HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor IOcL WOENSDAG 23 MEI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN Auto in het Kanaal van Terneuzen gereden Twee inzittenden verdronken Gistermorgen om kwart over elf reed een auto, bestuurd door den heer J. J. Huys- sen de Koeyer uit Terneuzen, vermoedelijk doordat iaa/tebgenoernde onv/el is geworden, in het kanaal dat Terneuzen met Gent ver bindt. De heer Huyssen de Koeyer, benevens zijn naast hem zittende zwager, de heer J. de Mul, beiden woonachtig in Terneu zen, verdronken. Beide heeren waren gehuwd. De toedracht van het gebeurde. Nader vernemen wij nog de volgende bijzonderheden: De slachtoffers zijn de 58- jarige J. J. Huyssen de Koeyer, die lid van den gemeenteraad van Terneuzen en be stuurslid was van de Coöperatieve Beet wortelsuikerfabriek te Sas van Gent, en zijn zwager de 53-jarige J. de Mul Wzn. Zij waren gezeten in een vierpersoons Citroen, waarmede zij op weg waren naar het Bel gische grenskantoor, waar zij hun triptie ken wilden laten vernieuwen. Het ongeluk geschiedde te ongeveer elf uur, toen de wagen, na een paard en kar te zijn voorbij gereden, plotseling van rich ting veranderde en naar het kanaal toe zwenkte, om ongeveer 30 Meter verder in de diepte te verdwijnen. Het is niet goed te begrijpen, dat geen van beide inzit tenden uit den wagen zijn gesprongen, om dat daartoe, naar men aanneemt, ruim schoots de gelegenheid is geweest, daar het geruimen tijd moet hebben geduurd voor de auto in het water reed, aangezien de weg een breedte heeft van zes Meter en de grasberm tusschen het wegdek en den waterkant twee en een halve Meter breed is. Men vermoedt, dat de heer Huyssen de Koeyer, die achter het stuur gezeten was, door een hartverlaming is getroffen. Hem was reeds verboden alleen te chauffee- ren in verband met zijn gezondheidstoe stand.. Onmiddellijk, nadat de auto onder water was verdwenen, schoten van alle kanten omstanders toe. Zekere Kaan, tij- man aan de sluis van Terneuzen, die het ongeluk zag gebeuren, bedacht zich geen oogenblik en sprong gekleed te water. Hij heeft eenige malen gedoken, doch hij kon de auto niet vinden. Het dreggen, waar mede dadelijk werd begonnen, had echter spoedig resultaat. Men vond hej; lijk van den heer Huyssen de Koeyer op een af stand van den wagen, uit welk feit de con clusie kan worden getrokken, dat deze zich nog uit den wagen heeft weten te werken. Met behulp van een lier van de passeeren- de Belgische sleepboot „Mercurius" heeft men de verongelukte auto opgehaald en op het droge gebracht. In den wagen lag het lijk van den lieer de Mul. Het kanaal is ter plaatse acht a negen Meter diep. De auto was gezonken tot een diepte van on geveer zes Meter en lag niet minder dan vier Meter uit den kant. Assistentie werd verleend door de ge- zneente-politie en de Koninklijke mare chaussee. Gemeente-dokter Stevens uit Terneuzen, kon niet anders dan den dood van beide slachtoffers constateeren. De wagen was slechts licht beschadigd. Bij onderzoek bleek, dat de stuurinrichting en de remmen geheel in orde waren. De plek, waar het zoo droevige ongeluk is gebeurd, is gelegen tusschen Terneu zen en Sluiskil, op het grondgebied van eerstgenoemde gemeente. De beidejieeren waren zeer geziene per soonlij kheclén in Terneuzen, zoodat het be kend worden van het ongeluk groote ver slagenheid teweeg heeft gebracht. WIELRIJDER DOOR AUTO AANGEREDEN EN GEDOOD. Gisteren is op- de Laan van Meerder- voort, hoek Pomonadelaan te 's-Graven- hage, de 55-jarige C. van O., uit de Fisher- straat, aangereden door een vrachtauto, be stuurd door een inwoner van Wassenaar, die onder toezicht van een anderen inwo ner van Wassenaar reed. De wielrijder liep een schedelbasisfractuur op en is in deerniswekkenden toestand naar het Roo- de Kruisziekenhuis vervoerd, waar hij 's avonds is overleden. MOTORFIETSRIJDER TEGEN AUTO GEREDEN. Twee ernstig gewonden. Gistermiddag tegen half zes had ter hoogte van de Tempellaan te Soesterberg een ernstig ongeluk plaats, waarbij twee personen werden gewond. De motorfietsrijder Palings met zijn duo- passagier, Valkenburg, beiden uit Utrecht, wilden een bijna stilstaanden personen auto passeeren. Op het critieke moment draaide de auto de Tempellaan in, waardoor de motorrij der in het nauw werd gedreven. Met een flinke klap reed hij tegen de auto, bestuurd door den heer Leguit. De heer Paling zoowel als de heer Val kenburg werden ernstig gewond aan ar men en beenen. Zij zijn naar het ziekenhuis Lichtenberg te Amersfoort overgebracht. De motor werd totaal vernield. De politie stelt een onderzoek in. AUTO TEGEN EEN TRAM GEREDEN. Eén ernstig, twee lichtgewonden. Gistermiddag omstreeks half vier is een personenauto, komende uit de richting Nistelrode, bestuurd door een heer uit Nij megen, waarin tevens zijn echtgenoote en zijn zoontje gezeten waren, op het kruis punt te Heesch, in volle vaart tegen een met hout beladen goederentram gereden, Romende uit Veghel. De inzittenden van de auto werden vrij spoedig uit hun benarde positie verlost en een woning binnengedragen. Dr. Binsbergen uit Nistelrode was spoe dig ter plaatse. Hij constateerde bij allen glaswonden aan het hoofd, welke bij de vrouw van zeer ernstigen aard bleken te zijn. - Na voorloopig verbonden te zijn, werd de vrouw naar het huis van dr. Binsbergen overgebracht, ter verdere verpleging. De twee overigen konden, na verbonden te zijn, naar huis terugkeeren. Het verkeer ondervond een kwartier ver traging. De auto is geheel vernield. De bur gemeester en Rijksveldwacht waren spoe dig aanwezig. ONVERLICHTE WOONWAGEN VEROORZAAKT DRIE AANRIJDINGEN. Maandagavond reed een onverlichte woon wagen op den Rijksstraatweg Delfzijl- Appingedam. In een bocht van den weg naderde van den anderen kant een auto, waarvan de chauffeur juist voor een fiets had moeten dimmen. Hierdoor merkte hij, aldus het „Nwsbl. v. d. N.", den onverlichten woonwagen te laat op en kon een aanrijding van het paard niet meer voorkomen. Het paard was op slag dood, de woonwagen bleef on beschadigd. Precies vijf minuten later reed een auto uit Groningen voorbij, waarvan de be stuurder ook al weer in het donker den woonwagen niet goed zag, zoodat hij met een gedeukt spatbord de reis moest voort zetten. En nog vijf minuten later reed een mo tor, die uit de richting Delfzijl kwam, par does tegen den wagen op, waarbij de 2 mo torrijders zoo ongelukkig terecht kwamen, dat zij beiden bewusteloos moesten worden opgenomen. Het motorrijwiel was vernield maar de woonwagen is ook na een derde botsing onbeschadigd gebleven. VERDRONKEN. Uit Breda wordt aan de „Tel." gemeld: Toen een landbouwer bij de Mark aan het werk was, zag hij plotseling een man drij ven. Hij riep om hulp en een arbeider van de betonfabriek van Gebrs. Vriens stak den drenkeling een langen staak toe. De krachten van den te water geraakten man schoten echter te kort: hij zonk weg in de diepte en kwam niet weer boven. Eerst na geruimen tijd dreggen werd het lijk van den ongelukkige opgehaald. Het bleek te zijn de 43-jarige A. V. uit Breda. Vermoed wordt, dat hij al fietsende geslipt is en zoo doende te water geraakt. V. was gehuwd en vader van zeven kinderen. De politie te Haarlem heeft gisteravond tegen 10 uur uit den Kouden Hoorn te Haarlem het lijkje opgehaald van den 7- jarigen jongen L. G. Vermoed wordt, dat hij bij het spelen op een schuit te water is geraakt. Toen de jongen omstreeks 7 uur vermist werd, dacht men direct aan een verdrinkingsongeval, omdat men hem te voren in de omgeving van een schuit had gezien. De politie is daarop direct gaan dreggen, met het reeds genoemde resul taat. KETEL ONTPLOFT. Twee gewonden. Gistermiddag is in de Vulkaniseerinrich- ting van den heer D. G. de Jonge te Gro ningen een ketel uit elkaar gesprongen, waardoor de heer de Jonge aan de linker voet werd gewond en zijn knecht de heete vloeistof in het oog kreeg, waardoor hij in het ziekenhuis ter observatie moest wor den opgenomen. Naar de oorzaak van de ontploffing wordt nog gezocht. KW 161 BEHOUDEN BINNEN. De motorlogger Katwijk III KW 161, welke in het begin der vorige week bij Melgoland motorschade opliep en toen twee opvarenden op een Deenschen kotter overzette, om een anderen Katwijker log ger te zoeken, maar welke niet meer ont dekt werd, toen de 2 opvarenden aan boord van den logger KW 159 terugkeerden is behouden te IJmuiden binnengekomen. Toen de twee opvarenden lang wegble ven, besloot de schipper van de KW 161 zeilende naar huis te gaan. Door minder gunstig weer werd eerst Zondag de KW 159 gepraaid, die den defecten motorlogger op sleeptouw nam en te IJmuiden binnen bracht. HET PINKSTERWEER VIEL TEGEN. De plotselinge verbetering van het weer aan het einde der vorige week was helaas een looze belofte van mooi Pinksterweer. De verwachte uitbreiding van het gebied van hoogen druk over Centraal-Europa verliep anders. Niet in Centraal-Europa steeg de luchtdruk maar in het Zuiden en Zuidwesten en wel zoo sterk, dat een groot verval in luchtdruk ontstond tusschen het nieuw gevormde gebied van hoogen druk in Zuid-West-Europa en de over de Noord zee voorbijtrekkende depressie, waarvan een sterke toename van den wind en een nieuwe afkoeling het gevolg waren. Het Zuiden en Oosten van ons land hebben daarvan wellicht niet zoo stérk den invloed ondervonden als het Westen en de aan zee gelegen plaatsen, die al gauw ongenietbaar worden bij het soort weer, dat men de Pinksterdagen heèft geheerscht. De geheele ommekeer in de weersge steldheid is door het snelle verloop een verrassing geworden, meer nog dan de aard van de verandering. Op dergelijke verrassende weersveranderingen moeten wij, vooral in dezen tijd van het jaar met zijn bekende afkoelingen, altijd voorbereid zijn. Het is echter een groote teleurstelling wanneer zoo'n omslag in ongunstigen zin juist op Pinksteren plaats heeft. UIT DE RADIOWERELD Programma's van Donderdag 24 Mei. Huizen, 1875 M. 8.00—9.15 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 2.00—11.30 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonplaten. 10.15 Morgendienst. 10.45 Leger des Heils-kwartiertje. 11.00 Gramofoonipla/ten. 1130 Godsd. caiuserie. 12.15 Orkestconcert. 2.00 Handiwerkcursus. 3.00 Graimöfoonplaten 4.00 Bijbellezing. 5.00 Handenarbeid voor de jeugd. 5.30 Joh. de Heer, zang en W. Verver, viool. 6.30 Gramofoonplaiten 7.00 Berichten en Gramofoonplaten. 7.15 F. Koster: In storm en tegenwind. 7.30 Weekoverzicht. 8.00 Reportage van de Openluohtsaimen- komst van de Interraciale Vereen. „Allen Creaturen", te Hilversum. 9.30 Orgelspel. 10.00 Vaz Dias. 10.3011.30 Gramofoonplaten. Hilversum, 301 M. Alg. programma verzorgd door de AVRO. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Concert. Mej. R. Tuininga, zang en B. Lensky, viool. 11.00 Voordracht. 11.30 Vervolg concert. 12.00 Het orkest van het Rembrandt- theater. I.45 Gramofoonplaten. 2.35 Voordracht. 3.00 Kamermuziek door het Aeolian- Quartet. 4.00 Voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Pianorecital. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Kovaos Lajos en zijn orkest. 6.30 Sportpraatje H. Hollander. 7.00 Kovacs Lajos. 7.45 PTT-kwartiertje. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Kinderkoor van de „Ver. tot verbe tering van den volkszang, m.m.v. het Con certgebouworkest en Di Moorlag, sopraan. 9.00 Omroeporkest m.m.v. Fr. Koene, viool. 9.45 Gramofoonplaten. 10.00 Omroeporkest m.m.v. Erich Fuchs, bas. II.00 Vaz Dias. 11.1012.00 Kovacs Lajos en zyn orkest. Daventry, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 12.20 Rutland Square en New Victoria orkest. I.20 Gramofoonplaten. 2.20 Western Studio-orkest. 3.20 Vesper. 4.10 Sohotsch Studio-orkest. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Spaansche causerie. 7.20 Empire-day programma uit Austra lië. 7.50 Lezing. 8.20 BBC-ohkest. 9.20 Berichten. 9.40 Toespraak. 9.55 Concert. 10.50 Korte dienst. II.0512.20 Dansmuziek door het Casani Club orkest. „R a d i o-P a r i s, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonplaten. 12.50 Grkestconcert. 8.20 Pianorecital. 9.05 „Tovaritch", spel. Kalundborg, 1261 M. 12.202.20 Concert uit het Bellevue Strandhotel. 3.30 C- Rydahl's orkest. 5.305.50 Arbeidersliederen (zang en piano). 8.30 Moderne operettemuziek m.m.v. het Omroeporkest en solisten. 10.10 Pianorecital. 10.45 Moderne Fr arische muziek. 11.3012.50 Gramofoonplaten. Langenberg, 456 M. 6.25, 7.20 en 11.50 Gramofoonplaten, 1.20 Orkestconcert. 4.20 Omroeporkest. 5.35 Concert (piano-viool-sopraan). 6.05 Gramofoonplaten. 7.20 Omroepkleinorkest. 8.35 Literair muzikaal programma. 9.20 Omroeporkest. 10.50 Vervolg concert. Rome, 421 M. 8.35 Zang. 9.20 „Don Juan", opera van Mozart. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 1.30 Saionorkest. 5.20 Symphonieconcent. 6.50 Gramofoonplaten. 7.05 Orgelconcert. 8.20 Omroeporkest en zangvoordracht. 10.30 Gramofoonplaten. 484 M.: 12.20 Saionorkest. I.30 Gramofoonplaten. 5.20 Omroeporkest, 6.35 Salonorkest. 8.20 Symphonic-orkest. 10.30 Gramofoonplaten. Deutschlandsender, 1571 M. 8.35 „Wilhelm Raabe, Deutsohlands Gewissen" hoorspel. 9.20 Muziek op oude instrumenten (viola da gambo, viola d'amore en cembalo), 10.40 en 11.05 Berichten. II.2012.50 Concert uit Breslau. Gemeentelijk Radiodistributiebedrijf en de R.O.V, Radio-centrale 3e Programma. 8.00—15.20 Keulen. 15.20—17.35 Kalundborg. 17.3518.35 DeutsChl. sender. 18.35—19.20 Brussel (Fr.). 19.2019.50 Daventry. 19.50—20.20 Keulen. 20.20—21.35 Brussel (VI.) 21.35afloop Brussel (Fr.). 4e Programma. 8.208.50 Parijs Radio. 12.2015.20 Daventry. 15.2016.10 Londen Reg. 16.20—17.35 Daventry. 17.3518.20 Een der Eng. „National"- zenders. 18.20—19.20 Brussel (VI.). Het sportpraatje door den heer J. G. A. Janssen wordt gehouden op Dinsdag 29 Mei a.s. 19.2023.00 Luxemburg. 23.00afloop Daventry. (Wijzigingen voorbehouden). JU hebt geen begrip van opvoeding ezel van een vent, om me tegen te spreken in 't bijzijn van de Jcinde- ren. Maar nu heb je 't zeker wel gevoeld hè?, V XMariajme)., FEUILLETON. HET GENOOTSCHAP VAN DEN OCTOPUS. Uit het Engelsch van FERGUS HUME. (Nadruk verboden). 41) Maar vijftig pond is toch niets, klaag de Dick. Geef mij de chèque terug, die ik je als waarborg heb gegeven. Ik zal wel wijzer zijn. Denk jij nu heusch, dat ik ooit van plan ben geweest, om je die chèque terug te geven? Ik heb je vertrouwd, snikte Dick. Jij moet noodig van vertrouwen spre ken, antwoordde Perris schamper. Die chèque heb ik allang verscheurd, maar al zou ik je haar hebben gegeven, had je er toch niets aan, want Sir Gregory heeft zijn bankier last gegeven om het geld niet uit te betalen. Wat? En ik Houd je mond en kleed je aan, gebood Perris kortaf. Ik zal probeeren je te red den, omdat jij een broer bent van Marga ret. Je eet eerst wat dan steek je dat geld bij je en gaat heen. En als' je het waagt om ooit weer een voet in Engeland te zet ten, waarschuw ik onmiddellijk de politie. Dick begon zich haastig aan te kleeden. Het was duidelijk, dat hij hevig ontdaan was en zich mijlen ver wenschte. Voor je weg gaat, ging Perris rustig voort, ga je naar je kamer terug, schrijft vandaar aan je moeder een vriendelijk briefje je verstaat mij goed, nietwaar? vriendelijk! Je schrijft haar, dat je voor dringende zaken onverwacht naar het bui tenland moest vertrekken en dat je haar bij je terugkomst hoopt weer te zien. En je beweerde daar net, dat ik nooit meer in Engeland mocht komen? Precies! En dat is ook mijn bedoeling. Maar je moeder is niet jong meer en ik wil haar verdriet besparen, snap je? Jij hebt haar al genoeg verdriet berokkend. Maar als er nog een sprankje flinkheid in je is Dick, begin je een nieuw leven en gedraagt je voortaan als een fatsoenlijk mensch. Opeens liet Dick zijn gedweeë houding varen en viel brutaal uit: Jij hoeft zoo'n groot woord niet te hebben over fatsoen, jij, die zelf Medina vermoord hebt. Och schei toch uit met dit onzin, zei Perris lachend. Je weet toch immers wel beter. Je weet toch net zoo goed als ik dat Mademoiselle Cibot hem vermoord heeft. Je hebt haar toch zeker wel gezien toen je door de struiken naar binnen gluurde? Zeker, erkende Dick, verwonderd over het feit, dat zijn aanstaande zwager de ware toedracht scheen te kennen. Zie je wel, wat klets je dan? merkte Perris gemoedelijk op. Hij wist uit het ver dere stilzwijgen van Dick nu ook, hetgeen hij reeds eerder vermoed had, dat Dick op het moment dat de lijst was weggeno men, niet meer waakzaam was geweest, an ders zou het genootschap Sir Gregory niet hebben ontvoerd om dat kostbare docu ment machtig te worden! Dat hij, over het geen hij wel gezien had, en waarmee hij Sir Gregory en Perris groote moeilijkheden had kunnen bereiden, gézwegen had, was duidelijk; door te spreken had hij ook zijn eigen veiligheid in gevaar gebracht! Toen Dick zijn toilet voltooid en wat ge geten en gedronken had, nam Perris hem mee naar buiten, nadat hij Hobson harte lijk had bedankt voor diens hulp. Op een hoek van een straat, zette hij Dick in een taxi. Het ga je goed, Dick, zei hij vriende lijk. Probeer een man te wordentoon je dankbaarheid! dat je zoo op het kantje af aan den dood ontsnapt bent. Ikik zal het probeeren, antwoord de Dick vaag. En ik dank je voor alles wat je voor mij gedaan hebt, voegde hij ef op hartelijken toon aan toe, adieu! Het was twee uur, toen Sir Gregory om zijn secretaris belde. Doe de deur achter je dicht en ga zitten, beval de millionnair joviaal, ik wacht met smart op een verkla ring. Van mijn ontsnapping? En van de rest! Door de hulp van Mademoiselle Cibot, ben ik gisteravond ontkomen. Van dat vrouwmensch? Enfin, we wis ten dat ze met die troep in relatie stond. Zij is. Sir Gregory, viel Perris zijn patroon waarschuwend in de rede. U zegt niets kwaads van haar of Ik zeg wat ik wil, begrepen. Je schijnt te vergeten Perris, dat je nu niet meer de baas over mij kunt spelen. Dat is iets, wat we later kunnen be spreken. Ik wilde u eigenlijk vertellen, dat Mademoiselle Cibot haar leven voor het mijne heeft opgeofferd. Is zij dood? vroeg Sir Gregory ver schrikt? Ja, zij heeft twee bommen gegooid in de kamer waar de leden van die bende een bijeenkomst hielden. Lieve deugd! Sir Gregory sprong van zijn stoel op. Het bericht dat het huis in de lucht is gevlogen, ging Perris kalm voort, staat in het ochtendblad. Dat heb ik gezien, maar dat verhaal van Mademoiselle stond er niet bij. Het huis was door een of anderen buitenlan der bewoond, nietwaar? Juist. Senor Sidonia of te wel Don Alfonso Guzman. Sir Gregory kon bijna geen woorden vinden, zoo verbaasd was hij door Perris' mededeeling. Maar waarom heeft die hen allemaal in de lucht laten vliegen en zichzelf op den koop toe? Ik denk dat Medina's ontrouw en dood haar tot die wanhoopsdaad gebracht heeft. Met uitzondering van het feit, dat Dick met hem mee gestuurd was om de lijst te halen, vertelde Perris Sir Gregory daarop alles tot in de kleinste bijzonderheden. Ik dacht er geen oogenblik aan om de lijst te geven als ik eenmaal vrij was, ein digde Perris. Die heb ik vanochtend naar Scotland Yard gestuurd. Ik geloof niet, Sir Gregory, dat u nog bang hoeft te zijn voor uw Grimson Bar schepen. In Engeland bestaat het El Nuestro Genootschap niet meer, en het zal niet lang duren of in Bar celona is de bende ook uitgeroeid. Dat is bepaald een verademing voor me, verklaarde Sir Gregory uit den grond van zijn hart. Maar nu moet je me nog eens wat anders vertellen; hoe kwam jij eigen lijk aan die lijst. Die heb ik op den grond gevonden, naast het lijk van Medina. Dus dan is de veronderstelling, die ik tegen juffrouw Drum heb uitgesproken en waar zij vreeselijk boos om was, inderdaad juist: namelijk, dat jij de moordenaar van Medina bent! Neen, antwoordde Perris met klem. Ik heb Medina niet vermoord! Maar jij moet het gedaan hebben, man Jij zegt zelf, dat je die lijst hebt opge raapt toen de Spanjaard dood op den grond lag. En u stond over het lijk gebogen toen ik binnen kwam, wierp Perris tegen. Dus jij beschuldigt mij nog steeds van den moord, terwijl je notabene het zelf ge daan hebt! riep Sir Gregory, rood van kwaadheid nu. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9