DONDERDAG 17 MEI 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. PAG. 11 GEMEENTERAAD VAN KOUDEKERK BINNENLAND RIJKSMIDDELEN. Over April ƒ5.42 millioen beneden de raming gebleven. De Rijksmiddelen hebben in de maand April opgebracht ƒ26.787.189, waardoor zij ƒ5.42 millioen beneden de raming geble ven zijn. Zij waren 5.28 millioen hooger dan in April 1933. De eerste vier maanden van dit Jaar brachten op ƒ100.734.675, waardoor zy ƒ28.10 millioen beneden de raming over dit tijdvak bleven. RIJKSAMBTENAREN. Verhouding tusschen mannelijke en vrouwelijke arbeidskrachten. De heer F. Perdok Hzn. geeft in de „N. R. Crt." een aantal cijfers betreffende het aantal mannelijke en vrouwelijke ar beidskrachten onder de rijksambtenaren. In 1891 waren in dienst 15.538 mannelij- ken en 195 vrouwelijke rijksambtenaren; in 1920 waren deze cijfers 38.752 en 4616, in 1931 53.010 en 7980. In procenten uitgedrukt was de verhou ding in 1914 94.45 mannelijke en 5.55 vrou welijke, in 1919 91.47 mannelijke en 8.53 vrouwelijke en in 1931 86.91 mannelijke en 13.09 vrouwelijke. VERRUIMING ZONDAGSVERKOOP. Het ochtendblad van de „Tijd" deelt het volgende mede: Ten aanzien van de Winkelsluiting kan worden gemeld, dat gistermiddag een ka tholiek amendement, mede onderteekend door sociaal-democraten en vrijzinnig-de mocraten, in de maak was op het ontwerp tot technische herziening der Winkelslui tingswet, waarmede de Kamer vermoede lijk heden een aanvang maken gaat. Dit amendement kan reeds, als dit overzicnt den lezer onder de oogen komt, in druk verschenen zijn. Het gaat iets minder ver dan het ontwerp-Verschuur en, wat den tijdsduur van deze tijdelijke afwijking be treft, wordt erin bepaald, dat de Regeering bij Algemeenen Maatregel van Bestuur zal kunnen vaststellen, dat de bijzondere cri sisomstandigheden, die de afwijking van üe Winkelsluitingswet motiveerden, heb ben opgehouden te bestaan. Hoewel deze wijziging dus voor dr. Co- lijn aanvaardbaarder schijnt, dan het ont werp-Verschuur, dat hij weigerde te ver dedigen, verluidt, dat de Minister-Presi dent bij aanvaarding van dit amendement en aarvaarding met groote meerderheid staat vast; zelfs de Christelijk-Historischen schynen te willen meegaan schorsing van de beraadslagingen over het ontwerp vragen zal. Hij zal dan de verdere verde diging van de in dezen zin geamendeerde technische herziening overlaten aan den nieuwen Minister van Economische Zaken. De vasthoudendheid der anti-revolution- nairen op dit punt zou dan dus aanleiding geven tot nieuwe vertraging, vertraging welker omvang zal afhangen van de mate van haast, die dr. Colijn maakt bij het zoeken naar een opvolger voor Minister Verschuur. Bovendien blijft dan altijd nog de mogelijkheid van een uitstel ad calen- das graecas, wanneer dr. Colijn zelf Eco nomische Zaken houden zou. Het is allemaal wel zeer zonderling! VERHOOGDE TABAKS-ACCIJNS. Verplichte aangifte voor navordering. De Minister van Financiën heeft bepaald, dat navordering van den tabaksaccijns zal plaats hebben ten laste van degenen, die op 1 Juni a.s. nog sigaren belast met een accijns van 17 J4 procent en/of sigaretten waarvoor de verhoogde accijns niet is vol daan, elders dan in entrepot of in een pand waarin die tabaks fabrikaten zich te- vinden een schriftelijke aangifte inleveren bij den ontvanger der accijnzen, onder wiens kantoor die sigaren en/of sigaretten in voorraad zijn. Voor de aangifte moet gebruikt worden het van Rijkswege vastgestelde formulier, dat kosteloos aan de kantoren der accijn zen verkrijgbaar wordt gesteld van 26 Mei a.s. af. Hij, die tot deze aangifte gehouden, zyn verplichting niet of niet volledig nakomt of een onjuiste opgave doet, wordt gestraft met een geldboete van ten minste honderd en ten hoogste duizend gulden. Voor nog voorhanden sigaren en/of siga retten van op 1 Maart j.l. vervallen klein handelsprijzen (voor sigaren de 1 en ljj cent; voor sigaretten de y3 cent); zal na vordering van den accijns plaats hebben berekend naar die kleinhandelsprijzen; be langhebbenden zijn derhalve niet verplicht na 31 Mei a.s. die sigaren en/of sigaretten te verkoopen tegen respectievelijk 1% cent en cent. Evenmin bestaat overigens de verplich ting de sigaren en/of sigaretten voor den meerderen accijns waarvan navordering plaats heeft na 31 Mei a.s. tegen hoogeren kleinhandelsprijs te verkoopen. Voor de navordering, voor zoover niet- stuksgewijs gezegelde sigaren en voor zoo ver sigaretten betreft, wordt gebruik ge maakt van navorderingszegels. De zegels voor sigaren worden gedrukt in blauwe kleur. Na 20 Juni a.s. moeten de in de aangif te vermelde verpakkingen (voor sigaren alleen die voor niet-stuksgewijs gezegelde) voor zoover zij alsdan nog ten verkoop voorhanden zijn, van een navorderingsze gel jjijn voorzien. DE GROOTE GRAALLANDDAG TE HAARLEM. Door het Dept. Graalwacht wordt om opname verzocht van het volgende artikel: Op tweede Pinksterdag houdt de Graal beweging in Haarlem haar Landdag. De Tweede Pinksterdag is de dag, dat bijna iedereen uitgaat en we rekenen er absoluut op, dat ieder Graallid, dat kan, meekomt om te demonstreeren en te kij ken in Haarlem. Het zal een grandiose dag worden! U zoudt het echt jammer vinden, als u er niet bij geweest was. Het beste zal zyn, om in iedere Graal wacht meteen een groote ledenvergadering te houden, daar precies te vertellen, waar het om gaat en ieder enthousiast er voor te maken. De heele Landdag zal gehouden worden op het terrein rondom de St. Bavo te Haar lem. De volgorde van het programma is als volgt: 10.30 uur H. Mis buiten de St. Bavo, ge celebreerd door Z.Hoogw. Exc. Mgr. Aen- genent. (Met zang). 12 uur. Naar de resp. clubhuizen en za len om koffie te drinken. 2 uur. Op het terrein van de St. Bavo opstellen. 3 uur. Mgr. Aengenent en de geestelijk heid van Haarlem en omgeving komt ter plaatse en wordt ingehaald; door allen te zingen: „Wij staan in de branding". Ie en 4e couplet, te dirigeeren door mej. T. Bol linger. 3.30 *uur. De Graal, vertegenwoordigd door enkele leden en leidsters, biedt Mon seigneur een album aan; De Graalwacht, vertegenwoordigd door Graalwacht- en Groene Gildeleden en leidsters, biedt Mon seigneur een veldbouquet aan. Daarna volgt het programma. Haarlem. Declamatie: „De pioniers", „De paarden", ,,'n Beetje Geluk" en „De Kruisplanting". Cadetten Haarlem doen: „Our splendid Cause". Amsterdam. Religieuze dansen: At- tende Domine, Sanctus, Laudate en Regina Coeli. Rotterdam. Zang. Tien Volkszang liedjes. Delft. Vlaggezwaaien. Schiedam. Het Lydwinakoor met ge baren. Leiden. Sportoefeningen. Graalwacht (gedeelte ervan) Jon ge Vrouwen van Holland's Gouwen! Hillegom en Haarlem. Kruiskin- deren. Daarna groot défilé langs Monseigneur en andere Geestelijken van alle Graal- en Graalwachtleden. Nu enkele organisatiepunten! De prijzen per trein, als men zich op geeft aan de clubhuizen van de stad, bij welks centrum men hoort, zijn: Rotterdam f 1.35; den Haag f0.90; Alk maar f 0.75; Delft f 1.10; Schiedam fl.30; Gouda f 1.54; Hoorn en Wervershoef f 1.20; Helder f 1.55; deze drie laatste op te ge ven aan mej. van der Meer, Koepoortsweg, Hoorn. De Graalwachten moeten zorgen vóór Woensdagavond (daarna is absoluut onmo gelijk) op te geven: hoeveel Graalwacht- leidsters- en leden er mee gaan en meteen het geld voor de reis afdragen, anders gaat het niet. Op het Clubhuis karnt u vernemen, hoe laat uw trein vertrekt en aankomt Het gaan naar uw clubhuis, waarvan daan ook, is voor uw rekening. De opge geven prijzen zijn alleen voor de trein re tour Haarlem. Ieder moet 's ochtends ontbeten hebben; men kan tijdens de H. Mis niet ter Com munie gaan; men communiceert dus in de eigen parochiekerk. Aangeraden wordt, zoo min mogelijk per fiets te komen, daar het erg druk langs de wegen zal zijn. Onder de H. Mis wordt door allen ge zongen: Veni Sancte Spiritus, Gloria 8ste Mis, Sanctus 4e Mis, Adoro te (gewoon), Laudate; Alleluja (v. Paaschzaterdag). Deze gezangen moeten door u allen gere peteerd worden deze week. De Graalwachten rondom Haarlem ge ven zich op: Clubhuis Spaarne 29; deelne- merskosten voor allen, die nog geen reis geld betaald hebben: f 0.15 per persoon. Graalwachten rondom Amsterdam: Corn. Troostplein 19 en Rotterdam: Mathenesser- laan 508. Verder niets! Alleen..i. laat dit een dag z(jn van warm, diep enthousiasme, van groote lief de voor onzen Bisschop en van groote dank aan God, Die ons allen zoo geholpen heeft onze Graal groot te maken en mee te mo gen werken de wereld winnen. Dat niemand ontbreke! Excelsior! Alleluja! Vooruit! Dep. Graalwacht, in Xo. D. BOUWMAN. NOODKREET UIT HET KAPPERS- BEDRIJF. Een Bedrijfsraad gevraagd. Het bestuur van den Nederlandschen R. K. Bond van Kappersbedienden „Sint Cosmas" heeft in den breede nagegaan den toestand, waarin het kappers bedrij f in Ne derland momenteel verkeert. Zonder eenige overdrijving mag ver klaard worden, dat die toestand thans wer kelijk onhoudbaar is geworden. Zeer vele patroons moeten zich tevreden stellen met een in elk opzicht noodlijdend bestaan, terwijl de positie van de bedien den zóó is geworden, dat het overgroote deel van hen voor zoover ze in het kap- persbedrijf nog werk kunnen vinden nog maar ter nauwemood op de meest be scheiden wijze voor het eigen onderhoud kan zorgen, zonder dat daarbij ook maar op eenige wijze kan worden gezorgd voor de toekomst of gerekend kan worden met het stichten van een gezien. Daarbij komt nog, dat de werkloosheid ook in het kappersbedrijf een volkomen aJbnanmalen omvang heeft aangenomen. Na zeer ampele overwegingen, en daarbij ook gebruik makende van de uitkomsten van ingestelde bedrij fsenquêtes, meent ge noemd bestuur als oorzaak van den nood toestand in het kappersbedrijf te moeten aanmerken: a. de ongebreidelde vrijheid, welke bij de uitoefening van dit bedrijf in schier elk opzicht aan den dag treedt. Met uitzonde ring van den arbeidstijd is er in het kap persbedrijf niets geregeld of gereglemen teerd; b. de moorddadige concurrentie, welke zoowel door patroons als bedienden in de bedrijfspraktijken wordt toegepast; c. het te groot aantal beoefenaren (pa troons en bedienden) van het kappersvak. Ter toelichting van deze drie punten moge het bestuur zich veroorloven aan Uwe Excellentie op te merken, dat de onder sub a genoemde ongebreidelde vrijheid ge leid heeft tot een volslagen chaos in het kappersbedrijf. Iedere ondernemer vooral kan met de bedrijfsbelangen geheel naar eigen goeddunken handelen. Nóah ten aanzien van bedieningstarief, nóch ter zake arbeidsloon, nóch ook betref fende leerlingopleiding of leerling-aantal (alle drie punten, welke voor dit bedrijf van vitaal belang zijn!) is ook maar de minste regeling getroffèn en pogingen, daartoe meermalen aangewend, moesten stuiten op het verzet van enkele onwilligen, die het in dit bedrijf door zijn haast on mogelijk eigenaardige verhoudingen in hom macht hebben eiken voorgestelden maatregel grootendeels onuitvoerbaar te maken. Betreffende suib b is op te merken, dat thans in vele kappersondernemingen tegen een tarief wordt gewerkt, dat de uitoefe ning van het bedrijf niet meer loonend kan maken, nóch voor patroons, nóoh voor be dienden. Het valt zoo onderhand als een normaal verschijnsel aan te merken, dat iedere zich nieuw-vestigende ondernemer in dit bedrijf begint met een tarief te stellen, dat lager is dan het tarief, dat door gelijksoortige on dernemingen in zijn omgeving wordt ge heven. Men probeert daardoor klanten voor zijn zaak te werven; maar het gevolg is veelal, dat de omwonende kapperspatroons daardoor gedwongen worden ook hun tarief dat meestal toch al zeer laag gesteld is, te verlagen, waardoor dit in vele gevallen op een niveau gebracht wordt, dat als onrede lijk laag moet worden aangemerkt, maar óók, dat het toch ail zeer schamele bedien den-loon nog verminderd moet worden. En die tariefsverlaging blijft dan niet in één omgeving: ze werkt door en heeft al spoedig haar invloed geheel plaatselijk doen gelden. Naar de meening van ons bestuur is het concurrentie-vraagstuk wel de meest op den voorgrond tredende factor, die schul dig is aan het verwekken van den bestaan- den noodtoestand in het kappersbedrijf, daarbij gesecundeerd door het sub c ge noemde, het te groote aantal beoefenaren van het kappersvak. Het valt zoo licht te begrijpen, dat be dienden, die al geruimen tijd werkloos zijn en geen kans zien opnieuw emplooy te vin den, ertoe overgaan een eigen bedrijfje te stichten. Kapitaal is daar zoo goed als niet voor noodig, vele leveranciers in het kappersbedrijf leveren gaarne al het benoo- digde op crediet. Die vestiging brengt doorgaans uitbrei ding van het aantal kappers mede, omdat de nieuw gevestigden zich minstens door 'n leerling laten assisteeren in de uitoefening van hun bedrijf. Als boven reeds genoemd wordt door die vestiging de ooncurrentie vergroot, terwijl ook nog geheel onnoodig en tegen het be lang van het bedrijf in een nieuwe bedrij fis- genoot wordt opgenomen. Daarbij verdient aandacht de werkzaam heid van zoogenaamde kapperscursussen, welke door particulieren om winst worden gedreven, en die maand na maand opnieuw een 'beduidend aantal „kappers" en „kap sters" afleveren, die hun levensonderhoud in het kappersbedrijf komen zoeken en zoo ze het daarin als bedienden veelal niet kun nen vinden, het aantal kapperszaken schrik barend komen vermeerderen, doordat ze zich dan zelfstandig vestigen, met de voren- geschetste gevolgen daarvan. Overweging van het bovenstaande moet wel tot de conclusie leiden, dat er krach tige maatregelen moeten worden genomen, wil men voorkomen, dat het kappersbedrijf geheel ten onder gaat, waardoor dan tevens een zij het dan ook zeer sober bestaan zou worden vernietigd van ±25 k 30.000 'beoefenaren van dit vak. Met ons bestuur zijn ook de besturen van de andere organisaties in het kappers bedrijf van oordeel, dat er spoedig afdoen de moeten worden ingegrepen. Alle orga nisatie-besturen dragen de overtuiging, dat alléén samenwerking van de bedrijfsge- nooten een verderen teruggang van het be drijf zal kunnen stuiten; samenwerking, die uiteraard tot het geven van bindende voorschriften voor dit geheele bedrijf zal moeten kunnen leiden. Hoewel nu meermalen getracht is alle 'betrokken organisaties in gereglementeer de samenwerking bijeen te brengen, mocht dit niet geheel gelukken. Tengevolge van oi. geheel persoonlijke gevoeligheden bleef men in bepaalde kringen zich afzijdig hou den, met als gevolg, dat het nemen van af doende maatregelen onmogelijk werd ge maakt. Wel werd door op één na alle or ganisaties een comité van actie gevormd tot wering van buitenlamdsche arbeids krachten, het tegengaan van vakopleiding door particuliere vakscholen en het instel len van een bedrijfsenquête. De in dit comité samenwerkende organisaties konden ten aanzien van die punten vruchtbaar werk doen, al werd, mede door het ontbre ken van die ééne organisatie, door deze sa- Voorzlter is de Burgemeester. Tegen woordig zijn alle leden. Na opening der vergadering door den voorzitter met gebed, worden de notulen der vorige vergadering voorgelezen en onveranderd vastgesteld. Hierna doet de voorzitter mededeeling van de goedkeuring van Ged. Staten op de wijziging van de gemeenschappelijke rege ling met Hazerswoude inzake toelating van kinderen op de Openbare School alhier. Het onde Raadhuis. Punt 3. Voorstel van B. en W. tot onder- handschen verkoop van het vóbrmalige Raadhuis aan Gebr. W. A. en J. van den Dool. De voorzitter zegt, dat van Gebr. van den Dool een aanbod is ingekomen van 1500.Hoewel B. en W. van oordeel zijn, dat deze aanbieding niet hoog is, hebben zij toch gemeend, mede op de ongunst der tijden, den Raad te moeten voorstellen op dit aanbod in te gaan en het besluit tot pu blieke veiling in te trekken. De heer van der Lee acht deze prijs te laag en is van oordeel, dat het nuttiger is het gebouw te bestemmen voor de werk- loozen en verscl.rilende vereenigingen. De voorzitter zegt ook wel het nut hier van in te zien, doch dat de lokaliteit slechts alleen voor enkele kleine bijeenkomsten geschikt is. Bovendien eischt het gebouw ook veel onderhoud en is Ged. Staten des- tyds medegedeeld, dat het gebouw ver kocht zal worden. De voorzitter zegt nog, dat Gebr. van den Dool verzocht hebben een strookje grond bij te koopen voor den bouw van een gara ge. Burgemeester en Wethouders hebben hiervoor bedongen 100.doch hierom trent zal nog nader worden onderhandeld. Hoewel B. en W. van oordeel zijn, dat het niet fraai is als naast het voorm. Raadhuis een gebouwtje geplaatst wordt, willen zy hierin de koopers wel ter wille zijn. De heer Van der Sterre ziet hierin niet het minste bezwaar. Alsnu wordt besloten overeenkomstig het voorstel van B. en W. De heer Van der Lee wil geacht worden te hebben tegengestemd. Punt 4. Voorstel van B. en W. inzake be strating van den Hondsdijk. De voorzitter zegt, dat B. en W. deze zaak nog eens ernstig onder de oogen heb ben gezien en tot de overtuiging zyn geko men dat een deel thans bestraat moet wor den, mits dit in werkverschaffing kan ge schieden. Zij hebben een plan doen opma ken voor het gedeelte vanaf „Boeren- schouw" tot aan „Rijnhoeve" ter lengte van 750 meter en vragen hiervoor een crediet van 6000.Hieronder is begrepen f 2000 voor arbeidsloon. Het ligt dan in de bedoe ling de werkzaamheden uit te voeren in Werkverschaffing en zoo mogelijk hiervoor Rijkssubsidie te vragen. De bedoeling is te bestraten met Waalstraatklinker en ter weerszijden van de straat, welke een breedte krijgt van 4.25 m. betonplanken te plaatsen. De heer de Jong informeert of ook de fabrikanten in deze gemeente in de gele genheid gesteld zijn om prijsopgave van steenen te geven en naar de kosten van de betonplanken. De voorzitter antwoordt, dat in een der menwerking het gezochte effect niet geheel bereikt. Een en ander overziende hebben wij de eer Uwe Excellentie met gepasten aandrang te verzoeken, de toepassing der Bedrij fis- raden wet op het kappersbedrijf wel willend in overweging te wtiilen nemen. Naar onze vaste overtuiging zou door het instellen van een bedrijfsraad voor het kap persbedrijf een ramp voor velen kunnen worden afgewend. Oud-Minister Verschuur. i-minister Verschuur heeft Woensdag ochtend op het Departement van Econo mische Zaken van de ambtenaren van dit Departement afscheid genomen en daarbij persoonlijk alle afdeelingen bezocht. De heer Verschuur vertrekt heden voor verder herstel van zijn gezondheid naar het Zuiden van Frankrijk. LETTEREN EN KUNST NIEUWE FRITZ HIRSCH OPERETTE. „Für dich, Marie Louise!....** De nieuwe operette, welke het gezel schap van Fritz Hirsch in den Princesse Schouwburg te den Haag ten tooneele zal voeren, is getiteld: „Für dich, Marie Loui se!", een Hongaarsche operette in drie be drijven van Karl v. Bokonyi, met muziek van Emmerich Kalman. De geschiedenis speelt ten tijde van het keizerrijk, in Hon gaarsche officierskringen. Plaats van de handeling is het Magyarenslot van Gravin Marie Louise. Voor den titel-rol is (als gast) geëngageerd de Hongaarsche diva Maria Eisner, die de laatste maanden met succes te Weenen, Boedapest en Praag heeft gezongen. Ook in ons land is zij door de film geen onbekende meer. Fritz Hirsch is ditmaal niet de gemoede lijke oude heer; hij is hier een temp>era- mentrijke Hongaarsche veldmaarschalk. Verder spelen de vanouds bekende krach ten ook in deze operette mee, Paul Harden, Claire Clairy, Albert May, Walter Triebei, Leo Reicher en Herbert Weissbach. vakbladen een advertentie is geplaatst, doch dat geen aanbiedingen van de alhier gevestigde fabrikanten is ingekomen. De kosten van de betonplanken zijn geraamd op 750.doch dit bedrag zal niet be- noodigd zijn. De heer Lievers is van oordeel, dat een zandbed van 5 c.m. te laag is en dat dit min stens 8 c.m. moet bedragen. De voorzitter zegt toe dit nader te zullen bezien. Voorts informeert de heer Lieverse of het lossen van steenen door ingezetenen kan geschieden en of het niet mogelijk is om het straatwerk in eigen beheer uit te voeren. De voorzitter antwoordt op de eerste vraag bevestig-nd en wat het straatwerk betreft, merkt spreker op, dat er hier wei nig animo voor is en dit werk wellicht noodgedwongen aan niet-ingezetenen opge dragen zal moeten worden. Na nog eenige besprekingen wordt al gemeen het gevraagde crediet toegestaan. Na toelichting door den voorzitter wor den hierna vastgesteld een tweetal beslui ten tot wijziging van de begrootingen dienst 1933 en 1934. Punt 6. Aangaan rekening-courant-over eenkomst met de Alphensche Bank. De voorzitter zegt, dat de Bank voor Ne- derlandsche Gemeenten 1 pet. credit rente vergoed, terwijl deze bij de Alphensche Bank bedraagt 2 pet. Met het oog hierop stellen B. en W. voor met de Alphensche Bank een rekening-courant-overeenkomst aan te gaan tot een bedrag van ten hoogste 30.000.—. Op een vraag van den heer Lieverse ant woordt de voorzitter dat de debet-rente bedraagt 41/4 pet. evenals by de Bank voor Ned. Gemeenten. Aldus wordt besloten. Voorts licht de voorzitter toe een voor stel van B. en W. om jaarlijks ten laste vau de brugexploitatie een bedrag ad 75. in rekening te brengen voor deze gemeente wegens vergoeding aan renteverlies voor hetgeen door haar ten behoeve van de brug meer wordt uitgegeven dan ontvangen. Hier omtrent is reeds overleg gepleegd met Ha zerswoude. Overeenkomstig het voorstel wordt alge meen besloten. Tenslotte wordt op voorstel van E. en W. en ia toelichting door den voorzitter be sloten tot verkoop van 5 stukken ad 1000 der 4 pet. Nederl. Staatsleening 1934 en be legging daarvon in 6 pet. aandeelen even eens ad 1000.in het maatschappelijk kapitaal der Bank voor Nederlandsche Ge meenten, hetgeen een meerdere opbrengst beteekent van 100. per jaar. Rondvraag. De heer de Jong informeert naar de verplaatsing van het aanplakbord op het terrein van het Raadhu's, hetgeen door den voorzitter nader wordt toegelicht. Voorts bespreekt de heer de Jong de wenschelijkheid om nog een gedeelte van de bocht bij C. v. d. Bijl te bestraten, het geen het autoverkeer ten goede zal komen. De voorzitter zegt onderzoek toe. De heer Kok vraagt verbetering van het achterste gedeelte van den Lagewaardschen weg, welke weer gaten vertoont. De voor zitter zegt verbetering toe. Hierna sluiting. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Gemeentezaken. B. en W. stellen den Raad voor de huurprijs van de Landbouw- huishoudschool te verlagen van 2500. op 2250.per jaar, mits deze huur voor ten minste weder 5 jaren tegen het nieuwe bedrag wordt aangegaan. B. en W. deelen den Raad mede, dat zy met de heeren A. Vis Pzn. en W. de Jong, beiden alhier, tot overeenstemming zijn gekomen omtrent de voorwaarden van verkoop van een perceel bouwgrond, gele gen naby de Hofzichtstraat groot 480 M2. tegen een prys van 1000.in totaal. B. en W. stellen voor tot verkoop over te gaan. Geen speelgoed. Een tweetal kinderen van v. d. M. in de Raadhuisstraat vermaak ten zich gistermorgen in een schuur achter de ouderlijke woning met houtje kloven. Het vierjarig knaapje gebruikte daartoe een hakmes en met dit gevaarlijke voor werp trof hij het vingertje van zijn klei nere zusje, dat daardoor geheel werd open gespleten. Het kind werd bewusteloos en hevig bloedend in de schuur aangetroffen. Nadat de heer A., apotheker, de eerste hulp had verleend, werd de hulp van den dok ter ingeroepen. Personalia. Onze plaatsgenoot A. Looijen, candidaat-deur waarder, komt voor als No. 1 op de voordracht van deur- waaarder bij de arrondissementsrechtbank te Almelo en als No. 2 op de voordracht als deurwaarder bij het kantongericht te Terborg. Verkooping. Ten overstaan van nota ris jhr. Stoop, werd gisteren verkocht het woon- en winkelhuis van Mandersloostraat No. 96. Het pand, dat in bod was ge bracht op 8300, werd niet gemynd en toe gewezen aan den makelaar A. Vis Jr. qq. Voorts kwam onder den hamer een per ceel grond, gelegen achter de garage Prina Hendrikstraat 5a rood. Ook dit perceel dat in bod was gebracht op 1000 werd niet afgemijnd en toegewezen aan den heer G. v. d. Mees qq alhier.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 11