HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor lOct ZATERDAG 26 MEI 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. PAG. 13 DE AFGELOOPEN WEEK IN HET BUITENLAND DE STAATSGREEP IN BUL GARIJE. GEVOLG VAN ECONOMI SCHE MALAISE en PARLEM ENTAIRE ONMACHT. DE BALKAN- POLITIEK. MASARYK, DE 84-JARIGE PRESIDENT VAN TSJECHO- SLOWAKUE. Staatsgreep. Het meest opzien barende feit van de week is de staatsgreep in Bulgarije geweest, welke een militair bewind over het land heeft gebracht. Ofschoon maandenlang met zorg voorbe reid, was er zoo weinig over uitgelekt, dat deze staatsgreep een volkomen verrassing was, ook voor de leidende figuren in So fia. En daaraan is het ook te danken, dat de omwenteling zoo onbloedig is verloo- pen. De premier keek 's morgens aan z'n ontbijt uit het venster van zijn woning, zag de soldaten marcheeren en belde z'n ministerie op, om te vragen, hoe dat zat. „Daar hebt u niks mee te maken." „Maar ik ben de premier, Motes janof*. „U bent premier-af. Bonjour, meneer." Zoo ging het er in Sofia naar toe. Andere ministers kregen als ontbijt een paar dienders thuis gestuurd, die hen naar het politiebureau brachten, waar zij hun verdere lotsbestemming vernamen. Zelfs voor den koning was de ommekeer van zaken een volkomen verrassing. De mili tairen moeten het paleis eenvoudig omsin geld hebben en den koning hun eischen kenbaar hebben gemaakt, waarop deze maar „ja" had te knikken, anders.... Crisis-oplossing. Hervormingen plegen zelden te worden doorgevoerd in tijden van voorspoed en staatsgrepen zijn ook gewoonlijk noodsprongen om uit een situatie te geraken, welke langzamerhand onhoudbaar is geworden. Zoo brak ook de Bulgaarsche militaire omwenteling los na een regeeringscrisis, welke onoplosbaar leek. Deze regeeringscrisis was een week te voren ontstaan kort nadat de ministerpre sident Moesjanof van zijn bezoeken aan Parijs, Londen, Berlijn, Rome en Boeda pest v/as teruggekeerd, waar hij besprekin gen had gevoerd met de schuldeischers van Bulgarije en getracht had nieuwe economi sche onderhandelingen te openen, daar de economische crisis, waarin Bulgarije ver keert, steeds ernstiger wordt en dringend het treffen van voorzieningen noodzakelijk maakt. Het doel van de onderhandelingen van Moesjanef, n.1. het sluiten .van een lee ning, werd niet bereikt. Daarbij kwam, dat de binnenlandsche politeke moeilijkheden met den dag toenamen tengevolge van het gekrakeel tusschen de politieke partijen. De ernst van dezen toestand werd nog vergroot door het feit, dat van communis tische zijde krachtige agitatie werd ge voerd, zoodat de kans op een linksradica len Putsch, gezien de toenemende malaise in het land, volstrekt niet denkbeeldig scheen, evenals een tegenactie der nationa- listisch-fascistische beweging van den vroe- geren premier prof. Zankof. Ook hier vormden dus de economische malaise en de parlementaire onmacht de aanleiding tot de staatsgreep en de instel ling van een dictatuur. Wat ïs de bedoeling? De vraag is nu maar, wat is de bedoeling van de heeren? De achtergrond van de omwenteling wordt ongetwijfeld gevormd door de groote Balkan-politiek. Zooals men zich herinnert, is koning Bo ris gehuwd met een Italiaansche prinses, zoodat hij wat de Balkan-politiek betreft vanzelfsprekend een mede-stander van Ita lië is, dat er steeds naar gestreefd heeft om Bulgarije afzijdig te houden van de rest van den Balkan. De nieuwe militaire dictatuur schijnt aan die politiek een einde te willen maken. De holle kern, die Bulgarije nog voor het Balkanpact vormde, zal nu volgegoten worden. Het blok van den Balkan wordt opeens heel massief. Het vertoont voor het oogenblik geen enkele spleet meer waarin Italië zich politiek nestelen, of er een ex plosieve patroon plaatsen kan. Gaat het pas gestichte bewind in Bulgarije door dan is dit de bezegeling van de verwonder lijk complete mislukking van Mussolini's politiek in Zuidoostelijk Europa. De erkenning van de Sovjetregeering hoort eveneens bij de politiek van Slavi sche aaneensluiting. Tot dit beleid hoort ook een oiderdruk- king van de bloedige politiek der Mace- donirs. Zij hadden zich, tendeele door ter reur, een positie van staat in den staat ver overd. Door moordaanslagen teisterden de Macedonische groepen zich onderling, en wisten zij tegelijkertijd de politici te So fia voorzichtigheid in te boezemen. Eenige verbetering had de regeering van Moesja nof, door drastische, maar nog steeds on volledige maatregelen, daarin reeds ge bracht. Een politiek van toenadering tot Belgrado was echter voor degenen, die haar voerden, tengevolge van de onver zoenlijkheid der Macedoniërs tegenover de Serviërs, nog altijd met persoonlijk risico verbonden., Dat moet nu uit zijn, meenen blijkbaar de nieuwe heeren. Zij hebben, naar het heet, allerlei Macedonische lei ders in hechtenis genomen, en kondigen thans een straf beheer over het Macedoni sche gedeelte van het land, van Sofia uit, aan. Niets mag op het oogenblik de con solidatie in de Slavische wereld storen. Intusschen staat de nieuwe staatsvorm nog niet vast, want het moet er ook hier weer een op corporatieven grondslag zijn en, zooals ook elders het geval is gebleken, zulke corporaties stampt men maar niet zoo een-twee-drie uit den grond. Het getal der autoritair geregelde lan den is thans weer met één vermeerderd. Masaryk. Om van de week maar in de buurt van den Balkan te blijven, zullen wij besluiten met Masaryk, den president van de Tsjecho-Slowaaksche republiek, die dezer dagen voor de derde maal tot president gekozen is. Masaryk is thans 84 jaar oud. Hij en Hin denburg kunnen mekaar dus de hand ge ven. Masaryk wordt in Tsjecho-Slowakije niet zonder reden de Vader des Vaderlands genoemd, daar hij zijn heele leven ge streefd heeft naar de vorming van een onafhankelijken Tsjechen staat, welk stre ven hij op het einde van zijn leven be kroond ziet met het presidentschap over dien staat. Tezamen met Benesj heeft Masaryk een staatsmansbeleid getoond, welke aan de Tsjecho-Slowaaksche diplomatie een inter nationalen naam heeft bezorgd. Ofschoon de grondwet zegt, dat de president, die reeds eenmaal herkozen is, daarna niet meer herkozen mag worden, is deze bepa ling niet van toepassing verklaard op den eersten president van Tsjecho-Slowakije, zoodat de 84-jarige Masaryk thans zyn der de periode van 7 jaar is ingegaan. De herkiezing van Masaryk geschiedde met negen tiende van de uitgebrachte stemmen, een veel grooter percentage dan hij bij vorige gelegenheden heeft be haald, wat wel een bewijs is voor de groo te populariteit welke de oude president ge niet en tevens het bewijs is van de stel ling, dat er toch wel regeeringen mogelijk zijn, die zelfs in deze malaise-tijden hun prestige weten te bewaren. FEUILLETON. HET GOUDEN WAAGSTUK door J. S. FLETCHER. HOOFDSTUK L Er waren dien middag betrekkelijk wel- nog passagiers aan boord van het stoom schip, dat van Ostende naar Dover voer, en tegen vijf uur, toen de meesten van hen naar het salon waren gegaan, om thee of koffie te drinken, al naar de smaken der verschillende nationaliteiten, was het dek bijna geheel verlaten. Twee geestelijken ieder gewapend met een parapluie, liepen, in een ernstig gesprek gewikkeld, het dek op en neer. Een heer, in een rustig hoekje bij de brug, was geheel verdiept in een klein, in zwart leer gebonden boekje, waar uit hij zijn oogen maar zelden opsloeg. Een jongeman en een jonge vrouw, klaarblijke lijk pas getrouwd en op hun huwelijksreis, stonden zachtjes te fluisteren in het meest verlaten hoekje, dat zij aan dek hadden kunnen vinden. Een zwaar-lijvige, gemoe delijk uitziende Belg, zijn handen gevouwen over zijn gebloemd vest, liet zoo nu en dan een licht gesnurk hooren, van de diepte van zijn gemakkelijken ligstoel uit, die bij tijd en wijlen kraakte onder zijn gewicht; dicht bij hem zat een dame met een bril op, blijk baar een Duitsche) haar roode Baedeker en een spoorweggids tè raadplegen. Geen van deze menschen scheen eenig belang te stel len in iets, dat buiten hun onmiddellijke omgeving viel. De „Prinses Elizabeth" had Ostende ver laten in een van die eigenaardige witte ne vels, welke bij zeer warm weer op het En- gelsche kanaal neerdalen en het schip was nog steeds in dien mist gehuld. Eén passagier was er evenwel aan boord die, met een eigenaardige uitdrukking van ergernis en ongeduld op het gelaat met zijn oogen dat ondoordringbare gordijn van natten damp trachtte te doorboren. Het was een jongeman, die, nadat het schip Ostende had verlaten, met gejaagde, snelle schreden langs het dek had heen en weer geloopen en eindelijk, toen er eenigen tijd verstreken was, een plaatsje bij den boeg had opgezocht, waar hij voor zich uit stond te turen, als wilde hij met zijn scherpe blikken dien nevel doorboren, om te zien wat voor hem in het verschiet lag. Enkele van zijn mede-passagiers hadden zijn gretige blikken opgemerkt en hadden zich een eigen meening gevormd omtrent den jonge man. Het pasgetrouwde paartje was zoo vrij geweest aan te nemen, dat die jongeman, na een lange reis eindelijk te rugkeerde naar zijn geliefde vrouw; een flegmatieke Hollandsche dame meende te moeten veronderstellen, dat hij een van die mannen was, wien niets vlug genoeg kan gaan. En zij was dichter by de waarheid, dan de anderende jongeman was in derdaad ongeduldig en verlangde heel erg naar het einde van de reis. Niet, dat hy bang behoefde té zijn, dat het schip over tijd binnen kwam; hieromtrent had hij zich al op de hoogte gesteld en vernomen dat de mist daarop hoegenaamd geen in vloed zou hebben. Maar hij verlangde er heel erg naar, eindelijk eens een blik te kunnen werpen op de witte rotsen van SPORT VOETBAL UIT HET KATHOLIEKE KAMP. L V. C. B. Wedstrijdprogramma voor u. Zondag. Om het kampioenschap: Vo lend amVal kenburg. Eerste klasse Zuid I: K. N. V.Chèvre- mont. Pr om. 2e klasse West II: Onze Gezellen —DONK. Na-competitie: WilhelmusOliveo. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. De Junioren-Competitie. Het wedstrijd programma voor a. s. Zon dag luidt: Afd. B: WL h—SMC a, 12.30 uur, G. E. Bakker. Afd. C.: Beslissingswedstrijd: Teylingen bASC a, 12.30 uur. J. Graafmans. Deze wedstrijd wordt gespeeld op het teerrein van Kolping Boys, aan de Nieuwe Vaart te Leiden. CLUBNIEUWS DER KATH. SPORTVEREENIGINGEN. WAT ER MORGEN GESPEELD WORDT. Rood-Wit: Afd. VoetbaL Zondag wordt de tweede wedstrijd voor de degrade- tie-coarupertüitie gespeeld. Thans trekken we naar Lisse IV. Bradhrt de eerste wedstrijd ons een groote overwinning, dit mag geen aanileiidiinig zijn om onze tegenstanders te oodiersahatten, anders kan dit wel eens een groote ontgoocheling worden. Alleen als er met hetzelfde enthousiasme en met dezelf de eensgezindheid wordt gespeeld als in IJmuiden mogen we op een overwinning hopen. Zelfs dan kunnen wij er nog niet zeker van zijn. Er moet tot het uiterste ge werkt worden om zegevierend uit dien strijd te komen. Iedereen weet waar het om gaat. Good Luck Boys. A.V.V.: Voor zoover tot heden bekend, zal Zondag 29 Mei as. alleen het le elftal in het veld komen en wel tegen K.R.V.C. I uit Rijswijk om dien Residentiebodebeker. Dit belooft voor de le elftallers een zware wedstrijd te worden en er zal beter ge Speefld moeten worden dan de Laatste maal tegen G.D.A. 2 om tenminste succes te kun nen hehaden. Wij rekenen er echter op, dat allen hun best ziuJlen doen en de zaken se rieus zuilen aanpakken, daar K.R.V.C. een sterk tegenstander is en zjich niet zonder meer gewonnen zal geven. Wij ver trouwen, dat het een mooie en faire wedstrijd worden zal en de sterkste zich in de volgende ronde plaatsen zaL Foreholte: Het programma voor morgen luidt: Voorhout: Foreholte IL.F.C.; Fore holte in—K.R.V. III. Sassenheim: Porehoite nTeylingen IH (medaille-wedstrijd). Wat de training aangaat, waren we de zaak eenigszins vooruitgeloopen door een misverstand. Veel hoop van slagen is er echter en wij maken dit definitief zxx» spoe dig mogelijk bekend. D.O.S.: Het programma voor morgen is als volgt: Om 12.30 uur speelt het vierde thuis tegen de A. K.-reserven voor de promotie. Na het onnoodig verliezen te Langeraar kan nu revanche worden genomen. Om 2.30 speelt D.O.S. 3 haar laatste oom- petitiewedstrijd van dit seizoen tegen V.V.L. 2. 't Is wel de moeite waard zoo'n afdeeling, nl 20 wedstrijden en al heeft hert wat lang geduurd, ons derde heeft er geen spijt van, en wij verzuchten, waren alle afdeelingen maar zoo. Bij flink aanpak- Dover. Gedurende zijn lange treinreis had hij reikhalzend naar dat eene oogenblik uitgezien, en het was een groote teleurstel ling voor hem, toen er een zware mist bleek te hangen boven het Engelsche Ka naal. Ook andere oogen, vrouwenoogen, had den dien jongeman scherp opgenomen en met heel andere gevoelens dan lukrake veronderstellingen, betreffende zijn ge jaagdheid. Hij maakte een innemenden in druk; was een goed gebouwde, slanke athletische jongeman van twee- of drie en twintig jaar, met een knap gelaat, leven dige manieren en scherpe oogen. Zijn ge laat was diep-bruin gebrand, alsof hij lan gen tijd was blootgesteld geweest aan de invloeden van zon en wind; de kleine, bijna gitzwarte snor, welke aan de punten om hoog was gekruld, scheen iets krijgshaftigs aan zijn gelaat te geven; de oogen zelf, donkerblauw en glanzend als getemperd staal, spraken nu eens van groote heftig heid, dan weer van geweldige energie. Het viel hun, die den man gadesloegen, toen hij langs het dek heen en weer liep, heel moeilijk, een oordeel over hem te vellen. Zijn goed passend, blauw serge costuum, sierlijke schoenen en deukhoed gaven hun geen enkele aanwijzing betreffende zijn be roep. Een jonge officier, die zijn vacantie in Engeland ging doorbrengen, veronder stelden sommigen, en de leden van het zwakkere geslacht, die deze meening deel den, sloegen hem vol belangstelling gade, zich afvragend, of hij liefdesbetrekkingen zou hebben in de beroemde eilandengroep, welke op dat oogenblik nog door den mist aan hun oog werd onttrokken. Wanneer er aan boord van de „Prinses Elizabeth" iemand was geweest met meer dan normaal opmerkingsvermogen, zou hij toen belhoeft morgein niet verloren te wor den. D.O.S.® gaart Alipfo. Boys a met een bezoek vereeren. Aauvamg 2 uur, vertrek 1 uur. D.O.S. 2 heeft een welverdiende vrije Zoodiaig en voor D.O.Sjb zal waarschijnlijk een thuiswedstrijd woirdien vastgesteld. Het bestuur heeft nooit leden gevraagd, doöh thans komen we om een 5e elftal te vormen een paar lieden te kort. Zij doe piaonen hebben zddh als lid op te geven, dioen dlirt nu spoedig. Teylingen: A.s. Zondaig Bekerwedstrijd op Sportibof tussrihen S.J.C. I Losse I. Om 2.30 uur spelen beide elftallen om den be kenden wisselbeker. Het vorig jaar is be doelde beker gewonnen door Teylingen, thans is hij weer beschikbaar en wie de beker nu wint, krijgt haar in eigendom. Zoo wordt dam ingezet ons 2e Lustrum. De volgende week spelen Onze Gezellen I Teyümgen I voor den beker en 10 Juni volgen de eindwedsbrijden. Dit is de eigen lijke dag van ons 10-jarig bestaan. Om 12.30 uur spelen Teylingen 3Fore holte 2 een medaille-wedstrijd. Teyiinigen 2 speelt haar laatste promotie wedstrijd tegen Vogelenzang 2 te Vogelen zang. Dirt zal uitkijken zijn jongens. Wij hebben de puntjes hard noodig; A. S. C.: Morgenmiddag speelt het eer ste elftal van A.S.C. een vriendschappe lijke wedstrijd tegen R.V.C. uit Reeuwijk. Deze club heeft in een gelijk opgaande wedstrijd bij de opening van het nieuwe terrein in Boskoop met 10 van A.S.C. verloren, zoodat zij nu wel zullen trach ten een revanche te nemen. De wedstrijd vangt reeds te twee uur aan in verband met de interlandwedstrijd, zoodat deze weer vroegtijdig is geëindigd en dus de supporters van beide wedstrijden kunnen genieten. Onze Junioren spelen te half een op het Kolping Boys-terrein de beslissings wedstrijd om het kampioenschap tegen Teijlingen B. Junioren. Wanneer onze jongens volledig uitkomen en goed samen spelen kunnen zij zeker het doel bereiken, doch de Teijlingen junioren zullen hun beste beentje natuurlijk ook voorzetten, en de puntjes niet cadeau geven. We zul- lén hopen dat het een eerlijke en faire wedstrijd wordt. K. R. V.: Voor morgen was vastgesteld de promotiewedstrijd K.R.V. IV.V.S.B. I. Op verzoek van Van Nispen is deze wed strijd echter uitgesteld, daar V.V.S.B. I in de Zilk een liefdadigheidswedstrijd zal spelen tegen Van Nispen I. Twee onzer overige elftallen trekken naar Voorhout. K.R.V. III ontmoet te 2 uur Foreholte III, terwijl K.R.V. b te 12 uur tegen Foreholte b zal uitkomen. Indien nog een andere wedstrijd wordt vastgesteld, zal dit uiterlijk hedenmiddag worden bekend gemaakt. N. V. C.: Zondagmiddag belooft weer een bij zonderen middag te wordep. Dan toch vindt weer het traditioneele liefdadigheidssportfestijn op het N.V.C.- terrein plaats ten bate van het comité „Ouden van Dagen". Zooals men weet stelt dit comité zich ten doel aan alle 65- jarigen uit deze gemeente een plezierigen autotocht te bezorgen, een doel, welke, gezien de deelname van vorige jaren, bij zonder populair is. Het bestuur twijfelt er dan ook niet aan of de bevolking zal weer aan deze oproep gehoor geven en in groote drommen optrekken naar het N. V. C.-terrein. Spijt zullen zij er ook niet van hebben, want een tweetal aardige wedstrijden staan weer op het program. Te half twee komen de oud-N.V.C.-ers weer eens in 't veld om hun beenen los te trappen. De oudjes van S.J.C. zijn hun tegenstanders en het zal ons benieuwen wie de elf krentenbrooden te verorberen zal hebben. Te 3 uur komt N.V.C. in touw tegen een keurelftal van Leidsche Scheidsrech ters. Ook dit belooft een spannende kamp te worden waarbij de fungeerende arbiter gerust zijn fluitje thuis kan laten, aange zien geen overtredingen begaan zullen iets aan dien jéngen man gezien hebben, dat de belangstelling gaande gemaakt heb ben moest van ieder, die maar een grein tje fantasie bezat. Toen hij in Ostende aan boord kwam, droeg hij in de eene hand een zwart lederen koffer, ongeveer vijf en zestig centimeter lang, vijf en veertig centimeter breed en twintig centimeter hoog. En dien koffer had hij voortdurend in zijn linkerhand gehouden tydens zijn wandeling op het dek, terwijl ook toen hij post vatte aan de voorplecht, de koffer heel dicht bij hem stond. En wanneer een paar scherpe oogen eens goed hadden ge keken, zouden zij gezien hebben, dat die koffer met een dunnen, stalen ketting be vestigd was aan den pols van den man. Maar toen hy langs het dek heen en weer liep, was er niets van dien ketting te zien. Van zijn pols liet hij hem onmiddellijk in zijn handpalm verdwijnen. Zooals hij daar nu bij den boeg stond, was de ketting dui delijk zichtbaar. Maar nu was er niemand om het te zien. Ondanks den witten, dikken damp was het een onaangenaam warme middag. Er was natuurlijk geen wind, en het water, waardoor de „Prinses Elizabeth" zich een weg zocht, lag zoo zwaar en glad als olie onder den mist. O, als die mist nu maar gauw op trekt! dacht de ongeduldige passagier. Hij wendde zich om, nam den koffer weer op en onmiddellijk verdween de ketting weer in zyn hand. Maar het volgende oogenblik bemerkte hij, hoe onhandig het kan zijn, als men maar één hand tot zijn beschik king heeft. Een dame, die uit het salon langs de trap naar boven was gekomen, trad naar buiten en liet eenige tijdschrif ten en kranten uit haar hand vallen, vlak voor de voeten van den jongeman. Hem worden. Daarvoor kennen de scheidsrech ters te best de spelregels. De inzet vormt hier een fraaie plaquet, welke te bezich tigen is ih de etalage van den heer J. J. Kroon. Dus Zondag een parool: Op naar N.V.C. voor het Ouden van Dagen-ComitA. Donateurs worden beleefd verzocht dien middag geen gebruik van hun kaart t® maken. Onderhandelingen zyn nog gaan de om de uitzending van de match Hol landZwitserland op het terrein te doen geschieden. „Majella": Voor het le elftal Is nog geen wedstrijd bekend. Misschien wordt de bekerwedstrijd tegen Leiden ni ge speeld. Majella n krijgt om 3 uur bezoek van D.E.S. III uit Kudelstaart. Majella III zal waarschijnlijk deze keer ook eens rust houden. Goed voor de ko mende junior en-competitie I Steeds Hooger. Steeds Hooger I ont vangt om 2.30 uur O.I.V. n uit IJmuiden voor de promotiewedstrijden voor de 3e klasse D.H.V.B. Binnen 1 jaar van haar bestaan is het 't eerste elftal gelukt, om ongeslagen kam pioen te worden van de 4e klasse D.H.V.B. Dit succes is alleen te danken aan de on derlinge vriendschap die steeds bij al onze jongens, op de eerste plaats voorstaat. On derling was alles hecht en sterk. Steeds waren allen bereid, om de club in elk on derdeel als het maar eenigszins kon, te steunen. Hulde aan allen, daar er nimmer één bij de wedstrijden ontbrak, of als er een ontbrak waren het altyd degelijke re denen voor het wegblijven. Dus jongen® gaat zoo voort, dan zal de mooie club steeds groeien en bloeien, daarom, blijft steeds achter het bestuur als mannen, verdringt niemand van zijn plaats, het komt u allen ten goede. Het publiek komt steeds in grooten getale naar het sport veld, het leeft geheel en al mede, ze wa ren zoo blyde met het succes, dat zfj spontaan 2 medailles beschikbaar stelden. Rest ons nog een woord van dank aan redactie onzer courant, die ook het hare bijgedragen heeft, tot grootmaking van Steeds Hooger. Dus nu vol goeden moed verder het vol gende seizoen tegemoet. Hooger zy ona doeL „Van Nispen": Morgen speelt het eerste elftal thuis tegen de dorpsgenooten St Bavo (WSB 1) voor welken wedstrijd een beker is uitgeloofd. Gezien de sterkte van beide elftallen, kan het 'n spannende wed strijd worden, mede doordat „Van Nispen" met eenige nieuwe spelers in het veld zal treden, welke zeer zeker een goede aan winst zullen blijken te zyn. De wedstrijd vangt aan te 3.30 uur. Na deze wedstrijd zal worden gespeeld een origineele gecostumeerde veteranen- wedstrijd, waarin uitsluitend de oudjes zullen mee spelen. Beide wedstrijden wor den gespeeld ten bate der kas van het plaatselijk comité tot het organiseeren var* een autotocht voor ouden van dagen, welk® men hoopt te doen plaats vinden op 14 Juni a.s. Tydens de wedstrijden zal eer* muziekkorps haar medewerking verlee- nen om den moed er een beetje in te hou den. Hopen wij dat het terrein Zondagmiddag te klein zal zijn om de toeschouwers, ook van buiten de gemeente, te bergen, hetgeen de Commissie tot organiseeren van dez® autotocht, gezien haar werkzaamheden en doel, zeker toekomt LEIDSCHE VOETBALBOND. Wedstrijdprogramma voor as. Zondag. L. V. B.-sleutels 4e ronde: U. V. S. 1Lugdunum 1R. C. L. 1, S uur A. S. C. 1—D. V. S. 1—L. F. C. 2— U. V. S. 2, 2 uur; L. F. C. 1—Alphia 1I* F. C. 4, 2 uur.- 2e klasse A: U. V. S. 4—L. F. C. 10 uur. 2e klasse B: Berestyn 1U. V. S. 5, 2 uur. werd dus het lot beschoren, met de hand welke hij nog vrij had, de tijdschriften en kranten voor de dame te mogen oprapen. Het ging niet erg vlot en hij voelde zich een beetje zenuwachtig worden, terwijl hij scheen te voelen, dat de dame in kwesti® wat medelijdend glimlachte en zich ver wonderd afvroeg, waarom hy zijn beid® handen niet gebruikte. Toen hy eindelijk het hoofd ophief bemerkte hij, dat twee heel mooie, donkere oogen hem geamu seerd aankeken. Hij stak haar de tijdschrif ten en kranten toe en nam toen beleefd den hoed af. Het spijt me heel erg, zei h(J met een jongensachtige openhartigheid, -dat ik maar één hand tot mijn beschik king had. Die andere kan ik niet gebrui ken. Het meisje met de donkere oogen glim lachte en knikte begrijpend. Dat zie ik, zei ze. Die koffer moet wel iets heel erg kostbaars bevatten, dat u hem met een ketting aan uw pols heeft bevestigd! De jongeman glimlachte nu ook en wierp een blik op zijn lederen koffer. Ik ben buitengewoon vergeetachtig, vertelde hij haar. Ik vergeet alles. Ik heb op die manier wel eens waardevolle dingen laten liggen in treinen en daar om. En daarom besloot u, het kostbare voorwerp, dat u nu bij u hebt, met een ket ting aan uw pols te bevestigen, zoodat u het met geen mogelijkheid zou kunnen ver liezen, vóórdat u in Engeland bent aange komen. Best hoor! En het zal nu niet lang meer duren of wy krijgen Dover in zicht (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 13