VRIJDAG 25 MEI 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. PAG. IJ BINNENLAND HET SPELLINGS VRAAGSTUK. Op een spoedige beslissing aangedrongen. De Federatie der Werkgeversorganisatiën in het Boekdrukkersbedrijf heeft in ver band met het voorgestelde spelling-compro mis een request gezonden aan den minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen, waarin zij afgezien van het al of niet ge- wenschte dezer spellingwijze als zoodanig als haar meening weergeeft het drin gend noodzakelijk te achten, dat, nu deze zaak eenmaal aan de orde is gesteld, deze ook binnen den kortst mogelijken tijd haar beslag krijge. Gedurende de bestaande onzekerheid is het drukken van leer- en studieboeken zoo goed als geheel stopgezet, waardoor de werkloosheid en improductie in de druk kerijen, die thans reeds zulk een moeilijk bestaan hebben, zeer wordt vergroot. In het uitstel voor het nemen van een beslissing is voor niemand voordeel, maar voor velen groot nadeel gelegen, daar de boekenkoopers en als gevolg daarvan ook de uitgevers met hun opdrachten zullen wachten tot de nieuwe spelling officieel haar beslag zal hebben gekregen. ONTVANGSTEN DER SPOORWEGEN. Voorloopige uitkomst van April. De geschatte ontvangsten der Nederland- sche Spoorwegen over de maand April 1934 (incl. die der geëxploiteerde spoor- en tramwegen), zijn: reizigers ƒ4.598.700, ba gage 78.500, brief en pakketpost 250.000, goederen 3.419.500, levende dieren en lij ken 68.500, diversen 194.900, totaal 8.610.100. De totale ontvangst van 1 Ja nuari af bedraagt ƒ35.721.853.86 (1934), ƒ39.960.329.41 definitief 1933. Gemiddeld aantal kilometers in exploitatie van 1 Ja nuari af 3.629 (3.661, 1933). Dus ontvangst per dagkilometer 82.04 (90.96). „Tel." DE WINKELSLUITINGSWET. De fa. Jamin en de heer Smeenk. De firma Jamin heeft een open brief ge richt tot de leden van de Eerste en Twee de Kamer in verband met eenige, door den heer Smeenk in de Kamerzitting van Vrij dag 13 Mei, geuite beweringen, betreffende de agitatie die onder leiding van de firma Jamin tegen de Winkelsluitingswet ge voerd zou worden. In dezen open brief legt de firma de na druk op het feit, dat van eenige agitatie onder haar leiding geen sprake is, hetgeen niet moet worden geweten aan den een of andere persoon maar aan de wet en het talmen met het aanbrengen van de noodige verbeteringen. NED. R. K. MIDDENSTANDSBOND. Punt 2 van het Ordenings-, Sane'erings- en Beschermingsprogram van den. N. R. K. M. luidt: Invoering voor de onderscheidene branches van vestigingseischen op wette- lijken grondslag. Het ontwerpen en vaststellen van die vestigingseischen is in de eerste .plaats de taak van de Besturen der landelijke vak bonden, zoo mogelijk in samenwerking met de andere vakbonden in hun branche. Als het ernst is met de urgentie van de zen eisch en het is daarmede inderdaad ernst! dan is het zaak, dat de landelijke vakbonden zoo spoedig mogelijk een aan vang maken met de uitvoering van deze taak! Om tot deze arbeid op te wekken en daar voor de noodige richtlijnen uit te zetten, heeft het Hoofdbestuur van den N. R. K. M. gemeend een bijzondere vergadering te moeten beleggen met de volledige Hoofd besturen der aangesloten nationale Vak bonden. Deze vergadering zal ph.ats vinden op Donderdag 31 Mei a.s. in Hotel Noord-Bra bant te Utrecht. Ter inleiding van de be sprekingen over het onde.rwerp zal Mr. F. J. H. Bach, Directeur van het Bureau van den N. R. K. M., spreken over „Vestigings eischen als inzet der Bedrijfsordenirig", ter wijl Drs. H. L. Jansen, Adjunct-Directeur van het Bureau, een inleiding zal houden over „Vestigings-eischen en hun verwer kelijking." Van deze gelegenheid wordt gebruik ge maakt om de Vakbondsbesturen tevens eens nader kennis te laten nemen van den arbeid der Reclame-afdeeling van het Bu reau van den N. R. K. M. RIJKSKLEEDINGCOMMISSIE. In de vergadering van de Rijkskleeding- commissie van 15 dezer werd een ont werp tot wijziging van het Rijkskleeding- besluit vastgesteld, en besloten aan den voorzitter van den Raad van Ministers voor te stellen het tot stand komen van de daarin vervatte wijzigingen te bevor deren. Deze wijzigingen betreffen de uit breiding van het aantal organisatie-verte genwoordigers in de Commissie, hetwelk van 3 op 6 wordt gebracht, de vernieuwing en uitbreiding van de bijlagen A en B. en voorts enkele in de practijk noodig geble ken aanvullingen van de bijlagen C en D van genoemd besluit. Betreffende de uniform van de ambte naren der directe belastingen, invoerrech ten accijnzen, werd besloten den Minister van Financiën te adviseeren aan de visi- teerende ambtenaren geen zomeruniform meer te doen verstrekken, doch de overige ambtenaren in het genot daarvan te doen blijven. Wat voorts de visiteerende amb tenaren aangaat, veimeende de commissie er geen bezwaar tegen te moeten maken, dat aan deze personeelsgroep uniformen van mooier laken worden verstrekt dan in het Rijkskleedingbesluit is voorgeschreven, zulks mede op grond van de omstandig heid, dat de meerdere daaraan verbonden kosten door de belanghebbenden worden betaald. Zij kon echter geen aanleiding Osalon kwam en won in geen tijd, wijd en zijd de sympathie van ieder, die stijft en strijkt. Vroolijk kijkt iedere vrouw: het gesjouw van weleer is niet meer, want let wel uiterst snel geeft zij 't goed glans en gloed; als nieuw wordt blouse en schort, hemd en boord, en zoo voort. En zoowaar is zij klaar eer dan ooit, en nog nooit had zij zoo'n helder, schoon linnengoed. Welgemoed vlug en blij ordent zij 't in de kast. Wat contrast met voorheen, toen zij geen Osalon krijgen kon. 1540 vinden het opnemen van deze mooiere la- kensoorten in genoemd besluit te bevorde ren. De commissie bleef van meening, dat indien voor de visiteerende ambtenaren het dragen van een uniform noodig wordt geacht, welke afwijkt van de bepalingen van het Rijkskleedingbesluit, deze perso neelsgroep uit dat besluit ware te lichten. Besloten werd zich in deze aangelegenheid tot den Raad van Ministers te wenden. De commissie kon zich vereenigen met het voorstel van den Minister van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen om den rang cbef-museumbediende voor het Rijks museum te Amsterdam te doen vervallen, de draagtijd van de petten, welke aan eenige museumbedienden te Amsterdam worden verstrekt van 1 1/2 tot 2 1/2 jaar te verlengen, zulks onder evenredige ver mindering van het bedrag van den klee- dingaftrek, aan eenige bedienden van het Rijksprentenkabinet naast «de bestaande uniform kantoorjassen te verstrekken, en aan den concierge van het Muiderslot naast de bestaande uniform een overjas en een zomeruniform te verstrekken, een en an der onder evenredige verhooging van het bedrag van den kleedingaftrek. Leeuwarder boternoteering. De Leeuwarder boternoteering is vastge steld op 41 ct. per kg. FINANCIëN EN ECONOMIE E. R. K. LEVENSVERZEKERING MIJ. Voor ons ligt het verslag over het boek jaar 1933 van de E(erste) R.-K. Levens- verzekerings Mij., gevestigd te Nijmegen. Wij ontleenen er het volgende aan: „De niet gunstige tijdsomstandigheden in aanmerking genomen, kunnen'Wij over den loop van het bedrijf tevreden zijn. Afgesloten werd dit jaar een verzekerd kapitaal van 3.062.937.50 terwijl om ver schillende oorzaken moest worden afge voerd 2.510.844,87, latende een netto- vooruitgang van 552.092.63, waardoor het verzekerd kapitaal is gestegen tot ƒ29.534.254.84. Over de betaling van rente en aflossing hebben wij in verreweg de meeste geval len geen reden tot klagen. Slechts in en kele gevallen leveren deze moeilijkheden op. Acht maal moesten wij tot executie over gaan. Tweemaal hebben wij daarbij ver lies genomen, terwijl wij driemaal tot ge heel of gedeeltelijken inkoop van het on derpand overgingen. Op deze executies werd een verlies geleden van ƒ3239.39. In drie andere gevallen werd met de de biteuren, ter voorkoming van executie, overeengekomen, de onderpanden aan ons te verkoopen. Deze onderpanden kochten wij in voor 12.045,03, minder dan de schuld aan hypotheek plus renten. Beide bedragen zijn ten laste van de winstrekening afgeschreven. De 'gemiddelde rente, uit beleggingen ge kweekt, bedroeg 4.82, terwijl de premiere serve in hoofdzaak is berekend met een rentevoet van 4 pet. De sterfte onder de verzekerden voor een uitkeering bij overlijden bedroeg in de af- deeling Levensverzekering 52 pet. en in de afd. Volksverzekering 42 pet. van de bere kende sterfte. Voor de verzekerden voor een uitkeering bij leven was dit in de afd. Levensverzekering 109 pet. (kapitaal bij le ven en lijfrente). In overleg met het Doorluchtig Episco paat werd het ten vorigen jare beschikbaar gestelde winstaandeel voor Katholiek So ciale doeleinden als volgt besteed: Vereeniging tot bevordering van de be oefening der Wetenschap onder Katholie ken 1000. K.J.M.V. Aartsbisdom Utrecht 200. K.J.M.V. Bisdom Haarlem 200. K. J.M.V. Bisdom 's-Hertogenbosch 200. K.J. M.V. Bisdom Breda 200, K.J.M.V. Bisdom Roermond ƒ200. K.J.V. Aartsbisdom Utrecht 150. Graal, Bisdom Haarlem 150. K.J.V. Bisdom 's-Hertogenbosch ƒ150. K.J.V. Bisdom Breda ƒ260. K.J.V. Bisdom Roermond 150. R.K. Nationaal Tehuis „Luctor et 'Emergo", Nijmegen 507.77, Petrus Canisius Studiefonds 240. Na ruime afschrijving en reserveering sluit het boekjaar af met een batig saldo van 49.466.36 1/2, waarvan een dividend van 8 pet. aan aandeelhouders kan worden uitgekeerd. UIT DE OMGEVING LEIDSCHENDAM. Vergadering Polderbescturen. In Ho tel „De Zwaan" te Leidschendam had de jaarlijksche algemeene vergadering plaats van de Ingelanden van de Starrevaart- en Damhouderpolder Vastgesteld werd de rekening 1933 met een batig slot van 8.50.90, evenals de begrooting 1934, alles conform de voorstellen van het bestuur. De polderlasten werden bepaald op 13 per H. A. Een voorstel tot verlaging van de salaris sen van voorzitter, secretaris-penningmees ter, beide bestuursleden zal niet worden gedaan, daar het vorige jaar reeds een ver laging was ingevoerd. Het loon van den machinist werd om bovengenoemde reden ook niet gewijzigd. Met groote meerderheid wetrd tot be stuurslid herkozen de heer C. J. van Leeu wen. VOORSCHOTEN. Speldjesdag S.a.n.t.o.s De alhier ge houden speldjesdag voor het Santosfonds heeft opgebracht de som van 64.15. Geboren: Hendericus Willebrordus, z. van P. G. Niersman en C. E. Oremus Franz Xaver, z. van J. Scherrenbacher en C. J. M. Suiegeler Cornells, z. van K. A. van Turenhout en J. van Nieuwenhuyzen Jan Joseph, z. van W. C. Dijkman en A. W. Heijkoop. Ondertrouwd: G. Zandbergen 28 j. en C. de Mooij 22 j. Gevestigd: J. de Vries en gezin van Leiderdorp N. van der Mey en gezin van Leiderdorp J. Jesse en gezin van Leiden T. H. Hagen uit Duitschland A. Krabbendam en gezin uit Ede J. Pak ker uit Den Haag K. H. Schmal uit Lei den P. A. L. Kok uit Oirschot N. A. Schilte uit Voorburg M. Carton uit Oegstgeest J. R. N. Schilling uit Amster dam. Vertrokken: W. C. Duijndam naar Wassenaar W. C. van Grol naar 's Gra- venhage M. Vrolijk naar Bellingwolde H. Schüler naar 's Gravenhage. UIT DE RIJNSTREEK ZOETERWOUDE. Eerste Plechtige H. Mis. Op Zaterdag 26 Mei a.s. hoopt een zoon van de parochie van Sint Joannes Onth. de weleerw. heer P. J. Roessen de H. Priesterwijding te ontvangen en op Zon dag 27 Mei in de parochiekerk zijn Eerste Plechtige Heilige Mis op te dragen. Zaterdagavond worden de parochianen uitgenoodigd te 7 uur in de kerx te zijn, waar de neomyst zal worden ontvangen en een plechtig Lof gecelebreerd zal worden. Zondagmorgen te 10 uur heeft de Eerste PI. H. Mis plaats. Des middags wordt in het Graalhuis receptie gehouden. ALPHEN AAN DEN RIJN. Radio-aftapper. Door de politie is gis teren proces-verbaal opgemaakt tegen een bewoner van de Torenstraat wegens clan destiene aansluiting aan de Radio-distri- butiecentrale alhier. De neuzen tegen elkaar. In de Prins Hendrikstraat hoek Oranjestraat kwamen gisternamiddag niet minder dan drie auto's tegelijk met elkaar in botsing. Alle wagens bekwamen vrij aanzienlijke schade. Een en ander werd veroorzaakt", doordat een der be stuurders wilde passeeren, hoewel zulks niet mogelijk was gelet op de onvoldoende ruimte. De bestuurders kwamen met den schrik vrij. Kostelooze inenting. Woensdag 30 Mei a.s. zal in onze gemeente de gelegenheid zijn opengesteld voor kostelooze inënting en herinënting en wel: voor de ingezetenen van Aarlanderveen ten huize van den heer W. v. d. Wind, arts, des voorm. 9 uur; idem van de L. Zijde en wel van de Oostzijde von de Aarbrug tot aan de grens van Zwammerdam in het Raadhuis in de Raadhuisstraat des nam. 2 uur; idem van de Lage Zijde en wel van de Westzijde van de Aarbrug met inbegrip van de Ridderbuurt tot aan de grensschei ding met Koudekerk en Woubrugge, ten huize van den heer W. van Wermeskerken, arts, alhier, des nam. 2 uur: idem van de Hooge Zijde vanaf de grensscheiding met Zwammerdam met inbegrip van de buiten wijken tot aan de Hof brug in het Huis der gemeente in de Julianastraat des nam. 2 uur; idem van de Hooge Zijde vanaf de Hofbrug tot aan de grens van Hazerswou- de in het Huis der gemeente in de Julia- straat des v.m. 9 uur. Het verdient aanbe veling, dat door de ouders bij de aanmel ding de trouwboekjes der ouders of de ge boorte-bewijzen der kinderen. Geboren: Jacobus Maria Joannes, zoon van Leonardus Jacobus Joannes Scheerder en Petronella Anna Henrietta Maria Baars Trijntje, dochter van Cor- nelis Johannes Pels en Geertje van Veen Petronella, dochter van Kornelis Kroon en Cornelia Mooij Anna Theresia, doch ter van Lucas Wilhelmus van der Meij en Wilhelmina Verweij Hendriks, dochter van Antonie van Harskamp en Dirkje Pie- penbrink Gijsbertus Petrus, zoon van Leonardus Aartman en Geertruida Antho- nia Röling. Overleden:-Lena Catharina van der Wagt, oud 75 jaar weduwe van Cornells Sluis Suzanna Gijsberta van Es, oud 5 weken. Getrouwd: Johannes Kool, oud 29 jaar en Martijntje Helena Gentenaar oud 26 jaren Jan Roest, oud 32 jaren en An- tonia Splinter oud 21 jaar Willem Ver- ruijt, oud 32 jaar en Petronella Margje Verweij, oud 22 jaar. Gevestigd Frouwina de Jonge van Leiden Maria A. van Rooijen echtgen. van W. C. van Niekerk, van Houten Mar tha Jaschinsky van Hazerswoude Gerar- dus A. Kouwenhoven van Ter Aar Ca tharina C. Nieuwenhuozen echtgen. van G. A. Kouwenhoven van Nieuwkoop Tho mas J. de Kort en gezin van Ter Aar Margrietha C. Gent"-sar van Hazerswoude Maria Groeneveld van Nieuwkoop Pinter H. Hiemstrn van Mijdracht Pe trus A. van Gelder van Wijk bij Duurstede Vertrokken: Juliana Hh. M. van Willigen echtgen. van C. A. Janmaat naar Haarlem Leuntje Schrijver echtgen. van R. van Leeuwen na ir Ter Aar Wilhel mina Th. Verhage echtgen. van W. van Koert naar Nieuwkoop Willebrordus Zandvliet en gezin naar Leiden Rutger C. van Soeren naar Naaldwijk Cornelis Verduijn en gezin naar Vinkeveen c.a. Cornelia van Gils naar Hazerswoude Marten P. Nicolai en gezin naar Kollumer- land c.a. Anna H. Neijsen geb. Witpen naar Heer Hugo waard Martij ntje H. Gentenaar naar Lekkerkerk. BOSKOOP. Bezoek van den gezant van de Unie van Zuid-Afrika. Gisteren heeft de Gezant van de Unie van Zuid-Afrika dr. H. D. van Broekhuizen, vergezeld van zijn vrouw en dochter een bezoek aan Boskoop gebracht. De familie Van Bro.Khuizen werd door het Gemeen tebestuur officieel ontvangen, waarop het gezelschap een rondrit per aut' door de gemeente hees gemaakt. Het bezichtigde o.m. het pas geopende park met rosarium. Hierop werd ten Gemeentehuize een lunch aangeboden, waar ook de Burge meester van Alpuen aan den Rijn, oud- Burgemeester van Boskoop aanzat. Na afloop hiervan werd een bezoek ge bracht aan de kweekerijen van de fa. P. den Ouden Zoon. BODEGRAVEN. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Woensdagmiddag te 2 uur. 1. Opening. 2. Vaststelling van de notu len. 3. Ingekomen stukken. 4. Voorstel tot beschikbaarstelling van een bedrag van 315.voor extra hulp aan werkloozen (Steunverleening B.) voor het jaar 1934.. 5. Voorstel tot het verleenen van ontheffing van aanslagen in het schoolgeld over 1933 1934. 6. Benoeming van een lid der Com missie tot wering van schoolverzuim in de vacature S. Gorter. 7. Vaststelling kohier Hondenbelasting over 1934. 8. Vaststelling kohier rioolbelasting over 1934. 9. Voorstel tot aanleg van straten. 10. Voorstel tot ver betering der Noordstraat. 11. Voorstel tot het aangaan eener geldleening. 12. Vast stelling van pensioensgrondslagen. 13. Voorstel belegging waarborgsom gestort door het Bestuur der R. K. School in de Meije. 14. Wijziging Gemeentebegrooting voor 1934. 15. Vaststelling Rekening Elec- triciteitsbedrijf over 1933 en wijziging Be grooting van dit bedrijf voor 1933. Visschers opgepast! De politie heeft tegen een tweetal personen proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding der vis- scherijwet. Men denke erom, dat men voor Juni niet met den hengel de vischsport mag beoefenen, en na Juni slechts in stroo men d water of daarmee in verband staande slooten, en dan slechts in de week, daar bij politie-verordening verboden is, op Zondag langs den openbaren weg te visschen. De eerste zwemles. Aan de nieuwe Markt geraakte het 2-jarig zoontje van G. in de aldaar gelegen sloot. Op hulpgeroep van enkele meisjes, kwam spoedig hulp opdagen en werd de kleine man bevrijd. Een bloem in 't knoopsgat. A. s. Zon dag zal, ten bate van de Werkkampen der St. Josephsgezellenvereeniging, een speld jesdag worden gehouden. In het Kerkhek zult u dan enkele dames aantreffen, welke u een speldje aanbieden! Niemand verzui- me een steentje bij te dragen! E. H. B. O. Hier volgen enkele ge plaatste posten van de E. H. B. O.: G. Hoogendoorn, Noordstraat 80; A. Hoogendoorn, Buitenkerk 18; D. v. Vree- dendaal, Prinsenstraat 30 R. Verbeek, Emmakade 50; N. Schellingerhout, Dwars- Nieuwstraat 5; J. Domburg, Rijnkade 32; J. v. d. Pol, Prinsenstraat 37; E. van Wa- veren, Kerkstraat 21; B. Suringa, Verl. Nieuwstraat 1; F. Andeweg, Noordzijde 59; F. Ooms, Prinsenstraat 74; J. Grootendorst, Goudsche Weg C 155; J. Fioole, Politiepost. Geboren: Dirk, zoon van H. v. Wens- veen en C. M. van der Veer Cornelia, dochter van C. van Steenbergen en H. Lo- bregt Cornelis, zoon van F. van Duuren en M. Verheul Dirk, zoon van J. Slap- pendel en C. van Randeraad. Ondertrou wd D. van Duuren 25 jaar en A. van Dijk 21 jaar. Getrouwd: C. Hooftman 29 jaar en J. M. Hortensius 27 jaar. Overleden: C. van Ede, 71 jaar man A. Dros, echtgenoote van P. Po uw 43 j. Vertrokken: M. J. Bosman, z. b. naar Reeuwijk Wed. M. W. de Vriesv. d. Meer, z. b. naar 's-Gravenhage A. van Leeuwen, slagersknecht, naar Warmond J. C. de Jong, dienstbode naar Reeuwijk. Gevestigd: T. A. Verboom, dienst bode van Woubrugge P. Boef, kapper van Hilversum J. Zaal en gezin, boter- handelaar, van Zwammerdam M. A. van der Mei, en gezin, landbouwer van Pols broek C. Noordhoek, monteur van de Bilt C. Edelman, rijwielhandelaar van Oudewater. HET WEER OP ZONDAG. Blijvend warm weer nog niet te verwachten In den laatsten tijd heeft het weer meer en meer een neiging gekregen na elke stij ging der temperatuur snel koeler te wor den, zoodat elke weersverbetering slechts van korten duur is. Het schijnt wel alsof de bekende en beruchte voorjaarskoude eerst nu goed loskomt. Het is met de Pink sterdagen zoo duidelijk gebleken, dat de weersverbetering, die Zaterdag heel wat beloofde, van even korten duur was, maar dat zij zoo spoedig voorbij ging was een even groote als onaangename verrassing. Sedert die dagen is de algemeene weers toestand niet verbeterd wat de temperatuur betreft. Of het koel of warm weer zal zijn hangt van de plaats van oorsprong der to«v stroomende lucht af. Komt deze uit het hooge Noorden, dan zal het weer koel zijn en het zal slechts dan warm worden als een uit het warme Zuiden komende lucht stroom den Noordenwind vervangt. Blij vende warmte is alleen te verwachten wan neer de toestrooming ophoudt van de kou de lucht uit het hooge Noorden en dit kan men weer alleen verwachten, wanneer een geheel andere druk verdeeling intreedt in West-Europa. Verschillende omstandigheden wijzen er op, dat wij op dezen weersomslag nog even zullen moeten wachten, althans wanneer wij een blijvende verbetering wenschen. Heel waarschijnlijk zal het gedeelte van Europa ten N.O.-ten van de lijn IJsland SchotlandDuitsche Bocht gedurende de eerstvolgende dagen onder den invloed blij ven staan van een kouden Noordwester. Ten Zuidwesten van die lijn is de alge meene weerstoestand wezenlijk iets beter, omdat het daar niet buiig is en de tempe ratuur ieits zachter. Ons land ligt echter zoodanig op de grens tusschen het koude, buiige Noordwester-weer en het betere, dat de vooruitzichten voor Zondag nogal heel onzeker zijn. Het is echter waarschijn lijker, dat de bovengenoemde grenslijn ons weer een beetje zal naderen dan dat zij van ons af zal bewegen. In elk geval be looft dit nog geen blijvend warmer weer, op zijn best droog weer met matigen Wes telijken tot Noordwestelijken wind en ge deeltelijke bewolking. Dit beteekent, dat slechts weinig verandering in den weers toestand te verwachten is als de barometer niet verder daalt. Een sterkere daling zou de beteekenis hebben van de ontwikkeling van een nieuw depressie-centrum over de Noordelijke Noordzee, waarvan het gevolg zou zijn opnieuw eenigszins buiig weer aan het einde der week. Enkele vage aanwijzin gen daarvan manen tot grootere oplettend heid op den gang van de luchtdrukking. Bij zonnig weer en zwakken wind kunnen wij over dag de normale temperatuur, des nachts een te lage verwachten. HAZERSWOUDE. De Installatie van Burgemeester Warnaar. De nieuw benoemde Burgemeester dezer gemeente zal Dinsdag, 29 Mei e.k. des na middag 1.45 uur (Zomertijd) worden ont vangen aan de zoogenaamde Kippenbrug in den Hoogen Rijndijk, grens Hazerswoude- Zoeterwoude. Hierop zal een rijtoer gemaakt worden langs den Hoogen Rijndijk tot de grens HazerswoudeAlphen aan den Rijn en terug, den Gemeeneweg af naar het Raad huis. Aldaar zal om drie uur de installatie plaats hebben. Na afloop bestaat voor allen, die daar van gebruik wenschen te maken, gelegen heid den Burgemeester te begroeten. Ten slotte volgt een rijtoer in de richting der gemeente Boskoop en terug, alsmede in de richting Benthuizen en terug. Aan de ingezetenen wordt verzocht de vlag uit te steken. WOERDEN. DE KAASMARKT BESTAAT 50 JAAR. Een waardige herdenking. In verband met het 50-jarig bestaan der Kaasmarkt zijn plannen, uitgaande van dc afd. Woerden der Hollandsche Mij. van Landbouw, in algemeene lijnen gereed, ter viering van dit jubileum. In dit plan komt ook voor het houden van een zeer uitge breide tentoonstelling op zuiverterrein. Er zal ook contact worden gezocht met de plaatselijke vereenigingen om tot een waar dige herdenking van dit jubileum te komen. Nadere mededeelingen zullen binnen kor ten tijd bekend gemaakt worden. NIEUWVEEN. Propaganda-wedstrijd. Zondag a.s. hoopt V. V. N. haar vrij berooide kas eens duchtig te spekken door het uitschrijven van een propaganda-wedstrijd, die te twee uur aanvangt. Alphen I en Spartaan I (Amsterdam), beide 2de klassers K. N. V. B., zullen elkaar op het Nieuw veen-ter rein bekampen. Dat het een interessante ontmoeting wordt staat vast, zoodat zeker zeer velen deze wedstrijd zullen gaan zien. Voorts verwijzen wij naar een advertentie in dit nummer. Gevestigd: A. A. Brand en gezin van Alkemade. Vertrokken: J. H. Hilders naar Ber gen (N.H.)

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 13