DINSDAG 22 MEI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. 10 Zeven arbeiderswoningen te Helmond in vlammen opgegaan. Verscheidene families dakloos. Gistermiddag te omstreeks half vijf is brand uitgebroken in de Derde Haagstraat te Helmond. De brand is ontstaan in een schuurtje, gelegen achter perceel 79, het welk bewoond wordt door de familie No ten. Dpor den sterken wind aangewakkerd, breidde het vuur zich in enkele minuten tijds uit over een zestal aangrenzende schuurtjes. Het vuur vond in allerlei voor werpen gretig voedsel. De vlammen sloe gen vervolgens over naar een blok van ze ven arbeiderswoningen. De rookontwikke ling was van dien aard, dat de Helmond- sche brandweer, welke met groot mate riaal aanwezig was, aan den achterkant de woningen moest binnendringen. De bewo ners moesten zich in allerijl in veiligheid stellen. Slechts enkelen slaagden er in een deel van hun inboedel te redden. Het blok woningen is in den tijd van vijf en twintig minuten geheel uitgebrand. Verscheidene families waren op het oogenblik, dat de brand uitbrak, niet thuis. De perceelen werden bewoond door de gezinnen Maas, Noten, Van der Linden, De Rut, Van Dijk en de alleen wonende man nen van Hirten en Bollen. De bewoners van het blok woningen aan de overzijde van het uitgebrande com plex, hadden deze ontruimd, doch konden later hun woningen weer betrekken. Alle bewoners waren slechts laag ver zekerd. Het juiste bedrag der schade valt nog niet te berekenen. In de schuur van de familie Maas wer den een motorfiets, een auto en een motor een prooi der vlammen. ZWARE UITSLAANDE BRAND TE AMSTERDAM. Omstreeks 12 uur Zondagnacht is brand uitgebroken op de tweede verdieping van perceel Van Ostadestraat 310 te Amster dam. In een oogwenk sloegen de vlammen fel aan de voorzijde uit. Buren en eenige politie-agenten hebben, toen op hun bel len geen gehoor werd gegeven, de deuren, die toegang gaven tot de eerste en derde verdieping, ingeslagen en de bewoners, die reeds ter ruste waren gegaan, gewekt. Via het trappenhuis, dat in die oogenblik- ken nog niet door het vuur was aangetast, hebben de twee families, beide met kin deren, het perceel juist bijtijds er stond namelijk een dichte rook verlaten. Toen de brandweer met veel materiaal ter plaatse kwam, brandde het op de tweede verdieping fel aan voor- en ach terkant. Dit gedeelte van het huis is dsn ook geheel uitgebrand. De vlammen had den zich verder een weg gebaand naar de derde verdieping en den zolder, welke mede ernstig van het vuur te lijden heb ben gehad. Een der brandwachts is tijdens het blus- schingswerk met zijn voet bij het opschui ven van den mechanischen ladder be kneld geraakt, waarbij dit lichamsdeal ge kneusd werd. BRAND IN KELDER MET OPTISCHE ARTIKELEN. Zondag is de Amsterdamsche brandweer des middags te ruim half vijf uitgerukt naar een brand, die was uitgebroken in den kelder van perceel Utrechtschestraat no. 43. Deze kelder is ingericht als opslag en werkplaats van optische artikelen der gebroedei-s Prins. Het vuur vond gretig voedsel in het brandbare materiaal, waar onder zich veel emballage bevond. De brandweer pakte het vuur krachtig aan, waardoor voorkomen werd, dat de vlam men, naar het gelijkstraatsch gedeelte doorsloegen. De chef van de over den kelder gelegen winkelzaak der Gebr. Prins heeft omtrent de oorzaak van den brand geen verklaring kunnen geven. De schade is, in verband met de verscheidene kostbare optische artikelen, die in den kel der waren opgeslagen en door het vuur en het water onherstelbaar zijn bescha digd, aanzienlijk. BOSCHBRAND TE EERBEEK. Op den Langeberg te Eerbeek even achter het landhuis ,,'t Spreeuwennest" van den heer Muller, brak Zondagmiddag omstreeks één uur op een stuk heide, toe behoor ende aan mr. J. R. Voute te Bus- sum, een felle brand uit, welke zich aan vankelijk ernstig liet aanzien. De vlammen sloegen over naar een perceel laag op gaand dennenhout. Dank zij het krachtige optreden van den boschbaas Sangert, die door verschillende nieuwsgierigen werd bijgestaan, was men den brand omstreeks drie uur geheel meester. Circa 5 H.A. heide en bosch zijn een prooi der vlammen geworden. De oorzaak van den brand is niet bekend. ZEVEN HECTAREN BOSCH EN HEIDE VERBRAND. Zaterdagmorgen omstreeks half tien brak een bosch- en heidebrand uit op de Koude heid ondier Ossendrecbt. Onmiddellijk werd met het blusschen begonnen. Daar men er niet in slaagde het vuur spoedig meester te worden, heeft men een strook heide om geploegd, waardoor men er in slaagde den brand te stuiten. Om twaalf uur was men den brand meester. BRUTALE DIEFSTAL VAN RADIO TOESTELLEN. Dader en helers gearresteerd. De politie van het bureau Marnixstraat te Amsterdam heeft klaarheid weten te brengen in een zaak betreffende een bru talen diefstal van radiotoestellen, waarvan een firma in radio-artikelen die gevestigd is aan de Prinsengracht de dupe is ge worden. Bij deze affaire zijn 4 personen, een employé van de onderneming en 3 buiten staanders betrokken. Wij vernemen hieromtrent nader, dat de firmant aangifte had gedaan, dat de laatste weken uit zijn zaak, radiotoestel len waren gestolen,, zonder dat sporen van braak gevonden waren. De politie kreeg het vermoeden, dat iemand zich na het sluitingsuur met behulp van valsche sleu tels toegang tot de zaak verschafte om daar zijn slag te slaan. Zij liet Zaterdag avond het pand bewaken en deze maatre gel had reeds spoedig succes. Te ongeveer 9 uur zagen de op wacht zijnde recher cheurs op de Prinsengracht bij de Lau riersgracht een man loopen die een groot in papier verpakt pak droeg. Deze man bleek te beantwoorden aan het signale ment dat de rechercheurs hadden gekre gen van een nachtwaker, die 's morgens te ongeveer 5 uur iemand uit de zaak in radio-artikelen te voorschijn had zien ko men. De man, die in het bezit bleek van een kostbaar radiotoestel werd aangehou den en naar het bureau overgebracht. Bij het eerste verhoor verklaarde hij, dat een in de Hartenstraat wonende winkelier hem had opgedragen het radiotoestel voor hem in bewaring te nemen. Rechercheurs trokken er op uit en kwamen kort daarna met genoemden winkelier terug. Deze verklaarde op zijn beurt dat hij de laatste weken, door tusschenkomst van een em ployé der rariofirma een aantal toestel len in ontvangst had genomen met de op dracht, deze tegen een bepaalden prijs van de hand te doen. Bij het kwijten van deze opdracht had hij den op straat aangehou den persoon in den arm genomen. De win kelier gaf toe het vermoeden te hebben gehad, dat de radiotoestellen van diefstal afkomstig waren; hij had gehoopt bij de afrekening een zekere provisie in ont vangst te zullen nemen. Deze mededeelingen gaven de politie aanleiding er opnieuw op uit te gaan, dit maal met de overvalauto, welke naar een woning in de Jordaan reed, waar de be wuste employé der firma aangetroffen en gearresteerd werd. Uit het verdere verhoor van het drietal waarmede inspecteur Visser vrijwel den geheelen Pinksterzondag bezig is geweest, kwam vast te staan, dat nog een vierde persoon in deze affaire is betrokken. Deze had de stad verlaten om met de Pinkster dagen te gaan kampeeren; voor zijn aan houding werden de noodige maatregelen getroffen. Het drietal, dat Zaterdag is aangehouden, is in het bureau ingesloten. Het zal ter beschikking van de justitie worden gesteld. Ook de vierde man aangehouden. In den loop van den Maandagavond is ook de vierde persoon, toen hij terugkeer de van zijn Pinksteruitstapje, in zijn wo ning door de politie van het bureau Mar nixstraat gearresteerd. DE KNOEIERIJEN BIJ DE TARWE- LEVERING OP ZUID-BEVELAND. Twee graanhandelaren in arrest. Heit onderzoek naar de aan het licht ge komen knoeierijen bij de tarwelevering op Zuid-Be vel and heeft uitgewezen dat er niet alleen door sommige landbouwers is ge- fraudeend, maar dait ook in de kringen van den graanhandel is geknoeid. Reeds twee handelaren zekere C. D. te Goes en L. K. S. te Rilland Bath, zijn in arrest gesteld, terwijl het niet onmogelijk wordt geacht dat nog meer arrestaties zullen volgen. PAAL MET SPIJKERS OP DEN WEG GELEGD. Om autorijders te doen verongelukken. Een paar jeugdige boerenknechts hebben op den rijksweg, nabij Terschuur, gemeente Barneveld, een van spijkers voorzienen paal gelegd, ten einde automobilisten te doen verongelukken. De burgemeester van Barneveld, de heer J. Westrik, bijgestaan door den chef der gemeentepolitie aldaar, heeft denzelfden nacht de daders gearres teerd. Ze werden naar Utrecht overge bracht. IN EEN WIJNVAT OVER DE NOORDZEE! Op Eersten Pinksterdag te half elf is de heer Schilperoort in een wijnvat van de Veerhaven te Rotterdam vertrokken voor het maken van een tocht over de Noord zee naar Scheveningen, waar hij gister ochtend te acht uur is aangekomen. Zoo wel bij het vertrek te Rotterdam als bij aankomst te Scheveningen was er groote belangstelling. De heer Schilperoort is van plan met zijn ton het Kanaal over te steken! HONDERDTWEE-JARIGE OVERLEDEN. De oudste inwoonster van de Residentie, mevrouw A. B. Schmidt, weduwe van den heer C. F. Wisdom, is Zaterdag in haar wo ning, Regen/tesselaan 203, in den ouderdom van ruim 102 jaar, overleden. Woensdag a.s. te 11 uur zal de teraarde bestelling op het R. K. Kerkhof aan de Kerklaan plaats vinden. KERKNIEUWS WONDERBARE GENEZING TE LOURDES. Te Lourdes heeft wederom een wonder bare genezing plaats gevonden. Het betreft hier een Vlaamsch meisje, Maria de Raedt die in dienst was bij een arts in Hoeylaert bij Brussel. Zij was lij dende aan een chronische ontsteking van de nieren. Daar de arts haar niet kon ge nezen liet hij haar door specialisten be handelen en toen ook hiermede geen re sultaat werd bereikt begaf zij zich ten einde raad ter bedevaart naar Lourdes. Dit jaar nam zij wederom aan de bede vaart uit Doornik deel. Tijdens de slui tingsplechtigheid om 11 uur in den voor middag voelde zij zich plotseling genezen. Aanstonds werd zij door 12 geneesheeren uit verschillende landen (Frankrijk, Bel gië, Zwitserland en Engeland) onderzocht, die verklaarden dat hier van een natuur lijke genezing geen sprake kon zijn. Onder deze controleerende geneeshee ren bevond zich ook een arts die 3 jaar ge leden zelf op wonderbare wijze in Lour des was genezen en die daarna tot de Ka tholieke Kerk is overgegaan. „K. W. P." LAND- EN TUINBOUW DE VOORJAARSBLOEMENTENTOON STELLING TE HEEMSTEDE. Ged. Staten van Noord-Holland stellen voor, tot een bedrag van 20.000 deel te nemen in het waarborgfonds voor de in 1935 te Heemstede te houden internationale voorjaarsbloemententoonstelling, uitgaan de van de Algemeene vereeniging voor bloembollencultuur te Haarlem. EEN SCHADELIJKE INDRINGER. De witte vlieg, die tomaten, komkommers, meloenen, azalea's, enz. aantast. Dit schadelijke insect is een motluis, die uit Engeland via België ons land is bin nengekomen. We hebben hier dus een ge val, dat tot waakzaamheid moet aanspo ren, om erger te voorkomen. Tot heden, zoo schrijft ir. J. M. Riemens in Waar schuwing no. 17, was de witte vlieg voor het glasdistrict van weinig beteekenis, daar zij zoo goed als niet voorkwam. Eerst in het laatste jaar is zij sterk in aantal toegenomen, zoodat in 1933 eenige kassen met tomaten, aangetast door de witte vlieg, ontsmet zijn; ook nu weer treedt zij op verscheidene plaatsen op. De witte vlieg heeft in volwassen toe stand twee paar vleugels, welke met een wit poeder bestoven zijn. De grootte van het insect is slechts enkele millimeters. Uit de eitjes, welke aan den onderkant der bladeren gelegd worden, komen na 8 dagen de larven, die zich aanstonds aan den onderkant der bladeren vastzuigen. Niet alleen door het verlies van sappen lijden de planten, maar ook door de uit werpselen der larven, welke op de planten „honingdauw" doen ontstaan. De vruch ten worden bovendien erg vuil en daar door onverkoopbaar; ook de bladeren der planten gaan slap hangen. Daar een berooking met nicotine-prepa- raten tegen de witte vlieg niet helpt, moet men zijn toevlucht nemen tot bestrijding met het giftige blauwzuurgas. Rijkscontrolebotermerken en crisis- botermerken. De Crisis-Zuivel-Centrale vestigt de aandacht op het volgende: Bij het publiek blijkt een misverstand omtrent de juiste beteekenis van rijkscon trolebotermerken en crisisbotermerken te hebben postgevat. Het rijkscontrolebotermerk en het cri- sisbotermerk hebben gemeend, dat zij beide het bewijs zijn, dat aan de bepalin gen van de Crisis-Zuivelwet 1932, die in bepaalde gevallen het aanbrengen van een merk eischt, voldaan is. Echter is het rijkscontrolebotermerk, behalve dat het een bewijs is, dat aan de bepalingen der Crisis-Zuivelwet voldaan is, bovendien een kwaliteitsmerk. Het garandeert den verbruiker, dat de boter bereid is door een aangeslotene bij een onder rijkstoezicht staand botercon- trolestation en dat dientengevolge de bo ter ten hoogste een vochtgehalte van 15 3^ pet. mag bevatten. Het crisisbotermerk geeft generlei ga rantie betreffende de kwaliteit van de waar. Gesmolten varkensvet. Ingevolge beschikking van den minister van oeconomische zaken zal de in- en uit voer van gesmolten varkensvet uitslui tend kunnen geschieden door de Neder- landsche vai'kenscentrale, die in deze aan gelegenheid samenwerkt met de Crisis- Zuivel-Centrale. In verband hiermede worden houders van varkensvet van in Nederland geslach te varkens, die deze eventueel aan de Ne- derlandsche Varkenscentrale wenschen over te doen, uitgenoodigd hiervan schrif telijk mededeeling te doen aan de Crisis- Zuivel-Centrale, Laan van Meerdervoort 84 te 's-Gravenhage, onder opgave van hoeveelheid, ligplaats, aard der verpak king en eigenaar. Prijs overmelk. De Crisis-Zuivel-Centrale maakt bekend dat voor de hierna te noemen gemeenten de prys der z.g. overmelk voor de week van 20 tot en met 26 Mei is vastgesteld op ten minste 3.2 (drie en tweetiende) cent per liter. Bedoelde gemeenten zijn: Rot terdam, Delft, Dordrecht, Leiden en Gouda. UIT DE OMGEVING OUD-ADE. OPENING CLUBHUIS AAN HET VENNEMEER. De burgemeester van Alkemade heesch clubvlag. Maandag tweeden Pinksterdag had de of- ficieele opening plaats van het clubhuis van de watersportvereenigimg „De Leede" aan het Vennemeer. Aan de jachthaven heersch- te een gezellige drukte, en zeer vele sche pen, diie in de haven gemeend lagen waren gepavoiseerd, hetgeen een aardige aanblik opleverde. Jammer genoeg werkte het weer nxet mede, om aan de omgeving nog meer fleur bij te zetten, maar de stemming was er, en het bestuur wachtte nog op de komst van den heer Mr. J. W. Peek, burgemeester van Alkmade, diie zich bereid had verklaard de clubvlag op het gebouw te hijschen. Nadat de Burgemeester door het bestuur aan den ingang van het duhgebouw was verwelkomd, richtte de voorzitter van de Leede een woord van welkom tot de aan wezige leden en genoodigden. Een woord van dank richtte 'hij tot den burgemeester, die zoo bereidwillig was geweest om aan de uitnoodiging te komen gevolg geven. De Burgemeester, hierna het woord ver krijgende, wensoht de vereeniging van harte geluk met de totstandkoming van dit gebouw. Spr. beschouwt dit clubhuis als een levensbehoefte. Dit gebouw is er voor namelijk, om na de uren van heerlijk ge nieten van de watersport zich te kunnen terugtrekken in dit tehuis, om onder een glaasje bier de belangen van de watersport te kunnen bespreken, en de gezelligheid in niet geringe mate verhoogen. Naast het huishoudelijke karakter van dit gebouw heeft dit clubhuis nog een representatief karakter. Was de eerste indruk van het olubgebouw zeer bescheiden, nJ. een oude spoorwagen, thans doet deze wagon geluk kig dienst als bergplaats en is aan de ha ven een gebouw verrezen, dat, wanneer de drukte zoo blijft als thans, spoedig te klein zal blijken te zijn. Het is dan ook voor spr. een voorrecht, om namens het gemeente bestuur de vereeniging bier vandaag te oomplim enteeren, doch ook de vereeniging met haar leden van harte in deze gemeente welkom te heeten. Het gemeentebestuur stelt uwe aanwezigheid ten zeerste op prijs, en hoewel de ingezetenen eerst wat afwijizend tegenover de watersport, kan spr. thans met overtuiging zeggen, dat zij in de leden thans welkome gasten zien. Hoemeer het ledental zich dan ook uitbreidt en hoe drukker het rond het Vennemeer wordt, hoe liever de omwoners dit hebben. Uwe vereeniging, aldus de Burgemeester, heeft de oudste rechten en hiermede wil het ge meentebestuur zooveel mogelijk rekening houden. De gemeente is rijk aan natuur schoon, er zijn nog vele mooie plekjes voor de watersport in Alkemade te vinden, zoo dat, mocht het Vennemeer in de toekomst te klein blijken te zijn, dan zal het ge meentebestuur deze vereeniging met haar oudste rechten gaarne elders ontvangen. Na nog gewezen te hebben op de enorme ontwikkeling van de watersport in den laatsten tijd, hoopt spr. dat het gebouw zal voldoen aan de eischen door het bestuur gesteld, en dat het Vennemeer zal mogen zijn en blijven het centrum van de water sport. Hierna sprak de heer van Vliet, namens de Kon. Motor- Roei- en Zeilvereeniging „de Kaag". Spr. wees op de goede verstand houding, die er altijd heeft bestaan tusschen de beide vereenigingen en hij hoopte dat nu door het clubgebouw een groote con currentie is ontstaan, deze verstandhouding als goede buren hieronder niet zal behoe ven te lijden. Hij wenschte de vereeniging een stijgend succes toe. De voorzitter dankte de beide sprekers voor de geuite wenschen. Spr. beschouwt nog altijd de watersport als de mooiste sport en de vereeniging is gelukkig ge weest toen zij ongeveer 121/» jaar geleden beslag wist te leggen op het mooiste plekje van de gemeente Alkemade, het Venne meer. Heel veel moeilijke jaren heeft het bestuur doorleefd, doch dank zij het door zettingsvermogen van het oude bestuur is de vereeniging door die moeilijke jaren heen gekomen en voorzitter brengt hier openlijk dank en hulde aan de pioniers. Dank brengt spr. aan het Hoogheemraad schap van Rijnland, in het bijzonder Ir. Hoogenboom, voor zijn deskundige advie zen, dank aan de Sted. Lichtfabrieken en het waterleidingbedrijf, dank ook aan de zustervereenigingen die op dezen dag blijk hebben gegeven van hare belangstelling en medeleven. Tot slot richt spr. nog een spe ciaal woord van dank tot de damescommis sie, die gezorgd heeft voor het inwendige van het clubgebouw, en aan den heer Klin- ge, die de vereeniging zeer bijzonder heeft gesteund, door geheel belangloos het elec- trisch licht in het gebouw aan te leggen, alsmede de radio. De vereeniging is den heer Klinge hiervoor recht dankbaar. Een daverend applaus bewees, dat de leden met het gesprokene door den voor zitter volkomen instemden. Hierna werd door den Burgemeester on der een luid hoera de vlag op het clubhuis geheschen. Door eenige dames werden ver- ververschingen aangeboden en de eerewijn geserveerd. HILLEGOM. 55 Jaar getrouwd. Zondag was het 55 jaar geleden, dat het echtpaar C. M. Jams en Th. H. J. Nannink in het huwelijk tra den. Het spreekt, dat dit zeldzaam feest niet onopgemerkt is voorbijgegaan. In de Ame- rifcastraat was een eenvoudige versiering bij too. 33 aangebracht en de buren hebben gebracht dezen dag tot een onvergetelijke te maken. De muziek bracht een serenade. Gem. Arbeidsbeurs. Als werkzoeken den sitaan volgens de laatste opgave der Gem. Arbeidsbeurs 471 personen imgeschre- De zonlooze Pinksterdagen De grillige natuur spotte met de weerprofeten. De zonlooze Pinksterdagen en de on- aangenome wind, die vrijwel onafgebroken gewaaid heeft, zijn de oorzaak ge weest, dat duizenden van hun oor spronkelijk plan, om naar bosch, heide of strand te gaan, noodgedwongen hebben moeten afzien. Een en ander heeft vooral zijn invloed doen gelden op het reisverkeer. Van de vele extra-treinen, welke door de Spoor wegen „in petto" waren gehouden, heeft men er Zondag en gisteren resp. 50 en 30 a 35 doen vervallen.. Wel hebben gister avond nog vele extra-treinen gereden, die het publiek vervoerde, dat reeds Zater dag voor familiebezoek was afgereisd. Ook het verkeer per auto, autobus en fiets, als mede het watertour isme is slechts een zeer zwakke afspiegeling geweest van hetgeen de Pinksterdagen van 1933,- te zien hebben gegeven, uiteraard tot grofete schade van hoteliers, houders van uitspanningen en neringdoenden in de temidden van het na tuurschoon of aan zee liggende gemeenten. Zoo ooit, dan heeft de grillige natuur met de optimistische voorspellingen van onze weerkundigen ditmaal wel heel erg de spot gedreven. ven. Dit is slechts 2 minder dan vorige week. Het is nog tragisch! Auto omgeslagen. Zondagavond brak een remstang van een auto, waardoor deze op de Pastoorslaan omsloeg. Gelukkig kwa men geen persoonlijke ongelukken voor. Eenige omstanders verleenden hulp om den wagen weer overeind te zetten, waarna het euvel werd verholpen. Santos. 2e Pinksterdag werd hier en te Ziflk het Santosbloempje verkocht. De opbrengst beliep f 178.50; dit is even méér dian vorig jaar. Het comité is uiterst te vreden. Dank mag zeker gebracht worden aan de kleine verkoopstertjes, die zich zoo dapper hebben geweerd: zij waren.de ver vangsters der grootere Dames, die zich dit maal niet beschikbaar konden stellen we gens het Graalfeest te Haarlem. LEIMUIDEN. Gemeenteraad. De Raad dezer Ge meente vergadert Wiensdag 23 Mei a.s. des n.m. te 8 uur (zomertijd). Agenda: 1. No tulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Instructie gemeente-ontvanger. 4. Uitloting aandeel geldleening 3000.5. Voorstel tot con versie van geldleeningen. 6. Schrijven Ged. Staten inzake gemeenterekening 1932. 7. Comptabel besluit. 8. Reclame schoolgeld. En hetgeen vei'der ter tafel zal worden ge bracht. Geboren: Qoraeliis, zoon van Anth. de Bruijn en H. Cai-dol Hendrik, z. van R. Lieuwering en W. Neijmeijer. Overleden: B. van der Voort 79 j. echtgenoot van Chr. Wiethaar H. H. van der Burg 70 j. echtgenoot van A. M. Treur. Gevestigd: van Alphen aan den Rijn G. Grooteman van Wassenaar F. J. van Velzen van Haarlem J. G. van Haaster. Vertrokken: naar Hazerswoude C. de Roode en gezin. NIEUWKOOP. Rietsteun. Vrijdag j.l. heeft ten Ge meentehuize de laatste rietsteun-uitkeering plaats gehad. Aan 57 personen is thans in totaal uitgekeerd ƒ6011.37. Dit betrof een oppervlakte van 480.90.82 H.A., waarvan onder Nieuwkoop 402.41.24 H.A. en onder Zevenhoven 78.49.58 H.A. Deze Regeeringssteun heeft algemeen veel voldoening gewekt. Met dit geld moest tevens het land worden schoongesneden, wat algeheel bei-eikt is, terwijl het gedu rende een paar maanden een mooie wei*k- verschaffing is geweest. RIJNZATERWOUDE. Gemeenteraad. De Raad dezer Ge meente komt Vrijdag 25 Mei a.s. des n.m. te 8 uur (Zomertijd) in vergadering bijeen. Agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Opnieuw vaststelling verordening tot af wijking van bepalingen der Winkelslui tingswet 1930. 4. Verordening regelende de eischen van benoembaarheid en de bezol diging van de veldwachters. 5. Vaststelling der verordeningen op de heffing en invor dering van opcenten op de gemeentefonds- belasting. 6. Voorstel B. en W. inzake ver- nieuwings Dorpsstraat. 7. Vaststelling ko hier hondenbelasting 1934. 8. Comptabel besluit. En hetgeen verder ter tafel zal worden gebracht. WILT U IETS WETEN? Vraag: C. J. B. inzake verplichte ad vertentie in een provinciaal dagblad in Noord-Holland. Antwoord: Voor uw doel achten wij een advertentie in de Nieuwe Haarlemsche Courant te Haarlem, het best geschikt. V r a a g: J. v. d. Z. te N. inzake het bou wen van een schuur door een huurder. Antwoord: Wanneer het een losse schuur is, die gemakkelijk kan woroen ver plaatst, mag de huurder, die de schuur liet bouwen, haar weer meenemen. Wanneer het evenwel een schuur is, welke met fun damenten in den grond vast zit, wordt de schuur eigendom van den grondeigenaar en strekt zich de hypotheek ook over de schuur uit.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10