DINSDAG 8 MEI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. 10 GEMENGDE BERICHTEN AUTO TEGEN EEN BOOM. Bestuurder ernstig gewond. Tengevolge van een onhandige manoeu vre is Maandagmorgen een luxe auto, be stuurd door den heer W. Weenen, zand- en grinthandelaar te Zwolle tegen een boom opgevlogen. De boom scheurde, terwijl de auto zwaar gehavend werd. De bestuurder werd, doordat de boom gedeeltelijk in den auto was gedrongen, zeer ernstig gewond en moest naar het zie kenhuis worden overgebracht. AUTO VAN DEN DIJK. Een der inzittenden ernstig gewond. Zondagavond reed de heer v. Sch. uit Alem met zijn auto, waarin gezeten waren zijn echtgenoote, vier kinderen en de dienstbode, over den Maasdijk in de rich ting Lith. Door het defect raken der stuurinrich ting sloeg de auto van den dijk af. De bestuurder kwam met den schrik vrij, terwijl mevrouw en de kinderen lich te kwetsuren opliepen. De toestand van de dienstbode was echter zoo ernstig, dat dr. Schretlen uit Lith de patiënte oogen- blikkelijk naar het Groot-Ziekenhuis te Den Bosch liet vervoeren. De auto is totaal vernield. MOTORRIJDER GEDOOD. Een 18-jarige leerling van een der on derwijsinrichtingen te Utrecht, die per mo tor onder weg was naar Vlissingen om in de ouderlijke woning Zondag zijn negen tienden verjaardag te vieren, is onder de gemeente Etten tegen een plotseling stop pende vrachtauto aangereden en achter over geslagen. De jongeman was op slag dood. TWEE KINDEREN TE WATER. Een jongetje van 21/2 jaar verdronken. Te Honselersdijk raakten twee kinderen van de familie V. te water. Het oudste kind van 5 jaar werd door een achtjarig meisje gered; het jongste van 21/2 jaar verdronk. BIJ HET WATERSCHEPPEN VERDRONKEN. Te Ammerstol is uit de Lek opgehaald het lijk van de 41-jarige mej. J., die waar schijnlijk bij het waterscheppen te water geraakte en verdronk. HET REVOLVERDRAMA TE KERKRADE. De vrouw overleden. De 29-jarige echtgenoote van T., die door den mijnwerker E. B. te Kaalheide, in den nacht van 29 April met een browning in het onderlijf werd geschoten is in het St. Josephziekenhuis te Kerkrade aan haar verwondingen overleden. CAFE EN SLAGERIJ AFGEBRAND. Bewoners bijtijds gered. Maandagnacht zijn te Borne (Ov.) een café en een slagerij geheel door het vuur vernield. De zoon van den caféhouder ont dekte gelukkig nog tijdig het gevaar, waar in hijzelf en zijn slapende moeder en vier broers verkeerden. Door zijn optreden kon den allen nog bijtijds worden gered. De brandweer stond machteloos. De oor zaak van den brand is niet bekend. COMPLEX HUIZEN AFGEBRAND. Slechts een ruïne bleef over. In den nacht van Zondag op Maandag te ongeveer half drie werd de Bornsche brandweer gealarmeerd voor een fel uit- slaanden brand in de huizen van den heer Kroeze aan den Rijksweg te Zenderen, bestaande uit café, slagerij en boerderij. De brandweer, die zeer spoedig ter plaat se was, kon echter niet verhinderen, dat het geheele complex een prooi der vlam men werd. De bewoners, die het gevaar pas bemerkten, toen de benedenverdieping al in lichter laaie stond, konden zich met groote moeite via de ramen der tweede verdieping in veiligheid stellen. Van de in ventarissen van café's, slagerij en boer derij kon zoo goed als niets worden gered. Een herdershond en 3 motorrijwielen wer den eveneens een prooi der vlammen. Na drie uur blusschen kon de brandweer in rukken. Het voor eenige jaren nieuw op getrokken gebouw was een ruine. Het vee kon nog gered worden. De oorzaak is on bekend. Verzekering dekt de schade. EEN DEFTIG SMOKKELAAR. Een dure hoeveelheid sigaretten-papier. Een net gekleed heer met gabardine en bolhoed trotseerde Vrijdagavond de zware regenbui, die op het landgoed Nieuwkerk onder Goirle neerviel en stapte met moei lijken tred tengevolge van een schijnbare zwaarlijvigheid over een eenzaam pad. Plotseling ontmoette hij den ambtenaar M., die zich nieuwsgierig toonde naar de reden van die nachtelijke wandeling met zulk een regenweer. Bij een begin-visiatie bleek al, dat de man op borst en rug pakken sigaretten papier had verborgen en nadat hij den ambtenaar tot bij Hotel de Golf was ge volgd, begon daar de uitpakking van niet minder dan 900 boekjes van dat papier, waarop een zware accijns staat. Deze hoe veelheid toch vertegenwoordigt 'n accijns van 225 gulden. Het bleek, dat deze deftig gekleede smok kelaar was afkomstig uit Nijmegen, die dus ver van huis zijn geluk wilde beproe ven. Dat geluk was thans niet aanwezig, evenmin als vroeger met de distiUeerfrau- de, waarbij dezelfde persoon betrokken was. Het zal nu een duur grapje voor hem worden, aldus de „Tijd". LIJK VAN VERMISTEN LEERAAR GEVONDEN. Het lijk van den sinds de vorige week Maandag verdwenen leeraar aan de Rijks hoogere burgerschool te Utrecht, dr. T. de. Haan, is gevonden. Een surveilleerend agent van politie zag ter hoogte van de Liesbosohbrug iets in het water van de Keulsche vaart dryven, wat bij nader on derzoek bleek te zijn het lijk van dr. De Haan. Nagelaten brieven wijzen er op, dat hier zeer waarschijnlijk zelfmoord in het spel is, meldt „Vooruit". Dr. De Haan, die den leeftijd van 51 jaar bereikte, was een zeer verdienstelijk leeraar, die vooral bij zijn leerlingen zeer geliefd was. Aan de Middelbaar Technische School te Utrecht was hij enkele jaren, voor hij ongeveer twintig jaren geleden aan de R.H.B.S. te Utrecht benoemd werd, leeraar in de scheikunde. Ook daar behoor de hij tot de meest beminde leeraren. Wie van zijn oud-leerlingen of leerlingen men ook spreekt, alle toonen zich steeds vol dankbaarheid voor den overledene. Zooals men weet, zijn naar aanleiding van de vermissing van dr. De Haan de toestan den op de R.H.B.S. weer eens ter sprake gekomen. Dr. De Haan, die met een warm hart tegenover zijn leerlingen stond, ver keerde niet op al te besten voet met den directeur zijner school, dr. Tiddens, tijdens wiens afwezigheid hij geruim en tijd het di rectorium had waargenomen. Na den terug keer van dr. Tiddens werd dr. De Haan on der-directeur-af en een andere leeraar als zoodanig aangewezen. Zooals wij ook reeds mededeelden, waren de verhoudingen op deze H.B.S. tusschen de leeraren onderling niet van de beste soort. Onder hen waren verschillende kwesties, zooals bij de proce dure naar. aanleiding van het ontslag-Lopes Cardozo een paar maanden geleden nog eens duidelijk aan het licht trad aldus „Vooruit". BLIJFT HET REEUWIJKSCHE DRAMA EEN MYSTERIE? Tusschen het riet aan den oever van den plas Gravekoop te Reeuwijk, in de onmid dellijke nabijheid van de plaats, waar men het lijk van Ebbinge Wubben ontdekte, werden, zooals gemeld, twee fleschjes ge vonden met inhoud, welke de politie in be slag nam en ter onderzoek van den in houd opzond naar de justitie. Dit onderzoek heeft thans plaats gehad en de uitslag er van is, dat de inhoud slechts een onschadelijke vloeistof bleek. Hiermede kan dus ook het verdere onder zoek, naar de herkomst van de fleschjes, waarvan één van een adres was voorzien, worden gestaakt. Ook is bij verhoor door de politie van de familie Dood uit Ouderkerk a. d. Amstel en Weesperkarspel, komen vast te staan, dat de aanwezigheid van de „geheimzinni ge" auto's, genoemd door A. den Ouden en D. Slappendel, niets met het droevig geval heeft te maken. Thans wordt ijverig gezocht naar den eigenaar van de achtergelaten fiets bij een garagehouder te Haastrecht, waarvan we reeds eerder een signalement gaven. Tot op heden heeft zich nog niemand als eigenaar van het rijwiel bij de politie gemeld. „WE GAAN NAAR ROME". Een 73-jarige Tegelaar doet het te voet. Piet van den Bongard uit Tegelen is per voet naar Rome getogen. Deze brave man heeft in zijn jeugd reeds „geloopen" een eigenschap, welke hij met talrijke menschen gemeen had; vervolgens heeft hij vaak „gewandeld" en vanaf zijn 70ste jaar maakt hij geregeld wandeltoch ten mee.... wandeltochten van 25, 30, 40 en 60 kilometer. Herhaaldelijk werd de dappere tippelaar met het een of ander metalen onder- scheidingsteeken beloond en dies welden er glorie-verlangens in van den Bongards oude borst. Een wandelingetje van Tegelen naar Ro me, heen en terug, zou het versnaperinge tje zijn, dat aan deze verlangens voldoe ning en bevrediging zou schenken. Aldus ontwierp Piet, de 73-jarige Piet van den Bongard, zijn plannetje, dat hem den weg tot beroemd worden zou banen. Hij bouwde zich een karretje op wielen, dat hij op reis met zich zou mede voeren en waarin hij rust- en slaapgelegenheid zou vinden. Het vehikel werd „echt globetrot- terig" opgeschilderd en Piet liet zich met zijn karretje op de gevoelige plaat ver eeuwigen. Duizenden foto-briefkaarten werden afgedrukt en op de bekende „zeer origineele" manier voor e$n dubbeltje per stuk of drie voor 'n kwartje, aan de me nigte verkocht. Zelfs werden er in eenige goed-beklante café's van Tegelen geldbus- jes geplaatst, waarin men een penningske kon bijdragen, tot meerdere eer en glorie van den ouden tippelaar. Zondagmiddag is Piet van den Bongard naar Rome vertrokken, na eerst in het clublokaal der Tegelsche wandelvereeni- ging, een officieel afscheid te hebben ge vierd. Een escorte van bewonderaars ver gezelde hem tot Belfeld. Toen verdween Piet met zijn karretje achter het groen der hooge boomenlangs den breeden stroom der Maasin de richting van de Eeuwige Stad. „Msb." KERKNIEUWS PATER VALERIUS HULSHOF, t In het St. Antoniusklooster te Bleijerhel- de is in den ouderdom van 59 jaar overle den de weleerw. pater Valerius Hulshof. Pastoor M. Hermans te Valkenburg. Zondagmorgen tijdens de H. Mis van kwart voor acht is de Zeereerw. heer M. Hermans, pastoor te Valkenburg, onwel ge worden. Reeds vóór de H. Mis voelde hij UIT DE RADIOWERELD Programma's van Woensdag 9 Mei. Huizen, 1875 M. N.C.R.V.-programma. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gramofoonplaten. 10.30 Morgendienst. 11.00 Concert. 12.15 Gramofoonplaten. 12.30 Orgelspel en Gramofoonplaten. 2.153.45 Concert. 4.00 Pianorecital en Gramofoonplaten. 5.00 Kinderuurtje. 6.00 Causerie. 6.307.00 Afgestaan. 7.00 Ned. Chr. Persbureau en Gramo foonplaten. 7.30 Pluimveepraatje. 8.00 Arnhemsche Orkestvereenigirng. 9.00 Ouderuurtje. 10.00 Vaz Dias. 10.3011.30 Gramofoonplaten. Hilversum, 301 M. VARA-uitzending. 8.00 Gramofoonplaten. 9.30 „Onze keuken". 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor Arbeiders in de Continuibedr. 12.00 Klein VARA-ensemble. 2.00 Zenderverzorging. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Klein-VARA-ensemble. 7.00 Voorbesohouwing over Holland- Frankrijk. 7.20 Orgelkwintet. 8.00 Herhaling SOS-berichten. Vaz Dias en VARA-varia. 8.15 Uit Rotterdam: „De stem der Volks", Residentie-orkeöt en solisten. 9.30 „Vanouds de Morgenster, spel van Heermans, M.m.v. het VARA-tooneel. 11.3012.00 Gramofoonplaten. Daventry, 1500 M. 9.35 Morgenwijding. 9.50 Tijdsein en berichten. 10.05 Causerie. 11.00 Voor de scholen. 11.20 Orgelspel. 12.05 Western Studio-orkest. 12.20 Voor de scholen. 2.15 Verslag van de Draverijen om de Chester Cup. 2.40 Pianorecital. 2.50 Sted. Orkest Bournemouth. 3.50 Gramofoonplaten. 4.35 Kinderuurtje. 5.50 Bachrecital. 6.10, 6.25. 6.50 en 7.20 Lezingen. 7.35 BBC-Symphonie-orkest. In de pauze om 8.25: Berichten. 9.50 Filmpraatje. 10.0511.20 Grosvenor Houseband. „Radio-Paris". 1796 M. 6.20 en 7.20 Gramofoonplaten. 11.35 Goldy-orkest. 8.05 Nationaal Orkest. 9.50 Dansmuziek. zich niet goed, doch daar de kinderen in deze H. Mis de plechtige H. Communie zou den doen, wilde hij toch zelf de H. Mis op dragen. Tijdens de toespraak tot de kinde ren onder de H. Mis werd de pastoor even wel opnieuw onwel, zoodat hij moest ein digen, wankelend ging hij de sacristie bin nen, waar dr. Kettler, die zich im de kerk bevond hem hulp verleende. De dokter heeft den pastoor thans absolute rust voor geschreven. Kapelaan G. Wolf heeft de H. Mis beëin digd. Installatie pastoor Vijverberg. Zondagavond heeft de Hoogeerw. Deken kanunnik J. W. v. Heeswijk den nieuv/en pastoor der St. Franciscusparochie te Rot terdam geïnstalleerd. Talrijke geloovigen, aan wie tevoren de bekende brochure van pastoor Van Beukering was uitgereikt, woonden de plechtigheid bij. Nadat de officieele overdracht en instal latie waren geschied, celebreerde pastoor Kalundborg, 1261 M. 11.201.20 Concert uit Hotel d'Angle- terre. 2.00 Zang en piano. 2.204.20 Concert uit rest. „Wivex". 4.204.50 Gramofoonplaten. 7.20 Omroepstrijikorkest. 8.20 Folkloristisch programma. 9.00 Hollandsohe volksliedjes (zang en piano). 9.30 Omroeporkest. 10.2011.35 Dansmuziek. Lange nberg, 456 M. 5.25 en 6.20 Gramofoonplaten. 11.20 Orkestconcert. 12.20 Essener Symphonie-orkest. 3.20 Gevar. concert. 4.35 Gramofoonplaten. 6.20 Omroeporkest. 7.50 Dansmuziek. 10.20 Omroeporkest en solisten. 11.2011.50 Gramofoonplaten, Rome, 421 M. 8.05 Trioconcert. m 8.35 Radiotooneel. Brussel 322 en 484 meter. 322 M.: 11.20 Max Alexys' orkest. 12.30 Gramofoonplaten. 4.20 dito. 5.35 Symphonieconcert. 7.20 Omroeporkest. 8.20 Symphonieconcert. 9.30 Dansmuziek. 484 M.: 11.20 Gramofoonplaten. 11.55 Reportage. 12.30 Max Alexys' orkest. 4.20 Dansmuziek. 5.35 Zangvoordrach/t. 5.55 Gramofoonplaten. 7.20 Orkest- en solistenconcert. 8.35 Omroeporkest. Deutschlandsender, 1571 M. 7.30 Uit Frankfurt: Unsere Saar, den Weg frei zur Verstandigung". 7.50 Frülingabend an der Spree, vroo- lijk programma. 9.05 Causerie over Ruitersport. 9.50 Radiopraatje. 10.05 Weerbericht. 10.2011.20 Schiller-herdenking. Gemeentelijk Radio-Distributiebedrijf en de R. O. V. Radio-centrale. 3e Programma. 8,008.20 Hamburg. 9.2014.05 Keulen. 14.0515.20 Kalundborg. 15.201.20 'Keulen. 17.20—18.20 Brussel (VI.). 18.2019.50 Luxemburg. 19.50afloop Keulen. 4e Programma, 11.2016.35 Londen Reg. 16.3517.20 Een der Eng. „National"- zendere. 17.20—20.05 Brussel (Fr.). 20.0521.50 Parijs Radio. 21.50afloop Londen Reg. Vijverberg een plechtig lof, waaronder de Hoogeerw. Deken een treffende predicatie hield. Hij expliceerde de zware verplichtingen van een parochieherder in het algemeen, welke nog een aparten inslag krijgen, door dat pastoor Vijverberg is aangesteld over een parochie in een grootstad en waar schijnlijk de grootste parochie van Rotter dam. Veel gevaren zijn er en er is lijden in velerlei vorm, maar daarnaast ook nog veel godsdienstzin. Pastoor Vijverberg is ongetwijfeld met de beste bedoelingen bezield, weshalve de Hoogeerw. Deken van de geloovigen ook vroeg vertrouwen, samenwerking en con tact te zoeken. Geen vreemden voor elkaar blijven, niet alleen critisch zijn maar vriendschap schenken. Wanneer zoo wordt geleefd en gewerkt zal uiteindelijk kunnen getuigd worden: Wij hebben voor God èn als pastoor èn als parochiaan ons best gedaan. „Msbd." FEUILLETON. HET GENOOTSCHAP VAN DEN OCTOPUS. Uit het Engelsch van FERGUS HUME. (Nadruk verboden). 30) Ik weet niet of het een lijst van Se- nor Medina is maar Michael heeft mij ge schreven waar ik een lijst van al de leden van dat Genootschap kan vinden. En als hij vandaag niet terug komt, overhandig ik die lijst aan de politie aan inspecteur Hurker. Dick draaide zich om een keek om zich heen om te zien of iemand zich in hun na bijheid bevond. Toen stak hij de hand in zijn zak en haalde er een glinsterend voor werp uit, dat den vorm had van een sinaas appel. Als ik dat ding op den grond gooi, zei hij langzaam, dan wordt je aan stukken ge scheurd. Margaret bewoog zich niet. Zij wilde zich houden of zijn woorden niet den min sten indruk op haar maakten en geen spoor van angst toonen. Ga je gang, zei zy kalm, terwijl zij hém onverschrokken aankeek. Ik ben niet bang om te stèrven. Voor de veiligheid van de leden van het El Nuestro Genootschap was het nood zakelijk, dat zij onschadelijk gemaakt werd, maar hij bedacht met wrevel, dat dit meisje dat heel bleek, maar met een kalmen glimlach op de lippen voor hem stond, zijn zuster was, en ten slotte kreeg zijn betere natuur de overhand. Hij kon het onmogelyk van zich verkrijgen om in koele bloede zijn eigen zuster te vermoor den en vol ergernis over wat hij als zwak heid van zichzelf beschouwde stak hy de bom weer in zijn zak en ging zitten. Je bent gek, Margaret, begon hij weer. Om moeder zal ik je niets doen, maar Ik zou moeder er maar buiten laten, zei Margaret snijdend. Als zij wist wat voor een slecht suje'. jij bent? Nou, nou, protesteerde Dick quasi vroolijk. Ik zal niet zeggen, dat ik een engel ben, maar zoo erg is het niet, daarin vergis je je toch. Daar ben ik nog niet zoo zeker van. Den zelfden avond dat Senor Medina ver moord is, hield iemand zich in het kreupel- boschje op Horn Hall schuil. Wie zegt mij, dat jij dat niet was? Ik was het inderdaad, bekende Dick kalm. Maar dat wil niet zeggen, dat ik Medina vermoord heb. Iedereen is het anders met de politie eens, dat die bewuste persoon Senor Me dina vermoord heeft. Dan heeft iedereen het mis. Ik ben on schuldig aan den moord. Ik zal niet zeggen, dat Medina niet verdiend heeft, dat hij ver moord werd, maar ik heb het niet gedaan. En waarom had hij het dan ver diend? Omdat hy Hom aangeboden heeft om hem de plannen van het Genootschap te verraden in ruil voor de hand van zijn dochter. Maar hij werd op zijn beurt ver raden en mij rd opgedragen om hem overal te volgen. Daarom had ik mij in het kreupelboschje bij Sir Gregory Horn's bi bliotheek verborgen. Wie heeft Senor Medina verraden?, vroeg Margaret in blijkbare spanning. Als je het weten wilt, de vrouw, die hem liefhad, maar die hij bedroog. Mademoiselle Cibot? Ja. Ze heeft hem verraden, omdat hij niets meer van haar wilde weten en moei te deed om Laura Horn te krijgen. Ik kreeg opdracht om hem te bespieden en de juist heid van haar beschuldiging te onderzoe ken. Als Medina toen niet vermoord was, dan zou hij wanneer hij naar het hoofd kwartier terugkeerde, op een heel andere manier aan zijrt eind gekomen zijn. Wie heeft hem dan vermoord? Hoe kan ik dat weten? vroeg Dick met gemaakte onverschilligheid. Je moet het weten. Jij had je bij het terras verborgen om het gesprek tusschen Senor Medina en Sir Gregory af te luiste ren. Sir Gregory was in den tuin in slaap gevallen zoodat niemand anders dan jij in dien tusschentijd Senor Medina vermoord kan hebben. En als jij hem niet vermoord hebt, weet je in ieder geval wie het gedaan heeft. Misschien wel en misschien niet, ant woordde Dick luchtig. Maar ik zou je sterk aanraden, Margaret, om mij niets meer te vragen. Het leven van Perris hangt aan een zijden draad, maar als ik wil kan ik hem redden. Margaret rilde, ondanks de warmte. Ik begrijp er niets van, zei zij somber. Dan zal ik je alles zoo goed mogelijk trachten uit te leggen, antwoordde Dick, terwijl hij dichter bij haar ging zitten. Ofschoon ik op die manier mijn leven in de waagschaal stel. Je behoeft niet bang te zyn, dat ik je zal verraden. Daar ben ik ook niet bang voor, ant woordde Dick met lichten spot. Al ben ik zelf niet eerlijk, daarom geloof ik wel in de eerlijkheid van een ander. Dick, Dick, waarom gedraag je je toch niet zooals een zoon van je moeder be hoorde te doen? Omdat ik daar het geld niet voor heb, klonk het cynisch. Als ik vijfdui zend pond per jaar verdiende zou ik me de luxe kunnen permitteeren eerlijk te zijn, ja, zelfs met minder al. Maar mijn behoef te aan een goed leven en geldgebrek heb ben mij nu eenmaal tot dringen gebracht, die de politie niet schijnt goed te keuren. Maar hoe kwam je er toe om relaties aan te knoopen met dat vreeselijke Ge nootschap? Heel toevallag. Een paar jaren heb ik door Australië gezworven en op alle ma nieren geprobeerd om eerlijk mijn brood te verdienen, maar ik heb ontzettend tegen slag gehad en leed dikwijls gebrek, tot ik ten slotte op een stoomboot naar Europa terecht kwam. In Barcelona kreeg ik een baantje, doch twee jaar geleden raakte ik dat weer kwijt. In een speelhol maakte ik toen kennis met Medina. Wy konden best samen opschieten en toen hij zag, dat ik een keurige kerel ben als ik behoorlijke klee- ren aan heb en dat ik het met de waar heid niet steeds zoo nauw neem, meende hij, dat ik het El Nuestro Genootschap van veel nut kon zijn. Wat beteekent die naam? „Het onze. Het Genootschap be schouwt de heele wereld als het eigendom van zijn leden. Zijn herkenningsteeken is een Octopus, omdat dit monster alles grijpt wat het op zijn weg vindt. Dat eigen aardige sterke parfum gebruiken wij even eens als herkenningsteeken. Daardoor we ten wij ook in het donker, dat een mede lid in de buurt is. Waarom heb je Sir Gregory naar het hoofdkwartier gelokt? Dit laatste feit was haar bekend uit Perris brief. Dat zal je straks hooren. Zooals ik zei, introduceerde Medina mij in het Ge nootschap en na eenigen tijd werd ik als lid aangenomen. Op de lijst sta ik onder een anderen naam ingeschreven, zoodat ik, wanneer jij dat papier aan Hurker geeft, absoluut geen gevaar loop. En waarom ben je dan zoo bang, dat ik die lijst aan de politie zal geven? Omdat ik aan het Genootschap veel te danken heb. Ik had een goed inkomen en een afwisselend leven. Over het algemeen is trouw geen deugd van my maar tegen over het Genootschap wil ik trouw zijn. Vooral ook omdat ik zelf gevaar loop als ze mij van verraad verdenken. We hebben overigens Sir Gregory juist ontvoerd, om dat papier terug te krijgen. Hoe wist je dat hij de lijst had? Dick haalde de schouders op. Sir Gregory en Perris zijn de eersten geweest, dit na den moord de bibliotheek zijn binnengegaan. Natuurlijk hebben zij de kleeren van het lyk doorzocht, vóór de inspecteur van politie dat heeft gedaan. Iemand als Sir Gregory grijpt alles wat hij te pakken kan krijgen; dat is op zijn ma nier ook een Octopus! Wij dat wil zeg gen de leden van het Gènootschap vroe gen ons af, waarom hij bij het onderzoek die lijst niet aan de politie heeft gegeven, maar dat was ten slotte zijn zaak; waar schijnlijk was hij bang dat ze hem zouden verdenken. Ze besloten om hem te ontvoe ren en op die manier de lijst in handen te krijgen.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10