De roeiwedstrijden op het Noordzeekanaal VRIJDAG 11 MEI 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. PAG. 14 ELECTRISCHE TABAK- EN SIGARENFABRIEK „DELANDMAN" 9 Prima Baaitabak18 cent per ons Fa. Wed. C. J. VISTER - HAVEN 20 - LEIDEN roo'n beetje, dat Nederland vrijwel tegen elk land kon winnen en dat de tegenpartij al heel goed zou moeten spelen om niet te verliezen. Door dezen nederlaag zijn de verhoudin gen duidelijker geworden, Nederland weet zijn plaats in het wereldvoetbal een beetje beter. Overigens waren hier twee ploegen aan het werk, die vrijwel tegen elkaar waren opgewassen. In beide ploegen waren de voorlinies beslist het sterkst, de Neder- landsche halflinie was iets beter dan die der Franschen, voornamelijk door het meer dan schitterende spel van Van Heel en de goede prestatie van Pellikaan, terwijl de Fransche verdediging iets minder zwak speelde dan de Nederlandsche. Wat de Fransche ploeg betreft, de voor hoede was het beste deel van de ploeg. Ni colas was een handig speler, snel, met een goeden kijk op het spel, onzelfzuchtig. Rio zijn clubgenoot paste zich daar goed bij aan. Alcazar bleek eveneens een gevaar lijk speler met een goed schot. De vleu gelspelers Aston en Keiler verrasten door hun snelheid en goede voorzetten. In de middenlinie was Lietaer de beste, hij had onzen sterke vleugel WelsVente tegenover zich. Hij werd daarbij zeer slecht gesteund door den achterspeler Mattier, die wel veel praats tegen zijn half- speler had, maar niet in diens schaduw kon staan. Verriest viel niet op en Cottenier, die algemeen als de zwakste uit de ploeg werd beschouwd, kon het gemakkelijk te gen Mol en Smit opnemen, dank zij het meer dan zwakke spel van Mol. De achterhoede van Frankrijk vertoonde af en toe leelijke gaten, grove blunders maakten zoowel Mattier als Mairesse ter wijl Thépot een goeden indruk achter liet wat zijn keepen betreft. Zeer onsportief gedroeg deze aanvoerder zich echter door in de tweede helft, toen de zege in zicht kwam, het spel te rekken. Hij kreeg daarvoor een waarschuwing van den scheidsrechter in ontvangst te nemen en vlak voor het einde een tweede. Spor tief vielen de Franschen tegen. Wat scheidsrsechter Wittwer betreft, de Zwitser leidde goed, doch was in som mige momenten beslist zwak in zijn be slissingen. Hij heeft twee duidelijke straf schoppen voor de Franschen over het hoofd gezien, aarzelde vaak in zijn beslissin gen. De wedstrijd had overigens een forsch maar eerlijk karakter en in zooverre had hij het niet zoo heel moeilijk. Gelukkig verdeelde hij zijn onjuiste beslissingen over beide partijen, zoodat een en ander nog goed afliep. Frankrijk B-Nederland B 2-1 Ook hier een verdiende nederlaag der Hollanders Het Nederlandsche B-elftal heeft den wedstrijd te Rijssel, tegen het Fransche elf tal B met 21 verloren en deze nederlaag was verdiend, wijl de Franschen intelli genter en sneller speelden dan onze jon gens, die uitgezonderd Bas Paauwe en na rust Lelieveld, maar matig hebben vol daan. Het Fransche elftal vormde een beter geheel en zijn overwinning zou waarschijn lijk grooter zijn geweest, indien het schie ten van de Fransche voorhoede even goed was geweest als het samenspel. Overigens was het een zeer geanimeerde wedstrijd, waarin van Fransche zijde na de rust be paald unfair gespeeld werd. De ploegen zagen er als volgt uit: Nederland B: Doel: Pöttgens (Miranda). Achter: Pienter (Be-Quick, Groningen) en Lelieveld (V. U. C.). Midden: Van Maren (A. D. O.), B. J. Paauwe (Feijenoord), Graafland (H. B. S.) Voor: Vrauwdeunt (Geijenoord), Slot (D. W. S.), Lagendaal (Xerxes), Schoema- ker (Quick, Den Haag), Van Nellen (D. H. C.). Frankrijk B.: Doel: Liense (R. C. Sete). Achter: Cabrillarques (F. C. Sete), Des- rousseaux (Tourcoing), Beaucourt (Olym- pique Lillois). Voor: Liberati (F. C. Vives), L. Laurent (Club Athlétique, Paris), Courtois (F. C. Sochaux), Chauvel (F. C. Rouen), Buge (Excelsior). Door een fout in onze verdediging konden de Franschen na twee minuten reeds door Buge met een fraaie kopbal de leiding ne men. (10). Voor de rust bleef het initia tief meesttijds van de Franschen uitgaan, ofschoon de sporadische aanvallen der on zen wel kansen op den gelijkmaker boden. Zes minuten voor de rust bracht Courtois den stand op 20. Het eerste kwartier na de hervatting was geheel voor Holland en reeds spoedig maak te Vrauwdeunt een tegenpunt uit een voor zet van Van Nellen (21). Daarna werd het spel onaangenaam hard en het voortdurend onderbreken voor vrije schoppen deed het spelpeil dalen. Behoudens in het tweede kwartier na de pauze waren de Nederlanders sterker, doch zij slaagden er niet in gelijk te maken. Een derde doelpunt der Franschen werd door den Belgischen scheidsrechter Swillen op appèl van onzen grensrechter Mateboer geannuleerd. de kampioenscompehtie. VelocitasHeracles 21. In een door beide ploegen weliswaar zeer slecht gespeelden doch desniettemin bui tengewoon spannenden wedstrijd is Veloci tas er in geslaagd met 21 van Heracles te winnen en daarmede haar eerste overwin ning in dit kampioens-tournooi te behalen. De elftallen deden weinig voor elkander onder. Het vertoonde spel kon maar matig bevredigen en stond op laag peil; het was slordig, ondoordacht en vaak te doorzich tig. Bovendien werd er vooral in de tweede helft erg forsch gespeeld, hetgeen het ge heel niet ten goede kwam. Beide voorhoeden brachten er voor doel weinig van terecht, vooral Heracles heeft enkele mooie kansen gemist en ook als er werd geschoten was het nog buitengewoon slecht. HONGARIJE—ENGELAND 2—1. Een verdiende zege van de Hongaren. Voor 40.000 toeschouwers won Hongarije gistermiddag te Boedapest van Engeland, met 21, nadat de rust met blanken stand was ingegaan. De zege der Hongaren was verdiend. De ontmoeting vond plaats onder leiding van den Italiaanschen scheidsrechter Bar- lassina. Aanvankelijk waren de Hongaren sterker doch tot doelpunten konden zij het niet brengen. De Arsenalspeler Hapgood op de backplaats speelde schitterend en wist vele Hongaarsche aanvallen te breken. De Engelschen speelden in W-formatie. Moss, de Arsenal-keeper was uitstekend, maar Hada in het Hongaarsche doel keepte toch beter. 12 minuten na de hervatting scoorde Toldi van tien meter afstand met een fraai schot. Na ruim 20 minuten spelen wist Hongarije den voorsprong te vergrooten na prach tig samenspel van den linkervleugel. Uit een scrimmage scoorde Tilson een tegen punt, waarna niet meer gescoord werd. Brook van Manchester City en Crooks van Derby County vielen tegen. Bij de Honga ren waren behalve Hada en de beide backs Toldi en Kameny in de voorhoede uitste kend. Ook de middenlinie speelden een goede partij voetbal. De Engelsche spelers protesteerden her haaldelijk tegen de beslissingen van Bar- lassina, zij waren het met diens opvattingen niet eens. ROTTERDAMSCH ELFTAL—CHELSEA 1—4. Woensdagavond heeft op het Spartater- rein te Rotterdam, het Rotterdamsche elf tal van den Engelschen le klasser Chelsea met 41 verloren. De Rotterdammers hadden slechts een zwakke ploeg in het veld, daar verscheide- nen verhinderd waren, in verband met den voetbalwedstrijd NederlandFrankrijk en den wedstrijd Frankrijk BNederland B. Chelsea verscheen met nagenoeg haar volledig eerste klasse- elftal. Reeds na twee minuten maakte Mills het eerste doelpunt voor de gasten. Na tien minuten vergrootte Oakton den voorsprong door een strafschop wegens hands en na een half uur maakte dezelfde speler er 30 van. Vijf minuten later gaf Mills Cohen voor de vierde maal het nakijken. Met dezen stand ging de rust in. Na de rust deed Chelsea het kalmer. Zij maakten er exhibition-voetbal van. Af en toe kregen de Rotterdammers gelegenheid een aanval te ondernemen, maar vooral hun middenvoor Van Oort speelde een zwakke partij. Niettemin slaagde hij er vijf minuten voor het einde in, bij een alge- meenen aanval een tegenpunt te scoren. Het einde kwam dus met een 41 over winning voor de gasten. LEIDSCHE VOETBALBOND. De Zaterdagmiddag-competitie. Het wedstrijdprogramma voor morgen middag luidt: le kl.: ARC 1Terleede 1 3.30 uur; Quick B. 1SCO 1 3.30 uur. 2e kl. A: LRC 2Quick B. 2 4.45 uur; Woubrugge 1Terleede 2 3.30 uur; F. Pac ta 2Rijnsb. B. 2 3.30 uur. 2e kl. B: SCO 3—Katwijk 2 3.30 uur. 3e kl. B: LRC 4Katwijk 2 3.30 uur; SLF 3Woubrugge 2 3.30 uur. 4e k 1: Noordwijk 4Terleede 4 3.30 uur. Adsp.: Quick B. (a)—Ons Clubje 3.30 uur; Alphia—'Terleede 3.30 uur; Rijnsb. B. S.C.O. 3.30 uur. DIOC. HAARLEMSCHE VOETBALBOND. R. K. S. V. „Majella". Van de week werd bekend dat Majella I promotiewedstrijden al moeten spelen tegen D.O.S. 4 en Adolf Kolping 2 om 2 plaatsen in reserve 3e klas. Majella 1 trok, zeer onvolledig, tegen D.O.S. 4 te velde en verloor met 31. Het 2e wist door een ge lijk spel (11) tegen Foreholte 3 definitief van de onderste plaats weg te raken. Majella a tegen D.O.S.a werd een 70 overwinning voor de Veenders. Een elftal van zeer jeugdige spelers, wel- lioht toekomstige Majella-leden, verloor met 52 van D.O.S.b. Programma voor Zondag a.s.: Majella 1 gaat om 1 uur naar Nieuwkoop en speelt daar tegen D.V.O. 1. Majella 2 krijgt O.D.I. 2 thuis, 2.30 uur. Majella 3 zal om 4.15 uur de OJJ.I.-jun. als tegenstander ontmoeten. PROEFWEDSTRIJD ELFTALLEN LEIDSCH DISTRICT. Gisteren had op Sporthof te Sassenhekn een wedstrijd plaats tusschen de proefelf- tallen uit het District, waaruit een defini tief District-elftal gekozen moest worden voor de ontmoeting Haarlemsch District Leidsch District op 2e Pinksterdag te Hil- legom. Door enkele afschrijvingen moest de Elf tal-Commissie beschikken over de opgestel de reserve spelers, welke echter zoo vrien delijk en sportief waren geweest, op een gunstige uitzondering na, weg te blijven. Na aanvulling met de D.O.S.-reserven, welke beiden tegenwoordig waren, moest de hulp van Teylingen voor één speler wor den ingeroepen en stelde speler Schreuder zich direct beschikbaar, waarna de wed strijd onder scheidsrechter C. v. d. Geer kon beginnen. In een matig spelletje ver streek de eerste speölhelft, waarbij het A- elftal 3 maal en het B-elfbal 1 maal wist te scoren. Het warme weer was zeker oorzaak, dat het verdere verloop van den wedstrijd geen betere momenten opleverde, terwijl van een goede combinatie onderling geen sprake was. Het B-elftal was in deze helft het fortuinlijkste en wist den achterstand om te zetten in een 53 voorsprong, waar mede dit zeer gemoedelijk partijtje voet bal werd besloten. De elftal-commissie stelde hierna het vol gende vertegenwoordigende elftal op: Doel: N. Mens (Lisse). Achter: W. Vink (S.J.C.), W. de Bruin (S.J.C.). Midden: A. Kamphues (Leiden), Th. Hoo- gervorst (S.J.C.), H. v. Diest (Lisse). Voor: N. Zwaan (Teyl.), J. Angevare (S.J.C.), Th. Tebhorst (Teyl.), C. v. Zeist (Lisse), Th. v. d. Berg (S.J.C.). Als aanvoerder werd aangewezen C. v. Zeist. Reserves: Koning (D.O.S.), J. Warmer- hoven (Teyl.) P. v. Nobelen (Teyl.), C. v. Maris (v. Nispen), G. v. Beek (Lisse). Mooie prestaties van Nereus en Triton R. K. S. V. „D.O.S." D.O.S. 3 verloor den toss en Kolpings Boys verkoos het eerst tegen zon en met wind te spelen. In den aanvang wegen bei de elftallen tamelijk tegen elkaar op, doch dan komt D.O.S. wat in de meerderheid, het duurt niet lang of D.O.S. neemt de lei ding (10). Deze stand blijft eenigen tijd maar even voor de rust schiet de Koning in de uiterste hoek (20) en even later maakt Kuipers 3—0. Met dezen stand wordt gedraaid. De tweede helft kenmerkte zich door een uitgesproken D.O.^.-overwicht, steeds weer bedreigen ze het K.B.-doel, waar de keeper verdiensteflijik werk verricht, doch tenslotte moet zwichten, 4 doelpunten in korten tijd (70). K.B. pakt dan nog eens flink aan en ze weten te scoren, dit doelpunt wordt echter wegens buitenspel geannuleerd, toch weten ze even later de eer te redden (71). De laatste minuten zijn weer voor D.O.S., en verschillende corners volgen op het K.B.-doel, die echter niets opleveren. D.O.S. krijgt dan nog een penalty te nemen, die C. de Koning in een doelpunt omzet (81). Met dezen stand komt het einde. D.O.S. 4 die voor het eerst Majella I te gast had, klopte deze met 31. Majella aD.O.S.a was een ongelijke strijd, D.O.S. sooorde 8 maal en Majella vond het net niet. Majella bD.O.S.b was iets beter, hier scoorde D.O.S. 5 maal en Majella 2 maal. Hedenavond half 9 algemeene ledenver gadering in het Clublokaal. R. K. S. V. „Foreholte". Na de officieele opening gingen ons 2e en 3e elftal gisteren weer den goeden weg op. Foreholte 2 won in Vijfhuizen van SD.O. 1 met 27. Een schitterend succes van onze reserven en dan nog wel met 10 man. Nu gewacht op den laatsten wedstrijd tegen T.Y.B.B. 4. Foreholte 3 besloot op waardige wijze de competitie. Een gelijk spel 11 was het re sultaat tegen Majella 2. Foreholte 1 speelde in Hazerswoude een zeer wisselvallige wedstrijd tegen St. Ber nard us 1. Een doelpunt rijke zege, van 74 in het voordeel van St. Bernardus. Gedu rende deze kamp kon men eigenlijk niet zien wie zou winnen, zelfs gaven de Fore- holters het laatste half uur de beste partij. Maar hoe het ook zij, de punten bleven in Hazerswoude. De eindstand van 3D is: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. D.O.S. II 16 13 1 2 59—17 27 K.R.V. 16 10 2 4 42—39 22 St. Bemardus* 16 9 4 3 5038 20 Foreholte 16 9 1 6 57—34 19 Ad. Kolping 16 6 2 8 61—56 14 N.V.C. II 16 5 1 10 30—36 11 A.S.C. 16 5 1 10 30—56 11 Meerburg 16 5 1 10 38—68 11 R.W.D. 16 3 1 12 35—58 7 2 winstpunten in mindering wegens niet opkomen. De stand van heden na-comp. E is: Foreholte II 7 5 2 27—9 12 T.Y.B.B. IV 5 4 1 24—5 9 Vogelenzang II 6 2 1 3 1218 5 Onze Gezellen IH 6 1 1 4 11—21 3 D.S.O. I 6 1 5 9—30 1 De eindstand van res. 4 W is: Majella I 10 9 1 57—10 19 Foreholte III 10 7 2 1 34—14 16 S.M.C. III 10 4 1 5 29—25 9 St. Hooger III 10 4 1 5 26—38 9 Majella II 10 1 2 7 11—37 4 Ad. Kolping III 10 1 1 8 19—52 3 De vriendschappelijke wedstrijden voor Zondag 13 Mei op het F oreholte-terrein zijn: 12.30 uur Foreholte nK.R.V. II. 3 uur: Foreholte IS.J.C. II. Te Katwijk: 12.30 uur K.R.V.b-jun.Fo reholte b-jun. Nereus en Triton hebben onderscheiden- ij k drie en vier overwinningen behaald bij de universiteitsroei wedstrijden, welke gistermiddag op het Noordzeekanaal heb ben plaats gehad. Nereus won de nummers ongestuurde vier, het nummer overnaadsche vier en het hoofdnummer „De oude vier" en daar mede de Varsity, terwijl Triton beslag leg de op de prijzen van de overige nummers, t.w. de jonge vier, de jonge- en overnaad sche twee en het nummer jonge acht. Nereus gaat door deze twintigste over winning in het nummer „oude vier" aan het hoofd der Varsitywinnaars, direct ge volgd door Laga (19 overwinningen), die ditmaal in het hoofdnummer goede twee de is geworden. Zooals bekend is de baanlengte 2000 me ter. Het hoofdnummer „Oude Vier" gaat over 3000 meter. Begonnen wordt met het nummer Jon ge vier." Aan den start: Triton en Laga. Triton is het eerst weg en loopt geleide lijk uit. Laga is zeer gejaagd en slaat een veel hooger tempo aan dan het rustig roeiende Triton. Van strijd is geen sprake. Het gaat er slechts om hoeveel bootleng ten de Delftenaren achter zullen blijven. Wanneer Triton als eerste de finish pas seert in 7 min. 57 sec., blijken het zes lengten te zijn. Stuurmanlooze Vier. Aan den start: Nereus, Njord en Triton. Nereus is het vlugste weg, gevolgd door Njord, dat spoedig de leiding overneemt, en Triton. Njord loopt wat uit, doch de terreinwinst gaat door slecht sturen te loor. Er ont spint zich een feilen strijd tusschen de Amsterdamsche en de Leidsche studenten, met Triton op enkele lengten achterstand. Njord, dat den middenbaan heeft is in- tusschen geheel aan den Noordelijken oever terecht gekomen. Er bestaat groote bezorgdheid dat de Leidsche studenten tegen een boot van den Waterstaat zullen te pleter varen. Van de kamprechterboot wordt met een roode vlag gewaarschuwd. Juist op tijd bemerkt de Njordploeg, dat er onraad is en stopt. Nereus roeit intusschen rustig den baan uit in 7 minuten 49 sec. met Triton op en kele lengten. Overnaadsche vier: Aan den start: Njord, Laga, Aegir, Triton en Ne reus. Triton en Njord zijn het beste weg, met Njord een taflengte voor, doch ook Nereus laat zich niet onbetuigd. Deze drie ploegen roeien geruim en tijd vrijwel ge lijk op, terwijl de strijd tusschen Laga en Aegir, die op enkele lengten volgen op de helft van den baan ten gunste van Aegir wordt beslecht. De strijd om de eer ste plaats is buitengewoon spannend, met Triton iets achter. Het verschil tusschen Aegir en Laga wordt steeds grooter. Bij de tribunes waait een golf van enthou siasme over den baan. Men hoort slechts „hop", doch het is niet duidelijk wie daar mede wordt aangemoedigd. Nereus wint deze uiterste fraaie rage in 8 min. 21,2 sec., gevolgd door Triton, Njord Aegir en Laga. De winnende ploeg bestond uit: F. v. Haeften, H. Broekmans, M. Re- gout, P. Hoorweg (slag) en J. Smits (stuurman). Aangemoedigd door deze op elkander volgende overwinningen, zien de Nereus- supporters met groot vertrouwen het hoofdnummer, den wedstrijd voor „vier- riemsgieken" de „oude vier" welke over een afstand van 3000 meter gaat, tegemoet. Het hoofdnummer. Aan den start verschijnen: Aegir, Njord, Nereus, Triton en Laga. De wind is wat krachtiger ge worden, zoodat Laga, dat den Noordelij ken boei heeft geloot, iets in het voordeel is, Het is inmiddels kwart voor vier ge worden. Eenige zeeschepen hebben een vertraging meer dan een half uur doen ontstaan. Triton is te vroeg weg, zoodat opnieuw moet worden gestart. Nereus, Njord en Triton zijn dan het beste weg, waarbij i'e soepel start van Triton opvalt. Laga is wat onrustig, terwijl Aegir niet mee kan komen. Vooraan gaan Nereus en Laga, gevolgd door Triton en Njord. Op 1000 meter is Aegir al eenige lengten achter geraakt, terwijl 't onderlinge verschil der andere ploegen, voor zoover we dat zien konden, minder dan een lengte bedraagt. Laga komt er steeds beter in, Njord komt op de vierde plaats, terwijl ook Tri ton op den achtergrond is geraakt. De strijd tusschen Nereus en Laga valt uit ten gunste van de Amsterdammers, die bij de tribunes nog een spurt inzetten. „Jan Dirk" heeft nog genoeg in zijn mars. Njord en Aegir zijn volkomen uitge schakeld. Nog steeds geeft Laga geen kans, doch de strijd is reeds beslist, Jan Dirk en zijn mannen hebben gewonnen. Het vlot is opgeladen met Nereiden. De win nende Nereusploeg wordt onder kransen bedolven, doch wie verwacht zou hebben, dat de I.S.SA. zich te water zou hebben begeven, is bedrogen uitgekomen. Door deze zege gaat Nereus met 20 vic tories aan het hoofd der Varsity-o ver win naars. De ploeg van 1934, bestaande uit A. M. Brom, B. O. Tak, Jamer, Jan Dirk en G. Hallie, die den afstand in 12 min. 13 sec. heeft afgelegd, heeft ook al bij vo rige gelegenheden de „gouden blikken" in de wacht gesleept. Laga was minder dan een lengte bij Ne reus achtergebleven. De volgorde was: Nereus, Laga, Triton, Njord en Aegir. Jonge Twee. Tusschen de Laga en Tritonploegen, die dan uitkomen in het nummer jonge twee, is niet veel strijd. Triton wint gemakkelijk met vele lengten in 9 min. 55 sec. De Tritonploeg bestond uit: A. D. Tilanus, A. A. Thiadens (slag) en J. J. Fraenkel (stuurman). Overnaadsche Twee. Aan den start: Triton, Njord en Nereus. Njord neemt direct den kop, gevolgd door Tri ton en Nereus. De Amsterdamsche stu denten hebben pech, wanneer een motor boot in hun baan komt, waardoor zij een paar slagen moeten laten loopen. Nereus raakt evenwel ook op het overige deel van den baan achter en moet het al spoe dig opgeven, daar de jonge roeiers op 1000 meter reeds volkomen uitgeput zijn. Njord is onder builtengewone inspanning voor gebleven, terwijl Triton op een lengte rustig doorroeit. Triton zet kort voor de tribunes een geweldigen spurt in en loopt geleidelijk in. Njord is volkomen uitgeput en op eenige meters voor de finish kon de slag het niet meer houden. Beide roeiers slaan over boord en worden opgepikt door een politieboot. De Tritonploeg kon juist nog de finish halen in 9 min. en 45.6 sec. Door de taaiheid van den Tritonploeg, die het nog net kon houden, heeft Triton deze race kunnen winnen, waarin de deel nemers eigenlijk te veel van hun krachten hebben gevergd. De winnende ploeg bestond uit: E. A. van Nieuwenhoven Helbach, H. Borst (slag) en J. J. Fraenkel. Jonge Acht. Voor het laatste num mer, De jonge acht, verschijnen aan den start: Nereus, Laga, Aegir, Triton en Njord. E uiterst vinnige strijd, waarin na 500 M. Laga en Triton aan den kop gaan, gevolgd door Njord, Aegir en Nereus, die op ongeveer eenn lengte achterstand ge lijk liggen. Op 1000 M. zet Triton een geweldigen spurt in, waarmee de Utrechters succes hebben. Ze nemen den kop. Laga en Njord volgen met Nereus op meer dan een lengte, terwijl Aegir hekkensluiter is. Triton loopt steeds meer uit en Aegir zakt steeds meer af. Onder sirenegeloei der supporterbooten gaat Triton als eer ste door de finish, gevolgd door Laga, Njord, Nereus en Aegir. De tijd van Tri ton was 7 min. 5.8 sec. INTERNATIONALE ROEIWEDSTRIJDEN BIJ GENT Twee Holl. overwinningen Te Terdonck bij Gent, hebben op He melvaartsdag de jaarlijksche internatio nale roeiwedstrijden van de Club Nautique Gent plaats gehad, waaraan is deelgeno men door een aantal Nederlandsche ploe gen, n.l. de vier met stuurman van de Am- stel, de twee zonder stuurman van De Hoop, terwijl in het skiff nummer is uit gekomen De Vries van „Het Spaarne". Deze laatste won de race voor den En gelschen skiffeur Harwood en den Fransch- man July. Ook de Hoopploeg wist haar nummer te winnen. De Amstel kwam als vijfde aan. De gedetailleerde uitslagen luidden: Skiff: 1. De Vries (Het Spaarne). Geen tijd opgenomen. 2. Harwood (N.A. N.R., Londen). 3. July (Sport Nautique de la Marne, Parijs). Twee zonder stuurman: 1. De Hoop (Amsterdam) 6 min. 27 sec. 2. Cercle de Regatta (Brussel) 6 min. 34 sec. 3. Socité- té d'Encouragement de Sport Nautique (Parijs). Jonge vier: 1. Clercle de Regatta (Brus sel) 6 min. 14 sec. 2. Société d'Encourage ment de Sport Nautique (Parijs). 3. Sport Nautique (Brugge). 4. Sport Nautique (Corbeil-Frankrijk). 5. De Amstel (Am sterdam). R. K. S. V. „Teylingen". Wederom eindigde de promotie-wedstrijd T.Y.B.B. 3Teylingen 2 in het nadeel der onzen. Het was ook niet vreemd, daar er niet minder dan vijf invallers meespeelden. Alhoewel deze hun uiterste best hebben ge daan, kon de nederlaag tooh niet verhin derd wonden. Wij vragen ons af, wat heeft men aan het kampioenschap als men niets geeft om de promotie, dan zal men heusch nooit in een hoogere afdeeling komen. Nu verloor Teylingen met 62. Maar er resten nog 3 wedstrijden, dus daar kunnen nog 6 winstpunten behaald worden, zie dit dan nog te bemachtigen. Het kan gemakkelijk, als men volledig uitkomt. Dus a.s. Zondag allen present naar H.B.C. 3! Op Zondag 13 Mei speelt Teylingen I R.K.N.-eltftal om 2.30 uur op Sporthof te Saissenheim ten bate voor de R. K. Muziëk- veireeniging „St. Ambrosius". Om 12.30 uur Teylingen 4Concordia 3. Om 4.30 uur de clou van den dag n.l. Carnavalsfeest, opgevoerd door 25 personen. Den geheelen middag muziek op het ter rein. Voor dit doel vragen wij aan onze dona teurs en leden en besturen van beide ver- eenigingen om alle een entree te betalen. Hetzij veefl of weinig, maar doet allen wat en „St. Ambrosius" is weer gered. R. K. S. V. „Alph. Boys" Zondag gaat ons eerste elftal naar Hil- legom om aldaar Concordia I te ontmoeten. Deze eerste klasser van de D.H.V.B. is voor ons een onbekende. Een reden te meer om flink aan te pakken, wil er succes worden ibelhaald. In Oude water heeft de wedstrijd plaats van het Goudsoh district-elftal tegen V.E.P. uit Woerden. Onze rechtsback Paardekoo- per is gekozen voor het districts elftal, wat ongetwijfeld een verzwakking voor ons eerste elftal is. De overige elftallen hebben vrij. Vertrek eerste elftal 1 uur met autobus vanaf het Visserpark. Voor zoover plaats, kunnen nog supporters mede.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 14