PUROL DREIN DRENTEL EN PIET PRIKKEL DINSDAG 22 MEI 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. PAG. 7 MOTORSPORT DE GROOTE PRIJS VAN EUROPA. Op 23 Juni ajs. te Assen. Zaterdagmiddag is in het Jaarbeurs restaurant te Utrecht een bijeenkomst ge houden, waarin de heer J. A. Kramer, lid der organisatiecommissie der T.T.-races, eenige mededeelingen deed over de a.s. tiende internationale motorraces, welke, zooals bekend, op 23 Juni as. te Assen zul len worden gehouden. De heer Kramer deelde o.m. mede: De veld telefoon zal door een vaste lijn wor den vervangen, zulks in het bijzonder ten behoeve van de radioreportage. Er komen zeer veel aanvragen binnen uit Duitsohland, doch gezien de organisatie commissie uitsluitend cracks wil laten me dedingen en geen risico wil loopen voor rijders, die het een of twee ronden volhou den en dan opgeven, is den betreffenden Duitschen sportautoriteiten te kennen gege ven, dat eventueele Duitsche deelnemers zelf de risico zullen moeten dragen. De Egyptenaar Marana Toyo, die te Fiume woont, heeft definitief ingeschreven. Toyo is kampioen van Egypte, zoodat de anatrekkelijkheid der races zeer wordt ver hoogd. België komt dit jaar goed uit. De secre taris van de F.N., de heer Colignon, ver leent in dezen zijn bijzondere medewerking. Hoewel op 2 Juni de inschrijving sluit, zijn tot heden nog slechts ongeveer vijftig toe zeggingen tot deelneming ontvangen. Vooral uit Nederland zijn weinig aanvra gen binnengekomen. De heer Nortier gaf vervolgens een his torisch overzicht van de tot standkoming der T.T.-races in Nederland en het verloop der werkzaamheden der T.T.-commissie tot nu toe. De heer Nortier zeide voorts, dat in het bijzonder met het oog op den grooten voor uitgang der Belgische motorindustrie te Assen zeer zeker verrassingen kunnen wor den verwacht ten aanzien van de tot nu toe bestaande Engelsche superioriteit. Ook overigens zulen te Assen aantrek kelijke races kunnen worden tegemoet ge zien, mede in verband met de organisatie dezer wedstrijden, waarvan spr. de voor treffelijkheid roemde in vergelijking met die op verschillende buitenlandsche cir cuits. De a.s. wedstrijden op 23 Juni zullen pas echt internationaal worden, mede in ver band met het feit, dat verschillende cou reurs van fabriek zijn veranderd, terwijl fabrieken, die jarenlang de opvoering der motorsnelheid hebben verwaarloosd, zich den laatsten tijd weer meer op de snelheid hebben toegelegd, doen sedert 1927 gere geld buitenlandsche rijders mede. LEIDSCHE HARLEY-DAVIDSON-CHJB. Driedaagsche tour naar de Ardennen. Zaterdag omstreeks 12 uur startte de L. H. D. C. voor haar toertocht naar de Bel gische Ardennen. Via Den Haag, alwaar zich nog enkele leden aansloten, ging het over Rotterdam, het Zwijndrechtsche- en Moerdijksche veer in de richting van Wuestwezel, alwaar de Belgische grens ge passeerd werd. Eenmaal de grens gepas seerd is de tegenstelling tusschen de mooie Brabantsche wegen en de weg naar Antwerpen en Brussel met det beruchte kinderhoofdjes wel zeer groot. Het traject GrensBrussel werd dan ook met recht afgehobbeld. Daar de bedoeling van dezen rit in hoofdzaak een bezoek aan de Arden nen was, kon men in Brussel niet lang ver toeven, Toch werd de stad nog in verschil lende richtingen doorkruist om daar een al- gemeene indruk van te verkrijgen, even als het in de onmiddellijke nabijheid gele gen Ter Kamerenbosch (Bois de la Cam- bre), hetwelk is gelegen in het N.O.-ge- deelte van het Zoniënwoud. Een bezoek hieraan is het oponthoud ten volle waard. Van hier reed men over Notre Dame au Bois, Wavre, Gembloux over de nu prach tige wegen naar Namen, alwaar de eerste avond zeer genoegelijk onder elkaar werd doorgebracht. Zondag de eerste Pinksterdag, negen uur werd gestart in de richting van de Dinant. De weg hier naar toe loopt door het mooi ste gedeelte van het Maasdal. In Dinant werd natuurlijk niet verzuimd een bezoek te brengen aan de citadel, ondanks de klimpartij van ruim 400 treden. In deze citadel bevindt zich bovendien nog een- logsmuseum, terwijl men van bovenaf kan genieten van een schitterend panorama. Achter de citadel de Fonds de Leffe ravijn. Vanuit Dinant ging het allereerst naar Han sur Lesse. Zeer aardig is het als men Dinant over deze route verlaat, tusschen een nauwe rotsopening door de Roche-a- Bayard. Het bezoek aan Han gold natuurlijk in hoofdzaak het bezichtigen van de beroem de grotten, wel de meest bezochte in Europa. De grot bestaat uit verschillende in elkaar loopende „zalen", o.a. Salie du Dome 154 M. lang, 136 M. breed en 165 M. hoog. Het laatste gedeelte wordt afgelegd in een bootje op het onderaardsche rivier tje. Een nooit te vergeten gezicht is het als men op die riviertje varende voor het eerst om een hoek komende door de be trekkelijk lage uitgang het daglicht aan schouwd. Over Rochefort, Laroche, Baraque de Fraiture gaat het dan klimmend en da lend door één van de mooiste gedeelte van de Belgische Ardennen naar Cascade de Coo (watervallen van Coo). Dit is een wa terval ontstaan door het afsnijden van een bocht van de Amblève. Beneden recht voor de watervallen staande is dit werke lijk een imposant gezicht. Via Remouchamps, waar het dal van de Amblève verlaten wordt, bereikt men Spa. Hiervoor heeft men bij de la Reid een lange stijging, zeer tot genoegen van de tig gezicht op Spa. Hier werd de tweedè avond gezamenlijk doorgebracht, zeer tot genoegen van de deelnemers. Maandag, tweede Pinksterdag werd ge start voor de thuisreis. Vanuit Spa ging men allereerst naar Barage de la Gilleppe. Deze bereikt men door de zeer schilder achtige omgeving van Spa. De Barage de le Gilleppe is een muur dwars door het dal van de Gilleppe. Dit riviertje aldus te gengehouden in zijn natuurlijke loop heeft het achtergelegen dal tot een mooi meer gevormd, waaruit men door een waterlei ding Verviers van water voorziet. Deze kolossale muur is 47 M. hoog, onderaan 66 M. en bovenaan 15 M. breed, en werd ge bouwd in 18671878. In het midden boven op ziet men een monumentale steenen leeuw. Door een nog steeds mooie omge ving bereikt men over Henri Chapelle (met een schitterend gezicht op Aken vanaf een hoogvlakte) weldra de Nederlandsche grens. Over de goede Brabantsche wegen en de twee bekende veeren reed men we der huiswaarts. Het is voor de deelnemers een bijzonder interessante tocht geweest, welke juist over de mooiste punten en de belangrijkste bezienswaardigheden voerde. Een aardig moment was het nog toen men op thuisreis even voorbij Maastricht ge heel onverwachts de Rotterdamsche H.D.- club ontmoette, welke een bezoek had ge bracht aan Valkenburg. LEIDSCHE MOTOR TOURING CLUB. Rondrit door België. Zondag 20 Mei is een gedeelte van de L. M. T. C. om 7 uur v.m. gestart van Café-Hoppenbrouwer voor een twee-daag- sche tourtocht, door België. Deze tocht was goed georganiseerd, wat wel bleek bij de douane, daar alle 18 deelnemers (sters) geen moeilijkheden ondervonden om de grens te passeeren en de vastgestelde route nauwkeurig is opgevolgd. De deel nemers werden door twee leden der L. M. T. C. uitgeleide gedaan tot nabij Wernhout, waar de club na door de douane te zijn ge controleerd verder trok richting Antwer pen. Het verloop van deze tocht was als volgt; na de start ging het naar Den Haag en over Rotterdam, Dordrecht, Moerdijk naar Antwerpen. In Antwerpen had de eer ste rust plaats en na de rust werden be zichtigd o.a. de voor kort opengestelde Scheldetunnel, het Station, enkele Havens en.... de kermis. Daarna ging het over Mechelen naar Brussel, waar eveneens vele bezienswaardigheden werden be zocht. om den avond in amusement door te brengen. De tweede dag ging het over Leuven, Tienen, St. Truien naar Luik. In Luik werd weder gepauzeerd. Vervolgens wer den Spa en Verviers bezocht en over Bat- tice, Juleinont, Mortroupc, Bernea, Mesen, Rijckholt, Gronsveld ging de tocht naar Maastricht, waar even werd gerust. Over Roermond, Venlo, Nijmegen, Arnhem en Utrecht, eindigde de prachtige tocht voor het clublokaal alhier. De leden, die aan deze tocht hebben deelgenomen waren verrukt over de Ardennen en kunnen te rugzien op een zeer mooie en geslaagde tweedaagsche tocht. De totale afstand be droeg pl.m. 702 K.M. Tweeden Pinksterdag is een ander ge deelte van de L. M. T. C. half elf gestart voor het bijwonen van de grasbaanwed strijd in Alkmaar. A.s. Zondag start 10 uur v.m., vertrekt de L. M. T. C. voor het bijwonen van de terrein-kampioenschappen, uitgeschreven door de Utrechtsche Motor-Club aldaar. WANDELSPORT LEIDSCHE WANDELSPORT- VEREENIGING. 35 K.M. Lente-Marsch. Begunstigd door fraai lenteweer hield de L. W. S. V. Zaterdagmiddag haar Lente- Marsch. Hoewel het aantal deelnemers verre be neden het verwachte aantal bleef kan de L. W. S. V. toch met groot genoegen op deze marsch terugzien De geheel nieuwe route viel bijzonder in den smaak van de wandelaars Het bestuur mocht dan ook van vele zij den o.a. van den heer v. Santen, lid der Techn. Comm. v. d. N. U. W. een compli ment in ontvangst nemen voor de schitte rende route en de goede organisatie. Voordat de voorz., de heer Joh. v. d. Berg, het startsignaal gaf, sprak deze de wandelaars toe, heette allen hartelijk wel kom en wenschte de deelnemers een aan gename en sportieve wandeling toe op deze buitengewoon mooie lentedag. Er is volop genoten van de prachtige omgeving van Leiden. De tocht ging door Leiderdorp, Hoogmade, Woubrugge naar Alphen waar in hotel Centraal een half uur gerust werd. Precies 6 uur klonk weer het seitn van vertrek, opgefrischt en welgemoed gingen de wandelaars weer op stap; het laatste ge deelte der route ging langs Lage Zijde door de Lage Waard naar Koudekerk, ook hier werd weer volop genoten van de lieflijke landelijke omgeving. Na Koudekerk gepasseerd te zijn gingen de wandelaars rechts af Hooge Zijde naar Hazerswoude, Zoeterwoude; al heel spoe dig kwam Leiden weer in 't zicht en be reikte men zonder uitvallers te 8.30 uur 't eindpunt. Iedere deelnemer mocht een mooi uit gevoerde medaille met L. W .S. V.-lint in ontvangst nemen. Aan verschillende deel nemers werden extra-prijzen uitgereikt. Met woorden van dank sloot de voorzit ter dezen goed geslaagden wandeldag. R. K. Wandelsport „De Trekvogels" De tweede marsch van de Serie-Voor jaarswandelingen, uitgeschreven door de R. K. Wandel Vereeniging „Cursor" is voor onze club wederom een succes geworden. Met tien man bereikten zij geheel fit en zonder een uitvaller het eindpunt. PAARDENSPORT COURSES TE DUINDIGT. Op Tweeden Pinksterdag zijn op Duin- <ügt rennen en draverijen gehouden, waar van de uitslagen als volgt luiden: Farandoleprijs, prij zendraverij 3e en 4e klasse over 2040 Meter: 1. X. Doorlooper, eig. J. de Vlieger; 2. Welvaart van Duin dal, eiig. A. de Vlieger. Faustprijs, ren op de vlakke baan over 1000 Meter: 1. Alasse, eig. M. J. v. d. Velde; 2. Floren/tim, eig. C. van 't Hoff Zesde Heerrijdersprijs, haindicapdra ver ij le klasse over 2000 Meter: 1. T.Akista, eig. J. Vrijlandt; 2. Caid, Stal Rotterdam. Florenvilleprljs, prij zendraverij 4e klasse over 1740 Meter: 1. Voico, eig. B. F. v. d. Burg; 2. Welvaart van Duindai, eig. A. de Vlieger. Figaroprijs, ren op de vlakke baan over 1800 Meter: 1. Mouche, eig. L. F. v. d. Homst; 2. Elass, eig. M. J. v. d. Velde. Groote Pinksterprijs, heat-prij zendraverij le klasse over 1700 Meter: 1. Epduard III Stal O.; 2. Calumet Donald, eig. A. P. Kai ser. COURSES OP WOUDESTEIN. In het Sportpark „Woudestein" te Rot terdam hebben gisteren rennen en drave rijen plaats gelhad. De uitslagen luidden als volgt: F-prijs, prij zendraverij 4e klasse over 1600 Meter: 1. Welkom, Stal L; 2. Wilhelm, G. de Lange. G-prijs, heat-handicap voor Nederland sche paarden, le klasse over 1600 Meter: 1. Vlieger D, J. de Vlieger; 2. Rabenhauwt, Stal Oegstgeest. H-prijs, prijzendraverij le klasse voor heerrijders over 2000 Meter: Dead heat tus schen Ulpit H, M. France, en Senator Bre wer, Stal B., 2. Determination, J. Bakker. Ioprijs, prijzendraverij le klasse over 2500 Meter: 1. The Cleaner, Stal Hilversum; 2. Ironside, Stal Woudestein. J-prijs, korte baan draverij handicap, voor in Nederland geregisteerde paarden over 700800 Meter: 1. Vlieger D (J. Vlie ger); 2. SisterPaitriok H, J. Klarenbeek. INTERNATIONAAL SPRINGCONCOURS TE WIESBADEN. Ned. successen. Het internationaal springconcours, dat te Wiesbaden in de afgüloopen dagen is ge houden en waaraan o.m. is deelgenomen door een Nederlandsch militair equipe, is beëindigd. Luit. Palhud de Mortagnes heeft met „Madetlwie du" den eersten prijs, den eere- prijs van den Minister-President in den z.g. Olympisohen voorproef gewonnen uit 73 deelnemers. Luitenant Cnopius met „Lottka" werd negende. De verdere prijzen der Ned. deelnemers waren: Jaóhtspringen (zwaarste klasse) rotmees ter Schumimeiketel met „Errniea" vijfde prijs. Jadhtspningen, klasse L: Luitenant van Lennep met „Luftikus", zesde prijs. Jachtklasse M: Luitenant Groter met Pic colo Amore, derde prijs; Luitenant Pahud de Mortagnes met Modeste elfde prijs. Aan dit nummer werd deelgenomen door 102 deelnemers. Tijdspringen, klasse M: Luit. Groter met Piccolo Amore, vierde prijs, id. met „Tri- xie" 13e prijs; Luit. Schummeüketel met Er- nica 18e prijs. Het aantal deelnemers be droeg honderd. Geluksjachtspringen, klasse M: Schum- meiketel met Ernica, vierde prijs, Luit. Gre- ter met „Trixie" tiende prijs. Tachtig deel nemers. SCHAKEN OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP. Aljechin wint de 17e partij. Voor de vijfde maal in dit tournooi nam Aljechin Zondag bij de 17e partij in den strijd om het wereldkampioenschap een aangeboden dame-gambiet aan. Reeds vrij spoedig maakte Bogoljubow een grove fout, waarvan Aljechin ten volle profi teerde. Na 41 zetten moest Bogoljubow den strijd opgeven. De 17e partij werd alzoo een overwinning voor Aljechin. De 18e partij remise. De strijd werd gisteren weer voortgezet met de 18e partij. Deze partij had een verrassend resultaat. Hoewel Bogoljubow in iets gunstiger positie stond, kon hij zijn voordeel niet in een overwinning omzet ten. Tenslotte bood dr. Aljechin remise aan. De stand is nu 11 y,6in het voor deel van dr. Aljechin bij 11 remises. De volgende partij vindt te Nuernberg plaats. OLYMP. SPELEN DE VERGADERING VAN HET I. O. C. TE ATHENE. De jubileum vergadering van het Inter nationale Olyympische Comité te Athene is gisteren gesloten. Als belangrijkste punt stond op de agenda de kwestie, welke vrouwensporten op de Olympische spelen van 1936 zullen worden toegelaten. Men werd het eens over athletiek, schaatsen rijden, schermen en ski-loopen. De Duitschers Lewald en Ritter von Halt verklaarden, naar aanleiding van een door den Engelschman Lord Aberdale en den Amerikaan Gerland gestelde vraag, dat Joodsche delenemers te Berlijn de zelfde rechten zullen hebben als niet- Joodsche. De volgende zitting van het I. O. C. zal in 1935 te Oslo plaats vinden. Zaterdagmorgen hebben de leden van het I. O. C. de inleiding van een gedenk steen in het Stadion bijgewoond. Op deze gedenksteen zijn de namen der steden aangebracht, die de Olympische Spelen reeds eenmaal binnen hun muren hebben geherbergd. POSTDUIVEN Leldsche Postduivenvereeniging „De Vriendenclub". Wedvlucht met oude duiven vanaf Noyon (Frankrijk), afstand van Joh. Vogelenzang 305.49 K.M. tegen van J. J. Tisseur van 307.26 K.M., in concours waren 114 dui ven wat een puntenaftrek geeft van 0.86. De duiven werden om 8 uur gelost met kalme Zuidenwind, doch in België werd de wind sterker West en was het weder slech ter. De le duif werd weder geconstateerd door G. A. L. v. d. Reyden, evenals No. 2, 3, 5, 7, 8 en 16. G. P. Onvlé 4. G. T. Tis seur 6 en 25. Chr. v. d. Pluym 9, 11, 18 en 19. Joh. Vogelenzang 10. J. Philippo 12, 14 en 20. A. N. Erades 13, 17, 24 en 28. N.N. 15, 23, 26 en 27. J. J. Tisseur 21 en 22. S. N. v. Leeuwen 29. De le duif werd geconstateerd om 11 uur 48 min. en 7 seconde en maakte een snelheid van 1342.3 Meter per minuut; de 29ste prijswinner om 12 uur 15 min. en 31 seconde en maakte nog 1200.5 Meter per minuut. De le eereprijs werd gewonnen door G. A. L. v. d. Reyden en de 2e door G. P. Onvlé met No. 4. Het kampioenschap korte afstand werd als volgt behaald: le G. A. L. v. d. Rey den met 100 punten; 2e. Joh. Vogelenzang met 77.26ste punt en het 3e door Chr. v. d. Pluim met 68.12 punt. Door de vereeniging werd deelgenomen aan de groep West con coursen, welke heden waren ingegaan en wordt volgende week Compiègne 327 K.M. geslagen. „De Snelvlieger" (Leiden). Wedvlucht Noyon (Frankrijk), afst. 303 K.M.; duiven los 8 uur Z.-W. wind. Uitslag als volgt: A. P. v. d. Voort le, 2e, 6e, 7e, 9e, 10e, 12e, 13e en 14e. J. M. A. Lek 3e, 5e en lie; D. Klein 4e en 16e; W. le Mair 8e en 15e; H. Seriier 17e en 18e. Eerstge- constateerde vogel 11.53.37; laatst geconsta teerde vogel 12.32.5. Leidsche Combinatie. Wedvlucht vanuit Noyon (Frankrijk) af stand pl.m. 303 K.M.; in concours 142 vogels welke om 8 uur in vrijheid zijn gesteld. Zij werden als volgt geconstateerd: 1, 24 M. Pins; 2, 14, 22 H. Wallaart, 3. 32, W. Gijsman; 4, 8, 21, 25, 34 J. W. van Duu- ren; 5, 41 W. Harteveld; 6, 29, 39 C. Ense- ling; 7. L. de Romijn; 9. 37 A. van Pola- nen; 10, 16 C. W. F. Onvlee; 11, 20, 26, 28 A. van Egmond; 12. 48 J. Flippo; 13, 15, 30, 31 F. Breedijk; 17, 19. 44. 46 H. Tegelaar; 18, 27, 36, 38, 43 Kramp; 23 C. van Roode; 33 A. Flippo; 35, 42 A. Molenaar; 40, 45 J. Keereweer; 47 J. Uiterdijk. De eerste vogel werd geconstateerd om 11.51.13 en maakte een snelheid van 1327.36 Meter per mi nuut. De laatste vogel om 12.27.26 of een snelheid van 1146. 98 Meter per minuut. Deze vogels werden wederom op hok-ordi- naat uitgerekend. Tevens is de Leidsche Combinatie besloten om op Orleans een Combinatie-concours te doen plaats heb ben. Dit concours belooft veel. Er werden door vele liefhebbers eereprijzen beschik baar gesteld. „De gevleugelde Vrienden" (Wassenaar). Zondag hielde de P.V. „De Gevleugelde Vrienden" alhier, eene wedvlucht met oude duiven vanuit Noyon (Fr.) afstand pl.m. 302 K.M. In concours waren 124 duiven. De vogels werden in vrijheid gesteld des morgens te 7 uur met Zuiden wind, be wolkte lucht. Bij aankomst was da wind Zuid-West. De eerste vogel bereikte het hok te 11 uur 47 min. 42 sec. en had gevlo gen met een gemiddelde snelheid van 1053.4 Meter per minuut. De laatste prijs winnende vogel werd geconstateerd te 12 uur 7 min. 40 sec. of met een gemiddelde snelheid van 982.54 Meter per minuut. De uitslag was: 1, 4, 6, 7, 10, 11 en 12 K. Schef- fer; 2, 8, 15 en 18 J. P. Brederode; 3, 20 en 21 C. Versteeg; 5, 9 en 14 K. I. Waas dorp; 13. A. G. Visser; 16, 17 en 22 J. H. Groeneveld; 19. J. L. de Groot; 23. P. F. Oosterveer; 24. L. J. Raaphorst; 25. W. Flo- russe. P. V. „De Zwaluw" (Voorschoten). Wedvlucht vanaf Noyon (Frankrijk), af stand hemelsbreed 301 K.M. en 190 Meter, in concours 139 duiven, aantal prijzen 28 (om de 5 duiven). De vogels werden om 8 uur met Z.W. wind in vrijheid gesteld. De eerste prijs winnaar werd om 11 u. 40 min. 19 sec. ge constateerd en maakte een snelheid van 1367.05 meter per minuut. De laatste prijs winnende vogel werd om 12 u. 0 min. 20 sec. geklokt. De prijzen werden behaald als volgt: F. le Mair le, 3e, 12e, 28e; G. A. v. Adri- chem 2e, 4e, 7e, 18e, 23e, 25e, 27e; J. A. A. v. d. Elskamp 5e, 6e, 8e, 10e, 11e, 17e, 21e; A. de Graaf 9e, 22e, 24e; M. v. d. Meer 13e, 14e, 26e; A. Oudshoorn 15e; B. Versteegen 16e en 20e; J. v. d. Burg 19e. De Edele Nederlandsche Huidgenezer ^PRIJZEN VAN50CTAF. BIJ APOTH.EN DROGISTEN^ UIT DE OMGEVING KATWIJK AAN DEN RIJN. Muziek. Op het concours voor muziek korpsen, uiitgaandie van hert 6die Regiment Veldartillerie te Den Haag, behaailde die Harmonie Katwijk alhier iin den Marsoh- wedsbrijd met de marsch „Aithalia" aLs ver plicht nummer den 2en prijs terwijl met hert vrije nummer „Liberrte" de eerste prijs werd behaald im de 4de afdeelirug. Aange zien in de laatste 6 jaren aan geen concours werd meegedaan, een mooie uitkomst. Hert verplichte nummer in deze afdeeling was „Pertit Magge". ZILK. Kampeerterrein. Hert kampeerterrein aan den Ruigenhoek, genaamd ,,'t Lange- veld" is thans officieel in gebruik genomen. Het terrein is ongeveer 40 bunder groot en door middel van draadafrasterinigen in ver schillende afdeelinigen gesplitst. Op het ter rein zijn verschillende waterpompen, w.c.'s en een flinke rijwielstalling aangebracht, terwijl een zeer groote tent als cant ine is ingericht. Het geheel staat onder onmiddel lijk toezicht van Opzichter Rietvink, ter wijl op het terrein zelf een vast poliitiepoet- huisje zal worden geplaatst. Hoewel het weer deze dagen ndet heeft medegewerkt, stonden beide feestdagen toch reeds een kleine 50 tenten op hert terrein en zal dit hert komend zomerseizoen in een waar ten tendorp herschapen worden, hetgeen de ondernemers, gezien de verschillende werk zaamheden enz. wel toekomt. Zeldzame vondst. Dezer dagen bevon den de chef van politie met den heer Klinkenberg, volontair bij de politie te Noordwijkerhout, zich in de duinen in deze gemeente, met het doel zich, in verband met gestelde wetsbepalingen, te overtuigen, welke vogels en andere diersoorten zich in de duinen ophouden. Het mocht genoemde heeren een groot genoegen zijn hierbij in de duinen aan te treffen een broedende doornsluiper of griel, een vogel, waarvan zij het bestaan slechts bij naam kenden. Het bleelc dan ook dart in vele jaren door echte vogelliefhebbers en kenners nog nimmer een dergelijke vogel in onze duinen werd aangetroffen. Het ds dan ook een groote zeldzaamheid deze vogelsoort aan te treffen. Schoolreisje. Voor de leerlingen der 3 hoogste klassen der R. K. school alhier is een schoolreisje georganiseerd naar Am sterdam. Daar de gelden voor dit doel door de leer lingen zelf zijn gespaard, is zulks voor de kinderen een mooi, aanbevelenswaardig resultaat. 23. De negende keer stond Piet Prikkel tevergeefs te öwachten, tot Drein weer in zijn armen zou terugkeeren. Toen er 2 minuten verloopen waren, keek hij naar de lucht om te zien waar Drein was gebleven. Hij deed echter een vreeselijke ontdekking. 24. Piet Prikkel had Drein namelyk verkeerd in de hoog- tee geworpen en hem op die manier in zee gegooid. De ka pitein liet terstond een sloep uitzetten en bemannen, maar Drein zwom, dat men hem niet meer in kon halen.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 7