VRIJDAG 25 MEI 1934 DE LEIDSCHE COURAN. DERDE BLAD. PAG. 11 NOORDWIJK. De werkverschaffing. Ingekomen is een adres aan den raad van den Christe- lijken Besturenbond, den R. K. Besturen- raad en de moderne arbeidersbeweging om niet in te gaan op de voorstellen van de raadsleden, de heeren den Hollander, Sce- teman, Liefferink en van der Meer, om de gemeentelijke werkverschaffing geduren de 4 maanden stop te zetten. Slechte wegen. Bij het gemeentebe stuur is ingediend een verzoek van een zeer groot aantal bewoners van de de Ruy- terstraat, de Toekomststraat, de Tromp straat, de Piet Heinstraat, en den Juliana- weg in zake den onhoudbar en toestand van de in die straten gelegen teerwegen. Verzocht wordt deze teerwegen er uit te breken en te vervangen door basaltinete- Het uitbreidingsplan. 5 Juni aanstaan de eindigt den termijn waarbinnen de raad een beslissing moet nemen op de ongeveer 100 ingediende bezwaarschriften tegen het uitbreidingsplan. Naar wij vernemen zijn Burgemeester en Wethouders voornemens den raad voor te stellen dezen termijn met 3 maanden te verlengen. OUDE-WETERING. Coöp. Boerenleenbank. In Hotel vam dien Bosch te Oudeweteriing werd Woens dagavond, 23 Med, de Jaarvergadering ge houden der Coöperatieve Boerenleenbank te Oudeweteriing. Circa 160 leden haddien aan de uitnoodi- ging gevolg gegeven en waren van de ver schillende dorpen ter vergadering gekomen. De voorzitter, de heer K. Duyser te Lei- muiden, herdenkt iin zijn openingsrede het in 1933 door den dood aan onze Vereeoigimg ontvallen Bestuurslid, nu wijlen den heer D. J. G. Krijger, in leven wonende te Haar lemmermeer. Spreker herdenkt den over ledene, die vanaf 4 Med 1920 een werkzaam aandeel in de Bestuurszaken heeft gehad, als een zeer rechtvaardig mensch, zonder eenige aanmatiging, en besluit zijn woorden met de bede: „dat zijn zied in vrede ruste". Uit het jaarverslag stippen wij het vol gende aan. Het ledental is gestegen tot 294, het aan tal spaarders tot 1160, de voorschotten tot 233 en het aantal geopende rekeningen tot 188. De spaargelden zijn, voor het eerst se dert de oprichting der Bank, iets terug ge- loopen, ni. 4.4% en bedroegen per ultimo December 767.945.89. De uitstaande voor- sohotten en hypotheken 474.683.81. In rek.-courant was verschuldigd 297.951.71 en te vorderen 545.222.16. Netto winst over 1933 5681.38. Na het rapport der Fimiamoieelie Commis sie, döie vooral aan de post „diverse uitga ven" haar bijzondere aandacht heeft ge schonken, zijn rekening en balans over 1933, met het Bestuursvoorstel inzake de winst, zonder eenige bemerking en zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Om te voorzien in de vacature, ontstaan door het overlijden vain wijlen den heer Krijger, is met groote meerderheid van stemmen tot bestuurslid gekozen de heer P. van Tol, te Haarlemmermeer. Herkozen tot lid van den Raad van Toe zicht is, eveneens met bijna algemeene stemmen, de heer J. W. Rode wijk, te Roe lof arendsveen. Gekozen is tot lid der Financieefle Com missie, om te voorzien iin de vacature ont staan door de periodieke aftreding van den heer L. Kool te Nieuweweterdng, die niet herkiesbaar is, de heer J. G. de Raadt te Rijnsaterwoude. Een tweetal leden zijn op voorstel van het Bestuur, van den ledenlijst afgevoerd. De presentiegelden voor Bestuur en Raad van Toezicht zijn, zonder wijziging, weder om op hetzelfde bedrag bepaald. Het huishoudelijk reglement is gewijzigd betreffende de kantooruren. Zaterdag voor den middag, van 9 tot 12 uur, is tot offi- cieele zitting van den Kassier aangewezen. Bij de mededeelingen is door den voorzit ter bekend gemaakt dat het Bestuur een aan alle moderne eischen voldoende, tweede brandkast van groote afmetingen, heeft be steld bij de Firma Lips te Dordrecht. De ge- GEMEENTERAAD VAN WOERDEN Vergadering op Woensdag j.l. Tegenwoor dig alle leden. Het nieuwe lid, de heer De Vries, legt de voorgeschreven eed en af en wordt door den voorzitter met zijn benoe ming gelukgewenscht. Deze hoopt, dat de heer De Vries, die al in vele vereenigin- gen zitting heeft en zich daar zeer ver dienstelijk maakt mte dezlfde ijver de ge meentebelangen zal behartigen. De heer De Vries wordt nu met algemeene stemmen aangewezen tot lid van de commissie pu blieke werken en grondbedrijf. Nu volgen eenige ingekomen stukken, die zonder dis cussie voor kennisgeving worden aange nomen. Alleen bij het besluit van Ged. Sta ten tot verdaging van goedkeuring raads besluit betreffende grondaankoop van Voor hof uit de heer Brunt de vrees, dat deze hiervan onaangename gevolgen kan onder vinden, wanneer bijv. wordt overgegaan tot executie. Hij vraagt of B. en W. geen mid del weten zulks te verhinderen. Er blijkt, dat hieraan niets te doen zal zijn. Overgelegd is de rekening van het Burg. Armbestuur. De heer De Kruif vindt het toch maar beter, dat B. en W. geregeld een convocatie zullen ontvangen ten einde van de zaken goed op de hoogte te blijven. Ziju voorstel dienaangaande wordt aange nomen. Punt 3, Conversie geldleeningen van 5 pet in van 4yt pet wordt natuurlijk gaar ne aanvaard. De overige punten worden zonder discussie* nagenoeg, volgens prae- advies, aangenomen. De U.L.O. krijgt dus fietsenstalling en M. v. Wijngaarden geen kwijtschelding voor bedrag meergebrujk water. Bij de rondvraag merkt de heer Snel op. dat den directeur gemeentebedrijven vrije woning heeft gekregen, wat een verhoo ging beteekende, zooals men meende van ƒ350. Nu blijkt echter, dat deze kan becij ferd worden op 455 dus 105 meer, wat niet de bedoeling was. Hij zou dus hem ƒ350 verhooging salaris willen geven en geen vrije woning. Uit de besprekingen blijkt dat de raad het met den heer Snel vrijwel eens is, hoe wel de heer Van Doorn opmerkt dat wan neer men een ambtenaar een woning aan wijst deze uit den aard van de zaak daar voor geen huur betaalt De heer De Wit vindt ook, dat wanneer men iemand een pijp cadeau doet men er geen tabak bij behoeft te offreeren. B. en W. zullen deze zaak nog eens on derzoeken. De zaak Ventvergunningen blykt zeer moeilijk te regelen. B. en W. willen er nog eens over praten. De vragen van den heer Snel zijn niet in zeker meubel verzeild geraakt maar zullen te zijner tijd worden beantwoord. Dan sluiting. stadige uitbreiding dier Bank, maakte deze groote uitgave noodzakelijk. Van de rondvraag is door niemand ge bruik gemaakt hetgeen nog nimmer op deze vergaderingen is voorgekomen. De voorzatter sluit de vergadering en brengt dank aan de leden voor de prettige en zakelijke besprekingen en voor aller op komst SASSENHEIM. Verkooping. Ten overstaan van Nota ris W. Wachter alhier, werd in „Het Brui ne Paard" bij afslag verkocht het woonhuis met pakhuis gelegen aan de Kastanjelaan 5 alhier. Het perceel, dat in bod was ge bracht op 5100 door H. Busscher te Hoofd dorp, werd aan dezen gegund. Bollenveiling. Woensdagavond te 8 uur zal de jaarlijksche bollenveiling voor kerk en armen en St. Bernardus-gesticht worden gehouden. Het bestuur venvacht een flinke opkomst Geboren: NicdLaas, z. v. N. van Ryk en M. Hoogenes. Ondertrouwd: J. M. van Vliet 29 j. en C. J. van der Hulst 28 j. B. A. J. Up- hoff 22 j. en A. Spaanderman 22 j. Getrouwd: A. van den Berk 24 j. en H. M. L. J. Damen 20 j. D. Hoogedoorn 27 j. en J. A. Bekebrede 25 j. Ingekomen: N. Knol en gezin, Woon wagen „Postbrug", van Warmond; H. P. van der Meij en edhtgen., Leödsche Vaart 5, van Wassenaar. Vertrokken: K. van Tol, naar Haar lemmermeer; H. Versteeg, naar Oegstgeest; A. P. van Nassau, naar Voorhout; J. A. Be kebrede, naar Alphen aan den Rijn. WOUBRUGGE. Herdenking. In de Ned. Herv. kerk werd j.l. Woensdagavond het 70-jarig be staan herdacht van de school met den Bij bel. De bijeenkomst werd opgeluisterd door gezangen van het kinderkoor „De Kleine Lofstem" en de zangver. „De Lof- stem", Veen derpolder. In de j.l. Dinsdag ge houden vergadering van Ingelanden van den Veenderpolder werd, na een breedvoe rige discussie over de verandering van den molen, welke door de steeds stijgende on derhoudskosten verbetering behoeft, beslo ten het bestuur met een uit de vergadering van Ingelanden benoemde commissie op te dragen een uitvoerig prae-advies uit te brengen over de verschillende wyzen van verandering van het bemalingssysteem. Nadat verschillende ingekomen stukken behandeld waren werd overgegaan tot vaststelling der rekening over 1933. Uit het door de commissie, uitgebracht rapport bleek, dat de stukken in orde bevonden waren. De rekening sloot in ontvangsten op 5730.41, in uitgaven op 5925.88, alzoo een nadeelig saldo van 195.47. Bij de behandeling der begrooting werd besloten bij de eerstvolgende vergadering van Ingelanden aandacht te schenken aan de keur van den Polder en tevens de kos ten van onderhoud van wegen geheel voor rekening van den polder te doen nemen. Ten aanzien van de brongasbuisvergoe- ding werd bepaald, dat met ingang van 1 Januari 1934 de vergoeding ervan zou be dragen 10.per jaar en de vergoeding van duikers ƒ6.per jaar. Als maatstaf zal gelden den toestand van 1 Januari van het begrootingsjaar. De begrooting voor 1934 werd in ontvangst en uitgaaf vastge steld op 6529.90. De omslag voor 1934 werd, evenals in 1933, bepaald op ƒ14.—. Het grasgewas langs den Middenweg werd verpacht voor ƒ25.— voor het jaar 1934, terwijl het vischwater verpacht zal worden voor 15.per jaar voor den tijd van drie jaren. ZILK. Personeel ontslagen. Wegens slapte in het bedrijf kregen heden ongeveer 15 man personeel, werkzaam in de zanderij der „D.E.M." Haarlem, alhier, ontslag. Gecostumeerde voetbalwedstrijd. Ten bate der te houden autotocht voor ouden van dagen dezer gemeente spelen Zondag middag a.s. pl.m. 3.30 uur op het „Van Nispen "-terrein alhier een tweetal vetera nen-elftallen een gecostumeerde wedstrijd. De wedstrijd wordt opgeluisterd door het bekende muziekkorps der St. Bavo-stich- ting te Noordwijkerhout. Daar uitsluitend spelers meedoen van 40 tot 60 jaar, zal deze wedstrijd zeker, gezien het doel, belangstelling genoeg trekken. ELECTRISCHE TABAK- EN SIGARENFABRIEK „DE LANDMAN" H Prima Baaifabak 18 cent per ons Fa. Wed. C. J. VISTER - HAVEN 20 - LEIDEN UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Verkooping. Gisteravond had in Hotel Sistermairus de verkoop bij gunning plaats vam 20 Burgerwoonihuizen aan de Leidsche straat te Hililegoim. Deze afslag geschiedde ten overstaan vam Notaris Mr. H. C. Itt- mamn te Haarlem. De uitslag was als volgt: Perceel 1. In bod gebracht op 3000, gemijnd door den heer H. J. v. d. Pol te Heemstede op 50. Per ceel 2. In hoogste bod gebracht op 3200 gemijnd op 5 door den heer v. d. Pol voor noemd. Perceel 3. In hoogste bod gebracht op 3000, gemijnd op 1 door denzelfde. Combinatie 2 en 2 niet gemijnd. Perceel 4. In hoogste bod gebracht op 3200, gemijnd op 5 door denzelfde. Perceel 5 in hoogste bod gebracht op 3200, gemijnd door den zelfde. Combinatie peirceelen 4 en 5 niet gemijnd. Combinatie 2 tot en met 5 niet ge mijnd. Perceel 6 in hoogste bod gebracht op 3200, gemijnd op 100 door denzelfde. Perceel 7 in hoogste bod gebracht op 3200 gemijnd op 100 door denzelfde. Combina tie perc. 6 en 7 niet gemijnd. Perceel 8 in hoogste bod gebracht op 3200, gemijnd op 5 dioor denzelfde. Perceel 9 in hoogste bod gebracht op 3200, gemijnd op 5 door idem. Combinatie 8 en 9 niet gemijnd. Per ceel 10 in hoogste bod gebracht op 3200, gemijnd op 5 door idem. Perceel 11 in hoogste bod gebracht op 3200, gemijnd op 1 dioor idem. Combinatie perc. 10 en 11 niet gemijnd. Combinatie 8 tot en met 11 niet gemijnd. Perceel 12 in hoogste bod ge bracht op 3200, gemijnd op 5 door idem Perceel 13 in bod gebracht op 3200, ge mijnd op 5 door idem. Combinatie 12 en 13 niet gemijnd. Perceel 14 iin hoogste bod gebracht op 3200, gemijnd op 5 door idem.Perceel 15 ingezet op 3200, gemijnd op 5 door idem. Combinatie 14 en 15 niet gemijnd. Combinatie 2 tot en met 15 ge mijnd op 6 door denzelfde. Perceel 16 in hoogste bod gebracht op f 3200, gemijnd op 10 door idem. Perceel 17 ingezet op 3200, gamijn op 10 door idem. Combinatie miet gemijnd. Perceel 18, ingezet op 3200 ge mijnd op 1 door idem. Combinatie 16, 17 en 18 niet gemijnd. Perceel 19 ingezet op 3200, gemijnd op 10 door idem. Perceel 20 ingezet op 3000, gemijnd op 10 door idem. Eindcombinatie, alle perceel en niet gemijnd. Kooper van alle perceelen de heer H. J. v. d. Pol te Heemstede voor f 63949. WARMOND. Eerste Plechtige H. Mis. Zaterdag a.s. zal de eerw. heer A. G. F. Buroksen, die op dien dag de H. Priester wijding heeft ontvangen, des namiddags om half zeven in deze gemeente feestelijk wor den ingehaald. Verschillende corporaties alhier hebben hunne medewerking toege zegd. Uitvaart J. Jelgeihuis Swildens. Onder zeer groote belangstelling had heden al hier de begrafenis plaats van het stoffelijk overschot van den heer J. Jelgeihuis Swil dens, oud apotheker en oud lid van veie instellingen op medisch gebied. Een schat van bloemen bedekte de baar. De uit vaartdienst werd gecelebreerd door den zeereerw. heer Pastoor die ook de absoute verrichtte. De heer Jelgerhuis Swiiildens was ook in deze gemeente een zeer geziene persoonlijkheid. Hoog bezoek. De Duitsche ex-keizer heeft gisteren met 'n klein gevolg bezoek gebracht aan deze gemeente en heeft de lunch gebruikt in de boerderij „Meerrust". Door enkele aanwezigen werd hij herkend en gegroet. Omgeslagen. Een glijboot, die met een enorme snelheid over de Kagerplassen voer, is bij het draaien nabij de Jeneverbrug om geslagen en de drie inzittenden twee dames en een heer, kwamen onder de boot terecht. Een der dames kon niet zwemmen, zoodat het gelukkig was dat hulp in den vorm van een juist passeerende motorboot bij de hand was en de drenkelingen door deze boot konden worden opgenomen. De glijboot bekwam slechts eenige lichte materieele schade. FEUILLETON. HET GENOOTSCHAP VAN DEN OCTOPUS. FERGUS HUME. Uit het Engelsch van (Nadruk verboden). 43) Maar het is immers zijn moeder, Michael. Moeder zou hem alles kunnen vergeven. Ik zou niet graag de proef op de som willen nemen. Daarin heb je misschien wel gelijk, antwoordde Margaret zuchtend. Hij kan be ter wegblijven dan ieder oogenblik kans te loopen om gearresteerd te worden. Moe der vlast zich zoo op zijn terukomst, maar ik geloof niet, dat zy hem ooit zal weer zien. En daarom moesten wij probeeren om haar dat verlies te vergoeden, zei Perris hartelijk. Ik heb hem voor zijn eigen best wil naar Amerika laten gaan. Nu Dick in veiligheid is hoef je je nergens meer over op te winden. Wij moeten probeeren om dien moord met al zijn verschrikkelijken nasleep zou gauw mogelijk te vergeten. Ja, dat is werkelijk het beste, In ieder geval heeft de zaak ook haar goede zijde gehad. Als Medina niet vermoord .was, zou Laura nooit toestemming hebben LISSE. Gemeente-begrooting 1934. Door hee ren Gedeputeerde Staten dezer provincie is by hun besluit van den 16 Mei j.l. no. 7, goedgekeurd de gemeente-begrooting voor het dienstjaar 1934. Werkloosheid. In de afgeloopen week stonden bij de gemeentelijke arbeidsbeurs ingeschreven 331 werkzoekende personen, t.w. 278 landarbeiders, 6 schippersknechts, 8 timmerlieden, 4 metselaars, 4 opperlieden, 2 loodgieters, 1 stoffeerder, 1 machinist, 4 chauffeurs, 2 bakkersknechts, 2 rijwielmon teurs, 2 transportarbeiders, 1 kellner, 1 monteur, 3 machinaal-houtbewerkers, 2 kantoorbedienden, 1 bankwerker, 1 kabel monteur, 1 kistenmaker, 1 winkelbediende, 1 incasseerder, 1 slagersknecht, 1 kantoor juffrouw. Over hetzelfde tijdvak van ver leden jaar waren ingeschreven 298 werk zoekende personen. Drankwet. Burg. en Weth. dezer ge meente hebben aan den heer J. E. Annaert, alhier, ingevolge de drankwet, een slijt- vergunning verleend voor den verkoop van sterken drank in het klein voor de zuid westelijk gelegen beneden achter localiteit van het perceel Kanaalstraat no. 132/134. Deze vergunning is verleend boven het vastgestelde maximum, door de inlevering van 2 vergunningen. Ingetrokken zijn de vergunningen van Tijssen en Nieuwenho- ven. Het aantal vergunningen bedraagt thans nog 11. Geboren: Jacobus Petrus Joannes, z. van J. H. Slobbe en J. de Vries Henri- cus Jacoba Maria, z. van H. W. Smakman en M. H. Hulsbosch Cornelis Petrus, z. van H. van Elk en J. Duivenvoorden. Gevestigd: M. J. van Schoten uit Sassenheim G. Schrijver uit Sassenheim A. J. Koomen uit Noordwijkerhout C. W. M. van Grieken uit Uden A. M. Ze- lessen uit Schiedam E. Klee wed. van C. v. Putten uit Zeist W. M. Zonneveld uit Leiden. Vertrokken: E. Vaneveld naar Hil- legom G. A. van den Berg naar Heem stede A. van der Laan naar Haarlem A. C. Mooijekind naar Noordwijkerhout P van Stein naar Sassenheim C. Veen- man naar Heemstede M. M. Tyssen naar Heerhugowaard P. C. Kerkvliet naar Haarlem M. A. P. van Veen naar Lei den L. M. Weijnen naar Doesburg. NOORDWIJKERHOUT. Voetbalwedstrijden ten bate autotocht ouden van dagen. A.s. Zoaida.g zullen op het N.V.C.^terrein voetbalwedstrijden wor den gespeeld ten bate van het comité auto tocht ouden van dagen. De eerste wedstrijd begint om half 2 des middags, dan zullen twee veteranen elftal len elkaar bekampen en wel een uit Noord- wijik en een uit No ordwij kerhout. Hierna speelt een elfbal uot Leidsche scheidsrech ters een wedstrijd tegen N.V.C. I. Het ge heel zal opgeluisterd warden met muziek door de harmonie „St. Jeanne d'Arc" al hier. Nieuw orgel. Het oude orgel in de kapel van het St Bavo Gesticht is geheel uitgebroken. Een geheel nieuw zal binnen kort opgebouwd warden. TER-AAR. Dat liep nogal goed af. Op den toe gangsweg naar de Veiling werd de wiel rijder Z. gegrepen door een vrachtauto van de firma P. uit Amsterdam, als gevolg, dat Z. een buiteling maakte en daarbij eenige wonden opliep vooral aan z'n handen. Het rijwiel was tamelijk verwrongen. De oor zaak ligt bij den chauffeur, die zelf be kende dat hij te scherp de bocht nam. Ook het auto-ongeluk, wat geschiedde langs het Aarkanaal, had slechter kunnen afloopen. Toen bode v. R. met zijn vracht auto terug kwam vanuit Amsterdam, brak even voorbij de Papebrug de achteras van den wagen. Het achterwiel vloog er met een reuzegang vanaf, botste nog tegen een wielrijdster op, maar bleef nog uit het Ka naal. De auto maakte een paar groote slin gers, doch de chauffeur was de zaak mees ter en remde uit volle kracht, en kon de auto dan ook op den weg houden. Heel even was het verkeer gestremd. gekregen om met Theodore Arden te trou wen. Natuurlijk nietl Een oogenblik sprak geen van beiden. Toen kwam Margaret met een vraag voor den dag die haar niet weinig dwars had gezeten. Michaël, zei ze aarzelend, wanneer ben je er achter gekomen, wie Medina vermoord heeft? Zij was eenvoudig verbluft door zijn ant woord. Den avond van den moord! Ik zag Mademoiselle haastig de trap op gaan en toen ik de bibliotheek binnenging lag Me dina dood op den grond. Ik heb toen die be ruchte lyst uit zijn zak genomen en ben daarna naar Mademoiselle Cibot's kamer gegaan. Toen zij mij bekend had dat zij Medina gedood had en hoe zij daartoe was gekomen had ik groot medelijden met haar Ik zei haar, dat zij op haar kamer moest blijven en ben daarop naar beneden ge gaan om met mijzelf te overleggen, wat het beste was, om te doen. Even daarna hoorde ik Sir Gregory bellen, later bleek, dat hij per ongeluk op de bel gedrukt had en toen ik de kamer binnen ging, begreep ik dadelijk, dat ik nu een pracht kans had. Waarvoor een pracht kans! Om invloed op hem te krijgen en hem zóóver te brengen dat hij nog eens een be hoorlijk mensch in de .maatschappij zou worden. Ik beweerde, dat ik vast en zeker geloofde, dat hy Medina vermoord had! Enfin, de rest weet je. Ik ried Mademoi selle Cibot aan om naar Bournemouth te gaan en wist haar te bewegen om een schriftelijke bekentenis af te leggen. Daarom en omdat zij mij dankbaar was, dat ik haar niet verraden had heeft zij mij het leven gered. Margaret keek hem een oogenblik ang stig aan. Maar Michael was het wel billijk om te doen alsof Sir Gregory de dader was, ter wijl jij wist, dat hy onschuldig was? Van mijn standpunt beschouwd vol komen billijk en gerechtvaardigd. Alleen zóó kon ik invloed op hem krijgen. En iedereen ziet, hoe hij er in een paar maan den op vooruitgegaan is. Het was voor Sir Gregory een groot geluk, dat alles zoo af geloopen is. Ik heb nooit iets ten bate van mijzelf gevraagd en ook nooit misbruik ge maakt van mijn invloed op hem. Het spijt mij, ging Perris voort, dat ik genood zaakt was om hem alles te vertellen, want ik was eigenlijk van plan om hem nog een jaar onder mijn leiding te houden. Maar nu heb ik mijn ontslag bij Sir Gregory moeten nemen. Het is te hopen, dat hy myn lessen een beetje onthoudt. Nauwelijks was Perris uitgesproken of ze hoorden Sir Gregory's luide stem ach ter zich. Hij kwam over de hei op hen toe geloopen en zag er opgewonden uit. Ik kom zoo juist van uw moeder, juf frouw Drum, begon hij. Ik wilde dien akeligen kerel daar spreken. Hij wees met zijn Stok naar Perris om hem te vra gen mij een pleizier te doen. Mevrouw Drum heeft mij hierheen gestuurd. En wat is dat pleizier dan? Sir Gre gory vroeg Margaret een beetje angstig. Ik wilde hem vragen om by my te blijven, zei Sir Gregory, nog steeds niet zijn stok naar Perris wijzend. Maar ik kan nu toch niet meer de baas over u spelen, merkte Perris lachend op. En als je trouwt nog veel minder, bromde de millionnair, die buitengewoon goed gehumeurd scheen te zijn. Maar ik wil je niet kwijt, al ben je ook een groote ezel. Wat zeg jij er van, Margaret?, vroeg Perris. Kan een populair schrijver zich verwaardigen om de secretaris te zijn van iemand, aan wie nog zooveel mankeert? Waag het niet om zoo tegen mij te spreken, ofgrauwde Sir Gregory. Houd je mond en kom terug. Ik zal je van nu af aan vijf honderd pond per jaar ge ven. O, Michaël, riep Margaret verheugd uit. Sir Gregory grinnikte. Wil dat zeggen, dat hy bij mij blijft? „Dat weet ik nog niet zoo zeker, ant woordde Perris peinzend. U kent mijn opvattingen, nietwaar? Die heb je mij dikwijls genoeg voor gekauwd, bromde de millionnair. En ofschoon ik me met geen enkele van je op vattingen kan vereenigen, moet ik toch toegeven, dat je je keurig gedragen hebt. Je dacht, dat ik een moord had begaan, en toch heb je mij geholpen. En bovendien heb je mijn leven gered. En ik heb geprobeerd om uw karak ter te verbeteren, vulde Perris aan. Mijn karakter is al verbeterd, pro testeerde Hom. Goed, maar toch moet u mij laten voortgaan met u op te voeden. O, het kan mij niet schelen wat je zegt, zoolang wij elkander niets te verwij ten hebben. En dat hebben we niet. Maar dat „baasspelen" over mij is afgeloopen. Behalve wanneer u opspeelt, merkte Perris leukweg op. Dan zal ik baas spelen. Loop heen kerel. Geef juffrouw Drum een arm en kom dadelijk op de Hall. Ik heb een exemplaar van dat boek van jou laten komen. Dat vindt u toch niet mooi. Waarachtig wel! Ik zal mooi vinden wat ik zelf wil. En Sir Gregory liep sputterend heen. En? vroeg Perris glimlachend. Ja, antwoordde Margaret. De macht die je over hem had heeft hem goed ge daan. Met het uitspreken van dit oordeel ein digde hun gesprek over dit onderwerp en in een zonnige gelukstemming wandelden zy naar Hom Hall.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 11