^1/% Alle soorten van y verzekeringen WOENSDAG 9 MEI 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. PAG. 6 WASSENAAR. Tuinbouwvereeniging. In het Wapen van Wassenaar hield bovengenoemde tuin- bouwvereeniging haar maandelijksche le denvergadering. Door voorzitter van Tol werden allen hartelijk welkom geheeten. Nadat vervolgens door secretaris van der zalm de notulen waren voorgelezen komen eenige ingekomen stukken ter ta fel o.a. een uitnoodiging van de afd. Was senaar van de Maatschappij voor Tuinb. en plantkunde tot bijwoning van haar be legde gecombineerde vergadering in Kas tel Oud-Wassenaar op Donderdag 17 Mei a.s. alwaar o.m. zal worden vertoond de film der Maatschappij. Door den voorzitter wordt vervolgens een jury benoemd, bestaande uit de hee- ren H. A. N. Jansse, J. v. d. Berg en H. Schippers, die het ingezonden voor de uit geschreven prijsvragen en het puntenstel- sel zullen keuren. Hierop wordt het woord gegeven aan den heer van Drent tot het houden eener lezing over het onderwerp: „Wat in de kassen bloeit". Na een korte inleiding wat de eerste vereischten moeten zijn voor kascultuur, behandelt spreker in volgorde de koude kas, de gematigde kas en de warme kas. De koude kas mag des winters een mi nimumtemperatuur hebben van 40 gr. Fah renheit en kan voorts stijgen tot tempera turen van 5560 gr. Fahr. Op de winter maanden na kan een dergelijke kas steeds vol zijn met bloeiende gewassen. Ook leent deze zich bijzonder voor het over winteren van vele Kaapsche gewassen enz. Als overgangskas behandelt spr. voorts de gematigde kas die een minimum tempe ratuur mag hebben van 50 gr. Fahrenheit. Deze kas is bijzonder geschikt als overgang hetzij naar de koude, hetzij naar de warme kas. In deze kassen groeien bijzonder goed de planten afkomstig b.v. uit Griekenland, Afrika, Palestina enz. Voorts zeer geschikt voor varens, orchideeën en ook heel wat tropische planten zullen zich aanpassen aan de temperaturen van de gematigde kas. Dat het schermen van deze kas een eerste vereischte is deed spreker zeer naar voren komen. Vooral bladplanten moeten zeer sterk geschermd worden, terwijl bloei- planten minder. In de warme kas worden speciaal onder gebracht de tropische planten, bloem- als bldaplanten. Ook hier eischen vele planten een sterke beschaduwing, de wintertem- peratuur mag niet lager worden dan 50 gr. Fahrenheid, men moet veel spuiten, zoo dat er steeds een gordijn van waterdamp hangt waardoor verbranding wordt tegen gegaan. Na de pauze brengt de jury bü monde van den heer D. de Rooy verslag uit van de gehouden beoordeeling der ingezonden opstellen over aanleg en onderhoud van border. Toegekend was aan het opstel on der motto „Lentebloem" een 1ste prijs, in zender H. Schipper, 2e prijs aan het motto „Klavervier", inzender J. Sietinga. Bij monde van den heer A. J. van Duy- venvoorden werd verslag uitgebracht van de ingezonden tuinteekeningen. Toege kend werd aan de inzending onder motto „Combino" een 1ste prijs, inzender P. Kel derman en aan de inzending onder motto „Iris" een 2de prijs, inzender J. Wensveen. Hierop brengt de jury mij monde van den heer J. v. d. Berg verslag uit van de gehouden keuringen. Voor de uitgeschreven prijsvraag de mooiste vaas bloeiende heestertakken wer den toegekend: le prijs P. Kelderman, 2e pr. C. van der Salm; 3e prijs J. Sietinga. Toegekend werden voorts voor het pun- tenstelsel: nieuwe aardappelen earsteling 10 p.; 2 soorten resp. 9 en 7 punten; bloem kool 10 p. inzender J. Anderson; 1 Medi- nilla Magnifies 10 p; 1 Boronia elstier 10 p; 1 Acacia paradoxa 7 p.; 1 Phylocactus Ak- kermanh 7 p inzender A. G. van Tol. 1 Vaas Strelitzia 10 punten met lof; 1 Cineraria Berlinermarkt rood 8 p. inzender G. Ver- lind. 1. Cineraria Multiflora rood 10 punten met lof, inzender P. Zegwaard. 1 Vanda Suoris 10 punten met lof; 1 Vanda tricolor Frol var. 9 p.; 1 Anthurium Scherzerena- num 8 p.; 1 Hydrangia Hortensia op stam 8 p.; 1. Caladium hybr. Meijerbeer 10 p.; 1 id. Domeget 10 p.; 1 id. wit 9 p.; 1 id. Glo- riosa 9 p.; 1 id. Major jonge 9 p.; 1 id. Du Reiser 10 p.; 1. Nidularium Meijerhofer 10 p.; 1 id. prinoeps 9 p.; 1 Vriesia coronata 9 p.; 1 Bertholonia v. Houtte 10 p.; 1 Co- tyledoor pyromidales 8 p.; 1 Phalenopsis Amabilis 10 p.; 1 Selem pedium grande 10 punten met lof, inzender J. Sietinga. Hierop worden door den heer van Drent met de lantaarn een serie plaatjes vertoond van bloeiende planten in de kassen, in aan sluiting van zijn voor de pauze gehouden lezing. Door den voorzitter werd den heer van Drent dank gezegd voor zijn leerzame le zing. Hierop deelt de voorzitter mede, dat het bestuur adviseert medewerking te verlee- nen dat de afd. Wassenaar van de Ver. v. Oud-leerlingen medezeggenschap verkrijgt in het organiseeren van de tuinbouwcur- sussen. Over deze kwestie ontspint zich een uit voerige discussie, doch de vergadering gaat met het voorstel van het bestuur accoord zoodat een gecombineerde bestuursverga dering tusschen de drie tuinbouwvereeni- gingen alhier zal moeten worden gehou den om hier tot overeensteming te gera ken. Uit de vragenbus kwam a.s. de vraag naar voren wanneer spuit men Hulst te gen hulstvlieg. Het antwoord werd gegeven door den heer van Drent, die zeide dat het nu, ter wijl het jonge blad komt, de juiste tijd is - om hulst te bespuiten. B.v. met een sterke nicotine-oplossing. Spreker heeft dit zelf verleden jaar toegepast en met veel succes. Hierop sluiting. SASSENHEIM. Afscheidsavond Kapelaan Velthuyse. Gisteravond had het afscheid plaats van Kapelaan Velthuijse, in de zaal van het K.S.A.-gebouw. Op initiatief van het KS.A.-bestuur wa ren velen uitgenoodigd om getuige te zijn van dit afscheid. De Harmonie opende de rij van sprekers met vroolijke marsohmu- ziek! De voorzitter, de heer Verkleij, opende deze bijeenkomst met gebed en spreekt een welkomstwoord tot alle aanwezigen en ver leende het woord aan Pastoor de Haan. De Pastoor bespreekt de benoeming, welke aan kap. Velthuijse ten deel vieL Spr. feliciteert den kapelaan met de promotie als pastoor van zulk een parochie. Hij verliest in kap. Velthuijse een groote kracht. Zijn plaats zal nog eenigen tijd leeg blijven. Spr. dankt den scheidenden kapelaan voor alles wat hij heeft gedaan voor het jeugdwerk, waar in hij een groot en werkzaam aandeel had. De moed en ambitie waarmede hij voort ging om de zielzorg van de jeugd te reor- ganiseeren en te organiseeren en op goede leest te schoeien is niet genoeg te waar- deeren. De kapelaan laat hier veel achter wat hem was lief geworden. Spr. schetst vervolgens de groote zorg, welke de kape laan heeft gehad tijdens de ziekte en het overlijden van Pastoor Thus z.g. Ten slotte dankte spr. kapelaan Velthuijse voor den prettigen omgang, daar de verhouding al tijd uitstekend is geweest. Spr. hoopt dat hij in zijn pastoraal leven voor teleurstel lingen moge bewaard blijven en wenscht hem in zijn verdere levèn veel gèluk toe. Hierna komt aan het woord de hoofd leider der K.J.C., de heer Keijzer, die een kernachtig woord sprak tot den scheiden den Directeur, dien hij noode ziet vertrek ken, maar hem dit geluk niet misgunt. Spr. bracht woorden van dank voor datgene, wat kap. Velthuijse heeft gedaan voor het jeugdwerk. Zijn vermanend woord heeft zeker diepen indruk gemaakt op de jon gens. Namens de Jonge Wachters werd een keu rige bloemenmand, vergezeld met een dank woord, door de jongens zelf den scheiden den Directeur aangeboden. Als voorzitter van den Volksbond werd door den heer Kortekaas het woord gevoerd die in korte trekken het levenswerk van dezen priester schetste. Als adviseur der arbeidersvereeniging heeft hij zich geheel gegeven. Hij heeft ons steeds voorgehou den: „Zoek eerst het Rijk Gods en het ove rige zal U worden toegeworpen", om den mensch dichter bij God te brengen. Het werk van Zijneerw. zal hier nimmer verge ten worden. Dan volgde de heer Matze, die als hoofd der scholen den kapelaan dank bracht als Godsdienstleeraar voor de schooljeugd. Vervolgens dankt spr. als lid der werk- loozencommissie voor de moeilijke taak, welke kap. Velthuijse gedurende 3 jaar hierin heeft vervuld. Spr. hoopt, dat dit werk in zijn nieuwe parochie Tuitjenhorn niet zal voorkomen. Ter afwisseling brachten de Jonge Wach ters eenige humoristische nummers, wat zeer in den smaak viel. Namens het K.J.C.-bestuur werd door den heer Verhage een dankwoord gesproken aan den directeur van Juvenaat en Patro naat. De rij van sprekers werd vervolgd door den heer van Dijk namens de Maria- Congregatie, „St. Elisabeths-penning", L.T. B. en Stille Omgang. Spreker memoreerde, hetgeen kap. Velthuijse heeft gedaan en constateerde, dat de bloei dezer vereenigin- gen steeds crescendo is gegaan. Namens de bibliotheek-commissie sprak de heer Heemskerk woorden van waardee ring aan den Geest. Adviseur en wees op de vriendelijke verstandhouding met de pa rochianen. Spr. herinnerde hierbij aan het speekwoord „Het is goed volk, dat zijn priesters weet te eeren". Kapelaan Westerkamp gaf eenige voor beelden over de prettige verhouding en sa menwerking met kap. Velthuijse. Spr. wenschte hem in Tuitjenhorn veel succes toe. Eindelijk verkreeg dan de nieuwe Pas toor zelf het woord, om zijn gevoelens van dankbaarheid te uiten jegens allen, die hem met de noodige pluimen hadden voorzien! Spreker geeft dan een kort resumé van alle loftuitingen en geeft deze aan de respec tievelijke schenkers weer terug, want alles wat door hem gedaan is, was niet meer dan zijn plicht en daarbij is de medewerking der parochianen hem bijzonder meegeval len. Hij danikit voor de prettige samenwer king en zal de laatste drie jaar van zijn twintigjarig kapelaanschap niet licht ver geten. Spr. dankt alle sprekers persoonlijk. Het keurkorps van de Jonge Wachters (en ook anderen) verwacht hij gaarne in zijn parochie, als tenminste de appels en peren in veiligheid zijn gebracht! Na een drierwerf „Lang zal hij leven!" werd het slotwoord gesproken door den heer Verkleij, die den nieuwen pastoor be schouwt als een jonge man welke in het huwelijk treedt, een verantwoordelijke po sitie gaat bekleed en en de volle verant woording op zijn schouders krijgt in het maatschappelijk leven. Spr. hoopt, dat Pas toor Velthuijse de kracht moge krijgen van Boven om te arbeiden tot meerdere eer en glorie van God en tot heil der zielen. Spr. besloot met dank aan allen voor de mede werking dezen avond zóó te doen slagen, waarna allen van den scheidenden kapelaan kwamen afscheid nemen. Een jeugdig verzamelaarster. De 13- jarige M. B. alhier heeft allé corresponden tie en foto's tijdens de ziekte, het overlijden en de begrafenis van H. M. Koningin Emma in een album geplakt en opgestuurd aan H. K. H. Prinses Juliana. Dezer dagen ont ving het meisje onder dank deze album terug, waaronder de handteekening van de Prinses. 1147 Serenade. Gisteravond gaf het plaat selijk muziekgezelschap „Crescendo" een serenade ter gelegenheid van het 50-jarig huwelijk van het echtpaar J. Spierenburg de Vreugd, waarmede de oudjes ten zeerste waren ingenomen. Namens de vereeniging feliciteerde de voorzitter G. v. d. Heijden het bruidspaar. TER AAR. „Adolf Kolping" Onze R.-K. Sportver- eeniging „Adolf Kolping" hield dezer da gen haar ledenvergadering in het R. K. Vereenigingsgebouw, alwaar de heer Leo v. d. Laan voorzat. Vooraleer de secretaris overgaat tot voor lezing van de notulen, geeft de voorz. .in korte woorden weer, het verloop van het afgeloopen seizoen. De vereeniging telt 32 senioren en 9 junioren, 14 donateurs. Drie elftallen hebben deelgenomen aan de com petitie, de resultaten zijn bevredigend. Het eerste elftal staat in haar afdeeling precies in het midden, de reserves zijn ongeslagen kampioen geworden; bij het derde elftal ging het minder gesmeerd. Toch brengt de voorz. een woord van hulde aan hen die altijd trouw opgekomen zijn, en de heeren van het tweede elftal hebben een extra „pluim" te incasseeren. Wat de geest onder de leden betreft, deze noemt de voorz. goed, en dit is een voornaam ding! De notulen, voorgedragen door den waarn. secr. Piet van Zaal, worden zonder op- of aanmerkingen vastgesteld. Nu stelt de voorz. een ja hét belangrijkste punt van de agenda aan de orde n.l. finan cieel verslag. Onze minister van financiën, Jan de Haan, verschijnt voor het voetlicht. Er heerschte een ademoloze stilte. Nu heeft de voorz. niet een keer extra te kloppen, voor een paar jongeheeren, die zich niet or delijk kunnen gedragen en onderling zit ten te babbelen. Neen, nieuwsgierig zijn allen hoe of de vereeniging er financieel voorstaat, en aan de houding van den pen ningmeester te zien, is het net of hij z'n be grooting niet sluitend heeft kunnen krij gen. Nog zwarter dan anders kijkt hij, zoekt z'n hoofdboekhouding op, begint. De ont vangsten zijn geweest 752.80, de uitgaven 668.86, een batig saldo van 83.94. Dit valt mee, doch de penningm. redeneert voort en jawel er rrjoet nog betaald wor den aan verschillende kosten een bedrag van 146. Een tekort van 62.06? Een zor- gelijken toestand! Bedenkelijk wordt het hoofd geschud, zou het nog te overbrug gen zijn? Een klein lichtpuntje! In de zo mermaanden zal de contributie met een stuiver verhoogd worden om de kosten te dekken van de bondscontributie, dit brengt ongeveer een twintig gulden in het laatje. Verder, ja, er zal getracht worden meer donateurs te krijgen, en hopelijk is er te confereeren om verlaging van huur. An ders KolpingDoor een paar leden wor den nog enkele verduidelijkingen gevraagd aangaande het financieele rapport, waar na de voorz. den penningm. en den waarn. secretaris dankt voor hun werkzaamheden in het afgeloopen seizoen. Heusch, dit zijn drukke en zorgelijke posten. Uit de be langrijke mededeelingen vernamen wij, dat er plannen in omloop zijn, tot het orga niseeren van serie- of nederlaagwedstrij den. De' R.-K. sportvereeniging „Wils kracht" van Alphen is bereid eens een de monstratie te geven op ons terrein, meer op athletiek gebied, dan kunnen de leden eens kennis maken met een andere tak van sport. Nuttig! Kolping neemt deel aan wed strijden om de „Leidsche Courant"-beker, en vier leden van de vereeniging zijn aan gezocht om de training op zich te nemen. In het begin van de volgende competitie zal de heer F. v. Veen een spelregelavond geven met lichtbeelden. Tot slot werd de aandacht gevraagd tot het lezen van het Bisschoppelijk Mandement, d.d. 15 Juli 1933, over de Katholieke en neutralè sportbeweging, verkrijgbaar bij het be stuur. De algemeene H. Communie bij het begin van het nieuwe vereenigingsjaar, brengt de voorz. in herinnering. De aftredende bestuursleden Jac.; den Haan en P. van Zaal werden herkozen, en in de vacature van P. v. Lammeren werd gekozen Adr. Koeleman Gzn. Allen namen hun benoeming aan, dankten de leden voor het in hen gesteld vertrouwen. Tot leden van de elftal-commissie werden benoemd B. Akerboom, J. Verlaan en Leo v. d. Laan. Vooraleer de voorz. het laatste punt aan de orde stelt, wordt mededeeling gedaan van een ingekomen stuk, ni. een der leden is voornemens een chr. huwelijk aan te gaan. Een felicitatie zal op dien groot- schen dag niet achterwege blijven. De plannen om het terrein af te rasteren be ginnen nu een vasteren vorm te krijgen. Om de penn. ter wille te zijn, wordt beslo ten des Zondags na de Hoogmis contribu tie te betalen, audiëntie in het voorzaaltje van het R.-K. Ver.-gebouw. Wanneer nog enkele huishoudelijke punten behandeld zijn, gaat de voorz. over tot sluiting, brengt een dankwoord aan den vice-praeses, die steeds de vereeniging ter zijde staat, aan de commissie van orde, die altijd voor een goede orde zorgt op het terrein, aan dona teurs en leden, en ten slotte aan het afge treden bestuurslid P. van Lammeren, die een stille zwoeger was. Hierna sluiting met den Kolpingsgroet. LISSE. Kruisverbond. Het Kruisverbond heeft een vergadering gehouden, waarin de agen da van de bondsvergadering, te houden te Amsterdam, werd besproken. NOOTDORP. GEMEENTERAAD. Dinsdag kwam de Raad in openbare ver gadering voltallig bijeen onder voorzitter schap van burgemeester H. C. A. M. Schöl- vinck. Na de opening van den voorzitter met het voorlezen van het ambtsgebed, spreekt de voorzitter eenige gevoelvolle woorden ter nagedachtenis aan wijlen H. M. de Ko ningin Emma en op verzoek van den voor zitter van den voorzitter neemt de Raad enkele oogenblikken van stilte in acht, ten teeken dat men zich aansluit bij de natio nale rouw. Na voorlezing van enkele ingekomen stukken, welke alle voor kennisgeving worden aangenomen, worden de notulen ongewijzigd vastgesteld en doet de voor zitter eenige mededeelingen omtrent door B. en W. plaats gehad hebbende benoemin gen. Overeenkomstig voorstel van B. en W. worden vastgesteld verordeningen op de heffing en invordering van rechten voor van gemeentewege plaats gehad hebbende ontsmettingen. Z.h.s. kan de Raad zich ver eenigen met het voorstel van B. en W. om in de commissie tot wering van schoolver zuim de thans zitting hebbende leden te benoemen, zoodat in deze commissie we der voor den tijd van 3 jaar benoemd zijn: de heeren L. de Vreede, M. C. Casteleijn en J. J. van Leeuwen. De heer A. K. H. Breebaart wordt thans vast aangesteld als ambtenaar van den burgerlijken stand, terwijl voor het bezitten van het diploma gemeente-administratie A een toelage van 100 per jaar wordt toegekend. De Raad besluit z.h.s. aan de R.-K. school en aan de school met den Bijbel een voorschot van 80 pet. op de gemeentelijke vergoeding inge volge art. 101 der lager onderwijswet toe te kennen, zijnde deze bedragen resp. ƒ2764 en ƒ436 (ƒ9.76 per kind). In ver band met de op handen zijnde wijziging van de Pensnoenwet, waarbij dan 10 pet. van de pensioensbijdrage verhaald moet worden, besluit de Raad de salarissen van de ambtenaren, wier functie hun hoofdbe roep vormt en welke een belooning genie ten lager dan 1000, te verhoogen met de te korten pensioenspremie. De begrooting 1934 voor de Drinkwater leiding „De Tien Gemeenten" wordt z.h.s. goedgekeurd, aan het bestuur dier stichting zal de wensch worden kenbaar gemaakt, dat zoo eenigszins mogelijk eenige tariefs verlaging wordt doorgevoerd. Z.h.s. besluit de Raad aan Ged, Staten te verzoeken de presentiegelden voor de raadsleden met 1.te verlagen, zoodat deze daardoor op 1.50 zouden worden gesteld. Besloten wordt het restant van een geldleening tot een bedrag van 1561.25 geheel af te los sen, welke versterkte aflossing thans mo gelijk is en de gemeente in de toekomst komst een bespraring geeft. Hierna besluit de Raad tot wijziging van het electriciteitscontract met Delft. Eenige wijzigingen in de begrootingen 1933 en 1934 worden aangebracht. Bij de rondvraag stelt de heer Lindeman de vraag hoe groot het aantal werkloozen moet zijn om de thans tijdelijk stopgezette steunregeling weder in werking te doen treden, waarop de voorzitter antwoordt, dat mocht onverhoopt het aantal werkloo zen beduidend grooter worden, B. en W. niet zullen aarzelen de steunregeling we der in werking te doen treden. De vergadering wordt hierna door den voorzitter gesloten. Ingekomen: F. A. Somers, Keet, Veenweg. N. A. Turk, Keet, Veenweg. L. M. Smits, Veenweg 38. H. Kirpe- steijn en gezin, Achterweg 188. B. Kin- nebach en gezin, Achterwag 712. A. de Koning en gezin, Molenweg 311. Vertrokken: J. Hoekstra naar Stompwijk. J. M. J. Boonekamp naar Zoetermeer. C. J. Wiegel en gezin naar Zoetermeer. M. J. Smits naar Rotter dam. G. J. Lieferinck naar Lochem. G. van Kaan naar Stompwijk. A. J. Burger naar Naaldwijk. M. Versloot naar Pijnacker. S. A. Post naar Pij- nacker. Geboren z. van J. Put en de Boer. d. van A. C. Janssen en van der Meer. z. van P. Vis en Zegwaard. UITHOORN. KIND IN EEN NOOTJE GESTIKT. In Uithoorn werd Zaterdagmiddag ter aarde besteld het stoffelijk overschot van wijlen den heer Arie Zorn, die in het be gin der vorige week door een rangeeren den trein werd gegrepen en wien beide beenen werden afgeknepen. Van elders was daartoe overgekomen een zoon met twee jonge kinderen; de moeder kon wegens ziekte niet medekomen. Tijdens het ter aarde bestellen heeft men de kleuters thuis gelaten en nootjes te eten gegeven. Een zevenjarig ventje heeft één der nootjes in den keel gekregen. Toen men het onheil bemerkt, is dadelijk een geneesheer geroepen, die trachtte het nootje te verwijderen, doch helaas, het knaapje gaf weldra den geest. Men kan zich de droefheid der familie indenken. VOORSCHOTEN. Geboren: Lidewy Jansje, d. v. Gijs- bertus Buitelaar en Neeltje Vreugdenh.il. Cornelis Simon, z. v. Jacobus Maria van der Kooy en Jacoba Adriana van Egmond. Getrouwd: Willem den Hertog, 25 j., Haarlem en Dina Jacoba Prent, 28 j., al hier. Arie Doorduijn 23 j. en Neeltje Be- suyen 30 j. beiden alhier. Albert Ru dolph Blok 27 j., Soest en Gerardina Petro- nella Gerretsen, 23 j. alhier. Overleden: Rijk van Ouwenkerk m 68 j. Gevestigd: J. J. van Venetien en vr., Leidsoheweg 195j, van Leiden: J. F. van den Engh en zr, Veurscheweg 40, van Dor drecht; A. van dre Meer en gez., Papelaan 116, van Voorburg; C. Kemmers, Leidsclie- weg 179h, van Den Haag; Louise C. van Hoek, leidsoheweg 174, van den Haag; Cla- ria M. Butti, Bijdorp, van de Bilt; D. Nee- lemans en gezin, Papelaan, van Delft; Wil- helmina de Vries, Bijdorp, van Bergen (L.); Jannetje Nagtegaal, Veurscheweg 45e, van Wassenaar; Johannes Arkenhout, N. Voor dorp, van Den Haag; Willem Olieman 2 broers en 2 zusters, N. Voordorp, van Den Haag; Willempje Jansen, Duivenvoorde, van Leiden; C. J. van der Ploeg, Rijndijk 30, van Woubrugge. Vertrokken: F. J. M. Gussenhoven, naar Voorhout; J. H. van Haaster, naar Veur; Elisabeth van Eek, naar Leiden; Dina J. Prent, naar Haarlem; W. A. Kaltofen, naar den Haag; A. C. Onderwater, naar Lisse; C. Oosterveer, naar Leiden; J. Oos- terveer, naar Leiden; A. van Gersen en ge zin, naar Leiden; Joh. Kling, naar Den Haag; N. L. J. Muller en gez., naar Wasse naar; Arie Doorduin, naar Veur; Neeltje Besuyen, naar Veur; Arie de Groot, naar Gorinohem; Th. M. Budding, naar Leiden; H. M. Beijersbengen, naar Leiden; Gerar dina P. Gerretsen, naar Soest. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. E.HJB.O. In Hotel „Centraal" hield d)e afd. Alphen aan den Rijn van de Ned. Ver eeniging E.H.B.O. ter gelegenheid van d£ uitreiking der diploma's een gezellige bij eenkomst. De voorzitter de heer J. F. Allart, open de met een kort openingswoord. Aan 22 da mes en 22 heeren werd het diploma voor 2 jaar en aan 5 heeren het diploma voor 1 jaar uitgereikt. Mej. J. Tuinman en de hee ren P. v. Leeuwen en G. v. Kleef verkre gen de aanteekening oum laude. In een geestige speeoh dankte namens geslaagden Mej. Tuinman, dokter L. W. Hildernisse, on der aanbieding van een cadeau, terwijl aan Mevr. Hildernisse bloemen werden aange boden. In de pauze was een verloting gehouden met verschillende prijzen welke een bedrag van 80.opbracht en een sohilderijver loting die 13.50 opbracht, het totaal be drag wordt bestemd voor de aanschaffing van een zuurstofkoffer voor de afdeeling. Na de pauze werd op zeer verdienstelijke wijze opgevoerd het komisch tooneelspel „Een duister punt", waaraan door 13 perso nen weürd deelgenomen. Over het geheel werden de rollen zeer goed vertolkt, terwijl het welslagen van deze opvoering voor een groote deel was te danken aan de bekwame leiding van den regisseur, den heer K Schuijtema. Deze alleszins geslaagde bij eenkomst werd door den voorzitter, den heer Allart, gesloten. Pols gebroken. Mej. R. die zioh per rijwiel naar Boskoop begaf, kwam onder weg zoo ongelukkig te vallen, dat zij een pols brak en zich na door een dokter voor- loopig te zijn behandeld naar het ziekenhuis te Leiden voor verdere behandeling moest. BOSKOOP. De ziekte van den Pastoor. De gezondheidstoestand van den zeer- eerw. heer G. Daalmans, Pastoor van Bos koop, is den laatsten tijd zeer verslechterd. Uit voorzorg is zijneerw. van de laatste H.H. Sacramenten voorzien. GEMEENTERAAD. De raad dezer gemeente kwam Maan dagavond jl.l. in een spoedeischende ver gadering ten gemeentehuize bijeen ter be handeling van het eenigste onderwerp der agenda n.l.: benoeming van een hoofd der openbare school voor gewoon lager on derwijs. De voorzitter, burgemeester E. P. Ver kerk, opent te 8 uur de vergadering en deele mede, dat de heer Abbenbroek we gens ziekte, en de heeren van Gelderen en van Kleef wegens uitstedigheid afwezig zijn. De heer P. Loef Azn. stelt voor, het agen dapunt met gesloten deuren te behande len, waartoe wordt overgegaan. Na ruim een half uur in comité verga derd te hebben, wordt tot stemming over gegaan. Uitgebracht werden in totaal 10 stem men te weten, op no. 1 van de voordracht, de heer K. Vermey, hoofd eener l.o. school te Sliedrecht zes stemmen; op no. 2 van de voordracht, de heer J. Eelkema, hoofd eener openbare l.o. school te Moercapelle, 4 stemmen, zoodat de heer K. Vermey werd benoemd. Hierna werd de vergadering gesloten. NIEUWKOOP. Coöp. Vlsscherijbank. Verschenen en bij de leden rondgegeven is het jaarverslag over 1933 van de Coöp. Spaar- en Voor schotbank voor Visscherij te Nieuwkoop en te Noorden. Als voornaamste bizonderheden melden wij daaruit, dat de activa bedroegen 102.081.26 en wel wegens voorschotten 2621.04, wegens voorschotten in rekening courant ƒ63.626.40, vordering van de Cen trale Bank 10.348.77, inventaris en kas 1894.05. De passiva bedroegen eveneens ƒ102.081.26 en wel ƒ96.214.32 te goed der inleggers, terwijl het restant ad 5866.94 uitmaakt het reservefonds, vermeerderd met de whist over 1933. Uit de winst- en verliesrekening blijkt, dat de baten over 1933 hebben bedragen wegens interest 1384.67 en de passiva we gens salaris van den kassier 400.netto winst 432.92, rente reservefonds 183.75, diverse uitgaven 368. Voor spaargelden wordt een rente ver goed van 3 y% pet. voor de leden en 3 V, pet. voor de niet-leden. Het aantal leden van de Bank bedraagt rond 100.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 6