VRIJDAG 18 MEI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. 10 WIELRENNEN WIELERBAAN ROTTERDAM. Een interessante sportdag belooft de eer ste Pinksterdag te worden in verband met de wielerwedstrijden, welke op de Rotter - damsche Wielerbaan zullen plaats vinden. Het programma is van internationaal ge halte door het starten der Duitsche koppels CzukallaGrohs en gebr. Rel ander, waar van Czukalla en Rudi Reilander het meest bekendheid genieten door hun starts in de zesdaagsohen van Dortmund en Frankfort. Het programma biedt velerlei variatie, zoo worden er sprint-matches, koppelach- tervolgingen, persoonlijke achtervolgingen, omnium en afvalraces verreden met tot slot een koppel race van l1/, uur met ieder kwartier een klassement. In de sprint, welke verreden wordt in zes matches a deux zal in de in Rotterdam tot nu ongeslagen van de Leur den strijd aanbinden tegen Rudi Reilander, Vreeswijk en Loriée. De winnaars van de vorige koppelachter volging MatenaHeslinga vinden thans als tegenstanders hun uitdagers, de Amster dammers LoozerMuller, het geweldige Duitsche koppel CzukallaGrohs en van Aartvan Es. De persoonlijke achtervolging zal evenals de koppelachtervolging verreden worden in twee series met een finale. In de persoon lijke achtervolging ontmoeten elkaar Gerrit van de Ruyt, onze bekende weg- en baan renner, Toni Reilander, Wildschut en Giel- liet. Vooral het optreden van Gielliet, de jonge Rotterdamsche renner, die steeds meer en meer op den voorgrond treedt, zien wij met genoegen tegemoet. In de afvalrace zien wij als voorn aam sten Daan van Dijk, J. van Rossum, Mos terd, Suiker, van Berkum. enz. In de koppelrace staat in het middelpunt der interesse het nieuw gevormde Rotter damsche koppel GiellietVreeswijk, dat sterk favoriet is, ondanks de start van de sterke buitenlanders GzukallaGorhs en Gebr. Reilander. Naast de drie eerst ge plaatste koppels van vorigen wedstrijd tw. Loriéevan Rossum, Wildschutvan de Leur en MatenaHeslinga noemen wij nog G. v. d. RuytMosterd, MullerLoozer, v. Berkum—-Schippers, enz. In totaal star ten dertien koppels, waarvan wij een bui tengewoon spa.snenden strijd tegemoet zien. MOTORSPORT DE T. T.-RACES. Voor de T. T.-races op 23 Juni a.s. te Assen heeft thans Norton, zoowel in de morgen- als in de middagrace ingeschre ven, met Handley en Guthrie terwijl het niet onwaarschijnlijk is, dat ook Simpson de Norton-kleuren zal verdedigen. Voorts zond New Imperial haar inschrij vingen in de 250 c.c.m. klasse met Dodson en Manders. Timmer zal in de 350 c.c.m. klasse starten inplaats van in de 250 c.c.m. klasse, terwijl New Imperial met de nieu we 500 c.c.m. machine ook des middags met den kleinen taaien Dodson hier partij geven zal. Verder kwam nog de inschrijving bin nen van Paddy Johnston in de 250 c.c.m. klasse op Cotton. PAARDENSPORT DRAVERIJEN OP WOUDESTEIN. Den draf- en rensportliefhebber wacht de beide Pinksterdagen een uitgebreid en aantrekkelijk programma, dat Zondag be gint met courses op Woudestein, waarvan de inschrijvingen als volgt zijn: I. F-prijs: Prijzendraverij 4e ld. 1600 M. Prijzen: 250 en ƒ25. 1. Welvaart van Duindal; 2. Wilfried K, beide 1560 M.; 3. Welkom, 1580 M.; 4. Wilhelm, 1600 M.; 5. Vrijbuiter; 6. Vendu; 7. Tom Mix; 8. Willy Behvin. II. G-prijs: Handicap-haet le kl. voor Nederlandsche paarden. 1610 M., basis 1.34. Prijzen: 500 en ƒ50. 1. Wilhelm 2. Uilen spiegel, beide 1600 M.; 2. Vaz Dias, 1620 M.; 4. Prodigal Stal L., 5. Vlieger D, beide 1640 M.; 6. Slavin, 1660 M.; 7. Rabenhaupt; 8. Robert E. Lee; 9. Quettevillezoon, alle 1680 M. III. H.-prys: Pr ij zendraverij le kl., 2000 M., voor heerrijders. Prijzen: 250 en 25. 1. Sister Patric H; 2. Slavin, beide 1980 M.; 3. Robert E. Lee; 4. Nancy Lincoln; 5. Ul- pia H, alle 2000 M.; 6. Quettevillezoon, 2020 M.; 7. Determination; 8. Caid; 9. Arnim; 10 Senator Brewer; 11. Kotur, alle 2040 M.; 12. Fanfare; 13. Parmenio, beide 2060 M. IV. I-prijs: Prijzendraverij le kl., 2500 M. Prijzen: ƒ250 en 25. 1. Uitblinker K, 2480 M.; 2. Determination; 3. The Gleaner; 4. Drey; 5. Parmenio; 6. Ironsides 7. Ca lumet Bastle 8. Guy Bingen, alle 2520 M.; 9. Begonia 2580 M. V. J-prijs: Kortebaan handicap. Prij zen: ƒ200, ƒ50 en ƒ25. 1. Wilfried K, 700 M.; 2. Vrijbuiter, 730 M.; 3. Korona; 4. Idylle; 5. Willy Belwin, alle 740 M.; 6. Oberstleutnant; 7. Uilenspiegel; 8. Vlieger D; 9. Baron Silvester; 10. Hartstein; 11. Sister Patrick H., alle 760 M.; 12. Fanfare; 13. Quettevillezoon, beide 770 M.; 14. Ro bert E Lee; 15. Rabenhaupt, beide 780 M.; 16. Peter Worthy; 17. Glossy Silk; 18. Quintic; 19. Calar Bascom, alle 800 M. COURSES TE DUINDIGT. De Commissie van Eigenaren tot voort zetting van de Courses op Duindigt ver volgt haar seizoen op den Tweeden Pink sterdag met het volgend programma: I. Farandoleprijs: Prijzendraverij 3e en 4e kl. 2040 M. Prijzen: ƒ250 en ƒ25. 1. Willy S.; 2. Welvaart van Duindal, beide 2000 M.; 3. Varia, 2040 M.; 4. X Doorloo- per; 5. Vorstin Maria, beide 2060 M.; 6. Xilandra G.; 7. Vaandrager, beide 2080 M. II. Zesde Heerrijdersprijs: Handicap le kl., 2000 M. Prijzen: ƒ250 en ƒ25. 1. T. Akista, 2000 M.; 2. Caid; 3. Olympia: 4. Guy Bingen; 5. Uitblinker K., alle 2080 M.; 6. St. Nicolaas; 7. Trumpf König, beide 2100 M.; 8. Begonia; 9. Drey, belde 2120 M.; 10. Diamant Bleu, 2160 M. III. Florenvilleprijs: Prijzendraverij 4de kl., 1740 M.; Prijzen: ƒ300 en ƒ25. 1. Wil fried K.; 2. Xenia; 3. Xenon; 4. Welvaart van Duindal; 5. Yankee Scott, alle 1700 M.; 6. Xenia G.; Willy Duffy, beide 1740 M.; 8. Up to Date; 9. Varia, beide 1760 M.; Voici, 1780 M. IV. Groote Pinksterprijs: Heat-prijzen- draverij le kl. 1700 M.; Prijzen: 600 en 100; 1. Evalee Hanover; 2. Calumet Do nald, beide 1700 M.; 3. Baron Silvester; 4. Tanny See v. Kerrigan; 5. Calumet Bastle; 6. Ironides; 7. Epinard III; 8. Ulpia H. alle 1720 M.; 9. Saffier; 10. Calumet Aster beide 1740 M. De Rennummers zijn de volgende: I. Faustprijs: Handicap 1000 M., te rij den door dames. Prijzen: ƒ50, ƒ25, ƒ15 en ƒ10. 1. Elass, 85 KG.; 2. Mouche, 70 KG.; 3. Inardo, 70 KG.; 4. Romolette, 70 KG. 5. Brohly 70 K.G.; 6. Prospect, 65 K.G.; 7. Omphazit, 62 K.G.; 8. Florentin 58 K.G.; 9. Maluski 58 KG.; 10. Petit Due, 55 KG. II. Figaroprijs: Handicap 1800 M. voor heerrijders. Prijzen:; 50, 25, ƒ15 en ƒ10. 1. Elass, 80 KG.; 2. Mouche, 70 KG.; 3. Inardo, 70 K.G.; 4. Romolette, 70 KG.; 5. Brohly, 70 KG.; 6. Prospect, 65 KG.; 7. Omphazit, 62 KG.; 8. Florentin, 60 KG.; 9. Maluski 60 KG.; 10. Petit Due, 58 KG. LAND- EN TUINBOUW GROEP VEILINGVEREENIGINGEN UIT DEN NED. TUINBOUWRAAD. Deze vereeniging hield gisteren haar jaarvergadering in de groote zaal van het Jaarbeursgebouw te Utrecht. Er was groo te belangstelling. De zaal was tot in de uiterste hoeken bezet. De voorzitter, de heer F. V. Valstar, opende de jaarvergadering met een lange rede (reeds gepubliceerd), die ditmaal in een mineur stemming gesteld was. Na eenige huishoudelijke punten te heb ben behandeld was mede aan de orde ver kiezing van de voorzitter, periodiek aftre dend de heer Valstar. Deze werd met bijna algemeene stemmen der afgevaardigden (250 st.) herkozen. De vice-voorzitter feliciteerde den heer Valstar met diens herbenoeming en sprak woorden van dank voor hetgeen de heer Valstar steeds voor de tuinbouw had ge daan. De heer Valstar dankte yoor die sympathieke woorden en hoopte, dat hei hem gegeven moge zijn in dezelfde richting voort te werken. De exploitatierekening, sluitend in in komsten en uitgave met een cijfer van ƒ56.119.33 werd goedgekeurd. Evenzoo de balans, 14.489.14. De begrooting voor 1934 gaf als eindcijfer 56.200 en werd na toe lichting aldus vastgesteld. Voor de ingediende voorstellen in be handeling kwamen werd de afgevaardig den gelegenheid geboden om over de ver schillende maatregelen, welke in verband met de crisisomstandigheden voor den Tuinbouw van belang zijn, van gedachte te wisselen. Hierbij kwamen allereerst in bespreking: 1. de handelspolitieke maatre gelen, noodzakelijk in verband met de ver ruiming van onze tuinbouwexport. 2. de moeilijkheden ontstaan tengevolge van de contingenteering van de invoer onzer pro ducten in tal van buitenlandsche staten en 3. de betalingsmoeilijkheden en de devie- zenvoorschriften in Duitschland en de ge volgen daarvan voor onzen export naar dat land. Tal van afgevaardigden vroegen hierover het woord. Naar voren werd o.m. gebracht, dat met Duitschland wel iets bereikt was. Dat van het bereikte met Polen groot ge wag werd gemaakt in de pers, doch dat met dit bereikte toch geen succes was ver kregen. Dat met België nog niets was be reikt. Dat geijverd dient te worden, en nog veel meer dan voorheen, voor actieve handelspolitiek. Andere sprekers brachten naar voren, dat contingenteering nog slechter is dan hooge invoerrechten. Dat met Duitschland ten opzichte der invoer wel iets was bereikt, doch de deviezenrege- ling steeds slechter wordt en met betere re gelingen voor wat betreft invoer toch niets bereikt wordt als geen betaling kan vol gen door de bedoelde deviezenregeling. De voorzitter zeide, dat de vooruitzichten van onderhandelingen met Engeland kans van slagen hebben en ook voor België is de kans niet hopeloos. Vervolgens kwam in bespreking het vraagstuk der minimumprijzen op de vei lingen en in verband daarmee tegelijk eenige ingekomen voorstellen van veilin gen. In deze bleek geen algeheele eenstem migheid te bestaan. Ook hierover spraken zeer veel afgevaardigden. Het meerendeel bepleitte verhooging der z.g. ophoudpnjzen aangezien de consument hiervan niet zoo veel zal bemerken en een geringe verhoo- ging dezer ophoudprijzen voor de consu ment weinig, doch voor de tuinders van veel belang is. Enkele sprekers bezagen het zooals ook het bestuur dit inzag en we zen er op, dat een betere toestand toch voornamelijk zal moeten worden gevonden in een streng doorgevoerde teeltbeperking. Vervolgens werd besproken de uitvoe ring van het verplicht veilen en werden verschillende vragen gesteld, die de voor zitter uitvoerig beantwoordde. Verschillen de aangelegenheden als het veilen door één persoon op twee veilingen, zal zooveel mogelijk onderling door de desbetreffende veilingen mogen worden geregeld. Alhoewel het niet op de agenda stond, kreeg de heer Vlaardingerbroek (Loosdui nen) permissie om in bespreking te bren gen de inventarisatie der tuinbouw voor 1934 zooals deze thans in handen is gege ven door de verschillende standsorganisa ties. Spr, wees er op, dat men in tuinbouw- kringen hierin is misleid, men wist aan vankelijk hoe het zat. Later kwam men TEVREDEN ZIJN IS GELUKKIG ZIJN. Wilt gij volkomen tevreden zijn over Uwen schoonmaak, vergeet dan niet OSA- LON Stijfsel ook voor Uwe gordijnen te gebruiken. 1389 tot de conolusie dat door de z.g. centralisa tie der verschillende crisisinstellingen, men het technische gedeelte, wat bij de veilingsorganisaties thuis behoort, in ande re handen had gegeven, n.l. in handen der standsorganisaties. Spr. wenscht er uit drukkelijk op te wijzen, dat deze techni sche aangelegenheid bij de veilingsorgani saties thuis behoort. De voorzitter wees er op, dat de regee ring steeds naar centralisatie streeft. Ook spr. is hiervoor mits de tuinbouw behoor lijke afvaardiging heeft. Spr. heeft voor zich wel het idee, dat er gevaren dreigen, doch vertrouwt, dat de tuinbouw behoor lijk behartigd zal worden. Bij deze bespre kingen waren tegelijk de voorstellen der veilingen in bespreking gekomen en kon de voorzitter hierna de vergadering slui ten. KERKNIEUWS Audiëntie. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem zal de volgende week Zaterdag géén audiën tie verleenen. UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Verkooping. Gisteravond had in Hotel Sistermans ten overstaan van Notaris mr. H. C. Ittmann te Haarlem de verkoop bij inzet plaats van 20 Burgerwoonhuizen aan de Leidschestraat alhier, te zamen groot 31 A. 3 c.A. In tegenstelling van het plaatselijk ge bruik werden verschillende combinaties bij inzet voorgelezen, wat het publiek zeer verwonderde en niet begreep. Het eerste perceel werd ingezet op 1000 uit de zaal en na een paar maal bieden ineens gebracht op 3000 door den heer v. d. Pol te Heemstede. Toen bood niemand meer, daar dit veel te hoog werd geacht. Perceel 2 t/m perceel 19 werden ineens op ƒ3200 door den heer v. d. Pol ingezet; niemand bood meer. By het 6e perceel ging als protest het grootste gedeelte der belang stellenden huistoe. Het laatste percepl werd door den heer v. d. Pol ingezet op 3000; ook hierop werd door niemand verder ge boden. Geen enkele der diverse combina ties ontving een bod. De perceelen staan te zamen in bod op 63.600. Afslag over een week. LISSE. „St. Gregorius". Onze R.^K- Gemeng de Zangvereeniging „St. Gregoriuss" zal op 2e Pinksterdag deelnemen aan het cpn- cours te Oudewater. Wij wenschen haar veel succes! G e b o t e n: Michiel Johannes, z. van M. J. van Heuven en A J. W. Rotteveel. Gehuwd: C. Tillema te Stedum en I. van Turenhout te Lisse E. van Dyk te Hillegom en E. Vaneveld te Lisse. Overleden: Gerrit Maarschalk, 78 j., wed. van J. M. van Reijzen Maria van Diest 83 j., wed. van J. van den Berg Willem van Maanen 84 j., echtg. van W. van Dreeven Jacob Daudey 12 j. Gevestigd: W. van Helden uit Vel- sen. Vertrokken: I. van Turenhout naar Bedum V/. Friedeberg en gezin naar Haarlem G. H. Wessel naar Voorscho ten A. C. Nieuwenhuis naar Haarlem mermeer J. M. Hoogkamer naar Haar lemmermeer M. Schaap naar Soest G. Moerkerken naar Amsterdam A. Kriens en gezin naar Sassenheim. OUD-ADE. Watersport. Den 2den Pinksterdag des morgens te elf uur zal de officieele inge bruikname plaats hebben van het Club huis van de Watersport-Vereeniging „De Leede" aan het Vennemeer. De Edelacht bare heer Burgemeester van Alkemade mr. J. W. Peek, zal voor het eerst de club- vlag op het gebouw hijschen. Aan de ha ven met omgeving zal een feestelijk aan zien worden gegeven, daar alle jachten zullen worden gepavoiseerd. Bij deze gele genheid zal- des middags een ringstekerij worden gehouden voor zeilschepen. Het ligt in de verwachting van het bestuur, dat vele zeilliefhebbers dien dag een bezoek aan het Vennemeer zullen brengen ten einde kennis te maken met de Vereeni ging, het Clubhuis en de Jachthaven. Geboren:. Nicolaas Cornelis, z. van H. Duivenvoorden en C. H. Borst Jo hannes Wilhelmus, z. van C. J. Krijger en C. M. van Leeuwen Anthonius Johannes, z. van P. G. Huigsloot en M. J. van der Meer. Ondertrouwd: G. C. Hillebrand jm. 24 j. en J. F. G. Maria jd. 23 j. E. Th. Zeestraten 37 j. en W. M. van der Salm 28 j. A. P. Homan jm. 27 j. en M. J. van der Meer jd. 25 j. Gehuwd: Th. J. M. Hoekstra jm. 29 j. en M. M. Dobben jd. 23 j. M. H. Kool loos jm. 25 j. en CL van den Broek jd. 20 j. Overleden: Cornelia van Kints, echt- genoote van H. Droog 69 j. ZOETERMEER Ondertrouwd: F. A. Diepgrond 31 j. en A. M. Visser 28 j. NOORD WIJK. Naar de Kagerplassen. Vanaf Pinkste ren organiseert schipper H. L. Kortekaas iederen Zondag met de motorboot „Hen drik Jan" weer pleiziervaarten naar de Kagerplassen. De boot vertrekt alhier vanaf het Schie en doet onderweg op de heen- en terug reis ook Voorhout en Warmond aan, zoo dat dit tevens voor inwoners dezer plaat sen een prachtige gelegenheid is om op goedkoope en gemakkelijke wijze een reis je heen en terug naar Noord wijk aan Zee te maken. Op de Kaag wordt de nieuwe speeltuin bezocht, waar de kinderen zich uitstekend kunnen vermaken. Voor jeugdige werkloozen. Door Bur gemeester en Wethouders is vergunning verleend voor het houden van een speld jesdag op Zondag 27 Mei e.k. ten bate van werkkampen voor jeugdige werkloozen, uitgaande van het Centraal Verbond der St. Joseph-Gezellen-Vereeniging. NIEUW-VENNEP. Coöperatieve Boerenleenbank. Deze bankinstelling hield gisteravond in café Nijssen haar jaarvergadering. De belang stelling was groot. De directeur, de heer P. van Staveren, opent met een kort woord van welkom, betoogend, dat de omzet der bank verge leken bij vorig jaar weder beduidend is toegenomen. De rekening over het boekjaar 1933 luid de als volgt: Ontvangsten: kassaldo van het vorig jaar 5821,12; ontvangen spaar gelden 108656; terug van voorschotten 31112,50; ontvangen in loopende reke ning van leden 24197.66. In loopende re kening van de Centrale Bank 253159.74; afschrijvingen 100; reserve winst bijge komen 990.73; van postchèque- en giro dienst ƒ247898,01; ontvangen rente van voorschotten 8780.287 coupons 79.92; rente Centrale Bank ƒ2341.31; provisie van voorschotten 38.05; provisie van loopende rekening 39.22; diverse ontvangsten ƒ196.72, totaal ƒ684.772.45. Uitgaven: Terugbetaalde Spaargelden 115.238,42; gegeven voorschotten ƒ28300; aan leden in loopende rekening 25556,88; aan de Centrale Bank 253858; crisis reke ning ƒ247748,01; rente en spaargelden 9415,12; rente in loopende rekening ƒ80.98; bijdrage Centrale Bank ƒ63.28; salaris kassier ƒ750; afschrijvingen ƒ270; diverse uitgaven 454.52; op de reserve gebrachte winst 990,73; inhoud der kas op 31 Dec. van dit jaar: 2046.51, totaal 684772,45. Verschillende toelichtingen werden ver strekt. Het bestuur vergaderde maande lijks, de Raad v. Toez. 3 maal, gezamenlijk 6 maal. Er kwamen 7 nieuwe leden, 2 overle den, 1 vertrok naar elders, nieuwe spaar bankhoekjes uitgegeven 20, totaal in om loop 348. Er werden 12 nieuwe voorschot ten gegeven, in omloop zijn er 94; op 32 werd niet afgelost. De winst bedroeg 1923.39, waardoor de reserve steeg tot 8402.97. De totale omzet kwam op 1.904.160.74. Alles was gecontroleerd door de inspectie, zoodat de verantwoording en de balans werden goedgekeurd. De heer C. Baars werd met alg. stemmen als bestuurslid herkozen, de heer J. J. Nijssen als lid van den Raad van Toe zicht. De spaarbankrente werd voorgesteld op 3.24 pet, Jaardéposito 4.08 pet., in loopen de rekening (altoos credit staande) op 3,24 pet. Door een der leden werd er op gewezen, dat het z.i. bankkundig een fout is, de rente voor spaargelden en voor loo pende rekening (feitelijk dagdéposito) ge lijk te stellen; dit werd nader toegelicht. Het bestuur zal den wenk aan de C. B. overbrengen. Besloten werd de provide voor de voor schotten, ofschoon laag, geheel af te schaf fen. Het bestuur bracht daarna in bespre king de bedongen aflossingen en bepleitte om althans 5 of 4 pet. af te lossen. De heer C. Joh. Bakker merkt op, dat hy reeds vo rig jaar op de principieele fout wees der 10 pet. verplichte aflossing per jaar, al leen als de débiteuren. 10 vette jaren heb ben, zal dit mogelijk zijn. De Centrale Bank ontvangt nü de gevolgen dezer verkeerde Banktactiek en spreker moet elke actie, om dit met geweld gehandhaafd te zien ontraden. Bij de rondvraag volgde nog een felici tatie aan den directeur bij diens gouden huwelijksfeest voor enkele dagen. Hierna sluiting. SASSENHEIM Geboren: Pieter z. van J, Kruik en J. Vos Albertus Gerardus Maria z. van H. Bax en G. W. W. Post Emma Wil- helmina Theresia d. van W. Smit en J. de Jong Hendrik Joseph z. van P. A. Kou- wenhoven en S. J. C. van der Room. Ondertrouwd: P. G. van der Geest 23 j. en E. C. Schönig 21 j. O v e r 1 e d en L. van den Ouweelen 37 j. echtgen. van v. Bij. Gevestigd: L. Lessiak, Hoofdstraat 207, van Warmond A. A. van den Oete- laar, Bernardusgesticht, van Lisse J. van de Meij, Gouverneurl. 52, van Lisse. E. J. W. Berbiers, Kastanjelaan 6, van Alkemade Vertrokken; J. I. J. M. Velthuijse, naar Harenkarspel G. Schrijvers naar Lisse A. M. Hoogeveen naar Leiden G. C. Perreyn en gezin naar Katwijk a. Zee L. van Klaveren naar Anna Pau- lowna A. J. van Klaveren naar Anna- Paulowna A. H. W Tijsen, naar Warr mond N. Pel, naar Amsterdam VOORHOUT Verlof. Door B. en W. is den heer J. G. van Leeuwen alhier vergun ning verleend tot het houden van een ver lof A, voor den verkoop van zwak alco holische dranken. WASSENAAR. Tuinbouw en Plantkunde. Door de af- deeling Wassenaar van de Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde in samen werking van de vereeniging Wassenaar Vooruit werd in Kasteel Oud Wassenaar een filmavond gehouden. Door verschillende leden der afdeeling was een keurcollectie bloemen en planten ingezonden en dit gaf bij het betreden der zaal een feestelijken aanblik. Een geweldi ge inzending bloeiende Cineraria's trok al direct de aandacht; deze waren ingezpnden door den heer D. Th. Ruys, tuinbaas de Gans; eveneens waren er een tweetal in zendingen prachtige Hortensia's, Cloxl- nia's, bloeiende heestertakken, vazen met diverse soorten seringen en vele Orchi deeën, respectievelijk ingezonden door de heeren Aartse, Vugt, Lourens en Maarsen, terwijl evenzeer de aandacht tot zich wis ten te trekken een drietal potten met rij kelijk vruchtdragende aardbeien, ingezon den door den heer Andersen. Bij het betreden der zaal werden aan de dames door het dochtertje van den heer Bindels tuiltjes viooltjes uitgereikt, een attentie van den heer Ruys. Ook viel te bewonderen een Furcorsea Beddinghausii bloeiend met een stengel van pl.m. 1 Me ter, ingezonden door den heer Vermeer. Door voorzitter Polderman werd deze bij eenkomst met een kort woord geopend, waarbij hij zijn vreugde uitsprak over de goede opkomst. In het bijzonder heette hij welkom de heer Mensing, alg. secretaris penningmeester der Maatschappij, die de diverse films der Maatschappij zal doen vertoonen, voorts de leden, zoowel die van de vereeniging „Wassenaar Vooruit" als der Buurtvereenigingen. Spreker deelt vervolgens mede, dat de jury's de voortuinen, bijna 900 totaal in deze gemeente reeds eenmaal aan een keu ring hebben onderworpen. Het algemeene oordeel is, dat de tuinen keurig zijn van aanleg en zeer goed behoudens een enkele uitzondering na, worden onderhouden. Al leen wijst spr. erop, dat er enkele tuinen zijn, die door middel van hoogopgaande heggen van den weg af zoo goed als aan het oog worden onttrokken. Hoewel de tuin eerstens voor den eigenaar zelf is, moet men evenwel niet vergeten, dat men er de anderen ook van kan mee laten genieten. Met het keiuren wordt hiermede zeer zeker rekening gehouden. Hierop wordt het woord gegeven aan den heer Mensing, die eenige propagandafilms vertoonde. Door den voorzitter werd den heer Men sing, namens allen hartelijk dank gebracht voor het vertoonde. Deze woorden werden met een luid applaus door de vergadering onderstreept. Ten slotte wekt de voorzitter op tot deelname aan de excursie te houden op Donderdag 24 Mei a.s. naar het Buiten Ter Horst met een bezoek aan het Jachtslot daaraan vastgekoppeld. Verzamelen des avonds half zeven aan de portierswoning van Raaphorst. Allen zullen welkom zyn. Hierna sluiting. Geboren: Bastianus Cornelis Bernar- dus z. van B. A. Voorham en J. M. Gerre- brands Margaretha Elise Amalia d. van A. J. Hilhorst en E. M. Janssen Philip Abraham z. van Ph. J. Idenburg en M. J. J. Kohnstamm Einstine Kunigunde d. van J. P. M. H. Raap en I. M. Pohle Willy Aginy en Aginy Willy 2 d. van J. M. Wegenwijs en C. Nell Hendrica Frederica Maria d. van P. T. Ruijgrok en C. W. H. Swanen Arie z. van G. Buite laar en A. Breedijk. Gehuwd: H. A. Atsma en H. Bia- linsky P. J. van Dam en A. D. de Jong. Overleden: Adrianus Albertus Boer lagen 79 j., echtg. van M. H. Edelkamp. Gevestigd: J. Herzog en gezin uit Den Haag T. Cnossen en gezin uit Rot terdam M. C. van Vliet uit Rotterdam D. J. de Lange en gezin uit Rotterdam M. J. de Klerk uit Rotterdam Wed. O. F. I. G. Edler von Pohlreichvan der Kun, uit Nijmegen A. Bechtlier uit Nijmegen G. E. Baron van Tuyll van Serooskerken en echtg. uit Den Haag M. P. de Jongh uit Den Haag G. F. Barnwell en gezin uit Den Haag H. Houtman en echtg. uit Rotterdam A. Luitwieler en echtg. uit Oegstgeest W. J. de Looij en gezin uit Zaandam C. Buitink en gezin uit Den Haag M. Nol- ting en gezin uit Den Haag P. W. H. Provo Kluit en echtg. uit Den Haag G. P. Hoekman en gezin uit Den Haag K. Treitler uit Den Haag J. L. Dippel en echtg. uit Nieuwerkerk a. d. IJssel J. Knijf en gezin uit Den Haag H. Miezels en echtg. uit Amsterdam C. A. J. van den Berg en gezin uit Den Haag M. J. F. Buikema en echtg. uit Groningen G. J. Vente en gezin uit Voorburg G. Rui tenbeek en gezin uit Haarlemmermeer Th. Degen uit Voorhout K. Vereman geb. van Suijker uit Dalfsen M. Corne- lissen en echtg. uit Warnsveld E. M. Noordover geb. Looijestijn uit Den Haag W. J. Sies en gezin uit Hillegersberg H. Mars en echtg. uit Rotterdam G. C. de Vogel uit Den Haag Wed. A. van Putten geb. van Tol uit Den Haag C. M. van Putten en dr. uit Den Haag G. D. Ketting en gezin uit Den Haag. Vertrokken: A. Freriks naar Zeist S. Heuschober en gezin naar Voorburg M. Scheefers naar Rotterdam A. D. de Jong naar Hillegom H. Brill en ge zin naar »Den Haag H. P. van der Meij en echtg. naar Sassenheim H. Linde- mann naar Rotterdam H. Woltman naar Den Haag E. Kirchenbauer naar Voor burg E. Grasel naar Den Haag P. F. N. Swcmer naar Den Haag Wed. Amori- son geb. C. Rinderknecht naar Doorn A. C. C. de Vette naar Woubrugge I. Vos naar Pen Haag G. M. VosSchreu- ders en dr. naar Voorburg J. W. Lette- I rie naar Den Haag J. E. Vis naar Lei- 1 muiden.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10