DREIN DRENTEL EN PIET PRIKKEL VRIJDAG 11 MEI 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIJFDE BLAD PAG. 18 BRUTALE INBRAKEN. De Arnhemsche politie doet een goede vangst. Op 24 April, tijdens het défilé voor den Arnhemschen burgemeester bij diens 121/;,- jarig ambtsjubileum, werd er te Arnhem in gebroken bij den heer Freund aan den Sonsbeekweg, en voor een waarde van 7000 aan juweelen gestolen. Twee dagen laiter werd een poging tot inbraak gedaan aan de Isaac Evertslaan bij den heer Baart de la Faille. Deze brutaliteit was een oorlogsverkla ring aan de Arnhemsche politie. De inspec teurs Van der Korft en Magendans, met een versterkt korps van rechercheurs, speurden dag en nacht onvermoeid als jachthonden op het wild. Er waren eenige kleine sporen. Vooreerst was uit de opge geven persoonsbesdhrijvingen gebleken, dat bij beide inbraken een der daders zeer lang was. Bij de eerste inbraak was bovendien een electrisohe zaklantaarn gevonden. De dieven hadden hun oude lantaarn ingeruild tegen die van den heer Freund. Nagegaan werd waar het lampje en de batterij waren gekocht. Dit spoor leverde niets op, daar de dieven blijkbaar derden op deze boodschap hadden uitgestuurd. In de lantaarn zat een stuikje krant. Nog eenige van dergelijke kleinigheden waren er, die, gecombineerd, leidden tot de verdenking van een zekeren P., een broer van een goe den bekende van de politie. De verdachte persoon was van groot postuur. Zondagavond werd een lange man be trapt op een poging tot inbraak aan de Bronbeeklaan. Hij ontkwam, met achterla ting van een hoed. De hoed was alweer geen aanwijzing, want letters en merk waren er uit verwijderd. Bij onderzoek bleek echter, dat P. bekend kon zijn met de inrichting van het huis en hij dus de lange inbreker kon zijn. Toen tastte de politie toe. Zij arresteerde P. Maandag en op hem werd gevonden. de zaklantaarn van den heer Freund. De vogel was geknipt. Bij huiszoeking bleek P. in relatie te staan met een meisje uit Bergen-op-Zoom, schoonzuster van den kaashandelaar H. uit Klarendal. Een huiszoeking bij het meisje bracht voorwerpen te voorschijn, afkomstig van de tweede inbraak. Tevens werden goederen gevonden, gestolen bij een in braak in Januari, die daarmee dus ook is opgehelderd. De a.s. zwager H. werd aan den tand ge voeld en bekende de inbraak aan de Isaac Evertslaan, doch ontkende die aan de Sons beekweg. Thans heeft de politie bij den kaashandelaar een fortuintje gehad: onder een -vloer vond men een touwtje, dat weer stand bood als men er aan trok, en ergens aan scheen te zijn vastgebonden. Voorzichtig werd de hengel opgehaald, en de visoh was een dikke goudvisch: aan het touwtje zat een gouden taschje, met al de juweelen van den heer Freund. Zoo heeft de Arnhemsche politie door een naarstig en scherpzinnig onderzoek vier ge vallen van inbraak opgehelderd. DOOR ZIJN ZOONS MISHANDELD. Met een bijl bewusteloos geslagen. Te Westkapel le heeft zich een zeer erns tig geval van mishandeling afgespeeld. De drie zoons van den vrachtrijder F., die een kwestie hadden met hun vader, hebben den man aangegrepen en hem op ergerlijke wijze mishandeld. Een hunner gebruikte daarbij zelfs een bijl, waarmede hij zijn vader bewusteloos sloeg. De jongens zijn door de politie ingere kend en aan de justitie te Middelburg over gegeven. DE KNOEIERIJEN BIJ VARKENS LEVERING Zaakvoerder van gewestelijke centrale aangehouden Na een langdurig onderzoek is de poli tie er verleden week Vrijdag toe overge gaan den 45-jarigen koopman S. van H. te Groningen aan te houden. Deze arrestatie hield verband met ontdekte knoeierijen bij de leverantie van varkens. Een aanzien lijk bedrag zouden de varkensmesters dientengevolge hebben moeten derven. Thans schijnt in deze buitengewoon inge wikkelde zaak meer licht te zullen komen Gisteren is namelijk een tweede arrestatie geschied, n.l. van den zaakvoerder der ge westelijke varkenscentrale G. N. Deze zou hebben samengewerkt met den handelaar van H. Urr DE OMGEVING WARMOND. Bebouwde kom. Voor de toepassing der wegen wet zijn als grenzen der bebouw de kom dezer gemeente door H.H. Gerepu teerde Staten vastgesteld: Op den Heerenweg het verlengde van de Zuidwestelijke grens van het perceel overturn Huize Meba. Langs den zelfden weg de lijn van sa menkomst met het pad Sectie D. 2111 van het R. K. Kerkbestuur en 2112 van de fir ma G. B. de Vroomen. Op den oudendam het verlengde van de Zuidwestelijke grens om het perceel D. 1295 ten name van het R. K. Kerkbestuur; op den Heerenweg het verlengde van de Noordelijke grens van het perceel D. 1821 van den heer A. van Moorsel Azn. Op het verlengde Dorpsstraat het ver lengde van de Noordoostelijke grens van het perceel D. No. 1410 behoorende tot het Huys te Warmond, met dien verstande, dat voor bedoelde toepassing tot de be bouwde kom ook behooren de binnen die begrenzing aan genoemde wegen aanslui tende complexen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Het gaat nu schijnbaar zachtaan ernst worden met de uitvoering der verschillende crisismaatregelen. Na de inventarisatie over 1933 en het aansluiten bij een Crisislandbouworganisatie, welke aansluiting verplichtend is, komt eerst daags de telling van alle bedrijven. Op een formulier van grooten omvang zal moeten worden ingevuld de oppervlakte verhuurd land in 1932 en 1933, de veranderingen in het bedrijf, of men is halfteler, deelteler of contractteler, de kadastrale maat der ak kerbouwgewassen waarvan een 40-tal pro ducten worden genoemd, de bloembollen (gemeten maat door de kweekerscentrale), Veehouderij, gespecificeerd: rundvee, paar den, schapen, varkens, hoenders, eenden. Groenten en fruit (onder groenten worden een 25-tal artikelen genoemd). De personen die aanvankelijk meenden, dat „het nog wel zal meevallen" kunnen er zich dus op voorbereiden, dat de diverse maatregelen al gaat het misschien volgens sommige wat langzaam, zullen worden doorgezet. En het inhouden van de steungelden zal pas het „begin der smarten" zijn! Want weigering om alle gegevens te verstrekken of om het desbetreffend formulier te onderteekenen, stelt den betrokkene land- en tuinbouwer bloot aan tuchtrechtelijke vervolging. NOORDWIJK. Eerste Hulp-Brigade. In het Juvenaat werd een eenigszins feestelijke bijeen komst gehouden van de deelnemers van den cursus E. H. B. O. Daar werden door dr. F. J. Visser de diploma's uitgereikt aan de geslaagden van den eindcursus. E.H.B.O., wier namen we verleden week reeds hebben vermeld. Bovendien werd aan 23 leden van den begincursus mede gedeeld, dat ze met goed gevolg de begin cursus hebben meegemaakt en daar dus voor geslaagd zijn en wel de heeren: W. J. Kapel, M. Randwijk, L. Stout, A. van Lelie, Alb. Ruygrok, K. Engelsman, P. Kapel, A. Kapel, J. V. Vink, G. van Rijn, P. van Kampen, W. Braun, J. Braun en P. J. Vink, en de dames: Mej. Hooger- terp, A. Engelsman, M. Braun, Maria v. d. Plas, R. Beuk, Mart. v. d. Plas, C. Ver- steege, A. ElstgeestVersteege en A. Sie- merinkKapel. Dr. Visser wenschte allen geluk. Hij hoopte dat alle geslaagden van het derde cursusjaar hun kennis zullen onderhouden door eiken maandelijkschen oefenavond bij te wonen, waar men tot nu toe steeds trouw kwam. Ook degenen van de eerste cursus mogen daar komen om zich meer handigheid eigen te maken. Deze zijn ech ter nog allesbehalve volleerd en moeten eerst nog twee cursussen meemaken. De voorzitter van de Eerste Hulp-Brigade de heer W. G. Zandvoort ontvouwde hierna de plannen voor de toekomst, die we reeds vorige week in groote lijnen hebben vermeld. Hinderwet. Naar wij vernemen is de directie der timmerfabriek „Northgo" al hier in beroep gegaan bij de Kroon van het besluit van Burgemeester en Wethou ders, waarbij is ingetrokken een door dit College op grond van de Hinderwet ver leende vergunning voor uitbreiding van deze fabriek. Vergunningen. Door Burgemeester en Wethouders zijn voor het seizoen 1934 de volgende vergunningen verleend: Voor het venten met ijs aan de heeren H. ter Schuur, P. Vlieg, G. J. Ammeraal, L. Duyndam en G. C. de Vries. Voor het verhuren van boo ten op het strand aan de heeren A. van der Wiel en B. Cramer Jzn. en voor het verhu ren van rijdieren op het strand aan de heeren J. Schelvis, N. Meeuwenoord, P. Waasdorp, E. van der Putten, C. Meeuwen oorden D. Barnhoorn Pzn. RIJNSBURG. Tuinbouw. Zooals het op heden en den laatsten tijd gaat is het niet bemoedigend voor de tuinders. Enkelen zijn nog in het bezit van waschpeen, een winterproduct, doch dat toch nog steeds goed gevraagd blijft met zeer goede prijzen, varieerend van f 10.20 tot f 10.60 per 100 K.G. Voor jaarsgroenten brengen weinig op, Radijs van ƒ0.70 tot ƒ1.40 per 100 bos, Spinazie van f2.— tot f3.20 per 100 K.G. Prei, dat wel een winterproduct is doch voorname lijk nu geoogst wordt, gaat voor f 1.80 tot f 2.30 per 100 bos. Met kroten gaat het slecht. Ze brengen slechts van f 1.50 tot f2.10 per 100 K.G. op. ZOETERMEER. Gouden bruiloft. Het echtpaar J. Ros bergenM. Rosberger-Heemskerk herdenkt op 17 Mei a.s. den dag, dat het voor 50 jaar in het huwelijk trad. Het gouden bruidspaar is 73 en 70 jaar oud. Vooral den bruidegom is nog kras, de bruid is de laat ste jaren slecht ter been. Aan belangstel ling zal het hun niet ontbreken. WASSENAAR. Jubileum, Op Zondag 27 Mei a.s. hoopt de heer A. L. Rooijakkers het feit te herdenken, dat hij vóór 25 jaren werd benoemd tot lid van het A.-K. Armbestuur. De heer Rooijakkers is de laatste 12 jaren voorzitter. „Santos". De bloempjesdag van „San tos" op Hemelvaartsdag alhier gehouden, heeft ongeveer ƒ400.opgebracht. „Excelsior". Ons Muziekkorps „Excel sior" behaalde heden op het muziekcon cours te Rotterdam in dé Eere-afdeeling den eersten- en eereprij3 in den Marsch- wedstrijd en den tweeden prijs in den con certwedstrijd. Gevestigd: A. van den Heuvel, C.-G. d.b. uit Sliedrecht, Schouwlaan 13 A. M. van der Lecq, N.H. uit Oegstgeest, v. Z. v. Nijeveltstr. 206 W. H. Noordermeer, R.K. d.b. uit Zevenaar, Ridderlaan 1 E. M. Heijmink, R.K. d.b. uit Millingen, Ridderlaan 1 Wed. Deplat, geb. R. A. Th. de Bruijne, R.K. uit Den Haag, Ridder laan 1 Wed. Kanters geb. M. Daris, R.K. uit Rotterdam, Ridderlaan 1 M. J. en D. M. Derksen, R.K. uit Wehl, Ridderlaan 1 Wed. P. D. Buijze geb. P. H. G. Rijn bende N.H., uit Den Haag, Schouwweg 71 Wed. A. Th. J. H. Adriani geb. Dresser, D.E. uit Leiden, Schouwweg 72 F. Ka- ser, R.K. Dtsche d.b. uit Dlnd., Willenb.weg 28 W. Rosenthal, Ev. L. Dtsche d.b. uit Dlnd., van Bommellaan 14 M. Braham, R.K. bakker uit Heer, Molenweg 23 W. Rapp, uit Bottrop, Rijksstraatweg 711 Tj. Pruisscher, N.H. d.b. uit Odoorn, Duin- lustweg 25 L. Bolling, Dtsche d.b. uit Dinslaken, Gr. Hoefijzerlaan 18 A. van der Zande, N.H. d.b. uit Den Haag, Schouw weg 104 A. de Vlieger, R.K. hulp i. d. huish. uit Haarlemmermeer, Pr. Marie- laan 4 E. Ackermann, Ev. L. Dtsche d.b. uit Dlnd., P. Marielaan 17 G. A. Blok van Laer, R. uit Amsterdam, Wittenb.weg 144 m. S. D. Warncke, D.Ev. Dtsche huishr. uit Deri Haag, van Calcarlaan 42 J. Bell, R. K. Oostenr. d.b. uit Oostenr., Schouwweg 57b M. A. A. van Steen, R.K. d.b. uit Den Haag, v. d. Ouerm.laan 16 M. Erlemann, Dtsche d.b. uit Dldn., Zij- deweg 30 W. Nowatzka, R. K. Dtsche d.b. uit Den Haag, Eikenlaan 5 Chr. Runte, R.K. Dtsche keukenm. uit Dlnd., Eikenlaan 5 D. L. A. Osseman, chauf feur uit Den Haag, Rijksstr.weg 773 S. Sacha, R.K. Dtsche d.b. uit Dlnd., Langstr. 103 J. H. G. van Aken, R.K. portier uit Voerendaal, Park O.Wassenaar 1 Wed. J. J. Lelyveld geb. Pieters R.K. uit Voor schoten, v. Z. v. N.straat 233 E. F. Kops, uit Den Haag, van Z. van Nijveltstraat 16 G. H. Hohmann, R.K. Dtsche d.b. uit Den Haag, Schouwweg 101 N. F. O. Schmidt, Ev. L.Dtsche uit Baden-Baden, Oranjelaan 5 A. K. Strieffer, Ev. L. Dtsche d.b. uit Dlnd., Pr. Fred.lahn 10 E. Burkert, R.K. Dtsche d.b. uit Dlnd., Wit tenb.weg 168 L. Muller, vreemd, uit Amsterdam, d.b. Rijksstr.weg 338a C. J. C. W. Tijdeman, uit Den Haag, Wittenb. weg 130 Th. J. van der Voort, N.H. uit Zeist, Raadhuislaan 4 J. Ruske, R.K. hlup i. d. huish., uit Zeist, Rijksstr.weg 725 E. A. E. Kohn, Ev. Dtsche d.b. uit Den Haag, Rijksstr.weg 612 H. C. A. Sickesz, N.H. uit Heemstede, Rijksstr.weg 324 S. M. van Vliet, N.H. kant.bed. uit Leiden, Stoeplaan 11 J. T. M. Nelis, R.K. uit Arnhem, Stoeplaan 27 J. H. Hillen, R.K. Dtsche d.b. uit Dlnd., Nachtegaallaan 1 M. Prosman, N.H. uit Den Haag, Ker- kehout 19 J. M. Klerk N.H. uit Den Haag, Langstr. 90 J. Strooker geb. Mie- dema, N.H. uit Den Haag, Meijendel 5b J. H. van Reede, N.H. uit Amersfoort, Bin nenweg 5. Vertrokken: F. J. van Velzen naar Leimuiden, Dorpstraat 113 J. P. H. Wolt- man en gez. naar Den Haag, Terheydelaan 1 J. Hullen naar Den Haag, Franken- straat 19 R. van Egmond en gez. naar Den Haag, Siebergstraat 42 J. Rijsdijk naar Alphen a. d. Rijn, Hoorn 394 H. Hoffman en vr. naar Den Haag, Statenlaan 100 A J. H. Maandag naar Overschie, Terpstraat 7 Wed. R. M. E. Cornelissen- Heitman naar Den Haag, Bezuidenhout 399 M. P. E. Witzel naar Den Haag, Staten laan 100 A Wed. R. Bakker-den Dun nen naar Leiden, Fagelstraat 24 H. A. Winckel naar Haarlemmermeer, Nieuwe Meerdijk 244a H. A. M. Rauch naar Am sterdam, P. Potterstraat 28 A. L. G. van der Wee naar Den Haag, Regentesselaan 218 J. J. Knol naar Amsterdam A. F. Oliemeulen naar Millingen. Geboren: Gerardina Janette Petro- nella, d. van J. H. Groeneveld en P. M. Hanssen Anthonius Anne, z. van A. C. Bakker en A. A. Mijs Leonardus Wilhel mus Maria, z. van P. M. Vogels en M. H. Zandvliet Margaretha Cornelia, d. van A. J. Schrama en L. M. Wassenaar Ge- rardus Cornelius Maria, z. van H. M. Stou ten en C. C. v. d. Berg. Ondertrouwd: J. F. Odijk en M. A. R. van Kessel R. J. M. H. Hollman en M. F. Smeers J. C. Noordermeer en P. M. Slobbe. Gehuwd: A. T. van Marwijk en C. Brachmann D. van Barneveld en C. L. Bazen. LEEST DE ADVERTENTIES IN UW DAGBLAD. ZES-JARIG KNAAPJE VERDRONKEN. Bij het spelen op een zandbak. Gistermiddag was de 6-jarige C. P. met nog een jeugdig vriendje in een onbe waakt oogenblik aan het spelen op een zandschuit, gelegen in de zanderij alhier. De kleine P. zou z.g. eens duiken, viel te water en kon den kant niet meer berei ken. Doodelijk verschrikt is zijn vriendje naar huis gevlucht en vertelde wat ge beurd was. Onmiddellijk ijlden omwonen den naar de zanderij en gelukte het één hunner, zekeren P. v. d. B., den kleinen uit het water te halen. Direct werd de kunstmatige ademhaling toegepast en een geneesheer ontboden. Spoedig was dr. Versluys van Hillegom aanwezig, die, nadat door politie en bur gers nog langen tijd de kunstmatige adem haling was toegepast, den dood consta teerde. Ook de weleerw. heer kapelaan Paap begaf zich direct naar de plaats van het ongeluk. Daar nog kort geleden eveneens een kind in de zanderij te water raakte, maar nog tijdig kon gered worden, is het voor de ouders noodzaak het spelen in de zan derij door hunne kinderen te verhinderen. HILLEGOM Kerkveiling St. Joseph. Woensdag had de 20ste veiling plaats van bloembol len, ten bate der kerk en armen der St. Joseph-parochie. Deze geschiedde belang loos ten overstaan van notaris D. Lodder alhier. De opbrengst bedroeg 2000 of ƒ275 meer dan vorig jaar. In verband mei? de tijdsomstandigheden is het kerkbestuur zeer tevreden. Voor de Meerstraat Vanwege de pro vincie zijn niet minder dan 65000 steenen opgetast voor de verbreeding en aanleg van trottoirs aan de Meerstraat, zoodat dit werk weldra in uitvoering komt. Van ge meentewege wordt daar dan tevens een betere verlichting aangebracht, hetgeen er dringend noodig is. HOOGMADE Voetbalwedstrijd. Gisteren werd op het terrein van H.V.C. een vriendschappe lijke wedstrijd gespeeld. Steeds Hooger III van Rijpwetering speelde tegen' H.V.C. II en ging de rust in met 11. Na de rust bleek Steeds Hooger sterker en was de uitslag. Steeds HoogerH.V.C. 52. Na deze kwam in 't veld Steeds Hoo ger II v. Rijpwetering tegen H.V.C. I. Al dadelijk werd er van beide zijden vinnig gekampt; de rust ging in met 11. Na de rust was Steeds Hooger iets in de meerderheid. Een der backs van H.V. C. werd geblesseerd en Steeds Hooger wist de stand op te voeren tot 41. Scheidsrechter was de heer van Heus- den, uit Leiden, die de wedstrijden zeer correct leidde. ZEVENHOVEN Op hol. Door schrikken ging een paard, bespannen voor een zaaimachine, op hol in het Noordeinde. Het ging niet lang goed, want de zaaimachine begon te slingeren en kwam van de cementen schoeiing met paard en al in de ringsloot terecht. Het gerij werd spoedig op het droge gebracht. De machine had nogal materieele schade. Ongeval. De arbeider de G. kreeg deze week een klap van een paard tegen zijn been. Bij medisch onderzoek bleek, dat een pees gescheurd was, zoodat de ge troffene enkele weken rust moet houden KERKNIEUWS HET WONDER VAN DEN H. JANUARIUS. Men schrijft uit Rome aan de „Msbd.": Op 6 Mei j.l. heeft zich het wonder van het vloeibaar worden van het in ampullen bewaard bloed van den H. Januarius weer herhaald, onder de plechtige processie van de kathedraal te Napels naar de basiliek van Santa Chiara. Het bloed begon precies om 7 u. 25 's avonds vloeibaar te worden en een waar gejubel klonk in de basiliek op. Na 2 mi nuten was het bloed geheel vloeibaar. De klokken van alle kerken der stad luidden een uur lang ter bekendmaking van het wonder. RECHTZAKEN UIT DE RIJNSTREEK BODEGRAVEN Verdronken In een onbewaakt oogenblik is het 5- jarig zoontje van de V. wonende in Bui tenkerk, te water geraakt en levenloos er uit opgehaald. Kampvuur van de kath. verkenners. Gisteren zijn een 50-tal verkenners en welpen onder leiding van hun aalmoeze nier, onzen oud-kapelaan J. H. van Kessel des avonds een demonstratie komen geven Des avonds na het Lof, terwijl het kamp vuur heerlijk knetterend, kwamen enkele honderden belangstellenden naar 't Esto- terrein, om deze voor onze plaats onbe kende beweging van nabij gade te slaan. Het valt moeilijk, om over deze jeugdbe weging iets te zeggen, nadat men 'n uurtje hen heeft kunnen volgen. Het was een zeer merkwaardig en amusant schouwspel. Niettemin zullen de 280 belangstellenden er toch geen spijt van hebben dezen avond te hebben bijgewoond doordat men, zij het ook in 't klein, iets heeft gezien en gehoord van de kath. verkennersbeweging. Jubileum. Maandag a.s. zal het feit worden herdacht, dat de heer P. M. Smit 25 jaar bij het christelijk onderwijs in functie is. Ook op politiek terrein is de heer Smit alhier geen onbekende. Lange jaren heeft hij deel uitgemaakt der A.R. Kiesvereenigng, waar hij eerst als secre taris, en later als voorzitter fungeerde. Wij wenschen den heer Smit nog een suc cesvolle werkkring in de toekomst. STRAPERLO. Bevestiging van het vonnis geëischt. Het Haagsche Gerechtshof heeft in hooger beroep behandeld de zaak tegen de koop lieden D. S. en J. P., dien in den laatsten zomer in het Kurhaus te Scheveningen het Straperlo-spel hebben geëxploiteerd, tegen ieder van wie het O.M. bij de Haagsche rechtbank wegens overtreding van artikel 254bis van het Wetboek van Strafrecht 2000 boete had geëischt, doch die door dat rechtscollege schuldig werden verklaard aan het gelegenheid geven tot hazardspel met .veroordeeling van ieder hunner tot 50 cent boete. Zoowel de Officier van Justitie als de veroordeelden waren van dit vonnis in hooger beroep gekomen (zooals men weet betreft het hier een proefproces). De beide verdachten waren thans niet verschenen. De Advocaat-generaal mr. Baron Speyart van Woerden, vroeg bevestiging van het vonnis. Uitspraak over veertien dagen. Het drama te Nieuwkoop. De gepensioneerde majoor der rijksveld- wacht, de heer J. B. T., thans te Warmond, heeft cassatie aangeteekend tegen het von nis van het Amsterdamsch Gerechtshof, waarbij hij op 20 April is veroordeeld tot 8 maanden gevangenisstraf, inzake 't be kende drama op de Nieuwkoopsche Plas- FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: W. A. Sikking, tuinder, Sassenheim; cur,: mr. E. Bolsius, Leiden. G. Haver, bloembollenkweeker, Sas senheim; cur.: mr. H. Burgersdijk, Lei den. Beste dokter, ik heb geen baat b\j die modderbaden gevonden. Zoo. Nou, dan zou ik eeng naar een natuurarts gaan. (Lustige Kiste). 7. Vandaag hebben we geen geluk, zei Drein. Laten we maar liever een hotel opzoeken en naar bed gaan. Nauwe lijks lagen ze echter in het hotel te slapen, of Piet hoorde in de kamer van Drein gestommel. Daar Drein het geld bewaarde, vertrouwde Piet het zaakje niet. Stilletjes sloop hij er heen en zag hoe een paar inbrekers al hun geld meenamen. Rillend van angst holde Piet weg en kroop onder de dekens. 8. Hij had al een uur wakker gelegen, toen hij opeens aan het voeteneind van zijn bed iets zag bewegen. Nou zal ik maar schieten, dacht Piet. Hij nam zijn pistool en mikte. Pang! ging het schot, maar op hetzelfde oogenblik begon Piet hard te schreeuwen. Ds stakker had op zijn eigen voet geschoten en zijn groote teen was er heelemaal afgevlogen.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 18