IVOROL DONDERDAG 24 ME! 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. 10 SPORT VOETBAL BLIJFT BELGIE—NEDERLAND TE ANTWERPEN? Groote beroering in de Belgische sportwereld. De Antwerpsche Voetbalwereld staat in rep en roer naar aanleiding van een schrij ven van het bestuur van den Belgischen Voetbalbond betreffende het bouwen van een stadion te Antwerpen. Deze brief is gericht tot het 'lege van Burgemeester en Wethouders van Antwerpen en luidt als volgt: De volgende match BelgiëHolland zal plaats hebben in de maand April 1935. Gezien de volgende feiten: 1. dat wij 5 tot 8000 plaatsen hebben moe ten weigeren, aangevraagd door Hollan ders, hetzij 4 tot 500.000 frank en dat an derzijds meer dan 15000 plaatsen voor Bel gen geweigerd werden of ongeveer 250.000 frank, in het geheel van 650.000 tot 750.000 frank; 2. dat het feit, de match te Antwerpen te spelen in een stadion, dat te klein gewor den is, ons een verlies doet lijden, dat men ongeveer op 700.000 fr. mag schatten; 3. dat de ontevredenheid van het Bel gisch publiek door de inname van het grootste deel van het Stadion door Holland- sche bezoekers algemeen is; 4. dat wij den plicht hebben de federale financiers te verdedigen en voldoening te verschaffen aan de gewettigde vragen van de toeschouwers, zoowel Hollandsche als Belgische; 5. dat trots de formeeb beloften van de stad van te onzer beschikking voor 31 December 1934 een stadion met 62.000 zit- en overdekte plaatsen te stellen, met toe gangswegen en midelen om de Schelde over te steken in verhouding met den omvang van een menigte van meer dan 60.000 toe schouwers stellen wij vast: a. dat op dit oogenhlik niet het minste werk begonnen werd: b. dat toelating van den Staat die u vol strekt noodzakelijk is om de werken te be ginnen, u nog niet gegeven werd en dat het niet schijnt, dat zé u in een nabije toekomst moet toegekend worden; c. dat niettegenstaande onze herhaalde vragen, mondeling en schriftelijk, gij ons geen enkele nauwkeurige inlichting ver strekt over de wijze waarop het publiek naar den linkeroever zal kunnen gaan. Betreurende dat wij sinds vier jaren vruchteloos wachten, dat er voldoening ge geven worde aan de gewettigde verlangens van onze federatie en van de Antwerpsche bevolking, die nog hoopt de match België Holland te behouden, zien wij ons ver plicht u te bettekenen, dat: 1. indien voor 1 Juni aanstaande alle hangende kwesties geregeld zijn en indien voor dien datum de werken, zoowel aan het stadion als van de toegangswegen niet ernstig zullen begonnen zijn, wij onze vol ledige vrijheid van handeling zullen her nemen. Het zal op dezelfde wijze geschieden in dien op den datum van 1 Juni ons niet be wezen werd tot onze volledige voldoening dat de vooruitzichten van de diensten van de stad, wat betreft het vervoer van de toeschouwers naar den linkeroever verwe zenlijkt kunnen worden in de voorwaarden en binnen de tijdstippen die de gewone toe schouwers van de voetbalmatchen in Bel gië en in Holland recht hebben te eischen; 2. In de veronderstelling dat ons vol doening zou gegeven worden over die ver schillende kwesties voor den len Juni, ma ken we toch voorbehoud over onze defi nitieve beslissing, wat betreft de België Holland match van 1935, tot op 31 Decem ber 1934. Indien het op dien datum blijkt dat het stadion en de toegangswegen, even als de vervoermiddelen naar den linker oever niet kunnen gereed zijn voor einde Maart 1935, dan zullen wij ons genoodzaakt zien en dan tot alles in orde zijn zal, de match te Brussel te doen betwisten. Gezien de belangrijkheid van die kwes ties voor onze federatie, zooals voor de Bel gische sportmen en vooral voor de Ant werpsche, tegenover wie wij onze verant woordelijkheid willen dekken, zullen wij dit schrijven aan de pers mededeelen met uw antwoord, indien dit ons toekomt bin nen acht dagen. Wij bieden u, Mijneheeren, de verzeke ring onzer hoogachting. Namens het Uitvoerend Comiteit: De secretaris-generaal (get.) VERDYCK. De voorzitter, (get.) SEELDRAYERS. Te Antwerpen werd dit schrijven be schouwd als een ultimatum. Het „Handels blad van Antwerpen" oordeelt zelfs, dat de Belgische Voetbalbond brutaal optreedt. Eens te meer, aldus schrijft de bekende voetbal-scheidsrechter J. Langenus, in dit blad, komt de aap uit de mouw; 't is het aanhoudend succes van den BelgiëHol land match welke de bekende personali teiten van den B. V. B., 't is te zeggen Brus sel, drijft in deze zaak. Ze willen met kracht en geweld dien match op hun Heysel-stadion hebben en voor die heeren zijn alle manoeuvres goed om hun doel te bereiken. Wij kunnen er des te vrijer over schrij ven, omdat wij nooit met het Stadion-ont werp op den linkeroever hoog hebben op- geloopen, en ste?ds gezegd hebben dat het onzinnig was aan de verwezenlijking van •dit ontwerp een oogenblik waarde gehecht te hebben. Maar dat belet ons niet te zeggen, dat het schrijven van de heeren Seeldrayers en Verdyck een manoeuver is, dat van scheeve en verkeerde voorstelling over loopt en dat die manoeuver wordt uiteen gezet op een toon, waarbij de minste op vattingen van hoffelijkheid in den wind geslagen worden. Het eenige wat het ultimatum heeft be reikt is aan den burgemeester de gelegen heid te schenken zijn dood geboren Stadion op den linkeroever definitief te begraven". De Commissiën van Openbare Werken en van Financiën van den Antwerpschen ge meenteraad zullen nog deze week verga deren om een beslissing te nemen over de volgende ontwerpen: 1. Volledig afzien van het plan van een stadion op den linkeroever der Schelde. 2. Bouwen van een nieuw stadion op den rechteroever. Voor dit stadion, dat dezelfde afmetin gen zou hebben als dit van den linkeroever, zijn door de technische diensten drie ont werpen voorzien: 1. Het eerste op het Kiel, tusschen den spoorweg en de St. Catharina Kerk, het schoolcomplex van de „Schietbaan". Daar zijn 16 hectaar braakliggende' grond, die best voor zulk doel zouden aangewend kun nen worden. 2. Het tweede voorziet de oprichting van een stadion aan de Jan van Rijswijcklei, achter de Desguinschool tot aan de Kruis hofstraat. Doch, in dit geval, zou het stadsbestuur zich moeten verstaan met de militaire overheid, daar een gedeelte van den grond door deze in beschikking is ge nomen. 3. Bouw van het stadion op de Noorder- gronden. „Dit laatste plan, aldus schrijft het reeds genoemd blad, lijkt ons het beste. Maar mt late er nu geen gras meer over groeien, men neme een onmiddellijk be sluit en sla de hand aan het werk om de Brusselaars geen gelegenheid te schenken ons voorgoed BelgiëHolland af te nemen, wat hun eenig doel is. Doch rijzen er van dien kant ook bezwa ren op, dan zou men best doen het bestaan de Antwerp-Stadion te vergrooten. Men voert aan, dat het Antwerp-Stadion niet op het grondgebied van de stad ligt. Wat kan dat ons schelen? Als wij aan den match BelgiëHolland houden is het min der om den wedstrijd op zich zei ven, maar om den toevoer van vreemdelingen, die waarachtig hun geld niet gaan verteren te Deurne, of waar het Stadion ook moge lig gen, maar in de stad en nergens anders. Men 1 te nu *ens alle grootheidswaan ter zij en neme een ontwerp aan dat op staanden voet en met zoo weinig kosten mogelijk kan uitgevoerd worden, ten bate van Antwerpen en ten bate van de Stads kas". AUTOMOBILISME DE WESTELIJKE FORD TOER 1934. Alle merken van auto's kunnen deelnemen. Uit verschillende deelen des lands hereik- ten ons reeds berichten over Ford Toerei- waaraan door talrijke automobilisten werd deelgenomen en die hierdoor toonen zeer in den smaak van het autorijdend publiek te vallen. Zoo werd in Groningen, Friesland en Drente een Noordelijke Ford To^r, in Utrecht, Gelderland en Overijsel en Ooste lijke-, in Zeeland, Limburg en Noord-Bra bant een Zuidelijke Ford Toer gehouden en nu staat als laatste op het programma de Westelijke Ford Toer in Noord- en Zuid- Holland. De opzet van deze Toeren, zooals uit het voorwoord van de hand van den Directeur der N.V. Nederlandsche Ford Automobiel Fabriek blijkt, is om de kennis van het eigen land te bevorderen door middel van het auto-toerisme. Wij zouden hieraan wil len toevoegen, dat het voor velen een dankbare aanleiding zal zijn om een auto tocht te maken, temeer, daar ons vele geval len bekend zijn, dat door autobezitters naar een reisdoel we- gezocht. Wanneer men bedenkt, dat door de N.V. Nederlandsche Ford Automobiel Fabriek zeer fraaie prijzen zijn beschikbaar gesteld, voor de beide klassen elk een Ford V-8 de luxe automobiel, of zoo men verkiest een Fordson Truck Chassis met Cabine, verder nog een twaalftal sulveren bekers met daar aan verbonden geldprijzen tot een totaal bedrag van 700.buitendien nog een groot aantal districtsprijzen beschikbaar gesteld door de Dealers, dan zal een ieder het wel met ons eens zijn, dat men met zulk een opzet groote belangstelling kan ver wachten. De aanleiding voor het houden dezer Toeren ligt in het tien-jarig bestaan der Ford Organisatie in Nederland en waar het Ford product een zeer belangrijk aandeel heeft gehad in het populariseeren van het auto-toerisme, zoo kunnen wij deze Toer slechts toejuichen, vooral, daar met een breede geste de deelname is opengesteld voor alle merken auto's personen zoowel als vrachtwagens. De opzet van het geheel is zeer eenvou dig en practisch, men kan vanaf Vrijdag 25 Mei 's middags 12 uur rijden, men moet 25 of 15 plaatsen bezoeken. In deze plaat sen moet men bij den Official Ford Dealer een stempel op zijn deelnemerskaart ver krijgen en aan enkele eenvoudige conditiën voldoen en de kaart op Zondag 27 Mei tus schen 14 en 16 uur inleveren op de Alke- malelaan te Den Haag. De prijsuitreiking vindt plaats dezelfde avond om 20 uur in het Paviljoen op de Pier te Scheveningen. Dit lijkt ons een krachttoer, doch men verzekerde ons, dat het bij de drie reeds gehouden Toeren op de minuut af is geschied. Dit halen van stempels bij de Ford Dea lers op de verschillende plaatsen die in het Reglement zijn aangegeven, kan ge schieden Vrijdag 25 Mei van 1222 uur, Zaterdag 26 Mei van 7 tot 22 uur en Zon dag 27 Mei van 714 uur. Voor hen die 1 niet 's Zondags wenschen te rijden bestaat Minder Tandbederf doordal gij Uw tanden poetst met Volgens talrijke attesten is dit de ervaring van zeer velen. gelegenheid on 's Zaterdags vóór 22 uur hun deelnemerskaart in te leveren bij den Official Ford Dealer te Den Haag. Het aantrekkelijke van de Ford Toer ligt o. i. hierin, dat men de deelnemers volkomen vrij laat in de route, welke zij willen volgen en in de tijd die»zij er aan willen besteden, zij kunnen één, twee of drie dagen er over doen, dus geen contro les waar men met een chronometer tot in vijfde deelen van secunden „getimed" wordt, geen controleurs die in het gewas verscholen de deélnemers er op trachten te betrappen dat zij aan een vooraf vast gesteld gemiddelde zich niet krampachtig hebben gehouden. Men is voor zijn pleizier uit en moet als bewijs, dat men aan de bepalingen van het reglement heeft vol daan ""e stempels in de betrokken plaat sen verzamelen. De prijsbepaling geschiedt volgens een aardig bedacht systeem. Er zijn nl. in twee plaatsen, t. w. Purmerend en Gorinchem, in de showrooms van de Dealers aldaar, Ford onderdeelen geetaleerd, in ieder vijf groepen, deze zijn van den naam voorzien en de deelnemers moeten het juiste aan tal op hun deelnemerskaart invullen. Deze opstelling van on 'erdeelen is niet getruc- ceerd d. w. z. ze zijn werkelijk te tellen, ten bewijze waarvan men ons mededeelde, dat in het Zuiden er een groot aantal deel nemers was, w.o. dames en niet vakmen- schen, dat de juiste totalen of deze met een zeer klein verschil, had ingevuld. Deelnemers, die aan de klasse van 25 plaatsen meedoen, moeten deze beide plaatsen bezoeken, deelnemers, die aan Klasse II, dus 15 plaatsen, meedoen moeten één dezer beide plaatsen bezoeken. Inschrijving kan geschieden op twee ma nieren, door het inschrijvingsformulier op te zenden aan de N.V. Nederlandsche Ford Automobiel Fabriek, Postbus 795 Amster dam, of bij iederen Dealer genoemd in het reglement. Gestart kan worden op Vrijdag van 12 22 uur, Zaterdag van 7 tot 22 uur, doch Zondag slechts van 7 tot 9 uur. Aan de in schrijving zitten geen kosten verbonden. Wij kunnen ons voorstellen, dat er velen zullen zijn, die Vrijdag a.s. onderweg zijn de, na 12 uur een kaart bij een Ford Dea ler halen en de Toer beginnen, zij kunnen dan Zaterdag en Zondag of Zaterdag of Zondag het restant van de plaatsen bezoe ken en maken een kans om zeer belangrij ke prijzen te winnen. Wij wenschen den Directeur van de N. V. Nederlandsche Ford Automobiel Fabriek toe, dat ook in het Westen de Ford Toer een groot succes mag worden en dat hij met voldoening zal kunnen terugzien op de viering van het 10-jarig bestaan der Ford Organisatie in Nederland. WIELRENNEN DE A.S. TOUR DE FRANCE. Voor de Tour de France, die dit jaar voor de achtentwintigste maal zal worden ge houden van 3 tot 29 Juli a.s. zyn op het oogenblik de volgende renners geënga geerd: Chocque, Speicher, Lapebie, le Gre- ves, Louviot, Pelissier, Vietto (Frankrijk). Rebry, Bonduel, De Caluwé, Maes, Sche pers, Hardiquest (België), Camusso, Mar- tano, Cipriani (Italië), Stöpel, Geyer, Buse, Stach (Duitschland), Trueba, Canardo, Montero, Ezquerra, Buchi, Stettler (Span- je-Zwitserland), Folco, Fournier, Level (individueel). WANDELSPORT Wandeltocht K. N. G. V. De 9e officieele K. N. G. V.-marsch, Zon dag 27 Mei a.s., welke te Leiden wordt gehouden, belooft een succes te worden. Reeds talrijke deelnemers(sters) hebben zich aangemeld. Wandelaars kunnen zich nog opgeven bij het secretariaat van den Turnkring, Witte Singel 13, Leiden. UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Schitterend succes. Door de Hille- gomsche Harmonie is deelgenomen aan het concours voor Zangvereenigingen en Mu ziekcorpsen te Rotterdam. In den concertwedstrijd behaalde zij in de afd. uitmuntendheid een lsten prijs; in den Marschwedstrijd een le prijs en den Directeursprijs. Van de 20 deelnemende muziekcorpsen kon aan haar het hoogste aantal punten worden toegekend. Onze oprechte felicitatie aan directeur en corps voor zulk een praestatie. KATWIJK. Wapenstilstand. In vergadering van melkhandelaren en boeren is men voorloo- pig voor den tijd van drie weken tot een vergelijk gekomen zoodat momenteel van een „wapenstilstand" kan worden gespro ken. De consumenten betalen vanaf heden weer een „redelijke" prijs. Verondersteld wordt, dat intusschen een permanente re geling gemaakt zal kunnen worden, zoodat dan de oorlog voorgoed beëindigd zal zijn. NOORDWIJKERHOUT. Wit-Gele Kruis. Dinsdagavond hield de afdeeling Noordwijkerhout van het Wit- Gele Kruis een ledenvergadering in café „De Zwaan". De vergadering werd bij af wezigheid van den voorzitter geopend door den secretaris, den heer E. L. Horsthuijs. Hierna werden de notulen gelezen en on veranderd vastgesteld. De heer Horsthuijs las daarna het jaar verslag over 1933 voor. Hieruit stippen we het volgende aan: Op 1 Jan. '33 stonden 434 huisgezinnen als lid of begunstiger in geschreven. Door de minder gunstige tijds omstandigheden is dit aantal niet stijgen, de. In de bestuursvergadering van 29 De cember 1932 werd besloten tot de oprich ting van een consultatiebureau voor zui gelingen. Dit bureau werd 9 Februari 1933 feestelijk geopend. Gedurende het jaar werden er in 't geheel 134 kinderen inge schreven en wel 115 uit Noordwijkerhout, 17 uit Noord wijk, 1 uit Voorhout en 1 uit Vogelenzang. Het bureau is eiken Don derdag geopend van half 10 af. Moeder cursussen werden er niet gegeven, daar twee jaren achtereen een cursus was ge geven. De netto-opbrengst der Emma- bloem-collecte ten bate der T.B.C.-bestrij- ding bedroeg ƒ89.65. Op 1 Januari werd er een patiënt verpleegd in een sanatorium en een in een buitenschool. Gedurende het jaar zijn nog zeven patiënten opgenomen in een sanatorium en twee in een zieken huis. Bovendien werd er nog een draai bare ligtent aangeschaft en 2 nieuwe be steld. De T.B.C.-bestrijding kostte de ver- eeniging enorm veel geld. Wat de wijkver pleging betreft het volgende: Gedurende het jaar zijn er vele verple- gingsartikelen en andere benodigdheden aangeschaft en ook dit jaar nog. In No vember vertrok Zuster Alberta, die zoo vele jaren als wijkverpleegster was werk zaam geweest in ons dorp. Hiervoor is in de plaats gekomen de gediplomeerde ver pleegster Zuster Myriam. Door de Zusters werden 1760 huisbezoeken afgelegd. In de kliniek vonden pl.m. 1400 kleine verplegin gen plaats. In het geheel werden 260 ver- plegingsartikelen uitgeleend, welke helaas na gebruik niet altijd werden terugbe zorgd. Gewezen wordt op art. 19 van het huis houdelijk reglement, dat ieder gebruiker verplicht is de in bruikleen ontvangen ar tikelen zoo zorgvuldig mogelijk te behan delen en onmiddellijk na het gebruik te reinigen en daarna de Zuster te verwit tigen dat ontsmetting kan plaats vinden. Wanneer binnen 3 dagen na de ontsmet ting het artikel niet terugbezorgd is, wordt voor eiken dag en voor elk verplegingsar- tikel 0.25 boete betaald. Voortaan zal hieraan zeer streng de hand worden gehou den. De secretaris mocht een hartelijk ap plaus oogsten na de voorlezing van het keu rige verslag. Bij monde van den heer E. Oostdam Jaczn. bracht de commissie, belast met opnemen van kas en boeken van den pen ningmeester, verslag uit over haar bevin dingen. Alles was in de beste orde aange troffen. Den penningmeester werd dank gebracht voor zijn accuraat beheer. Uit de rekening bleek, dat de inkomsten hadden bedragen voor de TBC-bestrijding ƒ2010.34 en de uitgaven ƒ2635.10. De uit gaven overtroffen de inkomsten dus met 624.76. De inkomsten voor de wijkverpleging bedroegen 1602.10 en de uitgaven ƒ2060.20. De uitgaven overtroffen de in komsten dus met 458.10. Tot bestuursleden werden vervolgens herkozen de heeren J. v. d. Berg, Verde- gaal en E. Oostdam Jaczn. Bij de rondvraag verscheen de voorzit ter ter vergadering. De heer J. v. d. Voet vroeg, of niet een gedeelte van de inkom sten kon gebruikt worden voor kraamver- pleging van armlastigen. De voorzitter antwoordde hierop dat de inkomsten van het W.-G. Kruis absoluut nog niet toelaten, dat men hiertoe over gaat. Daar verder niets meer aan de orde was 6loot devoorzitter de vergadering. Speldjesdag S.A.N.T.O.S. De alhier gehouden speldjesdag is yoor Noordwij kerhout een waar succes geweest. De op brengst voor de T.B.C.-bestrijding heeft opgebracht de mooie som van 103.62. Verplicht veilen van landbouwproducten. Heit bestuur der Veilingvereeniigiing „De Eendradht" te Noord wij.kenhotut stelt van Dinsdag 23 Mei af tot en met Vrijdiag 26 Mei van 7 tot 9 uur namididags en Zaterdag 27 Mei van 4 tot 7 uur namiddags in haar Veiilinglokaal te Piet Gij zen brug voor iede ren teler van tuinbouwproducten de gele genheid open, om zich te laten inschrijven als lid van de Nederlandsche Groenten en Fruit Centrale. Telers van tuiin- en landbouwproducten wordt aangeraden van deze gelegenheid ge bruik te maken, daar veöJen verplichtend is gesteld en vervoer van tuinbouwproducten alleen mag geschieden onder een vervoer- biljet. Deze vervoenbiljebten warden alleen ver strekt aan hen, die als lid van de Neder landsche Groenten en Fruit Centrale zijn aangesloten. WASSENAAR. Ongelukken. Bij den val van een wa gen kreeg de kleine v. O. een armfractuur. Na ten huize vain dr. Jamse voorloopig ver bonden te zijn, werd hij nar het Acad. Zie kenhuis te Leiden overgebracht. Toen de heer R. alhier van het rij wielpad langs den Rijksstraatweg den weg overstak om den MaaMriftsdhen weg te be reiken, werd hij door den auto van A. te Zoeter w oude aangereden, met het gevolg, dat hij een ernstige bovenarmfractuur be kwam. Nadat dr. Hubbeling de eerste hulp had verleend, werd hij op zijn verzoek over gebracht narr het St. Elisabeth Ziekenhuis te Leiden. De 66-jarige J. W. S. uit Den Haag, is bij het op den Deijl oversteken van den Rijiksstraatweg aangereden door een auto, bestuurd door den heer K. uit Leiden. De heer S., die een sohedelbasasfractuur en een wond aan het achterhoofd bekwam, is, na eerste hulpverleening door dr. X., in beden- kei ijken toestand per ziekenauto van den heer Goemans overgebracht naar het Zie kenhuis Zuid'wai te den Haag. Geboren: Horst Hermann Heinrich Adolf z. v. F. L. E. H. Bratls en M. L. A. Howind. Petronella d. v. P. Pont en M. den Holander. Johannes Cornelis z. v. J. H. van Veen en L. J. Lagerberg. Wil helmus Dirkje d. v. L. S. A. Kooistra en K. W. Heyerman. Cornelis Petrus z. v. T. M. Schrama en H. A. L. Remmerswaal. Overleden: Andreas Leonard us Teepe 58 j. echtgen. van H. de Waal. Johannes Paul Hermann 60 j. echtgen. van E. C. Niemöller. Nicolaas Willebrordus Looyenstein 77 j. wednr van W. H. v. Deursen. Johanes Joseph us de Poorter 66 j. echtgenoot van J. J. W. H. Aenge- nent. Ondertrouwd: E. Stutterheim en M. Reyn-eke. O. H. Decker en M. Malo- vick. T. C. Bellekom en M. van Haas trecht. N. Bekooij en H. W. Lensing. Gevestigd: H. Welp, R.-K. Dtsche d.b. uit Wanne, Zijllaan 22. W. Wilt- vliet, N.-H. hulp in de huish., uit Leimui- den, Pr. Marielaan 21. M. J. Rolvers, R.-K. d.b. uit Noordwijk, Rijksstraatweg 340c. W. J. Duijndam, R.-K. d.m. uit Voorschoten, Storm van 's-Gravesandeweg 17. M. Josteit, R.-K. Dtsch d.b. uit Den Haag, Weteringlaan 11. Th. M. van Laar, N.H. uit Voorschoten, Deijlerweg 143 G. Ouderlei, Ev. L. Dtsche d.b. uit Den Haag, Duindigt 9. R. Beumer, N.-H. d.b. uit Den Haag, Nachtegaallaan 6. C. J. v. d. Zwaan, R.-K. d.b. uit Sassenheim, Ha venplein 12. F. Wacker, R.-K. Dtsche d.b. uit Den Haag, Park uit Wassenaar 1. G. Koster, R.-K. Dtsche d.b. uit Den Haag, Meijendelscheweg 14. A. Bakker, N.H. hulp i. da huish., uit Den Haag, Meijendelscheweg 8. C. P. W. Glaude- mans, R.-K. kinderjuffr. uit Heemstede, v. Z. v. N.-straat 156. F. A. Gompertz, bankwerker uit Den Haag, Wassenaarsche Slag 1. C. H. B. Rutteman, N.-H. kan- toorbed., uit Rotterdam, Vijverweg 21. I. Huitema ,R.-K. d.b. uit Sindhoven, Wit- tenb. weg 164. R. Krbez, R.-K. Ostenr. d.b. uit Den Haag, Berkenlaan 1. C. M. van Voren, R.-K. d.b. uit Philippine, Wil- helminaplein 4. E. M. van Voren, R.-K. d.b. uit Schoondijke, Wilhelminaplein 4. G. Maarhuis, R.K. d.b. uit Loppersum, Cro- cusstraat 39. M. Schotterbach, R.-K. Oostenr. d.b. uit Oostenrijk, Hoogeweg 4. Wed. H. R. W. Kroner, geb. Armstrong en gez. uit België, Hoogeweg 5. K. J. de Fouw, N.-H. metaalbewerker uit Heer- jansdam, BloemLstr. 4. C. L. Molier, N.- H., ambt. Dept. uit Den Haag, v. Z. v. N.str. 62. L. W. A. Boxmeer, R.-K. uit Den Haag, Zijdeweg 33. P. Huisman en vr., uit Funchal (Madeira), Raadhuislaan 4. E. Kunert en vr. uit Amsterdam, Koren laan 25. G. de Haan en gez., uit Voor burg, Buurtweg 149. E. Langhans R.-K. Oostenr. d.b. uit Voorburg, Buurtweg 149. H. J. Hirschmann en 2 kinderen, contro leur le kl. P.T.T., uit Cheribon. L. Hemstra en gez. uit Soerabaja, van Z. v. N.str. 71, Hyacinthstraat 34. N. L. J. Muller en gez., procuratiehouder uit Voor schoten, Santhorstlaan 7. Vertrokken: M. K. Broekhuizen naar Den Haag, Haagweg 377. E. Heu- dink en gez. naar Den Haag, Patrijslaan 12. C. A. Koomans naar Dordrecht, v. Ma- risstraat 22. A. van der Helm naar Norg, p.a. fam. Bitstra, Veenhuizen I. J. A. Buis geb. van der Wwaak en gez. naar Den Haag, Pasteurstraat 110. H. Schrier naar Warmond, Heerenweg 14a. M. Sel- mayer naar Den Haag, Zuidwerfplein 6. G. E. Holm geb. Jesse naar Den Haag, Mesdagstraat 100. C. A. Westgeest naar Voorburg, Rozenboomlaan 41. L. C, Maas en vra naar Den Haag, Sportlaan 91. H. Veendorp en gez. naar Den Haag, v. Alkaemadelaan 15. R. Luiken, Idem. J. de Lijster naar Den Haag, Maijstraat 123 W. A. Waszink naar Baarn, Laanstraat No. 26. WILT U IETS WETEN? Vraag: 1. Zijn de plechtigheden in de Kathedraal te Haarlem ook voor niet-fami- lieleden toegankelijk? 2. Zoo ja, hoe laat vangen deze aan? Antwoord: 1. Ja. 2. 9 uur. Vraag: Hoelang moet men in Haarlem woonachtig zijn alvorens men voor steun in aanmerking komt? Welk bedrag wordt er voor een gezin van 4 kinderen uitge keerd. Antwoord: Over 't algemeen moet men 1 a 2 jaren in een stad gewoond heb ben om voor steun in aanmerking te ko men. Voor Leiden is die termijn 2 jaar, voor Haarlem weten wij het niet zeker, doch vermoeden, dat deze termijn 1 jaar is. Hoeveel Haarlem uitkeert is ons onbe kend. van me; nu regent het baksteenen, en ik heb m'n parapluie weer vergeten. (Ric en Rac)

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10