j| Administratie van vermogens WOENSDAG 23 MEI 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. PAG. 6 BUITENLAND DUITSCHLAND. DE N.S.D.A.P. EN DE KERK. Uitsluiting van lagere Instanties. De politieke politie van Beieren maakt bekend: De maatregelen van de districtsleiding der N.S.D.A.P. Schweinfurt tegen Katho lieke jeugdverenigingen berustten op een misverstand en1 zijn reeds opgeheven. Bij deze gelegenheid wordt met nadruk erop gewezen, dat tot het uitvaardigen van dergelijke maatregelen uitsluitend de staatsautoriteiten bevoegd zyn. Een niet-uitgezonden Pinksterpreek. Pinkster-Maandag zou bisschop dr. Ba res voor de radio spreken over het onder werp: „De heilige geest in de kerk". Nadat op 22 April het programma bij de radio commissie was ingediend, heeft op 15 Mei, naar het bisschoppelijke ordinariaat mede deelt, intendant Beumelberg geantwoord, dat hij zich genoodzaakt ziet mede te dee- len, dat de predicatie van den bisschop niet per radio kan worden verspreid. Zij was niet in overeenstemming te brengen met de algemeene richtlijnen, welke den radio intendant waren verstrekt. In een mededeeling van den rijks-radio- omroep wordt verklaard, dat volgens de opvatting van den intendant de radio in aangelegenheden het openbare leven be treffende principieel slechts beschikbaar is voor toespraken van de leden der rijksre- geering. Deze interpretatie wordt, volgens de mededeeling, in politiek, economisch en confessioneel opzicht onvoorwaardelijk ge handhaafd. Nadat het Ordinariaat het voor stel der omroepleiding, een anderen geeste lijke de predicatie te laten houden, van de hand had gewezen, heeft de omroepleiding aangeboden de predikatie van bisschop Ba res door een anderen geestelijke te laten voorlezen. De kerk heeft dit aanbod niet aangenomen en afgezien van het houden van de uitzending van een katholieke gods dienstoefening. De klokken te Traunstein mogen niet luiden. Op last van de kerkelijke autoriteiten te München mogen te Traunstein in Beieren de kerkklokken niet geluid worden en de kerkorgels niet bespeeld. Dit is de straf, die is opgelegd, daar de parochianen eeni- ge weken geleden hebben deelgenomen aan een demonstratie, welke gericht was tegen den vicaris, waarbij het balkon cn de ruiten van het huis werden vernield. OOSTENRIJK. FET KALMEERT DE TOERISTEN. „Voor de veiligheid In Oostenrijk is gezorgd". De minister voor Openbare Veiligheid, Fey, heeft in een onderhoud met een ver tegenwoordiger van het Oostenrijksche persbureau de volgende verklaring afge legd: „Naar aanleiding van de van officieele zijde gepubliceerde pogingen tot het plegen van aanslagen op de spoorlijnen, welke po gingen mislukt zyn en het verkeer op gee nerlei wijze in gevaar hebben gebracht, worden tendentieuze en leugenachtige be richten verspreid omtrent storing en be dreiging van het spoorwegverkeer te ont wrichten. In tegenstelling met deze berich ten kan geconstateerd worden, dat voor de veiligheid in Oostenrijk overal de meest afdoende maatregelen zijn genomen. Vreemdelingen kunnen dan ook in alle ge rustheid naar Oostenrijk komen, waar zij als steeds met de grootste voorkomendheid zullen worden ontvangen". SOCIALISTENLEIDERS LOS GELATEN. Evenwel beperkte vrijheid. Ter gelegenheid van het Pinksterfeest zijn verscheiden leiders der Oostenrijksche socialisten op vrije voeten gesteld. Onder hen bevinden zich de oud-burgemeester van Weenen, Seitz, de oud-bondskanselier Ren ner, de oud-wethouders van Financiën Breitner en Danneberg en een 60-tal lagere leiders. Naar verluidt, is aan deze invrijheidstel ling echter de voorwaarde verbonden, dat zij de plaats van hun inwoning niet mo gen verlaten, dat zij geen gebruik mogen maken van auto's of telefoon en dat zij hun correspondentie aan censuur moeten onder werpen. De sabotage der laatste dagen. In de districten Wels, Gmunden, Bad- Ischl en Ebensee zijn door de politie een paar honderd leden der Oostenrijksche na- tionaal-socialistische partij gearresteerd. Deze arrestaties worden in verband ge bracht met de spoorweg-aanslagen van Za terdag; van nationaal-socialistische zijde blijft men volhouden, dat deze aanslagen het werk zijn geweest van marxisten, die voor de Pinksterdagen verscheiden acties hadden voorbereid. Zoo waren in het Wie ner Wald op de boomen sovjet-sterren ge schilderd en op tal van wegen zag men het bekende teeken der drie pijlen. Op de Donau voeren voorts vouwbooten, met so cialistische spreuken beschilderd. Naar de Oostenrijksche persdienst meldt, hebben Zondag bij een betooging van het Vaderlandsche front te Scharding in Op- per-Oostenryk eenige incidenten plaatsge had. Toen de spreker, de gouverneur van Opper-Oostenrijk dr. Gleissner, het podium betrad, ontplofte er boven het terrein een papieren bom, die aan een luchtballon hing. Later werd een zes meter langen haken- kruisvlag ontplooid, die door vijf lucht ballons werd gedragen. Gedurende de be tooging werden nog twee bommen tot ont ploffing gebracht en een tweede haken- kruisvlag. ontplooid. Te Branau a. d. Inn werd Zaterdagnacht door ontploffingen aanzienlijke schade aangericht aan de stedelijke waterwerken; de aanslagen zouden aan communisten moe ten worden geweten. BULGARIJE. De greep naar de macht. EEN PARLEMENT VAN 100 LEDEN. „Het nieuwe regiem is hartelijk ontvangen". De vertegenwoordiger van United Press heeft een onderhoud gehad met den nieu wen Bulgaarschen premier, Georgief, die verklaarde, dat hij om het vaderland van een ramp te redden genoodzaakt is ge weest het bewind in handen te nemen. Het nieuwe regime aldus de premier, is zoo vriendelijk en hartelijk ontvangen, dat de staat van beleg in Sofia thans reeds kan worden opgeheven. Het Bulgaarsche parlement, dat door de nieuwe regeering is ontbonden, zal door een volksvertegenwoordiging van 100 le den worden vervangen. Het nieuwe kabinet heeft voor alle mi nisteries bezuinigingen ingevoerd en de salarissen der ministers met tweederden verlaagd. De minister van Financiën, Todorof, heeft aan een verslaggever van de te So fia verschijnende „Sora" een verklaring verstrekt over de voorbereiding en het tot stand komen van de regeering, dat zeer de aandacht heeft getrokken. De minister deelde mede, dat de staats greep zes maanden lang is voorbereid en volkomen geheim, gehouden kon worden. Alles was uitstekend georganiseerd en de voor den nacht van 18 op 19 Mei gegeven bevelen zijn op de minuut en zonder in cident uitgevoerd. De reeds ingevoerde en nog te verwachten hervormingen zijn ge- ruimen tijd vooraf voorbereid en zullen vooral op economisch gebied revolution- nair zijn. De samenstelling van het kabinet moet nog niet als definitief worden be schouwd. Verzet In Macedonische kringen. In Sofia is het thans kalm. In de Mace donische districten is de staat van beleg nog van kracht. Eenige Macedonische lei ders zouden zijn gearresteerd. Terwijl de bevolking, naar het zich laat aanzien, volkomen tevreden is met den nieuwen toestand, acht men het niet on mogelijk, dat een aantal oudere officieren wellicht met Macedonische steun, een te genactie zullen beginnen. NIEUWE BOODSCHAP VAN ROOSEVELT. 25 zilverdekking van den dollar. President Roosevelt heeft gisteren aldus meldt de Tel. zijn speciale zilver- boodschap aan het Congres doen toeko men. Hierin wordt voorgesteld, dat de re geering zilver zal aankoopen tegen den prijs van 50 dollar-cents per ounce voor binnenlandsch zilver met de bedoeling ook zilver te doen fungeeren als dekkingsma- taal van Amerika's geldwezen en wel in de verhouding van 25 zilver en 75 goud. Voorgesteld wordt een belasting van minstens 50 te heffen op de winsten op zilvertransacties. Uit de boodschap blijkt, dat de presi dent reeds met andere staten onderhande lingen heeft gevoerd met het doel een overeenkomst af te sluiten betreffende het gebruik van zilver naast goud als dek kingsmetaal. Tevens wordt thans bekend, dat de Schatkist reeds zilver naar verluidt 75 millioen ounces op de markten in het buitenland heeft aangekocht. Roosevelt verzocht verder om volmaakt om de bestaande zilvervoorraden over te nemen, welke niet voor industrieele doel einden noodig zijn. Hiervoor zal een rede lijke schadeloosstelling worden betaald. Bovendien vraagt de president volmachten voor de regeling van den in- en uitvoer van zilver en voor andere zilvertrans acties. Roosevelt legt er den nadruk op, dat een vermeerderd gebruik van zilver de eenige weg is die leiden zal naar een ge zond geldwezen, dat aan alle eischen vol doet en voegt hieraan toe, dat men sinds 1929 heeft kunnen bespeuren welk een waarde een vermeerdering van het gebruik van zilver zal hebben. Om dit te bereiken, blijkt echter, naast internationale samen werking, ook een onafhankelijke actie door de V. S. noodzakelijk te zijn, waar onder valt een versterking van de edel- metaalvoorraden, welke dienen voor de dekking van het Amerikaansche geldwe zen. Een gezamenlijke actie door alle naties of door ten minste een groote groep van staten zal noodzakelijk zijn indien uit eenige permanente waarde-meter welke zoowel goud als zilver zal omvatten, een wereld-standaard zal ontstaan. Ten einde dit te bereiken, moeten wij elke gelegenheid te baat nemen om tot een wereldovereenkomst te geraken. DE GODSDIENSTSTRIJD IN MEXICO. Priesters vluchten uit Sonora. De regeering van den Mexicaanschen staat Sonora heeft besloten alle kerken te sluiten, aangezien zij de geestelijkheid verantwoordelijk stelt voor de schoolsta king. Verscheiden priesters hebben thans een toevlucht gezocht in de grensstad Nogales. Talrijke Katholieken gaan over de grens, ten einde daar hun godsdienstplichten te vervullen. SPANJE. WORDT PRINS JUAN SPAANSCH TROONPRETENDENT? Ex-koning Alfonso zou niet meer willen terugkeeren. Uit betrouwbare bron komt het bericht, dat ex-koning Alfonso XIII van Spanje den leiders der Spaansche monarchisten een schrijven heeft gezonden, waarin hij hen er van in kennis stelt, dat hy niet voornemens is den Spaanschen troon we der te bestijgen. Tusschen de verschillen de monarchistische groepen zouden be sprekingen zijn aangevangen om tot over eenstemming te geraken om prins Juan tot souverein uit te roepen, ingeval de monarchie zou worden hersteld. BUITENL. BERICHTEN. TREINRAMP TE BARCELONA. 20 dooden, 25 zwaar gewonden. Twee treinen zijn in de buurt van het station van het dorp St. Boy della Bregat, bij Barcelona tegen elkaar gebotst. Het dorp vierde juist dien dag een plaat selijk feest. Een voor het vertrek gereed staande trein reed te vroeg weg, doordat de machi nist een fluitsignaal van 'n passagier aan hoorde voor het vertreksignaal van den stationschef. Eenige kilometers buiten het station kwam de trein in botsing met een anderen trein. Beide treinen werden ver pletterd. Reeds werden twintig dooden en 25 ern stig gewonden geborgen. Men vreest, dat zich onder de vernielde wagens nog meer slachtoffers bevinden. BLOEDIGE GEVECHTEN IN MINNEAPOLIS. Tientallen agenten en stakers gewond. Maandag zijn te Minneapolis politie agenten en stakende chauffeurs van vrachtauto's handgemaen geraakt. De gevechten waren zóó verbitterd, dat tientallen agenten en stakers werden ge wond en velen naar de ziekenhuizen moes ten worden gebracht. Met veel inspanning slaagde de politie er in, de stakers eindelijk terug te drij ven. Deze laatsten kwamen echter wederom bijeen en wachtten op versterkingen. Zij trachtten de af- en aanvoer van voedings middelen, welke aan bederf onderhevig waren en met vrachtauto's werden ver voerd, tegen te houden. Meer dan 45000 le den van de vakvereeniging van bouwar beiders hebben gestemd voor een sympa thiestaking met de chauffeurs. Deze solidariteitsstaking zou het geheele bouwbedrijf stopzetten. Ten einde dit te voorkomen, werden onderhandelingen ge voerd om een oplossing te vinden voor de ontstane conflicten. Nader wordt gemeld: De toestand in de staking is nog niet verbeterd. Het bestuur van den aannemersbond, die 35.000 werk lieden te werk stelt, heeft zich uitgespro ken voor een algemeene uitsluiting. Ook elders in het land blijven, volgens een telegram uit New-York de stakingen aanhouden. Langs de geheele Californische kust staat de scheepvaart vrijwel stil, behalve te San Diego. In Alabama hebben stakers een bom ge worpen in een mijn, die gelukkig geen slachtoffers heeft gemaakt. Ook op het postkantoor te New-York is een in een pakket verborgen bom ontploft. De hand van een postbeambte werd ver pletterd. Volgens de jongste berichten uit Minnea polis zijn bij de botsingen 31 hulpagenten en 13 stakers gekwetst, van wie eenigen zwaar. Een agent is aan zijn wonden over leden. GOKSPELEN IN ZEE GEWORPEN. De New-Yorksche politie heeft voor een waarde van 40.000 pond sterling aan gok spelen medegenomen naar zee en deze ver nietigd door ze overboord te zetten. Deze methode volgt men ook met in beslag ge nomen wapens. De politie heeft aldus gehandeld in ver band met een onlangs van kracht gewor den wet, welke het bezitten, verkoopen, in voorraad hebben, verhuren of vervoeren van dobbelspelen als misdrijf- beschouwt. De meeste spelen werden in beslag geno men tijdens huiszoekingen bij de fabrikan ten er van. De verhuizing van de spelen was een heel werk, waarbij de politie nog door andere officieele instanties moest worden geassisteerd. UIT DE OMGEVING WARMOND. Bij een jubileum. Gisteren was het juist 121/, jaar geleden, dat de heer Alb. Oudshoorn de bij alle wa tersportliefhebbers bekende jachthaven 't Fort in exploitatie nam. Zij, die Warmond kennen van voor dien tijd, zullen zich nog goed herinneren, dat, wat thans een van de best geoutilleerde jachthavens van Neder land is, niets anders was dan een complex weilanden, omgeven door sdooten, waarin met welwillende toestemming van den heer Ouddhoom vele waiberspocrtmensohen hun bootjes meerden. Wij hebben van deze ge legenheid gebruik gemaakt om den heer Oudshoorn een bezoek te brengen en heb ben hem verzocht iets meer te willen ver tellen van de watersport, welke in ons land thans zulk een' hoogtij viert. Wij werden ontvangen in een kamer overvol van bloemen en de hieraan aange hechte felicitatiebrieven spraken van groote lof en waardeering voor alles wat de heer Oudshoorn voor de watersport heeft ge daan en tot stand heeft gebracht. „Als wij ons goed herinneren", zoo be gonnen wij, „heeft U tooh eerst tal van jaren het boerenbedrijf uitgeoefend". „Ja", hernam de heer Oudshoorn, „dit is inderdaad het geval, ofschoon ik aan dit bedrijf nooit mijn volle persoonlijkheid en mijn volle energie heb kunnen geven, om de eenvoudige reden, dat ik mij in dit be drijf niet thuis voelde. Ik heb, zooals U te recht hebt opgemerkt, in mijn onmiddel lijke omgeving de opkomst, groei en bloei van de watersport medegemaakt en bij mij zelf dacht ik: „Hier ligt nu je kans", te meer, dat ik geen andere mogelijkheid zag om uit het boerenbedrijf te komen. Ik heb myn idee tot het in exploitatie brengen van een jachthaven voorgelegd aan mijn vader. Hij als eigenaar van de gronden moest hier voor toch toestemming geven. Ik kan hem niet genoeg dankbaar zijn, dat hij aan mijn wenschen is tegemoet gekomen, temeer, daar ik weet dat veel van mijn plannen voor hem illusoir waren en het door hem opgezette en tot groei gebrachte bedrijf hem na aan het hart lag. Jammer dat hij een en ander niet heeft kunnen beleven. Ook wil ik hier openlijk mijn dank uitspre ken voor de groote toewijding waarop in al die jaren mijn personeel mij terzijde heeft gestaan en het doet mij goed na al die jaren te kunnen constateeren, dat onze onderlinge verhouding niets te wenschen overlaat. Trouwens, het is mijn vaste over tuiging, dat een goede verhouding tusschen werkgever en werknemer een onmisbare factor is voor den bloei van een zaak. Ik heb dan ook niet geaarzeld, aan mijn per soneel voor deze toewijding hartelijk dank te zeggen en ik zal van deze gelegenheid zeer zeker gebruik maken op daadwerke lijke wijze mijn dankbaarheid te toonen. „Wat is uw meenin.g", zoo vroegen wij den heer Oudshoorn, „over de toekomst van de watersport. Is, zooais wij meermalen heb ben hooren beweren, het peil gezakt?" Een kleine flikkering in de oogen be wees ons, dat wij hier iets hadden aange roerd, dat hem verontwaardigde. „Dit moet ik met de meeste stelligheid tegenspreken", zoo klonk het. „In al de jaren van mijn bedrijf heeft het gehalte van de watersportbeoefenaars niets inge boet en het duidelijkste bewijs hiervan is, dat ik ook nu nog bijna alle watersportbe oefenaars onder mijn oliëntele tel, die ik 121/, jaar geleden ook had. Dat deze con clusie zoo dikwijls getrokken wordt, vindt voor een groot deel zeer zeker zijn oorzaak in de omstandigheid, dat de watersport ook ingang heeft gevonden bij de minder goed gesitueerden. Hierbij wil ik wijzen op de vele kano's, die onze plassen bevolken. Doch deze conclusie is zeer ten onrechte". „Dus U denkt", vroegen^ wij verder, „dat Warmond wel vaart bij cfe watersport en nog een goede toekomst tegemoet gaat?" Weer een schittering in de oogen en dan klinkt het spontaan „Ja. Laat Warmond dit toch vooral goed begrijpen. Een groeiende en bloeiende watersport is een belang, een groot belang voor Warmond, niet het minst voor den middenstand. Ik betreur het daar om nog steeds, dat het Gemeentelijk Bu reau voor Vreemdelingenverkeer, hetwelk toch zoo'n groot en nuttig werk had kun nen verrichten, geen levensvatbaarheid bleek te bezitten, en dat hiervan de oorzaak was: de slechte medewerking van den .mid denstand. Ik ben er van overtuigd, dat een Vereeniging van Vreemdelingenverkeer voor Warmond een onontbeerlijke instel ling is en ik hoop dat. ook de middenstand eens tot dit inzicht zal komen. Het zou zijn een inzicht van wijs beleid". Gaarne hadden wij nog meer vernomen van hem, die de watersport doch ook het belang van Warmond zoo na aan het hart ligt, doch wij hadden reeds te veel tijd van hem gevorderd. In de andere kamer ston den weer velen te wachten, die hem gaarne hunne geluk wenschen met dit jubilé wal den aanbieden, dus trokken wij ons beschei den terug. Met die gulle hartelijkheid, die hem bemind heeft gemaakt bij alle water- 6porbmenschen doch ook bij de ingezete nen, nam hij afscheid van ons, by ons den Indruk achterlatende, dat hier iemand had gesproken wiens energie en ondernemings geest eerbeid afdwong, een inwoner, waar op Warmond fier en trotsch kan zijn. Wij sluiten ons gaarne aan bij de waar deering, door ooizen corr. in bovenstaand interview uitgesproken, voor den bij vele watersport-liefhebbers bekenden heer Alb. Oudshoorn te Warmond. Maar wij mogen dit interview toch niet laten passeeren, zonder te getuigen van een ernstig meenimgsverschil tusschen den heer Oudshoorn en ons. Als de heer Oudshoorn verklaart, dat „het gehalte van de watersport-beoefenaars niet (heeft) ingeboet", dan moeten w ij dat •weerspreken, wij aarzelen niet, zulks te doen, ondanks het feit, dat de heer Ouds hoorn zoo héél veel meer van den feite lijken toestand weet, dan wij. Wij kunnen echter onze meening laten bevestigen door iemand, die niet minder op de hoogte is dan de heer Oudshoorn, wiens kennis in zake watersport door niemand in twyfel zal worden getrokken, nJ. ïr. J. Loeff, die in de Waterkampioen van 17 Nov. 1933 om. schrijft: De dagbladen beriohten een mi nisterieel rondschrijven aan de gemeen tebesturen, waarin het nemen van maatregelen wordt gevraagd tegen on welvoeglijke kleeding. Dat tegen on- welvoeglij'kheden van welken aard ook gewaakt wordt, kunnen wij toejuichen, maar, dat dergelijke maatregelen noo dig blijken ook in verband met het op treden van beoefenaren der watereport maakt ons heel wat minder enthousiast. Immers bedoeld rondschrijven zegt o.a.: „In den afgeloopen zomer hebben zich op vele plaatsen excessen geopen baard in het strand- en badleven en bij de beoefening van de watersport. Deze excessen bestonden voornamelijk hier uit, dat personen zich in het openbaar vertoonden in een kleedij, welke den toets zelfs eener zeer gematigde ctritiek op het punt van welvoegelijkheid niet kon doorstaan. Zulks schept het gevaar, dat de grondslag wortd gelegd voor een steeds meer om zich heen grijpende zedenverwildering. In het algemeen is daartegen onvol doende opgetreden". Nu zal men vragen: hebben de wa- tersportmenschen het daar nu naar ge maakt? En dan spijt het mij, dat ik niet anders kan antwoorden dan: ja (aldus ir. J. Loeff). Ir. J. Loeff is dus wel degelijk van mee ning, dat, helaas, het peil van de water sport-beoefenaars is gezakt. Niet omdat deze sport „ook ingang heeft gevonden bij de minder goed gesitueerden"; natuurlijk, niet daarom. In de oogen van weidenkenden zakt niet dóardoor het peil. Maar omdat steeds meerderen bij de watersport de eischen van fatsoen, van goede zeden, van moraal negeeren en opzij schuiven, zóó, dat ook een watersportman als ir. Loeff (mode-redaoteur van „De Wa terkampioen") in hetzelfde hier geciteerde artikel schrijft, dat hij zich „herhaal delijk" heeft „geërgerd". VOORHOUT. AANBESTEDING R.K. JONGENSSCHOOL Laagste inschrijver 23.589. Zaterdagmorgen heersohte er in en om het Parochiehuis alhier een gezellige druk te. Vele aannemers waren aldaar tesamen gekomen om eenige nadere bijzonderheden te vernemen over den toestand en andere aanwijzingen die den architect zou geven, te komen beluisteren. Dinsdagmorgen 'had de openbaarmaking der inschrijving plaats waarbij zeer vele aannemers en toeschouwers tegenwoordig waren. Circa 30 aannemers hadden Zater dag geteekend dat zij van den toestand van zaken op de hoogte waren, terwijl thans 23 inschrijvingen waren binnengekomen, in de volgende volgorde: N.V. Aaninemingsmaatsohappij v/h G. Nollen, Den Haag 31.990 C. M. Deerenberg, Alphen aan den Rijn 29.107 C. J. Kiöbêrt, Sassenheim 28.882 A. J. de Beus, Uithoorn 28.790 Gebr. A. J. Th. Schouten, Delft 28.628 N.V. „Bouwbedrijf" v/h S. Over toom Zn., Hiilegersberg 28.425 E. van Breukölen, Den Haag 28.300 F. C. Kokshoorn, Voorburg 28.100 Kuipers Kleppers, Schiedam 28.000 A. M. de Korte, Gouda „27.997 A. Vooaxiouw, Zoeterwoude 27.500 H. A. J. Rooijers, Noordwijk 27.500 Th. Reeuwijk, Sassenheim 27.468 J. Wittebrood, Beemster 27.100 F. de Kleijai, Den Haag 26.819 A. Meeuwiissen, Lisse 26.700 N.V. Gebr. Van Lieshout, Uitrecht 26.690 J. P. A. Nelissen, Haarlem 26.425 Fa. Gebr. Van den Putten, Heem stede 25.325 C. J. van Valderen, Leiden 24.300 Aannemers Maatschappen „Noord- Holland" te Heemskerk 24.140 Fa N. Cobelens Zn, te Haarlem 23.650 L. P. H. Vester te Voorhout 23.589 Hierna werden eenige besprekingen ge voerd met de laagste inschrijvers en werd tenslotte de bouw der nieuwe R. K. Lagere Jongensschool opgedragen aan den Vocxr- houitschen aamnemer L. P. H. Vester, als zijnde de laagste inschrijver. Laten wij wenschen en vertrouwen, dat door dit werk voor niet al te korten tijd heel wat werk- loozen emplooy zullen kunnen vinden, om de last wat minder op de schouders der ge meente te laten drukken. Diefstal. Bij de politie werd aangifte gedaan van de vermissing van een heeren rijwiel. Tijdens de aan de Oude Heerenweg alhier gehouden z.g. groene bollenveöling, is een rijwiel toebehoorende aan den heer A. tet Noordwijk op tot nu toe onverklaar bare wijze ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. STOMPWIJK. Geboren: Theodora Johanna, z. van A. P. van Meurs en C. Opdam Leendert Marinus, z. van C. Oostwouder en H. v. d. aBn Antonia Theodora Ludwina, d. van Th. Knijnenburg en P. M. Th. Vogelaar Cornelia Angenita, d. van W. J. van San ten en M. J. C. Komen Johannes Marti- nus, z. van J. N. v. d. Helm en P. F. Bolle- boom. Ondertrouwd: P. Blokland en J. Th. v. d. Meer. Gehuwd: H. J. v. d. Burg en A. Cl Waayer.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 6