DINSDAG 22 MEI 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. PAG. 6 R. K. S. V. „Van Nispen." Het tweede elftal speelde gistermiddag thuis tegen „Kolping Boys II" uit Leiden. Er stond een orkaantje van doel tot doel, hetgeen het spel niet ten goede kwam, mede doordat de bal steeds te hoog werd gespeeld en balcontrole zoodoende uitge sloten was. Voor rust spjeelt „K. B." voor den wind, maar wisten de v. Nispenmannen toch met rust een 31 voorsprong te bemachtigen. Na rust wordt het „K. B."-doel steeds onder vuur genomen en is het aan den keeper, die schitterend keepte, te danken dat v. N. met 72 wist te winnen, waarvan 6 doel punten werden gefabriceerd door debu tant Okkern, die een goede aanwinst bleek te zijn. Scheidsrechter Meijers, leidde tot beider genoegen. De junioren speelden thuis tegen Kol- pings Boys Junioren en wisten mede door een penalty, met 21 te winnen. Scheids rechter C. van Elk bleek een góede kijk op het spel te hebben en hem zien wij gaarne terug. Beide wedstrijden werden derhalve vriendschappelijk gespeeld en naar genoe gen geleid. R. K. S. V. „K. R. V." Door een 13 nederlaag tegen D. O. S. II in Roelofarendsveen kon K. R. V. I de tweede klasse gisteren nog niet bereiken. De junioren op bezoek bij Majella te Oude Wetering deden het beeter, en won nen liefst met 60. R, K. S. V. „Rood Wit." De Duivels hebben voor de degradatie competitie een veelbelovend begin gemaakt De eerste wedstrijd tegen O. I. V. II (IJmui- den) werd met niet minder dan 90 ge wonnen. Een stevige wind staat van doel tot doel en O. I. V. verkiest er tegen in te spelen, Spoedig zwermen de Duivels om het doel. Het is de midhalf die met een ver schot juist onder de deklat de score opent. Even daarna is het de linksbuiten, die bij een algemeene aanval onhoudbaar doelpunt. Even later door de linksbinnen met no. 3 gevolgd. O. I. V. komt slechts sporadisch over de helft en bij de rust heeft R. W. D. reeds een 50 voorsprong. In de tweede helft krijgt O. I. V. de wind in den rug. De Rood Witte halflinie trekt zich echter geheel terug, zoodat er voor de IJmuider voorhoede geen doorkomen aan is. De aanvallen der R. W. D. blijven door het lage spel hun gevaar behouden. Als er ongeveer 10 minuten gespeeld is wringt de midvoor zich tusschen de backs door en geeft den keeper geen schijn van kans. Wan neer bij een Rood Wit-aanval de midhalf der IJmuidenaren de bal maar in zijn han den pakt, ontgaat dit de scheidsrechter niet en de rechtsbuiten benut de toegestane strafschop. O. I. V. is geslagen doch R. W. D. is nog niet tevreden. De linksbuiten heeft er nog twee doelpunten aan toegevoegd eer de scheidsrechter het einde blaast. O. I. V. betoonde zich zeer fair en droeg op sportieve wijze de groote nederlaag. Gaarne zetten wij met hen de kennisma king voort en ook de scheidsrechter was in vorm. KON. NED. VOETBALBOND. KJ.C. WORDT KAMPIOEN. Door 'n nieuwe zege in de kampioens competitie heeft KFC haar kans op het kampioenschap van den K.N.V.B. weer danig vergroot. Velocitas moest gisteren met 20 het onderspit delven tegen de kranige Koog Zaandijkers. Willem II nam revanche op Heracles en stuurde de Almeloërs met een 31 neder laag huiswaarts. De stand is nu: K.F.C. 6 4 1 13—2 9 Ajax 5 2 2 1 12—5 6 Willem H 4 2 11 10—9 5 Velocitas 6 1 4 614 2 Heracles 5 1 5 718 2 DRIE NIEUWE EERSTE KLASSERS. In de Afdeelingen I, H en V werden tij dens de Pinksterdagen nieuwe eerste klas- sers geboren, n.l. DWS, Overmaas en HSC. In Afdeeling I slaagde DWS erin een ge lijk spel tegen Velox te bereiken, hetgeen juist voldoende was voor de Amsterdam mers, die nu als tweede hoofdstedelijke club de Amsterdamsche voetbal-eer moet hoog houden. De eindstand in deze afdee ling is: D.W.S. 4 2 2 6—4 6 Velox 4 12 1 6—5 4 Het Gooi 4 2 2 4—7 2 Heeft het Gooi dus in Afdeeling I moe ten plaats maken, in Afdeeling n verspeel de de tweede Hilversumsche eerste klasser haar laatste kans op behoud door 'n gelijk spel tegen Overmaas. Voor de Hilversum mers werd deze wedstrijd 'n bittere ont goocheling, want zij hadden tot 7 minuten voor het einde met 30 de leiding.Het werd 31, 32 en 33, waarna Overmaas zich de weelde durfde permitteeren een strafschop te missen! De Hilversumsche keeper hield n.l. den strafschop. De eind stand hier is: De promotie-competitie in de 4e klasse werd beëindigd met een 61 zege van Ter- laak op BFC, zoodat de nieuwe Haagsche derde klasser in deze kleine competitie niet minder dan 21 maal scoorde. De eind- Terlaak A.S.C. B.F.C. 4 4 21—4 8 4 112 5—11 3 4 1 3 6—17 1 In het Zuiden verloor Tegelen met den oneven goal van Juliana in Spekholzerhei- de, terwijl Middelburg met 42 van De Ba ronie won. De stand is: Juliana 2 2 53 4 Tegelen 2 1—1 4—2 2 Middelburg 2 1—1 5—6 2 Baronie 2 2 58 0 In het Noorden heeft HSC de vrij geko men plaats van Alcides ingenomen door de Kooi met 30 te kloppen. Deze club had aan 'n gelijk spel voldoende gehad om eerste klasser te worden.... De eind stand is: H.S.C. De Kool Alcides 4 3 1 21—4 6 1 10—8 5 3 5—24 1 Overmaas Hilversum R.F.C. 3 2 1 12—9 3 4 112 12—13 3 3 1—2 10—12 2 Door deze promotie van Overmaas heeft Rotterdam thans zijn zesde eerste klasser gekregen. In de promotiecompetitie der 3e klasse verloor Hoek van Holland met 52 van VIOS. De stand is: R.V.C. 3 2—1 15—8 4 H. v. Holland 3 2—1 13—9 4 V.I.O.S. 4 1—3 8—19 2 DE UITSLAGEN. Om het kampioenschap. Velocitas—KFC 0—2; Wülem II—Hera cles 31. AFDEELING I. Prom. 2e klasse: VeloxDWS 11. AFDEELING n. Prom. 2e klasse: HilversumOver maas 33. Prom. 3e klasse: H. van Holland VIOS 25; de MusschenEmma 21. Prom. 4e klasse: TerlaakBFC 61. AFDEELING IV. Prom. 2e klasse: JulianaTegelen 10; MiddelburgDe Baronie 42. AFDEELING V. Prom. 2e klasse: HSCDe Kooi 30. Bekerwedstrijden: CVVBlauw Wit 22; VelocitasHoogezand 42; PEC VDL 34; KinheimZeeburgia 21; RijswijkNAC 14; BleijerheideNOAD 51; HSCRFC 25; ADOExcelsior 44; FeijenoordDCL 71; RCHStorm vogels 12; VeendamWageningen 21; Ensch. BoysPurmersteyn 42; Alc. Vic- trixTheole 22; Quick (H.)Tubantia 3—2; HBS—VSV 3—4. VELOCITAS—K. F. C. 0—2. Velocitas heeft het in den returnwedstrijd tegen K. F. C. te Groningen niet tot re vanche weten te brengen. Ook nu behaalden de Zaanlanders de overwinning, zij het dan niet met de cij fers, als in een thuis-wedstrijd. Met haar bekende tactiek, die ook in dezen wed strijd tot in de finesses werd doorgevoerd, werd een zwaar bevochten 20-zege be haald. De uitslag is ongetwijfeld geflat teerd. Beide goals ontstonden op vrij on fortuinlijke wijze in de eerste helft: de eer ste na 35 minuten door Boutshoorn, wiens schot van onder de lat in het veld terug stuitte, doch door scheidsrechter Merkel- bach als een doelpunt werd erkend. Uit een vrijen schop op 25 Meter van het doel af, scoorde Bley het tweede overigens houdbaar doelpunt. Gedurende den ge- heelen wedstrijd waren de Groningers in het veld voortdurend sterker. Hun voor hoede ging echter mank en een goede lin kervleugel, die door den K. F. C.-rechts- back Mol volkomen in bedwang werd ge houden en die vrijwel ieder en aanval vol komen verknoeide. Aanvankelijk probeerden de Groningers K. F. C. met haar eigen wapenen te bestrij den. Wel werd hiermede bereikt, dat K. F. C. meer naar voren trok, doch toen de gasten na 35 minuten vrij onverwachts de leiding namen, trokken de twee binnen- spelers naar achteren en bleven alleen de twee vleugelspelers en de midvoor in de voorhoede over. Op de reeds boven om schreven wijze gelukte het den Zaanlan ders toch nog om even vóór de rust zich een veiligen 20-voorsprong te verschaf fen. De tweede helft werd vrijwel voortdu rend op de Zaansche helft gespeeld. Onop houdelijk waren de Groningers in den aan val, steeds zaten zij voor het K. F. C.-doel, dat prachtig door Veen werd verdedigd. In ver teruggetrokken positie verdedigden liefst acht K. F. C.'ers, die slechts bij uit zondering het spel eenigen tijd wisten te verplaatsen. Velocitas' achterhoede had in deze helft niet veel te doen. De Groning- sche midden-linie speelde uitsluitend op winst, doch eveneens zonder resultaat. Het einde kwam dan ook zonder dat Velocitas er in was geslaagd een tegenpunt te scoren. K. F. C. miste op de midvoor-plaats Jaap Mol. Zijn plaats werd ingenomen door K. Hile, die den oud-internationaal echter niet kon doen vergeten. WILLEM H—HERACLES 3—1. De Zuidelijke kampioenen hebben re vanche genomen met 31 op de 30-ne- derlaag in Almelo. Deze wedstrijd maakte een alles behalven fraaien indruk. Het spel was geweldig ruw hier en daar, ter wijl ook wat de techniek betreft, deze wedstrijd niet op zoo'n hoog peil stond als een matige eerste klasse-wedstrijd. Het Heracles-elftal was bijna voortdu rend in den aanval. Het drong samenspe lend op naar het Willem II-doel en daar' gekomen, was het schot totaal weg. Willem II heeft eveneens een minder goeden wedstrijd gespeeld, in ieder geval veel minder goed dan tegen Ajax, verle den week. Vooral de spilplaats was zeer zwak be- zet, waardoor het contact tusschen mid denlinie en voorhoede, hetwelk meermalen aanleiding is tot goed samenspel, totaal verloren was. De uitslag 31 lijkt ons dan ook eenigs- zins geflatteerd, aangezien de doelverdedi- ger van Heracles weinig technische fouten heeft begaan. Hermans trapte af tegen den schuin over het veld staanden straffen wind en nadat de bal eenige oogenblikken in het midden heeft gezweefd, nam de linksbuiten van Willem II, Möller, dezen over, gaf snel door naar van der Wouw en onder oorver- doovend gejuich van het publiek, gaf deze laatste Willem II binnen één minuut de leiding (10). Deze goal was vooral toe te schrijven aan het verkeerde wegwerken van den He- ra cles-keeper, die den bal voor de voeten van van der Wouw stompte. Toch waren deze eerste vijftien minuten ondanks het sensationeel begin zeer wei nig aantrekkelijk, hetgeen een voorproef je kon worden genoemd van hetgeen de wedstrijd verder bieden zou. Heracles werkte hard, maar de aanval len van Willem II, die bovendien tegen den wind in speelde waren veel sneller en daardoor gevaarlijker. Na eenige aanvallen van Willem II, ge leid door Coomans, den rechtsbuiten, wer den eenige corners genomen op het He- raclesdoel, die niets opleverden. Even daarna was het Willem II-doel in gevaar, hetgeen wel bewijst, dat het spel zeer op en neer schommelde. Freese kreeg van den scheidsrechter een waarschuwing wegens ruw spel. De Leeuw nam den vrijen schop, doch de keeper red de uitstekend. Heracles viel sterk aan, maar het schot bleef nog steeds uit. De aanvang van de tweede helft was een trouwe copie van de eerste. Nauwelijks had Heracles afgetrapt of de voorhoede van Willem II nam den bal over van Hermans, welke doorgaf naar van Ierlandt, die met een keurigen kopbal den voorsprong van Willem II vergrootte, wederom binnen de minuut (20). Dit vond Heracles toch wel wat te erg. Het ging er direct van door. Het elftal stuwde op naar het Willem II-doel en het was Jaarsma, die tweemaal naast schoot. Het schot was totaal weg. Hermans trok er vandoor met de zijnen. Hij kon niet meer dan eenige corners forceeren. Willem II kwam er toen beter in, hetgeen blijkbaar door Heracles niet vriendschappelijk werd opgevat, want het spel werd veel ruwer. Van der Aa werd uit zijn doel gelokt en het werd hem tamelijk lastig gemaakt. Jaarsma gaf even daarna een keurig staaltje van solo-spel te zien. Hij passeer de verschillende spelers, zelfs de beide backs, ja zelfs den keeper en op 2 M. af- afstand va,o het doel liet hij den bal aan den verkeerden kant belanden. Even daar na schoot hij hoog over. Heracles kreeg vele opgelegde kansen, maar benutte er geen enkele. In het veld kon men toch niet spreken van een Willem Il-meerderheid. Schlosser werd vlak voor het vijandelijke doel gehaakt en zeer terecht bestrafte de scheidsrechter deze overtreding met een penalty, die door Freese werd genomen en in den linkerbovenhoek van het Willem II- doel geplaatst, waardoor de achterstand werd verkleind. De wedstrijd ontaardde door ruw spel, waaraan de spil Freese niet geheel onschuldig was. De scheidsrechter nam eenige totaal verkeerde beslissingen. Het publiek meende zijn misnoegen te moe ten uiten door te demonstreeren, dat het nog beter kon fluiten dan de arbiter. Ook de spelers protesteerden met luider stem. Het ging en warm aan toe op het veld en er werden vele vrije schoppen genomen. Na eenige wederzijdsche aanvallen, waarvan die van Heracles erg gevaarlijk waren, forceerde Willem II een corner. Deze werd uitstekend genomen door Coo mans en met behulp van den wind, een fout van den keeper en een fraaien kop bal van Ierlandt vergrootte Willem II den voorsprong (31). BELGIë—NEDERLAND STUDENTEN 3—1 Te Luik heeft Zondag de landenomtimoe- tinig plaats gevonden tusschen de studen- tenelftallen van België en Nederland. Er waren ongeveer 1500 toeschouwers. Scheids rechter was de heer Colette. De samenstelling van het Nederlandsche team was ails volgt: Doel: Beiins. Achter: H. Bosdhiman en Tromp. Midden: Adam, Hoogewesdh, Th. Bosch man. Voor: Bleydensteim, Koorman, Domme- rdng, Pasteur en Gensema. De eerste helft was het spel verdeeld en de rust kwam met blanken stand. De twee de helft begonnen de Belgen aan te vallen en kregen een hoekschop te nemen. De Hollanders reageerden', maar Pasteur miste voor doel. Na tien minuten namen de Bei- gen opnieuw 'm hoekschop, plaatsten den hal en Van der Mert opende de score. Zeven minuten later maakt Pasteur voor Nederland 'gelijk. Na een half uiur spelen werd aan de Belgen een strafschop toege kend voor ean fout van Tromp (haken). Van der Mert maakte er een doelpunt van. Twee minuten later scoort Capelle uit een voorziet van Deüfosse het derde en laatste doelpunt. IncassobankGemeentebedrijven OM DEN ZILVEREN RIJNSTREEK BEKER TE ALPHEN AAN DEN RIJN. De finale door Alphen met 42 van Gouda gewonnen. Klokke twaalf zijn er al heel wat toe schouwers aanwezig, die er blijkbaar de voorkeur aan hebben gegeven hun miiddaig- maal op te offeren of ongetwijfeld veel later te gebruiken, dan zij gewoon zijn, om dit eerste treffen tusschen Gouda en E.D.O. bij te wonen. Ideaal voetbalweer was het intussöhen (niet. Op het veld stond van doei tot doel een stevige bries, welke begrijpe lijker wijze aan het spel veel afbreuk deed. Toch is het vertoonde ons dezen middag nog meegevallen. Gouda kwam in de eerste wedstrijd, nadat na de verlenging de stand nog steeds 00 was, door het beter benut ten van de aan beide elftallen toegekende penalty's als overwinnaar uit het strijd perk. In dezen wedstrijd had E.D.O. door haar betere speltechniek de overwinning wei verdiend, doch de Goudsche ploeg wierp zich met veel enthousiasme in den strijd, zoodat doelpunten uitblijven. De wedstrijden AlphenFortuna gaf een heel ander beeM te zien. De thuisclub toon de thans op diuideiijbe wijze, dat, indien er wordt gewerkt, ook gewonnen kan worden. Fortuna ondervond dit aan den lijve. Met 40 werden de Vlaardingers geklopt. Reeds in de eerste minuut na den aanvang pas seerde Tuinen/burg handig de Fortuna-ver dediging en wist deze kans met een onhoud baar doelpunt te 'benutten. No. 2 kwam uit een voorzet van Bezemer, die door Jopie keurig werd ingeschoten en toen na de rust Alphen al spoedig een penalty had te nemen werd de stand 30. Even voor het einde vergrootte Windhorst voor Alphen nogmaals den voorsprong (40), waarmede het einde kwam. Door deze uitslagen had Gouda in de fi nale den beker tegen Alphen te verdedigen en aldus liet zich een spannende kamp tegemoet zien. Ook in dezen eindstrijd streed de thuisclub met veel enthousiasme en wist zich met de rust reeds een 31 voorsprong te verzekeren. Geruimen tijd na den aanvang was Alphen het meest in den aanval, maar het duurde toch een half uur, alvorens de thuisclub, uit een voorzet van Oosterman, de leiding nam. De vreugde bleek toen echter van korten duur, want de Goudsche linksbin nen deponeerde binnen de minuut den ge lijkmaker in de touwen. De beurt kwam aan de thuisclub, die zich door Tuinenburg weer de leiding liet versohaffen. Gouda trachtte daarna door robust spel, den achterstand in te balen, doch daardoor haalde de Goud sche ploeg zich eenige strafsahoten op den hals, waarvan met een geweldig schot Hes- seling er een wist te benutten (31). In de tweede helft was het Jopie, die spoedig op handige wijze voor Alphen den stand op 41 bracht. Gouda verkleinde daarna nog eenmaal haar achterstand en 'bleef eenigen tijd overwicht uitoefenen, doch doelpunten bleven verder uit. Ook aan de andere zijde wist de voorhoede het net niet meer te vinden, zoodat onveranderd het einde kwam, dat tevens Alphen voor een jaar in het bezit van den beker stelde, die in Hotel „De Vergulde Wagen" op de gebruikelijke wijze aan de winnende ploeg werd uitgereikt. KORFBAL KOOG ZAANDIJK KAMPIOEN. Protest van Deetos afgewezen. De protestcommissie van den N. K. B. heeft het protest van Deetos tegen het ne gende doelpunt van Koog-Zaandijk in den te Dordrecht gespeelden wedstrijd Deetos Koog-Zaandijk, afgewezen. Koog-Zaan dijk is nu definitief kampioen van Neder land. ZWEEFVLIEGEN De voetbalvereeniging „Incasso-Bank" speelt morgen tegen V.V. Gemeente Bedrij ven Wassenaar op het terrein gelegen Kat- wijkscheweg te Wassenaar, te pl.m. 7 uur n.m. I.B. is als volgt samengesteld: Doel: v. Benten; achter: Boerma en Brug man; midden: v. d. Linden, Neuteboom en Linschoten; voor: Bonte, Jansen, v. d. Hoe ven, Koeken en Dolle. Aan dezen wedstrijd is een beker ver bonden, aangeboden door den Voetbal- en Athletiekvereeniging „Incasso-Bank". HET ZWEEFVLIEGKAMP TE NOORDWIJKERHOUT. Onder aanmoediging van een krachtigen wind, verzamelden de deelnemers, leden van de Amsterdamsche, Haagsche en Leid- sche Zweefvliegclubs, zich Zaterdagmid dag bij den hangar der Eerste Nederland sche Zweefclub te Noordwijkerhout, om reeds 's avonds van het duin „afgeschoten" te worden. Velen maakten voor het eerst kennis met de opwaarts gerichte luchtstroomingen langs onze duinen en waren enthousiast over het merkwaardige gevoel nu eens niet gedwongen te worden direct in glij vlucht naar beneden te moeten, doch door een onzichtbare kracht opgeheven te wor den! Zondagmorgen was het reeds vroeg re veille en werd het zweefvliegtuig naar het strand gebracht. Er stond wel een krachti ge, doch niet op de duinen gerichte wind, zoodat urenlange vluchten niet uitgevoerd konden worden. Toch werd het een succes dag, en wel speciaal voor de Leidsche Zweefvliegclub, want het gelukte haar voorzitter en instructeur, den heer ing. L. A. de Lange, na vijf keurige vluchten zijn B-brevet te halen. Opgetrokken door mid del van een z. g. keerrol in de richting van het strand, stuurde de heer de Lange, op een hoogte van 80 meter gekomen, op den duinrand aan, om in den daar heerschen- den opwind zijn vlucht langs de kust te vervolgen. Onder groot enthousiasme van de ruim 30 deelnemers maakte de Leidsche zweefvlieger een vlotte landing na zijn vijfde vluch en was hiermede teven aan getoond, dat de Leidsche Zweefvliegclub een groote aanwinst heeft aan zijn nieuwe zweef terrein te Noordwijkerhout. Ook een lid van de Amsterdamsche club mocht het genoegen smaken zijn B-brevet te halen. Na het middagmaal gezamenlijk genoten te hebben in hotel Couwenberg, vertrokken de deelnemers uiterst voldaan naar hun woonplaatsen. WIELRENNEN WIELERBAAN GOUDA. De uitslagen van de gisteren op de Goud sche wielerbaan gehouden internationale wedstrijden waren als volgt: Sprintwedstrijd voor profs en onafhan- kelijken over 4 ronden: 1. Peter Steffes; 2. G. Heslinga; 3. Cor Wals; 4. Roger De- neef. 5 K.M. klassementswedstrijd voor profs en onafhankelijken: 1. W. Matena, 2 min. 44.8 sec.; 2. Lorier (op 1 ronde); 3. G. Huertgen (op 1 ronde); 4. H. Adan (op 1 ronde); 5. Van Rossum (idem). 10 K.M. Eigen kracht voor amateurs met 2 klassementen: 1. Arie van Vliet, 16 min. 19 2/5 sec.; 2. Piet Biesheuvel; 3. Van der Meer; 4. van der Wiel. 100 K.M. koppel wedstrijd met 8 klas sementen: 1. BuyysseDeneef, 2 uur 23 min. 34 3/5 sec. (6 ronden voorsprong) 6 pnt.; 2. HeslingaMatena 14 pnt. (3 ron den voorsprong); 3. Wals—Giliet 18 pnt. (2 ronden voorsprong); 4. HuertgenStef fes 11 pnt. (1 ronde voorsprong); 5. SchmitzAdan 29 pnt.; 6. LorierVan Rossum 12 pnt. Tijdens de wedstrijden werd den korte lings overleden Zwitserschen renner Richli herdacht. WIELERBAAN RIJSWIJK. De resultaten van de gisteren te Rijs wijk gehouden internationale wielerwed strijden waren als volgt: Sprintwedstrijd voor amateurs en on afhankelijken over 800 M.: 1. B. Leene, tyd laatste 200 M. 14 1/5 sec.; 2. Nolten; 3. Eindhoven; 4. Valk. Wedstrijd voor stayers over 100 K.M.: 1. Lacquehaye 4 pnt.; 2. Paillard 6 pnt.; 3. Alkema 10 pnt.; 4. Krewer 13 pnt.; 5. Leddy 13 pnt.; 6. De Graaf 17 pnt. Premierit over 10 K.M. voor amateurs en onafhankelijken: 1. Van Rossum 13 min. 34 1/5 sec.; 2. Valk; 3. Nolten; 4. Althuy- zen. WEDSTRIJDEN TE ROTTERDAM. Op de wielerbaan te Rotterdam zijn op Pinkster-Zondag wedstrijden gehouden, waaraan 26 renners deelnamen en waar voor groote belangstelling bestond. Gereden werden 6 sprintritten deux over 750 M., tusschen v. d. Leur, Lorié, Vreeswijk en R. Reilander. De einduit slag was: 1. Vreeswijk, 2. v. d. Leur, 3. Lorié en 4. Reilander. In een koppelachtervolgingsrace over maximum 3 K.M. in twee series, werd het koppel MatenaHeslinga winnaar, nadat het eerst het koppel MtillerLouze gesla gen had en daarna het koppel van Aart van Es, die winnaar waren in hun serie tegen OzuballaGroho. In de persoonlijke achtervolgingswed strijd over 200 M. werd Wildschut win naar in de eerste serie tegen T. Reilander, terwijl Gielliet in de tweede serie v. d. Ruyt versloeg. De einduitslag luidt: 1. Gielliet, 2. Wildschut. Aan de afvalrace, waarbij iedere 3 ron den de laatste renner afviel en waaraan 13 renners deelnamen, werd v. Dijk win naar; 2. Vellheuer en 3. Schipper. Na de pauze werd een 1^-uurs koppel- race verreden met 6 klassementen. Het koppel, dat de meeste ronden uitloopt wordt winnaar, anders beslist het punten- aantal. Hieraan namen 13 koppels deel. Aan het einde van den strijd waren er echter nog maar 9 koppels in de baan. De anderen waren deels door lekke banden, deels door verwondingen bij valpartijen opgedaan, uitgevallen. De renner Suiker liep daarbij een lichte hersenschudding op en moest worden weggedragen. Winnaar werd het koppel MatenaHeslinga, dat niet alleen alle klassementen won, maar ook een ronde uitliep.'De verdere uitsla gen luiden: 2. GiellietVreeswijk, dat eveneens een ronde uitgeloopen was en zich in 5 van de 6 klassementen plaatste. 3. Op één ronde Lorrévan Rossum. 4. v. d. RuytMosterd. De laatste twee koppels hebben geprotesteerd tegen de zen uitspraak, daar zij meenen eveneens een ronde te zijn uitgeloopen. WEDSTRIJDEN TE HEEMSTEDE. Gistermiddag zijn op de wielerbaan te Heemstede de volgende wedstrijden ge houden. Sprintwedstrijd voor profs en onafhan kelijken over 1000 M.: 1. M. v. d. Leur, Delft. Tijd laatste ronde 14 min. 1/5 sec.; 2. Bouquet, Amsterdam; 3. W. Metz, Haar lem. Wedstrijden voor nieuwelingen over 6 K.M.: 1. A. Wester, Haarlem, tijd 9 min. 56 3/5 sec.; 2. F. Drost, Haarlem; 3. R. Groot, Aerdenhout. Achtervolgingswedstrijd over 4 K.M. om den „Heemstede-Brassard" tusschen B. v. Dijk, Haarlem en M. v. Gelder, Am sterdam. Van Dijk won na 13 ronden. Tijd 4 min. 9 2/5 sec. Wedstrijden voor profs en onafhanke lijken over 10 K.M. in 5 klassen: 1. M. v. d. Wulp, Amsterdam 22 pnt.; 2. K. Frui- tema, Haarlem 19 pnt. Op 1 ronde: 3. J. Wildschut, den Haag 8 pnt. Wedsirijd voor amqteurs over 15 K.M.: 1. A. Molendijk, Haarlem 24 min. 16 3/5 sec.; op 1 ronde: 2. B. van Dijk, Haarlem; 3. J. Homma, /Amsterdam en 4. C. v. Loon, Amsterdam. Internationale koppelwedstrijd voor profs en onafhankelijken over 60 K.M.: 1. W. Metz, AmsterdamJ. Reineveld, 1 uur 28 4/5 sec.; op twee ronden: 2. M. van der LeurJ. Wildschut 12 punten; 3. S. HoevenW. Bongert, Amsterdam 12 pnt.; 4. R. BrilmanH. Engelmoer, 12 pnt.; 5. de WolffStockelijnck, Brussel 10 pnt.; 6. J. de RuisB. Duiker; 7. D. FabelN. K. Fruitema.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 6