VRIJDAG 11 MEI 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 15 R.K. S.y. „O.D.I." Gisteren speelde O.D.I. I een medaille wedstrijd tegen Steeds Hooger I. O.D.I. won den toss en verkoos tegen wind en zon te spelen. Steeds Hooger trapte af. In 't begin bleek Steed Hooger in de meer derheid en dit bleef zoo tot rust. Door de uitstekende doelverdediging van O.D.I. moest Steeds Hooger bij rust tevreden zijn met den stand 10. Na rust scheen O.D.I. de inzinking van de laatste wedstrijden te boven te zijn. Er werd een mooi open spel te zien gegeven, waarvan de toeschouwers genoten. Kort na rust maakte O.D.I. gelijk en nam een poosje later de leiding met 21. Door een misrekening van den O.D.I.-keeper ge lukte 't Steeds Hooger den gelijkmaker te scoren. Deze spannende wedstrijd eindig de echter met een welverdiende overwin ning van 32 voor O.D.I. Scheidsrechter Walraven leidde correct. Om 6 uur werd in café v. Graas onder eenige toepasselijke woorden aan O.D.I. I de verdiende medaille overgereikt. O.D.I. III speelde uit met 8 man tegen Adolf Kolping III, maar verloor dan ook met 41. R. K. S. V. „St. Bernardus". Het is gisteren het eerste elftal mogen gelukken de laatste oompetitde-wedstrijd met een zegenrijke over winning te beëindi gen en het was „Foreholte" dat het kind van de rekening werd. Onmiddellijk nadat was afgetrapt, was de thuisclub in den aan val en al vrij spoedig wisten zij de leiding te nemen (10). De bezoekers, die ook in zeer snel tempo speelden, wisten zich danig te weren en ook zij hadden succes (11). Het spel golfde geregeld op en neer. Voor de rust wisten de thuisclub nog eenmaal en de bezoekers tweemaal te scoren, zoo dat deze inging met 23. Onmiddellijk na de rust werd het spel imet een snel tempo voortgezet, maar nu was het de thuisclub welke succes had, deze wist de score te verhoogen en wel tot vijf maal toe, de bezoekers wisten nog een maal te scoren, zoodat het einde kwam van deze laatste competitie-wedstrijd met een overwinning van 74. De leden worden er aan herinnerd dat a.s. Zondag ter gelegenheid van het vijf jarig bestaan der vereeniging des morgens onder de H. Mis van 7.30 uur een Generale H. Communie zal worden gehouden. Het bestuur vertrouwt dan ook dat niet één lid afwezig zal zijn. Onder de H. Mis communi- ceeren. Daarna zal in de R. K'. School een gemeenschappelijk ontbijt aan de leden worden aangeboden. LAWN-TENNIS INTERNATIONAAL TOURNOOI VAN D. V. V. Timmer sloeg Crawford! Het eenige winstpunt voor I. C. van Nederl. De eerste dag van de internationale ten niswedstrijden te Amsterdam tusschen de Internationale Club van Nederland, Au stralië (Davisbekerploeg), Japan (Davis- bekerploeg) en de Queen's Club van Lon den, toonde een duidelijk overwicht van de Australische en de Londensche ploeg. Van de elf wedstrijden, die gespeeld werden, wonnen de I. C. en Japan er elk één, ter wijl Australië met 5 en de Queen's Club met 4 punten de leiding, namen. Dat eene winstpunt voor Holland werd behaald door de overwinning van Timmer op Crawford, een overwinning, die niemand had durven voorspellen. Timmer was in uitstekenden vorm, zijn slagen hadden direct de goede lengte. De eerste set werd door hem met 63 gewonnen. Crawford scheen er nog niet heelemaal in te zijn, maar in den tweede set was de wereld kampioen 1933 winnaar van Wimble don 1933 heerenenkelspel er beter in. Zijn slagen kregen meer vastheid en hij won den tweeden set met 61. Timmer liet zich niet ontmoedigen en bleef zijn goe den vorm behouden. In den derden set speelde hij zeker zijn besten spel met lage vollies en goede lange drives. Beide spelers bleven voortdurend achter in het veld, het werd een baseline duel, hetgeen de strijd niet zoo aantrekke lijk maakte. Aan spanning ontbrak het ech ter niet, want toen Timmer in den derden set van 44 op de service van Crawford 54 maakte, kwamen de perspectieven voor een overwinning. Inderdaad, op de service van Timmer haalde deze op van 1540 tot 4050. De volgende bal van Timmer tipte juist over het net: onbereik baar voor Crawford. En als de laatste daarna den bal in het net slaat, is het eer ste winstpunt voor Nederland gemaakt. Door een ongelukkig misverstand-Craw- ford dacht nl. dat deze wedstrijd best of five werd gespeeld zal de ontmoeting Zondag a.s. nog eens worden overge speeld. De uitslag van heden blijft echter voor den wedstrijd gelden. Bij dit eene winstpunt bleef het dan wat Holland betreft. Zoowel Turnbull, Mac Grath als Quist waren allen te sterk voor resp. Leembrugge, Hughan en Karsten. De wedstrijd tusschen Quist en Karsten was wel de belangrijkste van deze drie. Kar sten speelde uitstekend, wist de tweede set te winnen, doch moest de derde set laten loopen voor Quist. Hughan speelde een uitstekende partij tegen Mac Grath, de man met de gewel dige back hand, die soms met beide handen geslagen wordt. Een spel vol afwisseling, aan beide kan ten. Hughan had misschien iets safer kun nen spelen, soms had zijn spel wel eens iets slordigs, doch de score wijst aan, dat het hem aan fighting spirit niet heeft ontbro ken. Van de overige partijen was die tusschen mej. Belzer tegen de Australische kam pioene Miss Hartigan misschien wel de beste. ATHLETIEK Duel-meet van de A. V. en A. V. „Alphia" en „D. O. S.— Schoonhoven. Op het terrein van de A. V.- en A. V. Alphia had Hemelvaartsdag des middags een duel-meet plaats tusschen de A. V. en A. V. Alphia en D. O. S. Schoonhoven. De belangstelling voor deze ontmoeting was zeer groot, wat voor een groot deel zeker was toe te schrijven aan het bijzon der mooie weer. Over het geheel hadden de wedstrijden een zeer goed verloop, dank zij de uitstekende leiding, terwijl zeer goede sport te zien werd gegeven. De Heerenaf- deeling van Alphia bleek dezen middag in goeden vorm en behaalden dan ook zeer mooie prestaties, in tegenstelling met de damesafdeeling, die in de dames van D. 0. S. hun meerderen moeten erkennen, wat niet valt te verwonderen, als men weet dat de dames afd. van Alphia nog slechts kor ten tijd bestaat. Niettegenstaande twijfelen we niet, of ook deze afdeeling zal zich in de toekomst weten te handhaven. Na afloop werden de prijzen uitgereikt door den voorzitter van Alphia den heer H. Smit, die in een keu rige toespraak bestuur en leden van D. O. S. dank bracht, dat deze aan de uitnoodi- ging voor deze ontmoeting terstond gevolg hadden gegeven. Het bestuur van D. O. S. had als herinnering allereerst een keurige lauwertak in ontvangst te nemen; de aan voerster der damesafd. van D. O. S. een lauwerkrans en de aanvoerder van de hee- renafd. van Alphia den heer J. Verkerk 'n zeer mooien beker. Zoowel bestuur als leden van Alphia kunnen rnet groot succes op dezen uitslag terugzien. Hieronder laten wij volgen de einduitslagen: Finale Heeren: 100 m. hardloopen: 1. Jos. Verkerk 12 sec.; 2. H. Megchelse 12.2 sec.; 3. G. Groenendijkv. Roon 12.9 sec.; 4. Sampiemon 13 sec. alle Alphia-leden. 400 m. hardloopen: 1. B. Beghelse 54.5 sec.; 2. Sampiemon 58 sec.; 3. A. v. d. Wagt 58.8 sec.; 4. J. de Jong, 59 sec., alle Alphia- leden. 3000 meter: 1. C. Heineman, D. O. S.; 2. H. C. Heinemans, idem; 3. C. Byl, Alphia; 4. S. van Veen, idem. Kogelstooten: 1. G. Groenendijkv. Roon 9.84 m., Alphia; 2. J. Mulder 9.54 m., idem; 3. F. de Vries, D. O. S.; 4. R. Berkhouwer 8.43 m., idem. Speerwerpen: 1. G. Groenendijk-v. Roon 34.05 m., Alphia; 2. J. Mulder 33.70, idem; 3. F. de Vries, D. O. S. 28.15 m.; 4. R. Berk houwer, idem 26.91 m. Verspringen Heeren: 1. J. Verkerk, Al phia 6.09 m. 2. A. Sampiemon 5.89 m., id.; 3. J. de Jong, idem 5.84 m.; 4. F. de Vries D. O. S., 5.47 m. Hoogspringen Heeren: 1. F. de Vries, D. O. S., 1.70 m.; 2. R. Berkhouwer, idem 1.65 m.; 3. J. Verkerk, Alphia, 1.65 m.; 4. A. v. d. Bos, idem 1.50 m. Estafette Heeren 4 x 100 m. (B-ploegen). I. Alphia 50.7 sec.; 2. D. O. S. 1 min. 20.2 sec. Estafette 4 x 100 m. (A-ploegen): 1. Al phia 48.5 sec. (loopers J. de Jong Jr., A. Sampiemon, H. Megchelse en J. Verkerk); 2. D. O. S. 50.1 sec. Finale Dames: 80 m. harloopenê 1. Nel Kerkhof, D. O. S., 11.9 sec.; 2. Annie Hartkamj, idem 12.1 sec.; 3. S. van Wijk, idem, 12.4 sec.; 4. Mej. Bruins, idem 13.2 sec.; Estafette Dames 4 x 80 m.: 1. D. O. S. 49.4 sec., 2. Alphia 52.1 sec. Verspringen Dames: 1 Annie Hartkamp 4.04 m. D. O. S.; 2. Mej. Bruins, idem 3.95 m.; 3. B. van Wijk, idem 3.79 m.;; 4. Mej. Kerkhof, idem 3.53 m. Hoogspringen Dames: 1. Mej. Kerkhof, D. O. S.; 2. Mej. Bruins, idem; 3. Mej. Hart kamp, idem; 4. Mej. Uithol, Alphia. Kogelstooten Dames: (Kogel 5 kg.): 1. Mej. B. van Wijk, D. O. S. 6.95 m. 2. Marry Bouthoorn, Alphia 6.78 m.; 3. Mej. de Jong- Heamrood, idem 6.33 meter; 4. A. Uuihol, idem 6.33 meter. WANDELSPORT Schitterend geslaagde Rijnstreekmarschen van „D. O. S." te Alphen. De door de chr. sportverg. „D. O. S." te Alphen met Hemelvaartsdag georganiseer de Rijnstreekmarschen van resp. 40 en 25 km. is weer een groot succes geworden. De belangstelling zoowel van de zijde van het publiek alsmede van de deelnemers was weer zeer groot. Voor de 40 hadden zich pl.m. 150 en voor de 25 km.-marsch pl.m. 130 deelnemers opgegeven. De start had plaatst vanaf het Nutsgebouw, waar men de fröbelschool had ingericht voor aanmel dingslokaal en kleedgelegenheid. Reeds lang voor het tijdstip v. d. start bestond in de omgeving van het Nut een groote drukte De start der 40 km.-marsch had plaats om 1 uur en die der 25 km.-marsch om halfdrie. Over het geheel had deze wandeltocht een zeer geanimeerd verloop. Langs het ge- heele parcoursreeds door ons gemeld heerschte onder de deelnemers een opge wekte stemming, terwijl in een wandeltem po werd geloopen. De regeling bleek overal tip top in orde, dank zij de uitstekende leiding van den di recteur van „D. O. S." den heer G. W. de Jong. Overal aan de controleposten had alles een vlot en geregeld verloop. Voor de 40 km.-marsch werd gerust aan het Hotel „Concordia" te Woerden en voor de 25 km. aan het beursgebouw te Bodegraven. Circa 8 uur kwam de eerste stoet in onze gemeen te terug. Pl.m. half negen waren allen deelnemers binnen en bleken er slechts 3 uitvallers. Na een keurige toespraak door den leider den heer G. W. de Jong, die allen dank bracht voor de goéde regeling en medewer king voor het slagen dezer wandeltochten, wei-den de verschillende prijzen uitgereikt. Allereerst werden de individueele prijzen bestaande uit een keurige draagmedaille uitgereikt, zoomede door enkele firma's beschikbaar gestelde prijzen. Na de uitreiking dezer prijzen, sprak het technisch lid van de N. U. W. de heer J. van Santen, zeer waardeerende woorden tot leider en bestuur van D. O. S. voor de keu rige leiding en het aangenaam verloop de zer marschen. „Jeanne d'Arc." Door bovengenoemde vereeniging is gis teren deelgenomen aan een 25 km. marsch te Alphen en niet zonder succes, want niet alleen dat allen een persoonlijke medaille werd toegekend, maar ook wisten zij be slag te leggen op den vereenigingsprijs. TOERISME FIETSTOCHT ROOD WIT. De Pers- en Propagandacommissie der R. K. Athletiek- en Sportvereeniging „Rood-Wit" zal op Zondag 3 Juni a.s. een fietstocht organiseeren over 35 K.M., waar aan kunnen deelnemen R. K. dames en heeren. Deze fietstocht gaat vanaf het R. K. Sportpark „Haagweg" over Haagweg, Rijn- zichtbrug, Morschweg, Morschsingel, Sta tionsweg, Rijnsburger weg, Warmonderveg. Vaart, Straatweg tot Sassenheim, Teylin- gerlaan, Piet Gijzenbrug, Noordwijk .Bin nen, Wassenaar, Papelaan, Voorschoten naar finish R. K. Sportpark „Haagweg" te Leiden. Het inleggeld bedraagt 0.65 per deel nemer, de inschrijving sluit 24 Mei a.s. laatste post, bij P. J. Verhoef, Steen straat 1. Inschrijfgeld te storten op giro 178275 ten name van P. J. Verhoef, Steenstraat 1, Leiden. De start is om 1 uur, terwijl de deelne mers uiterlijk 7 uur moeten binnen zijn om in aanmerking te komen voor een prijs. De prijzen zullen bestaan voor ieder die dezen tocht binnen den gestelden tijd van 6 uur volbrengt uit een schitterend uitge voerd herinnerings-medaille. Vereenigingen met minstens 15 deelne mers komen voor een extra prijs in aan merking. Verder vele prijzen voor verstkomende groep, jongste en oudste deelnemer. De grootste groep ontvangt een schitte rende beker. ZWEMMEN DE TOUR VAN HET T NAAR BARCELONA. Tweede wedstrijdavond. Wederom damessuccessen. Woensdagavond startte de Y^ploeg uit Amsterdam voor de tweede maal tijdens haar trip naar Barcelona en wederom wer den er fraaie successen, voornamelijk door de dames, behaald. Tiine Wagner won het nummer 100 Meter vrije slag dames in 1 min. 14 sec. terwijl de zelfde zwemster ook uitkwam in het nummer 4 x 100 Meter vrije slag estafette dames, waarbij wegens gebrek aan een vierde dame Tine Wagner tweemaal de 100 Meter aflegde. Met zeer grooten voorsprong won de damesploeg voor de Club Natation de Barcelona. Een minder prettig incident deed zich tijdens den waterpolowedstrijd vodf. Met rust leidde de Club Natation Barcelona met 10, terwijl direct na de verwisseling de Spanjaarden nog twee doelpunten hier aan toevoegden. Als protest wegens te forsoh spel, waartegen de Spaansche scheidsrechter niet voldoende optrad, ver lieten daarop de Y-zwemmers het water en wensohten niet verder te spelen. Er werd geconfereerd en nadat de beide aanvoerders der ploegen, de scheidsrechter en de Ne- derlandsche leider, de heer G. Blitz, een en ander besproken hadden, werd besloten den wedstrijd weer voort te zetten, waarbij het Y tenslotte met 62 verloor. WIELRENNEN WIELERBAAN GOUDA. De uitslagen van de gisteren te Gouda gehouden wielerwedstrijden, waaraan ook door een aantal buitenlanders werd deelge nomen, waren als volgt: Sprintwedstrijd voor prof. en onafhanke- lijken over 4 ronden: 1. Jan Pijnenburg (Nederland); 2. v. d. Leur (Nederland); 3. Alois de Graeve (Roesselare België); 4. Adolf Sohön (Duitschland). 5 K.M. achtervolging. Frans Slaats (Waalwijk) liep 53 M. in op Jan van Hout (Eindhoven) in 6 min. 53.8 sec. Af val wedstrijd voor profs en onafhan- kelijken: 1. Jan Riethoven (Gouda); 2. Jan Verschoor Noord wij kerhout); 3. Gilliet; 4. Wildschut (Den Haag). 100 K.M. koppel wedstrijd met 8 klasse menten: 1. PijnenburgSlaats in 2 uur 23.8 sec., 21 pnt.; 2. SchönBuschenhagen (Duitschland) 8 pt. (op 1 ronde); 3. Rausch Jan van Hout 25 put. (op 4 ronden); 4. Wildschutv. d. Leur 10 pnt. (op 4 ronden) 5. Jan RiethovenJan Verschoor 14 pnt. (op 5 ronden). MOTORSPORT LEIDSCHE MOTOR TOURING CLUB Gisteren hield de L.M.T.C. een pl.m. 100 K.M. tourtocht door het Westland, waar aan verbonden was eenig amusement te Hoek van Holland. Circa 10 uur had de start plaats van het clublokaal café-Hoppenbrouwer. Er werd gereden over Voorschoten, langs de Vliet naar Rijswijk, verder over Waterin gen, Monster, Hoek van Holland, waar o.a. een boottocht plaats had. Vervolgens over de Lier, den Hoorn, Delft, Den Haag, naar het clublokaal, waar de ontbinding plaats had. A.s. Zondag 10 uur vertrekt de L.M. T.C. voor een tocht naar Amsterdam. Er zal o.m. een bezoek gebracht worden aan Schiphol. SCHAKEN OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP. De 14e partij remise. De Woensdag afgebroken partij in het tournooi om het wereldkampioenschap tus schen Dr. Aljechin en Bogoljubow is gis teren voortgezet en beëindigd. De partij eindigde na 54 zetten, door her haling van zetten in remise. Hedenavond om zeven uur zal de vijf tiende partij gespeeld worden. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN HET DISTRICT DEN HAAG. De uitslag van dezen wedstrijd op Woens dagavond en Donderdag in het Nationaal Schaakgebouw te 's-Gravenhage gehouden is de volgende: In de 2e groep was Ouwerkerk niet erg Geusebroek gelijk uit, elk met twee pun ten. Beiden wonnen één partij en maakten de beide andere remise. Nu moeten ze nog één partij samen spelen, wie no. 1 zijn zal In de 2e groep was Ouwerkerk niets erg op dreef, hij verloor twee partijen en maak te slechts één remise. Ook in deze groep zal waarschijnlijk nog een beslissingspartij gespeeld moeten wor den. In de derde groep won A. W. Hamming alle drie partijen, en werd dus ongeslagen no. één. PAARDENSPORT COURSES OP DUINDIGT. De resultaten van de gisteren op Duin- digt gehouden rennen en draverijen luid den als volgt: Elianeprijs, prij zendraverij 4e klasse over 1740 Meter: 1. Willy S. (eig. E. G. In 't Veen); 2. Xenia (eoig. W. J. van Look). Emeraudeprijs, prij zendraverij le klasse over 2020 Meter: 1. Saffier (eig. P. Kra mer); 2 Ironsides (eig. Stal Woudestein). Ermitaprijs, prij zendraverij 4e klasse over 2040 Meter: 1. Xenia G. (eig. W. P. van Look); 2. Willy Duffy (eig. Stal Holland). Evergreenprijs, serieprijzendraverij le klasse over 2000 Meter. 1. Xuthus (eig. Stal X); 2. Tarany See v. Kerrigan (eig. H. L. Nijveld). Epsomprijs, ren op de vlakke baan over 100 Meter: 1. Elass (eig. M. J. v. d. Velde); 2. Inardo (eig. H. de Boer). LUCHTVAART Nieuwe ramp voor Fransche luchtvaart FRANSCH VERKEERSVLIEGTUIG IN HET KANAAL GESTORT. Zes dooden. Het Fransche verkeerstoestel, gemerkt „FA.M.H.P.", dat Woensdagochtend om kwart over elf van Le Bourget naar Lon den is vertrokken, is ter hoogte van Bou logne in het Kanaal gestort. Aan boord van het toestel bevonden zich zes personen, n.l. de piloot, de radio-tele grafist, een steward en drie passagiers. Men neemt aan, dat allen om het leven zijn gekomen. Van de reizigers zouden twee van Fransche en een van Zwitsersche nationaliteit zijn. Woensdagmiddag heeft men in de nabij heid van Boulogne een wrak van een vliegtuig aangetroffen, hetwelk dat bleek te zijn van het vermiste toestel. Het vliegtuig had des middags noodsei nen uitgezonden, welke op het vliegveld Croydon werden opgevangen. Men vermoedt, dat het ongeluk moet worden toegeschreven aan het feit, dat de machine in een dichte mist is geraakt. UIT DE OMGEVING LEIDSCHENDAM. K. J. M. V. Deze week hield de K. J. M. V. te Leidschendam een vergadering waarin als spreker optrad de heer P. W. H. Meyer uit Amsterdam, die het onderwerp behandelde „Jonge Werkgevers". De voorzitter, de heer W. Bleijs, opende de vergadering met den K. J. M. V.-groet en heette allen welkom, in het bijzonder den spreker, waarbij hij zijn spijt uitdruk te over de minder goede opkomst. Hierna verkreeg de heer de Jong het woord, die begon met een kort overzicht van de organisatie der R.-K. Jonge Werk geversvereniging. Spr. behandelde de vraag, wat is het doel van de Werkgevers vereniging en besprak verschillende op vattingen, welke de Katholieke jonge werkgevers moeten weten en welk stand punt zij dienen in te nemen tegenover hun medemenschen. Spr. zette duidelijk uiteen, hoe men tot de verwezenlijking van dit doel kan ko men. In de studieclub heeft de K. J. M. V. een prachtig middel tot het aankweeken van een nieuw maatschappelijk saamhoo- righeidsgevoel. De voorz. dankte spr. hartelijk voor zijn keurige uiteenzetting en sprak de hoop uit, dat de K. J. M. V. de noodige leering hier- iit moge trekken. Met de K. J. M. V.-groet werd de verga dering gesloten. LISSE. Brand, -r- In den nacht van 8 op 9 Mei Is binnen deze gemeente een brand uitgebro ken bij den heer v. 't Oever, aan den Broek- weg. De brand bleef beperkt tot een kleine hooiberg, dank zij de hulpvaardigheid van de buren, die de brand spoedig wisten te bedwingen. De brandweer, die reeds uit gerukt was, behoefde geen dienst te doen. Coöp. Boerenleenbank. De Coöp Boe renleenbank hield Woensdagavond haar 27ste algemeene vergadering in de Vei lingzaal van de Coöp. Veilingvereeniging van het H. B. G. Wegens ontstentenis van voorzitter en vice-voorzitter was de lei ding in handen van den heer J. W. A. Le- feber, die met een woord van welkom de vergadering opende en in zijn openings woord deed uitkomen, dat het vanwege de crisis ook voor de bank een ernstig jaar is geweest, hetgeen echter geen ontmoe diging hoeft te verwekken, omdat de bank nog berust op een goede basis. Door den kassier, den heer J. E. Zonne veld, werden vervolgens de notulen gele zen en onveranderd vastgesteld. In het heirop volgend door hem uitgebracht jaar verslag, deed hij uitkomen, dat de alge meene toestand der bank niet ongunstig is. Verliezen werden niet geleden, alhoewel het zakendoen minder was dan gewoon, waaraan de saneering in het bloembollen- bedrijf niet vreemd is. De spaargelden lie pen met een goede ton terug, doch het aan tal spaarders ging met 74 vooruit, hetgeen voor het bestuur bemoedigend is. Ook het bedrag der voorschotten was dit jaar min der, hetgeen gemakkelijk is te verklaren, doch ook in deze stemt het tot bemoedi ging, dat ruim 18000 meer is afgelost dan opgenomen! Bij de Centrale Bank is de schuld afgelost en hebben we thans weer een tegoed, hetgeen straks uit de cijfers zal blijken. Het is een gelukkig verschijn sel dat we ondanks de slechten tijden nog konden sluiten, na verschillende afschrij vingen, met een winst van ruim 15.000. Spreker sloot .zijn verslag met een krach tige aansporing het vertrouwen in de bank te blijven stellen. Uit het overzicht van den toestand der bank over het boekjaar 1933 bleek, dat op 1 Januari het saldo spaargelden bedroeg 1.282.910.89; inge legd werd 702.473.75 en terugbetaald 817.362.22, zoodat het saldo op 31 Dec. bedroeg 1.168.022.42. Aan voorschotten was op 1 Jan. te vorderen 176.940. Aan nieuwe voorschitten werden verstrekt 6259 en terug ontvangen 24.950.95, zoo dat op 31 Dec. aan voorschotten was te vorderen 158.248.05. Bij de Centrale Bank had de Bank in loopende rekening op 1 Jan. een tegoed van ƒ33.460.73; ge zonden werd ƒ860.855.27 en opgenomen 995.291.77, zoodait de schuld op 31 Dec. bedroeg 100.875.77. Aan overige rekenin gen had de bank op 1 Jan. te vorderen 992.813; verstrekt werden 2.605.680.97 en terug ontvangen 2.519.742.36, zoodat op 31 Dec. was te vorderen 1.078.701.61. De winst- en verliesrekening gaf vervol gens het volgende beeld: ontvangsten: ren te en provisie ƒ77.276.16; rente Centr. Bank 1.809.55; coupons 3.303.74; huis huur ƒ400; diversen ƒ337.92, alzoo teza men 83.127.37. Uitgaven: rente spaargel den 41.549.80; rente rekening courant 13.801.86; rente Centr. Bank ƒ244.95; sa larissen en presentiegelden ƒ7.437.50; di versen ƒ3.9996.45. Afschrijvingen ƒ432.34; bijdrage Centr. Bank ƒ310.10; winst 15.354.37 alzoo ook weer een bedrag van 83.127.37. De balans deed het volgende zien: bezittingen: inhoud kas ƒ47.252.90; uitstaande voorschotten 158.248.05; post- chèque-rekening 2.808.12; rekeninghou ders 1.362.382.76; waardepapieren 79.640; gebouw 14.651.26 en meubelen 233.42, tezamen alzoo ƒ1.665.216.51. Schulden spaargelden 1.168.022.42: Centr. Bank 100.875.77. Rekeninghouders ƒ246.859.58; reservefonds 134.104.37 en winst 15.354.37 dus ook weer het bedrag van 1.665.216.51. Op een vraag van den voorzitter of iemand naar aanleiding van dit overzicht iets had te vragen, wees de heer Raaphorst op de wenschelijkheid om op het gebouw een goede 4000 af te schrijven, omdat vol gens zjjn meening de post zooals ze thans in de balans is opgenomen, een geflatteer de prijs is en bijv. een bedrag van 10.000 de waardebepaling meer nabij komt. Voorts vond hij de post „diverse uitgaven" van circa ƒ4000 nogal hoog en zag gaarne een nadere specificatie. De voorz. antwoordde op het eerste, dat al reeds flinke bedragen zijn afgeschreven en het ten slotte voor de bank precies hetzelfde is of het bedrag iets hooger of lager is, doch zegde toe het voor gestelde in de vergadering van bestuur en Raad van Toezicht ter sprake te brengen. De tweede aanmerking werd door de kas sier voldoende uit de doeken gedaan. Hier na werden rekening en balans conform vastgesteld. Hierna werd gepauzeerd en de aanwezigen een consumptie aangeboden. Vervolgens is de verkiezing aan de orde. In den Raad van Toezicht was aftredend de heer G. Tromp en in het bestuur de heer C. v. Parijs; beiden werden bij en kele candidaatstelling herbenoemd ver klaard en gingen hiermee accoord. Beslo ten werd voorts de gemaakte winst in het Reservefonds te storten. Bij de rondvraag bepleitte de heer Montagne. de wensche lijkheid van verlaging van de rentevoet. De voorzitter meende, dat dan ook onaf scheidelijk de rente der spaargelden zou moeten worden verlaagd, wat zeer zeker door velen minder gewenscht is; hij zal het in de bestuursvergadering in bespreking brengen. De heer Raaphorst stelde voor de kwart procent provicie te laten vervallen, hetgeen op het winstbedrag van weinig beteekenende invloed zal zijn. Ook dit zal nader worden overwogen. Niets meer aan de orde zijnde sloot de w.n. voorzitter met een woord van dank de vergadering. LEEST DE ADVERTENTIES IN UW DAGBLAD.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 15