RIJWIELPAD DONDERDAG 17 MEI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. 10 LEIDSCH N. V. B.-ELFTALH. B. S. 4—4. Een mooie wedstrijd ten bate van den Bloedtransfusiedienst. De Bloedtransfusiedienst LeidenRijn land, die de medewerking der voetballers had ingeroepen om haar ideëel werk beter te kunnen uitoefenen, trof het gisteravond niet bijzonder met den georganiseerden wedstrijd tusschen het Leidsch Elftal en H. B. S., op het A. S. C.-terrein te Oegst- geest gespeeld. Enkele uren voor den wedstrijd regende het er duchtig op los en dat is ongetwijfeld van invloed geweest op het bezoek. Het viel ons eigenlijk nog mee, dat er een dui zend bezoekers waren, 't Hadden er dui zenden moeten zijnNiet alleen omdat de voetballers een partij voetbal hebben laten zien, zoals er in verscheidene jaren niet in Leiden was gespeeld, maar vooral omdat men hiermede den Bloedtransfusie dienst van het Roode kruis een prachtigen dienst kon bewijzen. Het resultaat voor dit mooie werk is nu matig geweest, doch we vertrouwen, dat er in de komende jaren voor deze wedstrijden meer belangstelling zal zijn. Want deze wedstrijden komen te rug, wijl de afd. Rijnland een fraaien wis selbeker beschikbaar stelde, welke driemaal achtereen of vijfmaal in totaal zal moet gewonnen worden om eigendom te worden. Onder degenen, die van hun belangstel ling blijk gaven merkten we o.m. op den burgemeester van Oegstgeest, den heer A. J. Gerrevink, dr. v. Wijk voorz. v. d. Bloed transfusiedienst van het Ned. Roode Kruis, dr. H. H. Maas, directeur van het Acad. Ziekenhuis, voorzitter van de afd. Rijnland van dezen dienst, benevens verscheidene bestuursleden van de afd. Leiden van het Ned. Roode Kruis. De wedstrijd. Onder leiding van den oud-A. S. C.-kee- per Karei v. d. Meer stellen de volgende elftallen zich op: H. B. S.: Zijlstra Diehl Sr. Vermetten v. d. Berge Diehl Jr. Graafland Van Vliet Spieksma Van Thiel de Fonseca Kuiper O W. Bergshoeff W. v. Weizen (A. R. C.) (U. V. S.) P. Kantebeen Nagtegeller v. Weerlee (U. V. S.) (L. F. C.) (Lugd.) G. de Lange W. Dijkman W. Landesbergen (L. F. C.) (Alphen) (Lugd.) P. v. d. Plas H. Binnenkamp (L. F. C.) (Alphen) W. A. Freyser (A. S. C.) Leidsch Elftal: Burgemeester Gerrevink doet te ruim 7 uur den aftrap en dadelijk pakken de ploe gen flink aan. Ondanks het gladde veld wordt er goed spel te zien gegeven, al wordt er begrijpelijker wijze nogal eens gemist. H. B. S. is vooral op den rechtervleugel vooral gevaarlijk; doch de Leidsche ver dediging maakt het den spelers lang niet gemakkelijk. Mede doordat de aanval veel te kort gehouden wordt kan de Leidsche verdediging telkens ingrijpen, terwijl Freij- ser niet onverdienstelijk zijn doel verde digt. Intusschen zijn de Leidsche aanvallen ook niet ongevaarlijk en na 10 minuten wordt de eerste corner op het H. B. S.-doel ge forceerd. Deze levert echter niets op, maar geen minuut later is het weer corner. Hieruit wordt fraai ingekopt, maar via een speler gaat de bal opnieuw corner. Daar uit weet de H. B. S.-verdediging den bal weg te werken. Bij een gevaarlijken Haag- schen aanval, als de Fonseca alleen op het doel afstormt, redt Landesbergen fraai ten koste van een corner. Deze wordt niet be nut. Als er 20 minuten is gespeeld, volgt een Leidsche aanval, waaraan de geheele voor hoede deelneemt, zoodat de H. B. S.-backs danig in het nauw zitten. De bal gaat van voet tot voet, totdat tenslotte Bergshoeff fraai inschiet. 10). Nog geen 2 minuten later komt Nagte geller alleen voor Zijlstra, die echter door uitloopen een zeker doelpunt weet te voor komen. Dadelijk daarop weer eenzelfde kans Voor Nagtegeller, doch zijn schot gaat nu juist langs het doel. We denken H. B. S. gelijk te zien maken door 'n fraaien kopbal van v. Vliet, doch Freijser werkt even mooi corner. Deze le vert opnieuw gevaar op voor het Leidsche doel, maar keeper en paal voorkomen den gelijkmaker. Dadelijk ontstaat daaruit een gevaarlijke Leidsche tegenaanval, waarbij Nagtegeller opnieuw een kans krijgt, doch Diehl Sr. belet hem goed te richten en de bal gaat naast. Uit een vrijen trap tegen Leiden schiet Graafland tegen den staander. Het lijkt wel, of H. B. S. niet tot doelpunten kan ko men, doch v. Vliet krijgt even voor de rust een kans als Freijser uitloopt en hij den bal met een boog in het verlaten doel weet te deponeeren. (11). Met nieuwen moed wordt de tweede helft begonnen en de wederzij dsche aanvallen doen zien, dat het beide partijen ernst is. Freijser heeft reeds eenige goede schoten verwerkt, maar als hij uitglijdt vliegt de bal na 9 minuten van den voet van v. Vliet in het doel (12). Slechts twee minuten later weet v. Thiel den voorsprong van H. B. S. tot 13 te verhoogen. Wie zou meenen, dat het nu met de Lei- denaars gedaan was, had het verkeerd. Het spel van het Leidsche elftal verdiende trou wens een dergelijke achterstand niet. Herhaalde aanvallen op het H. B. S.-doel volgden en een corner was spoedig het gevolg, v. Weerlee kopte hierbij prachtig in, doch het leer ketste van de deklat te rug en werd weggewerkt. Uit een nieuwen corner volgde er weer een, maar H. B. S. verdedigde stug. Zoo golfde het spel op en neer, maar de Leidenaars gaven het niet op. Kantebeen kreeg na 'n half uur een schitterende kans, als Dijkman den bal goed doorgeeft aan v. Weerlee en deze Kantebeen den bal voor de voeten plaatst. De U. V. S.-er bedenkt zich geen oogenblik en schiet onhoudbaar in (2—3). Uit 'n nieuwen aanval volgt een corner op het H. B. S.-doel en van Weerlee maakt na eenige schermutseling met een kopbal keurig gelijk (3—3). Dan volgt een span nende strijd om de leiding, maar in deze periode mist Bergshoeff enkele mooie kan sen. De tijd verstrijkt al meer en meer en als Van Vliet H. B. S. opnieuw de leiding heeft gegeven (34) denken we aan een neder laag van het Leidsche elftal, maar.even voor het einde weet Bergshoeff uit een al gemeen en aanvaropnieuw gelijk te maken (44). Als weer is afgetrapt, fluit de scheidsrechter einde. Met het benutten van twee strafschoppen verzekerde H. B. S. zich tenslotte voor een jaar het bezit van den wisselbeker, die hierna door burgemeester Gerrevink aan den aanvoerder van H. B. S. werd uitge reikt. Dit ging echter vergezeld van een welgemeend woordje van waardeering voor het mooie werk van het Ned. Roode Kruis in het algemeen en van den Bloedtransfu- sidienst in het bijzonder. De toeschouwers verlieten hierna het veld, allen vol over den mooien wedstrijd, die te zien gegeven werd. Het Leidsch K. N. V. B.-Elftal speelde inderdaad over alle linies een voortreffe- lijken wedstrijd. Het meest viel wel de spil Dijkmans op, die mooi opbouwend werk te zien gaf en vooral door zijn kopwerk uitmuntte. Met Landesbergen en de Lange naast hem een voortreffelijke linie. Ook de voorhoede speelde gezien het feit. dat zij nog niet eerder samenspeelde uitste kend, waarvan de vier doelpunten wel het beste bewijs zijn. Bergshoeff was hier in zijn spel eigenlijk de minste, wijl hij ver schillende goede kansen om hals bracht, maar hij vergoedde veel door twee fraaie doelpunten, het eerste en het laatste van den wedstrijd. De verdediging speelde naar behooren en Freyser sloot zich hierbij best H. B. S. gaf tenslotte een technisch hoog staand en vlug spel te zien, dat bewonde ring af-Jwong. .De K. N. A. C.-tocht naar Italië, In verband met het feit, dat haar talrijke aanvragen bereiken om nadere bijzonder heden over den voorgenomen autotocht naar de wereldkampioenschappen in Italië, verzoekt de K. N. A. C. ons mede te dee- len, dat zij de gelegenheid heeft openge steld om deel te nemen aan twee verschil lende tochten. De eene begint op Donder dag. 24 Mei te Maastricht en eindigt Zondag 3 Juni te Luik, vanwaar de deelnemers hetzij over Maastricht of via Hassel en Eindhoven naar huis kunnen terugkeeren. Deze tocht is bestemd voor hen, die den wedstrijd NederlandZwitserland te Mi laan en den kwarteindstrijd te Turijn wil len bijwonen. De andere tocht is tot Turijn gelijk aan de eerstgenoemde; daarna wordt naar Rome gereden voor een bezoek aan den halven eindstrijd en den eindstrijd, terwijl zoo mo gelijk ook de wedstrijd om de derde en vier de plaats zal worden bijgewoond. Op 11 Juni wordt de terugtocht aanvaard, zoodat men 15 Juni te Luik aankomt. Met het oog op een goede voorbereiding wordt de mogelijkheid van inschrijving reeds Zaterdag a.s. 19 Mei gesloten bij het secretariaat der K. N. A. C., Lar^e Vijver berg 10, Den Haag. TSJECHO SLOWAKIJE—ENGELAND 2-1 Het Engelsche elftal dat ook reeds in Boedapest van de Hongaren verloren had, moest gisteren op het Slavia-tarrcin te Praag ook de meerderheid der Tsjechen er kennen. De Engelschen verloren met 21. Rust 11. Er waren 40.000 toeschouwers. WIELRENNEN 70 K.M. VAARDIGHEIDSRIT. Voor de door de Ren- en Toeristenver- eeniging „de Rijnstreek" te Alphen aan den Rijn op 2e Pinksterdag a.s. georganiseerde vaardiglheidsrit bestaat reeds nu, niet al leen uit onze gemeente doch uit tal van andere plaatsen een zeer groote belang stelling, hoewel de inschrijving eerst sluit a.s. Vrijdag. Nu nog mooi weer en het geheel belooft een schitterende tocht te worden door een zéér fraaie landelijke omgeving. Het parcours werd samengesteld als volgt: Start vanaf Café „Sportrust" naar Brugge- straat, rechtsaf „Vergulde Wagen", linksaf Lagewaardschehoek rechtsaf, Hoogewaard, reohtaf, Hazenswoude Overweg rechtsaf, Benthuizerweg linksaf, le. C.P.; Benthuizer- hoek linksaf, Boskoopschehoek rechtsaf verder rechtuit, Boskoop Brug over recht uit, Boskoop Zuid wijk lage vaste brug rechtsaf, hoek Randenburg linksaf, Zwar ten weg over ophaalbrug rechtsaf, links le Ophaalbrug rechtuit, Reeuwijk driesprong rechtsaf, Reeuwijk straatweg brug rechtuit, Sluipwijk driesprong v. d. Plassen linksaf na 100 Meter rechtsaf over Ophaalbrug, Onbewaakte overweg, Lange Ruigeweide, 2e C.P.; Onbewaakte overweg linksaf, Drie- bruggen rechtuit, Straatweg linksaf, 'Goud- scheweg Bodegraven rechtuit, Bodegraven Bruggestraat rechtsaf, daarna linksaf, de Meije rechtsaf, Meije hoek pad linksaf over draaibrug langs Watertoren, Nieuwkoop linksaf 3e C.P.; Ziende, Zwammerdam brug over linksaf, Rijksstraatweg rechtsaf, Al phenGouwsluis reohtuis, „Sportrust" Fi nish. ANTWERPEN KRIJGT GEEN NIEUW STADION. En BelgiëHolland gaat dus naar Brussel. Uit Brussel wordt aan het „Handelsblad" gemeld: We hebben eenigen tijd geleden melding gemaakt van een gerucht volgens hetwelk de stad Antwerpen als gevolg van het feit, dat haar deposito's bij de Bank van den Arbeid ten bedrage van ruim fr. 22 mill, voor onafzienbaren tijd zijn „bevroren", niet in staat zou zijn het nieuwe stadion op den linker Schelde-oever, waarvoor burge meester Huysmans zoo hardnekkig heeft gestreden, te laten bouwen. Dit gerucht, dat tot dusver nog niet is te gengesproken, is klaarblijkelijk ook het be stuur van den Belgischen Voetbalbond ter oore gekomen. En dit bestuur heeft daarop aan B. en W. van Antwerpen een schrijven gericht, waarin het vóór 1 Juni a.s. de stel lige verzekering vraagt dat het Stadion zal worden gebouwd, daar anders de wed strijd BelgiëNederland in 1935 niet te Antwerpen maar te Brussel zal worden ge speeld. Het is maar al te begrijpelijk dat de Ko ninklijke Belgische Voetbalbond, die zich zoo lang door het gemeentebestuur van Antwerpen eerst door burgemeester van dauwelaert en daarna door burgemeester Huysmans aan het lijntje heeft laten hou den, thans eindelijk haring of kuit wil heb ben. B. en W. van Antwerpen schijnen er echter anders over te denken. Zij hebben vandaag vergaderd ter bespreking van deze quaestie en in deze vergadering sprak de heer Huysmans verontwaardigd van „het ultimatum" van den Voetbalbond, waaraan hij toevoegde, dat hij den brief van den bond aan de pers ter publicatie zal mede- deelen. Zijn we wel ingelicht, dan hebben B. en W. moeten besluiten van den bouw van het nieuwe stadion definitief af te zien. Ter motiveering van dit besluit wordt aangevoerd, dat de uitbreiding van het be staande stadion op den rechteroever be langrijk voordeeliger zal zijn, maar dit is natuurlijk slechts een voorwendsel. Men heeft immers van den aanvang af geweten dat de bouw van een stadion op den linker oever vele millioenen duurder zou zijn uit gekomen, maar nochtans wilde de heer Huysmans van geen andere oplossing we ten. Pas de affaire met de Bank van den Ar beid heeft den royalen Saulps tot een spaarzamen Paulus gemaakt. PAARDENSPORT CONCOURSEN-HIPPIQUE. Nederlandsche deelneming te Wiesbaden en Koblenz. Naar wij vernemen zal een Nederland sche ruiteréquipe deelnemen aan de con coursen te Wiesbaden van 17 tot en met 21 Mei en te Koblenz van 24 tot en met 27 Mei. De équipe bestaat uit: Ritmeester der Cavalerie Kon. Ned. Ind. Leger, K. J. Sohummelketel, tevens chef d'êquipe met het paard Emica c.f. Eerste luitenant der huzaren C. F. Pahud de Mortanges met de paarden Marcivia, Madel wie du en Modeste. Eerste luitenant der artillerie, Jhr. A. van Lennep, met de paarden Danseuse, Rose c.f. en Lustikus. Eerste luitenant der artillerie K. N. L L. J. Greter met Piccolo, Ameore, Diana c.f. en Tririe r.p. Eerste luitenant L. C. Cnopius met Lettka Luitenant Pahud de Mortanges zal ojii. deelnemen aan de „military" hetgeen van zeer groot belang is te achten voot de voor bereidingen voor 1936. Het is te hopen dat men bij deze voorbereidingen op ruime wijze voordeel zal weten te trekken van de groote kennis van den Luitenant Pahud op het gebied van military-rijden. SCHAKEN OM DEN OUWERKERK-BEKER. Gisteren werd de 4e ronde van den wed strijd gespeeld. De uitslagen waren de vol gende: le groep: F. J. de BruynG. Bosscha 1/2—1/2, A. Mulder—Ir. J. Westra 0—1, L. Ph. SchreinmachersG. Bosscha 01 en L. J. RuttenF. J. de Bruyn 10. 2e groep: Ir. J. J. G. v. HoekS. P. Ou- werkerk 1/21/2, M. KoertM. J. Dieben 10, OuwerkerkKoert 10, terwijl de partij M. M. SegaarVan Hoek in winst stand voor laatstgenoemde is afgebroken. De stand is nu de volgende geworden: Groep I: Westra 3 uit 3, Bosscha 2uit 3, Sohreimachers 0 uit 4, Rutten 2 uit 4, Mulder l*/a uit 4 en De Bruyn 2 uit 4. Groep II: Van Hoek 4>/2 uit 5, Segaar 0 uit 2, Koert 3 uit 5, Van Herk 1 uit 3, Vol ders l1/3 uit 3, Dieben 0 uit 4 en Ouwer kerk 3 uit 4. KAMPIOENSCHAP HAAGSCHE SCHAAKBOND. Gistermiddag werd de beslissingspartij gespeeld tusschen J. C. Geusebreuk en G. Bosscha, die met twee punten gelijk waren uitgekomen. Ook deze partij eindigde in remise, zoodat thans het lot zal moeten be slissen, wie aan den eindstrijd deelneemt. Behalve A. W. Hamming, speelt hierin nog mede de winnaar der tweede groep. Hier voor moeten B. J. N. Ruben en M. Ep stein morgenavond nog een beslissingspar tij spelen. Eerstgenoemde partij volgt hieronder. Caro-Karm verdediging. Wit: G. Bosscha, zwart: J. C. Geusebroek 1. e2e4 c7—c6, 2. d2—d4 d7-^15, 3. Pbl c3 d5xe4, 4. Pc4xe4 Lc8f5, 5. Pe4g3 Lf5g6, 6. f2—f4 e7e6, 7. Jgl—f3 Pb8— d7, 8. Lfld3 Lg6xLd3, 9. DdlxLd3 g7^g6, 10. 0—4 Lf8g7,- 11. Pg3—e4 Dd8—c7, 12. Pf3e5 Tg8—f6, 13. Pe4—g5 0—0, 14. Dd3 nh3 h7—h6, 15. Pe5xe6 f7xPe6, 16. Dh3x e6t Kg8h7. 17. f4—f5 Pd7—Pe5, 18. d4x Pe5 Ta8e8, 19. f5xg6t Kh7—h8, 20. De6— h3 De7xe5, 21. Lcexh6 De5^h5, 22. Lh6x Lg7f Kh8xLg7, 23. Dh3xDh5 Pf6xDh5, 24. TflxTf8 Te8xTf8, 25.Tal—el Kg7xg6. 26. Tel—e7 Tf8-^18, 27. Te7xb7 Td8—dlf, 28. Kgl—f2 Tdld2f, 29. Kf2—f3 Td2xc2, 30. g2g4 Ph5—f6, 31. h2h4 Tc2—c4, 32. Tb7 xa7 Tc4xg4, 33. Ta7—a6 Tg4xh4, 34. Ta6x c6 Th4ib4, 35. b2—b3 Kg6—f5, 36. Kf3— e3 Kf5e5, 37. Ke3—d3 Tb4—d4f, 38. Kdé c3 Jf6d5f, 39. Kc3fe2 en zwart maakt geforceerd remise door Td4d2f, 40. Kb2 a3 Td2xa2|, 41. Ka3xTa2 Pd5—b4f, 42. Kv en Jb4xTb6. LUCHTVAART DE GESLAAGDE OCEAANVLUCHT. Waarom de vliegers in Ierland daalden. De beide oceaanvliegers kapitein Pond en luitenant Sabelii, die Dinsdagavond met him vliegtuig „Leonardo da Vinei" te Moy in het Iersche graafschap Clare zijn geland, hoopten gisteravond him luchtreis naar Rome voort te zetten, nadat de schade zou zijn hersteld, die het landingstoestel bij de daling heeft opgeloopen. Dit herstel neemt evenwel meer tijd in beslag dan zij gedacht hadden, zoodat zij nog eenige dagen in Ierland zullen moeten blijven. De vliegers hebben zich direct na aan komst te voet naai- Moy begeven, waar zij de politie om bewaking van hun machine vroegen. Vervolgens hebben zij zich tele fonisch in verbinding gesteld met het Baldonnel-vliegveld nabij Dublin, met het verzoek direct een monteur naar Moy te zenden, die in staat is de noodige repara ties te verrichten. Bijna onopgemerkt na men zij daarna hun intrek in een hotel ter plaatse, waar zij echter spoedig door de pers werden ontdekt. In een onderhoud met United Press deel den de vliegers mede, dat zij genoodzaakt waren te landen door een defect aan het benzine reservoir. Gedurende den geheelen todht hadden zij voortdurend met een zwa- ren mist te kampen, zoodat zij genoodzaakt waren blind te vliegen. Op eenige mijlen afstand van de Iersche kust bemerkten zij, dat de benzineleiding niet meer goed werk te, zoodat zij besloten nabij Moy een nood landing te maken, die betrekkelijk goed af liep. De „Leonardo da Vinci" is, zooals be kend, Maandagochtend om 6.24 uur uit New York vertrokken voor een non-stop- vlucht naar Rome. Reeds direct bij het na deren van de Atlantische kust begon een dikke mist op te zetten, zoodat de vliegers tot een groote hoogte moesten stijgen. Na dat zij St. Johns op New Foundland waren gepasseerd, had men van de vliegers geen nadere berichten meer ontvangen. LEEST DE ADVERTENTIES IN UW DAGBLAD. Sproeten komen vroeg In het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. FAILLISSEMENTEN Vernleti gd: B. Hantgerink, koopman, N i e u w-V e n- nep. WILT U IETS WETEN? Vraag: Welke is de kortste weg per auto van Hazerswoude naar Heijbergen? Hoeveel K.M.? Antwoord: Hazerswoude, Benthui zen, Zegwaart, Pijnacker, Rotterdam, Rijs- oord, Zwijndrecht, Dordrecht, Willemsdorp, Moerdijk, Zevenbergen, Oudenbosch, Oud- Gastel, Kruisland, Wouw, Nieuwe Dorp, Huijbergen. Afstand 102 K.M. Vraag: Welk is de korste weg van Lei den naar Baarn? Hoeveel K.M.? Antwoord: Leiden, Alphen, Woerden, Kamerik, Harmeien, Utrecht, de Bildt, Soest, Baarn. Afstand 72 K.M. Vraag: Welke is de korste weg van Sassenheim naar Nuth? Antwoord: Sassenheim, De Leegh- water, Leimuiden, Alphen, Bodegraven, Woerden, Utrecht, Jutfaas, Vreeswijk of Houten, Schalkwijk, Culemborg, Gelder - malsen, Zalt-Bommel, 's-Hertogenbosch, Vugth, Boxtel, Best, Eindhoven, Geldrop, Heeze, Leende, Maarheeze, Weert, Itter- voort. Echt, Susteren, Sittard, Amstenrade, Nuth. Afstand 140 K.M. Vraag: Kuint U mij de route opgeven van Leiden naar Huizen over den Rijks straatweg (naar Haarlem?) en hoeveel K.M.? Antwoord: Leiden, Sassenheim, Lisse, Hillegom, Bennöbroek, Heemstede, Haar lem, Halfweg, Amsterdam, Watergraafs meer, Naarden, Huizen. Afstand 68 K.M. Vraag: Welke is de korste weg van Leiden naar O'osterwijk? Hoeveel K.M.? Antwoord: Leiden, Alphen, Woerden, Utrecht, Culemborg, Zalt Bommel, Hedel, Den Bosch, Vught, Hel voort, Oosterwijk. Afstand 113 K.M. Vraag: Welke is de kortste weg van Sassenheim naaT Cortenberg (België)? Hoe veel K.M.? Antwoord: Sassenheim, Oegstgeest, Wassenaar, Den Haag, Rijswijk, Rotterdam, Dordrecht, Moerdijk, Oudenbosch, Roosen daal, Esschen, Antwerpen, Mechelen, Haeoht, Cortenberg. Afstand 175 K.M. Kos ten van ponten zijn ons niet bekend. Vraag: Is het juist, dat verschillende Engelsche voetbalclubs spelen met: 1 kee per, 3 backs, 4 halfs en 3 voorspelers? Antwoord: Ja, sommige clubs spelen in deze opstelling, maar ze verschilt niet zoo heel veel in de practijk. Fietsers, opgelet Dit nieuwe bord (blauw, met een witte fiets erop) langs een rijwielpad geeft aan, dat fietsers verplicht zijn, uitsluitend op dat pad te rijden I De gewone weg ernaast Is daar voor hen verboden. jSK 't Is voor Uw eigen velllg- held, dus: mijdt den rijweg, 97 W berijdt uitsluitend het DREIN DRENTEL EN PIET PRIKKEL 17. Nauwelijks had Piet Prikkel zich verzoend met de gedachten, dat hij voortaan zonder groote teen zou moe ten leven, of ze hoorden een marktkoopman, die een mid deltje aanprees, dat hielp tegen alle kwalen. Geef me maar een potje van die zalf, zei Piet Prikkel. 18. De menschen er omheen begonnen allemaal te lachen, want het zalfje was alleen voor paarden bestemd. Toen Piet Prikkel het dan ook aan zijn voet deed, kreeg hij zoo'n pijn, dat hij bewusteloos omviel. De menschen die eerst om hem gelachen hadden, kregen nu 'medelijden en hiel pen hem voorzichtig overeind.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10