8 uur was de wed. K. te Baarlo even van huis gegaan, terwijl haar kinderen zich reeds te bed be vonden. Omstreeks 9 uur bemerkte het oudste zoontje gestommel in huis en wilde zich overtuigen, wat er aan de hand was. Daartoe verliet hij zijn slaapkamer en zag op dat oogenblik een gemaskerde man op het portaal dreigend naar hem toekomen. Hevig verschrikt en luid schreeuwend liep de jongen in zijn slaapkamer terug, van welke gelegenheid de indringer gebruik maakte om snel naar beneden te loopen en door een achterdeur te verdwijnen. Toen de kinderen eenigszins van den schrik bekomen waren, waarschuwden zij de buren, die de gemeentepolitie van het geval in kennis stelden. Inmiddels was ook de weduwe K. thuisgekomen. De indringer had in het huis alles over hoop gehaald, doch voor zoover men kon nagaan bleek niets ontvreemd te zijn. Da delijk werd door de politie een onderzoek Ingesteld, dat tot heden geen enkel resul taat heeft opgeleverd. De jongen, die den Indringer heeft ge zien, kon geen nauwkeurig signalement van den dader geven. „Msb." DE OVERVAL MET BEROOVING TE AMSTELVEEN. De daders opgespoord. Men zal zich herinneren, dat in den och tend van 5 Maart j.l. op den Amsterdarn- eohewag onder de gemeente Amstelveen een brutale overval miert berooviirug heeft plaats gdhad ten huize van den veekoopman H. J. Gels, tijdens zijn afwezigheid, waarbij geld en sieraden zijn ontvreemd, nadat de daders de vrouw des huizes ernstig hadden mis handeld, bloedend verwond en vastgebon den. De politie van Nieuwer Amste! is er thans in geslaagd de bedde mannen, die den over val hebben gepleegd op het spoor te komen. Het zijn de Hagenaars Oliehoek en Hof man, die dezer dagen in het Huis van Be waring te Den Haag zijn opgesloten, als verdacht van den overval met berooving aldaar gepleegd op 12 Med j.l., waarbij, zoo als men weert in een leegstaand buis aan den Rijswijiksdhen weg een main ernstig is mishandeld. Gistermiddag heeft mevrouw Gels bij confrontaties haar belagers pertinent her kend. Ook een boomrooier, die tijdens den overval in de nabijheid van het huis werk te, herkende een der mannen. De verdachten hebben nog niet bekend. Omtrent de opsporing vernemen wij na der, dat de inspecteur van politie te Nieu wer Amstel, de heer Busser, een overeen komst meende te ontdekken tusschen de wijze waarop de overval te Amstelveen en die te Den Haag waren gepleegd. Men heeft toen bij de Haagsahe politie de foto's van de verdachten opgevraagd en deze aan me vrouw Gels getoond, die de daders evenals bij de confrontatie heeft harkend. ONTVANGER GESCHORST. Vermoeden van fraude bij gemeente secretarie. In verhand met geruchten over fraude aan de gemeente-secretarie van Coevorden, is thans een onderzoek gaande betreffende het gevoerde beheer van den oud-ontvanger dier gemeente. De man, die thans hoofd ambtenaar ter secretarie is, is voortLoopóg [geschorst. KNOEIERIJEN MET CRISIS HEFFINGEN. Valsehheid ln geschrifte gepleegd. Een ambtenaar van de Crisismeelcentrale te Den Haag heeft bij een te Groningen ge houden controle opgemerkt, dat een glu- cosefabrikant aldaar, die zich niet bij de meelcentrale had opgegeven, omdat hij be weerde dat zijn fabriek na 1 Januari van dit jaar niet gewerkt had, toch vaten met stroop verkocht. Zijn onderzoek strekte zich uit over Groningen. Leeuwarden en Am sterdam. Het bleek dat 'n in de hoofdstad gevestigde firma, de grootste afnemer was. In verband met de Regeeringsmaatre- gelen mogen de glucosefabrikanten wel stroop fabriceeren en afleveren, maar zij zijn verplicht een bepaald percentage voor crisisheffing op de rekening te plaatsen, v/elke heffing gestort moet worden in de Staatskas en ten goede komt aan den land bouw. De Groningsche gluoosefabrikant heeft echter bij de levering aan de firma in Amsterdam wel de crisisheffing berekend, maar niet aap het Rijk afgedragen. De ambtenaar, die deze knoeierijen ont dekte, stelde zich in verbinding met den Officier van Justitie te Groningen en de politie. Bij een nader ingesteld onderzoek kwam aan het licht, dat de fabrikant op ernstige wijze in zijn boeken had geknoeid. Dirt geschiedde om den schijn te hanhaven, dat zijn fabriek dit jaar niet gewerkt had. De aan zijn afnemers geleverde partijen stroop boekte hij op December van 1933. Deze fabrikant, de 44-jarige J. B. is ter zake van valschheid in geschrifte aange houden en zal zich voor de Justitie hebben te verantwoorden. GOEDE VANGST VOOR DE POLITIE. De Amstendaimsche politie heeft gisteren een goeden dag gehad. Door een recher cheur vain de Centrale Recherche is een Duitscher gearresteerd, verdaeh/t van dief stal van 1750.Voorts werd een jonge man op heeterdaad betrapt bij het stelen van een rijwiel. Twee rechercheurs van de Centrale Recherche wisten voorts nog drie jongens in te rekenen die eveneens op hee terdaad betrapt werden bij het stelen van rijwielen. DE VALSCHE MUNTERU IN TWENTE Nader onderzoek van de Enschedeesche politie inzake de valsche munterij in Twente heeft nog verschillendg belangrijke aanwijzingen opgeleverd. De politie meent met stelligheid te kunnen aannemen, dat de valsche rijksdaalders en guldens zijn vervaardigd ten huize van den lasscher M., die in de voormalige gemeente Lonne- ker, thans Enschedé, niet ver van Hengelo woonachtig is in een zeer eenzaam gelegen huis. In een schuur achter deze woning werden, zooals gemeld, wel enkele voor werpen aangetroffen, welke er op wezen, dat het mogelijk was, dat deze waren ge bruikt voor het maken van valsch geld, maar afdoende zekerheid leverde dat niet op. Justitie en politie onderzochten daar na een naast de woning gelegen heide veld, waar brokken gips werden gevonden, welke afdrukken van rijksdaalders en gul dens vertoonden. De politie heeft nader hand te Denekamp nog een onderzoek in gesteld, en huize van een halfbroer van W., den te Zutphen gearresteerden ex-ge vangenbewaarder uit Rotterdam, die be trapt werd op het uitgeven van valsche rijsdaalders. In het huis van den halfbroer werd een matrijs gevonden, geschikt voor het maken van 5 mark stukken. Toen de politie van Denekamp terugkeerde, begaf zij zich opnieuw naar het huis van M., waar het heideveld ten tweede male werd onderzocht. Aanvankelijk kon men niets ontdekken, doch juist toen de politie wil de heengaan, zag een der ambtenaren een los op den grond liggende heideplag. Daar op werd onder deze plag gegraven, waar bij men een grooten zak ontdekte, waarin verschillende nieuwe matrijzen werden ge vonden voor het maken van valsche rijks daalders en guldens, alsook ijzeren vor men, welke men gebruikt voor het maken van matrijzen. De lasscher M. heeft, naar men vermoedt, deze voorwerpen verborgen zoodra hij van W.'s arrestatie in Zutphen hoorde. RECHTZAKEN DE ZAAK ROELOFSEN. Verdedigers van diverse pluimage. De slager H. Th. Roelofsen, die twee weken geleden voor de rechtbank te Rot terdam terecht heeft gestaan wegens een zijner beleedigingen, was toen verschenen zonder raadsman. Wij vernamen, dat hij in middels heeft gezorgd voor zijn verdedi ging. Deze zal gevoerd worden door den N.S.B.-leider mr. B. E. Wielinga, in samen werking met het soc.-dem. Kamerlid mr. J. E. W. Duys. De verdachte heeft ge vraagd de behandeling van drie volgende zaken, die naar wij vermeldden op Dinsdag a.s. voor de rechtbank zouden ko men, uit te stellen, ten einde zijn verdedi gers gelegenheid te geven, zich behoorlijk te documenteeren. Op dit verzoek is nog geen beslissing genomen. „Hbld." DE FRAUDE BIJ HET ROTTERDAMSCHE SLACHTHUIS. Tweede dag. De Donderdagavond geschorste behande ling voor de Rotterdamsche rechtbank is gistermorgen te ruim half tien voortgezet. Verdachte W. R. staat op en vraagt aan den president verlof om „een woordje tot de pers" te mogen spreken. De president staat dit echter niet toe. Daarop neemt het getuigenverhoor weer een aanvang. A. van Zwienen, bedrijfsleider in een slachterij te Ouderkerk aan den IJsel, ver klaarde gedwongen te worden den keur meesters fooien te geven. Maandelijks be liepen deze fooien een bedrag van 25. Getuige zegt voorts, dat hij den keurmees ters meermalen fooien heeft gegeven om tuberculeuse varkens goedgekeurd te krij gen, zonder dat de veearts er bij kwam. Het zelfde gebeurde met varkens, die lij dende waren aan vlekziekte. Verdachte van B. merkt op, dat de fooien den Laatsten tijd aanmerkelijk kleiner wa ren dan voorheen. Pres.: Ach ja, met de algemeene malaise zal ook daar een 10 pet korting op toege past zijn. Hierna wordt getuige Beyk voorgeroe pen, die in tegenwoordigheid van inspec teur Valken, die het politieonderzoek heeft geleid, wordt verhoord. Getuige B. deelt mede, op zekeren dag met zijn compagnon van Crefeld een koe te hebben laten keu ren, die aan pokken leed. Verdachte R. heeft hierbij te kennen gegeven, dat het een wrak dier was en zeide tegen van C., dat zal je tien gulden kosten. Van C. heeft hierop een bankbiljet van 10 in de jas zak van verdachte R. gestopt. Verdachte R.: Hij (getuige Beyk) heeft zich vermoedelijk vergist. Ik had gewoon lijk een doek in mijn zak en van Crefeld heeft dien natuurlijk eruit gehaald om iets af te vegen. Beyk heeft toen blijkbaar ge dacht, dat van Crefeld geld in mijn zak stopte. Vervolgens wordt gehoord de directeur van het slachthuis te Breda, de veearts J. J. Meier, die verklaart, dat het in slacht huiskringen algemeen bekend was, dat in Rotterdam de keuring slap was. Tal van slagers uit andere plaatsen lieten daar om bij voorkeur in de Maasstad slachten. Het was dr. Berger, hoofd van den veeart sen ij kundigen dienst in den Haag, trouwens ook bekend, dat aan het Rotterdamsche abattoir- vreemde toestanden heerschten. Dr. van der Slooten merkt op, dat de outillage van he abattoir niet aan de mi nimum eischen voldeed. De verdedigers achten nu het oogenblik aangebroken om den voormaligen direc teur van het Rotterdamsche slachthuis dr. J. J. F. Dhont te hooren. De rechter-commissaris heeft dr. Dhont juist niet gehoord, om hem op de open bare zitting voor de feiten te stellen. De president wyst dit verzoek af. Hierna wordt gepauzeerd. Over het feit, dat bij het Rotterdamsche Slachthuis de levende keuring niet was in- gevoer is verder uitvoerig gesproken. De oud-directeur dr. Dhont, verklaarde, dat het niet invoeren daarvan veroorzaakt werd door de toestanden op het Slachthuis. Er is over die kwestie met de inspectie van de volksgezondheid gecorrespondeerd en deze heeft er zich bij neergelegd, dat de toestand voorloopig bleef zooals die was. Een wel slechte indruk is gewekt over de wijze, waarop de keurmeester De H. zich met betrekking tot de fooien gedroeg. Deze moet wel als een der driestste be schouwd worden, die zich ook veel giften in natura deed geven. Zoo bestond de ge woonte, dat voor het keuren van vet aan de keurmeesters 5 werd betaald. De H., die liever vet had in plaats van de 5. zocht uit de zending de mooiste stukken voor zich zelf uit. Ook zwezerikken en stuk ken haas liet hij zich geven. Zelf zegt hij, dat hij die artikelen kocht, zoowel van de grossiers als aan de vrijbank. Ook zijn oud- recteur dr. Dhont voorzag hij van vleesch en veile kennissen, zoodat er een vermoe-- den bestaat, dat deze man er een eigen vleeschhandel op nahield van vleesch, dat hij zich óf ten geschenke liet geven óf van de grossiers wegnam. De fooien. Dh. Dhont heeft als getuige ontkend, dat hem bekend was, dat er fooien gegeven werden. Wel liepen er af en toe van die ge ruchten en was het een feit, dat de keur meesters een slechte reputatie hadden. Daarom heeft hij hen ook meermalen ge waarschuwd, dat corruptie in geen geval kon worden getolereerd. De oud-directeur dr. Westholz, die ge- ruimen tijd oijder-directeur is geweest en na het vertrek van dr. Dhont tot directeur van het Slachthuis werd benoemd had even min iets gehoord van een fooienstelsel. Deze getuige had er zorg voor gedragen, dat overal plakkaten werden aangebracht, waarop stond, dat het verboden was fooien aan te nemen, maar de verdachten ver klaarden, dergelijke plakkaten nooit te hebben gezien. De tegenwoordige direc teur dr. Houthuis heeft bij zijn optreden die plakkaten evenmin zien hangen. Wel heeft hij exemplaren er van op het kantoor ge vonden Dr. Westholtz verklaarde den keur meesters te hebben verboden wrakken zelfstandig te keuren. Maar het bleek, dat tusschen 12 en 2 uur geen deskundige aan wezig was. Later, toen er meer veeartsen aangesteld waren, is dat anders geworden, maar de verhoudingen waren niet al te best en de veeartsen hadden soms heel wei nig gelegenheid buiten hun eigen afdee- ling de keuringen te verrichten, waarbij zij door de keurmeester werden geroepen. Noch dr. Wetsholz noch dr. Dhont heeft op het abattoir ooit vleelsch zien hangen, waarover zij zich verwonderd hebben, dat het goedgekeurd was. Maandag zal de rechtbank het onderzoek voortzetten. HAAGSCHE RECHTBANK. Oplichting. Een 52-jarige scheepmaker uit A1 p h e n die in weerwil van een waarschuwing, uit gereikt door den dienst van Maatschappe lijk Hulpbetoon daar ter plaatse, vermel dende, dat zij die valsche opgaven deden, strafrechterlijk zouden worden vervolgd, .toch een valsche opgave deed en dienten gevolge ten onrechte steun trok, hoorde deswege drie maanden gevangenisstraf tegen zich eischen. De politierechter alhier veroordeelde den verdachte tot twee maanden gevangenis straf en deelde daarna aan de betrokken ambtenaren-getuigen mede, dat zij er nog eens de aandacht op moesten, dat diege nen, die op dergelijke wijze oplichting ple gen, onvoorwaardelijk de gevangenis zul len ingaan. Valsche aanklacht. Een landbouwer uit Ter Aar had met iemand een overeenkomst gesloten waarbij hij eenige ramen en andere op grond aan wezige goederen ter vereffening van een schuld cedeerde. Toen de betrokken, van deze cessie gebruik maakte diende de man een valsch aanklacht wegens diefstal in. Het O.M. in aanmerking nemende, dat de verdachte inzag dat hij een zeer ernstig feit had gepleegd, waarbij hü niet alleen iemand in een onaangename positie bracht, doch daarenboven de justitie om den tuin leidde, vorderde een geldboete van ƒ50. subs. 50 dagen. De politierechter, rekenine houdende met de financieele omstandighe den van den verdachte, die zeide spijt van het gebeurde te hebben, legde (10.subs. 10 dagen op. KANTONGERECHT ALPHEN. V erstekvonnissen. Door het kantongerecht te Alphen wer den de navolgende verstekvonnissen gewe zen. Wegens overtreding van de algemee ne politieverordening der gemeente Wou- brugge: J. V. te Leiden f 1.50 subs. 1 wk. tuchtschoolstraf; Motor- en rijwielovertre- ding: D. S. F. f 1.50 subs. 1 wk. tuchtschool- straf; M. A. M. te Bleiswijk f 20.subs. 5 dg.; J. B. te Boskop f 6 subs. 3 dg.; J. O. M. te Rotterdam f 4 subs. 2 dg. f 2 of 2 dg.; G. C. de B. te Ter-Aar f 3 subs. 2 dg.; J. v. V. te Bodegraven f4 subs. 2 dg.; G. de K. te Reeuwijk f3 subs. 1 dg.; H. G. v. M. te Gouda f 4 subs. 2 dg.; J. P. te Noorden f4 subs. 2 dg.; V. A. V. te Vinkeveen f4 subs. 2 dg.; B. C. v. W. te Nieuwer Am- stel f 4 subs. 2 dg.; J. J. l'A. f3 subs. 2 dg.; A. de J. f3 subs. 2 dg.; L. A. f3 subs 1 dg.; R. H. zonder bekende woon- of ver blijfplaats hier te lande f3.50 subs. 1 dg.; A. C. V. te Zwammerdam f2.50 subs 1 dg.; Algemeene politie verordening der ge meente Ter-Aar K. J. A. T. te Ter-Aar f2 subs 1 dg.; G. v. E. te Ter-Aar id.; Overtre ding Crisiszuivelwet A. C. v. S. te Wou- brugge f6 subs. 2 dg.; Woningwetovertr. S. Th. J. v. V. f 4 subs. 2 dg.; Visscherij- wetovertreding P. H. te Ter-Aar x f 2 subs. 2 x 1 dg.; Overtr. art. 455 wetb. v. strafrecht J. C. P. te Reeuwijk f 3 subs. 2 dg.; Overtr. art. 455 wetb. v. strafrecht J. C. P. te Reeuwijk f3 subs. 2 dg.; Overtre ding algemeene politieverordening te Bo degraven K. D. f2.50 subs. 1 dg.; J. G. K. te Delft f4 subs. 2 dg.; Motor- en rijwiel verordening der gemeente Boskoop f 7 subs. 3 dg.; Spoorwegwetovertreding F. P. v. d. M. te Hazerswoude f2 subs. 1 dg.; Leer plichtwetovertreding C. J. V. te Ter-Aar f 1 subs. 1 dg.; Th. C. R. te Woubrugge id.; J. v. d. S. te Woubrugge f 0.50 subs. 1 dg.; A. J. de V. id. f 2 subs. 1 dg.; G. A. v. L. te Nieuwkoop f3 subs. 2 dg.; Overtr. v. Art. 453 wetb. v. strafrecht: T. v. d. B. dom. Woerden f 10 subs. 5 dg.; Overtr. art. 314 Wetb. v. strafrecht: Th. de K. en J. v. d. W. te Alkemade, beiden f 3.50 subs. 2 dg. met verbeurdverklaring van inbeslaggeno- men messen; Overtr. art. 473 wetb. v. straf recht: A. B. te Boskoop f3 subs. 1 dg.; N. J. v. d. M. te Boskoop f3 subs. 1 dg.; Overtr. van art 455 3e L wetb. v. straf recht: C. F. M. te Boskoop f 8 subs. 4 dg. Waar geen woonplaats vermeld wonen veroordeelden te Alphen aan den Rijn. INGEZONDEN STUKKEN Warmond, 24 Mei 1934. Mijnheer de Redacteur. Verleen s.v.p. aan onderteekenaar een plaatsje als ingezonden stuk in uw te War mond veel gelezen courant. Bij yoorbaat dank. Naar aanleiding van het interview bij het jubileum van jachthaven Ford zou ik wil len opmerken, dat wij, inwoners van War mond, dit interview naar de juiste waarde kunnen aanslaan, omdat wij weten, dat uw corresp. alhier tevens is ambtenaar a. d. Secretarie en de eigenaar van jachthaven Ford tevens is Wethouder der gemeente Warmond. Waar echter in dit interview een sneer ge geven wordt aan den Warmondschen mid denstand is verweer gebiedend, daar niet de Warmondsche zakenmenschen zich ver zet hebben tegen de oprichting van V.V.V., doch de heer Oudshoorn zelf. Woordelijk zeide genoemde heer toch op eene bijeen komst van den middenstanders in de oude Raadzaal: „als jelui er een vereeniging van gaan maken, ga je gang, doch dan trek ik me terug". Daar een half ei altijd beter is dan een leege dop, zijn we toen gekomen tot de oprichting van een gemeentelijk bu reau voor V.V.V. onder auspiciën van Bur gemeester en Wethouders der gemeente Warmond. Maar nu dit bureau niet goed functioneert gaat het niet aan dit te wijten aan den Warmondschen middenstand. Ik ben er vast van overtuigd, dat als er serieus een poging wordt gedaan om te komen tot een Vereeniging V.V.V., alle middenstan ders bereid zijn het lidmaatschap te aan vaarden met alle plichten en rechten hier aan verbonden en zij spontaan zullen me dewerken om deze V.V.V. afd. Warmond een waardige plaats te doen innemen in <le landelijke vereeniging tot bevordering van het vreemdelingenverkeer. Inmiddels Hoogachtend, C. M. VAN STIJN, Dorpsstr. B 91, Warmond. DE GANGSTERS LEVEN NOG. De gangsters, Amerika's grootste plaag, leven nog steeds, zij het dan ook onder minder gemakkelijke omstandigheden. Ze zijn gedwongen steeds nieuwe methoden tot afpersing uit te vinden. Zoo hebben thans vijf gangsters in New York 'n dood- slag-affaire gefingeerd. Tusschen twee der gangsters ontstond in een bar een hevigen woordentwist, die eindigde met het neer schieten van een der beiden. De kellnerin raakte vein schrik bewusteloos en een ge deelte der nog aanwezige gasten zette be- nepgn gezichten. Want het zou pijnlijk geweest zijn, wan neer ze in deze zaak door de politie be trokken werden. De gangsters profiteerden hiervan door de bezoekers voor te slaan hen een aanzien lijke som in dollars uit te betalen voor vrijen aftocht. De gasten gingen daar da delijk op in en brachten gemeenschappe lijk het groote bedrag bij elkaar. Hoe ver baasd was echter een van hen, toen hij den neergeschoten gangster ontmoette, die opgeruimd op de Broadway wandelde. In het eerst kon hij het maar niet begrijpen en meende een spook te zien. Langzamer hand drong het tot hem door, dat hij en de anderen slachtoffers van een geniale truc geworden waren. Het gelukte hem evenwel de politie mobiel te maken, die alle vijf gangsters oppakte. FREDERIK DE GROOTE HAD MONGOOLSCH BLOED IN DE ADEREN. Nu in Duitschland stamboomen opge maakt en getoetst worden heeft prof. Erick Brandenburg de stamboom van Frederik de Groote aan een nauwkeurig onderzoek onderworpen, en het mocht hem gelukken, die door twaalf generaties heen na te gaan, waarbij in totaal 1108 voorouders vastge steld konden worden. Interessant is het nu, dat van deze voorouders maar ongeveer de helft uit Duitsche vorstenhuizen sproot, terwijl de andere helft hoofdzakelijk van Fransche origine was. Prof. Brandenburg kon verder vaststellen, dat er onder dc voorouders van Frederik de Groote en dus van de Hohenzollern in het algemeen menschen waren met Magyaarsch, Arme- nisch, Slavisch en Mongoolsch bloed.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 15