E WAALS WOENSDAG 2 MEI 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD. PAG. 2 HUISKAMER- EN SALONMEUBELEN pratiq een kamer met vloerbedekking c| -n Ultn I lU BIJ AANKOOP VAN MEUBELEN TER WAARDE VAN li. üU.* pftatiq een kamer met linoleum c. mn URn I lü BIJ AANKOOP VAN MEUBELEN TER WAARDE VAN H. IUU.- npatiq een kamer met inlaid-linoleum cl URn I IÖ BIJ AANKOOP VAN MEUBELEN TER WAARDE VAN H. IDU." ONZE MEUBELEN ZIJN PRIMA. ONZE RECLAME ZIT JUIST IN DE KWALITEIT HAARLEMMERSTR. 130-136 - LEIDEN BAROMETER. naar waarnemingen verricht in den morgen van 2 Mei 1934, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerst.: 761.7 te Vaientia. laagste barometerst.: 730.9 te Akureyri. Verwachting tot den morgen van 3 Mei: zwakke tot matigen wind uit Westelijke richtingen, half tot zwaar bewolkt of be trokken, nog kans op regen of onweersbui en, iets koeler. Nog steeds blijft het geheele Noorden in genomen door een uitgestrekt gebied van lagen luchtdruk, dat geheel Groenland en een groot deel der Poolzee omvat. Het diep ste minimum bevindt zich nog steeds bij IJs land. Een tweede gebied van lagen lucht druk ligt in het Westelijk deel der Middel- landsche Zee. Tusschen beide ligt een rug van hoogen luchtdruk van de Oostzee tot de Azoren met groote warmte in het Oos ten en lage temperaturen in het Westen. Op het vasteland van ons werelddeel is de toestand voor de vorming van locale on- weers, voornamelijk op de scheiding van het warme met het koude gebied. Het is te voor zien, dat het warmtegebied zich meer naar het binnenland van Europa terug zal trek ken en dat winden uit Westelijke richting het weer ten onzent en in het geheele Wes ten koeler zullen maken. LUCHTTEMPERATUUR Temperatuur des middags te half drie 12.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Woensdagnamiddag 7.55 uur tot Donderdagmorgen 3.57 uur. HOOG WATER Hoog water te Katwijk aan Zee op Don derdag 3 Mei v.m. 4.38 uur, n.m. 5.10 uur. waarbij de barricades konden worden ge nomen en ontruimd. De communisten zet ten evenwel het vuurgevecht voort uit de huizen. De politiebeambten, die aan den aanval deelnamen, waren ten deele uitge rust met pantservesten. Als dekking werden de groote manschappenwagens der politie gebruikt. Ook de brandweer was gerequireerd, die de massa bespoot. Niettemin schoot de politie in de nauwe straatjes slechts langazam op. Het is niet uitgesloten, dat de politie zich, nadat zij de straten zou hebben doen ontruimen, ertoe beperkt de geheele wijk af te zet ten, in de hoop dat de communisten tegen den middag hun schuilplaatsen zullen verlaten. Mocht zulks niet het geval zi;n, dan zal een razzia op groote schaal wor den ingeluid, waarbij dan ook gebruik zal worden gemaakt van traangas. Eenige ontspanning hedenmorgen., PARIJS, 2 Mei. (V. D.) De toestand in de Cité Jeanne d'Arc heeft in den loop van den morgen een essentieele ontspan ning ondergaan. Nadat de politie de stra ten had ontruimd, drong zij door in de woningen, waarvan de deuren met ge weerkolven moesten worden ingeslagen. Alle huizen werden van onder tot boven doorzocht. Meer dan twintig personen werden gearresteerd. De straten geven het beeld van groote verwoestingen: geen lantaarn is heel ge bleven, de ruiten der lager gelegen wo ningen zijn vernield. Overal liggen stee- nen, meubelstukken, glazen en vaatwerk, zoomede bierflesschen, welke voorworpen door de communisten als projectielen werden gebezigd. STADSNIEUWS VIERING EUCHARISTISCH EEUWFEEST. Door den Vriendenkring. •Het bestuur van den Vriedenkring ter eere van het Allerh. Sacrament deelt mede, dat het het initiatief genomen heeft, om op 10 Juni a.s. het Eucharistische Eeuwfeest op grootsche wijze te vieren. Bijzonderheden daaromtrent zullen na der bekend gemaakt worden. Voormeld bestuur richt tot de Katholieke vereenigingen te Leiden het beleefd ver zoek, genoemden datum vrij te houden. Katholieken van Leiden wordt lid van de „Vriendenkring"! Kleine contributie, groo te gunsten. De Vereeniging Instituut voor Tropische Geneeskunde RotterdamLeiden zal 14 Mei haar 20-jarig bestaan herdenken. R. K. VEREENIGING VAN GEZINSHOOFDEN. Gisteravond werd in den foyer van „Den Burcht" de jaarlijksche algemeene verga dering van bovengenoemde vereeniging gehouden onder voorzitterschap van den heer P. Heemskerk. Deze heette de niet talrijke aanwezigen hartelijk welkom, doch zeide bevreesd te zijn geweest, dat dit het geval zou zijn, om dat te laat ingezien werd, dat velen op den eersten avond van de Meimaand wegens kerkbezoek verhinderd zouden zijn. De voorz. wijst er dan op, dat er den laatsten tijd 'n sterk verminderende be langstelling voor vergaderingen bestaat. Het bestuur heeft steeds zoo weinig mo gelijk vergaderingen uitgeschreven, omdat dit voor een vereeniging als deze minder goed geacht wordt. Het hoofdbestuur heeft blijk gegeven van dezelfde meening te zijn, wijl het de afdeelingen in het land advi seert zoo weinig mogelijk vergaderingen te houden. De jaarvergadering moet ech ter gehouden worden en voorts zullen de leden alleen opgeroepen worden bij specia le gelegenheden, waarvoor spr. dan ook aller belangstelling in roept. Dat brengt echter mee, dat het bestuur grooter verantwoordelijkheid daardoor krijgt, wijl vele besluiten zonder de ver gadering genomen moeten worden. De notulen der vorige vergadering wor den na lezing onveranderd goedgekeurd. De voorz. deelt dan mede, dat de heer P. Brugman (Hooigracht 58) als penning meester optreedt, de heer J. Welling als 2de secretaris. Ingekomen was een verzoek van „Katho liek Leiden" om toe te treden als lid dezer vereeniging. Op voorstel van den voorz. geeft de vergadering het bestuur vrijheid naar omstandigheden te handelen. De ver gadering wees hierbij vooral op den finan- cieelen toestand der vereeniging en de voorz. zegde toe deze kwestie terdege on der de oogen te zien. De voorz. deelde vervolgens mede, dat de bode de Groot met ingang van het 2de kwartaal 1934 heeft bedankt. In zijn plaats is benoemd de heer de Bruyn, Diefsteeg 11. Aan het jaarverslag van den secretaris, den heer D. van der Top, ontleenen we, dat het ledental ondanks de crisis station- nair bleef en aan het einde van het jaar 244 bedroeg. r Aan den geest, adviseur, rector Reynen, werd in het afgeloopen jaar eervol ontslag verleend, terwijl in zijn plaats benoemd werd rector H. van de Ven. 'n Belangrijke plaats in het vereenigings- leven nam in het afgeloopen jaar het Moe derschapsfonds in. Vele afdeelingen benij den deze instelling aan de Leidsche afdee- ling. Het financieel verslag, uitgebracht door den heer P. Brugman, geeft aan inkomsten een bedrag van 706.29 (saldo 1932 ƒ93.09), aan uitgaven een som van 618.86, zoodat er een saldo is van 87.43. Het financieel verslag van het Moeder schapsfonds geeft aan inkomsten een be drag van 557.57 (vorig saldo ƒ500), aan uitgaven 140, zoodat het saldo thans ƒ417.57 bedraagt. De kascommissie bracht zij monde van den heer J. H. Nijhuis een gunstig verslag uit, waarna het verslag, na enkele bemer kingen, werd goedgekeurd. Tot leden der kascommissie voor 1934 worden benoemd de heeren Mol, Neet en Meuwese. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat de aftredende leden, de heeren Mol- kenboer, dr. Simons en van der Top, zon der tegencandidatèn herkozen werden. De voorzitter bracht vervolgens verslag uit van het op Tweeden Paaschdag te 's-Hertogenbosch gehouden Gezinscongres. Aan de orde kwam hierna de vaststel ling van de uitkeering uit het Moeder schapsfonds voor het jaar 1934-'35. De voorz. herinnerde er aan, dat deze uitkeering vorig jaar werd ingesteld en dat de premie als 'n slag in de lucht moest zijn, omdat elke statistiek ontbrak. In één jaar werd 235 uitgekeerd, zoodat hieruit blijkt, dat er veel geld noodig is. Het bestuur stelt echter voor de uitkee ring ook voor dit jaar op 10.vast te stellen. Zoo mogelijk zal binnen enkele maanden 'n bloemendag worden georgani seerd of iets anders, waardoor de financiën van dit fonds weer versterkt zullen kun nen worden. Namens de kascommissie wees de heer Nijhuis er op, dat er inderdaad middelen gevonden moeten worden, om het fonds te versterken en daarbij vooral de jongeren tot steun op te wekken, omdat zij in de eer ste plaats van dit fonds profijt kunnen hebben. De voorz. wijst er bij de besprekingen op, dat elk lid van de geboorte van een kind binnen 14 dagen aangifte moet doen bij den penningmeester. Verder deelt de voorz. mede, dat er in den Gewestelijken Bond besprekingen zijn gevoerd om een lid, dat van de eene naar de andere plaats verhuist, in de nieuwe af- deeling ook dadelijk zijn rechten te heb ben. Bij het punt bespreking propaganda zegt de voorz. dat al meermalen de kwestie be sproken is om 'n aantal propagandisten te verkrijgen, die huisbezoek willen verrich ten. Voorts is in overweging om een cir culaire samen te stellen, welke zoo moge lijk met medewerking van het schoolbe stuur aan de kinderen op school kunnen worden meegegeven. Spr. hoopt, dat deze actie succes zal hebben. Bij de rondvraag informeerde de heer v. Es hoe sommige Katholieke raadsleden met het voorstel van B. en W. hebben kun nen meegaan om de subsidie voor School kindervoeding te verminderen. Dit drukt dadelijk op de groote gezinnen. De voorz. antwoordt hierop, dat de uit gaven voor dezen post de laatste jaren zeer is opgeloopen en thans 47.000 bedroeg. Spr. geeft dan 'n overzicht van de in den raad gevoerde besprekingen en van de op positie, die tegen het voorstel van B. en W. ontstond. De vele moeilijkheden dwon gen den raad ten slotte tot het aannemen van het voorstel van B. en W. De heer Th. Bergers lichtte deze kwes- toe nog nader toe. De heer Meuwese besprak hierna het houden van 'vergaderingen en het niet doorgaan van den Ouderavond, terwijl de heer Visser het houden van een propa- ganda-avond, het benoemen van een pro- paganda-commissie en het verlichten der financieele lasten voor de leden wat de katholieke lectuur betreft. De voorz. beantwoordde de verschillen de sprekers en sloot vervolgens nadat nog een gratis verloting was gehouden, de bij eenkomst met den chr. groet. „RUIM BAAN". Gisteren was het in de gym.-zaal der „Voorzienigheid" de beloofde feest-middag voor de bruidsuikers en de ranja, als slot van de operetten, die verleden Vrijdag zoo veel succes hebben gehad. Nog eens werd voor de Eerw. Zusters de „Poppenbruiloft" opgevoerd en na afloop overhandigde de geluksfee aan den pas toor den eersten steun voor de nieuwe St. Petrus-kerk. Het was een zeer zware steen, vooral door de dikke enveloppe die er op was vastgemaakt en die de hooge som van 235 bevatte, wat de opbrengst was van den feestavond. Bestuur en leden van „Ruim Baan", dat is mooi werk en prettig ook! Gaat zoo voort! Veertig jaar bij het Onderwijs. Gistermorgen is in het gymnastieklokaal van de Prot. Christ, school aan de Hoog- laindsche Kerkgraoht het 40-jarig jubileum van den heer J. M. de Koning op hartelijke wijze herdacht. Behalve het personeel en de leerlingen waren o.a. ook aanwezig, na mens het Gemeentebestuur wethouder Tepe, namens het Rijkstoezicht de heer J. Baat Jzn., namens Chr. Nationaal School onderwijs de'heer Schilp, namens het Schoolbestuur de heer Goslinga en Dr. de Bruyne en als goede buur de heer Alders- hoff, hoofd der U.L.O. Nadat de heer de Koning met zijn fami lieleden was binnengeleid werd een Psalm gezongen en ging het hoofd der school, de heer D. Meyer voor in gebed. De heer Meyer spraik daarna den jubilaris toe. Namens het schoolbestuur sprak de heer T. S. Goslinga enkele woorden van geluk- wensch. Wethouder Tepe vertegenwoordigde het gemeentebestuur bij deze huldiging en hield eveneens een korte toespraak. Daarna sprak de heer Baak Jzn., inspec teur van het L.O. in deze inspectie. Namens het Chr. Naitianaal Schoolonder wijs sprak de heer Schilp. Namens het comité uit de oud-leerlingen en oud-collega's sprak ds. J. de Bruyne en kele woorden. De heer Aldershoff sprak tenslotte als goede buur een woord van gelukwensch en daarna was het woord aan den jubilaris zelf, die dank zegde voor de waardeering, zooals deze zich in woorden en cadeaux heeft geuit. PATROONFEEST ST. PETRUS KRUISVAART. Op den avond van Prinsesse-verjaardag vierde bovengenoemd Jeugdwerk zijn ver vroegd Patroonfeest in de keurig gerestau reerde Graanbeurs. Te half negen opende de weleerw. Directeur, kap. A. J. Leen- ders deze druk bezochte bijeenkomst met den schoonen J. W.-groet en heette ver volgens zijn trouwe Jonge Wachters-Con- greganisten, ouders en verdere gasten, waaronder de zeereerw. Districts-directeur Rector H. v. d. Ven, allerhartelijkst wel kom. Vanzelfsprekend, dat spr. in zijn ope ningswoord ook 'n krachtige opwekking tot medewerking insloot aan ouders en Jonge Wachters, bij het mooie maar moei lijke jeugdwerk. Den onvermoeiden leiders bracht spr. 'n welgemeend dankwoord voor hun stagen offerzin, waarmee zij hun geestelijken lei der steeds terzijde staan. Met klem ver zocht spr. den talrijken aanwezigen, naast hun moreelen steun, ook de zoo noodige, onontbeerlijke materieele hulp te willen blijven verleenen. Volgde dan 'n oolijke aankondiging van een kleine loterij om „beeldige" prijzen, die in de pauze zou plaats hebben, waar mee de eerw. Directeur zijn hartelijk toe gejuicht openingswoord beëindigde. Het hierop volgend, pakkende Bonds lied deed het als altijd weer schitterend. Voor de muzikale opluistering van het feest zorgden een tweetal jonge dames op voortreffelijke wijze. Alvorens een aanvang te maken met de opvoering van het tooneelspel in 4 bedrij ven, getiteld: „Theo Schrader", gaf de spelleider St. Menken met enkele rake trekken een korte uiteenzetting van en toelichting op het zoo aanstonds te geven spel. De gevierde spelleider besloot dit noodzakelijk gebeuren met een heel begrij pelijk verzoek om clementie voor de nog jeugdige dilettanten, waaronder verschei dene nieuwelingen. Wij moeten ons omwille der beperkte ruimte bekorten en volstaan dus met het aanstippen van de hoofdlijn, die heel het stuk karakteriseert. Theo Schdader dan, het eenigst kind van den voorheen rijken, doch thans verarm den zakenman Schrader, heeft aan moe- der's sterfbed beloofd, priester te worden. Vader echter, die om des mammons wille toetrad tot 'n geheim genootschap, denkt er niet aan, zijn kind ter wille te zijn; doch bestemt hem voor de H. B. S. Daar lijdt de jongen vervolging om zijn H. Ge loof en wordt heimelijk beticht van dief stal. In zijn groot leed zoekt en vindt hij liefdevollen bijstand bij den ouden huis knecht Henk, doch vooral bij zijn ziele- vriend kapelaan v. d. Velden. Om de maat van lijden vol te maken verwijt hem zijn kwelgeest Eddy op school, dat zijn vader lid is van de Vrijmetselarij. De hui selijke scènes nu, uit al deze gebeurtenis sen ontstaan, of wel tusschen Theo en den goeden huisknecht, andermaals tusschen vader en zoon, en speciaal tusschen pries ter en leerling, gaven herhaaldelijk prach tige spelmomentjes te genieten. Op 't eind van het 4e bedrijf duiden de feiten de na derende ontknooping overduidelijk aan. Vader is na gewaagde speculaties weer in geldelijke zorgen. Dan wordt een pret tig aangevangen fietstocht van vader en zoon op dramatische wijze beëindigd door een auto-aanrijding, waarbij Theo zijn va der wil redden, doch zelf het slachtoffer wordt. Overweldigd van smart zit de va der terneer; maar dan treedt weer de tact volle bemiddelaar, kapelaan v. d. Velden op en viert daar als priester zijn schoon ste triomfen. De onschuldige knaap bewerkt nu met terdaad door zijn vroegtijdig sterven de volledige bekeering zijns vaders. Onzen totaalindruk samenvattend, mogen en willen wij gaarne constateeren, dat het waarlijk voortreffelijk spel der hoofdper sonen ruimschoots vergoedde wat er zoo hier en daar aan het geheel nog te verbe teren ware. Gaarne worde nog even vermeld, dat Gerard Hoppezak verdienstelijk grimeer- werk leverde en weer eens bewees, dat hij in Roomsch milieu uitnemend voldoet en er dus thuishoort. Het was weer in alle opzichten een avond van leering voor jong en oud, die nog lang in het geheugen blijve en vrucht moge dragen. Ruim elf uur gingen allen welvoldaan huiswaarts, de gelukkige prijswinnaars in begrepen. Credo pugno! Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 4211. Naamlooze Ven nootschap Internationale Handel Maat schappij „Imenexo" (f). Leiden, Hooge Rijndijk 94. hoofdz.: Amsterdam, Heeren gracht 453. Vest. fil. (toonkamer): Leiden Hooge Rijndijk 88. Hoofdzetel verplaatst van Amsterdam, naar Leiden, Hooge Rijn dijk 94. 936. Maatschappij tot Exploitatie van Onroerende Goederen „Beperkt Bezit", Leiden, Rijnsburger weg 31 E. De handels zaak is met ingang van 21 April 1934 in liquidatie getreden. Vereff.: J. J. de Cler, Leiden en B. S. Edersheim, Den Haag. 165. Stoom- Zeep- Eau de Cologne- en Parfumerieënfabriek voorheen Sanders en Co., Koninklijke Stoom-Zeepfabriek. Lei den, Levendaal 3040. N. Comm.: P. A. de Gooyer, Wassenaar. N. Inschrijving: 6388. Ed. Noze- man, Leiden, Nieuwe Rijn 92, rund-, kalfs- en varkensslagerij. E.: J. J. Slegtenhorst, Leiden. Gevolm.: E. J. M. Nozeman, Lei den. (B. P.). De haltes van de stadslijn der blauwe tram aan de beide zijden van de Bree- straat. bij het Rapenburg zijn met ingang van gisteren verplaatst naar het Kort-Ra- penburg. De halte aan de Princessekade ia verplaatst naar de Steenstraat. GEMEENTEL. AANKONDIGINGEN. HERIJK VAN MATEN EN GEWICHTEN. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen bij deze ter kennis van het publiek, dat in het jaar 1934 zitting zal worden gehouden voor den herijk van maten en gewichten in het voormalig schoolgebouw Korte Mare No. 13a, op 8, 9, 11, 14, 15, 16, 17, 18, 22, 23, 24, 25, 28, 29, 30 en 31 Mei, 1, 4, 5, 6, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 18, 19 en 20 Juni telkens van 9 tot 12 en 13 tot 16 uur. Ten gerieve van belanghebbenden zul len briefjes worden uitgereikt, vermelden de het tijdstip, waarop de maten en ge wichten ten herijk kunnen worden aange boden. Men houde zich, in zijn eigen belang, aan dit tijdstip! Zij die onverhoopt geen briefje moch ten ontvangen, kunnen hunne maten en gewichten ten herijk aanbieden op 19 en 20 Juni. De belanghebbenden worden er voorts op gewezen: le. dat de voorwerpen droog, schoon en roestvrij, de ijzeren gewichten met lijn olie, al of niet vermengd met zwartsel, ingewreven en de ijzeren maten geverfd (van binnen en van onderen gemenied, de buitenzijde grijs of zwart geverfd) moeten zijn; 2e. dat de maten en gewichten vóór 1 October 1935 gestempeld moeten zijn met de letter h en dat er, bij verzuim of ver hindering om van de zitting gebruik te maken, nog gelegenheid bestaat maten en gewichten te laten herijken aan het ijkkantoor te 's-Gravenhage, Varkenmarkt lb, eiken Maandag en Dinsdag van 915 uur; 3e. dat de maten en gewichten, welke zijn gestempeld met het afkeuringsmerk driehoek met streepjes, niet in winkels e.d. teruggebracht mogen worden; 4e. dat ten bate van 's Rijks schatkist betaald moet worden voor het onderzoe ken van maten en gewichten (ijkloon) en voor het justeeren van gewichten (justeer- loon); 5e. dat de milligramgewichten niet op de herijkzitting, maar alleen aan het ijk kantoor herijkt kunnen worden. (Opzen ding per post, franco, met insluiting van een postbewijs, overeenkomende met de som van 10 cent voor elk gewicht. Ook is mede te zenden de gezegelde enveloppe, afgegeven bij de vorige verificatie, daar de gewichtjes anders aan de eischen voor de nieuwe moeten voldoen). Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat door hen de beslissing op het verzoek van: a. L. den Holder om vergunning tot het oprichten van een machinefabriek in het perceel Galgewater No. 20, kad. bekend Sectie F. No. 1343; b. J. F. Raaphorst om vergunning tot het oprichten van een banketbakkerij in het perceel Tesselscha- destraat No. 20, hoek Spieghelstraat, kad. bekend Sectie P. No. 1819 (ged.) en c. de firma J. Zitman, om vergunning tot het uitbreiden van de inrichting voor machi nale houtbewerking in het perceel Waard No. 2, kad. bekend Sectie N. No. 397, is verdaagd. Aangifte van leerlingen v. het Gymnasium, de Hoogere Burgerschool met 51jarigen cursus en de Hoogere Burgerschool voor Meisjes. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter kennis van belanghebben den, dat aan bovengenoemde inrichtingen van onderwijs tot en met 31 Mei a.s. gele genheid bestaat tot het doen inschrijven van leerlingen voor het Gymnasium des Dinsdag en Vrijdags van 23 uur nam. en voor de beide H. B.-Scholen des Dinsdags van 1112 uur voorm. en Vrijdags van 23 uur nam. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 2 Mei 1934. AGENDA LEIDEN. Donderdag, R. K. Vrouwenbond, Seizoen sluiting in „Den Burcht" met ope rette-opvoering, 8 uur. Donderdag. Zitting R.-K. Reclasseerings- vereeniging, St; Vincentiusge- bouw, Hoogl. Kerkgracht 32, van 89 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 30 April tot en met Zondag 6 Mei a.s. waargenomen door apotheek: C. B. Duys- ter, Nieuwe Rijn 18, Tel. 523. 465e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 4de klasse, 3de lijst Trekking van Woensdag 2 Mei 1934 Hooge Prijzen f 1000.— 18986 Prijzen van 65 173 253 830 902 920 1172 2094 2284 2751 2766 3308 3512 3571 3668 3778 3976 4040 4307 4581 4693 4727 4753 4940 4043 4959 5293 5296 5369 5490 5661 5708 6084 6107 6260 6319 6339 6565 6739 7274 7480 7526 8120 8148 8619 8809 9160 9285 9386 9892 10228 10361 10372 10401 10589 10779 10835 11046 11106 11580 11965 12491 13112 13141 13191 13406 13622 14054 14838 14974 15033 15192 15396 15497 15906 16233 16278 1659G 16941 17134 17459 17999 18032 18044 18444 18527 18657 18674 18776 18845 18970 19200 19549 19642 19819 19885 20151 20202 20264 20310 Verbetering 4e klas 2e Ujst: 5087 m. z. 5027.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 2