DINSDAG 22 MEI 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD. PAG. 2 BAROMETER. naar waarnemingen verricht in den morgen van 22en Mei 1934, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt Hoogste barometerst.: 773.3 te Brest. Laagste barometerst.: 748.9 te Stensele. Verwachting tot den avond van 23 Mei:: Zwakke tot matige Westelijk tot Zuid- Westelijke wind, ne velig tot half of licht bewolkt, weinig of geen regen, iets war mer overdag. Ofschoon de hooge drukking uit het Zui den zich over onze omgeving is blijven uitbreiden, heeft een deel van de depres sie uit het Westen zich tijdelijk in Ooste lijke richting bewogen, en daardoor giste ren krachtige Westelijke winden en zware bewolking veroorzaakt, zonder dat regen van veel beteekenis hier te lande viel. Nu deze depressie Noord-Oostwaarts aftrok, en de wind bedaarde, zullen de onderste vochtige luchtlagen wel gedeeltelijk in de warme en droge lucht er boven oplossen. Eerst ver op den Oceaan nadert een nieuwe depressie. In Frankrijk is het windstil en in het Zuiden fraai weer, op de Britsche Eilanden is de lucht grootendeels betrok ken en valt hier en daar nog motregen, om de Oostzee waait het krachtig uit West tot Noord-West, aan de Noorsche kust valt regen bij matige Zuid-Westelijke wind, Zweden is onder den invloed van de de pressie in de Botnische Golf. Voorloopig is vrij rustig weer met tijdelijke opklaring en eenige stijging van temperatuur te wachten. LUCHTTEMPERATUUR Temperatuur des middags te half drie 15.— gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.*. Van Dinsdagnamiddag 9.28 uur tot Woensdagmorgen 4.25 uur. HOOG WATER Te Katwijk: op Woensdag 23 Mei voorm. 10.38 uur en nam. 11.10 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 16.5 gr. C. Zweminrichting „De Zijl"„ 7 uur 16.5 gr. C. TEGEN DE LINTBEBOUWING. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben bij de Provinciale Staten het ontwerp re glement, houdende provinciale maatrege len tegen de lintbebouwing, ingediend. In dit ontwerp zijn de thans nog bij de Eer ste Kamer aanhangige rijksregelingen be houdens enkele in den aard der zaak ge legen afwijkingen gevolgd. In het ontwerp is niet opgenomen een regeling van de uitwegen, daar in deze aangelegenheid voor de provincie reeds voorzien is in het reglement op de provinciale wegen. De overweging waarop het thans inge diende voorstel berust is, dat regelen ge steld behooren te worden waardoor ge waarborgd wordt, dat de op het provin ciale wegenplan voorkomende wegen ook in de toekomst aan de redelijke eischen van het verkeer zullen blijven voldoen. Met het oog hierop moet noodzakelijk worden geacht dat bebouwing onmiddel lijk langs vorenbedoelde wegen in het al gemeen behoudens vergunning van Ged. Staten verboden wordt en dat voorts de mogelijkheid wordt geopend om langs de daarvoor naar het oordeel van Ged. Sta ten in aanmerking komende wegen be bouwing over een breedere strook, behou dens vergunning, tegen te gaan, indien de belangen van het verkeer dit eischen. Verder bevat het ontwerp een voor schrift in verband met de schade, welke uit de toepasing van het reglement voor eigenaren en andere rechthebbenden zal voortvloeien. Hierbij is het standpunt in genomen, dat slechts dan aanspraak op tegemoetkoming in deze schade wordt er kend, indien de betrokken eigenaar of rechthebbende als gevolg van de rechtma tige toepassing van het reglement onrede lijk zwaar wordt getroffen. Het woord „lintbebouwing". Een medewerker van het „Handelsblad" schreef dezer dagen aan genoemd blad: „In het Voorloopig Verslag van de Com missie van Rapporteurs over het Ontwerp van Wet tot vaststelling van bepalingen tot het in het verkeersbelang tegengaan van lintbebouwing langs wegen onder be heer van het Rijk of op het Rijkswegenplan voorkomende (Bijlage Handelingen Eer ste Kamer), leest men: „Eenige leden acht ten het noodzakelijk, dat door den Minis ter eene duidelijke definitie wordt gege ven van het woord of begrip „lintbebou wing". Zij wezen erop, dat, zoo min in het „Woordenboek der Nederlandsche Taal", als in Van Dale's „Groot woordenboek der Nederlandsche Taal" dit woord is te vin den, ofschoon in eerstgenoemd werk vele samenstellingen met het woord „lint" worden aangetroffen". Van Dale's „Groot Woordenboek" had het woord misschien in zijn zesden druk kunnen opnemen, maar niemand zal mo gen verwachten een zoo recente nieuw vorming in het „Woordenboek der Neder landsche Taal" aan te treffen. De behan deling van de L. in dit werk werd immers in 1916 begonnen en in 1924 afgesloten. De „eenige leden", die aan hun verlangen naar een duidelijke definitie van den ge noemden term kracht meenden bij te zet ten door een verwijzing naar die afwezig heid, maakten een onnoodigen omweg. Waar een woord te nieuw is om nog in woordenboeken te zijn opgenomen, ver wijst men niet naar de woordenboeken, maar onmiddellijk naar datgene, wat de woordenboeken plegen te registreeren, na melijk naar het spraakgebruik. Juist in het spraakgebruik evenwel is dit woord „lintbebouwing" een zeer goed en teekenend woord, waarvan nadere de finitie allerminst noodig is. Het is even duidelijk als b.v. het woord „kringloop", dat men volstrekt niet duidelijker maakt door het als „loop in een kring" te defi- nieeren". DE NOOD IN HET CAFE-RESTAURANT- BEDRIJF. De druk der personeele belasting. De Ned. R. K. Middenstandsbond ver zoekt te melden: Als een der bedrijfstakken, welke door de oeconomische omstandigheden uiterst zwaar zijn getroffen, kan ongetwijfeld worden genoemd het hotel-, café- en res taurant-bedrijf. Het lijkt ons vrij van overdrijving, indien ten aanzien van dit bedrijf van een waren noodtoestand wordt gesproken, een noodtoestand, welke zich overduidelijk manifesteert in de sluitin gen en executieverkoopen, welke hier aan de orde van den dag zijn. Deze noodtoestand vindt niet alleen zijn oorzaak in de moeilijke oeconomische om standigheden, maar wordt mede veroor zaakt door de hooge lasten, welke van overheidswege in onderscheidenen vorm op het bedrijf zijn gelegd. Bij de wet tot wijziging van de wet op de personeele belasting van 28 Juli 1933 werd zulks ten deele erkend, toen werd toegestaan, dat bij gemeentelijke veror dening de perceelen of gedeelten van per- ceelen, uitsluitend dienende tot uitoefe ning van het koffiehuis- en restaurantbe drijf, ten aanzien van de personeele be lasting zouden kunnen worden gelijk ge steld met winkelhuizen of gemeubileerde kamers. Hoewel erkentelijk voor deze wetswij ziging is onze organisatie steeds van mee ning geweest, dat het geven van de bo venomschreven bevoegdheid aan gemeen tebesturen op zich zelf geenszins tot een verlichting van lasten voor den betrokken bedrijfstak zou leiden. De practijk heeft bewezen, dat deze verwachting gegrond is geweest. Slechts een uiterst klein aantal gemeentebesturen heeft van de verleende bevoegdheid tot verlichting van lasten ge bruik gemaakt. Het overgroote deel van deze besturen is echter niet tot het vast stellen van een zoodanige verordening overgegaan. Gezien den noodtoestand in dezen be drijfstak heeft de Ned. R. K. Midden standsbond gemeend zich thans tot den minister van financiën te moeten wenden, met het verzoek zoodanige voorzieningen te treffen, dat de bedoelde verlaging van personeele belasting inderdaad ook door de gemeentebesturen wordt toegepast. Zoo noodig ware daartoe naar onze meening deze verlaging aan de betrokken bestu ren dwingend te schrijven, nu in de prac tijk is gebleken, dat met het verleenen van bevoegdheid op zich zelf geen effect voor het bedrijfsleven wordt gesorteerd. Tariefmachtigingswet afgekondigd. Op 19 Mei is afgekondigd „Staatsblad" 260, wet van den 17en Mei j.l. tot instelling afschaffing, verhooging of verlaging van invoerrecht op korten termijn. Stichting Nederlandsch Clearing-Instituut. Ten overstaan van notaris A. J. Tassen- meyer te 's-Gravenhage is de acte gepas seerd voor de Stichting van het Neder landsch Clearing-Instituut, dat werd opge richt door de ministers van Economische Zaken, Financiën en Buitenlandsche Zaken. Als directeur van het instituut zal worden benoemd prof. mr. G. W. J. Bruins. Koffie naar Duitschland. Naar het Correspondentie Bureau ter oore komt, zijn er in de laatste dagen op het departement van Econojnische Zaken besprekingen gevoerd tusschen vertegen woordigers der Nederlandsche en der Duit- sche regeering in verband met verschillen de actueele vraagstukken op het gebied van den in- en den doorvoer door Duitschland van koffie, waarbij Nederlandsche belan gen zijn betrokken. Naar verluidt, zouden er echter nog geen beslissingen zijn genomen. Dr. Hirschfeld vertegenwoordigt bij deze besprekingen Nederland. Salarisverhooging gevraagd en toegezegd. In de te Geertruidenberg gehouden ver gadering van den gemeenteraad werd met algemeene stemmen besloten zich tot Ged. Staten te wenden met het verzoek de sala rissen van burgemeester en secretaris te verhoogen. Gewezen werd op het feit dat de salarissen in de provincie Zuid-Holland 600 hooger zijn, dan in de provincie Noord-Brabant. Vervolgens werd besloten, de salarissen van het gemeentepersoneel met 10 pet. te verhoogen, zoodra de wet van kracht is, dat voor pensioensbijdrage 10 pet. zal wor den verhaald. DE STAATSLOTERIJ. Nieuwe wijze van nummeren. Naar wij vernemen, zal de volgende Staatsloterij vernummerd worden ten ein de tegen te gaan, dat particuliere lote rijen en zoogenaamde premieleeningen ge bruik maken van de uitkomsten der trek kingen van de Staatsloterij. De heer Damme terug. De directeur-generaal der P. T. T. en T., die Woensdag uit Indië is teruggekeerd, zal dezer dagen zijn ambtsbezigheden her vatten. Van Vrijdag 25 Mei a.s. af zal de heer Damme weder zijn gewone wekelijksche spreekuur houden. Delftsch Politiecorps onderscheiden. De commissaris van politie te Delft heeft aan alle leden van zijn corps een bronzen herinneringsmedaille uitgereikt, die de Ko ninklijke Fabrieken van de firma Begeer geslagen heeft. H. M. de Koningin had n.l. eenigen tijd geleden aan den burgemeester van Delft een geldbedrag ter beschikking gesteld voor het uitreiken van een blijk van er kentelijkheid voor de diensten, die het politiecorps van Delft verricht heeft tij dens de begrafenis van H. M. de Koningin- Moeder. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. JONGETJE DOOR AUTO AANGEREDEN. Aan de bekomen verwondingen overleden. Op de Gouwsluischeweg werd gistermor gen omstreeks 12 uur de 9-jarige G. D. door de bestuurder een er auto uit Utrecht aangereden en ernstig verwond. Het kind brak o. m. beide beenen en een arm en bekwam bovendien een schedet fractuur. In hoogst zorgwekkenden toestand werd het jeugdige slachtoffer met een zieken auto uit de garage Vreeswijk naar het zie kenhuis te Leiden overgebracht. De oorzaak van het ongeluk wordt geweten aan het feit, dat de bestuurster moest uitwijken voor een wielrijder met het bovengenoem de _;evolg. De bestuurder bleek te zijn de 18-jarige mejuffrouw E. J. uit Utrecht. Zij kreeg na het ongeval een zenuwtoeval. Nader vernemen we, dat het jongentje reeds gisteravond aan de gevolgen is over leden. ONDER DEN TREIN GERAAKT. Verpleegster een been gebroken. Bij het uitstappen op het perron aan het station alhier uit trein 3731 van de lijn AmsterdamAlphen, welke hier cm 20.31 arriveert, gleed een verpleegster uit Lei den van de treeplank onder den trein, waardoor zij haar been brak. Nadat zij door Dr. Nieuwenhuizen in de wachtkamer was verbonden werd zij naar Leiden overgebracht. 70 K.M. Vaardïgheidsrit van „De Rijnstreek". De gisteren verreden vaardigheidsrit, uitgeschreven door de Alphensche Ren en Toeristenvereeniging „De Rijnstreek" mag, ondanks het minder fraaie weer als uitstekend geslaagd beschouwd worden. Niet minder dan 65 renners en 42 toeristen w.o. enkele dames, verschenen aan den start, welke precies te 10.35 uur v.m. plaats vond vanaf café „Sportrust", van den heer .Vreeswijk. Het verkeer werd op uitstekende wijze door de plaatselijke politie, onder leiding van den heer van Beek, inspecteur van politie, geregeld, terwijl bovendien het geheele peleton door genoemden inspec teur per motor veilig door Alphen werd geleid. De meeste deelnemers hebben de af te leggen afstand uitstekend volbracht. Voor de renners was een tijd van 3J4 uur en voor de toeristen een van 6 uur toege staan. Opmerkelijk was dat alle toeristen, w.o. zelfs meerdere knapen, dezen rit bin nen den vastgestelden tijd gereden heb ben en zonder uitzondering frisch en fit binnen kwamen. Een woord van hulde aan de kranige deelnemers der Chr. Muloschool, welke groep, onder leiding van den heer de Goede, zich schitterend heeft gehouden en voltallig aan de finish verscheen. Na af loop vereenigden zich alle deelnemers zich in „Sportrust", waar de voorzitter van het comité dezer Vaardigheidsrit, de heer H. Laros overging tot het uitreiken der prijzen, na vooraf de plaatselijke autori teiten, politie en alle deelnemers en ver- eenigingen te hebben bedankt voor aller prettige en sportieve medewerking. De fraaie beker, uitgeloofd door de Amstel- brouwerij, viel ten deel aan de groep Chr. Muloschool, zoodat de heer de Goede na mens zijn schoolclub deze beker in ont vangst had te nemen. Bovendien ontving de heer de Goede een fraaie landkaart van Alphen en omgeving, welke door een on bekende gever ter beschikking was ge steld. Voorts ontving de jongste deelneem ster een mooi zilveren theelepeltje, ter wijl de jongste deelnemer een polshorloge ten deel viel. Deze beide jeugdigen be hoorden tot de groep Chr. Mulo. Tenslotte voor de twee oudste deelnemers ieder een lekkere taart, gratis ter beschikking ge steld door de Graaf's bakkerij. Aan alle deelnemers, welke de tocht in de voorge schreven tijd volbrachten, werd een fraaie herinneringsmedaile uitgereikt. Voorts .sprak de heer de Goede op de hem eigen wijze en bracht het Comité dank voor de mooie rit en het vele, dat zijn groep ten deel viel. Tenslotte voerde de voorzitter van „De Rijnstreek", de heer Vreeswijk het woord, om het comité namens „De Rijnstreek" waren dank te brengen voor het vele, dat dit comité voor het welslagen van deze vaardigheidsrit had gedaan. Bekroond. Op het Muziek- en Zang concours te Bilthoven behaalde de Harmo nie „Crescendo" een 2e prijs met 285 pun ten in de afd. uitmuntendheid. BODEGRAVEN. Te water. Ter hoogte van W. aan de Zuidzijde, geraakte een met paard bespan nen brik, waarschijnlijk doordat het dier schrok, te water. Toegeschoten hulp wist het paard uit zijn benarde positie te bevrij den. De bestuurder kwam er met een nat pak van af. KOUDEKERK Fanfare. Het fanfare-corps „Kunst na Arbeid" alhier, behaalde op 2en Pinkster dag op het groot nationaal concours te Rot terdam, onder leiding van haren directeur den heer J. van der Kaaij te Leiden in de 3e Afd. Concertwedstrijd een eersten prijs met 302 punten en in den marschwedstrijd een eersten prijs met 84 punten. HAZERSWOUDE (GROENENDIJK). EERSTE PLECHTIGE H. MIS. Zonder uiterlijk vertoon, intiem en een voudig, heeft gisteren op 2den Pinkster dag, de weleerw. pater Alphonsus Maria O.R.S., in de parochiekerk van den H. Bernardus zijn eerste plechtige H. Mis op gedragen. Het was een bijzondere gunst zijner Overheid zooals de zeereerw. pastoor in zijn feestpredicatie ook zeide dat pater Alphonsus Maria (Gerard Aloysius Aver- dieck), zoon der parochie, nu als pater Trappist in zijn vroegere parochie mocht terugkeeren, wat anders in deze strenge orde niet wordt toegestaan. Reeds op 28 October van het vorige jaar had de H. Priesterwijding plaats ge had in de Abdij-kerk der Trappisten te Achel.. De moeder van den jongen priester kon echter de plechtigheid der H. Priesterwij ding van haren zoon niet bijwonen wegens ziekte. Sedert ruim drie jaren kan zij reeds niet meer ter kerke gaan. En daarom had men den jongen priester nu den bij- zonderen gunst verleend in de parochie kerk alhier een plechtige H. Mis te mogen opdragen. In overeenstemming met de strenge re gelen zijner orde moest echter van iedere uiterlijke plechtigheid worden afgezien, zoodat het kerkelijk feest zich tot een plechtige H. Mis beperkte. Voor de H. Mis van half negen reikte de jonge priester de H. Communie uit, waar na hij zich gekleed in superplis en vooraf gegaan door een misdienaar en dragende het Ons Heer, vanuit de kerk naar het ouderlijk huis begaf, om daar aan zijn zieke moeder de H. Teerspijze te brengen. De plechtige H. Mis werd om 10 uur in de parochiekerk opgedragen. Zooals ge zegd droeg de plechtigheid een eenvou dig karakter. De jonge priester werd geassisteerd door den weleerw. heer J. Verkley, kape laan te Rijswijk als diaken en den kape laan der parochie, pater Fr. Meckina als subdiaken. Het zangkoor zong een drie stemmige Mis van Ph. Loots. In een rust stoel, die op het priesterkoor geplaatst was, volgde de Moeder van den jongen priester nu voor het eerst sedert drie jaar in de kerk, de heilige handelingen van haar zoon. Na het evangelie hield de zeereerw. heer pastoor, pater J. M. Keulers, de feestpredicatie naar aanleiding van de woorden van Joës XV - 5: Wie blijft in mij en ik in hem zal vele vruchten voortbren gen. De pastoor herinnerde er aan, dat het door een bijzondere gunst zijn Overheid en tot troost zijner moeder den jongen pries ter mogelijk was hier het H. Misoffer te kunnen opdragen. Echter zonder uiterlijk pr a al-vertoon, volgens de regelen der Trappisten orde, dat slechts één ding nood zakelijk is: Zoek eerst het rijk Gods en het overige zal u worden toegeworpen. Wij zullen hem, aldus de pastoor, niet meer zien, hij zal teruggaan naar de stille kloostercel. Wij vragen ons misschien af: waartoe dient zulk een priesterleven, welk nut heeft dit voor de maatschappij. De pastoor herinnert daarvoor aan een St. Franciscus Xaverius en St. Paulus, die overal 't Evangelie verkondigde en toch beiden boetvaardige en biddende zie len waren, die streng leefden en veel ba den. Maar meer is het zich op te sluiten of fers te brengen, boetvaardigheid te doen en dan te sterven zonder ooit zelf de vruchten van zijn werk te hebben gezien. De pastoor herinnert dan aan een Bis schop in China, die als eerste arbeid nood zakelijk achtte het stichten van een Car- melitessenklooster, opdat een schaar van biddenden den zege des hemels af zou smeeken. Ook de Apostelen waren eerst negen da gen in verborgenheid. Wij moeten eerst overtuigd zijn, dat wij zonder God niets kennen, met God alles, omdat wij aldus van meer nut voor de maatschappij zullen zijn en voor de redding der zielen. De pastoor beschreef dan het eenzame en stille leven der paters Trappisten, het gebed, de versterving en de dagelijksche handarbeid. Zulke zielen moeten wij hebben, omdat door hun gebed en boetvaardigheid de ze gen over de menschheid zal nederdalen. Wij zullen dezen jongen prister, aldus de pastoor, nooit meer zien, maar denken wij er aan, dat h ijeen groot werk heeft te volbrengen. Hij is uitverkoren tot de een zaamheid en de stilte, om vereenigd met Christus, vruchten voort te brengen voor de heele menschheid, dus ook voor de parochie Groenendijk en alle parochianen. Hierna werd het H. Misoffer voortgezet, dat door allen eerbiedig en stil werd ge- i volgd. Na de Hoogmis werd door het zangkoor GEMEENTEL. AANKONDIGINGEN. Uitbreidingsplan. De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeene kennis, dat een ontwerp tot her ziening op verschillende onderdeelen van de plannen van uitbreiding, vastgesteld resp. herzien bij Raadsbesluit van 6 No vember 1933, met ingang van 23 Mei 1934 gedurende vier weken ter Gemeentesecre tarie (Afdeeling Algemeene Zaken) voor een ieder ter inzage zal liggen. De Burgemeester voornoemd, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Leiden, 22 Mei. 1934. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat de Gepektebrug (gelegen over den Oude Rijn nabij de Hooigracht), wegens herstellings werkzaamheden, op Woensdag 23 Mei en Donderdag 24 Mei a.s. van des v.m. 6.30 tot des n.m. 17.30 voor alle verkeer is afgeslo ten. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 22 Mei. 1934. AGENDA LEIDEN. Woensdag, Dioc. Ver. van R.-K. Onderwij zers, afd. Leiden en Omstreken, Hotel „Den Burcht", 6.15 uur. Woensdag, R.K. Bond van Handels-, Kan toor- en Winkelbedienden, „Den Burcht", 8.15 uur. Donderdag, „Katholiek Leiden", jaarver gadering, „Verdulden Turk", te 8 uur. Vrijdag, ..St. Christoffel", R.K. Volksbond, 8.30 uur. Vrijdag, Bijeenkomst plaatselijke Kern der R.-K. Staatspartij, „Huizen Maria", PieterSkerkkóorsteeg 17, 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Dinsdag 22 tot en met Zondag 27 Mei a.s. waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hooge- woerd 171, telef. 502 en D. J. van Dries- sums, Mare 110, telef. 406. nog gezongen „Jubilate Deo" van S. Kroon. Des middags om 2 uur had met dezelfde assistentie een plechtig Lof plaats, waar na in de R.-K. school receptie werd gehou den, waar natuurlijk zoo goed als alle pa rochianen en ook zijn vroegere collega's uit het boomkweekersbedrijf van den heer A. J. Pannebakker den jongen priester kwamen gelukwenschen ende hand drukken ten afscheid. STADSNIEUWS GROOT NATIONAAL MUZIEK CONCOURS. De tweede dag. De weersomstandigheden, waaronder de tweede dag van het groot nationaal mu ziekconcours van het 6e Reg. Veld-Artil- lerie in „Zomerlust" werd gehouden, waren gisteren heel wat ongunstiger dan op He melvaartsdag. Niettemin bestond er voor dit concours toch welverdiende belangstelling. Te ongeveer tien uur had de opening van het concours plaats. Het had aanvan kelijk in de bedoeling gelegen de opening op Hemelvaartsdag een officieel tintje te geven door de uitnoodiging aan den regi mentscommandant, overste Haitsma Mu iier het concours te willen openen. Van wege den rouw over den dood van H. M. de Koningin Moeder kon zulks niet geschie den. De officieele opening zou nu gisteren plaats hebben, doch door droeve familie omstandigheden was thans overste Haitsma Muiier verhinderd. Daarom sprak de voorzitter der con courscommissie, de heer F. A. van Beest, een kort welkomstwoord, waarin hij er op wees, dat van de mededingende vereeni- gingen op Hemelvaartsdag tal van tevre denheidsbetuigingen waren ingekomen, zoowel over de ontvangst als over de hou ding der jury, hetgeen voor de jubileerende muziekvereeniging zeer vereerend is. Spr. bracht dank aan de deelnemende vereenigingen voor de inschrijving en zei- de, dat een tiental moest worden afgewe zen vanwege de overgroote deelname. De eerste concoursdag is 'n geweldige succesdag geweest, hetgeen ook blijkt uit de persverslagen en spr. hoopte, dat deze dag eenzelfde resultaat moge hebben. Op den eersten dag verwierven twee di recteuren 'n zelfde aantal punten, hetgeen 'n bewijs is voor de moeilijkheid waarvoor de jury kwam te staan, doch de vereeni- ging kwam daardoor in nog groote moei lijkheid, wijl nu twee prijzen moesten worden uitgereikt, waarom spr. hoopte, dat de jury deze „aardigheid" niet weer zou uithalen, wijl dit een financieele debacle voor de vereeniging zou beteekenen. Hierna werd de eerewijn rondgediend en ving het concours opnieuw aan met den concertwedstrijd, terwijl te 12.15 uur de marsch wedstrijd op het schuttersveld werd gehouden. Er is dapper en met veel animo gemu siceerd en velen hebben met waardeering geluisterd naar wat de betere afd., de eere-afdeelingen en de afdeelingen van uit muntendheid ten gehoore hebben ge bracht. Dat de jury het hierbij lang niet altijd even gemakkelijk had, laat zich be grijpen. Intusschen kan de muziekvereeniging 6e Reg. Veld Art met genoegen op dit wel geslaagde concours terugzien.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 2