da's erger!" DONDERDAG 24 MEI 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD. PAG. 3 Daar ligt m'n STER-TABAK ring vinden, niet te vergeten en in. hun daadwerkelijken steun aanbevelen. Wij doen dit met aandrang, èn om het hooge doel dat het Ziekentriduum beoogt èn omdat wij reeds meermalen ervaren hebben de groote troost en opbeuring, die aan zoovele reeds jaren lang zieken door dit triduum geschonken wordt. Waar vorige jaren zelfs niet-Katholieken daadwerkelijke sympathie betuigden voor dit mooie werk, zullen Leiden's Katholie ken zeker niet willen achterblijven. A.s. Zondag zullen onder alle H.H. Mis sen in de Mon Père en in de Hartebrugs- kerk collecten voor het Ziekentriduum worden gehouden. De gedachte aan hen, die jarenlang aan het ziekbed gekluisterd liggen, moge hen, die zoo gelukkig zijn gezond en krachtig ter kerke te kunnen gaan, opwekken dit liefdewerk goed te gedenken. FELLE UITSLAANDE BRAND OP DE HOOGEWOERD. Vannacht omstreeks half 4 is door een waker van den Nachtveiligheidsdienst brand ontdekt in het perceel Hoogewoerd 115, waarin de parapluiefabriek Pluyius en het beddenmagazijn van de fa. Gebr. Briër gevestigd zijn. De brand ontstond in het boven-achter gedeelte van het groote gebouw, dat gele gen is aan de Kraaierstraat, in een der werkplaatsen van de parapluie-fabriek. Het vuur, dat in het vele brandbare ma teriaal een gretig voedsel vond, greep zeer snel om zich heen en nam reeds dadelijk een ernstig karakter aan. Toen de brandweer kort daarop ter plaatse verscheen sloegen de vlammen fel uit het dak, terwijl een hevige vonken regen neerdaalde op de belendende per- ceelen. De brandweer tastte met 12 slangen op 2 motorspuiten het vuur aan en wist het op deze wijze van alle kanten in te sluiten. Daardoor kon de brand tot het fa brieksgebouw worden beperkt. Na 1 uur was men het vuur meester en behoefde niet meer voor uitbreiding te worden ge vreesd. De nablussching duurde echter tot 10 uur hedenochtend voort. Beide etages van de parapluie-fabriek brandden totaal uit, terwijl het bedden magazijn belangrijke brand- en waterscha de opliep. De ijzerhandel van den heer B. in de Kraaierstraat, en het woonhuis van mevr. R., dat .boven het beddenmagazijn is, gelegen kregen eveneens waterschade. De schade, die aanzienlijk is, wordt door verzekering gedekt. Ondanks de vroege ochtenduren was de belangstelling voor dezen brand reeds groot. Het blusschingswerk stond onder leiding van den commandant van de Leidsche Brandweer, den heer Verhoog en den on der-commandant, den heer van Lith. Op het terrein van den brand waren aanwezig wethouder Splinter, en de com missaris van politie, de heer Meyer. De oorzaak van den brand is onbekend. NED. CHEMISCHE VEREENIGING. De jaarvergadering. De Nederlandsche Chemische Vereeniging houdt vandaag en morgen hier ter stede haar vier-en-zeventigste algemeene ver gadering. Ter gelegenheid dezer vergadering heeft zich een uitgebreid eere-comité gevormd, waarvan de burgemeester van Leiden, mr. A. van de Sande Bakhuyzen voorzitter is. Behalve dit eere-comité is er nog een comi té van ontvangst onder voorzitterschap van den heer Felix Driessen en een dames-co mité. Gisteravond waren de deelnemers aan de vergadering, benevens de leden der ver schillende commissies de gasten van den Leidschen Chemischen Kring in de Ta veerne Beukenhof te Oegstgeest. Nadat de vele aanwezigen in den vooral in dit jaargetijde buitengemeen fraaien tuin verzameld waren, nam de voorzitter van de commissie van ontvangst, de heer Felix Driessen het woord, die in zijn be groetingsrede ongeveer sprak als volgt: Ik meen, dat ik als geboren en getogen rasechte Leidenaar het meeste recht heb U als eerste toe te spreken bij de opening der 74ste vergadering van de Nederlandsch Chemische Vereeniging. Spr. deelde vervol gens mede, dat de nieuwe heeren-societeit „Amicitia" voor allen is opengesteld. Voor de chemische prijsvraag heeft de commissie van ontvangst als eersten prijs beschikbaar gesteld de veertien platen, uitgegeven door Oud-Leiden. Het officieel diner zal te Katwijk ge houden worden, omdat daarvoor te Lei den niet zulk een goede gelegenheid be stond en omdat men na afloop liever de koele zeelucht zal willen inademen dan de minder aangename geur der Leidsche grachten. We} tracht men daarin door onbekookte millioenen verslindende rioleerings- en grachtdempingsplannen verbetering te brengen, doch zoolang de Heeren van Rijn land niet inzien, dat de toestand enkel en alleen kan verbeteren door ons het versche Ysselwater van Gouda te doen toekomen, zoolang zult u met ons het onaangename II 2 S. moeten opsnuiven. Mogen de reeds in vroeger eeuwen zoo bekende twisten tusschen Leiden en Rijn land spoedig worden bijgelegd en wij Lei- denaren verblijd worden met stroomend water in onze grachten. Spr. wees er vervolgens op, dat men zich op het oogenblik op historisch terrein be vond, namelijk de plek, waar men veree- nigd is, was de beruchte Voskuil, van waar uit de Spanjaarden de stad aanvielen en in het nauw brachten. Spr. bood hierna allen deelnemers een bedrukt doek aan, waarop afbeeldingen, het beleg en ontzet van Leiden betreffende, voorkomen. Spr. sprak tenslotte zijn beste wenschen voor het welslagen van de bijeenkomst uit. De voorzitter van den Leidschen Chemi schen Kring, dr. W. P. Jorissen, herinner de evenals de heer Driessen aan het feit, dat de Leidsche Chemische Kring dit jaar 25 jaar bestaat. Deze kring is de oudste dochter van de Ned. Chemische Vereeni ging en dezelfde schakeering, die men in de Vereeniging ziet, namelijk theoreetici en practici, treft men ook in den Leidschen Kring aan, leden van verschillende scha keering, zonder politieke overtuiging. Dit hebben we ook juist noodig, want juist door deze verscheidenheid is het mogelijk, dat vruchtdragend werk tot stand wordt ge bracht. Iedere nieuwe ontdekking kan er toe medewerken, dat er werkverruiming komt. Spr. besloot met de hoop uit te spreken, dat ook deze bijeenkomst hare vruchten zal afwerpen en men, zoo mogelijk tot nieuwe ontdekkingen zal komen. De voorzitter van de Ned. Chemische Vereeniging de heer J. Smit dankte de hee ren Driessen en Jorissen voor de hartelij ke ontvangst. Hoewel de herdenking van het 25-jarig bestaan van den Leidschen Chemischen Kring reeds in December is geschied, stelt toch spr. voor dit nog eens dunnetjes over te doen. Spr. sprak de beste wenschen voor den groei en bloei van de oudste dochter van de Vereeniging (de Leidschen Chemischen Kring) uit en zeide, zeker namens alle aanwezigen te spreken, wanneer hij dank bracht voor deze schit terende ontvangst. Hierna begaf men zich in de op Oud- Hollandsche wijze ingerichte zalen van Beukenhof, waar de avond door muziek, zang en voordrachtkunst werd opgeluisterd. De chemici en de vrede. Hedenochtend werd een huishoudelijke vergadering gehouden in het organisch- chemisch laboratorium aan de Hugo de Grootstraat. De voorzitter der Vereeniging, de heer J. Smit uit Amsterdam, heeft de vergade ring geopend met een rede, waarin hij er op wees, dat de dagen van nu zoo ernstig, en in vele opzichten zoo dreigend en be nauwend zijn, dat zij velen onzer tot een obsessie dreigen te worden en dat wij ons met toenemenden angst moeten afvragen, of wij daarbij nog verder werkeloos moe ten toezien en alle vreeselijke bedreigin gen over ons moeten laten komen, zonder, voor 't minst, aan onze meening daarom trent uiting te geven, of te protesteeren, indien wij mochten vinden, dat zij, die voor den gang van zaken verantwoordelijk zijn, hun macht verkeerd gebruiken en daardoor misschien de kans op de bedoel de rampen vergrooten. Wilde ik dit vraagstuk en de angsten en twijfelingen en ontevredenheden, die mij bezielen, in vollen omvang blootleggen, mijn woord zou een politieke rede moeten worden, die in deze vergadering kwalijk op haar plaats zou zijn. Maar één punt is er, dat de leden dezer vereeniging direc ter raakt en dat is het aandeel, dat de che micus in dat alles neemt of nemen kan en waarvoor hij mogelijk eens voor de rech terstoel der geschiedenis rekenschap zal hebben af te leggen. Het gaat om dat vaak ingewikkelde en complexe samenstel van maatschappelijke factoren, waaraan men denkt, als men de angstige vraag stelt: wat doe ik, wat doet ieder mijner vakgenoo- ten ter bevordering van het oorlogsgevaar? In hoever gebruik ik en gebruiken zij hun talenten en kennis tot directe of indirecte voorbereiding van dat kwaad: oorlog met onzen evenmensoh? Ik behoef u niet te zeggen, dat de che micus ten aanzien daarvan bij zijn niet- vakgenooten in een kwaden reuk staat; een aantal van hen zijn immers verant woordelijk voor alle afschuwelijkheden, die men aan een modernen oorlog inhaerent acht en die men in een toekomstigen oor log in toenemende mate vreest: projectielen van bovenmatig vernielende brandbommen. En wat hebben wij te antwoorden op deze verwijten tegen onze vakgenooten? Kun nen wij anders doen dan met gebogen hoofd deze aanklacht incasseeren en zijn gegrond heid erkennen? Het zwakke protest, dat zij het wellicht om den broode moesten doen disculpeert hen niet, die hun mensch- waardigheid verlaagden door hun kennis tot zulke onmenschwaardigheden te mis bruiken en het vernietigend oordeel der geschiedenis zal in volle zwaarte hun deel zijn. En kunnen wij ons, dat beseffende, nog neerleggen bij het vaak denigreerende oor deel, dat geveld is over de actie, die door enkele vredesvrienden onder de Neder landsche studenten begonnen en door eeni- ge hoogleeraren gesteund werd, en waar bij een verklaring gevraagd werd, dat de onderteekenaar zijn kennis niet voor oor log of oorlogsvoorbereidingen zou misbrui ken? Zoo deze actie al in opzet fouten ver toonde, die voor vele naar den geest ver wanten een onderteekening onmogelijk maakten, had z;j niet bij juiste formulee ring een baken van vredesgezindheid kun nen worden, die de menschheid van thans zoo bitter behoeft? Inderdaad, de hartgron dig verfoeilijke oorlogsindustrie heeft reeds onze wetenschap met haar stinkende adem besmet en het is aan elk onze, zich zoo noodig van die besmetting te bevrij den door verhooging van het besef zijner daden en een radicale reiniging, indien de ze daden reeds besmetting mochten dra gen. Hoe vaak hoort men niet nog het zelf- verblindende excuus, dat het vaderland boven de verdenking van eenige agressie rtaat en dus alles, wat de vaderlandsche oorlogsindustrie van den chemiscus vragen moge slechts ter verdediging van het va derland kan worden gebruikt? Of, dat da den en dreigingen in het buitenland tot tegenmaatregelen onzerzijds dwingen en dat dit de daartoe gebruikte middelen noodzakelijk maakt en heiligt? Wel verre Van ons te disculpeeren leg gen dergelijke redeneeringen ons gebrek aan besef van de werkelijkheid bloot: im mers voor ieder, die het nu reeds zooveel bewijzen nog niet mocht hebben verstaan, moet het door de publicaties van nauwe- BIOSCOPEN. Trianon: Goedgekeurd. Casino: Goedgekeurd. Luxor: Volwassenen. Roxy: Volwassenen. lyks een week geleden, nog eens bevestigd door verklaringen van den president der Vereenigde Staten duidelijk zijn, dat de oorlogsindustrieën geen vaderland kennen, en dat dat woord slechts als een schoone vlag voor een verfoeilijke lading misbruikt wordt. De dreiging dezer tijden eischt van ons een klaar besef onzer handelingen en nauw gezette beantwoording van de vraag: „quo vadimus". In mijn persoonlijke diepgevoel de overtuiging, dat de vrede slechts be waard kan blijven, indien de volken zelf overal en onophoudelijk van hun wensch daartoe getuigenis afleggen, en zich er van rekenschap geven, in hoeveer zij, deels te goeder trouw, in strijd daarmee handelen, heb ik tot u gesproken. Ik hoop, dat de goede bedoeling, door de misschien onvol komen uiting heen tot u spreken moge en uw instemming moge vinden, opdat ook buiten deze ziaal de diepgevoelde wensch der chemici van Nederland moge klinken: vrede. Hierna werden de verslagen, zooals deze in het Chemisch Weekblad zijn afgedrukt ongewijzigd goedgekeurd. Besloten werd tot toelating van den Twentschen Chemi schen Kring als afdeeling van de Ned. Chem. Vereeniging. Prof. dr. J. J. Blanksma hield vervolgens een voordracht over: Intramoleculaire stoomverschuivingen. Te twaalf uur begaven de deelnemers aan de vergadering zich naar de „Tosca" van de reederij Van der Schuyt, waarmee een tocht werd gemaakt naar de Kager- en Bresemermeren, aangeboden door de V.V.V. te Leiden. Na terugkeer had een officieele ont vangst door het gemeentebestuur van Lei den in de Lakenhal plaats. VIER EERSTE PLECHTIGE H. H. MISSEN. Zaterdag a.s. zullen wederom in de Ka thedrale Kerk te Haarlem, zooals ieder jaar op Zaterdag na Pinksteren, de jonge priesters worden gewijd. Dit jaar nu is Leiden wel zeer vertegenwoordigd, nu niet minder dan vier theologanten, uit Leiden afkomstig, tot priester zullen worden ge wijd. Van deze vier behooren er drie tot de St. Petrusparochie en één tot de parochie van de Mon Père. Op drie achtereenvolgende dagen zal dus in de Lode wij kskerk een eerste plechtige H. Mis worden opgedragen en wel Zondag om 9.30 uur door den weleerw. heer J. de Jong; Maandag om 9.30 uur door den wel eerw. heer J. van Beukering en Dinsdag om 9 uur door den weleerw. heer Th. van Nie- kerk. In de Mon-Pèrekerk zal de weleerw. heer A. van Teylingen Zondag om 9 uur zijn eerste plechtige H. Mis opdragen. WIJ VRAGEN.... Zondag a.s. is de Speldjesdag ten bate der R. K. jonge werkloozen. Want de werkkampen in „De Liebaard" te Baarn moeten blijven. Nog honderden wachten op die hernieuwing naar ziel en lichaam. Mgr. Aengenent noemt het: apostolaat van onzen tijd! Josephgezellen, wij vragen uw jonge kracht, wij vragen uw jonge liefde; wij' vragen u w offerzin. Morgen, Vrijdagavond, te half negen is er in het Gezellenhuis een vergadering voor alle medewerkers. Dan komt u toch ook? Wij vragen, om het leed van anderen te verminderen, dat gij helpt. Als broeders in Christus, werkt mee. Wij vragenDe wacht is op u! Het Comité van Actie. Maria-Congregatie voor meisjes (Hartebrug). Men verzoekt ons, den leden van de Ma- ria-congregatie voor de meisjes aan de Hartebrugskerk eraan te herinneren, dat hedenavond om kwart over 8 het triduum begint. Aanrijding op den Rijnsburgerweg. Hedenmiddag om kwart over drie had op den Rijnsburgerweg een aanrijding plaats tusschen de stadstram en een vracht auto, van de firma H., die een dienst on derhoudt van Leiden op Haarlem. De chauffeur van de vrachtauto, rijdend in de richting Oegstgeest, wilde de voorrijdende tram links passeeren, toen van de tegen overgestelde zijde een auto naderde. De chauffeur van de vrachtauto vreesde voor een aanrijding en zwenkte daarom snel naar rechts om voor de tram te komen. Hij deed dit echter te vroeg met het gevolg, dat de vrachtauto door de tram werd aan gereden. De auto werd enkele meters mee gesleurd, doch slechts licht beschadigd. De tram was er iets erger aan toe, de kop lampen werden vernield, terwijl ook de zijkant beschadigd werd. Pex-soonlijke ongelukken kwamen niet De aandacht wordt er op gevestigd, dat de toegang tot het voormalige Psychopha- then Asyl nog steeds verboden is. De borden volgens artikel 461 Wetboek van Strafrecht op last van den Minister van Justitie geplaatst aan den Gevangen laan alhier, blijven van kracht. Het is voorgekomen dat personen zich aan bovênvermleden borden niet stoorden en tevens daar bloemen plukten. Zij die aldaar onbevoegd worden aange troffen, zullen onmdiellijk worden be keurd. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g e n: 336. Biscuitfabriek „Nutrix", Leiden, Hoogewoerd 24. Uittr. Comm.: A. J. R. Brunner, Amsterdam. 2277. Tolk en Co., Alphen a. d. Rijn, Julianastraat 65, assurantiën, enz. De ven nootschap onder firma is omgezet in een naamlooze vennootschap onder den naam: „Tolk en Co. Assuradeuren Anno 1893" N.V. (Ned. Staatcrt, 24 April 1934, Bij voegsel Nr. 755). Dir.: C. D. J. Tolk, Al phen a. d. Rijn. Comm.: A. P. Tolk, Alphen a. d. Rijn en B. Koning, Voorschoten. Maatsch. kapitaal: 10.000.geheel ge plaatst en gestort. 110. Alphensche Bank, Alphen a. d. Rijn, Schoolstraat 2. P. Baane (procuratie gewijzigd). G. van Staalduinen (procura tie gewijzigd). 4474. Arnold's Manufacturing Company (Arnold's Fabrieken). Leiden, Rijn- en Schiekade 124, fabriek van rijwielkettin gen. Het kantoor is verplaatst naar: Was senaar, van Bommellaan 14. Opheffing: 2858. D. van Tongeren, Leiden, Hoogewoerd 53, koek- en banket bakkerij. Door het gemeentebestuur van Voor burg is heden aanbesteed het maken van een overkluizing van de Machinesloot in het Bilderdijkplein. Laagste inschrijfster voor 44.300 was de firma v. d. Geer en Stuifzand alhier. LAATSTE BERICHTEN landers ooggetuigen-verslag over te nemen en in haar zendtijd te verspreiden. De di recteur van het telefoonkantoor Hilversum is gemachtigd de A.V.R.O.-klanken naar de V.A.R.A.-studio te doen aftappen. Ook de radiocentrales kunnen desgewenscht op dezelfde wijze verbinding maken. Hierme de is de kwestie dus opgelost, wanneer de V.A.R.A. tenminste dit aanbod aanvaardt. DE LANDBOUW-CRISIS- ORGANISATIES. Tusschen 14 Mei en 1 Juni wordt van wege de gewestelijke Landbouwcrisis-or ganisaties een algemeene inventarisatie gehouden van land- en tuinbouw. Onder deze telling vallen allen, zoowel natuur lijke personen (mannelijke en vrouwelij ke) als rechtspersonen (o.m. publiekrech telijke lichamen, vereenigingen en stich tingen), die als georganiseerde zijn of moeten worden aangesloten bij een crisis organisatie of die kippen voor den ver koop van eieren of meer dan één schaap houden. Tevens zal gelegenheid worden gegeven tot het indienen van een aan vrage tot toelating als georganiseerde bij een gewestelijke landbouw-crisisorganisa- tie. Hij, die volgens bovenstaande regelen onder de telling valt en niet vóór of op 1 Juni door één der tellers vanwege een gewestelijke organisatie is bezocht, dient zich zoo spoedig mogelijk bij de landbouw crisisorganisatie in de provincie, waarin zijn bedrijfsgebouwen gelegen zijn, aan te melden. TWEEDE KAMER. De motie-Vos wordt verworpen met 71 19 stemmen. (Vóór: de Liberalen, Vrijz. Dem. en Ohr. Hist, behalve de heer Bak ker). De heer Vos verdedigt een amendement tot verruiming van den verkoop van con sumptie-ijs op Zondag. De heer Drop ver dedigt een gelijksoortig amendement. De heer Teuiings verdedigt eveneens een der gelijk amendement, waarin echter onder scheid wordt gemaakt tusschen speciale ijs- winkefls en den verkoop van consumptie-ijs als nevenartikel. Dit laatste amendement wordt z.h-st. aangenomen. Het bekende amendement-Teulings in zake verruimiing van verkoop-gelegenheid op Zondag was om half vier, bij het ter perse gaan van dit blad, nog niet in behan deling gekomen. DE RADIO-STRIJD OM MILAAN. Een nieuw voorstel van de A.V.R.O. Met betrekicing tot de uitzending van het ooggetuige-verslag van den voetbalwed strijd te Milaan op Zondag a.s. vernemen wij van de zijde van de A.V.R.O., dat gis termiddag te Hilversum een conferentie tusschen de A.V.R.O. en V.A.R.A. heeft plaats gehad, welke geen enkel resultaat opleverde. De V.A.R.A. wenschte geen an dere oplossing te aanvaarden dan die, waar bij de heer Hollander 's middags om 5 uur zijn A.V.R.O.-jasje uit en een V.A.R.A.- jasje aantrekt. Voor de A.V.R.O. was dit voorstel onaannemelijk. Zij wenschte aan de vereenigingstrots dit offer niet te bren gen. De A.V.R.O. is behalve over den zendtijd meester van het terrein, zij bezit het alleen recht tot uitzending, waarvoor zij de ver- eischte sommen heeft gestort. Het dilem ma was dus schijnbaar onoplosbaar en de tijd drong. De A.V.R.O. meent nu, het probleem op de volgende wijze tot ieders bevrediging te kunnen oplossen. De A.V.R.O. gaat naar Italië, aangezien zij al het voorbereidende werk heeft gedaan. De heer Hollander ver zorgt voor de A.V.R.O. het verslag van het begin tot het eind, wat door de A.V.R.O. tot 5 uur en door de Phohi tot het eind toe zal worden uitgezonden. Na 5 uur neemt de A.V.R.O. de uitzending uit Milaan op gramofoonplaten op teneinde deze des avonds om ongeveer 8 uur weer te geven. De A.V.R.O. wil echter de Nederlandsche luisteraars niet dupeeren. Daarom ver gunt zü aan de V.AJt.A. om na 5 uur Hol- TELEGRAMMEN RUSSISCH-JAPANSCH INCIDENT. TOKIO 24 Mei. (V.D.) De Japansche con sul Sjimada te Chabarowsk meldt, dat in den nacht van Zaterdag op Zondag j.l. ver schillende schoten zijn gelost op het Ja pansche consulaat aldaar. Op 21 April was reeds op dit zelfde consulaat een aantal schoten gelost en toen hadden de kogels ingeslagen in een vertrek naast de slaap kamer van Sjimada. De consul heeft bij de plaatselijke Sovjet-overheid geprotesteerd. MASARYK VOOR DE DERDE MAAL PRESIDENT. PRAAG, 24 Mei. (V.D.) Bij de heden door de Tsjechoslowaaksche nationale ver gadering uitgevoerde derde verkiezing van Masaryk tot president van de repu bliek, werden door de 420 aanwezige leden der nationale vergadering, die bestaat uit 281 afgevaardigden en 139 senatoren reeds bij de eerste verkiezing 418 geldige stem men uitgebracht. 327 stemmen werden op Masaryk uitgebracht, 38 stemmen op den communistischen candidaat, afgevaardigde Clemens-Gottwald. Daar bij de eerste stemming voor de geldigheid van de ver kiezing een meerderheid van 3/5 van de stemmen van alle aanwezigen vereischt is, is professor T. G. Masaryk hiermede dus met overweldigende meerderheid wederom gekozen tot president van de Tsjechoslo waaksche republiek. NOG BIJNA ACHT MILLIOEN WERKLOOZEN IN AMERIKA. NEW-YORK, 24 Mei. (V. D.). De Na tional Industrial Conference Board schat het aantal weiklo'ozen in de Vereenigde Staten in den bop van April op 7.907.000. Dit beteekent een achteruitgang met 114.000 vergeleken met de voorafgaande maand en een vermindering met 5.296.000 of 'iO.l pet. tegenover Maart 1933, toen de werkloosheid haar hoogste punt bereikt had. POND EN SABELLI GESTART NAAR ROME. DUBLIN, 24 Met. (V. D.). De vlie- gerss Pond en Sabelli, die de vorige week in New-York gestart waren voor een vlucht naar Rome, doch in Ierland moesten landen, zijn hedenmogen om 6.33 uur u;t L'ublin gestart om hun einddoel te berei ken. Zij hopen den afstand in 12 uur te kunnen afleggen.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 3