V70ENSDAG 23 MEI 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD. PAG. 3 wenscHte gevolg hebben gehad daar de paarden op elkander trekken en niet zoo gemakkelijk afzon f rlijk tot stilstand kun nen worden gebracht. De advocaat-generaal die in zijn requisi toir de situatie ter plaatse naging, betoog de, dat de tram reed met lichten, die onge veer over een afstand van 70 m. hun schijn sel vooruitwierpen. Vast staat volgens spr., dat men hier te doen heeft met een aaneengesloten colon ne met een onderiingen afstand van nog géén vijf pas. Vervolgens stelde spr. de vraag, of het niet op wacht stellen van een der man schappen de schuld van verdachtp ver mindert of wegneemt. Verdachte's stelling is, dat een colonne wordt afgebroken, zoo dra een tram nadert. Wat de afstand tusschen het 11e caisson en de naderende tram betrafi, wees de ad vocaat op de verklaringen van den wacht meester Koemans, die volkomen bevoegd was het bevel *ot doorrijden te geven en volgens wiens vavklaringen de tram meer malen wacht om een colonne gelegenheid tot voorbijtrekken te geven. De voorstelling van zaken door verdach te kan naar sprekers Inzicht niet worden aanvaard. Naar uit alle omstandigheden is gebleken heeft deze op de tram staan suffen en heeft daardoor een dergelijke aaneengesloten colonne niet opgemerkt. Spr .achtte hier grove schuld aanwezig, weshalve hij concludeerde tot vernietiging van het vrijsprekend vonnis en tot veroor deeling van den verdachts tot 3 maanden hechtenis, conform den eisch van het O. M. in eersten aanleg. Na het pleidooi van den vsrdediger, Mr. Waslander volgde nog re- en dupliek waar op het Hof het arrest bepaalde over 14 LAND- EN TUINBOUW Crisis-Rundvee-Centrale. .WAT IEDERE NEDERLANDSCHE VEE FOKKER, VEEHOUDER OF VEE HANDELAAR VAN DE TEELT REGELING BEHOORT TE WETEN. Vanaf 15 Mei 1934 moeten, behoudens de onder IV nog nader aan te geven'uitzonde ringen, alle mannelijke, al dan niet gecas treerde, runderen met een gewicht van 60 200 K.G. voorzien zijn van een identi teitsbewijs, terwijl vanaf 1 Juli 1934 het zelfde geldt voor alle vrouwelijke runde ren met een gewicht van 100170 K.G. Het ligt hierbfj in de bedoeling de maxi male grensgewichten voor de stierkalve ren op 1 Augustus en 1 November 1934 te verhoogen tot respectievelijk 250 en 300 K.G. en voor de vaarskalveren op 1 Sep tember en 1 November 1934 tot respectie velijk 210 en 250 K.G. Deze bepaling geldt zoowel voor de, in het navolgende onder I, te bespreken groep der vaarskalveren en ongeregistreerde stierkalveren, waarvan het toegewezen aantal inmiddels reeds aan de fokkers is medegedeeld, als voor de eveneens nog nader te noemen groepen II, de toegela ten geregistreerde stierkalveren, en II, de meerwaardige vaarskalveren, behoorende tot door de Crisis-Rundveecentrale erken de veestapels. In dit verband dient er met nadruk op gewezen te worden, dat het niet in de be doeling van de Crisis-Rundvee-Centrale ligt, om de overtollige kalveren over te ne men. I. De vaarskalveren en onge- registreerde stierkalveren. Zooals wel reeds voldoende bekend zal zijn, wordt het aan den fokker overgela ten te bepalen hoeveel stuks vaarskalve ren en "hoeveel ongeregistreerde stierkalve ren door hem binnen Het hem toegewezen totale aantal zullen worden aangehouden. De voor deze dieren benoodigde identi teitskaarten kunnen verkregen worden door een opgave aan den Districts-Secreta- ris, aan welke opgave het vei'schuldigde bedrag van 0.75 per dier dient te worden toegevoegd. Door den Secretaris wordt aan de opgave gecontroleerd, of het toe gestane aantal kalveren niet is overschre den, waarna hij deze opgave doorzendt aan den schetser. Nadat door den laat ste de betreffende kalveren geschetst zijn, dient hij deze schetsen in bij de Geweste lijke Rundvee-Centrale, welke vervolgens de identiteitskaarten aan den betrokken veefokker doet toekomen. Behalve het toegewezen aantal vaars kalveren en ongeregistreerde stierkalveren zal gelegenheid gegeven worden boven dit aantal nog toegelaten geregistreerde stier kalveren en meerwaardige vaarskalveren, behoorende tot door de Crisis-Runveecen- trale erkende veestapels, aan te houden. n. De toegelaten geregistreer de stierkalveren. Als geregistreerde stierkalveren worden in dit verband aangemerkt die stierkalve ren, welke zijn ingeschreven in een der re gisters van het Nederlandsche Rundvee stamboek, het Friesch Rundveestamboek, het Groninger Blaarkop Rundveestamboek of een door een der Provinciale commissies voor de bevordering van Rijkswege van de veefokkerij erkende fokvereenigingen, zal een zoodanig geregistreerd stierkalf worden toegelaten, dan dienen de melklijs- ten van de moeder of eventueel die van de beide grootmoeders aan bepaalde, reeds vroeger gepubliceerde, minimumeischen te voldoen. Melklijsten met een gemiddeld vetgehalte beneden 3 pet. zullen daarbij in alle gevallen als onvoldoende worden aan gemerkt. Inzake de melklijsten der moe ders wordt verlangd, 'dat tenminste de kleinste helft van de lijsten, welke aanwe zig kunnen zijn, de gestelde eischen zal in willigen. Een uitzondering wordt hierbij gemaakt voor moeders als eerste- of twee- dekalfskoeien, die nog geen melklijst kun nen hebben, in welk geval beide grootmoe ders aan de bedoelde productie-eischen dienen te voldoen, alsmede voor de als tweedekalfskoeien, wier eenige voorhan den melklijst door bijzondere omstandig heden onvoldoende te noemen is, in welk laatste geval alle lijsten van de beide grootmoeders, welke door den hoofdcontro ledienst op de melkcontrole in de betrok ken provincie normaal geacht worden, het in de eischen vermelde minimum zullen moeten overschrijden. Wat betreft de stamboekstierkalveren wordt door het betrokken stamboek bij iedere geboorteopgave nagegaan, of het betreffende kalf toegelaten kan worden. Het resultaat van dit onderzoek wordt medegedeeld aan de daarvoor aangewe zen Gewestelijke Rundveecentrale, welke bij een gunstig rapport vervolgens het identiteitsbewijs aan den eigenaar doet toekomen. Wil men een fokvereenigings- stierkalf toegelaten zien om zoodoende in de gelegenheid gesteld te worden dit kalf boven het toegewezen aantal te kunnen aanhouden, dan vrage men voor dit doel een formulier aan bij den Districts-Secre- taris. Na de benoodigde gegevens te hebben ingevuld wordt dit formulier gezonden aan den secretaris van de Fokvereeniging, waarbij de betrokken eigenaar aangesloten is. Deze secretaris doet het formulier, na dit gecontroleerd en eventueel van nog ont brekende gegevens voorzien te hebben, toe komen aan den Hoofdcontrole-dienst in zijn gebied. Wordt hier geconstateerd, dat het kalf aan de door de Crisis-Runveecentrale gestelde eischen voldoet, dan volgt door zending aan de Gewestelijke Rundveecen trale, welke dan tot afgifte van een identi teitsbewijs kan overgaan. Voor de identiteitsbewijzen van toegela ten geregistreerde stierkalveren is men 0.75 per stuk verschuldigd. m. De meerwaardige vaars kalveren, behoorende tot door de Crisis-Rundvee-Centrale er kende veestapels. Slechts eigenaren van door de Crisis- Rundvee-Centrale op voordracht van een der Gewestelijke Rundvee-Centrales er kende stamboekveestapels, fokvereenigings- veestapels of tuberculose-vrije veestapels zijn gerechtigd vaarskalveren, voorzien van een identiteitsbewijs^ boven het oorspron kelijk toegewezen aantal aan te houden. De eischen, welke voor erkenning aan deze stapels gesteld worden, zijn: le. voor. wat betreft een stamboekvee stapel, dat a. minstens 3/4 deel van den fokvee- stapel bestaat uit in een der reeds genoem de Stamboeken geregistreerde dieren, b. gedurerfde minstens de drie laatst verloopen jaren een geregeld toegepaste algemeene melkcontrole bij dezen stapel heeft plaats gehad en dat in hetzelfde tijdsbestek uitsluitend is gewerkt met voorloopig of definitief ingeschreven stam boekstieren, dan wel met stieren, die ge primeerd zijn door een der Provinciale commissies voor de bevordering van Rijks wege van de veefokkerij. Bestaat de stapel nog geen drie jaren, dan wordt bovenvermelde eisch in dezen zin gewijzigd, dat in een zoodanig geval verlangd wordt, dat de stapel uitsluitend bestaat uit gecontroleerde dieren en (of) uit dieren, waarvan de moeders gecontro leerd zijn, terwijl de algemeene melkcon trole bij de inrichting onmiddellijk werd of, en dit geldt uiteraard voor geval het bedrijf nog moet worden ingericht, zal worden ingevoerd, en vanaf dit tijdstip daarenboven alleen de hiervoor omschre ven stieren zijn of zullen worden aange wend. 2e. voor wat betreft een fokvereeni- gingsveestapel, dat a. de fokveestapel uitsluitend is samen gesteld uit bijeen, door een der Provin ciale commissieën voor de bevordering van Rijkswege vap de veefokkerij erken de, fokvereeniging geregistreerde dieren, b. van le. 3e. voor wat betreft een tuberculose- vrije veestapel, dat a. de eigenaar lid is van een door de Crisis-Rundveecentrale erkende rundertu- berculosebestrijdingsorganisatie, b. blijkens yeen door deze organisatie afgegeven en door den betrokken Inspec teur van den Veeartsenijkundigen dienst gefiatteerde Vérklaring, dat gedurende de twee laatst verloopen jaren in den vee stapel geen reactiedieren boven den leef tijd van 1 jaar zijn voorgekomen en dat ook geen andere vorm van tuberculose is geconstateerd, c. bij voorkomen van een reactie-dier beneden den leeftijd van 1 jaar dit dier ten spoedigste uit het bedrijf is of zal worden verwijderd. Vaarskalveren van stamboekveestapels worden als meerwaardig beschouwd, als zij zijn volbloed stamboekkalveren, wel ker moeders of eventueel welker beide grootmoeders een zoodanige productie hebben getoond, dat de grootste helft van de melkstaten, welke aanwezig kunnen zijn, voldoet aan de eischen, welke ver meld werden ten aanzien van de moeders of grootmoeders van toegelaten geregis treerde stierkalveren. Meerwaardige vaarskalveren van fok- vereenigings-veestapels dienen ingeschre ven te zijn in het Register van jongvee van een, door een der Provinciale com- missiën voor de bevordering van Rijkswege van de veefokkerij erkende, fokvereeni ging, terwijl alle melkstaten van de moe ders of eventueel van de beide grootmoe ders, welke aanwezig kunnen zijn en vol gens het oordeel van den Hoofdcontrole dienst op de melkcontrole normaal ge acht worden, moeten voldoen aan de voor toegelaten geregistreerde stierkalveren ge stelde eischen. Wil men een kalf uit een tuberculose- vrijen veestapel als meerwaardig erkend zien, dan dient een door den betrokken Inspecteur van den Veeartsenijkundigen Dienst gefiatteerd bewijs overgelegd te worden, dat het kalf uit den betreffenden veestapel afkomstig is, en dat zijn aan houden gunstig te achten is voor de tuber culosebestrijding in dezen veestapel. Zoowel het verzoek om erkenning van een veestapel als de aanvrage van identi teitsbewijzen op, voor deze bedrijven bo ventallig aan te houden vaarskalveren, dient gericht te worden tot de Geweste lijke Rundveecentrale. Voor deze identiteitsbewijzen is men 20.per stuk verschuldigd. Wat betreft de boventallig aan te hou den vaarskalveren van stamboekvee- of fokvereenigingsveestapels, moet de aan vrage van een identiteitsbewijs vergezeld gaan van een verklaring van Stamboek of Hoofdcontroledienst, dat de betreffende dieren aan de gestelde eischen voldoen, terwijl voor de afgifte van identiteitsbe wijzen ten behoeve van tot tuberculose- vrije stapels behoorende boventallige vaarskalveren de hiervoor reeds omschre ven, door den betrokken Inspecteur van den Veeartsenijkundigen Dienst gefiat teerde verklaring vei'langd wordt. Ter voorkoming van misverstand zij met klem hieraan toegevoegd, dat het voor het verkrijgen van identiteitsbewijzen voor meerwaardige vaarskalveren, aan te houden boven het oorspronkelijk toege wezen aantal, niet alleen noodzakelijk is, dat deze kalveren aan de hiervoor ver melde voorwaarden voldoen en daaren boven op het bedrijf van den aanvrager geboren moeten zijn, doch dat daarvoor ook ten aanzien van de overige, dus van de oorspronkelijk toegewezen, kalveren beide bovengenoemde eischen ingewilligd moeten kunnen worden. Mede dient mededeeling gedaan te wor den van de mogelijkheid tot inwisselen van identiteitsbewijzen. Tot 1 Januari 1935 wordt namelijk de gelegenheid geboden identiteitsbewijzen van vaarskalveren bij de Gewestelijke Rundveecentrale in te wisselen tegen die van andere vaarskal veren. Wat betreft de inwisselbaarheid van de identiteitsbewijzen van stierkalve ren is het volgende vastgesteld. Indien aan een veehouder 5 of minder kalveren zijn toegewezen, kan hij tot 1 Januari 1935 het identitetisbewijs van 1 stierkalf inrui len tegen dat van een ander stierkalf of van een vaarskalf. Bij een toewijzing van 6 of meer kalveren kunnen daarentegen de identiteitsbewijzen van 2 stierkalveren ingewisseld worden tegen die van andere kalveren. Identiteitsbewijzen kunnen al leen dan ingewisseld worden, wanneer het bewijs wordt overgelegd, dat de kalveren waarbij zij behoor en, zijn gestorven of ge slacht. De identiteitsbewijzen van geregis treerde stierkalveren kunnen echter niet ingewisseld worden. j IV. Zonder identiteitsbewijs mogen vooralsnog worden aangehouden: le. 1 kalf per aangeslotene ten behoeve van de selectie. Is 1 vaarskalf of ongere gistreerd stierkalf aan den betrokkene toegewezen, welk kalf dus door een iden- teitsbewijs gedekt dient te zijn, dan mag daarenboven 1 kalf zonder identiteitsbe wijs worden aangehouden tot en met 31 Augustus 1934. Zijn 2 of 3 vaarskalveren en/of ongeregistreerde stierkalveren toe gewezen, dan mag- tot en met 30 Septem ber 1934 bovendien 1 kalf zonder identi teitsbewijs worden gehouden, terwijl het bij een toewijzing van meer dan 3 vaars kalveren en/of ongeregistreerde stierkal veren geoorloofd is tot en met 31 October 1 kalf zonder identiteitsbewijs op het be drijf te hebben. Is geen kalf toegewezen, dan mag ook geen kalf zonder identiteits bewijs worden aangehouden. 2e. Mestkalveren. Als mestkalveren zul len bij de controle alleen worden erkend die kalveren, waarvan mestvergun- n i n g e n kunnen worden overgelegd. Deze mestvergunningen, welke door den aangeslotene bij den Districts-Secretaris kunnen worden aangevraagd, worden door de Gewestelijke Rundveecentrale tegen vergoeding van 0.25 per stuk voor een tijdsduur van ten hoogste 3 maanden uit sluitend afgegeven ten behoeve van pas geboren kalveren, die vanaf de geboorte worden gevoed met alleen volle melk of met meerendeels volle melk en verder hoofdzakelijk ondermelk. Deze mestkal veren behoeven niet geschetst te worden, doch worden op de mest vergunning zoo nauwkeurig mogelijk omschreven. Hou ders van mestvergunningen, zijn verplicht bij verkoop van gemeste kalveren de be treffende vergunning binnen ten hoogste 8 dagen weder in te leveren. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Hermanus Jacobus, z. van P. Tuinhof de Moed en C. Snelders Piet, z. van P. v. d. Zwart en L. A. Franken Leonard us Johannes, z. van L. M. Coppens en K. B. Teering Hendrika, d. van H. E. v. Vonno en J. J. Reints Cornelia Jo- hanan, d. van W. Lomeyer en A. Dam Jan, z. van P. Verboon en C. J. Prins Jaantje, d. van D. Kesting en H. M. Wies Teunis, z. van T. v. Leeuwen en J. E. v. As Johannes, z. van J. Honsbeek en A. Thiel Hanny Albertina, d. van H. L. A. Gimberg en M. B. A. Groeneveld Mat- theus, z. van G. v. Leeuwen en M. W. Kramp Mattheus, z. van W. A. Stok- huijzen en J. C. v. Leeuwen Catharina Wilhelmina Cornelia, d. van P. Poeliejoe en C. Cornelisse. Overleden: J. P. Verhagen wedn. 83 j. C. A. K. Jackson m. 73 j. W. F. Pauw m. 78 j. G. v. Geelen-v. Hofwegen 72 j. SPORT POSTDUIVEN Leidsche Postduivenclub. In verband met de Nationale Vlucht van Noyon op Zondag a.s. wordt de eerste ste delijke vlucht gehouden vanaf Pt. St. Ma- xence op 3 Juni a.s. Inkorven op 1 Juni in lokaal L. P. C. Regeling der klokken zoo als gebruikelijk bij groepsconcoursen. LAATSTE BERICHTEN LEIDEN. TENTOONSTELLING SIMAVI. Hedenmiddag te half drie is in de groote zaal van het Nutsgebouw een tentoonstel ling geopend vèn Simavi (Steun in medi sche aangelegenheden voor inheemschen). Behalve de burgemeester, die de ten toonstelling officieel zou openen, waren o.m. aanwezig mr. P. J. Idenburg, secreta ris van het College van Curatoren der Leidsche universiteit, verschillende pro fessoren, doctoren enz. De w.n. voorzitter van het propaganda- comité der afdeeling Leiden en Omstre ken, dr. C. J. v. d. Klaauw, heette hen al len hartelijk welkom, in het bijzonder den burgemeester, eere-voorzitter van het co mité, den heer A. J. Berman uit Haarlem, secretaris van de Propaganda, die het hoofdbestuur van Simavi vertegenwoor digde en met den heer v. Thiel voor het ar- rangeeren der tentoonstelling had gezorgd. Spr. hoopte, dat deze tentoonstelling ertoe moge bijdragen, dat allen propagandisten zullen worden van Simavi, tot hulp van de lijdende menschheid in Ned. Oost- en West- j Indië. I Hierna was het woord aan den burge- meester, mr. A. van de Sande Bakhuyzen, die erop wees, dat tegenwoordig de be langstelling der overheid voor heel wat za ken wordt gevraagd en welke zich dan op tal van manieren moet uiten. Er is hieraan zelfs een teveel. Maar er zijn in de zaken, die belangstelling vragen, graden. Er is meer en minder wenschelijk. De actie van Simavi beschouwend, meent spr. te mo gen zeggen, dat deze actie onvoorwaarde lijk aanspraak op hulp mag hebben. Simavi, uitgaande van de Protestantsche zendingsvereenigingen, verleent financiee- len steun aan de medische zending. Deze hulp wordt niet altijd door de In landers gevraagd, maar het Hollandsche geweten is het, dat deze vraag, die anders tót ons gericht zou kunnen worden, beant woordt. Holland heeft verplichtingen tegenover Indië en komt deze na, zooveel als in zijn vermogen is. Medische hulp is noodig in Indië1 geneesheer is er op 44000 bewoners; in Ne derland is er 1 op 1800. Er komen in Indië tal van ziekten voor, waartegen geneesmiddelen bestaan. Zij worden veelal niet aangewend, öf omdat niet om hulp gevraagd wordt, óf omdat de medische hulp te gering is. Er zijn mid delen tegen mijnworm, builenpest, malaria, cholera, enz. maar ze kunnen in Indië dik wijls niet aangewend worden omdat er geen geld genoeg is. Spr. noemt ten slotte het werk van Si mavi een der meest aantrekkelijke sociale werken en hij roept alle ingezetenen op dezer dagen 'n bezoek te brengen aan de in het Nutsgebouw georganiseerde tentoon stelling. De heer A. J. Berhian dankte den bur gemeester voor zijn hartelijke woorden, zijn vreugde erover uitend, dat het particulier initiatief de taak der overheid zoo voor treffelijk aanvult, terwijl* hij den wensch uit, dat deze tentoonstelling een succes moge worden. Hierna hield de heer Berman een inlei ding over hetgeen deze tentoonstelling zoo al aan wetenswaardigs bevat. TELEGRAMMEN DE PAUS NAAR CASTEL GANDOLFO. ROME, 23 Mei. (V.D.) Hedenmorgen om 8 uur is de Paus per auto vertrokken naar Castel Gandolfo, teneinde aldaar de restau ratiewerkzaamheden aan het Pauselijk Pa leis, waar hij in Juli zijn intrek zal nemen, te bekijken. DE NAZI'S EN DE KATHOLIEKE JEUGD. MüNCHEN, 23 Mei. (V.D.) In de Beier- sche provincie Schwaben zijn alle unifor men en is iedere sport verboden aan de Katholieke jeugdorganisaties, met inbegrip van die welke door Kardinaal Faulhaber tijdens zijn onderhoud met den Beierschen Minister van Buitenlandsche Zaken Wag ner op 28 Februari j.l. genoemd zijn als ge waarborgd te worden door artikel 31 van het concordaat. BIOSCOPEN. Trianon: Goedgekeurd. Casino: Goedgekeurd. Luxor: /Volwassenen. Roxy: Volwassenen. OVERSTROOMINGEN IN CHILI. SANTIAGO, 23 Mei. (V.D.) Door den ge weldigen regenval welke nu reeds gedu rende vier dagen in een groot gedeelte des lands aanhoudt, zijn groote overstroo mingen ontstaan, o.m. in de provincie Co- quimbo. In Andacollo hebben twintig per sonen tengevolge van het hooge water het leven verloren. HONGERSNOOD IN TURKESTAN. LONDEN, 23 Mei. (V.D.) De „Times" verneemt uit Teheran dat aldaar in den loop van de laatste 18 maanden een groot aantal uitwijkelingen over de grens naar Meshed zijn gekomen, vluchtende voor in Turkestan heerschende hongersnood. De vluchtelingen vertellen, dat al hun vee omgekomen is en dat zij volkomen geruï neerd zijn. In totaal zijn ongeveer 30.000 personen Perzië binnengekomen. De regee ring heeft hen voortdurend uit de grens streken weggehaald en hun ter vestiging terreinen aangewezen in het binnenland, welke nog onontgonnen waren. WATERTANK DOOR HET PLAFOND. CHICAGO. 23 Mei. (V.D.) Een enorme watertank, die gemonteerd was op een zol der van een uit zeven verdiepingen be staand huis, is gisteren plotseling door de opvolgende zolderingen tot op de gelijk- vloersche verdieping gestort. Op al deze verdiepingen waren kantoren gevestigd, waar op het moment van het ongeluk druk gewerkt werd. Tot dusverre zijn drie doo- den en twintig gewonden geborgen. Men vreest echter, dat nog meer personen on der het puin liggen. ALGEMEENE STAKING IN PALESTINA. ..JERUSALEM, 23 Mei. (V.D.). Heden hebben in geheel Palestina de Joden uit protest tegen de beperkende bepalingen t. o. v. de immigratie de algemeene staking uitgeroepen. De staking strekt zich ook uit tot de verkeersmiddelen. DRIE DOODEN BIJ VLIEGTUIG ONGELUK. LOS ANGELES. 23 Mei. (V.D.) Nabij Ingelewood is een vliegtuig neergestort, dat onmiddellijk daarna in vlammen op ging. Twee mannen en een vrouw kwamen in de Vlammen om. MET EEN LOTERIJBRIEFJE IN DE KIST. POITIERS, 23 Mei. (V.D.) Een aantal kooplieden alhier had gezamenlijk een bil jet van de Nationale Loterij gekocht waar op bij de trekking een millioen viel. Hun vreugde was echter van korten duur daar het onmogelijk bleek het loterijbriefje te rug te vinden. Zij herinnerden zich einde lijk, dat zij het ter bewaring hadden gege ven aan iemand die inmiddels was over leden. Toen een onderzoek te zijner huize ook niets opleverde werd besloten tot op graving van den doode, en inderdaad werd in een van de zakken van het kleedingstuk waarin hij begraven was het kostbare pa piertje gevonden. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 23 Mei. Vee. 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. 332 vette kalveren: le kwal. 4652 cent, 2e kwal. 3244 cent, 3e kwal. 2030 cent per kg. ievend gewicht; 54 nuchtere kalveren f 36 per stuk, 320 varkens: vleeschvar- kens 90110 kg. 3940 cent, zware 3839 en vette 3738 cent per kg. slachtgewicht. Overzicht: Vette kalveren aanvoer veel minder dan de vorige week, handel tame lijk vlug, betere prijzen dan Dinsdag jl. Nuchtere kalveren weinig aanvoer, vlugge handel en constante prijzen. Varkens wei nig aanvoer, handel zeer stil en iets zak kende prijzen. W1SSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Officieel). Berlijn 58.00 Londen 7.493f4 New York L47i/8 Parijs 9 47 Brussel 34.49 Zwitserland 47.94 Milaan 12 55 Madrid 20.20 Oslo 37.75 Kopenhagen 33 55 Stockholm 38.70 Weenen Praag 6.15 Boedapest Prolongatie 1 pet. lieden overleed, na langdurige ziekte, 48 ja lieve Vrouw en Moeder 1 oud, onze CATHARINA LOUISA MARKUSSE geb. RUITENBEEK Zij ging naar het Vaderhuis. H. M. MARKUSSE. KEES. Leidex, 22 Mei 1934 Hooigracht 76. 1507 Verzoeke geen bloemen. Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. De teraardebestelling is bepaald op Zaterdag 26 Mei a.s. te 13 uur, op de begraafplaats „Rhijnhnl" bij Leiden.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 3