ZATERDAG 26 MEI 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. PAG. If NOORD WIJK ERNSTIG ONGEVAL Jongetje van auto gevallen en overreden Het 7-jarig zoontje van D. v. d. N. uit de Piet Heinstraat kwam gistermiddag van een zandauto, waarop hij meereedt, af te vallen, juist toen een andere auto volgde, met het gevolg, dat het ventje werd over reden en zeer ernstige kwetsuren aan een been opliep. Dr. Niekerk, die de eerste hulp verleende, kon deze hulp snel af handelen, doordat hij de volle beschikking had over de verbandkist der Noordwijk- sche Reddingsbrigade. Ned. Bond van Drenkelingen. De Ned. Bond van Drenkelingen zal waarschijnlijk op 4 of 11 Aug. een kustdemonstratiedag houden, waaraan alsdan een aantal afd. der kustplaatsen zullen deelnemen. De Noord wij ksche Reddingsbrigade, zal de or ganisatie van dezen dag op zich nemen. Noordwijk's Mannenkoor. Het Noord- wijk's Mannenkoor zal Dinsdagavond a.s. een concert geven op het Lindenplein, aanvang half negen. LEIDSCHENDAM St Josephsgezellen. Morgenavond te 8 uur houdt de St. Josephsgezellenvereeni- ging alhier een belangrijke ledenvergade ring in haar lokalen in het Patronaatsge bouw. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen. Mede- deeling over Maria-Congregatie. Bespre kingen aangaande speldjesdag voor de Lie- baard. Besprekingen Districtsdag. Voor etellen zomeruitstapjes. Prijsuitdeeling Rondvraag en sluiting. Er wordt speciaal de aandacht op geves tigd, dat dien avond de prijzen van de win- terwedstrijden zullen worden uitgedeeld. Aanrijding. Aan den Westvlietweg nabij de Oude Tolbrug, had een aanrijding plaats tusschen een tweetal elkaar pas- Eeerende vrachtauto's. De kolossale groen- tenauto van de firma N. Luijnenburg uit Den Haag, kwam zoodanig in den knel, dat hij zeer groote materieele schade be kwam. Botsing. Op het terrein van de Veur- sche Groentenveiling en Ned. Spoorwegen had een botsing plaats tusschen een afge- stooten spoorwagen, geladen met cokes, welke van de helling afgleed en een hoog beladen groentenauto G. 69478, bestuurd en toebehoorende aan de firma Van Os uit Den Helder. De auto werd omvergeworpen en de la ding grootendeels vernield. De Ned. Spoorwegen had ook nu weer nagelaten de noodige veiligheidsmaatrege len te nemen, terwijl bij het opruimings- werk weinig medewerking werd verleend. ZOETERMEER—ZEGWAARD Op voor den KRO! Binnen enkele weken zal hier in deze plaats een groote KRO.-speldjesdag worden gehouden, dank zij de krachtige medewerking van onzen zeereerw. heer pastoor en de vele dames, die zich bereid hebben gevonden om dezen dag, naar wij hopen, schitterend te doen slagen. Niemand blijven achter en ieder koope een KRO-speldje. Deze verkoop strekt tot steun aan onze Missie-uitzending Ook maken wij u bekend, dat ook de KRO.-vloot weer uitvaart. Het zal weder om een schitterende reis worden, nog wel zoo mooi als in 1933. Degene, die eenigs- kan, blyve niet thuis, opdat hij of zij er later geen spijt van zal hebben niet mee te zijn geweest. Het adres om kaarten te verkrijgen is u allen reeds bekend: P. Ade- geest, Zegwaard 68 H. NOOTDORP. Bazaar. Hedenmiddag werd onder groote belangstelling in gebouw „Nové" de bazaar ten bate van de Ned er lands ch Her vormde Kerk, alhier geopend door den Weleerw. heer ds. P. P. Ph. Loeff. Spreker heette alle aanwezigen welkom, in het bij zonder den Burgemeester der gemeente H. C. Au M. Schölvinck. Spreker herinner de aan vorige bazaars en hoopte, dat de opbrengst van dezen bazaar zoo mogelijk de vorige nog zou overtreffen. Verder be dankte hij nog allen, die aan dezen ba zaar hadden meegewerkt. Hierna verklaar de spreker de bazaar voor geopend. i UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. PAARD OP HOL GESLAGEN. Twee boerenarbeiders liepen zware verwondingen op. Gisterenmiddag had nabij de grens dezer gemeente een ernstig ongeluk plaats, waar bij twee personen werden gewond. Wij vernemen hieromtrent het volgende. Een tweetal knechts van den landbouwer M. reden met een driewielder wagen langs den Rijksstraatweg huiswaarts. Onderweg evenwel schrok het paard voor een pas- se erende auto, waarop het dier de beenen nam en op hol sloeg. Een der ar beid eis, die achter in den wagen had plaats geno men, werd over de straat geslingerd en bekwam een ribfractuur. De bestuurder, de 18-jarige A. de Boer, kwam er nog slech ter af. Hij raakte namelijk bekneld tus schen een boom en den wagen, waardoor hij inwendig zwaar werd gekneusd. Op ad vies van dr. V., die de ongelukkige de eer ste hulp verleende, werd de B. per zieken auto uit de garage Vreeswijk alhier dade lijk naar het Diaconessenhuis te Leiden ter verdere behandeling overgebracht. Aanrijding. Een autobus van de N.A. L. werd gisteren op den Heer en weg door een vrachtauto uit Zoeterwoude aangere den en beschadigd. Persoonlijke ongeluk ken hadden evenwel niet plaats. EEN RAMP VOOR ONS VOLK? INCONSEQUENT EN NIET RECHTVAARDIG Antwoord aan Minister CoIIjn door het Kamerlid M. P. v. d. Weyden Gaarne zou ik een keer gebruik maken van de gastvrijheid van de „Leidsche Cou rant" om een paar opmerkingen te maken naar aanleiding van het debat over de Landbouwcrisisbegrooting. De Min.-Pres. heeft bij deze gelegenheid onomwonden verklaard, dat de regeering niet bereid is, door devalueering of door wettelijke maatregelen de vaste lasten op de bedrijven reëel of nominaal te ver lagen. Ik stel vast, dat men groote achting kan hebben voor iemand als dr. Colijn en toch zeer ernstig van meening kan verschillen. Ik verklaar dan ook onomwonden, dat ik deze houding inconsequent acht om ver schillende redenen. Op 21 Jan. 1933 heeft Min. Verschuur naar aanleiding van vra gen tot hem gericht, woordelijk gezegd, dat hjj het buitengewoon moeilijke hypo- theekvraagstuk nog steeds in studie had, mede in verband met de algemeene vraag naar verlichting van de vaste lasten op de bedrijven. De Min.-Pres. heeft wel nog weer eens verklaard, dat waarschijnlijk een executiewet te wachten is, althans, dat een ontwerp, van wet terug is gekomen met advies van den Economischen Raad en dat de regeering dit nu nader bezien zal. We mogen wel hopen, dat dit bezien nu korter duren zal dan de studie over het hypotheekvraagstuk vanaf 21 Jan. 1933 van Min. Verschuur. Blijkbaar is het toch de bedoeling een algemeen doorgevoerde executie te voor komen. Hoe een dergelijke wet echter zal moe ten werken, zonder een daadwerkelijke verlaging der vaste lasten, is mjj nog een raadsel; doch dit laat ik voorloopig rusten. De practijk is nu deze, dat de herhaalde aankondigingen van dit wetsontwerp, zon der dat dit tot wet wordt verheven, een prikkel is, voor anti-sociale individuen of instellingen, om te trachten nog voor de hui binnen te zyn. De aankondiging is nu ruim 8 maanden geleden. De vraag is mij gesteld: zou de heer v. d. Weijden, als hij nu ƒ10.000 leende, na 10 jaar bereid zijn om het dubbele terug te betalen als de prijzen verdubbel den. Replieken zijn er niet gehouden, daar om stel ik er prijs op toch mijn gevoelen daaromtrent kenbaar te maken. Wie het stelsel van index-rente wil van prof. Mees moet natuurlijk deze consequentie aan vaarden. En wie het tegenwoordige stel sel goedvindt, moet geen critiek uitoefe nen. Het noodlottig gevolg is dan echter steeds, dat in hoog conjunctuurtijd de pro ducenten worden gedwongen te koopen en in tijden van neergang langzaam maar ze ker onteigend worden. De „Maasbode" heeft naar aanleiding van deze vraag een beschouwing daarover gehouden, welke luidt als volgt: „De vraag in het debat dééd 't. Toch zou men ge neigd zijn te zeggen: als het herleidings systeem kon worden aanvaard (maar er zjjn psychologische bezwaren en vooral practische bezwaren), zou men natuurlijk die consequentie moeten aanvaarden. En, eerlijk gezegd, lijkt zij ons véél redelijker, dan een systeem, dat ons dwingt vast te houden in contracten aan een muntwaar de, die reëel heel anders is, dan zij no minaal luidt. Of is er iemand, die het rechtvaardig acht, dat Antwerpen, zich vastklemmend aan de letter van oude ver- - dragen, loodstarieven heeft, in een munt die heel wat anders is, dan de franc van de zestiger jaren? Dat de Min. niet van schrapping van de hypotheekrente wil we ten, achten wij rechtvaardig. Het zou in derdaad onrechtvaardig zijn. Dan zou de valueering met haar ook wel brute, maar toch veel gelijkmatiger verschuiving daar boven verre te verkiezen zijn". In een noot merkt de „Maasbode" dan verder nog op: „Men moet den socialen kant van deze kwestie niet onderschatten. In zijn derde adventspreek zei Z. Em. Kardinaal Fal- hauber: „Bij ons in Opper-Beijeren wer den na den oorlog boerenhoeven verkocht, welke sedert eeuwen aan een en dezelfde familie hadden toebehoord. De zonen wa ren in den oorlog gevallen en de oude ouders konden het bedrijf niet alleen voort zetten en zoo kwam het heele bezit aan een vreemden man, die in den oorlog niet arm was geworden. Volgens het Mozaische recht zou het onmogelijk zjjn geweest, zulke erfgoederen aan de families te ont nemen, die er steeds op gevestigd waren en wier zonen in den oorlog waren ge vallen". De „Maasbode" vervolgt dan: „Al zijn de omstandigheden niet geheel dezelf- Een wedstrijd ln eerste hulp verleenen! Om het saamhoorigheidsgevoel en de vriendschappelijke verhouding tusschen de omliggende E.H.B.O. vereenigingen te be vorderen, heeft de Af deeling Alphen ad. Rijn der Ned. Ver. E.H.B.O. een wedstrijd uitgeschreven op a.s. Woensdag 31 Mei des njtl 8 uur in he Nutsgebouw, alhier. Verschillende vereen igingen hebben zich daartoe laten Inschrijven. De prijzen, die uit medailles bestaan, zjjn door diverse personen beschikbaar gesteld en liggen ten toon gesteld in de etalage van mevr. de Wed. W. Tuyn, juwelierster, Hooftstraat 55, alhier. Missienaaikring St. Theresia. De prij zen der verloting vielen op de Nos. 256, 84, 40, 182, 47, 356, 288, 82, 12, 404, 205, 83, 29, 414, 32, 70, 418. De naam der pop was Dina. De prijzen kunnen afgehaald worden aan het St. Jozef gesticht. de, het christelijk rechtsgevoel verzet er zich tegen, dat menschen die misschien ge slachten lang hard hebben gewerkt ten ge volge van de wereld-crisis genadeloos zou den worden geëxecuteerd, wat zonder re- geeringsmaatregelen niet ondenkbaar is". Ik moet hierbij even opmerken, dat de aangehaalde uitdrukking van: hypotheek rente schrappen of, zooals dr. Colijn het zelfs uitdrukte, schrappen van hypotheken door mij niet gebezigd is. Ik heb bepleit of devalueering of als men dat niet wilde, dat dan de credietgever evenals de ver pachter wettelijk zou worden verplicht, om wat te schikken, door met lager rente genoegen te nemen dan was overeengeko men en aflossingen op te schorten. En dit is onder de gegeven omstandig heden volkomen te rechtvaardigen. Bij de betaling van 't loon moet volgens Quadragesimo Anno behalve met het be hoefte-element ook rekening gehouden worden met de toestand van het bedrijf. Zou men nu werkelijk durven volhou den, dat alleen de arbeider rekening moet houden met het bedrijf? Heeft de bezitter van geld dan geen verplichtingen? Heeft alleen een werkgever tegenover werkne mer en een verpachter tegenover pachter verplichtingen? Q. A. zegt hierover: „Wan neer het bedrijf door onrechtvaardige las ten gedrukt wordt, zoodat er voor den ar beider geen voldoende loon overblijft, dan maken zij die dien druk uitoefenen zich aan een zware zonde schuldig". En over het ingrijpen van den Staat: „Wanneer het bedrijf door dumping of anderszins dreigt ten gronde te gaan en geen redding op an dere wijze mogelijk is, dan is de Staat ver plicht om in te grijpen". Op blz. 105 en 106 Q. A. zegt de Paus over het kauitaal: „deze dictatuur neemt de verschrikkelijkste vormen aan bij hen, die, omdat zij de geldmarkt in handen heb ben en beheerschen, o o k de macht bezit ten over het credietwezen en over het ver leenen van credieten, eigenmachtig be schikken; zij regelen a.h.w. den bloedsom loop van heel het economisch leven, en hebben dit om zoo te zeggen zoozeer in hun macht, dat tegen hun wil niemand maar adem halen kan". Dit is de toestand naar waarheid getee- kend ten huidige dage. De wettelijk weer- looze debiteuren, die, indien hun geld wordt opgezegd, nergens meer het benoo- digde bedrag kunnen bekomen, leven van dag tot dag'bij de gunst van den crediet gever. Deken van der Waarden heeft op het landhuishoudkundig congres verleden jaar ter ondersteuning van het Eerste Kamer lid Ruiter, die ten velde trok tegen mr. Dubois, directeur van de Eindhovensche Boerenleenbank, die ook alle credietrech- ten tot in uiterste consequentie veilig wil de gesteld zien, opgemerkt, dat, bij de ver deeling van de vruchten tusschen kapitaal en arbeid, de arbeid preferent is, onver schillig of dit is pachter, landarbeider of hypotheekboer of tuinder. Het is een groot misverstand en een fu neste gedachte-besmetting van het libera lisme, dat er tegenstelling in belangen zou zijn tusschen pachter, hypotheek-boer of -tuinder of landarbeider. Dit is onwaar. Een tuin-boer of -tuinder is een zelfstandige werker op het bedrijf van een ander, met een iets meer risico en Iets grooter winstkans, dan den gewonen landarbeider. Behalve de arbeidskracht van zijn gezin, benut hij het kleine kapi taal, dat hij zelfstandig in zijn gehuurd be drijf steekt, en bepaalt hij in ietwat eigen- aardigen vorm zijn loon. De hypotheek-boer en -tuinder heeft of had als regel een grooter kapitaal en tracht nu met behulp van het kapitaal van een ander te voldoen „aan de gerechtvaardig de aanspraken" van eigen arbeid, eigen kapitaal en het kapitaal van een ander. Als nu de Min. Pres. mij toevoegt: een wettelijke vermindering van de hypotheek rente is eigenlijk niet anders, dan een extra belasting op den verpachter is, voor Weijden heet, dan ontken ik dit ten stel ligste. Of anders is ook onweer- spreekbaar waar, dat een tusschen- tijdsche pachtverlaging krachtens de pacht wet Ebels, door den wetgever ook een extra belasting op den verpachter, voor hem soms nog veel erger omdat ook zijn waarde gedeprecieerd is en, als hij zelf schulden op dat bedrijf heeft, hij daarvoor geen vermindering kan bekomen, ook niet van de rente. Feit is echter, dat deze pachtverlaging wordt toegestaan omdat redelijkerwijze niemand bij het aangaan van het pacht- contract had kunnen verwachten, dat er in zeer korten tijd na het aangaan van het contract een aftakeling van de prijzen zou plaats hebben, als wij nu te zien hebben gekregen. Wie in 1929 zou hebben voor speld, dat er prijzen zouden komen van 2 a 3 c. voor de melk, 8 a 9 c. voor de var kens, en 4 a 5 voor het graan, zooals we die nu hebben gekend en nóg kennen (ik denk aan kaas, melk en sommige tuin bouwproducten) men zou hem waarschijn lijk gek verklaard hebben. NIEUWKOOP. Polder Nieuwkoop. Op Woensdag des voormiddags ten 9.30 (oude tijd) wordt in het Hotel „Het Vliegende Paard" de jaarvergadering gehouden van den Pol der Nieuwkoop tot vaststelling van de re kening over 1933 en de begrooting voor 1934. Uit de bij de convocatie gevoegde be grooting blijkt dat de omslag voor 1934 weder wordt voorgesteld op 14.per H.A., wat over 2551 H.A. een inkomst vormt van rond f 35820.Over 1932 en 1933 zijn aan polderlasten nog onbetaald 9791.88. Als aandeel in de doorbraak- kosten voor de Gecombineerde Noord- schebuurter en Voordijksche Polder wordt geraamd '2965.01. Wegens rente van geldleeningen moet in 1934 betaald wor den 6617.50, wegens aflossing 6500. met 6053.30 wegen annuiteiten. Uit de rekening over 1933 blijkt, dat de wegen wegens onderhoud gekost hebben 5838.31, de sluizen en bruggen 1754.38 de bemaling wegens onderhoud en bedie ning 6579.26. Het nadeelig saldo be draagt 10174.15. BODEGRAVEN. E.S.T.O. Zondag a.s. gaat het eerste elftal naar Rotterdam tot het spelen van de promotiewedstrijd tegen A.L.O. I. Even- tueele supporters melden zich bij het be stuur! Concours hlpplque. Op het concours hippique te Waddinxveen behaalde onze plaatsgenoot, de heer J. Boer Wzn., de tweede prijs in het springconcours, ni. 25.plus een medaille. KOUDEKERK. Muzikale wandeling. Evenals vorige jaren, alsmede door het pas behaalde suc ces op het concours te Rotterdam, hoopt het fanfarecorps „Kunst Na Arbeid" alhier a.s. Maandagavond bij gunstig weer een muzikale wandeling door de gemeente te houden, om zoodoende de belangstelling voor het corps bij de ingezetenen meer en meer op te wekken. Geboren: Aaltje Klazima, d. van J. M. vander Velden en W. J. Kuiper. Overleden: Janna Buitenhuis 64 J., echtg. van Jac. van Ommering. ZOETERWOUDE. „Speldjesdag". A.s. Zondag zal aan beide kerken (Zuidbuurt en Vrouwen weg) een collecte worden gehouden, door mid del van verkoop van speldjes, ten bate van de Werkkampen der St. Josephs-Ge- zellenvereeniging. Gezien het mooie doel, vertrouwen wij dat iedereen hiervoor een offertje zal willen brengen. ZEVENHOVEN. Papperige tuintjes. Eenlge bewoners van 't Noordeinde zijn op 't oogenblik niet gelukkig met hun tuintjes, vermoedelijk door een lekkage in den Ringdijk of door sijpelen, zijn de tuintjes nat en papperig, wat de groei niet bevordert. Het polderbe stuur is er mede in kennis gesteld en heeft reeds een opname van den toestand ge daan. LEIDEN. INTERPAROCHIEELE 8T. JOSEPHS GEZELLEN-VEREENIGING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar iedere nien Maandag van de maand 's avonds om half 9, in de Presidentska mer van het Gezellenhuis. Heden Zondag, speldjesdag voor R. K. jonge werkloozen over het district Leiden. Gezellen u mag u niet tevreden stellen met koopen van één speldje. Neen gij moet allen medehelpen opdat deze dag moge slagen. Zondag. Zaal geopend van 12.302.30 en van 7.0010.15, verpl'chte bijeenkomst van 8.159.45, 10.15 wordt de zaal gesloten. Van 12 uur zitting van de St. Joseph's Spaarkas. De spaarkas wordt waargeno men door de heeren: C. de Goede en O. Bik. Van 1 tot 2 uur bibliotheek. 8.15 uur Prijsbiljarten prachtige prijzen, Hoofdprijzen 2 polo shirts. Van 12.305 uur inleveren van bussen, kussens, enz. enz. Maandag bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15. Dinsdag bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15. Woensdag geen Liedertafel. 8.30 uur vergadering wandelclub. Donderdag bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15. 8.30 vergadering commissarissen Gehuw de Gezellen. Vrijdag 8.15 uur. Muziekgezelschap „Franz Schweitzer" 8 uur Bijeenkomst biljartclub. 8.30 uur Paladijnenraad. 8.45 uur bijeenkomst paladijnen. Zaterdag bijeenkomst voor de leden van 8.00—10.15 uur. 8.15 uur Kegelclub de Poedelaar. lederen Zondag van 1 tot 2 uur en lede ren Zaterdag van 8 tot 9 uur is de Lees bibliotheek geopend, uitsluitend voor de leden en donateurs der Vereeniging. Verdere mededeelingen: Zondag 3 Juni a.s. feestrecollectie voor de oud-retraitan- ten te 8.30 uur in de Kapel van het wees huis de H. Mis met predicatie, onder de H. Mis plechtige Algemeene H. Communie, bij het communie gaan, gaan we bank voor bank. Na de H. Mis wordt gezongen: „Dat Jezus Leev", en na de luide dankzegging „Lied van lof en dank", waarna gemeen schappelijk ontbijt met attracties. Daarna volgt de jaarvergadering. Aftredend zijn de voorzitter en de penningmeester. N.B. Heeft men al voor het ontbijt be taalt als men niet in de kapel aanwezig ia geweest en niet te communie is geweest wordt men niet bij het ontbijt verwacht. KRUISVAART „ST. PETRUS*. Burcht Garenmarkt 36. Zondag 8.30 uur H. Mis in de St. Lode- wijkskerk en Algemeene H. Communie voor Tarcius-, Wilibrordus- en Franciscusban. Daarna ontbyt en bijeenkomst. 's Middags van 1 tot 2 uur bibliotheek. 3.30 Teeken en Postzegelclub. Geen Mis sie en Ontspanningsclub. 7 uur Handbalwedstr^d Tarcisius-, Wil- librordusban. 8.15 Handbal wedstrijd Godfried-Aloyslus- ban. Ontspanningsclub boven 14 jaar. Maandag. 7 uur Willibrorduj en Fran ciscusban. 8.30 uur. Aloyaiusban. Dinsdag 7.15 uur Tarcisiusban. 7.30 Aspirantenban B. Woensdag: 8.30 Godfriedban. 7.30 Missieclub. Donderdag: 7 uur Franciscusban. 7.00 uur Aspirantenban B. Vrijdag: 8.20 uur Willlbrordusban. 6.307 uur. Afrekenen bij den penning meester en J. Wachtclub. ONS CLUBHUIS „ST. ANTONIUS". Zaterdag 7 uur Contributie betalen, bi bliotheek en spaarbank voor alle leden. Zondag 4 uur Contributie betalen voor de leden onder de 14 jaar, daarna gezamen lijk naar het terrein: slagbal, voetbal. 7.30 uur Ontspanning voor de leden bo ven de 14 jaar. Maandag 6.30 uur Bijeenkomst van het Maria-Vendel. Dinsdag, 8.15 uur Wandelclub „De Trek vogels". Woensdag: 6 uur Postzegelclub, jongste afdeeling. 7 uur Postzegelclub hoogste afd. 7 uur Zaagclub Donderdag 8 uur Esperantoles. Zaterdag 2.30 uur Antonius, Franclscus, Hubertus en Arnoldusgroep. 5 uur Zangclub. 7 uur Contributie betalen, bibliotheek en Spaarbank. ST. FRANCISCUS-LIEifDEWERK. Zondag 9 uur. Morgengebed, waarna H. Mis met preek, 1010.15 Ontbijt; 10.15 11.30 uur ontspanning voor Afd. I. 6 uur Lof, waarna ontspanning volgens gewoon te. Maandag 5.30 uur Bibliotheek en Spaar bank. Dinsdag. 6.157.30 uur Vlecht- en carton- nagewerk, jongste afdeeling. 7.309.00 uur Teekenen. Donderdag 6.157.30 uur, Vlecht- en Car- tonnagewerk hoogste afdeeling; 7.309.00 uur Slojd. Vrijdag 6 uur Zang. Zaterdag 67 uur Gymnastiek jongste afdeeling. 78 uur idem hoogste afdeeling. 810 uur ontspanning. fa ZITA-VEREENIGING. Pleterskerkkoorsteeg 18. Avondbijeenkomstea voor Hollandsche meisjes op Zondag en Woensdag van 8.00—11.00 uur. Avondbijeenkomsten voor Duitsche meis jes op Zondag en Donderdag van 8.00—10.20 uur. R. K. HARMONIEKAPEL „PEROSP*. Beer.: Marnixstraat 43. Zondag: Repetitie Harmonie li uur Pie terskerkgracht. Maandag: Tamboers Pietterskerkgracht, 8 uur. Aanmelden nieuwe leden op de lesavon- den. DE GRAAL Zaterdag 3.30 uur Mulo-club. 5 uur kleine kadettenclub. 7 uur groote cadettenclub. 8.3010 uur contributiebetalen. Zondag 121 uur contributie betalen. 1.30 uur vertrek wandelsportclub vanaf het clubhuis. Alle leden die 10 Juni meeloopen met onze afstandsmarsch moeten dan zorgen aanwezig te zijn. 3 uur vertrek fietsclub. 5 uur zang. Maandag 7.45 uur H. Mis. 89 uur turnclub ParcivaL 8.159.15 uur turnclub „Spirit". 9.15 uur verloofdenclub. 89.30 uur weven, missieh and werken, charitatieve club. 8.309.30 Apologetische cursus. Dinsdag 78.30 uur naaien en handwer ken. 9.15 Inwijdingscursus. 8.309.30 uur E.H.B.O. cursus. 8.3010.00 uur vioolclub. 89.30 uur Alg. Ontwikkel. 8.009.30 uur Alg. Ontwikkeling. Woensdag 7 uur Alg. H. Communie van de Graalleden in de Hartebrugskerk. Jullie weet de intentie. Woensdag 15 uur Kruiskinderen. 23 uur gym. kleuters Ursulasrteeg. 56 uur Gymn. kleuterclub van Don derdag. 7.309.30 uur reidansen. 7.008.30 uur knipcursus. 9.15 uur Inwijdingscursus leidsters. Donderdag: 56 uur gym. kleuters Heerensingel- school. 68 uur Gym. „Jong Leven". 8.309.30 uur Turnclub „Actief". 78 uur trommelen. 8.009.30 uur houtzagen, mandoline, missiehandwerken, handwerken en reidan sen. Vrijdag 89.30 uur naaien en knippen. 8.159.15 uur Gregoriaansche zang. 8.30 Inkleedingscursus voor de leden. 8 uur Costuumnaaien op de Vakschool. Excelsior Alleluja VooruitI - LEEST DE ADVERTENTIES IN UW DAGBLAD.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 11