De wedstrijden om de Leidsche Courant-bekers LUCHTVAART DREIN DRENTEL EN PIET PRIKKEL WOENSDAG 23 MEI 1934 DE LEIDSCHE COURAN1 DERDE BLAD. PAG. 10 VOETBAL In totaal 26 deelnemende elftallen. Zooals reeds eerder gemeld is door de directie van De Leidsche Courant naast den beker, welke elk jaar verspeeld wordt, nog een tweede beker beschikbaar gesteld. Om den eersten beker thans in het bezit van V. V. L. konden alle vereenigingen van den D. H. V. B. in de districten Leiden, Gouda en Den Haag, omvattend den lezers kring van de Leidsche Courant inschrijven. Voor den nieuwen beker kwamen alleen de elftallen uit 3e en 4e klassen in aanmer king. Hierdoor werd bereikt, dat veel meer vereenigingen dan vroeger met redelijke kans op succes aan deze wedstrijden kon den deelnemen. En dat is inderdaad het geval. Noteerden we vorig jaar voor den eenen beker 13 inschrijvingen, thans hebben in totaal 26 elftallen ingeschreven, en wel vijf voor den hoofdbeker en een-en-twintig voor den tweeden beker. Gisteravond heeft bereids de loting plaats gevonden en zoo mogelijk zal Zondag a.s. het tournooi aanvangen. Het program ma daarvoor wordt deze week bekend ge maakt. Het resultaat der loting was als volgt: HOOFDBEKER. Eerste ronde. A. K. R. V. I—V. V. L. I B.: D. O. S. I—Leiden II S. J. C. II vrijgeloot. Halve beslissing. 1.: S. J. C. IIwinnaar A D.: Winnaar B vrijgeloot Finale. E.: Winnaar CWinnaar D. KLEINE BEKER. Eerste ronde. A.: S. N. A. I—A. S. C. I B.: Leiden IIIMajella I. C.: Teylingen IISteeds Hooger I. D.: Meerburg IKolp. Boys I. E.: St. Bernardus I—V. V. L. II. F.: Adolf Kolping I—S. J. C. III. G.: O. D. I. IForeholte n. H.: Trekvogels IIN. V. C. II. I.: K. R. V. IIForeholtè I. J.: Trekvogels ITeylingen III. D. O. S. II vrijgeloot. Tweede ronde. K.: D. O. S. IIWinnaar D. L.: Winnaar FWinnaar J. M.: Winnaar B.Winnaar I. N.: Winnaar H.Winnaar C. O.: Winnaar G.Winnaar E. Winnaar A. vrijgeloot. Derde ronde. P.: Winnaar AWinnaar N. Q.: Winnaar M.Winnaar K. R.: Winnaar LWinnaar O. Halve beslissing. S.: Winnaar PWinnaar Q. Winnaar R vrijgeloot. T.: Winnaar R.Winnaar S. De wedstrijden in de voorronden voor beide bekers, worden gespeeld op de ter reinen der eerstgenoemde vereenigingen. De wedstrijden voor de halve beslissing vinden plaats op nader aan te wijzen ter reinen, die voor de beslissing worden ge speeld op het Sportpark aan den Haagweg, We laten hieronder nogmaal het regle ment voor de wedstrijden volgen: Art. 1. De Beker draagt den naam van de Leidéche Courant-Beker en moet, om in eigendom te worden verkregen, driemaal achtereen of vijf maal in totaal gewonnen worden. De hoofdbeker is thans in het be zit van V. V. L. I. Art. 2. De inschrijving staat open voor elf tallen van vereen, spelende onder D. H. V. B.-verband in Leiden en omgeving, het volgende rayon bestrijkende: binnen de lijn getrokken langs Hillegom, Leimuiden, Nieuwveen, Woerden, Nootdorp, Veur— Leidschendam, Wassenaar en de kust tot Hillegom. Art. 3. Het inschrijfgeld bedraagt 1. Art. 4. De wedstrijden worden gespeeld volgens het reglement van den D. H. V. B. Art. 5. De deelnemende elftallen spelen twee aan twee tegen elkaar, nader aan te wijzen door loting. De verliezende elftal len vallen af. De overwinnende komen in de volgende ronde. Bij gelijk spel wint de bezoekende vereeniging. Is het aantal deel nemende elftallen oneven, dan komt het vrij lotende elftal in de volgende ronde. Een elftal kan slechts eenmaal vrijloten. De lo ting zal plaats hebben op het bureau van „de Leidsche Courant". Art. 6. Alle wedstr;;den hebben plaats op het terrein van een der deelnemende vereenigingen, nader te bepalen door lo ting. De wedstrijden in de voorlaatste ron de hebben plaats op nader door de Rege lingscommissie te bepalen terreinen. De finale wordt gespeeld op het R. K. Sport park te Leiden. Art. 7. Alle wedstrijden duren tweemaal drie kwartier, met een tusschenruimte van één kwartier. De finale wordt bij gelijk spel tweemaal 7 y« minuut verlengd. Wan neer dan geen resultaat is verkregen, zal loting plaats vinden. Art. 7. De inschrijving, vergezeld van het inschrijfgeld, moeten worden ingezon den bij den secretaris-penningmeester van het District Leiden, waarvoor eenige weken vóór den aanvang een oproep in onze cou rant zal verschijnen. Art. 9. De secretaris van het District stuurt geregeld aan de thuisspelende ver eenigingen de entreebewijzen, bedragende jongens 10 cent, grooten 25 cent. Dona teurs hebben vrij toegang, alleen de dona teurs van de thuis spelende vereeniging. De secretaris is verplicht deze entreebewij zen direct weer op te sturen, met aftrek van 25 pet. en ook de uitslag van den wed strijd vermelde.* aan den secretaris van het District. Elke vereeniging op zich stuurt de ruil- formulieren aan het secretariaat van den D. H. V. B. Van de netto-recettes dezer wedstrijden komt: 25 pet. ten bate van den D. H. V. B., 25 pet. District Leiden, 25 pet. voor de ont vangende vereeniging en 25 pet. voor de bezoekende vereeniging. Art. 10. In alle gevallen, waarin dit re glement niet voorziet, beslist de commis sie. Deze commissie bestaat uit een vertegen woordiger van den D. H. V. B., het bestuur van het District Leiden en een vertegen woordiger van de Leidsche Courant. KORFBAL NEDERLAND—BELGIë. Dat de Korfbalsport de laatste jaren meer en meer aan populariteit gaat win nen moge blijken uit het groote aantal bezoekers, welke deze sport trekt, zelfs bij concurrentie van belangrijke sportevene menten op ander gebied. De belangstelling voor de jaarlijk- sche internationale ontmoeting tusschen de vertegenwoordigende ploegen van Ne derland en België is de laatste jaren dus danig toegenomen, dat dit jaar bijzondere maatregelen voor de organisatie van dezen belangrijken wedstrijd genomen, moesten worden. Het Bestuur van den Haagschen Korf- balbond, die dit jaar wederom met de or ganisatie is belast, heeft dan ook gemeend voor den voorverkoop van plaatsbewijzen voor den wedstrijd op 3 Juni a.s. op Hout- rust te den Haag, bijzondere maatregelen te treffen, en alle aangesloten vereenigin- gen plaatsbewijzen in voorverkoop gege ven. Ten einde teleurstelling te voorkomen worden belangstellenden aangeraden zich zoo spoedig mogelijk van plaatsbewijzen te voorzien. De toegangsprijzen zijn 0.30, 0.50 en 0.75. Voor Leiden e.o. zijn kaarten ver krijgbaar bij J.' de Vrind, Hooge Rijndijk No. 202. De pers- en propaganda-commissie van de H. K. B. verzoekt ons er vooral den na druk op te willen leggen, dat het in ver band met een vlot verloop van de orga nisatie, zeer gewenscht is zich vroegtijdig van plaatsbewijzen te willen voorzien. WIELRENNEN L. R. T. V. „SWIFT". De tweede competitiewedstrijd, die ver reden is geworden over 500 M. in match a deux, heeft als uitslag aangegeven van de A-klassers: 1. J. Rietbroek, 2. Th. de Roode, 3. J. v. Wezel, 4. Ch. Vink, 5. Ch. de Roode. Uitslag B-klassers: 1. J. SohuLler. C. Gros, J. v. Ruiten en A. Sstrijk met gelijk aantal punten; 2. A. Colle, 3. J. Dobbelaar, 4. W. Kaapaan. Uitslag Junioren: 1. L. de Romijn, 2. M. Verwoerdit, 3. N. de Haas, 4. C. Benning, 5. A. v. Zeggelen, 6. A. v. Kamp, 7. J. Harte- veld. Donderdagavond zullen J. Schuil er, C. Gros, J. v. Ruiten, A. Strijk, A. Colle, A. v. Egmond, R. v. Aart, A. v. Amsterdam een herkansingwedstrijd rijden, teneinde van deze de 4 sterkste te plaats bij J. Rietbroek en Th. de Rode, om „Swift" te vertegen woordigen bij de ontmoetingswedstrijden tegen „De Rijnstreek", Alphen aan den Rijn en „Excelsior" Gouda. Samenkomst 7.45 uur ten huize van den heer Groenewe- gen. R. v. Aart Iheeflt len Pinksterdag op de Rotterdaimsohe wielerbaan de 2e plaats be zet in de sprintwedstrijden van Profs en Onafhankelijke en ook de 2e plaats in de koppelwedstrijd voor dezelfde groep, met den Hagenaar v. Es. Dienzelfden dag heeft A. v. Egmond bij de grasbaanwedstrijden te Landsmeer de 4e plaats bezet bij de sprintwedstrijden en de 4e plaats bij een 50 ronden race. ROEIEN De wedstrijden van Hollandia Het resultaat der loting Gistermiddag te half vijf heeft in een der bovenzalen van café restaurant „De Kroon" te Den Haag de loting plaats gehad voor de Hollandia-wedstrijden, welke Vrijdag cn Zaterdag op den Rijn bij 's Molenaarsbrug te Alphen zullen worden gehouden. Het resultaat was als volgt: Vrijdag 25 Mei 1934: 12.30 Stijl dames vier Jun. 1. Spaarne, Leythe, Nereus. 12.50 idem 2. Willem III, de Vliet. 1.10 idem 3. de Hoop, Delftsche Sport. 1.30 Stijl Skiff dames Jun. 1. 'ihiet, Maastricht. 1.50 idem 2. Willem III, de Hoop. 2.20 Overn. twee. 1 heat boei 1 Willem III, boei 2 Poseidon. 2.30 idem 2 heat boei 1 Triton, boei 2 Njord. 2.50 Twee Jun. B 1 heat boei 1 Argo, boei 2 Willem III. 3.idem 2 heat boei 1 Nereus, boei 2 Triton. 3.10 Vier z/stuurman 1 heat boei 1 Tri ton, boei 2 Njord. 3.15 idem, 2 heat Nereus Row over. 3.40 Lichte vier 1 heat boei Triton, boei 2. D.T.R.V. 3.50 idem 2 heat boei 1 Njord, boei 2 Nautilus. 4.10 Skiff A 1 heat boei 1 Laga, boei 2 Poseidon. 4.20 Eindwedstrijd Twee Jun. A boei 1 Laga, boei 2 Willem III. 4.30 idem Vier Jun. B boei 1 Triton, boei 2 Argo, boei 3 Willem III. 4.50 idem Skiff overn. boei 1 Spaarne, boei 2 Njord. 5.00 idem, Stijl vier dames Jon. 5.25 idem Stijl Skiff dames Jun. 5.50 Stijl vier dames Sen. Ie afdeeling de Vliet en Spaarne. 6.15 idem 2e afdeeling Hunze en De Hoop. 6.40 Dames Skiff 1 heat boei 1 Maas, boei 2 Willem III. 6.50 Dames Acht 1 heat boei 1 Vliet, boei 2 de Hoop. 7.00 Dames Vier 1 heat boel - Willem III, boei 2 de Hoop. 7.10 Dames Vier 2 heat boei 1 Delftsche Sport, boei 2 de Hunze. 7.30 Eindwedstrijd Twee overn. boei 1 winn. heat 2, boei 2 snelste tweede, boei 3 winnaar heat 1. 7.40 Skiff Sen. 1 heat boei 1 Maas, boei 2 Spaarne. 7.50 Eindwedstrijd Twee Jun. B boei 1 winn. heat 1, boei 2 snelste tweede, boei 3 winnaar heat 2. 8.00 Eindwedstrijd vier z/stuurm. boei 1 Nereus, boei 2 winnaar heat 1. 8.10 Overn. vier 1 heat boei 1 Triton, boei 2 Aegir, boei 3 Cadetten. 8.20 idem 2 heat boei 1 Laga, boei 2 de Hoop. 8.30 idem 3 heat boei 1 Willem III, boei 2 Argo. 8.50 Act A 1 heat boei 1 Laga, boei 2 Argo, boei 3 Njord. 9.00 idem 2 heat boei 1 Maas, boei 2 Ne reus. Zaterdag 26 Mei. Eindwedstrjj- den: 11.00 Twee Sen. boei 1 Laak, boei 2 Triton. 11.10 Vier Juni. A boei 1 Laga, boei 2 Arsa. 11.30 Skiff A boei 1 Willem III, boei 2 Winnaar heat 1. 11.40 Vier Sen. boei 1 Nereus, boei 2 Njord. 1.40 Stijl vier dames Sen. 2.10 Dames Skiff boei 1 Arsa, boei 2 winnaar 1 heat. 2.20 Dames Aoht boei 1 winnaar heat 1, boei 2 Nereus. 2.30 Dames Vier boei 1 winnaar heat 2, boei 2 winnaar heat 1. 2.50 Acht B boei 1 Aegir, boei 2 Triton. 3.00 Lichte vier boei 1 winnaar heat 2, boei 2 winnaar heat 1, 3 snelste tweede. 3.15 Vier overn. boei 1 winnaar heat 2, boei 2 winnaar heat 3, 3 winnaar heat 1. 3.40 Twee z/stuurman 1 Njord, boei 2 de Hoop. 3.55 Skiff Sen. boei 1 Arsa, boei 2 win naar heat 1. 4.20 Acht Jun. A boei 1 winnaar heat 1, boei 2 snelste tweede, boei 3 winnaar heat 2. 4.30 Acht Sen. boei 1 Njord, boei 2 Laga. In de nummers Skiff B en lichte Skiff zullen de skiffeurs van de Hoop, die alleen ingeschreven waren niet starten, daar zich voor haar geen partij heèft aangemeld. POSTDUIVEN „De Bonte Duif" (Leiden). Concours vanaf Noyon (Frankrijk). De dui/en werden om 8 uur met matige W. Z. W. in vrijheid gesteld. Als volgt werd ge constateerd: P. van Egmond 1, 19, 20, 23 en 34; J. J. Laman 2 en 27; A. v. d. Made 3, 5, 13, 17, 26 en 31; W. F. Siraa 4, 7, 8, 9, 14, 16 en 28; M. G. Vinkenstein 6, 11, 18 en 25; N. Sieraa 10 en 29: J. P. Fasel 12, 15, 21 en 24; D. Roest 22; Jac. Krekelaar 30, 32 en 33. In concours waren 101 duiven, hiervan kwam een derde in den uitslag. De eerste duif werd geconstateerd om 11 uur 50 min. 27 sec. en bereikte een gemiddelde snelheid van 1332 meter per min. Laatste duif 12 uur 20 min. 52 sec., gemiddelde snelheid 1176.7 m. per min. Gemiddelde afstand is 306 km. (hemelsbreedte). P. V. „Het Oosten" (Leiden). Concours vanaf Mons, afstand circa 194 K.M. Ingekorfd 135 duiven. Gelost om 12 uur, met Zuidelijken wind; mooi weer. De snelste duif vloog 1403.37 M. per mi nuut en werd geconstateerd om 2 uur 17 min. 12 sec. No. 45 maakte 12.25.35 M. per minuut, geconstateerd om 2.37.30. Uitslag: C. Geel le, 8e, 28e, 38e, 40e; J. Schippers 2e, 6e, 15e, 17e, 36e; W. Beij 3e, 5e, 9e, 14e, 18e, 21e, 29e, 33e; D. Cossee 4e, 26e; Th. Houthoff 7e, 13e, 19e, 24e; H. E. Christiaanse 10e, 11e, 12e, 16e, 32e, 37e, 39e, 41e, 42e; N. Hoogervorst 20e; H. Zaal berg 22e, 23e, 25e, 31e, 45e; A. Stoeke 27e, 35e; H. Vecht 30e, 34e, 43e, 44e. AUTOMOBILISME ZES NIEUWE WERELDRECORDS. Op de racebaan van LinasMontlhéry hebben de bekende Engelsche coureurs Eyston en Froy met hun Panhard niet minder dan zes nieuwe wereldrecords ge vestigd, n.l.: 200 mijl, 1 uur 33 min. 41 sec. (gem. uursnelheid 206,105 K.M.); 500 K.M.: 2 uur 27 min. 53 sec. (gem. uur snelheid 202,848 K.M.). Drie-uurrecord: 609.396 K.M. (gem. uursnelheid 203,131 K.M.). 500 mijl: 3 uur 57 min. 15 sec. (gem. uursnelheid 203,499 K.M.). 1000 K.M.: 4 uur 57 min. 53 sec. (gem. uursnelheid 201,414 K.M.) Zes uur: 1205,239 K.M. ATHLETIEK R. K. ATHLETIEK COiWPETITIE. Voor de R. K. athletiek competitie van den kring Gouda van den D. H. V. B., waaraan o. m. zal worden deelgenomen door de R. K. S. V. „Wilskracht" te Alphen, is het luidt als volgt: Afd. A en B: 100 meter hardloopen, ver springen met aanloop, idem hoogspringen, kogelstooten (7 1/4 kg.), 4 x 100 meter estafette. Junioren afd. A (tot en met 14 jaar): 60 m. hardloopen, ver- ei hoogspringen met aanloop, 4 x 60 m. estafette. Junioren afd. B. (15 tot 17 jaar): 80 m. hardloopen, ver- en hoogspringen met aanloop, kogelstooten (3 kg.), 4 x 80 m. estafette. Elke ploeg mag 8 personen bedragen, voorts zullen de 6 beste prestaties worden berekend. PAARDENSPORT HET INTERNATIONAAL CONCOURS HIPPIQUE TE WIESBADEN. Na haar winterrust hebben onze ruiters .zich te Wiesbaden, zooals gisteren reeds in het kort gemeld werd, bij het groote Internationaal Concours Hippique weer in het strijdperk gewaagd. De Nederlandsche ruiterequipe kwam hier te staan tegen over de beste Duitsche ruiters die reeds verschillende groote concoursen achter zich hadden, waaronder die te Rome en Nice, terwijl onze equipe door de ongeluk ken van het vorige jaar zeer gehandicapt is geweest in zijn voorbereidingen. Het hoofdnummer van dit concours vormde de Olympische voorproef, een wedstrijd, die geheel was opgezet op de grondslagen van het Concours Complet bij de Olymypische Spelen. Niet minder dan 73 inschrijvingen waren voor dezen wedstrijd geboekt, wel een bewijs over welk een ruime keuze van paardenmateriaal de Duitschers be schikken. Uit alles bemerkt men, dat zij er alles op zullen zetten om in 1936 de reeks van Nederlandsche Olympische overwinningen te verbreken. Het is dan ook te hopen, dat Holland alle zeilen zal bijzetten en nu reeds haar voorbereidingen zal treffen, want hoewel „Maedolmwio du" op schitterende wijze heeft gewonnen, kan men hier geenszins mee volstaan. Om kans op succes te hebben, behoort men te beschikken over een achttal goed voorbe reide militairy-paarden en die hebben we nog niet. Luitenant Pahud won deze mi litary op de hem bekende wijze. Algemeen was men het er over eens, dat dit resul taat ten volle verdiend was. Reeds in de dressuurproeven wist hij zich een goeden voorsprong te verschaffen, dien hij in de uithoudingsproef en het springconcours heeft weten te vergrooten. Luitenant Cuo- pius was een zeer goede negende. Luite nant Pahud had 106.80 pnt. Tweede was Hauptmann von Langsdorff met 138.70 punten. Maar niet alleen in den Olympischen Voorproef, doch ook in de springnummers hebben de Nederlandsche ruiters negen overwinningen weten te boeken. De eerste dag plaatste luitenant Van Lennep zich met „Luftikus" op de zesde plaats in den Nanuk-Preis met 0 ft. in 81 2/5 sec. Dit nummer was een jachtspringen klasse L. alleen open voor Duitsche paarden. Eer ste werd hier luitenant von Uxkuell met „Zukunft" met 0 ft. in 76 1/5 sec. Den tweeden dag waren er alleen par- coursen voor Duitsche paarden die minder dan 300 Mark gewonnen hadden, zoodat geen partij gegeven kon worden. Den derden dag was er de Kurhaus- prijs, een jachtspringen, klasse M. Luite nant Groter maakte hier met „Piccolo Amore" een foutloos parcours in een schit terenden stijl. Nog vijf andere ruiters wis ten foutloos rond te komen. Deze moesten nu onderling over verhoogde hindernissen kampen. „Piccolo" maakte twee fouten, zoodat hij op de tweede plaats kwam. Lui tenant Pahud de Mortanges wist zich met .Modeste" in dit nummer elfde te plaat sen. Eerste was de algemeen bekende Duitsche ruiter, ritmeester Von Barnokow met de feilloos springende „Nicoline". Ge start werd door 102 deelnemers. Den vierden dag vond het z.g. tijdsprin gen plaats. Dit was een jachtspringen klasse M. over 18 hindernissen tot 1.30 a 1.40 M. waarbij elke springfout met 15 sec. langeren tijd werd gestraft. Dit num mer werd op bijzondere wijze gewonnen door Frau von Opel met de schimmel „Arnim" met 0 ft. en 75 1/5 sec. „Piccolo Amore" wist zich met 0 ft. en 78 4/5 sec. vierde te plaatsen, terwijl luitenant Gro ter met „Trixie" met 0 ft. en 85 sec. de dertiende plaats innam en ritmeester Schummelketel met „Ernica" eveneens met 0 ft. en 91 sec. de 18e plaats bezette. In dit nummer waren 110 deelnemers. DOODELIJKE ONGEVALLEN BIJ HET ZWEEFVLIEGEN. Bij de wedstrijden met zeil vliegtuigen, welke op den eersten en tweeden Pinkster dag te Halle zijn gehouden, hebben zich twee ernstige ongelukken voorgedaan. Toen zich acht zweefvliegtuigen in de lucht bevonden, botste de 19-jarige zeilvlie- ger Jagstadt uit Bitterfeld op ongeveer 80 meter hoogte tegen een ander toestel. Het vliegtuig stortte neer en werd geheel ver nield. De vlieger kreeg een dubbele sche delbreuk, waaraan hij na eenige minuten overleed. Het andere vliegtuig landde veilig, hoe wel het linksche draagvlak gescheurd was. Op den tweeden Pinksterdag had weder om een botsing plaats in de lucht. Ook bij deze gelegenheid stortte de vlieger neer, waarbij hij 2zware verwondingen opliep, waaraan hij nog in den loop van Dinsdag overleed. OCEAANVLIEGERS ZETTEN HUN TOCHT VOORT. Te Dublin aangekomen. De beide Oceaan-vliegers Sabelll en Pond, die eenige dagen geleden bij Moy aan de Zuidkust van Ierland zijn neergestre ken, zijn gisteren van Lahinch opgestegen om tegen vijf voor negen op heL vliegveld Baldonnel bij Dublin te dalen. 25. Alleen de menschelijke stoomboot kon redding bren gen. Dat was een matroos, die met een fornuis op zijn rug en proviand voor een week, gerust 7 dagen door kon zwem men. Deze sprong gekleed en met volle uitrusting in zee. 26. Ofschoon Drein Drentel een heele omweg had ge maakt, bereikte hij bijna tegelijkertijd met de menschelijke stoomboot de Amerikaansche kust. Zij waren de eerste zwemmers die de Atlantische Oceaan over hadden gezwom men en werden dan ook geweldig gehuldigd.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10