DINSDAG 22 MEI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN Taxi via veerpont in de Lek gereden. Twee der vier inzittenden verdronken. Zondagnacht te ruim 3 uur is aan het Beusichem8che Veer de Citax M 43402 ko mende uit de richting Utrecht, doch af komstig uit Tiel in de rivier de Lek gere den. In de auto bevonden zich 4 mans personen, die beschonken zouden geweest zijn. Twee er van wisten zich te redden doch de andere twee, n.l. S. vader van 1 kind en zekere B. vader van 7 kinderen, verdronken. Omtrent de toedracht vernam „de Maandagmorgen" het volgende: De 4 mannen (3 uit Tiel en 1 uit Nij megen) zouden in Tiel zijn uit geweest, waarbij nogal veel sterke drank moet zijn gedronken. Na sluitingsuur namen zij ge noemde taxi en wilden naar Echteld. Daar aangekomen bleek alles j gesloten en be sloot men door te rijden naar Utrecht of Amsterdam. Te 1 uur passeerde de auto het Beusichemsche Veer; de veerman vroeg nog, of hij wachten moest voor de terugreis, waarop ontkennend werd ge antwoord. In Utrecht zouden zij echter ook niets meer te drinken hebben kunnen krijgen, waarop zij verder wilden naar Amsterdam. De chauffeur wist hen echter te bewe gen, terug te keeren. Te ongeveer kwart voor 3 was de auto dan ook weer voor het genoemde veer, waar de veerpont gesloten lag voor de wal. Voor de afrit naar de rivier zette de chauffeur de auto stil, terwijl hij opdracht kreeg van het gezelschap om het hek van de pont open te doen, waarna zij zich zelf zouden overvaren. Toen de chauffeur op de pont liep om het hek aan de rivierzijde te sluiten, kwam plotseling de auto de pont oprijden. De chauffeur sprong nog op de trèeplank om de wagen te doen stop pen of het stuur om te wenden, doch te vergeefs. De persoon die naast den chauf feur had gezeten was achter het stuur gaan zitten en had de auto in beweging gebracht, met het noodlottig gevolg, dat" de auto in de rivier terecht kwam.en 2 der 4 inzittenden verdronken. De chauffeur was niet beschonken en hem zou, naar wij verder vernemen, geen schuld treffen. De auto bleek 90 c.M. on der water te hebben gezeten. Inmiddels is deze op het droge gebracht. Later op den dag is tusschen Beusichem en Culemborg één lijk aangespoeld. Het andere is nog niet gevonden. JONGETJE DOODGEREDEN. Zaterdagmiddag is het 6-jarig zoontje van den heer Menk in de Zuiderhavenstraat te Helmond tegen een passeerende auto op- geüoopen. Zwaar gewond werd het ventje naar het St. Antoniusziekenhuis overge bracht. Bij aankomst bleek het reeds te zijn overleden. MOTORRIJDER DOET DOODELIJKEN VAL. Vrijdagavond omstreeks 11 uur kwam op den Gevers Deynootweg, hoek Strandweg, de 38-jarAge A. H. van het Koningplein te Den Haag, met zijn motorrijwiel, doordat hij de booht te scherp nam, te vallen. Hij kreeg een zware hersenschudding en is in bewusteioozen toestand door den G.G.D. overgebracht naar het Ziekenhuis aan den Zuidwal. Zaterdagmorgen is de ongeluk- lige aan de gevolgen overleden. MOTORRIJDER GEGREPEN. Zaterdagmorgen te omstreeks elf uur is te Muiden op den Nieuwen Rijksstraatweg nabij de Hakfcelaar^brug een ernstig onge luk gebeurd. Ter plaatse reed de heer P. Otten uit Laren op zijn motorrijwiel; ach ter hem reed een auto van de ijsfabriek Lucous uit Weesp, welke bestuurd werd door den chauffeur de G. uit Muiden. Blijk baar heeft deze laatste toen hij den motor rijder wilde passeeren, te weinig naar links uitgehaald met het gevolg dat de motor rijder werd gegrepen en over den weg ge slingerd. Dr. Niekerk uit Muiden verleende den heer Otten, die er ernstig aan toe was, de eerste hulp. Het slachtoffer is naar het Bur gerziekenhuis te Amsterdam vervoerd. Het motorrijwiel is vrijwel vernield. Tegen den chauffeur de G. is proces-ver baal opgemaakt. AUTO MET 10 PERSONEN OVER DEN KOP GESLAGEN. Gistermorgen vroeg is de auto, bestuurd door den heer G. van Uithoven uit Bladel, op den Geldropschenweg, nabij kasteel de Burgh, bij het nemen van een bocht over den kop geslagen en grootendeels vernield meldt de „Maandagmorgen". Behalve de chauffeur bevonden zich niet minder dan 10 personen in den wa gen. Van deze werden er 2 licht gewond, n.l. de 50-jarige mej. A. Woudenberg Cramer en haar 7-jarig dochtertje. Al de overigen bleven ongedeerd. De politie heeft de wagen in beslag genomen. SNIJMACHINE GRIJPT EEN ARBEIDER. Het slachtoffer overleden. Zaterdagnacht omstreeks twee uur is in de papierfabriek vein de firma Van Gelder en Zonen te Warmer een doodelijk ongeluk gebeurd. De 22-jarige ongehuwde arbeider J. Keuter, wonende te Warmer, werd bij het verrichten van zijn arbeid door de snij machine van papierroHen gegrepen. Het slachtoffer werd zwaar verminkt en is kort daarop overleden. VERDRONKEN. Zondagmiddag omstreeks zes uur is in de Nieuwe Haven te Arnhem het 7-jarig zoontje van de familie Driessen, wonende aan de Westervoortsche Dijk alhier, bij het spelen te water geraakt en verdron ken. BIJ SMOKKELEN DOODGESCHOTEN. Jongeman stopte niet op sommatie. Gisteren is de 25-jarige Van Lanschot te Hoensbroek door de rijksambtenaren doodgeschoten. De getroffene bestuurde een auto met gesmokkelde boter en had aan de sommatie om te stoppen niet vol daan, meldt „Vooruit". Het lijk is op last van het Parket naar het ziekenhuis Calvarienberg te Maastricht overgebracht, waar de sectie zal worden verricht. MISLUKTE AANSLAG OP ZIJN MEISJE. Op de Groote Markt te Eindhoven heeft gisteravond de 29-jarige autobus-chauffeur Van A. een revolveraanslag gepleegd op de dienstbode E. K., welke aanslag geluk kig geen ernstige gevolgen heeft gehad. De man ging reeds gedurende eenigen tijd om met het uit Limburg afkomstige meisje. Toen zij gisteravond de deur voor hem openmaakte, begon Van A. een normaal gesprek met haar en tijdens dit gesprek liet hij haar zes gulden zien. Mej. K. vroeg hem daarop, die haar te geven en de man had daar geen bezwaar tegen. Terwijl hij het geld uit zijn zak haalde, merkte het meisje plotseling op, dat hij ook een re volver bij zich had. Het meisje zette het op een loopen. Op hetzelfde oogenblik loste Van A. een schot. Het meisje wist echter den kogel te ontwijken. De recherche was spoedig ter plaatse en arresteerde den dader. Na ver hoord te zijn, is hij op het politiebureau opgesloten. Van A. zou volgens getuigen het wapen omlaag gericht hebben. MEISJE AANGERAND. Bewusteloos langs den weg gevonden. Zaterdagochtend om half elf is een meis je uit Nijmegen, toen zij bij den Ginkel tusschen Arnhem en Ede op het rijwielpad fietste door een automobilist aangerand. Bewusteloos en met gehavende kleeren en een gescbaafden arm is zij langs den weg gevonden. Het meisje is pear ziekenauto naar haar woning vervoerd Het nummer van den auto van den vermoedelijken dader is be kend. De politie stelt een onderzoek in. Motorschip op hetYsselmesr gezonken. Do vier opvarenden gered. Tijdens den hevigen storm van gister middag is ten Zuid-Oosten van Urk gezon ken het motorschip „Verandering" uit Ter schelling, schipper P. Leyenaar, dat van Deventer op weg was naar Terschelling. De opvarenden, de schipper, diens vrouw, een kind van zeven maanden en de knecht, hebben zich in doodsangst aan het boven water uitstekend deel van het want vastge klemd. Gelukkig werden zij opgemerkt aan boord van de Urker postboot, „Jhr. v. Geusau", welke omstreeks vijf uur, op weg naar Kampen, het wrak passeerde. Na uiterst moeilijke reddingspogingen slaagde de bemanning van de postboot er in de op varenden van de „Verandering" in veilig heid te brengen. Zij zijn meegenomen naar Kampen. Nadere bijzonderheden. Nader vernemen wij de volgende bijzon derheden: Het schip was geladen met grint en had ernstig met den storm te kampen. Door het voortdurend overko mende water liep het schip langzamerhand vol, en om drie uur begon het te zinken. Schipper Leyenaar en zijn vrouw, de laat ste met haar kind van zeven maanden in haar armen en de 23-jarige knecht, M. Olivier uit Harlingen hebben zich daarna op het voorschip aan de lier vastgehouden. Zij werden voortdurend door het water overspoeld. Bijna twee uur lang hebben de menschen in doodsnood verkeerd, tot dat omstreeks vijf uur hulp kwam opda gen. Om kwart voor vijf was de Urker postboot „Jhr. v. Geusau" met vijftig pas sagiers aan boord van Urk naar Kampen vertrokken. Na twintig minuten varen ontdekte de kapitein, de heer L. van Dok- kum, het in nood verkeerende vaartuig, dat de noodvlag in top had. Het was zeer moeilijk nabij het wrak te komen, omdat het gevaar bestond, dat de postboot er te gen aan zou stooten of aan den grond zou loopen. Men heeft ten slotte een sloep uitgezet en de opvarenden van de „Ver andering" uit hun hachelijke positie be vrijd. Te Kampen zijn zij van droge kleeren voorzien en bij verschillende menschen ondergebracht. Het kind bleek zeer veel water te hebben binnengekregen en is on der geneeskundige behandeling gesteld van dr. Kattewinkel. Getracht zou wor den in den loop van den avond op de plek waar het schip gezonken is, een roode lan taarn aan te brengen. De „Verandering" is voor 7 mille verzekerd bij de firma Lan- geveld te Amsterdam. Schipper Leyenaar verklaarde, dat hij goede hoop op redding heeft gehad aan gezien de ramp was gebeurd midden in het vaarwater naar Urk en tevens op de route van de Meppeler boot. HUN SCHIP KWIJT GERAAKT! De motorlogger „Katwijk III" KW 161 kreeg begin vorige week, toen het schip op de visscherij was, motorschade. Het schiip ankerde toen in de buurt van Helgoland en daar men den motor niet kon repareeren, moohten op verzoek van den schipper twee opvarenden met een Deenschen motorkot- UIT DE RADIOWERELD Programma's van Woensdag 23 Mei. Huizen 1875 M. N. C. R. V.-uitzending. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gramofoonplaten. 10.30 Morgendienst. 11.00 Zang en Gramofoonplaten. 12.15 Gramofoonplaten. 12.30 Kwintetconcert. j 2.00 Gramofoonplaten. 2.30 Voor jeugdige postzegelverzame laars. 3.003.45 Orgelconcert 4.00 Concert. 5.00 Kinderuurtje. 6.00 Declamatie in het Friesch. 6.30 Afgestaan. 7.15 Gramofoonplaten. 7.30 Landbouwpraatje. 8.00 Uitz. vanuit het Bijbelsch Museum m. m. v. sprekers, zang en gramofoonpl. 10.00 Vaz Dias. 10.1011.30 Gramofoonmuziek. Hilversum 301 M. V. A. R. A.-Uitzending, 10 uur v.m. V. P. R. O. 8.00 Gramofoonplaten. 9.00 Klein V. A. R. A.-ensemble. 9.30 P. J. Kers Jr.: Onze keuken. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voor arb. i. d. Continubedr. 12.002.00 De Notenkrakers en Gramo foonplaten. 2.15 Kniples. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Gramofoonplaten. 6.30 De Flierefluiters. 7.00 Dr. M. Euwe: De strijd om het We reldkampioenschap Schaken. 7.20 V. A. R. A.-orkest. 8.00 SOS-berichten, Vaz Dias en V. A. R .A.-varia. 8.15 Sportpraatje. 8.35 V. A. R. A.-orkest. 9.20 „De Brand in de Jonge Jan", schets van Heyermans. 10.30 V. A. R. A.-orkest. 11.1512.00 Gramofoonmuziek. Daventry, 1500 m. 10.3510.50 Morgenwijding. 12.20 Orgelconcert. I.05 Western Studio-orkest. 2.20 Trocadero Cinema-orkest. 3.20 Pianorecital. 3,50 Sted. Orkest van Bournemouth. 4.50 Gramofoonplaten. 5.35 Kinderuurtje. 6.50 Beethoven's pianosonate's. I 7.10, 7.25 en 7.50 lezingen. 8.20 „Puritan Lullaby", operette. 9.20 Berichten. 9.30 en 9.40 Lezingen. 9.55 BBC-orkest. II.10 Declamatie. 11.1512.20 Dansmuziek. „Radio-Paris", 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonplaten. 12.35 Goldy-orkest. 9.05 Nat. Orkest. 10.50 Dansmuziek. ter mee, om een andere Ka/twijker logger te zoeken, die de „Katwijk Hl" naar IJmui- den zou kunnen sleepen. Na 26 mijl geva ren te hebben, gelukte dit en werd de mo torlogger „Java KW 154" gepraaid. De twee op venenden van de KW 161 gingen op de „Java" over en deze richtte zijn koers naar Helgoland. Daar gekomen, zag men echter niets van de „Katwijk III", en omdat men in de meeninjg verkeerde, dat een ander schip de KW 161 op sleeptouw genomen had, vertrok de „Java" naar IJmuiden. De twee opvarenden van de „Katwijk III" keken echter vreemd op, toen zij in LTrnud- den bemerkten, dat him schip nog ndet bin nen was. Het ligt voor de hand, dat de opvarenden van de KW 161 den defecten motor hebben kunnen repareeren, en dat men weer is gaan vissohen, in verwachting, de twee mannen op een anderen logger wel te zul- Kalundborg, 1261 M. 12.202.20 Concert uit rest. „Wivex". 3.15 Solisten concert en Gramofoonpl. 3.505.50 Omroeporkest. 7.50 Discussie. 9.50 Zang en piano. 10.25 Omroeporkest. 11.2512.50 Dansmuziek. Langenberg, 456 M. 6.25, 7.20 en 11.35 Gramofoonplaten. 12.20 Populair concert. I.20 Weragkamerorkest. 4.20 Volksconcert. 5.30 Zang bij de luit. 6.00 Kamermuziek. 9.20 Omroeporkest. 8.50 Omroepdansorkest. 10.40 Gramofoonplaten. II.2012.50 Dansmpziek. Rome, 421 M. 8.30 Gramofoonplaten. 9.05 Kwartetconcert. Brussel, 322 en 484 M. 322 meter: 12.20 A. Felleman's orkest. 1.30 Salonorkest. 5.20 Dansmuziek. 6.20 Gramofoonplaten. 6.50 Zang en piano. 8.20 Omroeporkest. 10.30 Gramofoonplaten. 484 meter: 12.20 Salonorkest. I.30 A. Felleman's orkest. 5.20 Omroeporkest. 6.35 Zang en piano. 8.20 Gramofoonplaten. 8.50 Orkestconcert. 9.35 Gramofoonplaten. 9.50 Orkestconcert. 10.30 Gramofoonmuziek. Deutschlandsandtr, 1571 M. 8.50 Militair concert. 10.20 Kwartiertje Radiotechniek. 10.40 en 11.05 Berichten. II.2012.20 Concert uit Frankfurt. Beet hoven-programma. Gemeentelijk Radlo-Dlstrlbutlebedrflf en de R. O. V. Radio-centrale. (3e Programma). 8.00—12.20 Keulen. 12.2014.20 Luxemburg. 14.2015.20 Midland Reg. 15.2016.20 Kalundborg. enl6.20—17.15 Keulen. 17.15—19.20 Brussel Fr. 19.2020.50 Luxemburg. 20.50afloop Keulen. (4e Programma), 8.208.50 Parijs Radio. 12.2017.35 Daventry. 17.3518.20 Een der Eng. „National" zenders. 18.2019.50 Brussel, VI. 10.5020.20 Londen Reg. 20.2021.55 Brussel Fr. 21.55afloop Daventry. len praaien. Maar 26 mij'l varen is een aar dig stukje uiit de buurt en de zee is geen Kalverstraat, waar men elkaar beslist moet tegenkomen. SCHEPEN BINNENGEBRACHT. Gistermiddag heeft het s.s. „Volendam" van de Nieuwe Havenstoombootdienst te Amsterdam te Schellingwoude binnenge bracht de stoomboot „Antoinette", welke in de Gouwzee nabij Marken hulpeloos ronddreef tengevolge van het feit, dat de schroefas van het schip was kromgesla- gen. Deze averij moet worden toegeschre ven aan den lagen waterstand. Een Volendammer botter heeft verder nog binnengebracht een pleizierjacht, dat tusschen het eiland Marken en het fort Pampus hulpeloos rond dreef, doordat de tuigage onklaar was geraakt. FEUILLETON. HET GENOOTSCHAP VAN DEN OCTOPUS. Uit het Engelsch van FERGUS HUME. (Nadruk verboden). 40) Laat die maar wegblijven, mompelde Dick. Hoe laat is het eigenlijk? Bij elven, meneer. Meneer Perris zei, dat hij om elf uur hier zou zijn. Gaat u maar weer vlug in bed. Neen zeker niet. Ik verzeker u, dat ik meneer Perris zal vertellen, hoe ik over hem denk stoof Dick woedend op, toen hij begon te begrijpen, welk een poets Perris hem gebakken had. U bent een ondankbaar heerschap hoor! Er werd geklopt. Binnen! riep de mandenmaker, en daarop tot Dick: daar heb je meneer Perris als. Die is altijd op de minuut. Perris kwam de kamer binnen. Hij had enkele uren geslapen, een bad genomen en zich geschoren en een ander pak aange trokken. Behalve dat hij nog wat bleek zag, was er niets bijzonders aan hem te merken. Hij hield een courant in zijn hand. Zoo Drum, begroette hij Dick koel. Ben je al op? Waarom kleed je je niet aan, kerel? Drink een kop thee, daar zul je van opknappen! Dick, die inmiddels van zijn stoel was op gestaan, trilde van kwaadheid. Waarom heb je mij een verdoovend middel ingegeven! riep hij uit. Zwijg en ga naar de slaapkamer commandeerde Perris barsch. Dat doe ik niet, sputterde Dick. Hoe waag je het om zoo tegen mij te spreken. Ga weg. Met inspanning van al zijn kracht pro beerde hij zich te verzetten tegen Perris, die hem bij den arm zijn kamer binnen duwde, op het bed gooide en daarna de deur doodkalm op het slot draaide. Wat wil je van mij? hijgde Dick, die nooit geweten had, dat Perris zóó sterk was. Dat zal ik je vertellen, antwoordde Perris, die met zijn rug tegen de deur was gaan staan. Maar ik zou je sterk aanraden om niet zoo te schreeuwen. Drum. Ik kan Hobson in veel dingen vertrouwen, maar als hij hoort, dat jij de man bent die zich den avond van den moord op Medina in het kreupelhout ver scholen had, dan loop je groote kans, dat hij onmiddellijk de politie waarschuwt. Hoe weet jij, dat ik mij in het kreu- pelbosch verscholen had? vroeg Dick ont hutst. Een uur geleden heb ik Margaret ge sproken, en die heeft .mij verteld, dat je bijzonder goed den weg weet in het park van Horn Hall, antwoordde Perris rustig. En vanmiddag heb ik een onderhoud met Sir Gregory. Wat moet ik hem eigenlijk van jou vertellen? Je hoeft mij heelemaal niet te noe men, ze Dick haastig. Hij weet trouwens niet eens hoe ik heet. Maar ehhij pro beerde om op een vertrouwelijken toon te spreken. Hoe kom ik eigenlijk hier? Ik heb je verdoofd, als je het graag weten wilt, antwoordde Perris doodkalm. Hoe krijg je het in je. Maar Perris liet hem niet uitspreken. Had je nu heusch gedacht, dat ik je wer kelijk de lijst zou geven? En hoe moest ik anders van je afkomen dan op die manier? Dat was overigens ook voor je eigen vei ligheid het beste. Waar had ik je moeten laten? Ik kon toch moeilijk bij je oude moeder midden in den nacht met je aan komen; het goede mensch zou erg ge schrokken zijn. Of had ik je moeten mee nemen naar Horn Hall? Als Sir Gregory je in de gaten had gekregen, had hij je direct laten arresteeren! Daarom heb ik je voor gesteld dat restaurant in Finchley Road even binnen te gaan, zoogenaamd omdat ik den eigenaar de lijst in een verzegelde enveloppe in bewaring had eggeven. Toen jij een oogenblik niet op mij lette, heb ik wat poeder in je glas gegooid en toen je in een taxi hierheen getransporteerd. Hier was je voorloopig veilig geborgen! Maar hoe kwam je aan dat poeder? vroeg hij huiverend. Dat had ik meegenomen, toen Arden en ik naar die boerderij in Essex gingen. Ik dacht, dat het misschien wel te pas zou kunnen komen. Eh zooals je gemerkt hebt, is dat ook het geval geweest. De Londen- sche politie heeft de ledenlijst en zal die ook al wel naar Barcelona hebben doorge seind. Je kunt er van verzekerd zijn, dat de autoriteiten daar er een dankbaar ge bruik van zullen maken. De Engelsche af- deeling van het genootschap bestaat niet meer. Daar heb je het bericht. En hij gooide de courant, die hij al dien tijd in de hand had gehouden op het bed. Drum was plotseling krijtwit geworden en deed voorloopig geen enkele poging om de courant in te zien. Waar heb je het toch over? vroeg hü aarzelend. Je weet toch, dat het genootschap. Al die boeven waarmee jij in relatie stond, zijn omgekomen. Het huis in Wire Road is een ruine. Lees maar! Dick keek Perris een oogenblik stom verbaasd aan en greep toen naar de cou rant die op het bed lag. Hij verslond het bericht met zijn oogen. Dat komt door de Frangaise! scheeuw- de hij, toen hij klaar was, terwijl hij van het bed sprong. Zij heeft mijn bom ge leend. Jouw bom? herhaalde Perris verwon derd. Ja, ieder lid van het El Nuestro Ge nootschap droeg een kleine bom bij zich, zoo groot als een sinaasappel. Mademoisel le heeft de mijne geleend voor zij naar be neden ging om jou te spreken, zoogenaamd om jou te dreigen. Haar belofte dat ze het genootschap zou helpen was een groote leugen. Je weet zelf het beste hoe zij jou bevrijd heeft. Natuurlijk heeft zij de bom men in de kamer gegooid waar de bijeen komst gehouden werd. Dick rilde bij de gedachte aan het ge vaar dat hij had geloopen en waaraan hij op zoo wonderbaarlijke wijze ontsnapt was. Wat een geluk, dat ik net met jou weg wasstamelde hij. Je hebt een nieuwe kans gekregen, dank zij die Frangaise, zei Perris ernstig. De Engelsche afdeeling El Nuestro is om zoo te zeggen uitgeroeid, de Spaansche kopstukken zullen wel door de politie in Barcelona voor haar rekening worden ge nomen, maar jij leeft nog.... Dick trilde op zijn beenen. Het bericht van de ondergang van het genootschap en de tragische dood van zijn medeleden, had hem hevig aangegrepen en bovendien besefte hij, dat hij zelf nog groot gevaar liep, als Perris hem niet hielp. Perris, laat mij niet aan mijn lot over, smeekte hij opeens, help my toch Perris! Gedraag je als een man. zei Perris streng. Ik ben van plan om je te helpen, want ik wil niet hebben, dat je moeder ooit zal weten wat voor iemand je eigenlijk bent. Ik heb vijftig pond'in bankpapier meegebracht, ging hij voort, terwijl hij een stapeltje bankbiljetten uit zijn binnenzak haalde. Je steekt dit bij je en vertrekt vanavond nog naar het buitenland. Je neemt den nachttrein naar Parijs en van daar ga je naar Havre. Daar zul je wel een goedkoope vrachtboot vinden, die bin nenkort naar Amerika vertrekt en (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9