geldig VRIJDAG 11 MEI 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIJFDE BLAD PAG. 17 GEMENGDE BERICHTEN WIELRIJDSTER DOOR VRACHTAUTO GEGREPEN Op slag gedood Gistermiddag te halfvijf is te Quatres Bras aan den Groninger straatweg de ne gentienjarige wielrijdster J. O verdijk van Dokkumer Nieuwe Zijlen door een vracht auto gegrepen. Zij kwam onder het voer tuig en was op slag dood. Mejuffrouw O ver dijk kwam met twee vriendinnen uit de richting Leeuwarden en wilde even voorbij het café Yntema den weg naar Veenwouden oprijden. Uit dezelfde richting kwam de zwaar met visch beladen vrachtauto van den heer Jan de Gorter, expediteur te Harlingen. Naar ooggetuigen meedeelden, gaf de veldwachter Ozenga den bestuurder teeke- nen om kalm te rijden, opdat mejuffrouw O verdijk gelegenheid zou hebben over te steken. De auto bleef echter met een flin ke vaart doorrijden en greep het achter wiel van de fiets. De wielrijdster kwam onder den wagen terecht en werd een vijftien meter tus- schen de achterwielen meegesleurd. Het lijk werd geheel verminkt. Het is naar de marechaussee-kazerne te Quatres Bras vervoerd. De chauffeur en een vrouw die in den auto zat, werden door de machechaussee verhoord. De auto is in beslag genomen. ERNSTIGE AANRIJDING. Gistermiddag omstreeks vier uur heeft op den Boom weg te Roekan je een ernstige aanrijding plaats gehad. De 14-jarige Van Vliet reed aldaar per rijwiel met een vriend. Bij het passeeren van een perso nenauto, bestuurd door een inwoner uit Zeist geraakten de sturen van de beide jon gelui in elkaar verward, waardoor genoem de Van Vliet viel en onder de auto terecht kwam. In zorgwekkenden toestand werd hij opgenomen en een nabijgelegen woning binnengedragen. Zijn toestand was van dien aard, dat de ontboden geneesheer, dr. Van Voorst, het noodig oordeelde, dat de jongen niet vervoerd werd. Zijn toestand is hoogst zorgwekkend, men vreest voor zijn leven. De auto is voor onderzoek door de politie in beslag genomen. GEVAARLIJK SPEL. Onder auto geraakt en gedood. Woensdagavond omstreeks acht uur wil de het 12-jarig knaapje N. v. d. Craats te Harskamp op een in beweging zijnden vrachtauto springen. De jongen stapte mis en kwam te vallen. De auto ging het knaap je over het lichaam. Zwaar gewond is hij opgenomen. Hij overleed spoedig na het on geval. TUSSCHEN AUTO EN KAR. Groentekoopman gedood. Woensdagmorgen is, naar het „Hbld." meldt, de groentekoopman P. Ariaans op dén rijksweg te Well (L.) door een vracht auto aangereden en gedood. Hij bevond zich met zijn wagen, waarvoor een paard ge spannen was, op den rijksweg, toen de stoomtram naderde. Het paard schrok en sprong opzij, zoodat de wagen tegen een boom reed en de groenten op den grond vielen. Terwijl Ariaans bezig was den in houd van de wagen op te rapen, kwam uit de richting Nijmegen een auto, waardoor het paard opnieuw schrok en een sprong op zij nam. De groentekoopman greep het dier vast, doch kon het niet meer houden, zoo dat het paard op hol sloeg en naar het mid den van den weg rende. Op dat oogenblik passeerde juist de auto. Ariaans geraakte tusschen de auto en de kar in en werd op slag gedood. AANRIJDING TE DEN HAAG Verschillende gewonden Woensdagavond ruim half twaalf heeft op de Nieuwe Parklaan te 'sGravenhage ean aanrijding plaats gevonden tusschen een personenauto en twee fietsers. De heer v. L. aan den IJsclubweg wonende, bestuurde de auto. De fietsers waren de vijf en twintigj. jongemannen, G. v. E., aan de Rochussenstraat, en S. A. aan het Kortenbosch wonende. Beiden werden zwaar gewond. G. v. E. bekwam een dij beenbreuk, verwondingen aan den hals en een hersenschudding en werd naar het ge meenteziekenhuis aan den Zuidwal ge bracht. S. A. kreeg een groote wond aan het achterhoofd, een hersenschudding, in wendige kneuzingen en ontvellingen, men heeft hem naar het R.K. ziekenhuis aan het Westeinde vervoerd. Heden verkeer den de patiënten niet in direct levensge vaar. Dè politie stelt een onderzoek in en heeft daarbij o.m. de auto onderzocht. AUTO TEGEN EEN BOOM GEBOTST. Pastoor Schimmel gewond. Dinsdagavond tusschen half 6 en 6 uur is ter hoogte van WortJh-Bheden een auto, die reed in de richting de Steeg, met kracht tegen een boom gebotst. In den auto waren gezeten Pastoor Sohimmel uit Gorsel, die zelf den wagen stuurde, benevens diens huishoudster en tuinman. De oorzaak van het ongeval was gele gen in het feit, dat de bestuurder te ver heeft uitgehaald voor een tegenligger. Zoo doende schampte hij tegen de tramrails en vloog tegen een boom op. De auto, die groo- tendeels in elkaar geschoven werd, is door de politie in beslag genomen. Pastoor Schimmel heeft een hoofdwonde opgeloopen en een knieschijf gebroken. De huishoudster bekwam een geoompliceerde beenbreuk. CAFé UITGEBRAND. Door onbekende oorzaak is gisteravond omstreeks zes uur brand ontstaan in café Meerding te St. Johannesga. De bezoekers die rustig zaten te kaarten, hadden er niets van bemerkt, dat aan den achterkant van het huis brand was uitgebroken. Toen zij gewaarschuwd waren, vluchtten zij in allerijl. De brandweer uit Heerenveen, die gealarmeerd was, was spoedig met een mo torspuit ter plaatse, zij kon echter niets Quaker gQ|||§ blijven HAVERMOUT meer uitrichten. Het café en de woning brandden geheel uit. Van de inventaris kon zoo goed als niets gered worden. De scha de, die nog al aanzienlijk is, wordt door verzekering gedekt. HET VERGIFTIGINGSGEVAL IN HAARLEMMERMEER. Met arsenicum gepleegd? De politie van Hoofddorp houdt zich, in samenwerking met de Haarlemsche justi tie, op het oogenblik bezig met een geval van vermoedelijke poging tot moord door chronische vergiftiging met arsenicum, welk misdrijf, zooals wij reeds gemeld heb ben, zou zijn gepleegd door een 45-jarige bewoonster van den Nieuwen Meerdijk bij Sloten in de Haarlemmermeer, die de be doeling zou hebben gehad haar man van het leven te berooven. Die 45-jarige vrouw, aldus weet „Het Voilk" mede te doelen, is dezer dagen, na de ontdekking van het feit, door de politie gearresteerd en gevankelijke naar Haar lem overgebracht en met haar is aangehou den een 40-jarige kostganger, die er van verdacht wordt, samen met de vrouw het misdrijf te hebben beraamd. De bewoner van den Nieuwen Meerdijk, een man die een rijksbetrekking heeft, was den laatsten tijd onder behandeling van zijn medicus, omdat hij zich niet goed ge voelde, zonder dat nochtans het ziektebeeld aanleiding gaf tot het stelen van een po sitieve diagnose. Totdat nu enkele dagen geleden de medicus een ontdekking meen de te hebben gedaan, hierop neerkomende, dat de patiënt symptomen vertoonde van vergiftiging. Een door den arts met groote omzichtigheid ingesteld nader onderzoek deed hem concludeeren, dat het in het be lang van den patiënt was, dat hij, zoo spoe dig mogelijk uit zijn omgeving zou worden verwijderd, omdat als de gerezen vermoe dens inderdaad juist zouden blijken er alle reden was om aan te nemen, dat het leven van den patiënt in gevaar was en wel door toedoen van personen in zijn di recte omgeving. De medicus zorgde er dan ook voor, dat zijn patiënt met den grootsten spoed ter verpleging werd opgenomen in de Luther- sche ziekenverpleging te Amsterdam, waar hij nu sinds eenige dagen verblijf houdt. De toestand van den man kan bevredigend worden genoemd, maar het staat thans wel vast, dat, dank zij het ontdekken van een bepaald spoor door den behandelenden arts, hij op het nippertje aan een groot gevaar ontkomen is. Dadelijk nadat de patiënt uit de voor hem klaarblijkelijk levensgevaarlijke omgeving verwijderd was, heeft de burgemeester van Hoofddorp, in zijn kwaliteit van hulpoffi cier van justitie, met een en ander in ken nis gesteld, de zaak met voortvarendheid bij het Haarlemsche parket aanhangig ge maakt. Daarvan was de aanhouding van de echt- genoote van den patiënt alsook van den kostganger het gevolg. Beiden zijn, door den subst. officier van justitie aan een ver hoor onderworpen, maar ontkennen ten stelligste dat zij den man vergif zouden heb ben toegediend. Het onderzoek in deze ernstige zaak, die in de landelijke omgeving van Sloten groote oonsternatie heeft gewekt, duurt nog voort. NOG STEEDS INBRAKEN TE OSS. Men durfde geen alarm maken. Woensdagnacht is in een der buitenwij ken van Oss weer een inbraak gepleegd. Omstreeks 12 uur werd het dochtertje van de wed. Van der Leet, wonende in de Heischeut, wakker door gestommel in het slaapvertrek. Het kind, dat meende dat er drie mannen waren binnengedrongen, durf de geen alarm maken en hield zich slapen de. Ook de sohoonzoon van de weduwe, diie geruoht vernam, schonk daaraan geen aan dacht. Toen na ruim een half uur alles weer UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Zaterdag 12 Mei. Huizen 1875 M. K. R. O.-programma. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonpl. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.15 Lunchconcert door het K. R. O.- orkest. 2.00 Halfuurtje voor de ryprere jeugd. 2.30 Kinderuurtje. 3.30 Tweede lustrum der R.-K. Universi teit. Lustrum-rede door E. M. J. A. Sassen in de aula der Universiteit. 9.15 Zang en ooggetuige-verslag van de onthulling van het St. Servaes-standbeeld door mgr. dr. Lemmens, bisschop van Roermond, ter gelegenheid van het St. Ser- vaes Eeuwfeest te Maastricht. 5.30 Het trio-v. Praag, viool, violoncel en piano. 6.20 Journalistiek Weekoverzicht. 6.45 H. A. Woldring over „Toerisme in het Noorden". 7.15 Gramofoonpl. 8.00 Onze Zaterdagavond m.m.v. de K.R. O.-boys, Cilia en Peter v. Rooyen (liedjes) en de R.-K. Accordeon Band. Te 8.30 en 10.30 Vaz Dias. Te 9.00 uur Microfoonver telsel. 11.50 Gramofoonpl. Hilversum 301 M. VAR A-uitzendin g. 8.00 Gramofoonpl. 9.00 „De Notenkrakers". 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor Arb. i. d. Continubedrijven. 12.00 Klein VAR A-Ensemble. 2.00 Causerie over a.s. wereldkampioen schappen turnen. 2.15 Flierefluiters" 3.00 Causerie. 3.30 Marie Vos (sopraan) en J. Stroo- menbergh (bas-bariton). 4.00 Bontprogramma (gr. pl.). 6.05 Literaire lezing. 6.30 Gramofoonpl. 7.00 Groningsch uurtje. 8.00 Herh. S.O.S.-berichten. 8.03 GramofoonpL 8.20 VARA-orkest. 9.00 Toespraak. 9.15 Vervolg orkestconcert. 10.00 Vaz Dias en VARA-Varia. 10.15 Zang. 10.30 De Flierefluiters. 11.00 Vervolg zang. 11.1512.00 GramofoonpL Daventry, 1500 m. 9.35 Morgenwijding. 9.50 Tijdsein, berichten. 10.05 Lezing. 11.20 Northern Studio Orkest. 12.05 Gramofoonpl. 12.35 Commodre Grand Orkest. 1.35 Gramofoonpl. 2.20 Amerikaansche dansmuziek. 2.50 Het Broadhust Septet. 4.05 Orgelspel. 4.35 Kinderuur. 5.20 Berichten. 5.50 Biljartpraatje. 6.05 Welsh Intermezzo. 6.25 Causerie. 6.50 Interview. 7.20 Carol Gibbons en de Savoy Hotel Orpheans. 8.20 Berichten. 8.32 Verslag der golfwedstrijden om den Walker Cup. 8.40 Causerie. 8.55 Fred Hartley's Novelty Kwintet. 9.50 Lezing. 9.5511.20 Het BBC-Dansorkest. „R a d i o-P a r i s", 1648 M. 6.20 en 7.20 Gramofoonpl. 11.20, Goldy-orkest. 7.20 „Mademoiselle Prud'homme", ope rette. 9.50 Dansmuziek. Kalundborg, 1261 M. 11.2011.35 en 12.051.20 Concert uit rest. „Wivex". I.502.20 Gramofoonpl. 2.504.50 Omroeporkest. 7.20 Omroeporkest. 8.40 L. Preil's orkest. II.50 Dansmuziek. Langenberf, 456 M. 5.25 Gramofoonpl. 6.20 Blaasconcert. 10.50 Gramofoonpl. 11.20 Concert. I.20 Gramofoonpl. 3.20 Dito. 6.20 Gevar. progr. m.m.v. orkest en so listen. Rome, 421 M. 8.20 „Francesca da Rimini", opera. Brussel, 322 en 484 M. 3.22 M.: 11.20 Gramofoonpl. 12.30 Orkestconcert. 4.20 Gramofoonpl. 5.20 Jazzmuziek. 6.05 Gramofoonpl. 7.20 Salonorkest. 8.20 Cabaretsprogramma. 9.30 Dansmuziek. 484 M.: 11.20 André Felleman's orkest. 12.30 Gramofoonpl. 4.25 Salonorkest. 5.35 Gramofoonpl. 5.50 Zangvoordracht. 6.20 Gramofoonpl. 7.20 Symphonieconcert. 9.3011.20 Dansmuziek. Deutschlandsender, 1571 14. 7.45 Het Omroeporkest. In de pauze: Causerie. 9.20 en 10.05 Berichten. 10.20 Populair orkest- en solistenconcert uit den EdenDaktuin te Berlijn. Gemeentelijk Radio Distribntie-bedrijf en de R. O. V. Radio-centrale. (3de Programma). 8.008.30 Hamburg. 9.20—14.20 Keulen. 14.2015.20 Kalundberg. 15.2017.20 DeutschLsender. 17.20—19.30 Brussel (Fr.). 19.30—Af 1.: Keulen. (4de Programma). II.2016.35 Daventry. 16.3517.20 Een der Eng. „National" zenders. 17.2020.35 Londen Reg. 20.3521.50 Luxemburg. 21.50Afl.: Londen Reg. (Wijziging voorbehouden). VOOR DEN K. R. O.-MICROFOON. Dinsdag, 15 Mei te 9.50 uur wordt door den K. R. O. uitgezonden het Stabat Mater van Emanuele d'Actorga voor gemengd koor, Solo-kwartet en orgel. Aan deze uit voering, oorspronkelijk geplaatst op den dag van de begrafenis van H. M. Koningin- Moeder, wordt medegewerkt door het K. R. O.-Koor, de Solisten: To v. d. Sluys, Cobi Plooyer, Marcus Plooyer en Jaap Stroo- menbergh, aan het orgel: Tom Andriessen. Het geheel o. 1. v. Gerard Vermeulen. Namens de Vereeniging „Volkenbond en Vrede", zal Vrijdag, 18 Mei te 6.00 uur de heer P. J. Serrarens een korte causerie voor de K. R. O.-Microfoon houden. stil was, waarschuwde het meisje haar moeder. Het bleek, dat men zich door het openschuiven van een raam toegang ver schaft had en dat alle kasten en laden open gebroken waren. Een bedrag aan geld wordt vermist. Eenige damestasschen wa ren opengescheurd, doch hierin konden de inbrekers niets van hun gading vinden. Ver moedelijk zijn de mannen per rijwiel ge komen. Gistermorgen halftien pas werd bij de marechaussee aangifte van het gebeurde gedaan, waardoor het onderzoek naar de daders zeer bemoeilijkt wordt. „Hbld." DE EI5Cn I5V00R ELK HUISGEZIN DE SLEUR ERUIT... RADION ERIN FEUILLETON. HET GENOOTSCHAP VAN DEN OCTOPUS. Uit het Engelsch van FERGUS HUME. (Nadruk verboden). 32) Maar zij zullen hun hoofdkwartier wel in allerijl verplaatst hebben, meende Margaret. Zij zullen er rekening mee houden dat u de politie ingelicht hebt. Zou het niet verstandiger zijn als Hurker van avond nog met dat onderzoek begon? Sir Gregory werd rood van drift. Hij hield er niet van als een ander hem onge vraagd raad gaf. Ik zal naar mijn eigen inzichten te werk gaan, juffrouw Drum, antwoordde hij koel, en daarbij: ik wensch persoonlijk bij het onderzoek tegenwoordig te zijn en daar ben ik vanavond nog niet toe in staat. Morgen zal de politie de heele streek tusschen Pitsea en Romford afzoeken. Margaret schudde het hoofd. Ik vrees, dat de vogel dan gevlogen zullen zijn. Enfin, als Michael maar in vei ligheid is.... Vanavond of morgenavond staat hij weer in levende lijve voor je neus, trachtte Sir Gregory, wiens drift alweer gezakt was, haar joviaal gerust te stellen, en ging hij op zachter toon voort, dan zal ik hem financieel vooruithelpen, zoodat hij spoedig zal kunnen trouwen. Ik ben hem wel wat verplicht, na het gevaar dat hij ge- Joopen heeft om mij te bevrijden. Ik denk niet, dat Michael geld van u zal willen aannemen, antwoordde Margaret een beetje verlegen. Wat hij gedaan heeft was zijn plicht. U kent zijn opvat tingen. Ja» ja. Hij is een groote stijfkop, zei de millionnair. Maar hij zal het geld aan nemen. Ik houd er niet van verplichtingen te hebben, waarvan ik me niet gekweten heb. Maar laten wij daar maar niet verder over praten. Dat zal ik wel met hem in orde maken. We moesten nu maar aan ta fel gaan. Aan het diner behandelde hij Margaret geheel als een gast. Laura en Theodore hadden het te druk met elkander om zich met iemand anders te bemoeien en me vrouw Cargoe, die verrukt was dat Theo dore Arden, dien zij zoo graag mocht lij den, binnenkort zijn harte wensch vervuld zou zien, had alleen aandacht voor 't jon ge paar. Freddy at niet aan tafel en Mar garet en Sir Gregory hadden dus volop ge legenheid tot een vertrouwelijk gesprek. Inplaats van zich, zooals gewoonlijk, na het eten in de biblotheek terug te trekken, bleef de heer des huizes bij de anderen in den salon; hij vroeg Margaret om piano te spelen en daarna aan Laura en Theodore om samen wat muziek te maken. Hij was vriendelijk en gezellig en de huisgenooten vroegen zich verbaasd af, welk wonder de ze verandering teweeg gebracht had. Hij is er heel wat op vooruitgegaan, sinds den moord op Medina, verklaarde Laura tegen Th'eodore, maar zoo aardig als vanavond, heb ik hem nog nooit gezien! Als hij nog eens een serie onaangenaam heden krijgt door te maken, wordt hij nog een volmaaktheid in persoon. Maar ik moet telkens aan dien armen Perris denken, ging het meisje bedrukt voort. Ik hoop maar, dat hem niets ergs overkomt. Mar garet zag er vanavond echt verdrietig uit, vond je ook niet? O als Perris er maar weer is, wordt zij ook wel weer vroolijk. Denk je dat Perris terugkomt? vroeg Laura ongerust. Arden's jongensachtige gezicht kreeg een ernstige uitdrukking. Morgen ga ik met de politie mee naar Pitsea, zei hij, om het stoffelijk over schot van mijn auto op te halen en te pro- beeren die boerderij te ontdekken. Perris wordt daar waarschijnlijk gevangen ge houden. Sir Gregory was intusschen naar de bi blotheek gegaan om nog een paar dingen in orde te maken, voor hij naar bed ging. Me vrouw Cargoe en Margaret bleven een poos je in de kamer van eerstgenoemde napra ten over Laura's aanstaand huwelijk. Het was bijna tien uur en Margaret wilde niet laat naar huis gaan. Maar eerst moest zij nog die beide enveloppen uit de lade van Michaël's schrijfbureau halen. Mevrouw Cargoe, zei ze een weinig aarzelend,'ik zou graag even in de werk kamer van Michael gaan kijken of daar misschien een brief voor mij ligt. Ik heb er niet eerder aan gedacht, anders had ik vanochtend wel gekeken. Maar het lijkt me heel goed mogelijk, dat hij mij een brief heeft geschreven vóór hij die gevaar lijke expeditie begon. De list gelukte volkomen; ook mevrouw Cargoe ko.n zich deze mogelijkheid heel goed voorstellen! Natuurlijk kind, zei ze hartelijk, ga je gang; je weet den wegik hoop, dat° je maar een brief vindt! Ik blijf hier wel op je wachten. Margaret stond op, ging de kamer uit, maar bij de deur gekomen draaide zij zich nog even om. Zou ik, als het niet te vrijpostig is, mogen vragen of ik met het rijtuig thuis gebracht kan worden? Het is wel maar een klein eindje, maar u kunt misschien wel begrijpen, dat ik vanavond een beetje zenuwachtig ben. En dan is het niets pret tig alleen in het donker te moeten loo- pen. Ook deze motiveering ging er bij de goed hartige vrouw Cargoe grif in. Van de eigenlijke reden waarom Margaret, als ze de lijst uit het bureau had gehaald, lie ver niet alleen naar huis wilde loopen, had ze natuurlijk geen flauw vermoeden. Ik zal dadelijk het rijtuig laten in spannen, zei zij bereidwillig, terwijl ze op de bel drukte. Margaret was erg blij, dat ze per rijtuig zou worden thuisgebracht. Ze had een idee dat Dick haar zou volgen. Hij wist, dat Perris haar geschreven had, waar zij de bewuste lijst kon vinden en de veronder stelling lag voor de hand, dat het stuk in Michaëls schrijfbureau op Horn Hall be waard was. Toen zij Perris' kamer was binnegegaan en het licht had aangedraaid, schrok zij bij de ontdekking dat de jaloezieën niet neer gelaten en dat de gordijnen opengescho ven waren. Maar dat sprak eigenlijk van- ze-f daar Michaël dien avond niet in zijn kamer had gewerkt. Zij bleef een oogenblik onbeweeglijk staan, zich afvragend of Dick misschien niet buiten op den loer lag. Maar ze was overtuigd, dat Dick niet zou durven binnenkomen en haar aanvallen en op weg naar huis had ze de bescherming van den koetsier. Dat hij thuis, onder het dak van zijn moeder, een vinger naar haar zou uitstekend, leek haar heelemaal bui tengesloten. Ze liep naar het schrijfbureau, opende de lade met den sleutel die Perris gestuurd had en nam er de beide blauwe enveloppen uit. De eene enveloppe, die met een A ge merkt was, liet zij direct in haar japon glijden, terwijl zij de andere, die zij vol gens Perris' aanwijzingen aan inspecteur Hurker moest overhandigen langen tijd van alle kanten bekeek. Zij aarzelde een oogen blik of zij de enveloppe niet zou openen om zich direct te overtuigen of de lijst er wer kelijk in zat. Opeens ging de deur open en Sir Gregory die blijkbaar iets van Perri's bureau moest hebben, kwam binnen Hij wist een oogen blik niet hoe hij het had, toen hij Margaret bij de schrijftafel zag staan. Wat doet u nier, juifrouw Drum, vroeg hij stom-verbaasd. Margaret die hevig geschrokken was en nog steeds de blauwe enveloppe in haar hand hield, kon het eerste oogenblik niets zeggen. Zij dacht onmiddellijk aan Michaels waarschuwing, om toch vooral niet met Sir Gregory over de beide enveloppen te spreken. Wat moest ze in vredesnaam doen? Ik wacht nog steeds op een verkla ring jufrouw Drum, klonk het streng. Michael heeft mij gezegd om dit uit zijn bureau te halen, stamelde zij, terwyl zij hem de enveloppe het zien. jW/ (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 17