4 GROOTE STUKKEN VRIJDAG 18 MEI 1934 DF LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN DAME AANGEREDEN EN ERNSTIG GEWOND. Gistermiddag is in de Nieuwe Ebbinge- straat te Groningen een ernstig ongeval ge beurd. De aldaar wonende mevr. v. d. Wal werd, toen zij met haar zesjarig zoontje de straat wilde oversteken, door een nog on bekend gebleven wielrijder aangereden, waardoor zij kwam te vallen en ernstig aan het gelaat gewond, in bewusteloozen toe stand werd opgenomen, meldt de „Tel." De politiedokter Nathans heeft het slacht offer, na de eerste hulp te hebben verleend, per brancard naar haar woning laten ver voeren. Bij den val kreeg zij den inhoud van een flesch zoutzuur, welke zij bij zich droeg, over haar voeten. Gelukkig bleken de ver wondingen, door dit bijtend vocht veroor zaakt, niet van ernstigen aard te zijn. Wel had de ongelukkige door den val een zware hersenschudding, verwondingen aan de kaak en een bloeduitstorting in het hoofd op^eloopen. Het knaapje, dat zijn moeder vergezelde, bleef ongedeerd. De wielrijder, die het on geval heeft veroorzaakt, is doorgereden, zonder zich om zijn slachtoffer te bekom meren. DOOR KOLENAUTO AANGEREDEN. Aan de Molenstreek te Veendam is gis teren mej. D. Z. uit O mmel ander wijk door een kolenauto, die op den weg slipte, aan gereden. Zij kreeg een ernstige bloeding in de hersenen en werd per brancard naar huis vervoerd. De auto is in beslag genomen. Het bleek dat de achterbanden totaal versleten wa ren. AUTOBUS TEGEN BOOMEN GEREDEN. Gistermiddag kwam, waarschijnlijk ten gevolge van vastloopen van het stuur, een autobus, waarin een Volendamsch gezel schap was gezeten, in botsing met eenige boomen aan den Hoornschen Jaagweg on der de gemeente Edam. De wagen werd aan de voorzijde geheel vernield. Eenige der inzittenden werden op den weg ge slingerd. Zeven personen kregen ernstige snijwonden door glasscherven. Door twee doktoren werden een voorloopig verband gelegd, waarna het gezelschap met een andere bus naar Volendam werd "ver voerd. DOOR TREIN GEGREPEN EN GEDOOD. Gistermorgen is de veertigjarige opzich ter van de tractie der Nederlandsche Spoor wegen, Blikkendaal, woonachtig te Utrecht, op den onbewaakten overweg bij de nieuwe spoorlijn van Sittard naar den kolentip van het Julianakanaal te Born door een Diesellocomotief gegrepen en op slag ge dood. DOOR DEN ELECTRÏSCHEN STROOM GEDOOD. Vermoedelijk ten gevolge van verkeerd contact kreeg de 17-jarige U., werkzaam in een machinefabriek te Maassluis, den stroom van een electrischen boor door het lichaam. De jongeman was onmiddellijk dood. WINKEL AFGEBRAND. Gistermiddag omstreeks vier uur is brand ontstaan in den winkel van gebreide goederen van den heer Wilmink aan de Willemstraat, hoek Pastoriestraat te Hen gelo. Het vuur vond gretig voedsel in de aan wezige stoffen. Aangewakkerd door den. wind breidde de brand zich uit tot de bo venverdiepingen. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, kon niet voorkomen, dat het geheele perceel uitbrandde. Verzekering dekt de schade. FEUILLETON. HET GENOOTSCHAP VAN DEN OCTOPUS. t Uit het Engelsch van FERGUS HUME. (Nadruk verboden). 88) Zij stond op en sprak helder en beslist, terwijl zij den president doordringend aan keek. Wanneer u de zaak aan mij wilt over laten, broeders en zusters, zei hij, dan zou ik de lijst kunnen terugkrijgen. De aanwezigen lieten een goedkeurend gemompel hooren. Zuster Cibot heeft met den gevangene gesproken, legde de president uit. Misschien wil zij zoo vriendelijk zijn om ons te ver tellen of zij er in geslaagd is om hem tot andere gedachten te brengen? Neen, antwoordde Mademoiselle. Daar ben ik niet in geslaagd. Er klonken uitroepen van teleurstelling. Hij is dapper ging zij voort, ontegenzegge lijk; ik heb hem gedreigd, dat ik hem zou dooden met kameraad White's bom, die hij mij daarvoor heeft afgestaanhij lachte mij in mijn gezicht uit! Maar ik heb nu een ander plan, dat ongetwijfeld succes zal hebben en waartegen zijn dapperheid geen stand zal houden. Wil de president zoo vriendelijk zijn om te gelasten den gevan gene liier te brengen? FAMILIEDRAMA TE HILVERSUM. Na tien dagen ontdekt Gisterochtend is in een perceel aan den Godelindeweg te Hilversum ontdekt, dat in twee verschillende kamers twee der be woners, een zuster en een broer, ontzield op den grond Lagen. Waarschijnlijk is de dood reeds tien dagen geleden ingetreden. Een andere broer, die eveneens in dit huis woonde, maar met de overledenen niet in goede verstandhouding leefde, had niets be merkt van het drama dat zich onder het zelfde dak had afgespeeld. „Tel." SPORT DE ROOMSCHE SPORTDAG TE HILLEGOM. Op Maandag 2en Pinksterdag zal, zooals reeds in het kort gemeld, op het Concor- dia-terrein te Hillegom, een groote Room- sche Sportdag worden gehouden. Des mid dags zullen de vertegenwoordige elftallen van de Districten Haarlem en Leiden, sa mengesteld uit spelers van de R. K. F. een wedstrijd spelen. Voor dezen wedstrijd en tijdens de rust zal „De Graal" demonstreeren. Behoudens toestemming van B. en W. zullen de spelers, supporters en belang stellenden vanaf Treslong naar het terrein marcheeren, voorafgegaan door de Room- sche Harmonie „Crescendo" die ook op het terrein den wedstrijd zal opluisteren. Het doel van dezen Roomschen Sportdag is hoofdzakelijk om de belangstelling voor de Roomsche Voetbalsport te Hillegom meer te bevorderen. Concordia moet vooruit. Aan de hand van het Bisschoppelijk man dement van 15 Juli 1933 zal het Concordia- bestuur niet rusten, alvorens deze Katho lieke Sportvereeniging tot het hoogste punt te hebben opgevoerd. Natuurlijk is hiervoor de medewerking en steun noodig van alle Roomsche voetballers en supporters. Vooral de ouders van onze Roomsche jongens hebben tot taak te zorgen, dat zy uitsluitend voetballen in Roomsch verband en dit is in Concordia mogelijk. Roomsch Hillegom, houdt 2en Pinksterdag vrij voor den sportdag van Concordia! VOETBAL LEIDSCHE VOETBALBOND. De Zaterdagmiddag-competitie. Het wedstrijd-programma voor morgen middag luidt: Zaterdagmiddag-beker 4e ronde. ARC 1—DVS 1, 4.30 uur; UVS 1—Fides Pacta 1, 4.30 uur; LFC 2Roodenburg 1, 4.30 uur; Noord wijk 1Quick B. 2, 3.30 uur le klasse: LRC 1Quick B. 1 5 uur. 2e klasse A: Rijnsb. B. 2Katwijk 1, 3.15 uur; SCO 2Terleede 2, 3.15 uur. 2e klasse B: LRC 3Noordwijk 2, 3.15 uur; SCO 3Ons Clubje 1, 5 uur (47 min.) 2eklassesB.: Quick B. 5SLF 3, 3.30 uur; Rijnsb. Boys 3LRC 4, 5 uur. Adsp.: AlphiaOns Clubje, 3.30 uur; F. PactaSCO, 3.30 uur; Quick Boys bTer leede, 3.30 uur. Zeker. De president gaf twee mannen een wenk om Perris te halen. Misschien wil zuster Cibot inmid dels vertellen wat haar plannen zijn, vroeg Guzman. Aller oogen richtten zich op Mademoi selle Cibot. De woorden, die ik tot u richt, begon zij op dramatischen toon, komen mij uit het hart. Luister, broeders en zusters, u allen weet hoe ik kameraad Medina lief had. De man die hier gevangen zit, heeft hem vermoord. En hoe? Niet op een menschlievende wijze, zooals wij onze vij anden dooden met een bom, die haar werk onmiddellijk verricht maar met een primitieve steenen bijl, zoodat hij onbe schrijfelijk moet hebben geleden voor hij stierf. Om mijn wraak te koelen, zou ik niets liever wenschen dan dat deze mis dadiger gedood wordt, maar ter wille van onze genootschap ben ik bereid mijn per soonlijke gevoelens het zwijgen op te leg gen. Wanneer hij zoo aanstonds binnenge leid wordt, zal ik hem dreigen met een aanklacht bij de Engelsche politie, dat hij de moordenaar is van kameraad Medina. Ik ben er zeker van dat hij wel een toontje lager zal zingen, want tot nu toe wist hij niet dat het ons bekend was, dat hij de moordenaar is. Dan zal ik hem uit naam van ons genootschap het leven schenken, op voorwaarde, dat hij vanavond met on zen dapperen kameraad White die mij voor deze opdracht het meest geschikt lijkt, dit huis verlaat en hem de 'origineele lijst geeft. Natuurlek gaat hy op die voor waarde in en dan is ons genootschap ge red. Het voorstel vond algemeen bijval. Maar de vrouw, die gevraagd had, of Perris al VOETBAL DE NED. PLOEG NAAR ITALIë. Vertrek aj. Dinsdag te Arnhem. De Nederlandsche voetballers die naar Italië gaan, komen Maandag a.s. in Arn hem bijeen en vertrekken Dinsdagmorgen vandaar per Rheingold via Bazel naar Ita lië. Woensdagmorgen zal het Nederland sche gezelschap te Como aankomen. De reis zal worden medegemaakt door de heeren O. de Vries van het bondsbe- stuur, H. Herberts en F. C. Triebei van de keuze-commissie, C. H. Poen, lid der tech nische commissie, dr. M. J. van Dam, lid der medische commissie, hoofdconsul L. Boeljon en den trainer Bob Glendenning. Voorts behooren tot het gezelschap de heer J. F. van Moorsel, die den wedstrijd Oos tenrijkFrankrijk zal leiden, Ir. A. van Emmenes voor de persaangelegenheden en een vertegenwoordiger van een film- onderneming. Zooals men weet zullen de volgende spe lers naar Italië gaan: Van der Meulen (H.F.C.), Van Male (Feijenoord), Halle (Go Ahead), Weber (A.D.O.), Van Run (P.S.V.), Van Diepenbeek (Ajax), Pelli- kaan (Longa), Anderiessen (Ajax), Van Heel (Feijenoord), Oprinsen (N.O.A.D.), Graafland (H.B.S.), Wels (Unitas), Vente (Neptunus), Bakhuijs (Z.A.C.), Smit (Haarlem), Mijnders (D.F.C.), Schoema- ker (Quick), Mol (K.F.C.) en Lagendaal (Xerxes). De heer K. J. J. Lotsy, die met de hee ren Dr. D. J. van Prooye, S. Coldewey, M. Sajet en A. Staal, reeds Maandag a.s. naar Rome vertrekt ter bijwoning van het F.I.F.A.-congres, dat 24 en 25 Mei a.s. te Rome zal worden gehouden, zal zich in Italië bij het gezelschap voegen. De heer Boeljon is, naar in de „Sport kroniek" wordt medegedeeld, Vrijdag j.l. in Como geweest, om een hotel te zoeken. Hotel Regina Olga in Cernobbio, in de onmiddellijke nabijheid van Como gele gen, is aangewezen als verblijfplaats voor het officieele gezelschap en geheel voor de Nederlanders gereserveerd. Het ligt aan het Comomeer als een rustig oord, waar de spelers een paar dagen kunnen bekomen van de vermoeienissen van het voetbal seizoen. De omstreken zijn schitterend mooi; door uitstapjes ^al gezorgd worden, dat de spelers zich geen moment vervelen. Er zijn maatregelen genomen, dat de voeding weinig of niet zal afwijken van de gewone Hollandsche. Er is in Como een goede oefengelegen heid voor onze spelers, n.l. het Stadio dell' Unione Sportive Calcistica „Comense". De heer Boeljon heeft ook een bezoek gebracht aan het fraaie San Siro Stadion, waar de wedstrijd tegen Zwitserland ge speeld wordt; hetzelfde terrein waar in December 1928 Italië—Nederland (3—2) plaats vond. Het speelveld zag er zeer be hoorlijk uit; behoudens in het midden en voor de doelen was er een goede grasmat aanwezig. Het Stadion kan 40.000 toe schouwers bevatten. Er is reden om aan te nemen, dat wel 10.000 Zwitsers aanwezig zullen zijn. De Zwitsersche kolonie te Mi laan telt al 7000 koppen! met den dood bedreigd was, stond op en zei op nadenkenden toon: Maar waarom zou zuster Cibot geen wraak nemen? Terwille van het genootschap niet, antwoordde Victorine. Maar dat is heelemaal niet noodig, hernam de vrouw, dat ze daarvoor af stand doet van haar wraak. Zoodra kame raad White de orgineele lijst teruggebracht heeft, kan zuster Cibot een brief sturen aan de Engelsche politie, waarin zy dien Perris aanwijst als de moordenaar van ka meraad Medina. Op die manier zal zuster Cibot het genootschap helpen en zich bo vendien toch nog op den moordenaar wre ken. Een daverend applaus volgde op deze woorden en Mademoiselle Cibot applau disseerde het hardst van allen. Zuster Durand, zei ze, dat is een prachtig voorstel. Op die manier hoef ik ook niet van mijn wraak af te zien. Laat die Perris binnenbrengen, president. Hij gaf Dick een venk. De jongeman opende de deur en de beide mannen kwa men binnen met Perris tusschen hen in. Engelschman, begon de president, toen Perris tot vlak voor zijn tafel ge bracht was, wil je ons meedeelen, waar de lijst is gebleven, die je uit de zakken van ons medelid Medina gehaald hebt? Neen, antwoordde Perris op beslisten toon. Al zou i' mij dooden, ik zal niets ver tellen. Wil je ons de lyst geven of niet? Neen, voor de veiligheid van de maat schappij is het beslist noodzakelijk, dat aan die practijken van jullie bende een einde komt. Degeen dit de lijst heeft, zal haar naar Scotland Yard zenden, zoodat al le leden van het genootschap, niet alleen UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Zaterdag 19 Mei. Hulzen 1875 M. K. R. O.-uitzending. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door Pas toor Perquin. 12.15 Lunchconcert op gramofoonplaten. 2.00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd. 2.30 Kinderuurtje. 4.15 Gramofoon. 4.45 Het K. R. O.-orkest. Te 5.30 Esperan- to-nieuws. 6.20 Journalistiek Weekoverzicht. 6.45 Xylophoon-solL 7.15 „Het Jeugdwerk in Limburg" door P. J. M. Jennekens, waarna gramofoon. 8.00 Onze Zaterdagavond m. m. van de K. R. O.-boys en de Bossche Revelers. Te 8.30 en 10.30 Vaz Dias. Te 9.00 ,,'t Is Pink steren" door den Dré. 11.15 Gramofoon. Hilversum 301 M. V. A. R .A-uitzending. 8.00 Gramofoonplaten. 9.00 De Notenkrakers. 10.00 Morgenwijding V. P. R. O. 10.15 Voor arb. i. d. Continubedr. 12.00 Klein VARA-Ensemble. 2.00 Causerie. 2.15 Orgelspel. 3.00 Causerie. 3.30 VAR A-mandoline-ensemble. 3.50 Muzik. causerie. 4.30 Filmpraatje. 4.50 De Flierefluiters. 5.30 Literaire causerie. 6.00 VARA-Kinderkoor „De Krekeltjes" 6.15 Orgelspel. 6.30 Gramofoonplaten. 7.00 Uitz. v. h. Onthouders Radio Comité. 8.00 Herh. SOS-berichten. 8.03 Gramofoonplaten. 8.20 VARA-Orkest. 9.00 Toespraak. 9.15 Vervolg orkestconcert. 9.45 The Four Serenaders. 10.00 Vaz Dias en VARA-Varia. 10.15 Vervolg orkestconcert. 10.45 The Four Serenaders. 11.00 Vervolg orkestconcert. 11.20 Gramofoonplaten. Daventry, 1500 m. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, berichten. 11.05—11.20 L zing. 12.20 Northern Studio Orkest. 1.05 Dansmuziek (gr.pl.) 1.35 Commodore Grand Orkest. 2.35 Gramof.onplaten. 3.20 Dansmuziek (gr.pl.) 3.50 Het Midland Studio Orkest. 5.05 Orgelconcert. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Sportpraatje. 7.05 Welssch Intermezzo. 7.50 Interview. 8.20 Variété-programma. .Extra treinen N. R. V. uitverkocht. De N. R. V. heeft in hare extra-treinen welke ze voor den tijd van 5 en 9 dagen naar Italië organiseert, ter gelegenheid van het Wereldkampioenschap Voetballen, geen enkele plaats meer over. Drie treinen supporters zullen door de zorgen van de N. R. V. gevoerd worden naar de schoone Italiaansche meren en de voetbalwedstrijden. Alléén personen die willen deelnemen aan de 20-daagsche reis, waarvan het door gaan ook verzekerd is, kunnen zich nog laten inschrijven, terwijl door de afdeeling „privéreizen" van de Reisvereeniging, ook individueele reizen nog kunnen worden verzorgd. Maar de extra treinen zijn, zooals ge zegd „vol". in Engeland, maar ook in Spanje gearres- teerd worden. Alle aanwezigen waren opgestaan en schreeuwden en tierden tegen Perris, die, zonder een spier te vertrekken tusschen hen in stond. Stilte kameraden, stilte! gebood de president, terwijl hij voortdurend hamerde. Vergeet niet, dat er in Londen politie op straat loopt. Als zij dit lawaai hooren, zouden ze wel eens nieuwsgierig kunnen worden. Deze vermaning miste haar uitwerking niet.het rumoer verstomde, zoodat Made moiselle Cibot spoedig gelegenheid had om verder te spreken. Broeders en zusters hernam zij. Ik verzoek u dringend om dezen man aan mij over te laten. En met een blik vol haat, met een stem, die trilde van afschuw, wend de ze zich tot Perris: Jy bent 't, die mijn vriend Pedro hebt vermoord! Dat zegt u, antwoordde Perris ont wijkend. Jij hebt hem vermoord, herhaalde zij fel, en dat weet je heel goed. Ik heb hem niet vermoord, wierp Per ris zwakjes tegen. Jij hebt hem wel vermoord, schreeuw de zij, terwijl zij- dreigend de vuist tegen hem schudde. Maar als je dit genootschap de lijst wil teruggeven, die je gestolen hebt, zullen we je het leven schenken. Denk er aan, als je weigert, dan kan Ik be wijzen, dat jij schuldig bent. Ik zweer je, dat jij aan de politie zult worden overge leverd en opgehangen, als jij niet terug geeft, wat je gestolen hebt. Wie waarborgt mij, dat flc werkelijk 9.32 Causerie. 9.40 Actueele causerie. 9.55 Dvorak-concert. 10.50 Voordracht. 10.55—12.20 Het BBC-Dansorkest. „Radio-Pa r i s", 1848 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonplaten. 12.20 Goldy-orkest. 8.20 Orkestconcert. Kalundborg, 1261 M. 12.202.20 Concert u. h. Bellevue-Strand- hotel. 2.50 Gramofoonplaten. 3.505.50 C. Rydahl's orkest 8.20 Oude dansmuziek. 9.15 Voordracht. 10.00 Concert (klarinet en piano). 10.35 Operettemuziek. 11.2012.35 Dansmuziek. Langenberg. 456 M. 6.25, 7.20 en 11.50 Gramofoonplaten. 12.20 Omroepkleinorkest 1.20 Kwintetconcert 2.20 Gramofoonplaten. 4.20 Koorconcert en solisten. 7.201.20 Vroolijk programma (dans muziek, radiotooneel en kamermuziek.) Rome. 421 M. 8.35 Gramofoonplaten. 9.05 Radiotooneel. Hierna dansmuziek. Brussel, 322 en 484 M. 322 meter: 12.20 Gramofoonplaten. I.30 Salonorkest. 5.20 en 6.20 Gramofoonplaten. 6.50 Cellorecital. 7.20 Gramofoonplaten. 8.20 Symphonieconcert. 10.30—12.20 Max Alexys' orkest. 484 meter: 12.20 Salonorkest. 6.35 Salonorkest. 7.35 Gramofoonplaten. 8.20 Koor en orgelconcert 9.20 Radiotooneel. 10.3012.20 Max Alexys' orkest Deutschlandsender, 1571 II. 8.30 Populair concert 10.20 Berichten. 10.40 Sportpraatje. 11.05 Weerbericht. II.2012.50 Dansmuziek uit Stuttgart Gemeentelijk Radio-Distrlbntlebedrljf en de R. O. V. Radio-centrale. (3e Programma). 8.00—15.05 Keulen. 15.0516.20 Kalundberg. 16.20—17.20 Deutshl. Sender. 17.20—19.20 Brussel (Fr.). 19.20—afl. Keulen. (4e Programma). 12.2017.35 Daventry. 17.3518.00 Zender Eng. „National" zender. 18.0019.20 Duitschl. sender. 19.2020.25 Luxemburg. 20.25—22.40 Weenen. 22.40afl. Daventry of Londen Reg. (Wijzigingen voorbehouden). WAT GEBEURT ER MET HOUTRUST? Ook al plannen voor stadlonbouw. Op 1 Januari 1935 zal het contract tus schen de gemeente 's-Gravenhage en de directie van het Sporterrein Houtrust, ge lijk men weet, afloopen; tot dit oogenblik weet eigenlijk nog niemand, wat er met Houtrust gaat gebeuren. Intusschen deelt „Het Vaderland" mede, dat .Houtrust" ernstige plannen heeft voor den bouw van een stadion voor 25 30.000 bezoekers. Hiervoor zal echter het nieuwe contract, zoo dit al wordt aange gaan, minstens een looptijd van 25 jaar moeten hebben, daar men anders geen tijd heeft voor schulddelging en afschrijving. Het blad verneemt echter, dat er ook nog een andere combinatie in het leven is geroepen, welke eveneens het plan heeft een stadion op Houtrust te bouwen, en deswege contact heeft gezocht met de ge meente. veilig zal zijn, als ik de lijst teruggeef? vroeg Perris aarzelend. Je hebt het woord van het genoot schap dat je veilig zult zijn. Kameraad White, ging zy voort, eer Perris iets zeg gen kon en ze wees naar Dick zal met je meegaan naar Hampstead om de lijst in ontvangst te nemen. Hij zal haar hierheen brengen en wij zullen jou verder met rust laten. Wat heb je daarop te zeggen? Perris dacht een oogenblik na. Accoord, zei hij toen. Alleen moet je waneer je het stuk hebt afgegeven en in vrijheid bent, ons vanuit de dichtstbijzijnde telfooncel tele- foneeren om dit te berichten; kameraad White zal je het telefoonnummer geven en je bericht bevestigen. Je zult mij aan het toestel vinden. Best, antwoordde Perris, die de be doeling van dezen vrij overbodige voor zorgsmaatregel uitstekend begreep. Dat is dus in orde, concludeerde de president. Perris knikte en gevolgd door Dick, die hem by zijn arm vasthield, verliet hij het vertrek. Mademoiselle liet zich op een stoel neervallen. Sidonia keek haar met een goedkeurenden blik aan. U hebt het „El Nuestro"-genootschap een grooten dienst bewezen, zei hij. Wij gaan nu over tot het behandelen van de overige punten der agenda. Gaat u vast naar beneden om te wachten op het tele foonbericht van Perris. (Wordt vervolgd). <25 centi EN DE GESCHENKENBONS BLIJVEN GEHANDHAAFD!

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9