WOENSDAG 2 MEI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. 9 Na hier verbonden te zijn werden zij door den burgemeester gehoord en is proces verbaal tegen hen opgemaakt. Zij zijn daarop weer op vrije voeten ge steld. Communisten te Hoensbroek wilden de Sovjet-vlag hij- schen. Communisten hadden het plan opgevat om de Moscou-vlag te hijschen op het ge meentehuis te Hoensbroek schrijft het „Limb. Dagblad". Daartoe kozen zij den nacht uit vóór den 1 Mei-dag, in de hoop, dat gisterenmorgen, als inzet van dezen „feestdag" de vlag vroolijk zou wapperen, tot „schrik" van geheel Hoensbroek. Maar zij hadden buiten den waard ge rekend, in c^su de politie. Deze toch was den heelen nacht op <pad om „plakken" en wat meer verwacht kon worden in dezen immer „veelbewogen" nacht te voorkomen. Toen de recherche het gemeentehuis pas seerde zag zij de mannen bezig, die reeds op het dak geklommen waren en gelastte hun omlaag te komen. Ofschoon aan deze sommatie niet zon der meer gehoor werd gegeven, kozen de communisten toch de wijste partij en kwa men naar het ondermaansche terug. Een hunner bleek de roode vlag op de borst bevestigd te hebben. Ze mochten ge drieën den nacht op het politiebureau door brengen. HET DRAMA TE REEUWIJK. Geen misdrijf, meent de deskundige. De rechtskundige deskundige, commis saris Alberti. te Maassluis, die, gelijk men weet, de kleeren, de platen ijzer, de rie men, waarmede deze platen ijzer aan het lichaam van den in de Reeuwijksche plas sen verdronken gevonden leerling van de M. T. S. te Haarlem, den 24-jarigen Ebbin- ge Wubben verbonden waren, heeft onder zocht en die ook verschillende brieven van en aan het slachtoffer in zijn onderzoek heeft betrokken, heeft zijn rapport bij den rechter-commissaris mr. A. J. Marx te Rotterdam ingediend. In een onderhoud, dat de „Telegraaf" met commissaris Alberti naar aanleiding van zijn rapport had, deelde hij mede, dat aan de h? i van de door hem gevonden stille getuigen, vaststaat, dat Ebbinge Wubben zich door zelfmoord van het leven heeft be roofd. Dr. E. C. van Russel, prosector-bac terioloog te Rotterdam, die de sectie op het lijk heeft verricht, deelt mijn conclu sie, zoo zeide de Maassluische commissaris. Op de vraag hoe de heer Alberti dacht over de overtuiging van den burgemeester van Reeuwijk en anderen, die misdrijf ver vermoeden, gaf de commissaris te kennen, dat hij langs die overtuigingen heenliep zonder er eenige nota van te nemen. Over tuigingen zeggen mij niets, zoo vervolgde hij, stille getuigen daarentegen alles. De zaak Reeuwijk is voor mij geenszins ge heimzinnig en de zelfmoord geen psycho logisch raadsel. INBRAKEN TE ROERMOND OPGEHELDERD. Te Roermond is, zooals gemeld, Zondag nacht een tweetal inbraken gepleegd, waar bij bij den heer Lenssen een aantal gouden horloges en andere voorwerpen werden ge stolen. De jachtopziener Crougs heeft thans on der de gemeente Echt aangehouden een Belg, voorheen mijnwerker te Genk, die in het bezit bleek van een aantal horloges, welke door inwerping van een ruit bij den juwelier Lenssen te Roermond waren ont vreemd. Het onderzoek heeft voorts uitgewezen, dat de aangehoudene ook den diefstal ten huize van den heer Habets in de Steen straat te Roermond eveneens Zondag nacht gepleegd heeft, waarbij een hoe veelheid linnengoed werd ontvreemd. Ook het bij de aanhouding in het bezit van den Belg aangetroffen rijwiel bleek te Roer mond te zijn ontvreemd. De aangehoudene heeft een volledige be kentenis afgelegd en is op last van den officier van justitie in het Huis van Bewa ring te Roermond opgesloten. „Hbld." UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Donderdag 3 Mei Huizen, 1875 M. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonpl. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofonpl. 11.30 Godsd. halfuur. 12.15 Orkestconcert en Gramofoonpd. 2.0 Handwerkcursus. 3.00 Chr. lectuur. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Cursus Handenarbeid v. d. jeugd. 5.30 Chr. Kinderkoor „Lenteklokjes" 6.30 Gramofoonpl. 6.45 Causerie. 7.00 Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Gramofoonpl. 7.30 Journ. Weekoverzicht. 8.00 „Judas Maccabaus", oratorium van Handel. M.m.v. de Chr. Zangvereeniging „Excelsior". S. Both-Haas (sopraan), A. Veenenbos (alt), J. v. Kempen (tenor) en B. de Groot (bas), leden van de Haarl. Orkestvereeniging en H. Hermans (piano) In de pauze om 9.30: Causerie. 10.45 Vaz Dias. 10.5512.00 Gramofoonmuziek. Hilversum, 301 M. AVRO-uitzending 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonpl. 10.30 Vioolrecital B. Lensky. 11.00 Knipcursus kinder kleeding. 11.30 Zang. 12.00 Omroeporkest en Gramofoonpl. 2.00 Pianorecital. 2.30 Vervolg Omroeporkest. 3.00 Knipcursus. 4.00 Voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Gramofoonpl. 5.00 Radiotooneel voor de jeugd. 5.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. 6.30 Sportpraatje H. Hollander. 7.00 Vervolg Kovacs Lajos. 7.30 Engelsch voor beginners. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Gramofoonpl. 8.15 Concertgebouw-orkest o.l.v. dr. W. Mengelberg. In de pauze: Gramofoonpl. 10.15 Kovacs Lajos en zyn orkest. 11.00 Vaz Dias. 11.1012.00 Gramofoonmuziek Daventry, 1500 M. 9.35 Morgenwijding. 9.50 Tijdsein en berichten. 10.05 Lezing. 11.20 Rutland Square en New Victoria Orkest. 12.20 Gramofoonpl. I.20 Voor de scholen. 2.20 Vesper. 3.10 Duitsche les. 3.25 Schotsch Studio-orkest. 4.35 Kinderuur. 5.20 Berichten. 5.50 Concert door Strijkkwartet. 6.1Ó Spaansche causerie. 6.40 „The Sheffield Outrages", hoorspel 7.20 „Airways of Empire", luchtvaart- programma. 8.20 Berichten. Lezing. 8.55 BBC.-Theater orkest. 9.50 Korte Dienst. 10.0511.20 Het Casani-Cluborkest „Radio-Paris", 1648 M. 6.20 en 7.20 Gramofoonpl. II.50 Pascal-orkest. 7.20 Kwartetconcert en zang. 9.50 Dansmuziek. Kalundborg 1261 M. 11.20—11.35 en 11.5—1.20 Concert uit ho tel Angleterre. 2.05—4.05 Omroeporkest. 7.30 Wolf-liederen. 8.201.20 Dansmuziek. Langenberg, 456 M. 5.25, 6.20 en 10.50 Gramofoonpl. 11.20 Königsb. Operaorkest. 3.20 Concert. 4.35 Gewijd concert, (kwartet en orgel) 6.20 Dansmuziek. 8.00 Orkestconcert. 9.50 Kwintetconcert. 10.5011.50 Gramofoonmuziek. Rome, 421 M. 8.50 Concert m.m.v. piano, viool, cello en sopraan. 9.05 Radiotooneel. 9.50 Gramofoonmuziek. Brussel ,322 e n 484 M. 322 M.: 11.20 Gramofoonpl. 12.301.20 Salonorkest. 4.20 Omroeporkest. 6.20 Zang. 7.20 Omroeporkest. 8.20 Vervolg concert. 9.3010.20 Gramofoonpl. 484 M.: 11.20 Orkestconcert. 12.301.20 Gramofoonpl. 4.20 Pianorecital. 6.35 Gramofoonpl. 5.50 Salonorkest. 7.20 Radio-Symphonieorkest. 8.05 Zang. 8.35 Vervolg orkestconcert. 9.3010.20 Gramofoonmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 7.35 „Alles neu macht der Mei", vroolijk programma m.m.v. solisten, koor en orkest 9.40 K. G. Sell: „Worüber man in Ame rika spricht". 10.05 Weerbericht. 10.201.50 Concert uit Hamburg. Gemeentelijk Radiodistributiebedrijf en de R. O. V. Radio-centrale. Derde programma: 8.008.30 Hamburg. 9.20—14.05 Keulen. 14.05—15.20 Kalundborg. 15.20—17.20 Keulen. 17.20—18.20 Brussel Fr. 18.2019.35 Luxemburg. 19.35afl. Deutschl. sender. Vierde programma 11.2016.35 Londen Reg. 16.3517.20 Een der Eng. National" zen ders. 17.2019.20 Londen Reg. 19.2020.20 Daventry. 20.20afl. Londen Reg. EEN RADIO-MISSIEDAG. Het K.R.O.-wereldprogramma. Naar men weet, verzorgt op 24 Juni a.s. de K.R.O. juist een jaar het wekelijksehe programma van uitzending, bestemd voor de Nederlanders in de beide Indien en el ders ter wereld, meer bijzonder dan voor de Nederlandsche Missionarissen in de verre gewesten. Om het voortduren dier steeds meer ge waardeerde Nederlandsche uitzendingen ook in de toekomst te helpen verzekeren, heeft het Doorluchtig Episcopaat goedge vonden dat jaarlijks dit jaar op den 24en Juni een speldjes ver koop mag worden gehouden aan de kerken. Want tot nu toe heeft de K.R.O. de hooge kosten geheel zelf gedragen, zonder op de luisteraars een be roep te doen in den vorm van bijvoorbeeld verhoogd lidmaatsohap of anderszins. De opbrengst der speldjesverkoop nu zal ge heel aan het verbeteren en zoo mogelijk aan de uitbreiding dier uitzendingen besteed worden. Reeds thans bevestigen rapporten uit alle deelen van de wereld, dat deze K.R.O. Phohi-programma's voorzien in een behoefte, nJ. het onderhouden van het con tact met het vaderland en het op de hoogte blijven van het wereldgebeuren. In verband met de zeer omvangrijke or ganisatie heeft de K.R.O. reeds enkele we ken geleden onder goedkeuring en met ondersteuning van het Doorluchtig Episco paat een beroep mogen doen op Pa- roohiepastoors voor den insigneverkoop. Honderdien hebben reeds hun toezegging gegeven, terwijl ook het leger van K.R.O. Propagandisten en -correspondenten is ge mobiliseerd. Op den dag zelf zal de K.R.O. een met bijzondere zorg samengesteld Nederlandsoh programma geven, met medewerking o.m. van de Koninklijke Militaire Kapel, het Hollandsch Vocaal Kwartet, den Beiaardier J. Vincent, en zoo meer. Dit programma zal worden overgenomen door de Phohi, de In dische zenders (de Nirom), de Amerikaan- sche zenders, en nog tal van andere in en buiten Europa. Voor den avond van den Radio-Missiedag is een bijzonder program ma voor de Nederlandsche luisteraars in voorbereiding. GEMENGDE BERICHTEN OVERREDEN EN GEDOOD. Door passeerende auto. Gistermiddag omstreeks half 4 heeft in de Nicolaas Beetsstraat te Utrecht een doodelijk ongeval plaats gevonden. Een 60-jarige man, die aldaar den weg over stak, werd door een auto gegrepen en zoo danig gewond, dat hij na eenige oogen- blikken aan de gevolgen is overleden. TEGEN TRAM GELOOPEN. Aan verwondingen overleden. De 70-jarige man P. Wotmond, woonach tig aan de Boezemsingel te Rotterdam, is gisteren bij het oversteken van de straat tegen een tramwagen van lijn 18 opge- loopen. De man werd door den baanschui- ver eenige meters meegesleurd. In het ziekenhuis aan den Coolsingel is het slachtoffer aan de gevolgen van de beko men verwondingen overleden. MOTOR TEGEN SPOORBOOMEN GEBOTST. Berijders aan een wissen dood ontsnapt. Gisteravond tegen half tien, toen de spoorwegwachter de boomen gesloten had voor het passeeren van den sneltrein naar Hoek van Holland, naderde bij den spoor wegovergang aan de Ceintuurbaan te Rot terdam een motorfiets, die bestuurd werd door den 21-jarigen milicien H. B. Op de duo zat de milicien W. A. D. uit Maas tricht. Even voor de gesloten boomen passeerde B. een voor hem uit rijdend^ auto, waar na hij met groote snelheid "doorreed. De spoorwegwachter, die het ongeluk zag aankomen, haalde de boomen nog even op, maar niet genoeg, met het droevig ge volg, dat de beide jongemannen tegen het hekwerk botsten en op straat geslingerd werden. Zij werden een woning binnen gedragen, waar hun spoedig de eerste hulp werd verleend. Daarna zijn zij zwaar gewond naar het ziekenhuis aan den Cool singel vervoerd. Als een gelukkige bijzonderheid mag worden genoemd, dat.de gewonden niet op, doch langs de spoorrails terecht zijn gekomen, zoodat de trein nu langs hen heen is gegaan. OP ZIJN VERJAARDAG VERDRONKEN. Gisterenavond omstreeks zeven uur is In de Nieuwe Haven te Schiedam bij het vïschjes vangen een jongen in het water gevallen en verdronken. Het slachtoffer, G. K. uit de Beierland- echestraat, was juist gisteren dertien jaar geworden. DOOR EEN AFGESNEDEN ADDERKOP GEBETEN. Een jongen kreeg bloedvergiftiging. Twee zoons van den heer S. te Steen wijk, meldt het „Handelsblad", vonden tijdens een wandeling op den Woldberg een adder. De een ging op den kop staan en de ander op den staart, waarna met een zakmes den kop van het lichaam werd gesneden. Na deze onthoofding raapte de eene jongen den afgesneden kop van den grond op, maar de kop beet den jongen in den vin ger. Later begon de vinger op te zetten en pijn te doen. De huisdokter was niet thuis, een ander evenmin, tot de derde plaatselij ke geneesheer vergiftiging constateerde ten gevolge van de beet van een afgesneden adderkop. Serum was te Steenwijk niet en ook in Meppel niet te krijgen. Gelukkig wist een geneesheer daar, dat er te Stap horst onlangs serum gebruikt was. Dit se rum is toen terstond gebracht. De patiënt maakt het tamelijk goed. FEUILLETON. HET GENOOTSCHAP VAN DEN OCTOPUS. Uit het Engelsch van FERGUS HUME. (Nadruk verboden). 25) In de stad aangekomen, nam Perris dien avond een taxi naar Fenchurch Street Sta tion, waar Dick hem al opwachtte. Ofschoon het niet koud was, droeg hij een dikke jar waarvan de kraag hoog was opgeslagen en nog huiverde hij telkens. Waarschijnlijk voelde hij zich allesbehalve op zijn gemak in het vooruitzicht van wat gebeuren ging. Wat scheelt er aan, Dick, vroeg Per- ris toen de trein zich in beweging zette. Zij waren de eenige reizigers in de coupé, zoodat zij vrijuit konden spreken. Het is hier zoo vreeselijk koud, als je aan het klimaat in de troepen gewoon bent, bromde Dick. In de tropen?, herhaalde Perris. In Spanje bedoel je zeker. Daar ben je toch lid geworden van het El Nuestro Ge nootschap. Moet ik je soms precies vertellen, waar ik overal geweest ben? snauwde Dick, die in een uiterst geprikkelde stemming was. Ik wil je alleen maar zeggen, dat het hr heel waagstuk is om Sir Gregory te hel pen ontsnappen. Dat geloof ik graag. En als ik bedenk hoe Medina aan zijn eind gekomen is, vraag ik mij af, waarom je zooiets doet. Voor die vijfhonderd pond zeker niet. VAN EEN PAARD GEVALLEN. Te De Punt (Groningen) is gistermid dag de 16-jarige B. D. van het paard ge vallen, dat hij naar den smid bracht, door dat het dier op hol sloeg. De jongen kwam met een smak tegen een boom terecht. D. is in zorgwekkenden toestand opgeno men. Hij mocht niet worden vervoerd. DE 1 MEI-VIERING. Alleen de communisten in Amsterdam zijn lastig. Na afloop van de vergadering der C. P. H. op het terrein van het voormalig Pa leis voor Volksvlijt te Amsterdam, trok een groep communisten langs het Duitsche Consulaat op den Weteringschans, waar een Hakenkruisvlag uithing in verband met de viering van den Nationalen dag van den Arbeid in Duitschland. De com munisten begonnen te schreeuwen en te joelen. Voor het gebouw was politie ge posteerd, die al spoedig versterking van ruiters kreeg. De demonstranten werden daarop uiteengedreven. Een nieuwe botsing van ernstiger aard ontstond in een ander deel der stad. Op de Haarlemmerstraat vertoonde zich plot seling 'n groep communisten, voorzien van roode vlaggen met opschriften. Er wer den spreekkoren gezegd en gezongen. Van het hoofdbureau van politie werden twee „overval-auto's" met manschappen onder bevel van een inspecteur gezonden. De politie haalde de trekkende groep bij de Wieringerstraat in en gelaste uiteen te gadn. Hieraan wilde men niet voldoen. De politie trok daarop sabel en gummistok en joeg de demonstranten uiteen. Op den Haarlemmerdijk moest de politie wederom' opnieuw tegen een groep optreden. En ten slotte verzamelden de demonstranten zich voor den derden keer in de Willemstraat. De politie had ondertusschen nog meer versterking ontvangen en trad opnieuw krachtig tegen hen op, waarbij verschil lende personen rake klappen opliepen. Het bleef in deze buurt nog lang rumoe rig. Schietpartij in de Maasstad. In de Oleanderstraat aan de Linker maasoever te Rotterdam is het Dinsdag eenigen tijd zeer rumoerig geweest. Door deze straat moest de 1 Mei-optocht van de S. D. A. P. trekken. Voor de stoet kwam probeerden communisten een optocht te formeeren met het doel om bij de komst van de S. D. A. P.-tocht deze met spreek koren te begroeten. De politie verhinderde dit en de demon stranten werden verjaagd. De politie werd toen met steenen bekogeld en van de da ken van eenige huizen werd met stukken ijzer en steen naar de agenten gegooid. Bovendien werd ook van eenige daken geschoten. De politie heeft daarop terug geschoten, niemand is echter geraakt. Een onderzoek naar de daders van deze schietpartij werd ingesteld. Dank zij het doortastend optreden van de politie was de rust spoedig weergekeerd. Op verschillende punten van de stad is het voorts onrustig geweest. 1 Mei-relletjes te Laren. Gistermiddag heeft ter gelegenheid van de 1 Mei-viering een relletje plaats gehad te Laren, waarbij rake klappen zijn uit gedeeld. Het O. S. P.-raadslid P. v. Praag werd hierbij min of meer ernstig gewond. Een groep O. S. P.-ers liep met het 1 Mei-nummer van „De Fakkel" te col porteer en, terwijl op een handkar een bord werd medegedragen waarop opruien de woorden geschreven stonden. Voorts werd een spreekkoor gevormd en werd de heer Van Nispen, de burgemeester, daarbij als een moordenaar betiteld. De politie werd gewaarschuwd en deze trachtte den stoet te verspreiden. Zij stuitte hierop op verzet van de O. S. P.-ers en zag zich genoodzaakt met den klewang harde klappen uit te deelen. Het raadslid Van Praag en de O. S. P.-er Fokke wer den hierbij min of meer ernstig gewond en naar het politiebureau overgebracht. Deels daarvoor, en deels om hem. Hij aarzelde even, deels om iets anders. Maar tussohen haakjes: Geef mij eerst die chèque terug. Zoodra Sir Gregory vrij is, antwoord de Perris rustig. Als onze poging mis lukt, verscheur ik hem. Je moet het hart eens hebben, riep Dick woedend uit. Je schijnt te verge ten, Perris, dat je in mijn macht bent. In jou macht?, herhaalde Perris sar castisch. Je bent in mijn macht, vrind. Eén woord van mij en je wordt gearres teerd. En als ons genootschap je te pakken krijgt? Dan gebeurt er nog niets. Ik heb daar net een brief voor Margaret op de bus ge daan. Als ik morgen niet thuis ben, dan zul je wel zien wat er gebeurt. Drum schrok hevig. Hoe krijgt je het in je hoofd om Margaret in de zaak te be trekken? vroeg hij onthutst. Je hebt er geen idee van hoe gevaarlijk dat is. Margaret is de eenige, die ik vertrou wen kan, antwoordde Perris kortaf. En ik zie niet in welk nut het heeft als ik mijn leven of mijn vrijheid verlies. Je zult ze geen van beiden verliezen, zei Dick. Ik neem je mee naar het huis, waar Sir Gregory gevangen zit en die vriend waarvan je me verteld hebt kan hem in zijn auto naar huis brengen dat wil zeggen: wanneer hij handig genoeg is om aan de onze te ontsnappen. Zij zullen ons zeker vervolgen, niet waar? Dat weet ik niet. Als wij er in slagen Sir Gregory te ontvoeren, zonder dat zij het merken: des te beter. Maar als zij ons achterna zitten kan ik niet voor de gevol gen instaan. Perris boog zich voorover en keek Dick een oogenblik strak aan. Je hebt een of ander plan in je hoofd, zei hij zacht. Maar weet wel, Dick, als er iets gebeurt, dan vertelt Margaret aan de politie van de conecties met het El Nuestro Genootschap. Dat zal mijn moeder wel verhinde ren, grauwde Dick, die zich hoe langer hoe minder op zijn gemak voelde. Dat zou ik niet denken, meende Per ris, je moet inzien dat het in je eigen belang is, dat je handelt zooals ik wensch. Drum antwoordde niet, maar hij wierp een kwaadaardigen blik op zijn aanstaan den zwager, leunde achterover en begon van zenuwachtigheid op zijn wel-verzorg- de nagels te bijten. Perris keek uit het raampje. Buiten was het donker en mistig. Nu en dan keek Dick zijn metgezel nijdig aan, doch hij zei niets meer. Toen ze uit het station in Pitsea kwa men stond Arden hen met zijn auto op te wachten. Er hing een dikke mist en het woei hevig. Zwijgend stapten ze in de open auto en Dick zette zich naast Arden. Drum scheen den weg goed te kennen. Hij boog zich voorover en tuurde in de duisternis, die doorboord werd door het felle schijn sel van de koplampen van Arden's race wagen. Nu en dan gaf hij den bestuurder een aanwijzing, welke weg hij moest in slaan. De mist werd gestadig dikker en het was een wonder, dat Dick er in slaagde zich telkens weer te oriënteeren. Maar hij aarzelde geen oogenblik en scheen vol komen zeker ervan te zyn, dat hij de plaats van hun bestemming zou bereiken. Na meer dan een uur gereden te heb ben, waar ze reden konden Arden en Perris door den mist niet zien sloegen zij een smallen, modderigen weg in. Bij een oud poortje dat uitliep op een weiland verzocht Dick Arden te stoppen, en op hen te blijven wachten. Daarop wenkte hij Perris om uit te stappen en hem te vol gen. Beide verdwenen in den dichten ne vel. Het was doodstilgeen ander geluid was hoorbaar dan dat van af en toe neer vallende druppels. Toen Perris en Drum een eind geloopen hadden, zagen ze het schijnsel van een lamp die, toen ze nader bij kwamen, voor het venster bleek ge plaatst te zijn. In die kamer zitten zij op het oogen blik te beraadslagen, of zij Sir Gregory zui* len vermoorden of niet, fluisterde Dick Perris in het oor. Je ziet dus zelf, hoe veel gevaar wij loopen. Nu ben je in mijn macht, liet hij er met een gemeenen glim lach op volgen. Denk aan mijn waarschuwing, Dick, fluisterde Perris terug. Ik voel grooten lust om je te laten vermoorden, klonk Dick's antwoord. Ga je gang. Als je je woord maar houdt en Sir Gregory redt. Ben je niet bang om te sterven? Neen, ik ben van nature heelemaal niet bang. Jij en dat genootschap van jou, jullie hebben reden om bang te zijn! Perris. Dick legde zijn hand op Per ris arm. Als je veilig en wel terugkomt, wil je dan zorgen, dat Margaret haar mond houdt? Ja, maar je zult het land moeten ver laten. Alleen onder die voorwaarden zullen we over je zwijgen. Hoe krijg je het in je hersens om mij voorwaarden te stellen?, fluisterde Dick woedend. Perris klemde zijn handen om Dick's keel en schudde hem door elkaar. Als je niet onmiddellijk je belofte ver vult, zei hij kalm, dan sleep ik je naar de auto en breng je naar het politiebureau in Pitsea. Laat me los, hijgde Dick. Ik zal doen wat je wilt. Maar dan ook direct, commandeerde Perris, terwijl hij zijn aanstaanden zwa ger losliet. Ik ben op het oogenblik niet in een stemming om kunsten van jou af te wachten. Hij voelde hoe Dick hem met een blik vol haat aankeek. Maar zijn stem klonk vriendelijk toen hij zei: Maar je begrijpt toch immers, dat ik die chèque noodig heb en dat ik wel ge noodzaakt ben om mijn belofte te houden? Hierheen. Druk je tegen die schutting aan. Over tien minuten kom ik met Horn terug. Als je met iemand anders terugkomt, dan schiet ik, begrepen? en hij haalde dreigend zijn revolver te voorschijn. Vooruit, ga nu. We verliezen tijd. Dick zei niets meer en verdween in den mist, terwijl Perris, tegen de schutting ge leund, zijn revolver nog eens nakeek. Het streed tegen zijn natuur om iemand te doo- den, maar het wapen zou in elk geval nut tig kunnen blijken om schrik aan te ja gen. De minuten kropen om en het werd hoe langer hoe donkerder. Op eenige afstand zag Perris nog steeds het gele schijnsel van de lamp voor het raam. Achter dat raam zaten de mannen, in wier macht Sir Gregory zich bevond en eenige honderden meters verder aan de andere zijde van het weiland, wachtte de auto, die den millionair naar de vrijheid zou kunnen terugbren gen. Wordt vervol--»

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9