ZATERDAG 26 MEI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. 10 KATWIJK. Crisis-comité. Op Woensdag 23 Mei j.L kwam het Crisis-comité in voltallige ver gadering ten gemeentehuize bijeen, om verslag uit te brengen over de werkzaam heden in het afgeloopen seizoen. Aan het verslag van den secretaris ont- leenen wij, dat vanaf December 1933 tot Mei 1934 aan 484 personen en hunne ge zinnen steun werd verstrekt. Slechts na een persoonlijk ter plaatse ingesteld onder zoek werd tot steunverleening overgegaan. In het gemeld tijd werk werd uitgedeeld: 156 dekens, 17 winterjassen, 1 cape, 235 paar klomen, 57 jekkers, 13 manteltjes, 264 paar schoenen, 428 hemden en hemdrokken, 5 hoeden en petten, 25 costuums, 283 lakens en sloopen, 198 lappen stof, 50 jurkjes, 1 omslagdoek, 389 p. sokken en kousen,, 24 handdoeken, 165 werkbroeken, 9 werkkie len, 7 rokken, 21 schorten, 469 onderbroe ken, 356 stuks lijfgoed, 381 directoires, 13 zakdoeken, 120 truien, 12 Jongenspakjes, 87 kinderbroekên, 217 luiers, 5 stel baby- goed, 5 luiermanduitzetten, 1 kachel, 289 mud eierkolen. Circa 6500 was voor deze ultdeellngen benoodigd. Het ligt voor de hand dat na bovenstaan de belangrijke prestatie de middelen van het comité zijn verbruikt; de comité-le den die geheel belangloos hun tijd en moei te voor de tot standbrenging van den nut tige en ideeele steunverleening hebben op geofferd, doen met vertrouwen een beroep op de bevolking van Katwijk om hun de voortzetting van him nuttige en onmisbare arbeid mogelijk te maken. Steunt het Comité met uw bijdragen! Giften worden gaarne in gewacht door den penningmeester van het comité, nota ris H. Eerdbeek te Katwijk aan den Rijn. Gevestigd: G. Brouwer, de W. Male- fijtstraat 103. A. v. Hulsen, Overrijn 7. A. J. Lymbeek van Wychen, Overrijn 7 P. J. Stoffels, id. H. F. Kunrten id. H. H. G. Close id. Jac. de Vos, Kerk- straa 33. A. M. van Tienen „Huize Calla" W. M. v. d. Meer, de Ruyterstraat 23. J. H. H. Geneigen, Overrijn 7. Vertrokken: J. J. v. d. Naaten naar Amsterdam. B. A. Funke en chtgen. n. Schiedam. A. M. J. Koelewijn naar Oegstgeest. A. v. Leeuwen naar Oegst- geest. H. W. Sieberts, J. B. Goldewijk, E. A. J. Rutten allen van Overrijn 7 naar Wychen, Alverna. A. A. Gantevoort en J. A. Kokke van Overrijn 7. naar Slena- kerss Hoogcruts. P. W. v. Kuyk v. Over rijn 7 naar Sittard. A. Spanjaard van Overrijn 7 naar Maastricht. LE1MUIDEN GEMEENTERAAD Conversie van geldleeningen Verslag van de vergadering van den Raad dezer gemeente, gehouden op 23 Mei des namiddags 8 uur (n. t.). t Afwezig met kennisgeving de heer J. v. Dam, wethouder. De voorzitter opent de vergadering met gebed. De notulen van de vorige vergadering wofden gelezen en onveranderd vastgesteld. De voorz. doet mededeeling van de inge komen stukken, o.a. van een schrijven van Ged. Staten d.d. 8 Mei 1934, waarbij defi nitief wordt medegedeeld, dat Ged. Staten niet goedkeuren de uitgaaf voor een bloe menhulde aan de firma Maarse en Kroon. B. en W. zullen deze uitgaaf uit privé- middelen betalen. Schrijven van het Ministerie van Sociale Zaken, waarbij het subsidie in de kosten van steunverleening aan werkloozen over 1933 wordt bepaald op 1260.47. Op voorstel van B. en W. wordt de In structie voor den gemeente-ontvanger ge wijzigd, zulks in verband met enkele be palingen, die op verzoek van heeren Ge deputeerde Staten alsnog moeten worden aangebracht Van de geldleening oorspronkelijk groot ƒ3000, wordt uitgeloot een aandeel ad ƒ100, losbaar 1 Juli 1934. De voorz. deelt mede, dat de gemeente een goedkoope aanbieding heeft gekregen voor conversie geldleeningen tot een totaal bedrag ad 61250. Geldleeningen van 5 en 5^4 pet. kunnen worden omgezet in één geldleening tegen een rente van 4 1/4 pet. Het eerste jaar zal alleen 3/8 moeten worden betaald wegens provisie. De Raad kan zich met het voorstel het welk voor het eerste jaar reeds een bezui niging geeft van ruim 500, geheel ver eenigen en besluit tot conversie der geld leeningen. Schrijven van Ged. Staten inzake ge meenterekening 1932. De voorz. zegt dat van Ged. Staten enkele opmerkingen ont vangen zijn tegen de gemeenterekening, dienst 1932, aangezien de meeste zijn van edministratieven aard keurt de Raad de in de rekening aangebrachte wijzigingen goed. De Raad besluit op voorstel van B. en W. tot het aanbrengen van enkele wijzigin gen in de begrooting dienst 1933 en 1934. Nadat de Raad op voorstel van B. en W. nog besluit om de heeren C. J. van Berkel van de derde klasse der schoolgeldheffing te plaatsen in de eerste, sluit de voorzitter da vergadering. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Van sommige varië teiten was er een buitengewoon groote aanvoer. Dit had een ongunstigen invloed op de prijzen. Vooral van de variëteit Groo te Papavers was er geweldig veeL Er waren aanvoerders die alleen aan Papavers van 10.000 tot 30.000 stuks aanvoerden. De prijs van Papavers is hierdoor zeer teruggeloo pen. Zij gaan voor 0.17 tot 0.25 per 100. Ook van Pioenen komt al heel wat. De prijs varieert van ƒ1.50 tot ƒ1.90 per 100. Anjers 0.200.30, Centaurea 0.250.35, Lathyrus 0.250.40, Anemonen 0.20 0.35, Trollius 0.25—0.30, Korenbloemen 0.400.65, Pyrethrums 0.901.80. Ro zen per bos 0.200.35. OEGSTGEEST. Speldjesdag a.s. Zondag. In het va- cantiehuis der St. Josephsgezellen ,ide Liebaart" worden dit jaar gratis eenige honderden jongens gehuisvest. Het zijn de genen, die reeds een zeer langen tijd werk loos zijn en die in dit huis geestelijk en lichamelijk worden gesterkt in hun vaak zoo moeilijken strijd. Om dit werk, waaraan zoo groote onkosten zijn verbon den, mogelijk te maken, offerden alle le den der St. Josephsgezellenvereeniging reeds ieder een kwartje. Tot dit doel wor den as. Zondag ook in onze parochie voor en na de H.H. Missen door de gezellenle- den speldjes verkocht, onder aanbeveling van onzen bisschop. Wie de nood van de werklooze jonge mannen begrijpt en be seft, hoe goed het is, dat zij in de Lie- baert enkele dagen deze geestelijke ver kwikking kunnen deelen, steunen dit schoone werk door Zondag a.s. een speldje te koopen. Het devies is: allen medewerken en alle maar dan ook alle parochianen van Oegstgeest Zondag met een speldje zien loopen als bewijs van him medeleven met de moeizame zorg voor de werkloozen. Ned. Kath. dag Den Bosch. Reeds 12 St. Josephgezellen-leden gaven zich op voor deelname aan de Katholieken dag. We zul len den Zondag nog even afwachten in de hoop tot een twintigtal te kunnen komen. Geeft u dus uiterlijk Zondagavond nog even op. NOORD WÏJKERHOUT De autotocht der ouden van dagen. De autotocht der ouden van dagen zal ge houden worden op 14 Juni a.s. met een 70- tal auto's zal de tocht ondernomen wor den (dorp en Zilk te samen). 180 personen zullen eraan deelnemen. Gisteren is het comité voor den autotocht naar den Haag geweest en had aldaar een bespreking met den directeur van den die rentuin, graaf v. Bijlandt. De comité-leden werden door genoemden heer zeer welwil lend ontvangen en prees hun, dat zij zoo veel voor het mooie philantropische doel over hadden. Hij zegde him toe, de oudjes gaarne in den dierentuin te zullen ontvan gen, en rond te leiden. Zij kunnen dan een paar genotvolle uren doorbrengen. Tegen matige prijzen kunnen dan enkele con sumpties gebruikt worden. De tocht wordt op het dorp aangevangen, waarna geza menlijk naar de Zilk gereden wordt om aldaar het 2e gedeelte te ontmoeten. Vah hier wordt gereden over de Centenbrug, naar den Rijksstraatweg langs Hillegom, Lisse en Sassenheim naar den Haagschen Diedentuin. Nadat deze tuin bezocht is, gaat de terugtocht over Katwijk naar Noordwijkerhout. Het belooft een mooie tocht te worden voor de oudjes! 't Is te hopen dat het weer zal meewerken. Noordzijderpolder. In café „Het Wa pen van Noordwijkerhout" vergaderden de stemgerechtigde ingelanden van den Noord zijderpolder. Aanwezig waren het bestuur en 36 Ingelanden tezamen kunnende uit brengen 138 stemmen. De voorzitter, de heer J. H. Pennings, opende de vergadering, waarbij hij de aanwezigen welkom heette en hoopte, dat het verloop der vergadering in het belang der Polder moge zijn en deed tevens de me dedeeling, dat de polderlasten voor het jaar 1934 met de helft kunnen worden verlaagd, welke mededeeling door de in- landen met applaus werd begroet. Hierna volgde voorlezing der notulen welke onveranderd werden vastgesteld. De voorzitter bracht dan het proces-verbaal van de kasopname ter tafel, terwijl de heer A. J. van Ruiten verslag uitbracht namens de kascommissie, waarbij hij verklaarde, dat boeken en bescheiden in beste orde wa ren aangetroffen. De voorzitter bracht dank aan den penningmeester voor zijn goed beheer. Hierna verslag van de reke ning dienstjaar 1933, de inkomsten waren 1849.83, de uitgaven 1101.04, alzoo een batig saldo van 748.79. Daarna werd de begrooting 1934 vastgesteld op 1566.98. Vervolgens had de benoeming plaats van 3 leden als controlecommissie voor den tijd van 3 jaren, aangewezen werden de hee ren C. P. v. Stein, F. v. d. Meer en E. Ad miraal. Hierna werd behandeld het verzoek van de stichting „Sancta Maria" te Noordwij kerhout, tot ruiling van een gedeelte der Donderdagsche Watering gelegen op de perceelen van genoemde Stichting. Nadat de voorzitter dit verzoek had toe gelicht werd met algemeene stemmen be sloten dit verzoek in te willigen, met op voorstel van het bestuur een vergoeding daarvoor van 50 ten behoeve der polder- kas. De rondvraag bracht geen belangrijke dingen ter sprake, welke door den voorzit ter zakelijk werden beantwoord. Na gehouden verkiezing voor een af te treden bestuurslid werd wederom herko zen de heer C. Wassenaar. Hierna sloot de voorzitter de vergade ring. Bollenveiling voor kerk en armen. Donderdagavond had in café van Paridon onder directie van de Hobaho de bollen veiling plaats voor kerk en armen der St. Jozef-parochie. Vóór de veiling begon sprak de zeereerw. heer pastoor Quant een opwekkend woord, waarin hij de hoop uit sprak, dat de aanwezigen zouden steunen. Na de veiling volgde een dankwoord voor de betoonde belangstelling. De opbrengst was: voor de kerk 697.50, voor de armen ƒ626.50. Totaal ƒ1324. STOMP WIJK. Volksbond. Gisteravond half negen, er stond op de uitnoodiging 8 uur, had in het Café „Het Blessepaard" de maandelijksche vergadering plaats van den Volksbond. De voorzitter opende de vergadering met den chr. groet en heette een ieder welkom. Spr. verzocht een der bestuursleden de no tulen der vorige vergadering voor te lezen, welke onveranderd werden goedgekeurd. Vervolgens bracht den heer Chr. Bollebom verslag uit van de C.R.V., waarop volgde de verkiezing van een bestuurslid ter aan vulling van een vacature, ontstaan door het aftreden van den secretaris. Bij de stemming (er waren 3 lijsten ingezonden), werden uitgebracht 43 stemmen: J. Zon- derop 10, J. de Heij 18, Schilperoort 13, on geldig 2, zoodat herstemming ontstond tus- schen de twee laatstgenoemden, waarbij J. de Heij gekozen werd met 19 stemmen, die zijn verkiezing aannam. Na enkele bespre kingen werd ten slotte overgegaan om twee afgevaardigden naar den Katholiekendag te 's Bosch te zenden, een uit het bestuur en een uit de leden, welke b\j loting werd aan gewezen. Volgde thans het verslag van de bestuurs vergadering door den heer v. d. Akker, waarin het eerst nogal vertrouwelijk toe ging, totdat het ten laatste kwam tot hef tige discussies, die hun oorsprong vonden in het volgende. Enkele leden kunnen zich niet neerleggen bij een beslissing van het bestuur om de vergadering op een andere plaats te houden en zooala het meer ge beurt als de gemoederen eenmaal een wei nig verhit zijn, dan worden er feiten aange haald welke geheel niet op de vergaderin gen thuis hooren, zooals persoonlijke kwes ties, totdat er ten slotte aan het gekijf een eind wordt gemaakt. De voorzitter sloot de vergadering op de gebruikelijke wijze en in de koele nacht zullen de verhitte ge moederen wel een weinig afgekoeld zijn! VOORHOUT. K. J. M. V.-excursie. Het was circa kwart over 8 uur, toen op één na alle K. J. M. V.'ers met hun Moderator vanaf het Parochiehuis vertrokken, teneinde een ex cursie te maken naar het mooie Noord wij kerhoutsche Raadhuis. Daar aangekomen werd het gezelschap door den Commies ter Secretarie, den heer J. Roelin, verwelkomd, en een uiteenzet ting gegeven van eenige bijzondere eigen schappen van den architect van het ge bouw, den heer Kropholler. Hierna toog men naar binnen, alwaar het archief op de allereerste plaats bij de aanwezigen het meest interesse trok. Een niets te wenschen overlatende uiteen zetting werd hierop gegeven door den gast heer inzake de werkzaamheden, welke al- zoo op een Secretarie voorkomen. Zeer omvangrijk maar toch ook wel vaak met veel variatie. Alles bleek wel de bijzon deze sympathie te hebben, als wij alleen de aandacht van de bezoekers even nagaan. Vervolgens werd ook de raadzaal met haar eenvoudige doch niet minder keurige aan kleeding bezichtigd, waarna men vol lof over de uiteenzettingen van den heer Roe lin naar „Duin en Dal" ging om aldaar een korte vergadering te hebben. Een woord van dank aan den heer Roelin bleef na tuurlijk niet achterwege, en deze bood als gastheer den bezoekers een consumptie, op dat deze eerste excursie toch een gunstigen indruk zoude mogen achterlaten aan Noordwijkerhout niet alleen, maar ook aan den voorzitter, den heer Roelin. Nadat de vergadering was gesloten, bleef men nog eenigen tijd gezellig onder het spelen van opgewekte muziek bijeen, en het was reeds laat geworden, toen het gezelschap deze excursie beëindigde met naar huis te gaan, en een dankbare herin nering medenemende aan deze ontspan nende en ook nuttige bijeenkomst. Brand. Gisterenmiddag brak plotseling brand uit in een rietschelf, staande nabij de woning van den bloembollenkweeker G. R. aan den Loosterweg alhier. Spoedig werd de brandweer gealarmeerd, terwijl de politie eveneens ter plaatse verscheen. De wind zorgde er wel. voor, dat het vuur bleef aanhouden, doch mede dank aan de brandspuit en aan de hulpvaardige buren niet minder, werd het vuur spoedig ge- bluscht, en bleef het bij de rietschelf en de belendende broeikas bekwam slechts schade aan de dakgoot en eenige ruiten. Naar wij vernamen was de brand ont staan door de onvoorzichtigheid van eeni ge kinderen, die ter plaatse met lucifers speelden. Ook aan de aardappelen, die naast de brand stonden, werd heel wat schade aangericht, terwijl de haag voor een groot gedeelte tot den grond af brandde. Volksbond. Onder voorzitterschap van den heer F. Olijkan, kwam bovengenoem de vereeniging in vergadering bijeen in het Parochiehuis. De voorzitter opende met een woord van welkom, en gaf z\jn spijt erover te kennen, dat zoo weinigen aan den oproep hadden gehoor gegeven. Da secretaris, de heer J. A. van Gent, las hier op de notulen, welke onveranderd werden vastgesteld onder dank van den voorzitter. Ingekomen was o.a. een schrijven waarin men verzocht deel te nemen aan de 6e Nederlandsche Katholiekendag, welke dit jaar te 's Hertogenbosch zou worden ge houden, waarin o.m. speciaal tot uitdruk king zal komen „Handhaving van Gezag en Orde". Het bestuur was van oordeel, in verband met de slechte tijdsomstandighe den, en de minder gunstige financieele po sitie der kas, om aan dezen Katholieken dag niet deel te nemen en geen afvaardi ging daarheen te zenden, wijzende op de op komst zijnde openluchtmeeting te Roe lof arendsveen. Dit schrijven werd daar om zonder discussies voor kennisgeving aangenomen. Ook was ingekomen een schrijven van het huldigingscomité, om den heer Smit, oud-voorzitter van het Hoofdbestuur te huldigen. Hiervoor werd door het bestuur voorgesteld 2.50 beschikbaar te stellen, hetgeen zonder stemming door de verga dering werd aangenomen. Vervolgens was het woord aan den afge vaardigde naar den Centralen Raad, de heer Alb. Augustinus, die op korte en za kelijke wijze deze belangrijke vergadering heeft verslagen. Alle voornaamste punten werden even uitvoeriger uiteengezet, en het verwonderde dan ook niemand, dat deze spr. een daverend applaus aan de vergade ring ontlokte. Een woord van dank van den voorzitter namens de geheele vergadering volgde en men ging hierna over tot de besprekingen inzake de Encycliek-meeting te Roelof- arendsveen op 1 Juli as. te houden. Na vrij langdurige discussie werd dan besloten, om althans één boot af te huren, voor den tocht naar Roelofarendsveen. Op die boot zijn 60 zitplaatsen. De heer Lukas- een vraagt, of het bestuur het wel genoeg zaam overwogen heeft, of het wel de moei te zal loon en, als er veel minder dan 60 personen meegaan, waarop de heer Van Schooten, zij optimisme botviert en zegt, of het bestuur er ook wel op gerekend heeft, als er zich meer dan 60 personen opgeven. De heer Augustinus komt hier dan te berde en zegt, dat mogelijk ƒ0.25 kan worden betaald door allen, die zich voor deze tocht opgeven, en zoo zij thuis blijven, het kwartje verbeurd wordt ver klaard ten bate der vereeniging, en zoo zij ook inderdaad meegaan, zij het gestorte kwartje zuilen terugontvangen. Na nog re- en dupliek, wordt besloten de boot te huren, en (staande de vergadering gaven zich 31 personen op) voor de overige 29 zitplaatsen voor alle leden de gelegen heid open te stellen zich vóór 31 Mei op te geven bij den voorzitter, den heer F. Olij kan, Boerhaavestraat 23. Zonder verdere stemming wordt hiertoe besloten. Als reserve-bestuursleden voor het R. K. Ziekenhuisfonds wordt op voorstel van het bestuur benoemd de heer Anr. de Groot, en op voorstel van eenige leden uit de verga dering, de heer C. van der Starren. Bij de rondvraag informeert de heer Alb. Augustinus naar de resultaten van de on derhandelingen van het bestuur van den Volksbond met de Exploitatie-commissie van het Parochiehuis. Hierover zal opnieuw contact worden gezocht met deze commis sie, en zal zoo mogelijk in de eerstvolgen de vergadering mededeeling te dezer zake worden gedaan. De heer Lukassen meent vernomen te hebben, dat hier ter plaatse een Barbara- fonds is opgericht of althans staat opge richt te worden; spr. vraagt of deze catego rie van personen, die het vermoedelijke bestuur zullen uitmaken, ook al voeling hebben gehouden met het bestuur van den Volksbond. Spr. memoreert dat eertijds de Volksbond alhier van het initiatief is uitgegaan, maar dat men toen besloot, in verband met terugloopende tijden, tot op richting hiervan niet over te gaan. Spre ker vraagt tenslotte aan het bestuur zich maar de kleinste en onderdanigste te too- nen, en verzoekt om onderhandelingen met genoemde heeren, opdat de arbeiders ter plaatse, via hun Volksbond toch een zeke re medezeggenschap kunnen verkrijgen in genoemd fonds. Stoort de begrafenisonder neming zich niet aan den Volksbond, dan geeft spr. het bestuur en de vergadering m overweging, om alsdan een onderafdeeling te stichten met name een „St. Barbara-dra- gersvereeniging" en zoo mogelijk ook daar aan verbonden een fonds. Het idee van den heer Lukassen, wordt door de vergadering ten volle onderstreept, en er kwamen ver schillende blijken van sympathie uit de ver gadering opdagen. Vrij laat was het geworden, toen de voorzitter Geestelijk Adviseur en leden dank bracht voor de geanimeerde discus sies, waarna de vergadering gesloten zijnde op de gebruikelijke wijze, uiteenging. In dezen tijd dubbel geven! Burge meester en wethouders hebben een verzoek ontvangen van de St Josephsgezellen al hier, om een collecte te mogen houden op Zondag 27 Mei as. ten bate van de instand houding van huize „De Liebaard", het huis alwaar circa 15 Voorhoutsche werklooze Josephsgezellen gedurende 13 dagen gratis onderdak en ontspanning hebben mogen ontvangen. Men steunt hierdoor dus aller eerst de jeugdige werkloozen. Eveneens werd door B. en W. vergun ning verleend aan het plaatselijk Comité van „Herwonnen Levenskracht" ter bestrij ding van de tuberculose. Deze collecte met bloempjes zal worden gehouden op Zondag 10 Juni a.s. In deze moeilijke tijden, wan neer het toch al zoo moeilijk is voor dit doel iets bijeen te garen, is een aanspo ring om te geven dubbel waard, temeer daar de Chr. T.B.C.-vereeniging en de San tos-collecte reeds achter den rug ligt. DE ZILK Autotocht ouden van dagen. De deel nemers (of deelneemsters) aan de te hou den autotocht voor ouden van dagen kun nen zich tot en met Zondag 3 Juni a.s. opgeven bij een der onderstaande commis sieleden. Na dien dag wordt er niemand meer aangenomen, terwijl, zooals gebrui kelijk was, niet langs de huizen wordt ge vraagd wie of er wenscht mee te gaan. Wel zullen de heeren autobezitters met 'n bezoek worden vereerd en gevraagd wor den of zij hun auto voor dit doel disponibel willen stellen. Van elk gezin kunnen man en vrouw den tocht mee maken, indien zij den leeftijd van 65 jaar hebben bereikt. De commissie bestaat uit de heeren: P J. Warmerdam, Jac. Geerlings, P. Bekker, en J. R. van Lierop Azn., allen te Zilk woon achtig. Bollenveiling. Gistermiddag had de veiling plaats van alle, op den tuin der firma Bourgondien aan den Ruigenhoek alhier, staande bloembollen. Er was veel belangstelling en kooplust, terwijl de prij zen middelmatig en voor sommige partijen slecht te noemen waren. VOORSCHOTEN BOTSING TRAM EN AUTO De auto kwam in een sloot terecht Hedenmorgen te 7.20 uur reed de chauf feur Holstein met een met cement geladen auto, komende uit de richting Den Haag, tegen een hek nabij Rouwkoop. Ongelukkigerwijze kwam juist van den anderen kant de Blauwe tram aan uit Den Haag, die niet tijdig genoeg meer stoppen kon, en de vrachtauto, die met de ach terwielen op de trambaan stond, omver reed, zoodat de auto in een sloot terecht kwam. De chauffeur is, er behoudens en- kale schrammen, goed afgekomen, terwijl van de tram de lampen en een deur ver nield zijn. Auto In brand. Gisteren hebben om standers, die zagen dat er met een auto iets niet in orde was, op den Leidschen weg een luxe auto tot staan gebracht en met vereende krachten met zand een be gin van brand gebluscht. De bestuurder had hiervan niets bespeurd. De auto was niet meer bruikbaar en moest naar een garage worden gesleept. SASSENHEIM Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Maandag as. om 19.30 uur ter behandeling der volgende agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Be grooting 1934 en in verband daarmede. 4. Verordeningen Wegenbelasting. 5. Crediet klein-kweekers. 6. Balans en Winst- en Verliesrekening Woningbouwvereeniging „Vooruitgang". Hanze. De middenstandsvereeniging hield gisteravond een ledenvergadering in het K.S.A.-gebouw. Na opening door den voorzitter, volgden de notulen, welke on veranderd werden vastgesteld. Vervolgens werd besproken een ziekteverzekering, waarna besloten werd op een volgende ver gadering een spreker te laten komen. Ook zullen worden aangevraagd voor de leden-winkeliers diverse reclame-kaarten (o.a. Bloeiende middenstand, Gezond Ne derland) om deze in de winkels te plaat sen. Voor degenen, die te hoog zijn aange slagen in de huurwaarde der personeel» belasting zal via de vereeniging een geza menlijk bezwaarschrift worden ingediend. Bezwaren en aanslagbiljetten kunnen wor den ingeleverd bij den voorzitter of secre taris. Voorts werd nog besloten gezamen lijk naar de middenstandstentoonstelling in Amsterdam te gaan per bus. Ook werd nog besproken de Katholiekendag; voor de reis naar Den Bosch kan men zich opgeven bij den secretaris. Alsnog volgde eenige huis houdelijke bespreking, waarna sluiting. Huldiging. Gisteravond werd door de leden der Harmonie en Zangvereeniging St. Ambrosius, den directeur der zang, den heer Post, hulde gebracht voor den be haalden eersten prijs te Bilthoven. Het woord werd gevoerd door den eere-voor- zitter, den heer Bisschops, die eenige waardeerende woorden sprak en namens de leden als blijk van waardeering een bloemstuk overhandigde. De directeur dankte voor deze attentie en hoopt op denzelfden weg voort te gaan. De Harmo nie besloot met een serenade. WASSENAAR. Het jubilé van den heer A. L. Rooyakkers, Zooals wij reeds mededeelden, herdenkt de heer A. L. Rooyakkers morgen den dag waarop hij vóór 25 jaar werd geïnstalleerd als lid van het R.-K. Armbestuur, waarin hij vanaf 1 April 1914 tot 2 Nov. 1921 als secretaris fungeerde, en vanaf laatstge noemden datum tot heden, als voorzitter. Het behoeft zeer zeker geen betoog hoe buitengewoon veel goeds gedurende al die jaren door den sympathieken jubilaris is verricht ten bate der misdeelde mensch- heid, maar ook hoezeer de maatschappe lijke omstandigheden het vervullen van die taak, vooral in de laatste jaren, steeds moeilijker maakte. En niettegenstaande dat alles hield de ju bilaris nog voldoende stuwkracht over, om een groot ijveraar te zijn voor de stichting van het „St. Willibrordus"-pension. Nadat morgen de H. Mis in de parochie kerk van „St. Willibrordus zal zijn opge dragen tot intentie van den jubilaris, zal er tot 12.30 uur gelegenheid zijn om in het St. Willibrordus-pension den jubilaris te complimenteeren. Wij twijfelen niet of morgen zal op on dubbelzinnige wijze blijken hoezeer men den charitatieven arbeid van den heer A. L. Rooyakkers op prijs weet te stellen. WOUBRUGGE. Oudendijksche polder. Op de Ingelan den vergadering van den Oudend ij kschen polder onder voorzitterschap van den heer Zwetsloot, herdacht deze in enkele woorden het overlijden van den voorzitter A. D. H. Heenk. De rekening over 1933 werd met een voordeelig saldo vastgesteld, ter wijl de begrooting over 1934 in ontvang sten en uitgaven werd vastgesteld op 8485.18. De omslag voor 1934 bedraagt 9 per H.A. (vorig jaar 10. In de commissie tot het nazien der re kening voor 1934 werden benoemd de hee ren T. v. d. Eijk, G. v. d. Boon, M. R, Kroes. In verband met het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd werd beslo ten in October a.s. een nieuwen machinist te benoemen. Met meerderheid van stemmen werd daarna benoemd tot Dijkgraaf van den polder, den heer F. Kroes te Woubrugge.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10