DINSDAG 15 MEI 1934 JE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. 9 BUITENLAND VOLKENBOND. DE RAAD BIJEEN. De Volkenbondsraad is gisteren te Ge- nève bijeengekomen. De eerste dag der zitting is weder over eenkomstig de traditie voorbijgegaan, zon der belangrijke politieke gebeurtenissen of besprekingen. Het verwachte contact tusschen Barthou, Eden en Aloisi over het óntwapenings- vraagstuk is nog niet begonnen, terwijl ook in de raadszaal zelf niets van groote be- teekenis geschiedde. DUITSCHLAND. DE STRIJD IN DE EVANGELISCHE KERK. „Duitsche Christenen" in actie. De Saksische minister van binnenland- sche zaken heeft alle verdere vergaderin gen van de Evangelische volkskerk in Saksen verboden. Deze beweging heeft dezelfde strekking als de Vrije Synodes in West-Duitschland en Berlijn en Brandenburg. Sedert het be gin van dit jaar werden in bijna alle ste den van Saksen vergaderingen gehouden, die, zonder openbare aankondiging, zonder propaganda en zonder steun van de pers, zeer druk bezocht werden. In een dergelijke vergadering in een voorstad van Dresden waar de leider van den Saksischen Predikanten Noodbond Hahn over kerkelijke kwesties sprak, ver schafte zich een stormtroep van Duitsche Christenen met geweld toegang en inter rumpeerde den spreker voortdurend door geschreeuw, tot ten slotte een in civiel verschenen S.A.-leider den predikant het verder spreken verbood. De politie ontbond de vergadering. Op dezelfde wijze zijn in andere steden dergelijke vergaderingen geëindigd en te Chemnitz werd zelfs een bijtend vocht naar de bezoekers geworpen. Het saksische ministerie heeft thans „uit overwegingen van openbare rust en orde" alle verdere vergaderingen verboden, waardoor de actie der Evangelische Volks kerk voorloopig wordt lam gelegd, aange zien zij over geen andere middelen meer beschikt. FRANKRIJK. SCHEURING BIJ DE RADICALEN. Vlce-voorzitter Cudenet richt een nieuwe partij op. Het congres der radicaal-socialistische partij te Clermont-Ferrand is Zondagmid dag door minister Herriot gesloten. In de slotzitting hebben de vice-yoorzit- ter der partij, Cudenet, en de leden Brun, Senac en Faron medegedeeld, dat zij de partij verlaten. Ter motiveering zegt Cudenet, dat het congres van Clermont-Ferrand de samen werking met de regeering der nationale eenheid zonder eenig voorbehoud en zon der garanties te vragen heeft goedgekeurd. Er is geenerlei waarborg gegeven, dat de andere partijen zich ook aan den Godsvre de zullen houden. Gedurende het geheele congres heeft men geen van die kwesties besproken. Ui al die feiten blijkt, aldus vervolgt Cudenet, dat de radicaal-socialistische par tij de overwinning der opstandige elemen ten steunt, zoodat de partij de minderheid in het land het recht geeft over de meer derheid te beschikken. Het congres heeft ten slotte de uitslui ting uit de partij goedgekeurd van de afge vaardigden Garat, Bonnaure, Bonardi, Proust, André Hesse, René Renoult en Da- limier. Daarentegen werden Hulin en Mal- vy niet uitgesloten. Cudenet heeft thans, naar reeds alge meen verwacht werd, met zijn aanhangers een nieuwe radicaal-socialistische partij gesticht, welke zich zal baseeren op het oude in 1901 vastgestelde partijprogram. Zij zal den naam dragen van „radicaal-so cialistische partij richting Camille Pelle- tan". JEANNE D'ARC-FEEST TE PARIJS. Het Jeanne d'Arc-feest is Zondag te Pa rijs door de patriottische vereenigingen met veel geestdrift gevierd. Alle nationale groepen hielden optochten, waarbij de aan dacht trok, dat vooral voor „het nationale front" werd betoogd. Ook de oudstrijders hadden een betoo ging georganiseerd, om van de regeering te eischen, dat sneller recht in de financieele schandalen zal worden gedaan. Een stoet van 5000 oud-strijders met hun vaandels, voorafgegaan door zwaar ver minkten in hun wagentjes trok naar de Quai d'Orsay, waar een deputatie door Sar- raut werd ontvangen, daar minister-presi dent Doumergue zelf verhinderd was. Pogingen van de communisten om roet in het eten te strooien, werden door het beleidvol optreden van de oud-strijders verhinderd, hoewel het op sommige plaat sen tot botsingen met de communisten kwam, waarbij enkele personen gewond werden. Een groote menigte was op de been en juichte de verschillende nationale optoch ten met geestdrift toe. Ook een delegatie uit het Saargebied was aanwezig, die stormachtig werd toege juicht. Na de betooging der oud-strijders zijn op de Champs Elysées vrij ernstige onlusten ontstaan. Ter hoogte van het standbeeld van Clémenceau moest de politie ingrijpen. Verscheidene vechtersbazen werden ge wond, van wie een ernstig. Eenige perso nen werden gearresteerd. ITALIË. ECONOMISCH ACCOORD GETEEKEND. Tusschen Italië, Oostenrijk en Hongarije. Mussolini heeft gisteren, evenals de Oos- tenrijksche gezant te Rome Rintelen, de lei der der Oostenrijksche delegatie Schuller, de Hongaarsche gezant te Rome Baron Vil- lany en de leider der Hongaarsche delega tie Winckler de verschillende overeen komsten getéekend, welke de economische protocols van Rome in practijk zullen bren gen. Het tusschen Oostenrijk en Italië geslo ten accoord heeft den volgenden inhoud: a. De invoering van een voor Oostenrijk preferentieel tarief Voor een groot aantal nijverheidsproducten. Dit wordt zoodanig geregeld, dat de Italiaansche markt geen Storing zal ondervinden en de belangen van derden op deze markt niet worden be nadeeld. b. De invoering, met handhaving van de meest-begunstigingsclausule, van een ta riefverlaging ten gunste van Italië, voor een groot aantal producten van landbouw en industrie, welke voor het meerendeel eën speciaal Italiaansch karakter dragen. Het Italiaansch-Hongaarsche accoord heeft den volgenden inhoud: a. Italië verplicht zich de noodige maat regelen te nemen, welke het mogelijk zul len maken, dat door tusschenkomst van een door het hoofd der Hongaarsche regee ring aan te wijzen organisatie 100.000.000 K.G. Hongaarsch graan wordt gekocht, te gen een prijs, welke Hongarije een billijke valorisatie van zijn product mogelijk maakt. b. Hongarije verplicht zich, aan de Safrti, als hiervoor bestemde organisatie, het recht toe te kennen, tot het inkoopen van nog maals honderd millioen K.G. graan, waar bij de Hongaarsche regeering den waarborg ontvangt, dat, wanneer de genoemde orga nisatie geen gebruik maakt van haar koop kracht, zij moet bijdragen in de valorisa tie van het niet-aangekochte graan. c. Hongarije verplicht zich in bijzondere mate rekening te zullen hoüden met ïta- lië's verlangen tot verkrijging van facilitei ten op tariefgebied, met inachtneming van de meest-begunstigingsclausule, alsmede met Italië's wensch tot geleidelijke ophef fing der maatregelen, welke den invoer belemmeren. Tusschen Italië en Oostenrijk, Italië en Hongarije en Oostenrijk en Hongarije zijn overeenkomsten getroffen, met het doel de bilaterale verdragen, welke betrekking hebben op den invoer en welke algemeen bekend staan als Semmering-verdragen, overeenkomstig het bovenstaande te ver beteren. Tusschen Italië en Oostenrijk is een overeenkomst onderteekend met het doel het Italia ansch-Oostenrijksche transito- verkeer over de haven van Triëst te ont wikkelen. Voorts is een Italiaansch-Hon- gaarsch accoord geparafeerd met het doel het Hongaarsche transitoverkeer via Fiume tot ontwikkeling te brengen. Tegelijkertijd hebben de gevolmachtig den van Oostenrijk en Hongarije, onder toepassing der protocollen van Rome, een overeenkomst tusschen hun beide landen onderteekend, krachtens welke Hongarije de valorisatie van nogmaals 220 millioen K.G. Hongaarsch graan gewaarborgd krijgt, terwijl Oostenrijk een toezegging ontvangt in zake uitbreiding van de Hongaarsche markt-voor den uitvoer zijner industrie producten. ARABIE. STRIJD IN ARABIE GESTAAKT. Imam van Jemen aanvaardt door Bin Saoed gestelde voorwaarden. De regeering van Saoedië deelt officieel mede, dat met den Imam van Jemen een wapenstilstand is gesloten en dat de Imam zich bereid heeft verklaard, de voorwaar den van Bin Saoed onverwijld uit te voe ren. De onderhandelingen over de vredes voorwaarden en de door Bin Saoed ge vraagde waarborgen zullen spoedig begin nen. CHINA. JAPAN MARCHEERT WEER. Wegens moord op 2 officieren. Naar uit Moelin, een plaatsje aan het Oostelijk gedeelte van den Chineeschen Oosterspoorweg, wordt gemeld, hebben on bekend gebleven personen aldaar twee Japansche officieren neergeschoten. In verband hiermede is Moelin door Ja pansche troepen bezet. Kost die blindedarm operatie van m'n vrouw honderd pop? Niet te gelooven. Bij mij hebt u 't zelfde gerekend en dat is toch geen vergelijk. (Life). BUITENL. BERICHTEN. DE RAMP TE BREMERHAFEN. Alle hoop opgegeven. De Noord-Duitsöhe Lloyd meldt nog de volgende bijzonderheden over het trajgisch ongeluk met de sleepboot „Merkur": De pogingen, om de ingesloten leden van de bemanning der tnet de kiel naar boven drijvende sleepboot te redden, zijn vruchte loos gebleven. Er werden pogingen gedaan, om door middel van steekvlammen tot het inwen dige van hert schip door te dringen. De werkzaamheden werdén evenwel vooral door de sterke strooming bemoeilijkt. De na het zinken van de „Merkur" nog eenigen tijd gehoorde klopteekens waren reeds urenlang Verstomd, toen men ten slotte de reddingspoginge.n moest opgeven. Met een bezwaard gemoed besloten de des kundigen, die op de plaats van de ramp aanwezig waren, het reddingswerk te sta ken, daar zij inzagen, dat verdere pogingen in de gegeven omstandigheden vruchteloos waren. De berging van het wrak geschiedt door de lichters „Kraft" en „Wille" in opdracht van het rij ksstroombestuur. AUTOCAR IN BELGIë IN RAVIJN GESTORT. Een autocar van een Brusiselsche onder neming is Zondag in de provincie Namen nabij de gemeente Spontin in een ravijn van ruim tien meter diepte gestort, ver moedelijk nadat de remmen van den wa gen waren gebroken. Twintig personen liepen verwondingen op. Twee dames, wier toestand zeer ernstig werd geacht, werden naar het ziekenhuis te Dinant overgebracht. De autocar had een rit gemaakt naar Mar- öhe-les-Dames, de plaats waar koning Al bert om het leven is gekomen. (Tel.). ZESTIEN HUIZEN EN 22 SCHUREN VERBRAND. In de buurt van Bad Kissingen. Uit Bad Kissingen wordt gemeld: In de gemeente Poppenroth heeft Zondagmiddag een groote brand gewoed die in een schuur uitbrak en, aangewakkerd door den feilen wind, zich met groote snelheid uitbreidde en een heele rij huizen aantastte. Het blus- sdhingswertk was door gebrek aan water zoo goed als onmogelijk en pas toen de brandweren uit .Bad Kissingen, Hammel- burg Schweinfürt en twee andere plaatsen met motorspuiten arriveerden, slaagde men erin, den brand tot staan te brengen. Zestien woonhuizen en 22 schuren wer den een prooi der vlammen. Door den brand zijji meer dan 100 be woners dakloos geworden. Velen hunner werden door neerstortend gesteente en houtwerk gewond, zoodat de geneeskun dige dienst in dertig gevallen hulp moest verleen en. HEVIGE STORMEN BOVEN PALESTINA. Ten gevolge van hevige stormen en over stroomingen zijn in de oude stad Tiberias nabij het meer van Galilea, verscheiden personen om het léven gekomen, terwijl groote verwoestingen werden aangericht. Reeds zijn twintig dooden geborgen, doch men zoekt nog steeds naar andere slacht offers. 2000 BOEREN DAKLOOS. Ruim 2000 boeren op de hellingen van de Sefra da Estrella (Portugal) zijn dakloos geworden, als gevolg van een hevigen storm, gepaard gaande met regen en hagel. Vele menschen werden door de groote hagelsteenen gewond en duizenden schapen zijn gedood. De verbindingen zijn verbroken en de Portugeesche regeering treft alle mogelijke maatregelen, om hulp te verleenen. ONVEILIG AMERIKA. De ontvoering van Gettle. Een poging van den vertegenwoordiger der familie Gettle, om zich in verbinding te stelderi met de ontvoerders van den Ame- rikaanschen olie-magnaat William Gettle, is onder opzienbarende omstandigheden mislukt. Toen bedoelde vertegenwoordiger, na ver scheidene, blijkbaar uit het kamp der ont voerders afkomstige brieven te hebben ont vangen, welke de noodige aanwijzingen bevatten betreffende de betaling van den losprijs, op de aangegeven plek was aange komen, bemerkte hij, dat een aantal auto's daar manoeuvreerde en hem poogde te om singelen. In de overtuiging, dat de inzittenden dier auto's niet de ontvoerders, doch andere ban dieten waren, die hem den losprijs wilden afhandig maken, schoot de afgezant der Gettle's op de auto's. Het vuur werd onmiddelijk beantwoord, maar de onderhandelaar wist toch, of schoon de bandieten hem van alle kanten achtervolgden, te ontkomen. De politie heeft onmiddellijk het geheele gebied afgezet en twee verdachte indivi duen aangehouden. Volgens een V.D.-berioht uit Los Ange les heeft de politie aldaar den ontvoerders Zondag een ultimatum gesteld, dat men Zondagnacht te 7 uur een drijfjacht zou openen, indien Gettle gevangen zou wor den gehouden. De familie van het slachtoffer heeft ech ter de politie dringend verzocht, het ulti matum 24 uur uit te stellen, om in de ge legenheid te wordep gesteld nog een dag langer rustig met de bandieten te onderhan delen over het losgeld. Momenteel eischen de ontvoerders, zooals men weet, een los geld van 75.000 dollar. Uit Washington wordt gemeld, dat het Amerikaansche ministerie van justitie de instelling overweegt van een speciaal fonds van 21/» a 3 millioen dollar voor de verster king der federale politie met 270 man, 20 pantserauto's, 200 snelle politie-auto's, machinegeweren, geweren en kogelvrije pantservesten. Hoe noodig een dergelijk plan is, blijkt o.a. uit een uit Tucson, in den staat Arizo na ontvangen bericht, waaruit blijkt, dat daar onlangs een misdadigersbende het plan had opgevat, om een lid van het Ame rikaansche kabinet, n.l. den departements directeur voor de begrooting Lewis Douglas, en een vrouwelijk lid van het huis van af gevaardigden, miss Isabella Greenway, te ontvoeren. Een in de gevangenis van New Mexico gedetineerd veroordeelde heeft thans mede gedeeld, dat de misdadigers hun oorspron kelijk plan als onuitvoerbaar hadden opge geven en inplaats daarvan het kleindoch tertje van een rijken veehouder, Jane Ro bles ontvoerden. ZEEWATER ALS BRANDSTOF. Door een Duitsch ingenieur is, volgens de „Sunday Dispatch" een scheepsmachine uitgevonden, welke door middel van zee water kan werken. Er is êen Britsche maat schappij opgericht, om deze uitvinding ver der te exploiteeren. Het zeewater wordt ge distilleerd en door electrolyse verdeeld in zuurstof en waterstof. Deze gassen komen in de machine, worden samengeperst en dan door een bougie tot ontploffing gebracht. BINNENLAND OVER ZEGELTJES PLAKKEN. „De rentekaart werd mij nimmer aangeboden", aldus vele werk gevers. De Raad van Arbeid te L e i d e n schrijft ons: Hoewel de Invaliditeitswet reeds ruim 14 jaar geleden in werking trad, heerscht nog bij velen de meening, dat de aan den werkgever opgelegde verplichting tot pre miebetaling wordt opgeheven door de om standigheid dat de verzekerde arbeider nalaat zijn rentekaart tot het plakken van zegels aan zijn werkgever aan te bieden. Het lijkt dienstig nogmaals de aandacht te vestigen op de onjuistheid van deze meening en te vermelden dat de H o o g e Raad der Nederlanden in een arrest van 24 Juni 1929 die onjuistheid duidelijk doet uitkomen. Wordt men door die nalatigheid van den arbeider dus niet ontheven van de verplich ting tot premiebetaling, men komt boven dien na het vervallen eener rentekaart voor het onaangename feit te staan, het volle bedrag der premie over een jaar in eens te moeten betalen, nadat de Raad van Arbeid zulks navordert. Vaak wordt dan, zooals gezegd, tegenge worpen dat de arbeider zijn kaart niet aanbood en dat daarom geen zegels ge plakt konden worden. De Raad van Ar beid kan, noch mag daarop ingaan. Ook om den werkgever tegen de uit deze nalatigheid voor hem voortvloeiende on aangenaamheden te beschermen, geeft de wet in art. 268 een middel aan de hand den arbeider tot aanbieding zijner rente kaart te dwingen. Daar wordt n.l. bepaald, dat „de arbeider, voor wien de premie in zegels door den werkgever moet worden betaald, niet kan vorderen betaling van zijn loon in geld, indien hij aan den werk gever niet overlegt een rentekaart met voldoende open zegelvakken voor de ze gels, die ter voldoening der premiën daar op geplakt moeten worden". De werkgever is dus in zoo'n geval be voegd het loon in te houden. Vele werkgevers, vooral groote, maken van deze bepaling een goed gebruik met het gevolg, dat de rentekaarten prompt voor den dag komen. Ten slotte komt het gewenscht voor er nog eens op te wijzen, dat de werkgever moet plakken en dus niet zooals nog vaak gebeurt, volstaan kan met het geld voor dezegels aan den arbeiders ter hand te stellen. Daardoor loopt hij groot gevaar nogmaals te moeten betalen, daar de ar beider gewoonlijk nalatig blijft om de ze gels aan te brengen. R. K. TRANSPORTARBEIDERS. Maandag werd in he>t Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen tè Utrecht de tiende bondsraadvergadering gehouden van den Ned. R. K. Bond van Transportar beiders „St. Bonifacius". De voorzitter, de heer H. Jansen (A'dam) heette de aanwezigen welkom, in het bij zonder den weleerw. heer Rector J. F. A. Bots, geestelijk adviseur van St. Bonifacius. Vervolgens hield de voorzitter een rede waaraan wij het volgende ontleenen: Tot myn spijt kan ik op dit oogenblik u ook geen ander beeld geven omtrent den toestand in het bedrijfsleven dan door mij op de vorige vergadering met een enkel woord is gedaan. Deze toestand, die nu al eenige jaren achtereen bestaat en die voor honderden en duizenden gezinnen het scherpe zwaard van werkloosheid en armoede heeft gebracht, heeft ook voor ons Hoofdbestuur en in het bijzonder voor den Bondspenningmeester en den Administra teur der werkloozenkas, heel veel zorgen gebracht. Immers, in het jaar 1932 werd een be drag van 356.482.52 uitgekeerd, terwijl in 1933 aan onze leden uit de werkloozenkas 361.733.81 uitgekeerd werd. Onze invloed als R. K. Transportarbei dersbond is van dien aard, dat zelfs op in ternationaal terrein ons werk als princi pieels organisatie groote belangstelling heeft. De notulen van de vorige bondsvergade ring werden na enkele opmerkingen goed gekeurd. Aan het tweejaarlijksch verslag van den secretaris J. Zwage ontleenen wij, dat het ledental gedurende het jaar 1933 is gestegen van 9795 tot 10.061. Het boekjaar 1933 sloot met 'n b«tig saldo van 23.990.81. De jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester werd goedgekeurd, nadat enkele opmerkingen waren gemaakt. Het vijfde punt van de agenda was ba- spreking van het beleid van het hoofdbe stuur. Door de afdeelingen Utrecht, Haar lem en Breda werd er op aangedrongen dat het hoofdbestuur stelling zal nemen tegen de regeeringsmaatregelenwaardoor de toe stand der werkloozen wordt verslechterd. De voorzitter antwoordde dat deze aange legenheid de volle aandacht van het hoofd bestuur heeft, maar het ligt niet op den weg van een vakbond een actie te gaan voeren. Dat laatste moet worden overge laten aan het bestuur van het R. K. Werk liedenverbond, welke bestuur, in het bij zonder op dit punt zeer actief is. De aftredende bestuursleden Th. Kalk- hoven, E. J. Manns, J. Zwaga en H. B. van Zwet werden bij acclamatie herkozen. Na de lunch werd het woord gevoerd door den heer Joe. Veltman (Utrecht), bestuurs lid van het R. K. Werkliedenverbond. De voorstellen van hoofdbestuur en af deelingen werden vervolgens behandeld. Verschillende afdeelingen hadden voor gesteld om wijzigingen aan te brengen in het reglement voor werkloozenkas. Het hoofdbestuur stond afwijzend tegen alle voorstellen, waardoor de werkloozenkas zwaarder zou worden belast. De vergade ring kon zich na gedachtenwisseling met het standpunt van het hoofdbestuur ver eenigen. Door enkele afdeelingen werd ver laging der contributie voorgesteld, welke voorstellen op advies van het hoofdbestuur werden verworpen. De afdeeüngen Leid- schendam en Vlaardingen hadden verlaging van de salarissen der bondsbestuurders voorgesteld. Deze voorstellen wei-den inge trokken, nadat gebleken was dat deze voor stellen nagenoeg niet werden ondersteund. Een voorstel van de afdeeling Utrecht, om leden, die den leeftijd van 65 jaar heb ben bereikt en minstens tien jaar lid zijn van de organisatie, van contributie vrij te stellen met behoud van de rechten op uiit- keering bij overlijden, werd verworpen. De afdeeling Delft stelde voor, om op het kantoor en de districtskantoren tot ontslag van het vrouwelijk personeel over te gaan en daarvoor mannelijk personeel in dienst te nemen. Het hoofdbestuur deed de toezeg ging, dat bij eventueel vertrek van vrouwe lijk personeel daarvoor mannelijk personeel in de plaats zal komen. De begrooting voor 1934 werd na monde linge toelichting goedgekeurd. Daarna werd het woord gevoerd door den heer Strijbos, voorzitter van den NederL Bond van Christelijke Fabrieks- en Trans portarbeidersbonden en door den weleerw. heer Rector J. F. A. Bots, geestelijk advi seur van St. Bonifacius. Na rondvraag volgde sluiting dezer drukbezochte bandraadsvergadering. DE KATHOLIEKE BEDIENDEN. Het Dagelijksch Bestuur van den Nederl. R. K. Bond v n Handels-, Kantoor- en Winkelbediend- i „St. Franciscua van As- sisië" heeft met aandacht en zorg in zijn laatste vergadering de positie van een groot deel zijner leden onder oogen gezien. Het verweer der centrale katholieke ar beidersbeweging, waarvan de bedienden- bond met het daarbij aangesloten winkel kantoor-, en vertegenwoordigend personeel deel uitmaakt, en welk verweer meer in het bijzonder is gericht tegen een voortgaande verlaging van loon- en steunnormen door de huidige regeering, heeft de volle instem ming van het bestuur van bovengenoemden bond. Nog steeds zijn voorts de kantoorbedien den wachtende op de uitvoering van het voornemen van den Minister van Sociale Zaken, waarbij Z. Exc. in uitzicht stelde een aanvang te zullen maken met invoering van het Werktijdenbesluit voor de kanto ren, zij het dan voorloopig voor slechts en kele categorieën. Ook de uitvoering van het Werktijden besluit voor winkels, bijv. de wyze, waarop het in dit besluit genoemde overleg met de organisaties wordt geïnterpreteerd, kan niet ten volle de goedkeuring van het bonds bestuur wegdragen. Met instemming werd kennis genomen van de houding van den Minister-president Dr. Colijn, ten aanzien van de wijziging der Winkelsluitingswet, meer in het bijzonder de Zondagssluiting betrefende, al had men gaarne gezien, dat de kabinetsleider bij de behandeling der motie-Kupers in de Twee de Kamer der Staten-Generaal eveneens de ethische normen wat zwaarder had laten wegep dan zijn economische bezwaren. WIJZIGING BEROEPSWET. Op de vragen van het Kamerlid Drop be treffende de door den Centralen Raad van Beroep te Utrecht, in afwijking van het ge bruik, gevorderde overlegging van een af schrift der uitspraak van een raad van be roep bij het instellen van beroep tegen die uitspraak, heeft Minister van Schaik, mede namens Minister Slotemaker de Bruine, o.m. het volgende geantwoord: Gezien het feit, dat art. 80 van de Be- roepswet spreekt van overlegging van een afschrift van de beslissing, waartegen het beroep is gericht, zouden de Ministers het door den Centralen Raad van Beroep inge nomen standpunt niet als onjuist durven qualificeeren. Ook echter, indien dit anders ware, zouden zij zich intusschen voor wat de geldende wet betreft bij de beslissing van het hoogste rechtscollege dienen neer te leggen. De Ministers deelen verder mede, dat het in het voornemen ligt, eerlang de aanhan- gigmaking van een ontwerp van wet tot wijziging der Beroepswet te bevorderen, ingevolge welk ontwerp o.m. het zakelijk uittreksel zou worden afgeschaft en aan partyen steeds kosteloos een afschrift van de uitspraak zou worden toegezonden.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9