DE RIJNSTREEK-BEKER WEDSTRIJDEN ZATERDAG 19 MEI 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. PAG. 14 Bezoekt Maandag a.s. 2e Pinksterdag te Alphen a.d. Rijn .mum PROGRAMMA! s==— A. 12 uur: Gouda I—E.D.O. I (Haarlem) "S.5.1"88 B. 115 uur: Alphen I—Fortuna I (Vlaardingen) 2de Klasse K. N. V. B. C. 3 uur: Winnaar A—Winnaar B. TERREIN v. BOETSELAERSTR. 1432 Entrée Tribune 75, Staanplaatsen 40, Jongenskaarten 20, Werkloozen 20 ct. CLUBNIEUWS DER KATH. SPORTVEREENIGINGEN. „Rood-Wit": De Rood-Witters gaan 2e Pinksterdag naar IJmuiden. Als eerste wedstrijd voor de degradatiecompetitie is voor ons vastgesteld de wedstrijd OIV— RWD I. Het elftal is geheel gewijzigd en hopelijk zullen wij nu meer succes boe ken dan in de afgeloopen competitie. In dien er met enthousiasme wordt gespeeld valt er zeker iets te bereiken. Maar dan moet er ook gewerkt worden van de 1ste minuut tot de laatste. Voor 't district-junioren-elftal zijn zes on zer junioren gekozen, 3 spelers en 3 reser- ven. Een goed bewijs dat al is 't a-elftal dit jaar geen kampioen geworden, 't toch een der sterkste elftallen der competitie was. Toont je plaats waard Boys. Eerste elftallers! We gaan naar.... IJmuiden enwinnen. K.R.V.: Maandag a.s. spelen het eerste 6enior- en eerste junior-elftal beide een uit wedstrijd. Voor K.R.V. I was te 2.30 uur vastgesteld de promotiewedstrijd D.O.S. 2 K.R.V. 1. Daar echter verschillende onzer eerste elftalspelers opdat tij'dstip onmoge lijk konden spelen is aan D.O.S. verzocht het aanvangsuur te bepalen op 5 uur, welk verzoek D.O.S. welwillend inwilligde. De reis naar RoeLofarendsveen wordt gemaakt met 2 autobussen, die te 3.45 uur vanaf de Turfmarkt vertrekken. Voor supporters is er ook gelegenheid mede te gaan. Daar het eantal beschikbare plaatsen tamelijk be perkt is, gelieve men zich zoo spoedig mo gelijk op te geven bij het bestuur. De grootste junioren zouden iin Oude Wetering tegen Majella a uitkomen. In ver band met het feit dat de wedstrijd van het eerste elftal te 5 uur aanvangt, zal deze wedstrijd ook te 5 uur beginnen. De ju nioren vertrekken dan per zelfde gelegen heid, terwijl na aankomst in de Veen één wagen doorrijdt naar Oude Wetering. Allen gelieven bovenal op tijd aanwezig te zijn; dus te 3.45 uur. V.V.L.: Het zal met de Pinksterdagen een drukte wezen op het V.V.L.-terrein. Het begint reeds vandaag. Het bestuur noodigt alle spelers uit om 6 uur aanwezig te zijn om nog eens voor dien wedstrijd goed te trainen. Dan gaan wij over naar den 2en Pinksterdag. De leden die zoo goed zijn een of meerdere der Duitsahe spelers bij zich te hebben, willen wel zorgen, dat zij op tijd aan wezig zijn in de H. Mis van half negen. Onder de H. Mis algemeene H. Com munie. Daarna voor Westfalia 1919 gemeen schappelijk ontbijt in het Eigen Huis en gezellig samenzijn. Om half één opent het 2e elftal den mid dag met een medaille-wedstrijd tegen R.W.D. Om half drie zal de Geestelijk Adviseur voor den „Interland"-wedstrijd den aftrap doen. De leiding van dien wedstrijd is in handen van den heer Haver kom. De St. Laurens Harmonie zal dien middag opluis teren, dus supporters, U kunt dien middag genieten van voetbal en muziek. Na den wedstrijd zal de prijsuitreiking plaats hebben als aandenken voor de beide partijen. Wij hopen, dat V.V.L. weer eens zal spe len als in het begin van de competitie. Sup porters vooral ook van uw kant uw belang stelling voor V.V.LWestfalia 1919. N.V.C.: Voor Maandag as. staat er weer een aantrekkelijk programma te wachten. Te 2.30 uur zal N.V.C. I den strijd moeten aanbinden tegen die eerste klasser B.S.M. uit Bennebroek. Gezien de prestaties van ons eerste elftal in de laatste wedstrijden durven wij thans een spannende kamp ver wachten, temeer daar B.S.M. op papier ster ker is en N.V.C. het zich altijd tot een eer gerekend heeft sterkere clubs te verslaan. Te 12.30 uur spelen de reserve-elftallen van beide vereenigingen een vriendschap pelijke wedstrijd, waar fel om de overwin ning gekampt zal worden. Met dit aantrekkelijk program zal nie mand een wandeling naar het N.V.C.-ter rein betreuren. De junioren tenslotte spelen te 12 uur een wedstrijd te Voorhout tegen de Fore- holte-junioren en zullen hun beste beentje v«oor moeten zetten om een behoorlijk re sultaat te boeken. D.O.S.: Het programma voor 2en Pink sterdag is als volgt: D.O.S. 2 speelt haar derde promotie-wedstrijd nu tegen K.R.V. I op het D.O.S.-terrein. Met het aanvangsuur gelieve het publiek rekening te houden, deze wedstrijd vangt op verzoek van K.R.V, om 5 uur aan. D.O.S. 2 heeft zich reeds vei lig gesteld, doch K.R.V. heeft veel belang bij dezen wedstrijd, het zal daarom span- D.O.S. 3 speelt te Leiden te Leiden haar voorlaatste competitie-wedstrijd tegen Lei den 3, aanvanf half 3. D.O.S. 4 gaat naar Langer aar om Ad. Kol- ping 2 te ontmoeten in de eerste promotie wedstrijd, aanvang half 3. D.O.Sjb gaat naar Hoogmade om daar eens kennis te maken met H.V.C.b, aan vang 2 uur. Mogelijke verdere wedstrijden worden nog bekend gemaakt. Het bestuur maakt bekend dat aanvragen of correspondentie aangaande de Junioren-wedstrijd, moeten worden gericht aan H. F. v. Ruiten Pz., Zuidekidie R.A.Veen. Majella: Het le elftal heeft 2en Pinkster dag vrij. Majella 2 gaat op bezoek in Rijp- wetering en speelt daar om 1 uur een vriendschappelijke wedstrijd tegen Steeds Hooger 3. De junioren blijven thuis en krij gen bezoek van heel ver: K.R.V.a komt om 5 uur als tegenstander. Als de vooruitzich ten niet bedriegen zullen onze jongens hun handen vol hebben. Alle voetballiefhebbers raden we sterk aan dezen wedstrijd te komen zien.' Om 3 uur een veteranenwedstrijd tegen ie Veen. Kolpings Boys: Het eerste junioren- en SAMENWERKING TÜSSCHEN SPORT ORGANISATIES EN WERKLIEDEN VERBOND. In het gebouw van het R. K. Werklie denverbond te Utrecht werd dezer dagen een conferentie gehouden tusschen verte genwoordigers van het R. K. Werklieden verbond en van de Federatie van R. K. Voetbalbonden in Nederland. Doel van de bespreking was om in de toekomst te kun nen komen tot samenwerking tusschen katholieke standsorganisaties en sportor ganisaties. In principe waren de vertegenwoordi gers het er over eens, dat er inderdaad innige samenwerking behoort te Komen tusschen beide organisaties, aldus meldt de „Msbd." De wenschelijkheid van samen werking en de wijze waarop zal nog nader besproken worden. In aansluiting hiermede, deelt de „Tijd" nog het volgende mede: Van het dagelijksch bestuur van het R. K. Werkliedenverbond was aanwezig de voorzitter, de heer A. C. de Bruyn, ter wijl de heer Jos. Veldman als secretaris van „De Jonge Werkman" de besprekingen bijwoonde. Het initiatief tot deze conferentie was uitgegaan van het bestuur der Federatie van R. K. Voetbalbonden, dat voltallig aanwezig was en reeds sedert lang ten aanzien van verschillende punten tot sa menwerking wenschte te komen met de katholieke stands- en vakorganisaties. Voornamelijk gingen de besprekingen over de vraag of heden van een R. K. Vak organisatie of Stand-organisatie, die zich aansluiten bij een neutrale sportvereeni- ging, niet als zoodanig geroyeerd moeten worden en hierover wenschte men een uit spraak van het R. K. Werkliedenverbond. Gemeend werd, dat zulks geheel in de lijn zou liggen van hetgeen het Doorluch tig Episcopaat in een brief, die in Augus tus 1933 van den kansel is voorgelezen, omtrent het zich aansluiten bij een neu trale sportvereeniging heeft 'gezegd. Het Verbondsbestuur zal deze kwestie eerstdaags in een vergadering bespreken en of zelf een uitspraak doen, óf de be slissing om genoemde leden al of niet te doen royeeren overlaten aan de algemee ne vergadering, die begin Juli wordt ge houden. Er zijn goede redenen om te ver wachten, dat de betreffende organisaties tot een goede samenwerking zullen ko men. 2e senioren-elftal gaan 2en Pinksterdag een bezoek brengen aan van Nispen om tegen het A-jun. en 3e-sen. elftal te spe len. Het junioren elftal speelt om 2 uur, de senioren om 3 uur. Het vertrek der junioren zal tijdig wor den bekend gemaakt, de senioren vei trek ken half twee uit het Gezellenhuis. Wie zal winnen? De elftallen ontmoet ten elkaar niet eerder zoodat er niets van te voorspellen is. „Foreholte": Tweeden Pinksterdag zijn er vier wedstrijden, waarvan drie op het Foreholte-terrein. 12 uur Foreholte-jun. N.V.C.-jun. 1.30 uur Foreholte HLisse III en tot slot om 3.30 uur de clou van den dag, dan komen nog eens de Foreholte- Veteranen in 't veld. De Teijlingen-Vete- ranen zijn de gasten. Als we ons niet ver gissen zijn de Voorhouters dezen keer met een goed elftal, maar daarentegen kunnen de Sassenheimers zich wel terdege in spannen om revanche te nemen. Vel^n worden op het Foreholte-terrein verwacht, om getuige te zijn van deze interessante match. Foreholte IH brengt een bezoek aan H.V.C. I te Hoogmade. Aanvang 4 uur. KON. NEDERL. VOETBALBOND. Wedstrijdprogramma voor a.s. Maandag. Kampioenschap: VelocitasK. F. C.; Willem IIHeracles. AFDEELING I. Prora. 2e klasse: VeloxD. W. S. AFDEELING H. P r o m. 2e klasse: HilversumOver maas. 2e klasse B: NeptunusO. D. S. Prom. 3e klasse: Hoek van Hol land—V. I. O .S. Prom. 4e klasse: TerlaakB. T. C. AFDEELING IV. Prom. 2e klasse: JulianaTegelen; MiddelburgDe Baronie. AFDEELING V. Prom. 2e klasse: H. S. C.—De KooL DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN. Het Zwitsersche elftal tegen Nederland. De secretaris van den Zwitserschen Voet balbond Kurt Gassmann deele mede, dat het Zwitsersche elftal tegen waarschijnlijk in de volgende samenstelling te Milaan zal uitkomen: Sechehaye (Servette); Minelli (Grasshop pers), en een der gebroeders Weiier (Grass hoppers); Guinchard (Servette), Jaccard (Tour de Peilz) en Hufschmied (Basel); Von Kanel (Biehl), Pasello (Servette), Kiel- holz (Servette), Trello Abegglen (Grass hoppers) en Bossi (Bern). Intusschen is het natuurlijk mogelijk, dat te elfder ure nog veranderingen in de samenstelling worden gebracht. LEIDSCHE VOETBALBOND. Wedstrijdprogramma voor a.s. Maandag. L. V. B.-Sleutels. 3e ronde. L. F. C. I—Alphia I, 2 uur; U. V. S. III/ L.F.C. H—U. V. S. II, 2 uur; A. S. C. I— D. V. S. I/Roodenburg II, 2 uur; Lugdu- num IR. C. L. L 2 uur. LAWN-TENNiS OM DEN DAVIS-CUP. ZwitserlandBr. Indië Z0. Te Luzern is gisteren de wedstrijd ZwitserlandBritsch Indië van het tour- nooi om den Davis Cup begonnen. De Zwitsers hadden het niet moeilijk en heb ben na den eersten dag reeds een 20 voorsprong. De resultaten waren: Ellmer (Zwitserland) wint van Sleem (Br. Indië) 46, 62, 6—3, 64; Fisher (Zwitserland) wint van Bhandari (Britsch Indië) 61, 6—2, 7—5. FrankrijkOostenrijk 20. De Davis Cupwedstrijd Frankrijk Oostenrijk is gisteren te Parijs begonnen. Na den eersten dag leidden de Franschen met 20. Boussus won van Mateyka 61, 61, 64 en Merlin sloeg Metaxa 46, 86, 62, 62. De match, welke in het Roland Garros Stadion werd gespeeld, werd bijgewoond door 2000 toeschouwers. Boussus had geen moeite van Mateyka te winnen. De Weener begon zeer opge wonden en slaagde er gedurende de ge- heele match niet in zijn vorm te vinden. Zijn tegenstander was hem geheel de baas en had vooral een zeer vaste backhand. Minder gemakkelijk had Merlin het tegen Metaxa, van wien hij den eersten set ver loor. Eerst nadat hij na veel strijd den tweeden set had gewonnen, speelde de Franschman weer rustig en had hij weinig moeite den zenuwachtig geworden Oos tenrijker te verslaan. WANDELSPORT R.K. WANDELCLUB „DE TREKVOGELS" Tweeden Pinksterdag zullen „De Trek vogels" deelnemen aan de tweede marsch van de Serie-Voorjaarswandelingen, uit geschreven door de R. K. W. V.' „Cursor" te Den Haag. Het uur van samenkomst is bepaald om half elf in het Clubhuis „St. Antonius" ook voor degenen die per trein naar den Haag moeten op dit uur aanwe zig zijn in het Clubhuis. LEIDSCHE SPORTCLUB L.S.C. Op de j.l. gehouden algemeene vergade ring werd het bestuur als volgt samenge steld: de heer J. v. d. Linden, voorz., A. Sloot, secr., Evertsenstraat 9, Th. Aker boom, penn. Als leden der marschcommis- sie werden gekozen de heeren J. Sloot, Jac. dé Neef en J. Brittijn als commissa rissen mej. M. Heijmans en den heer E. H. v. d. Hoek. Als leider: Joh. v. d. Lin den en als voet-specialist is aan de L.S.C. verbonden mej. G. M. Buschgens. In verband met het a.s. 2-jarig jubileum organiseert de L.S.C. 1 Juli een knobel- marsch, maximum-afstand 40 K.M. TOERISME FIETSTOCHT „ROOD-WIT" De door „Rood-Wit" te organiseeren fietstocht op 3 Juni a.s. over 35 K.M. be loofd een succes te worden. De eerste in schrijvingen zijn reeds binnen, terwijl verschillende vereenigingen hun toezeg ging deden. De prijs voor de vereeniging met het grootste aantal deelnemers bestaat uiteen fraaie beker. Welke vereeniging verlangt niet naar dat bezit? De K. J. M. V., weke reeds haar toe zegging deed, deel te nemen, schonk een fraaie medaille en verzocht ons te willen mededeelen, dat K. J. M. V. leden met hun dames en kennissen voor deze fietstocht zich melden moesten bij J. Jansen, Hee rensingel 32 (boven Station). Zy, die inlichtingen wenschen aangaan de dezen tocht, wenden zich tot P. J. Ver hoef, Steenstraat 1, Leiden. Het inschrijf geld bedraagt 65 ct. -Belooning: een schit terend uitgevoerd Rood-Wit-schildje. j ZWEMMEN DRIE NIEUWE WERELDRECORDS. Volgens een Reuter-telegram uit Tokio hebben Japansche zwemmers dezer dagen drie nieuwe wereldrecords gevestigd. Het record op de 800 meter vrije slag van den Franschman Jean Taris van 10 min. 15 6/10 sec. is verbeterd door Shozo Ma- kino tot 9 min. 49 8/10 sec. Het record op 200 meter schoolslag van den Amerikaan Leonard Spence met 2 min. 44 6/10 sec., is door Reizo Koike veranderd in 2 min. 36 4/10 sec. De derde recordverbetering was op 400 - meter vrije slag. Het record van Jean Taris met 4 min. 47 sec. werd door Yokoya- ma verbeterd tot 4 min. 45 8/10 sec. In den strijd op de 800 meter maakten ook de zwemmers die als tweede en der de aankwamen n.l. Kitamura en Honda een beteren tijd dan het record van Jean Taris. ZEILEN INTERNATIONALE ZEILWEDSTRIJDEN VAN „LOOSDRECHT". Bob Maas le voor den Zilveren JoL De eerste dag van het jaarlijksche inter nationale „zeilfestijn" van de W. S. V. „Loosdrecht" werd wel begunstigd door fraai zomerweer, doch in den middag ging de wind liggen, zoodat de internationale uitnoodigingswedstrijd in de 12 M2. klasse een tamelijk slap verloop had. De uitslagen waren, als volgt: Eerste wedstrijd om den Zilveren Jol: 1. Bob Maas (Loosdrecht) 6 pnt. 2. H. Mollo (Nordd. Regatta Verein) 5 pnt. 3. Voolker (Hamb. Segel Club) 4 pnt. 4. R. Dehmlow (Nordd. Reg. Ver.) 3 pnt. 5. Jan Maas (Loosdrecht) 2 pnt. 6. Kroeger (Hamb. Segel Club) 1 pnt. Totaal puntentelling: 1. W. S. V. Loos drecht met 8 pnt. 2. Nordd. Regatta Verein met 8 pnt. 3. Hamburger Segel Club met 5 pnt. Internationale uitnoodigingswedstrijd 12 M2. sharpie klasse tusschen Cercle de la Voile de Paris en W. S. V. Loosdrecht: 1. L. V. Arnold (Loosdrecht) 4.1 pnt. 2. J. Herbulot (Cercle de la Voile Paris) 3 pnt. 3. C. Huisken (Loosdrecht) 2 pnt. 4. Jean Peytel (Cercle de la Vloile Paris) 1 pnt. W. S. V. Loosdrecht 6.1 pnt. Cercle de la Voile Paris 4 pnt. Idem Royal Corinthian Yacht Club en K. N. Z. en R. V.: 1. A. E. Dudok van Heel (K.N.Z. en R.V.) 4.1 pnt. 2. T. C. Maples (Royal Corinthian Yacht Club) 3 pnt. 3. W. H. Ogiloie (idem) 2 pnt. 4. H. F. Baersel- man (K.N.Z. en R.V.) 1 pnt. K. N. Z. en R. V. 5.1 pnt. Royal Corin thian Yacht Club 5 pnt. Nord. Regatta VereinBritish 12 sq. M. Association: 1. Harry Mello (Nordd. Re gatta Verein) 4.1 pnt. 2. Fr. Voekel (idem) 3 pnt. 3. Miss Joy (Br. 12 sq. M. Associa tion) 2 pnt. 4. G. O. Thompson (idem) 1 pnt. Nordd. Regatta Verein 7.1 pnt. British 12 sq. Metro Association 3 pnt. United Hospitals Sailing ClubHamb. Segel Club: 1. W. von Hulscher (Hamb. Segel Club) 4.1 pnt. 2. R. Dohlow (idem) 3 pnt. 3. E. S. Daws (United Hospitale Sailing Club) 2 pnt. 4. B. Humbey (idem) 1 pnt. Hamburger Segel Club 7.1 pnt. United Hospital Sailing Club 3 pnt. WIELRENNEN Leidsche Ren- en Tour-Ver. „Swift". Morgen zullen de A- en B-klassers een sprintwedstrijd rijden over 500 M. match k deux. De Junioren zullen 15 K.M. rijden met een gezamenlijken start. Samenkomst 8.45 u. aan het clublokaal, N. Beestenmarkt; vertrek 9 u. naar de startplaats. J. Verschoor en J. Riethoven zullen van daag en morgen deelnemen aan de wed strijden in Groningen, Maandag a.s. star ten zij in Doetinchem. A. v. Amsterdam en A. v. Egmond zul len deelnemen aan de grasbaanwedstrijden te Landsmeer, R. v. A«rt neemt deel aan de wedstrijden te Rotterdam, Maandag komt hij uit op de baan te Halfweg. Terwijl J. v. d. Wilk en J. Rietbroek 2e Pinksterdag uitkomen op de Rijs wij ksche wieelrbaan. „De Rijnstreek". Voor de op 2e Pinksterdag te houden Vaardigheidsrit bedroeg gisteren, Vrijdag, zooals het bestuur der Alphensche Ren- en Touristenvereen. „De Rijnstreek" ons me dedeelde, het aantal inschrijvers reeds bij na 100. De rijtijd voor de toeristengroep is verlengd tot 6 uur. Temeer is dit voor deze groep prettig, daar men nu volop gelegen heid heeft de buitengewoon mooie plekjes als de Boskoopsche tuinen, de schitteren de weggetjes dwars door de Sluip wij ksche en Nieuwkoopscheplassen op zijn gemak af te leggen, waardoor men des te meer kan genieten van het mooi Zuid-Hollands me rengebied. Zooals bekend is de inschrijving en de start van dezen tocht in café „Sport- rust", Gouwsluischeweg, Alphen a. d. Rijn, Maandag des van. halfelf. OLYMP. SPELEN HET CONGRES VAN HET I. O. C. TE ATHENE. In de eerste zitting van het congres van het I. O. C. te Athene zijn eenige belang rijke besluiten genomen. Groote beteeke- nis heeft het besluit tot opneming van de kanosport in het Olympische programma. De eerste Olympische Kano-Regatta zal in 1936 te Berlijn worden gehouden. Om trent de soorten booten, welke in aan merking komen voor de wedstrijden zal i het Organisatie-comité beslissen. Het voor stel om de kegelsport in het programma op te nemen werd verworpen. Zeer gunstig zijn de kansen voor een Olympisch voetbal-tournooi. De afzonder lijke kwesties werden reeds in de vergade ring van het Executieve Comité te Brus sel opgelost en de gedelegeerden namen ACTIE VAN DRIE DROGISTEN BONDEN Er z(jn in den middenstand steeds bran ches geweest, die gestreefd hebben naar een min of meer georganiseerde distributie van hun producten. In dezen crisistijd dringt zich het vraagstuk van een straf- feren organisatie van hnet economisch ap paraat weer met groote kracht op den voorgrond, en dit maakt het alleszins be langwekkend de pogingen, die bepaalde groepen al sinds jaren in het werk stellen, om meerdere ordening te verkrijgen, eens wat meer van nabij te bezien. Wij willen in dit artikel de aandacht vestigen op de drogistenbranche. Het is steeds de moeite waard na te gaan, welke pogingen door de vertegenwoordigers van een bepaald vak worden aangewend, om dat vak op een hooger plan te brengen, doch de naaste aanleiding, die ons ertoe bracht daarvoor de drogistenbranche te nemen, is gelegen in het feit, dat haar ver tegenwoordigers enkele dagen geleden te 's Hertogenbosch vergaderd hebben. Door de wet op de Artsenijbereidkunde van 1865 verloor de drogist zijn wettelijke bevoegdheid, en sedert dien heeft deze zich zelf moeten redden, en moeten trachten zijn vak hoog te houden. Tot daden in deze richting is het feite lijk eerst in 1893 gekomen. Het was ver leden jaar juist 40 jaar geleden, dat door de Algemeene Vergadering van den Dro- gistenbond de meening werd uitgesproken, dat vakonderwijs voor drogisten noodza- lijk was. Doch achter dit alles zat de be doeling, om te trachten langs dezen weg het uitoefenen van het drogistenvak te be perken tot een aantal, aan speciale eischen te beantwoorden, personen. Hiervoor bestond ongetwijfeld alle aan leiding, want het goed-uitoefenen van het drogistenvak vereischt nu- eenmaal ken nis van allerlei dingen, in het bijzonder uit de natuur- en de scheikunde. Sedert de bovengenoemde uitspraak van den Ned. Drogistenbond is deze kwestie van het vakonderwijs niet meer van de baan geweest; integendeel zij nam steeds in belangrijkheid toe. Momenteel is het feitelijk een zaak ge worden van de Contact-Commissie in de drogistenbranche. Deze Commissie is ge vormd uit de drie groote drogistenbonden, de Algemeene, de R.K. en de Christelijke. Door de drogistenbonden zijn speciale cursussen ingesteld,, waar de a.s. drogisten alle kennis wordt bijgebracht, die noodig is, om het vak volgens de eischen van den tijd uit te oefenen. Deze kennis stelt in staat, om te slagen voor een examen, ter wijl dat slagen op zijn beurt het diploma „drogist" doet verwerven. Het is dit diploma, hetwelk de drogis tenbonden willen bezigen als fundament voor hun opbouwend werk. Vandaar, dat al hun actie zich tot nu toe daaromheen heeft gegroepeerd. Door den Middenstandsraad is al reeds een keer de vraag besproken, of aan de Regeering geadviseerd moest worden aan het diploma „drogist" een dergelijke waar de toe te kennen, dat alleen hij, die er in het bezit van is, gerechtigd zou zijn het vak te beoefenen. Zoover heeft de mid denstandsraad toentertijd niet willen gaan. Hij heeft zich voorloopig bepaald tot het adviseeren aan de Regeering, om het exa men, dat de drie drogistenbonden hebben ingesteld, te laten bijwonen door een of- ficieelen gecommitteerde, ten einde daar door te toonen, dat zij belangstelling heeft voor hetgeen van de zijde der betrokke nen zelf wordt gedaan, om een bepaalde branche op een hooger niveau te brengen. Hiermede zijn we weer tot ons uit gangspunt teruggekeerd, n.l. de crisistijd en de vergadering te Den Bosch. Dat de drogistenbonden met hun actie zeker in dezen tijd niet zouden verslappen, kon verwacht worden. In deze branche doet zich de vermin derde koopkracht van het publiek sterk gevoelen, terwijl zij, evens bijna alle dee- len van het middenstandsorganisme, lijdt aan overbezetting. Dit heeft ertoe geleid, dat de drogisten bonden hun eischen met hernieuwden aan drang naar voren hebben gebracht, en be sloten bij den minister van Economische Zaken aan te kloppen. Hem zal gevraagd worden een gecommitteerde aan te wijzen voor het examen, terwijl tevens de wen schelijkheid zal betoogd worden, dat, mocht de wet op de Artsenijbereidkunde herzien worden, daarin de wettelijke be voegdheid van den drogist wordt opgeno men. Die wettelijke bevoegdheid zal dan uiteraard aan het diploma der drie bon den gekoppeld worden. een welwillende houding tegenover het voorstel aan. Aangezien de amateurre glementen van de I. O. C. tot dusver nog niet in overeenstemming konden worden gebracht met de desbetreffende bepalingen van de F. I. F. A., zal de definitieve be slissing op het F. I. F. A.-congres op 24 Mei te Rome vallen. Men rekent er op, dat ook de laatste moeilijkheden zullen worden overwonnen en dat te Berlijn in 1936 een Olympisch Voetbal Tournooi zal plaats vinden, uitsluitend voor amateurs. Het organisatie-schema en het verslag over de voorbereidende werkzaamheden, uitgebracht door den voorzitter van het organisatie-comité, Exc. Lewald, en aan gevuld door Dr. Ri.tter von Halt, de secre taris-generaal Dr. Diem en Baron Le Fort, vonden algemeene instemming. Aan het begin van de zitting herdacht Graaf Bailler Latour de ontslapen leden Graaf Clary (Frankrijk) en Dr. Kishi (Japan). Tot leden van het bestuur werden o,m. benoemd de heeren Pietry (Frankrijk), Mohamed Tahez Pascha (Egypte) en Saf- fett Bey (Turkije). De dag werd besloten door een diner, aangeboden door het gemeentebestuur van Athene.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 12