HIP DIFDPflT MAARSMANSSTEEG 14 iWiaa HfclföMlU B - HORLOGEMAKER - Speciaal Aanbieding Uurwerken en Klokken VRIJDAG II MEI 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD. PAG. 2 HOUTEN SCHOORSTEENKLOK vanaf 14.75, met GONG f 9.75. BRONZEN SCHOORSTEENGARNITUUR vanaf f7.- BAROMETER. naar waarnemingen verricht in den morgen van 11 Mei 1934, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut té De Bildt. Hoogste barometerst.: 744.1 te Groningen. Laagste barometerst.: 750.6 te Janmayen. Verwachting tot den avond van 12 Mei: Zwakke tot matige Oostelijke tot Noord. Oostelijke wind, hel der tot half bewolkt, droog weer, weinig verandering in tem peratuur. Sinds gisteren vertoont het hooge druk- gebied zijn normale karakter, nadat de vochtige luchtmassa's door Oostelijke win den uit onre omgeving zijn verdreven. Het centrum van de hooge drukking verplaatste zich naar de Noordzee en nadat de depressie van IJsland naar Noord-Scandinavië is ge trokken breidt de hooge drukking zich daar sterk uit. Nieuwe depressies van beteekenis hebben zich nog niet aangekondigd, alleen in Schotland en in de Golf van Biscaje daalt de barometer. Engeland, ons land, Duitschland, Frankrijk en Zuid-Scandina- vië hebben fraai weer onder invloed van de hooge drukking, in Noord-Scandinavië waait het krachtig uit West tot Noord- West en valt in het Noorden sneeuw De hooge temperatuur is geheel uit Zweden verdreven, maar handhaaft zich nog in Duitschland tot groote hoogte, waarbij in Hamburg tot op 20 km. hoogte Oostenwin den waaien. In Schotland valt lichte regen. Voorloopig blijven de vooruitzichten voor het weer gunstig. L CHTTEMPER ATUTJR Temperatuur des middags te half drie 22.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Vrijdagnamiddag 8.10 uur tot Zaterdagmorgen 3.41 uur. HOOG WATER TE Katwijk: pp Zaterdag 12 Mei voorm. 1.26 uur en nam. 1.43 uur. iiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin j BREESTRAAT 85 WOUBRUGGE. Een strijd, niet lang geleden. Onze trouwe medewerker, de heer O. C. van Hem essen, schrijft ons het volgende: Vergun mij weder iets te melden uit het verleden. Dezer dagen kwam mij een vers in handen van een Roomsch Katholieke Vrouwe, dat mij terug bracht in het laatst der vorige eeuw, en den strijd die wij toen als R.K. en A.R. hadden te strijden. Doch luisteren wij naar onderstaande „ontboe zeming". „Een Vredepalm" door een Roomsche hand nedergelegd op de lijkbaar van den moedigen Ghristen-belijder Mr. L. W. C. Keuchenius, Oud-Minister, Lid van de Sta- ten-Generaal, Ridder in onderscheidene orden". „Ook ik, ik leg een twijg op uwe lijkbaar neder, Al liep ons pad niet heen naar 't ééne bedehuis, Wij zagen beiden op, en minden beiden teeder Den Heer, die voor ons leed en stierf aan 't slavenkruis". „Vaak heeft mij 't hart getrild bij Uw zoo fier belijden, Te midden van een schaar, zoo dor, als die eens stond. Aan 's Kruises voet, toen 't Lam den doodstrijd had te strijden, En in Diens stervensnood haar spot Hem tegenzond. Een twijg die vrede ruischt wil 'k in den dood U brengen, Een palm, die spreekt van strijd meer nog van zegepraal; Kampioen des Heeren, moogt ge U in Zijn Hofstoet mengen, En med' aanzitten aan Zijn eeuwig Bruiloftsmaal! Als onderteekening volgde: St. Elisabeth- Gesticht, Amsterdam, 10 December 1893. (get.) Mevrouw BongartzSweets". HOOGMADE Afscheids-avond, Zooals bekend, is de openbare school alhier met ingang van 1 April '34 opgeheven. Op initiatief van de ouders werd j.l. Woensdagavond in de Ned. Herv. Kerk alhier afscheid genomen van meester Frankhuyzen. Nadat de heer Frankhuyzen met zijn gezin per auto van zijn woning te Leiderdorp waren afge haald, werd hun door de aanwezigen toe gezongen Psalm 25:2. Een kort openingswoord werd uitge sproken door ds. Waardenburg, die den heer Frankhuyzen en gezin van harte wel kom heette, waarna de samenkomst werd vevolgd met het gezang: „Heer blijf met mij", gezongen door de oud-leerlingen. Hierna werd door een van de schoolkin deren met een gedichtje een bouquet aan geboden. Als eerste spreker voerde het woord de beer de Vreede. Deze spreker uitte er zijn blijdschap over uit, dat hij het woord mocht voeren namens de ouders. Hij liet in een klein humoristisch bestek uitkomen, al het werk dat meester Frankhuyzen 20 jaar lang heeft gedaan en ook aan me vrouw Frankhuyzen, die de meisjes de eer ste begrippen van handwerken leerde, is een woord van dank hier op zijn plaats. Daarna trad als spreker op ds. Waar denburg, die nog eens naging wat voor moeite er gedaan is om de openbare school voor Hoogmade te behouden, maar helaas het heeft niet mogen baten. Spr. vond, dat er nu iets droevigs in zat, als men de oude echool voorbijging. Men mist de gezellige drukte van de kinderen. Ook liet spr. uit komen, dat het wel een unicum is, dat bij een afscheid nemen van een onderwijzer der openbare school geen vertegenwoordi ger aanwezig is der gemeente. Na Gezang 273 en een hartelijke toe spraak van mevrouw Waardenburg namens de oud meisjes-leerlingen, vergezeld van het overhandigen van een bloemstuk, werd het woord gevoerd, namens de oud leerlingen, door den heer Kwakernaak, thans onderwijzer te 's Gravenhage. De heer Kwakernaak wees erop, dat de heer Frankhuyzen in 't klein veel heert gedaan aan het groote, mooie werk: de op voeding der jeugd met veel liefde en toe wijding. Men wilde het echter niet alleen bij woorden laten, doch de sympathie ook uit drukken door een daad. Daarom bood spr. namens de ouders, oud-leerlingen en Ker- keraad een mooie salontafel aan. Na een dankwoord van meester Frank huyzen werd deze gezellige samenkomst gesloten met het gezamenlijk zingen van Gezang 96. Het zij nog vermeld, dat de avond opge luisterd werd door de Gem. Zangvereeni- ging der Ned. Herv. Kerk te Hoogmade, die onder bekwame leiding van den direc teur, den heer Kwakernaak, mooie num mers ten gehoore bracht. STOMPWIJK—VEUR. De lichtbedrijven. Wij ontvingen het verslag van den toestand en exploitatie van de Gemeenschappelijke Lichtbedrij ven over 1933, waaraan wij de volgende gegevens, wat de Afdeeling Gas betreft, ontleenen: Het beheer wordt gevoerd door een commissie, bestaande uit Burgemeester en Wethouders, een lid van den Raad van Stompwijk en een lid van den Raad van Veur. Het. personeel bestaat uit 14 personen, die ook dienst doen voor het electriciteits- bedrijf, terwijl nog 43 losse werklieden 420 dagen in dienst waren, ook voor het electr. bedrijf. De afgifte verminderde met ö'/i pet.; licht- en kookgas daalde met 17300 M3, industrie- en verwarmingsgas met 7000 M3. De toestand van den gashouder is slecht te noemen. Gelegd werd 324 Meter buis voor nieuwe aansluitingen. Geproduceerd werd 455120 M3., waar voor noodig was 1.260.000 K.G. Engelsche kolen; de opbrengst per 100 K.G. kolen was 36.1 M3. (vorig jaar 34.7 M3.) Groot ste kwantum 24 October 1655 M3., Klein ste 26 November 290 M3. Verder werd nog geproduceerd 819120 K.G. cokes en 71160 K.G. teer. 100 K.G. kolen leverden 65 K.G. cokes (vorig jaar 66.4 K.G. en 5.65 K.G. teer (vorig jaar 4.4 K.G.). Afgeleverd werd aan licht- en kookgas 131826 M3.; aan industrie- en verwar- .mingsgas 35161 M3, voor straatverlichting 23775 M3. Verlies 54176 M3. is 11.9 pet. (vorig jaar 12.2 pet.). De calorische waarde was gemiddeld 4510. In Stompwijk waren 40 lantaarns met totaal 119917 branduren a 2.3 cent voor verbruik en. onderhoud; in Veur 16 lantaarns met 50967 branduren. Het aantal verbruikers liep terug van 1191 op 1179 met een gemiddeld verbruik van 305 M3. De prijs bedroeg over gewone meters 13 cent, over muntmeters 14 cent, industrie en verwarming 6 cent. Het totale buitennet is 17837 Meter. De winst bedroeg 421.26, gevoegd bij de reserve bedraagt deze 1108.72. De balans geeft de volgende cijfers: Activa: terreinen, gebouwen, materiaal, etc. 258379.15, kas en giro f 9776.28. Re kening-Courant Stompwijk 15500. Veur 3400.verbruikers etc. 22982.60. Kolen 2107.24, teer 909.cokes enz. 529.ijzeraarde f 537.67, diversen 5472.55. Totaal 319593.49. Passiva: kapitaal Stompwijk 135427.84, Veur 75322.84. Aflossing Stompwijk 9046.50, Veur 6087.50. Electriciteitsbe- drijf 69155.51. Waarborgsommen 5028.65 Rente 12512.91. Diversen, inclusief winst 7011.74. Totaal 319593.49. Opgemerkt zij, dat het geraamde ver lies van 611.87 is omgezet in een winst van 421.26. UIT DE RIJNSTREEK BOSKOOP. OPENSTELLING VAN HET PARK. Woest terrein in lustoord herschapen. Het nieuw aangelegde, reeds geruimen tijd geleden officieel geopende, Park aan de Zijde naast het in aanbouw zijnde sta tionsgebouw en gebouw voor algemeene doeleinden, is Donderdag j.l. voor't publiek opengesteld. Wij konden niet nalaten, een kijkje te gaan nemen en kregen bij onze intrede direct reeds den indruk, dat kos ten, noch moeiten zijn gespaard om dit vroeger zoo woest terrein in een lustoord te herschapen. Een groote verscheidenheid van bloeiende Rhododendrons en Aza lea's spreiden him kleurenpracht ten toon. Groote en kleine Coniferen in meerdere soorten vormen een achtergrond, waarte gen de rechte met grind bedekte paden helder afsteken. Meer in 't midden van het park is een rosarium aangelegd. Door het geheele park verspreid zijn een aantal met klimrozen begroeide prieeltjes opgesteld, waarin wit geschilderde banken zijn ge plaatst. Het is werkelijk, de moeite waard, een wandeling door dit parkje te maken. Voor belangstellenden kunnen wij mededeelen, dat het park geopend is: op werkdagen van 912 uur en van 2 uur tot y2 uur vóór zondsondergang. Op Zondagen van 12 tot Va uur vóór zonsondergang. Het park is niet toegankelijk voor kinderen beneden den leeftijd van 16 jaar, zonder geleide, voor rijwielen en honden. BOSKOOP IN LENTETOOI. De bloeiende heesters en planten. Wij zouden hen, die er van houden om kleine uitstapjes in de omgeving te ma ken, willen aanraden ©ok eens een bezoek aan Boskoop en omgeving te brengen nu de lente is aangebroken en alles ontloken is en veel in bloei staat. Hier in Boskoop is zulk 'een onderscheidenheid aan sier heesters, coniferen, bpomen: en planten, dat het voor de liefhë'bbers een genot moet zijn met mooi zonnig weer eens een tochtje naar Boskoop te maken. Boskoop heeft een eigen karakter door zijn typische langgerekte boomkweeke- rijen, waarop in strenge regelmaat een groote veelvoud van sierheesters en wat 'niet al wordt gekweekt; door zijn hon derden slooten en draaibruggetjes. Daarbij komt, dat Boskoop gedurende de laatste jaren sterk gewijzigd is en thans als een der aardigste Zuid-Hollandsche villadorpen in het polderland kan wor den aangemerkt. Wil men eens echt tusschen de kweeke- rijen dolen, dan wandele men door Laag Boskoop, Zuid wijk, de Biezen, de Zuid kade of over den nieuwen weg op de Boe zemkade,-welke op zich zelf al zeer bijzon der is door zijn eenigen aanleg met hees ters. Voor den natuurliefhebber is hier een groote schat aan plantenkennis te verga ren, omdat bij iederen heester den juistcn naam volgens den nomen-clatuur staat ver meld. Maar bovenal moet de verscheidenheid aan bloeiende heesters het oog boeien, welke vooral uitkomt in de artistiek aan gelegde villatuinen. in. de Rozenlaan en Burgemeester Colijnstraat. Nu bloeien de rhododendrons, de azalea's, de Japansche kers, de magnolia, kortom de meeste bloemheesters. De natuur staat in lentetooi. Daarom, gebruik uw vrijen dag eens om naar Boskoop te komen. Dank zij de we genverbetering van de laatste jaren, voe ren u goede wegen naar hier toe, een groot verschil met vroeger, maar bovendien is Boskoop geheel uit zijn isolement verlost door de regelmatige aütobusdiensten van en naar Gouda, Alphen a. d. Rijn, Amster dam, Rotterdam en Leiden. Ook vaart er nog een salonboot op Gouda. Een boottocht is bij zacht weer reeds een genoegen op zich zelf. Een bezoek aan Boskoop zal u overtui gen, dat wij niet te veel hebben gezegd. STADSNIEUWS „ROOD-WIT". Het zesjarig bestaan van „Rood-Wit" zal dit jaar wederom op een buitengewone manier worden gevierd. De feestelijkheden zullen daartoe wor den ingeluid met een feestavond op Zon dag a.s. 13 Mei in „Den Burcht", waaraan zullen medewerken Kees Klare en Flora en de gymnastiekafdeeling van „Rood- Wit". Deze avond zal worden besloten met een gezellig samenzijn met medewerking van The Orginal Hollandia Band uit Den Haag. Dit belooft werkelijk een büitengewone avond. Plaatsbespreking Zaterdag van 34 uur in „Den Burcht". Nationaal muziekconcours Concert en marschwedstrijden door prachtig weer begunstigd. Onder d? meest gunstige omstandighe den is ditmaal, het Nationaal muziekcon cours te Leiden gehouden en wel in café „Zomerlust". Het was als 't ware een feestdag van verbroedering en eensgezinde samenwerking, een dag, die voorbereid is met groote inspanning, om te geven van het beste dat men heeft en elke directeur kan naar eigen omstandigheden met vol doening terugzien op de door hen verkre gen prestaties. Begunstigd door het heer lijkste zomerweer konden de verschillende muziekcorpsen in den tuin concerteeren. De marschwedstrijd werd op het terrein Schuttersveld gehouden. De muziekver- eeniging „6e R. V. A." die 1 December 1.1. haar eerste lustrum vierde was de gast vrouw. Om halftien was de officieele, ont vangst van directeuren en besturen der deelnemende corpsen, alsmede van de jury bestaande uit de heeren M. Bolderdijk, di recteur der feestvierende vereeniging, Joh. Geijp, oud-directeur van het Stedelijke Muziekkorps en B. Peters, toonkunstenaar, uit Amsterdam. De voorzitter van de con cours-commissie: de heer F. van Beest, sprak het welkom uit, alsmede de beste wenschen tot succes. Zonder verdere festi viteit zou verder de dag verloopen om het overlijden van H. M. de Koningin Moe der. Klokke toen ving de concertwedstrijd aan. De marschwedstrijd begon om twee uur. Vervolg van den concertwedstrijd aanvang vier uur. Aan ons is ditmaal niet de cri- tiek. Deze is gegeven aan de jury, welker uitspraak hieronder volgt. Zij deed uit spraak wat de concertwedstrijd aangaat inzake zuiverheid, samenspel, klankgehal te, timbre, opvatting, rhythmiek en totaal opvatting. Het ten hoogste te behalen aan tal punten is 420, terwijl om een le prijs te behalen minstens 300 punten moeten be haald zijn. Vereischten gesteld aan den marschwedstrijd zijn: uitvoering der marsch, tempo, lengte der pas, ordelijk en gericht marcheeren, halt houden. Het hoogst behaalbaar aantal punten is 150, terwijl voor, een le prijs een minimum van 110 punten behaald moet zijn. In de concertafdeeling speelden zeventien fanfare en harmoniecorpsen (waarvan ook verschillende in den marschwedstrijd me dedongen) elk een verplicht en een vrjj nummer. Volgt hieronder de uitslag van het concours. 4e afdeeling Fanfare: 1. „Liefdé voor Harmonie", Roelofarendsveen, concert: le pr. met 301 pnt. 4e Afdeeling Harmonie: „Door Kunst Verkregen", Nieuwerkerk a. d. IJsel, con cert: le pr. met 309 p., marsch: 2e pr. met 99 pnt. 3e Afdeeling Fanfare: 3. „Crescendo", Hilversum, concert le prijs met 352 p., marsch: 2e pr. met 105 pnt. 4. „Wilhelmi- na", Rijnsburg, concert le pr. met 357 p. 2e Afdeeling Fanfare: „5. „Wittenburg's Fanfare", Amsterdam, concert: le pr. met 370 p., marsch: le pr. met 132 p. 6. „Con cordia", Waddinxveen, concert: 2e pr. met 278 p., marsch: le pr. met 125 p. 2e Afdeeling Harmonie: 7. „Voorwaarts", Haarlem, concert: le pr. met 316 p., marsch: le pr. met 125 p., 8. „Willen is Kunnen", Rotterdam, concert 2e pr. met 277 p. le Afdeeling Fanfare: 9. „Excelsior", Heemstede, concert le pr. met 359 p., marsch le pr. met 136 p., 10. „St. Caêcilia", Geulle, concert. 2e pr. met 291 p. le Afdeeling Harmonie: 11. „Wilhelmi- na", IJmuiden, concert 2e pr. met 280 p., marsch: le pr. met 133 p. Afd. Uitmuntendheid Harmonie: 12. „Eensgezindheid", Heemstede, niet opge komen. Eere Afdeeling Fanfare: 13. „Albert Hein", Zaandam, concert le pr. met 342 p., marsch: le pr. met 130 p. Eere Afdeeling Harmonie: 14. „T.A.V.E. N.U.", Loosduinen: concei*t: le pr. met 378 p., 15. „Excelsior", Wassenaar", concert 2e pr. met 286 p., marsch: le pr. met 137 p., 16. „Kunst na Arbeid", Maassluis, concert: 3e pr. met 255 p. Superieure Afd. Harm.: 17. „Forum Ha- driani", Voorburg, concert: le pr. met 301 p., marsch: le pr. met 13.1 p. Bij loting tusschen Wittenburg's Fan fare te Amsterdam en TAVENU uit Loos duinen is de directeursprijs aan den direc teur van laatstgenoemde vereeniging, den heer Joh. Kok, ten deel gevallen. Ook ontving deze vereeniging den prijs voor het hoogst aantal punten van dezen dag. „Excelsior" uit Wassenaar behaalde den prijs voor het hoogst aantal punten in den marschwedstrijd. Nemen wij alles nog eens in oogenschouw dan wordt het alzoo: een uitstekend ge slaagde dag, dit nationaal muziekconcours. De concours-commissie bestaande uit de heeren van Beest, IJspelder, Vermeer en v. d. Weerd hebben eer van hun werk, dat omvangrijk was. Alles was uitstekend ge organiseerd en keurig voor elkaar. Voor velen was het een glorieueze dag, die nog lang in 't geheugen zal blijven. Zoo wordt de ambitie tot studie levendig gehouden. Het loonend resultaat zal dan ook niet uitblijven. J- K. GEMEENTEL. AANKONDIGINGEN. SANEERINGSPLAN EN REGISTRATIE BLOEMISTERIJ B. en W. van Leiden brengen ter kennij,, van de bloemkweekers, dat het in het voornemen der regeering ligt de teelt van producten der bloemisterij slechts toe te staan op grond van vanwege de regeering te verstrekken teeltbewijzen, welke slechts zullen worden verstrekt aan hen die zijn aangesloten aan de Nederlandsche Boom- en Bloemkweekerij-Cefitrale, Koningskade 23, 's Gravenhage. Als grondslag voor de te. verstrekken teeltbewijzen zal in het vervolg o.m. gel den de in 1933 met bloemisterij producten beteelde oppervlakten, in verband waar mede een nauwkeurige registratie van de met producten der bloemisterij in 1933 be teelde grondoppervlakte noodzakelijk is. Formulieren voor de registratie van de bloemisterij zijn aan de bekende bloem kweekers toegezonden. Zij, die geen for mulier hebben ontvangen kunnen zich tot het ontvangst nemen daarvan vervoegen op de gemeente-secretarie. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd dat zij verplicht zijn aan de registratie mede te werken en dat het verstrekken van onjuiste of misleidende gegevens strafbaar is. A. VAN DE SANDE BAKHUIYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 11 Mei 1934. Hinderwet B. en W. van Leiden brengen ter alge- meene kennis, dat door hen aan den con cessionaris van de vuurwerkfabriek, op bet perceel in denStadspolder, ontslag is verleend van eenige aan de vergunning tot oprichting van genoemde vuurwerk fabriek verbonden voorwaarden en dat aan hem en zijn rechtverkrijgenden met betrekking tot die fabriek verschillende nieuwe voorwaarden zijn opgelegd. B. en W. van Leiden brengen ter alge- meene kennis, dat zij, uitsluitend ten aan zien van de door de firma Burgersdijk en Niermans, in het perceel Nieuwsteeg no. 1, alhier, te houden boekenveiling, voor 11, 14, 15, 16, 17 en 18 Mei a.s., de eerste dag xot des avonds 9 uur, de overige dagen tot des avonds 11 uur, ontheffing hebben ver leend van de verbodsbepaling, vervat in art. 2 sub b, van de Winkelsluitingswet 1930, S. 460. A. VAN DE SANDE BAKHUIYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. AGENDA LEIDEN. De avond- en nachtdienst van V r ij d a g 11 tot en met Zondag 13 Mei a.s., neemt waar apotheek M. Boekwijt, Visohmarkt 8, Tel. 552. AANKOOP PERCEELEN LANGE BOUWELOUWENSTEEG EN LANGE PARADIJSSTEEG. Aan de agenda van de Gemeenteraads vergadering op Maandag a.s. is nog toege voegd: Voorstel tot aankoop van verschillende perceelen en perceelsgedeelten, begrepen in het onteigeningsplan Lange Bouwelou- wensteeg—Lange Paradijssteeg. Blijkens de in de Leeskamer ter visie liggende missives van den rechtsgeleerden raadsman der gemeente is weder met een aantal eigenaren overeenstemming bereikt omtrent den aankoop van hunne in het onteigeningsplan Lange Bouwelouwen- steegLange Paradijssteeg begrepen per ceelen... Belanghebbenden zijn bereid bij minnelijke overeenkomst genoegen te ne men met de hierna vermelde bedragen voor volledige schadeloosstelling. De koop sommen kunnen betaald worden uit het bij Raadsbesluit van 28 November 1932 toe gestane crediet voor het saneeringsplan. Aangezien B. en W. de overeengekomen bedragen, waarbij rekening gehouden is met verschillende schadefactoren, aanne melijk achten, geven zij den Raad in over weging te besluiten, in het belang van de volkshuisvesting aan te koopen de volgen de perceelen: a. Oude Vest No. 145., groot 76 M2., vo:r 6300.—; b. Lange Paradijssteeg No. 38, groot 16 M2., met bijbéhoorend onverdeeld aandeel van de poort, voor 100. c. Lange Bouwelouwensteeg No. 26,. groot 31 M2., voor ƒ220.—; d. Lange Bouwelouwensteeg No. 13, groot 75 M2., voor 2000. e. Lange Bouwelouwensteeg No. 37, groot 50 M2., voor ƒ550.—; f. van der Werfstraat No. 42, groot 40 M2., .van der Werfstraat No. 44, groot 38 M2. en van het perceel Lange Paradijs* steeg No. 45, een gedeelte groot 30 M2., te zamen voor ƒ5600. g. het achtergedeelte van perceel Vol dersgracht No. 10c, gelegen aan de Lange Paradijssteeg, groot 55 M2., voor 2000. h. een gedeelte tuin, groot 85 M2., van het perceel Oude Vest No. 139, voor 1150, met dien verstande, dat door de gemeente aan den verkooper ter afronding van zijn perceel kosteloos in eigendom wordt over gedragen een strookje grond, groote pl.rn. 10 M2.; een en ander onder de in missives van den rechtsgeleerden raadsman der ge meente genoemde voorwaarden.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 2