Dr. J. TOS R. H. W. ssiitts BSEESTRAAT 65 FRUITSODA ZEGT NIETS WOENSDAG 16 MEI 193s DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD. PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 16 Mei 1934, medgedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerst.: 771.0 te Isaffjord. Laagste barometerst.: 741.9 te Shields. Verwachting tot den avond van 17 Mei: Krachtige tot matige Zuid-Westelijke tot Noord-Westelijke wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opkla- ringen, waarschijnlijk regenbuien, mogelijk iets kouder. De depressie, die gisteren over Scandi navië lag, is opgevuld. Het nieuwe lage drukgebied, dat zich gisteren ten Westen van Schotland bevond, is langzaam Oost waarts getrokken en bevindt zich thans boven de Noordzee. Het wordt gevolgd door stijgingen van den luchtdruk op IJs land en op den Oceaan, zoodat koude lucht- massa's uit het Noorden aangevoerd wor den en het weer over geheel West-Europa guur blijft. Sinds gisteren is de druk over Frankrijk sterk afgenomen. Rond de de pressiekern waaien krachtige winden; over de Zuidelijke Noordzee en het Kanaal uit Zuid-West tot West, over het Westen van Groot-Brittannië en over Ierland uit Noord- West tot Noord. Vooral jn Schotland is zware neerslag gevallen, Aberdeen had 31 m.m. In Duitschland, Frankrijk en Midden- Europa is het nog rustig weer, slechts Wee- nen meldde 16 m.m. neerslag, waarschijn lijk na onweer. Er is nog steeds weinig ver andering in het weer te verwachten. LUCHTTEMPERATUUR Temperatuur des middags te half drie 11.— gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Woensdagnamiddag 9.18 uur tot Donderdagmorgen 4.33 uur. HOOG WATER Te Katwijk: op Donderdag 17 Mei'voorm. 43.32 uur en nam. 4.55 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 16 gr. C. Zweminrichting „De Zyl"„ 7 uur 15.5 gr. C. TEKORT VAN ƒ20.000. Commissarissen deden hun plicht niet! In de algemeene vergadering van de Brandwaarborg Mij. „Het Platteland" zijn besproken de malversaties door den ex- directeur B. en het daarover uitgebrachte rapport. Uit dat rapport blijkt o.m., aldus de „Telegraaf", dat bij het optreden van de commissie van onderzoek een tekort aanwezig was van f 20.565.34 en dat zoowel de raad van beheer als de controle-commis sie mede aansprakelijk moet worden geacht voor het tekort. Van controle of beheer is naar het oor deel der commissie geen sprake geweest. Het kwam b.v. voor, dat een som van ƒ30.000 werd geleend aan een paardenver- zekering ,naar welker soliditeit men nim mer had geïnformeerd, waarbij over de leening slechts met enkele woorden in de notulen werd gewag gemaakt. De maatschappij ging dan ook ten slotte failliet en eveneens degene die zich borg gesteld had voor het geleende bedrag. De fraude in de boeken was gemakke lijk aan te wijzen, want zelfs kwam het voor, dat verschillende posten tweemaal waren geboekt. Door afwezigheid van een penningmeester was het mogelijk, dat de directeur 30.000 kon uitbetalen, terwijl hij volgens de statuten slechts f 150 in kas mocht hebben. De Raad van Beheer moet er reeds In 1929 kennis van hebben gedragen, dat on regelmatigheden hebben plaats gehad en die heeft men toen verzwegen. Een commissie is benoemd, die een zoo danige wijziging der statuten zal voorbe reiden, dat fraude voortaan uitgesloten is. VEILING SMOEILIJKHEDEN. Rijkscommissie moet advies uitbrengen. De Haarlemsche Rechtbank heeft gister morgen de beslissing op de faillissements aanvrage van de veilingen in Beverwijk door de N.V. „De Spaarnebank" wederom veertien dagen uitgesteld. Naar wij vernemen is dit nieuwe uitstel verleend in afwachting van de benoe ming van een Rijkscommissie, die advies in deze kwestie moet uitbrengen. Intus- schen en zoo verzekerde men ons, is de zaak nu toch wel zoo ver gevorderd, dat een definitieve oplossing spoedig te wach ten is. TELEFOON 3532 L E B D E ffl SPREEKUREN: Iedere werkdag van 9-12 en. van 1-4, bovendien Dinsdag- en Donderdag avond van 7-9 uur. Garandeert iedereen een volkomen pijnlooze behandeling. „se VRAAGT DE TARIEVEN DE PRIJS DER MELK. De Crisis-Zuivel-Centrale maakt bekend, dat voor de periode van 20 tot en met 26 Mei 1934 de prijs voor het taxe-gedeelte van consumptiemelk, gekocht op regee- ringscontract, is bepaald op 4% cent per liter, met dien verstande, dat voor melk van de eerste klasse deze prijs wordt ver hoogd met de kwaliteitspremie en voor die van de derde klasse wordt verminderd met de kwaliteitsafdracht van cent. De af dracht op andere in consumptie gebrachte melk is vastgesteld op 2 cent per liter. DE TELLING VAN T PLUIMVEE. Tijdvak onjuist gekozen? Tot de landbouw-inventarisatie, welke in het tijdvak van 14 Mei tot 1 Juni door tel ling wordt vastgesteld, behoort ook het Pluimvee. Was deze telling tot dusver al leen van statistisch belang, thans is dit an ders geworden, daar de broed termijn reeds dit jaar en ongetwijfeld ook in de naaste toekomst, eenerzijds wordt bepaald door de broedmachine-capaciteit en anderzijds door de grootte van onzen pluimveestapel, waarvan namelijk jaarlijks een deel door jonge dieren vervangen moet worden. Het is derhalve zaak de grootte van onzen pluimveestapel zoo nauwkeurig mogelijk te kennen. Aangezien dit niet bereikt zal kunnen worden, wanneer de telling in het hier vo ren genoemde tijdvak geschiedt, heeft de „Vereeniging van Broederijen en Pluim- veefokbedrijven in Nederland" (V. B. N.) zich in deze met een schrijven tot den Mi nister van Economische Zaken gewend, waarin wordt uiteengezet, dat men voor de vaststelling van dat gedeelte van den pluimveestapel, hetwelk in 1935 door jonge dieren vervangen moet worden, in het voorjaar dan opnieuw heeft te gissen. a. het aantal hennen, dat uit de voor jaar 1934 getelde kuikens is opgegroeid; b. het aantal hennen, dat opgroeide uit de na het tellingstijdvak onder de kloeken gebroed zijnde kuikens, welk aantal een enormen omvang schijnt aan te nemen. c. het aantal na de telling opgeruimde oude hennen, welke jaarlijksche opruiming in den loop van den zomer en herfst nog moet plaats vinden. Aangezien elk dezer drie punten op zich zelf reeds aanleiding tot zeer groote vergis singen kunnen geven, terwijl daarop dan de voor zeer breede kringen zoo belangrij ke sluitingsdatum van het broedseizoen 1935 gebaseerd zal moeten worden, ver zocht genoemde Vereeniging den Minister van Economische Zaken, de telling van het Pluimvee niet in het tijdvak van 14 Mei tot 1 Juni te doen geschieden en voor zoover dit niet meer verschoven zou kun nen worden, deze telling te doen herha len in den loop van den aanstaanden herfst en wel op een tijdstip, dat de dit jaar op te ruimen hennen als reeds van de bedrijven verwijderd beschouwd kunnen worden, opdat het onzeker element van een niet voldoend nauwkeurig bekende grootte van onzen pluimveestapel uit de becijferin gen omtrent het aantal in het broedsei zoen 1935 in te leggen broedeieren zal zijn verdwenen. STADSNIEUWS Gecommitteerden eindexamens kweekscholen. Aangewezen zijn als gecommitteerden bij de in 1934 af te nemen eindexamens der Rijks, gemeentelijke en bijzondere kweekscholen voor onderwijzers en onder wijzeressen in de 2e hoofdinspectie, groep 28: J. Baak, Leiden; M. van Doorn, Oegst- geest; G. Bulten, Voorhout; mej. M. Vee-1 ger, Haarlem (nutt. handw.); plaatsverv. mej. dr. W. de Baat, Leiden; E. Gaarlandt, Gouda, voor de gem. kweekschool te Lei den en de bijzondere kweekschool te Lei den, Paulus Buysstraat 1. MARIA EN DE KUNST Zou er wel één Katholiek kunstenaar gevonden worden, die op moeders schoot een „weesgegroetje" leerde babbelen, en, tot man opgegroeid, dat kinderlijk wees gegroet vergat uit te beelden in steen of brons, in kleur of in muziek? Wij gelooven van niet! En de tentoon stelling „Maria en de Kunst", welke deze week naast de Mon Père-kerk wordt ge houden, heeft ons in deze overtuiging ver stevigd. Al is hier slechts een vlugge greep gedaan uit de ontelbare kunstwerken, aan Maria gewijd, toch ontvangt men op deze tentoonstelling reeds den indruk, dat er geen tijd en geen volk Is geweest, of het heeft door zyn kunstenaars op heerlijke en liefelijke wijze Maria geëerd. Het is echter een tragische aanblik: de rijke schat van Maria-schilderingen uit ons vaderland gedurende de middeleeuwen en daarnaniets. De kille wind van de Hervorming doofde in veler hart de warme genegenheid voor de „lieve Moeder van den Heer". Maar anderen bewaarden in hun binnen ste een ruimte plaats voor de Moeder Gods en zoo zien wij ook op deze tentoonstel ling, hoe na den tijd van verdrukking, het Katholiek gemoed opnieuw zich uitleeft in de vereering van Maria, hetzij in schilder werk zooals Colette en de beide Asper- slagh's, hetzij in mozaiek, zooals Ant. Mol- kenboer, hetzij in steen, in brons en in mu ziek. De tentoonstelling heeft op de eerste plaats ten doel de godsvrucht tot Maria te verlevendigen, en vervolgens de kunst smaak te veredelen. Aan beide doelstellingen beantwoordt deze expositie ten volle. Maar zij heeft ook nog uit ander oogpunt beteekenis. Men krijgt by een rondgang een prachtig en merkwaardig overzicht, hoe door opeen volgende kunstopvattingen in opeenvolgen de tijden éénzelfde figuur, de H. Maagd, is behapdeld. Men ziet er het sterven der an tieke cultuur in de aarzelende fresco's, die in de Catacomben gespaard bleven. Dan het oprijzen van Byzantium met de staren de Madonna's en vleiende kinderkopjes. De langzame verstarring van deze zoet-ge- vooisde kunst in het Oosten, een nieuwe herleving in het Westen in de stijve schil deringen van Cimabue, weldra ontluikend tot de prille, teere kunst der vroege Mid deleeuwen. Geen tijdvak heeft schooner Maria-beeltenissen opgeleverd dan de ontwakende Middeleeuwen. Op deze ten toonstelling is aan reproducties daarvan een voorname plaats ingeruimd. Argeloos en teer is deze kunst als bloesems in de Meimaand, argeloos en teer als Maria zelve. Men ziet met het schrijden der' jaren de techniek verbeteren en verdieperi, maar de godsvrucht wordt meer oppervlakkig en minder teer en mystiek van aanvoeling. Welk een verschil tusschen Fra Angelico en Rafael! De barok-kunst is slechts door een en kele plaat vertegenwoordigd (Barrocci) en gelukkig is ook aan de kunst van de 19e eeuw weinig aandacht besteed. Wanneer men Olivier Herson's „Vlucht naar Egyp te" bekijkt, met Maria slapend in de armen van de Sphinx heeft men reeds meer dan genoeg! Verblijdend is de opleving in onze eeuw, speciaal in Nederland, waarop wy bij den aanvang reeds wezen. Vertegenwoordigd zijn: Jan Toorop, Joan Colette, Dom De Wit, Mathieu Wiegman, J. Leesberg, A. H. Bijvoet, Jan Brom, H. Asperslagh, Alex Asperslagh, Ant. Molkenboer en een en kele afbeelding uit Beuron. Interessant is ook de afdeeling beeld houwkunst, waar veel schoons, maar ook veel vreemds is tentoongesteld. Alle be langstelling verdient voorts de collectie Oostersche ikonen. Van Kapelaan Nieveen van Dijkum is het denkbeeld uitgegaan deze Maria-tën- toonstelling te organiseeren. Het was een gewaagd denkbeeld, maar zijn wagen heeft gewonnen! Het is een tentoonstelling ge worden, die een druk en waard eerend be zoek trekt en ongetwijfeld in veler hart het verlangen wakker roept aan Maria een eereplaats te geven in waarlijk kunstzin nige afbeeldingen. De tentoonstelling is geopend tot 20 Mei, lederen dag van 25 en 810 uur. Toegang vrij, behalve Donderdagmiddag. Plafond-instorting in het gebouw der K. v. K. Gistermiddag omstreeks half vier heeft In het gebouw der Kamer van Koophan del en Fabrieken aan den Stationsweg een plafond-instorting plaats gehad, welke be trekkelijk goed is afgeloopen. Van het plafond op de 1ste verdieping achter, waar het grootste gedeelte van het personeel der Kamer werkte, stortte plot seling het stuckwerk naar beneden. Groote stukken vielen neer op de lessenaars en een schrijfmachine, die vernield werden, maar van de aanwezigen werd gelukkig nie mand getroffen. Toen acht jaar geleden het gebouw werd betrokken vertoonde dit pla fond, maar meer nog dat aan de straatzijde reeds scheuren, doch er werd door deskun digen op gewezen, dat dit geen gevaar medebracht. Ook enkele jaren later, bij een hernieuwd onderzoek, werd hetzelfde gezegd, totdat gistermiddag de instorting plaats had. Het zware rijverkeer op den Stationsweg alsmede het heiwerk bij de vorig jaar ln het trottoir gelegde rioleering, zullen hier aan wel niet vreemd zijn. Men is dadelijk met de opruiming van de ruine begonnen, terwijl ook de plafond van de kamer aan de straatzijde, waar de secretaris, mr. Knibbe, werkte, is schoon gemaakt Door de politie alhier is óp verzoek van den Officier van Justitie aangehouden F. W. F. F. alhier, die vier maanden gevange nisstraf moest ondergaan. HARMONIE-KAPEL ^T. D." Bij het 25-jarig bestaan. VUf en twintig jaar geleden, op 25 Mei 1909, werd de vereeniging opgericht met aanvankelijk 33 leden. Zij is opgericht tot beoefening van de muziek en bestond uitsluitend uit perso neel van de Firma Tieleman Dros en van de Gebr. Dros Tieleman Zeepfabrie ken, en kreeg de naam van „T. en D.', („Trouw en Durf"), de eerste letters der firma. Over de geschiedenis van de vereeniging schrijft de voorzitter der feestcommissie, de heer S. J. Bink, het volgende in net feestprogramma: Het eerste bestuur bestond uit de hee- ren E. Erades, voorzitter; D. de Gunst, se cretaris en F. Schöltz, penningmeester. Tot directeur werd benoemd de heer A. Smeelen. Na enkele jaren de muziek be oefend te hebben, kon worden deelgeno men aan een festival, dat plaats had te Dordrecht. Na verloop van enkele jaren kwam er een kentering in de vereeniging en werd het bestuur samengesteld uit de heeren J. J. Kettenis, voorzitter; N. Bink, secretaris en A. Erades, penningmeester. Na ongeveer vijf jaar verliet de direc teur, de heer A. S. Smeelen, de vereeni ging en werd opgevolgd, op 30 November 1914, door den tegenwoordigen directeur, den heer J. Noordanus Sr. Het bleek al gauw, dat het bestuur een goede keus gedaan had in den heer Noor danus, daar deze goed onderlegd was in het muziekleven, zoodat de vereeniging hem dan ook veel dank verschuldigd is, aangezien de heer Noordanus bereid was om de helpende hand te bieden aan de leer lingen. Ongeveer gelijkertijd verloor de vereeniging haar penningmeester, den heer A. Erades door vertrek uit Leiden. Hij werd opgevolgd door den heer H. W. Ja- gel, den tegenwoordigen penningmeester. De zwaarste jaren, die de Harmonie-Ka pel „T. D." heeft meegemaakt, waren de mobilisatie-jaren. De toestand was zelfs zoo critiek, dat men besloot wegens gebrek aan animo, de vereeniging op nonactiviteit te stellen, tot betere tijden kwamen, wat gelukkig, dank zy den toenmaligen voorzit ter, den heer J. J. Kettenis, niet is gebeurd. Deze stelde namelijk voor, om aan de Fir manten te vragen, of er ook buitenstaan ders, die niet op de fabriek werkzaam wa ren, als lid mochten toetreden, waarvoor de Firmanten hun toestemming verleenden, onder voorwaarde, dat het dagelij ksch be stuur moest blijven bestaan uit het vaste personeel van beide fabrieken, wat tot op heden dan ook nog steeds wordt gehand haafd. In 1920 moest de voorzitter, de heer J. J. Kettenis, bedanken ais voorzitter, wegens verandering van werkkring. Hij bleef ge lukkig lid en hoopt binnen enkele dagen met den heer J. Flippo zijn 25-jarig jubi leum te vieren, ais lid van de Harmonie- Kapel „T. D." Als voorzitter werd gekozen de heer A. v. d. Vos, die het 12^-jarig jubileum leid de. Nadat in 1924 op Houtrust, in den Haag, aan het défilé was deelgenomen tot huldiging der HollandIndië Vliegers, ge voelde de vereeniging zich zeer klein: zon der tambours en zonder uniform. Na deze ondervinding werd besloten te gaan sparen voor uniformen. Na gedurende vyf jaren voorzitter te zijn geweest, bedankte de heer A. v .d. Vos als voorzitter en werd gekozen in 1926 de nog hedendaagsche en onvermoeide voorzitter, de heer D. Cornet. Ook hem komt een woord van dank en lof toe, voor de vele diensten aan de vereeniging bewezen. Het bestuur was tevens zoo gelukkig in 1924 den tegenwoordigen maitre, den heer J. de Hoed, als lid der vereeniging te krij gen. De vereeniging is aan hem ook veel dank verschuldigd, want hij heeft de illu sies werkelijkheid gemaakt: in korten tijd had hij een corps tambours by elkaar en enkel jaren later zelfs 4 bazuinblazers er bij. In 1927, ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan der Firma, kwam de vereeniging in uniform uit, dank zij de medewerking der Firmanten. In 1928 was het peil der vereeniging zoodanig gestegen, dat besloten werd aan Concoursen deel te nemen, waarbij ver schillende successen werden behaald. In 1931 kreeg de vereeniging een tegen slag ten gevolge van het overplaatsen der Zeepfabrieken van de Gebr. Dros Tiele man naar Maarssen, waardoor vele leden moesten bedanken. Dit verlies is men ge lukkig vrywel te boven. De heer N. Bink, de 1ste secretaris, moest twee jaar geleden bedanken als lid, wegens verandering van werkkring. Hy was ruim 20 jaar secretaris geweest en de vereeniging is ook hem veel dank verschuldigd. Hij werd opgevolgd door den tegenwoordigen secretaris, den heer J. J. RedeL Cursus voor werklooze chauffeurs aan de Ambachtsschool. Zaterdagmiddag 12 en Maandagmiddag 14 Mei werden de laatste lessen gegeven aan de deelnemers van bovengenoemden cursus en werd tevens vastgesteld aan wie van hen het z.g. „Groot-Diploma" kon wor den uitgereikt. Dit Groot-Diploma voor autobestuurder, hetwelk wordt uitgereikt door een Cen trale Commissie, samengesteld en onder bescherming van belangrijke bonden en vereenigingen en onder medewerking van een Gedelegeerde van het Ministerie, is van groote waarde voor autobezitters, voor het veilig verkeer en voor de chauffeurs zelf. Het diploma werd toegekend aan de hee ren: I. Baart, P. J. Hansen, P. Th. Hooge- boom. H. Klein, M. B. Laporte, J. Nieuwen- burg, F. Sanders, J. Spruit, H. Struik, al len te Leiden. GEMEENTEL. AANKONDIGINGEN. S-tf'; Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan P. Verhoef en rechtverkrijgenden tot het op richten van een fabriek van fyne vleesch- en in het perceel Boerhaavestraat No. 9, hoek Kruisstraat, kad. bekend gemeente Leiden, Sectie B. Nis 2668 en 2925. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 16 Mei 1934. A Benoeming van een lid van den Gemeenteraad. De voorzitter van het Centraal Stembu reau voor de verkiezing van de leden van den Raad der gemeente Leiden maakt be kend, dat ter Secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage is nedergelegd zijn be sluit tot benoeming van een lid van den gemeenteraad, noodzakelijk geworden door het ontslagnemen als zoodanig van den heer B. J. Huurman Dzn. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Leiden, 16 Mei 1934. AGENDA LEIDEN. Donderdag. Zitting R. K. Reclasseerings- vereeniging 89 uur nam. in het St. Vincentiusgebouw, Hoogland- sche Kerkgracht. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apohtheken wordt van Maa ndag 14 tot en met Zondag 23 Mei (lsten Pink sterdag) a.s. waargenomen door de apothe ken: G. F. Reijst, Steenstraat 35, Tel. 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31, Tel. 1313. Maandag 21 Mei (2den Pinkst erdag) nemen waar de apotheken: W. Pelle, Kort Rapenburg 12, Tel. 594; en J. E. M. ten Dijk, Haven 18, Tel. 85. LIMONADEFABRIEK TE LEIDEN HOLL. MIJ. VAN LANDBOUW. De Afd. Leaden en Omstreken der Hol- landsche My. van Landbouw hield gister avond in de Jacobazaal in Hotel de Burcht haar eerste vergadering in 1934. De voorzitter, de heer C. Bakker, opené met een welkom aan de niet zeer talrijk opgekomen leden, waarna de secretaris d« notulen der vorige vergadering voorlees^ welke zonder meer worden goedgekeurd. Dan volgen de ingekomen stukken, waai* van de belangrijkste zijn die van het Hoofd bestuur. Besloten wordit 0.10 per lid per jaar af te dragen aan het Hoofdbestuur ten bate van een stenographisoh verslag der Alge meene Vergaderingen. Secretaris bepleit namens het Hoofdbestuur om meer propa ganda te maken door de leden ter verkrij ging van nieuwe leden. De penningmeester, de heer F. N. M. Die ben, brengt vervolgens verslag uit over den geldelijken toestand der afdeeling. Het jaar 1933 geeft een batig slot van 16.72, terwijl nog een reserve van ruim 700 bestaat. De heeren Uitdenboogaard en Bink, die de bescheiden van den penningmeester heb ben gecontroleerd, hebben deze in goede orde bevonden, waarop de voorzitter den penningmeester dank brengt voor zijn zorgvuldig gehouden beheer. De heer C. Bakker brengt alsnog verslag uit als afgevaardigde naar de gehouden Alg. Vergadering te Alkmaar, terwijl ver volgens de beschrijvingsbrief wordt afge handeld voor de te houden ALgem. Verga dering te Amsterdam op 23 Mei as. De heeren J. de Groot Jaczn. en J. van der Stoel worden gekozen resp. voor afgevaar digde en plaatsvervangend afgevaardigde, terwijl op voorstel van den secretaris de gelegenheid wordt geoipend voor een be zoek van de Algem. Vergadering op kosten der afdeeling, indien minstens 10 leden zich daarvoor tijdig aanmelden. Bij de rondvraag komen hoofdzakelijk crisismaatrgelen ter sprake; men is alge meen van meening, dat de uitkomst van verschillende crisismaatregelen niet be antwoord hebben aan de bedoeling, echter wil men de Regeering hier niet direct een verwijt van maken, daar de omstandighe den in alle omringende landen van dien aard zijn dat ze onze export ten zeerste bemoeilijken. Op voorstel van den heer J. van der Stoel zal getracht worden mede in overleg met andere Landbouw-Vereenigin- gen, sprekers te verkrijgen, die de crisis maatregelen in hun finesses beheerschen, en de veehouders op de hoogte kunnen brengen met de diverse maatregelen; voor al zou dit noodig zijn met de aanstaande veeteelt-beperking. Doordat vele landbouwers aan den rand van ondergang geacht moeten worden, wordt vooral bepleit te willen bevorderen, dat executies van landbouwbedrijven zul len worden voorkomen en dat de rente standaard op lager peil zal worden ge bracht. Na diverse besprekingen sluit de voor zitter tegen 11 uur deze geanimeerde ver gadering.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 2