KPI IK-PUNTEN WOENSDAG 2 MEI 1934 DE LEIDSCHE COURAN VIERDE BLAD. PAG. 12 NOORD WIJKERHOUT. Hinderwet. Door B. en W. is aan de N.V. Mij. tot detail verkoop van petroleum „De Automaat" te den Haag vergunning verleend tot het oprichten van een inrich ting tot berging van petroleum op het per ceel Noordwijkerhout Sectie E 1507, Dorps straat 53. Geboren: Cornelis Jacobus Wilhelmus i. vx. J. H. Wassenaar en Dieben. Cor nelia Jozef d. v. Simon Klinkenberg en Rusman. Willem Leonardus Jozef z. v. P. H. Kerkvliet enden Elzen. Albertus Johannes z. v. Cornelis de Groot en Kou- wenhoven. Sophia Petronella Hendrica d. v. M. J. Warmerdam en Langeveld. Alida Cornelia Maria d. v. C. J. Nulkes en van den Burg; Johanna' Hendrika Petro nella d. v. J. P. Koelewijn en Vink. Nicolaas Hubertus z. v. L. A. Duivenvoor de en van Eeden. Anna Catharina d. v. W. van der Zwart en eBtgen. Petronella Johanna d. v. J. Jansen en van Beelen. Bernardina Johanna Maria d. v. J. F. Wil- lemse en Warmerdam. Josephus Pe trus z. v. Egb. W. Pollé en Drogtrop. Overleden: Petrus J. Kern 69 j. echt genoot van N. H. E. Louwe. Wouter Th. Langeveld 64 j. echtgenoot van M. Th. Klein. Egidius J. Piek 64 j. Johannes van der Zwart 2 j. Josephus C. Visser 78 j. echtgenoot van W. M. van Dijk. Jo hannes Bouwmeester 90 j. weduwnaar van H. van der Does. Huberta M. Immerzeel 23 j. Jacobus Duijndam 66 j. weduwnaar van C. van der Valk. Ondertrouwd: Wilhelmus J. van den Berg 26 j en Maria C. van der Slot 26 j. Theodorus J. Tomassen 27 j. en Margaretha M. Peters 30 j. Theodorus Jacobus van der Wiel 31 j. en Huberta M. Nulkes 28 j. Jacobus J. G. B. Peeters 25 j. en Alida P. Broekhof 26 j. Gehuwd: Gerardus Lemmers 29 j. en Jacoba A. Vreijling 25 j. Albertus Augstuinus 27 j. en Jacoba M. Heemskerk 27 j. Johannes C. Emaus 32 j. en Elisa- M. Meiland 23 j. ROELOF ARENDSVEEN. Ingebruikneming van de muziektent. Maandagavond was het in de omgeving van het gemeentehuis een drukte van be lang. De muziektent, die zooals wij reeds meldden was geplaatst in den tuin tegen over het gemeentehuis zou feestelijk in ge bruik worden genomen. De muziekkorpsen van de Veen en Nieuwe Wetering kwamen onder het geven van vroolijke marschmu- ziek naar het gemeentehuis. Op de tent plaats genomen werd het woord gevoerd door den burgemeester, die er zijn verheu genis over uitsprak, dat hij namens den gemeenteraad van Alkemade dit terrein kon aanbieden. Het gemeentebestuur had dit gaarne gedaan, omdat beide muziek verenigingen waard zijn te staan in de publieke belangstelling. Spr. hoopte, dat de beide vereenigingen dit bewijs van de gemeente op prijs zouden stellen, daarbij nog wijzende op de namen der vereenigin gen, die zoo juist pasten bij dit terrein. De opening van het terrein en de overdracht van de tent aan de commissie ging mede gepaard met de herdenking van den 25sten verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana. Spr. hoopte, dat de gemeente Alkemade zich heden nog hechter zal mogen voelen aan het huis van Oranje en vezocht het muziekgezelschap het Oude Wilhelmus aan te heffen. Het woord werd hierna nog ge voerd door dr. van Dooren als voorzitter van de tentcommissie. Na het spelen van het Wilhelmus door de muziekvereeniging „Liefde voor Har monie" gaf deze vereeniging een aantal muzieknummers ten beste, die zeer goed werden uitgevoerd. Het publiek, dat in groote getale was opgekomen stelde het ge- gevene zeer op prijs, door zoo nu en dan te applaudisseeren. Na een korte pauze trad de muziekvereeniging „Door Gunst Ver kregen" van Nieuwe Wetering op die met een vroolijke marsch het concert opende. Ook dit gezelschap, dat binnenkort deel neemt aan het concours te Leiden en in de eerste afdeeling speelt, gaf zeer mooie en zware nummers ten gehoore. Met het Wien Neerlands Bloed werd het concert gesloten. De besturen van beide vereeni gingen kunnen met voldoening op dit eer ste concert in dit seizoen terug zien. Rond het terrein ging het vrij ordelijk toe. Als het publiek meewerkt door vooral tijdens het spelen te blijven staan, dan zullen de a.s. zomerconcerten een genot voor ieder zijn om er naar te luisteren, terwijl de lief de voor harmonie hierdoor zal versterkt worden. Vermelden we nog dat verschil lende raadsleden dit eerste concert vanuit de serre van het gemeentehuis bijwoon den. STOMP WIJK. De Graal. De uitvoering van as. Don derdag belooft goed te worden. Nog even in een verloren oogenblikje je rol nazien, nog eens oefenen op een moeilijk punt en dan gaat het Donderdagavond feilloos, en zullen allen in de „stampvolle" zaal (want vol zal het zijn) een mooie en goede avond beleven. De kaartverkoop gaat goed. Graalleden zorgen jullie voor een keurige, goedver zorgde avond, ja? Allemaal meewerken. Dan wordt het fijn. Plaatsbespreken by J. v. Esveld. Tot Donderdag. Excelsior. ZOETERMEER—ZEGWAART. Burgezin. De collecte gehouden ten behoeve van de gebrs. van der Meer, wier bedrijf ernstig werd geschaad door een ramp, waarbij veel schade werd geleden, heeft alhier opgebracht 745.85. In ver band hiermede verwijzen we naar een ad vertentie in dit blad, waarin wordt dank gebracht aan de burgerij dezer gemeenten, voor den financieelen steun. Verzegel Uw Nationaal gevoel! De netto-opbrengst der Crisis-Postzegels komt Uw noodlijdende landgenooten ten goede. Gebruik ze op Uw correspondentie» frankeerwaarde 5 ct. idem 6 Aan alle postkantoren en bij Uw Plaatselijk Comité. SASSENHEIM. DE BEGROOTING 1934 NIET GOEDGEKEURD. Nieuwe belasting en verdere bezuiniging. Naar wij vernemen is de begrooting der gemeente voor 1934 waarop een tekort van 29.000 door Ged. Staten niet goedgekeurd. Ged. Staten wenschen, dat dit tekort ge vonden wordt door bezuiniging en belas ting. B. en W. stellen voor de straatbelas ting, welker invoering was geschorst, toch in te voeren, wat een opbrengst zal geven van 15.000 en de overblijvende 14.000 op verschillende posten te bezuinigen. De bij de behandeling der begrooting verwachte hulp van het Rijk is dus niet verkregen. Hierdoor wordt de belasting-schroef weer aangedraaid; de belastingheffing zal ge schieden volgens de belastbare opbrengst der grondbelasting. Geboren: Gerardus Cornelis Antonius z. van A. J. Langelaan en A. M. van Dorp. Martha Helena d. van H. A. Langelaan en C. J. Blokker. Ondertrouwd: A. J. van der Berg 27 j. en M. Moolenaar 23 j. Ingekomen: M. Rodinger van En schede. J. Havenaar van Voorhout. G. J. van Rijn van Noordwijkerhout. H. N. Overvliet van Oegstgeest. Vertrokken: A. Lugtigheid naar Beest. J. Kempff naar Arnhem. F. Th. Bisschops naar Voorhout. TER-AAR. Ziekenhuisverpleging. In het Café Verhoef hield de R. K. Vereeniging tot Verlichting der Verplegingskosten in Zie kenhuizen, haar leden-jaarvergadering on der presidium van den heer M. Holscher. De opkomst was verre van goed te noemen. Kwart over acht opent de voorz. de bij eenkomst met den chr. groet, heet allen van harte welkom, vraagt de medewerking voor een zakelijk en prettig afhandelen der agenda, waarna de secr., de heer W. Togni, de notulen leest, welke zonder op- of aanmerkingen goed gekeurd worden. Uit het uitgebreid jaarverslag van den secr. vernamen wij, dat de vereeniging leden telt boven de 15 jaar en 633 beneden de 15, totaal 1497 leden. De afd.„Vrij-ver- voer" heeft een ledental van 534. In het afgeloopen boekjaar zijn 23 leden verpleegd in het Ziekenhuis met 356 ligdagen, en van de afd. „vrij-vervoer" zijn 18 leden var naar het Ziekenhuis vervoerd. Het verslag over de financiën, voorge dragen door den penn., was zeer bevredi- gedn. De ontvangsten zijn 2155.07, de uit gaven 1087.68, alzoo een batig saldo van ƒ1067.39 (v.j. /605.01). De afdeeling vrij- vervoer krabbelt ieder jaar terug, nu het batig saldo ƒ414.81 (v. j. ƒ426.36). De voorz. brengt den secr.-penn. dank voor zijn accuraat beheer, wanneer het lid van de verificateurscommissie, de heer G. Ver hoef, verslag uitbrengt, dat de boeken en bescheiden in accurate vorm zijn bevon den. Onder applaus wordt de penn. gedé- chargeerd. Voor het volgend boekjaar worden tot leden van de controle-commissie benoemd de heeren G. de Rijk en G. Verhoef. Bij de rondvraag werd nogmaals de wenschelijkheid naar voren gebracht, dat het vervoer van patiënten geschiedt uit sluitend door hen, die hiervoor door het bestuur zijn aangesteld. Een der leden vroeg de aandacht voor de afd. vrij-ver voer; het saldo loopt jaarlijks terug, en en kele personen schijnen er reuze veel ge bruik van te maken. Spr. wilde een be drag vaststellen tot hoever men mocht gaan om gratis vervoerd te worden door deze afdeeling. Het bestuur zal dit punt minu tieus onderzoeken en zoo noodig met voor stellen ter vergadering komen. De heer Verhoef vroeg naar de mogelijkheid om de Ziekenhuiskosten te verlagen. De voorz. antwoordt, dat het bestuur steeds actief zal zijn en voortdurend wordt nog gecor respondeerd met de betreffende Directies om eenig resultaat te bereiken. Hierna 1 volgt sluiting met den chr. groet. VOORSCHOTEN. Arbeidsbemiddeling. Bij het correspon dentschap der arbeidsbemiddeling alhier, staan als werkzoekenden 152 personen in geschreven: 10 timmerlieden, 11 metselaars, 6 opper lieden, 7 grondwerkers, 62 land- en tuin- bouwarbeiders, 17 losarbeiders, 4 zilverbe werkers, 2 loodgieters, 1 taludwerker, 1 rietdekker, 1 scheepmaker, 2 bankwerkers, 1 straatmaker, 2 chauffeurs, 1 radio-techni- ker, 1 betonwerker, 2 houtbewerkers, 2 monteurs, 1 electrioiën, 1 kantoorbediende, 1 schipper, 5 smeden, 1 handelsreiziger, 1 survaiïlanit, 1 letterzetter, 1 loopknecht, 1 schoenmaker, 1 bedrijfsleider, 2 werksters, 1 bakker, 1 nachtwaker, 1 houthanedlaar. Door den agent der arbeidsbemiddeling wordt dagelijks ten Raadhuize voor werk gevers en werknemers zitting gehouden van s voormiddags 10 tot des namiddags 1 uur. Geboren: Johannes, z. v. G. G. van Bammelen en G. G. Lamboo. Petrus Cor nelis, z. v. J. H. Koot en A. M. de Jong. Petrus Jacobus, z. v. J. C. Zoetemelk en P. M. M. C. Langelaan. Jacobus Bernardus, z. v. N. W. Kaandorp en A. Waasdorp. Ondertrouwd: Albert Rudolph Blok, 27 jaar, Soest, en Gerardina Petronella Ger- retsen, 23 ja.r, alhier. Ar ie Dooruin, 23 jaar, alhier en Neeltje Besuyen, 30 jaar, alhier. Willem den Hertog, 25 jaar, alhier en Anna Adriana Verschoor, 28 j., alhier. Getrouwd: Pieter de Lange, 28 j. al hier en Anna Adriana Verschoor, 28 j. al hier. Gevestigd: H. C. Voge, Papelaan 204, van Vreeland; H. van der Luit en vr., Rijn dijk 128, van Leiden; M. van Harmeien en gez., Leidscheweg 199E, van Leiden; H. J. Systermans, Rijndijk 160, van Hoensbroek; Wed. Wijsman-Beumker en gez., Leidsche weg 227, van Voorhout; A. van Oudheus- den, Veursoheweg 82B, van Den Haag; Wed. Baptist-van Es, Veurscheweg 82B, van Den Haag. Vertrokken: C. Hoogervorst, naar den Haag; P. Lelyveld-Pieters, naar Wasse naar; E. Groenendijk en gez., naar Ned. Indië; H. Jordaan, naar-Ned. Iindië. WARMOND. Emmabloem-collecte. De in deze ge meente gehouden collecte, de Emmabloem- collecte, heeft een bedrag opgebracht van 94.43. Werkloozen. Het aantal werkloozen dat op den laatsten Zaterdag van April in gevolge de steunregeling werd gesteund bedroeg 35 t.w. 4 bouwvakarbeiders, 4 houtbewerkers, 1 kleermaker, 22 land- en tuinbouwarbeiders en 4 uit het transport bedrijf. ZILK. BOTSING AAN DEN RUIGENHOEK. Leidsch student ramt een telefoonpaal. Gistermiddag reed een luxe auto, be stuurd door den heer B., student te Lei den, vergezeld van nog een drietal mede studenten, over den Heerenweg alhier in de richting Haarlem. Toen de autobestuurder het kruispunt aan den Ruigenhoek hetwelk hem niet bekend was, met flinke snel heid wilde passeeren, kwam plotseling van af den Delfweg een andere luxe auto den Heerenweg oprijden. Vermoedelijk heeft de heer B. hierop niet gerekend, met ge volg, dat hij naar links uitweek teneinde een aanrijding te voorkomen, waardoor hij tegen een langs den Schulpweg staande te lefoonpaal opreed, die met de draden, ge heel afknapte, zoodat het geheele telefoon verkeer werd gebroken. Ook een draadaf rastering der Amsterdamsche Waterlei ding werd in elkaar gereden. Van de auto werd de voorruit geheel vernield, terwijl eenige spatborden en den vooras werden vernield en ontwricht. Van de inzittenden werd wonderlijk ge noeg, niemand door glasscherven getrof fen. Per kraan wagen moest de auto uit zijn netelige positie worden getrokken. De ge meentepolitie was spoedig ter plaatse en zal van een en ander proces-verbaal op maken. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. AMBTENAAR DER RIJWIELCONTROLE MET EEN MES GESTOKEN. Door een in woede geraakten fietser. Bij de hedenmorgen gehouden rijwielbe lastingcontrole onder de gemeente Ter Aar, pleegde 'onze plaatsgenoot K. D. ver- zete tegen een commies der directe belas tingen. Toen deze het rijwiel in beslag wil de nemen, trok D. een mes en bracht den ambtenaar een snij wond aan zijn hand toe, die zich hiervoor terstond onder dokters behandeling moest stellen. D. meldde zich na zijn daad bij de justitie te Alphen aan. De rijksveldwacht heeft de zaak in onderzoek. Aanhouding. Onze plaatsgenoot T. V., wiens opsporing en aanhouding door zijn fa milie was verzocht, werd gisteren te Am sterdam aangehouden en is naar de ouder lijke woning teruggekeerd. NIEUWKOOP. Opbrengst Bloempjesdag. De opbrengst van den gehouden Bloempjesdag ten bate van de t .b .c-hestr ij ding, onder leiding van het bestuur van het Groene Kruis, Afdee ling NieuwkoopNoorden als volgt: voor Nieuwkoop bedroeg de opbrengst en voor Noorden 39.71. Dit was in respectievelijk 32.60 en 35.54. Onder voorzitterschap van burgemeester W. Keijzer kwam de Raad der gemeente Veur Dinsdag 1 Mei in openbare vergade ring bijeen. Secr. de heer H. J. van Delft. Aanwezig alle leden, behalve de heer Blonk. De voorz. opent de vergadering met gebed, waarna de notulen onveranderd worden goedgekeurd. Ingekomen zijn: Proces-verbaal van kas- opneming gem.-ontvanger. Goedkeuring Ged. Staten der Politieverordening en der onderhandsche aanbesteding woning mevr. wed. Lamboo en van de grondaankoop voor deze woning, enz. Overzicht van den keuringsdienst van waren. Verslag der commissie tot wering van schoolverzuim. Jaarverslag school- artsendienst enz. enz. Naar aanleiding van dit verslag merkt de heer Koerts op, dat het hem spijt dat het R.-K. Schoolbestuur zich van dezen dienst heeft teruggetrok ken; de voorz. zal deze zaak nog eens be spreken. Na nog een kleine opmerking van den heer Koerts worden de stukken voor kennisgeving aangenomen. Het voorstel tot beschikbaarstelling be- noodigde gelden voor aanschaffing van leer en hulpmiddelen in verband met toe voeging 6e leerjaar (St. Mariaschool, St. Jozefstraat la)- worden z.hs. aangenomen. Voorstel naar aanleiding van verzoek om herziening jaarwedde gemeente-vroed- :ouw. De heer Koerts: het spijt mij, dat B. en W. afwijzend staan op dit punt. Het sala- is niet zoo hoog. Hij wenscht dat het salaris wordt verhoogd. Hij wil hiervan geen voorstel maken, doch geeft B. en W. in overweging dit nog eens onder de oogen te zien. De heer Zuidwijk is ook voor verhoo ging, terwijl de heer Raaphorst den pen sioengrondslag wil verhoogen, wanneer zij geen verhooging krijgt. De heer Borst had een bredere toelich ting verwacht en zou gaarne de motivee- ring hooren, waarom B. en W. afwijzend hebben beschikt. De voorz.: B. en W. staan op het stand punt om in het loopende dienstjaar niet te verhoogen; een vergelijking met Stompwijk gaat niet op. De pensioengrondslag zal dit jaar worden herzien en zal, als een en an der juist berekend is op 1 Januari as. op pl.m. ƒ300 komen. De heer Borst kan zich bij de motivee ring van B. en W. neerleggen en wil wach ten tot de begrooting, doch vertrouwt, dat de begrootingscommissie deze zaak onder de aandacht houdt. De heer Zuijdwijk stelt voor de 3 gratis verlossingen ook uit te betalen, doch dit voorstel wordt niet ondersteund, waarna het voorstel van B. en W. z. h.s. wordt aan genomen. Voorstel tot verhooging bouwkosten noodschooL De heer Koerts is onaangenaam getrof fen, dat deze zaak nu eerst aan de orde komt. Hij zet in deze zijn standpunt dui delijk uiteen. De voorzitter: een van de oorzaken, dat deze zaak nu eerst aan de orde komt, is wel gelegen in het feit, dat er geen geld vas en daarom heeft het schoolbestuur be stek en teekening zoolang in portfeuille gehouden. De heer Schrader: Het staat vast, dat de architect betaald moet worden. Het is mis schien niet noodig hiervoor een crediet af te sluiten, daar de bouw is meegevallen en het bedrag nog wel uit de bouwsom kan betaald worden. Na een korte besprekingen wordt het voorstel van B. en W. z.h.s. aangenomen. De wenschen van Ged. Staten ten aanzien van de begrooting. Voorstellen tot wijziging gemeentebe- grooting, dienst 1934. De voorzitter: de heeren hebben uit de stukken kunnen zien, wat Ged. Staten wen schen. Hij kan echter mededeelen, dat na conferentie B. en W. het zoover heb ben gekregen, dat de opcenten gemeente fondsbelasting niet tot 100 behoeven te worden verhoogd. De heer Raaphorst heeft met genoegen geconstateerd, dat de belasting niet wordt verhoogd, doch heeft tot zijn spijt gecon stateerd, dat B. en W. den post kosten voor Handelsonderwijs hebben geschrapt. Er moet toch gelegenheid zijn dit onderwijs GEMEENTERAAD VAN VEUR te volgen en hij doet een beroep op den Raad mede te werken dezen post niet te schrappen. De voorz.: Ged. Staten hebben gezegd, dat alle kosten voor Onderwijs, dat niet allernoodzakelijkst en wettig is, geschrapt moeten worden. De heer Raaphorst wil wachten tot de begrooting en den post handhaven. De voorzitter: Als de heer Raaphorst de zen post wil handhaven, waar moeten dan de 750. van dezen post vandaan ge haald worden. De heer Raaphorst moet dan aanwijzen, waar men deze gelden moet halen. Meerdere heeren voeren hierover nog het woord; het voorstel-Raaphorst wordt niet ondersteund, waarna het voorstel van B. en W. wordt goedgekeurd. Bij het voorstel tot verlenging rekening courant-overeenkomst met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten (uitgaven reconstruc tie Voorburgscheweg), vraagt de heer Raaphorst inlichtingen. De voorzitter wil, dat de heer Raaphorst deze vragen schrif telijk stelt, waarna de voorz. deze ook schriftelijk zal beantwoorden. Het voor stel wordt hierna z.h.s. aangenomen. Verbetering van de Smitslaan, Voorstel tot reconstructie gedeelte Smits laan en tot aanleg van een 2-tal straten. De heer Koerts heeft het plan gezien, doch had het werk liever uitgevoerd in grondbedrijf. Hij had liever gezien, dat B. en W. eerst een grondbedrijf hadden ge sticht. Hij kan zich met het voorstel niet vereenigen. Hij vindt het jammer, dat B. en W. den grond indertijd niet gekocht hebben. De voorzitter: het plan was bij den Raad om den grond indertijd te koopen, doch Ged. Staten eischten, dat de rente en af lossing uit de gewone middelen zouden worden betaald en B. en W. zagen geen kans dit te doen zonder belastingverhoo- ging. Als men een grondbedrijf sticht, dan eischen Ged. Staten, dat rente en aflossing uit de gewone middelen worden betaald; B. en W. moeten eerst weten, hoe dit kan geschieden. De heer Borst vraagt, of de Mij. Dam- sigt zelf niet de exploitatie wil ter hand nemen en zet in deze zijn standpunt uit een. Weth. de Koning licht deze kwestie na der toe. De heer Raaphorst vraagt, welke rechts grond de gemeente op de Smitslaan heeft en bespreekt de loonsverlaging in de werk verschaffing. De voorz.: het loon is inderdaad van 35 op 32 cent gebracht. B. en W. zijn hier over in conferentie geweest en een schrij ven is hieromtrent gericht aan den Minis ter, doch er is nog geen beslissing of ant woord ontvangen. Hij hoopt, dat spoedig een beslissing komt. De Smitslaan komt voor op den legger van wegen en voetpaden en de gemeente onderhoudt den weg, zoodat de gemeente hiervan geen last kan krijgen. Mochten er eventueel nog menschen zijn, die meenen hierop rechten te kunnen doen gelden, dan kan dit altijd nog besproken worden. Er volgen dan nog meerdere besprekin gen, waarna de Raad over dit punt in ge heime zitting gaat. Na heropening der i openbare vergadering zegt de voorz., dat betreffende de Smitslaan overeenstemming is verkregen met den heer v. d. Zon. De heer Schrader zegt, dat wij dit plan moeten aangrijpen als werkverruiming en hij juicht dit plan toe. Hij vraagt, hoe het staat met de gas- en waterleiding. De voorzitter: Met de waterleiding heb ben wij niets te maken en wat de gaskwes- tie betreft, dit zal in de commissie van be heer worden besproken en hieromtrent ko men dan nadere voorstellen. Hij bespreekt het rioolplan en zou toch gaarne een schriftelijke verklaring van den Haag hebben, dat Veur kan aansluiten op het Haagsche riool. De voorzitter zegt toe deze zaak in den Haag te zullen bespreken en te zullen trachten iets zwart op wit te krijgen. Het voorstel wordt z.h.s. aangenomen, terwijl alle heeren met het plan accoord gaan. Goedgekeurd worden nog enkele af- en overschrijvingen. Hierna sluiting. 3 en 4 Mei van 25 en 71/?10 uur wordt door het Nederlandsch-Fabrikatenhuis in de Stadsgehoorzaal een tentoonstelling ge houden. Daar is aanwezig een stand met MIJNHARDT S TABLETTEN, POEDERS, PUR0L, IV0R0L, enz., alle onder Apothekers toezicht bereid in de bekende Pharm Fabriek A. Mijnhardt, Zeist. Wat Mijnhardt brengt is goed. Bezoekt daarom Mijnhardt's stand op deze tentoonstelling. 878 ZOETERWOUDE. Jubileum gemeente-ontvanger. Gisteren herdacht de heer W. Hoogzaad alhier zijn koperen ambtsjubileum. Tal van gelukwenschen, zoowel mondelinge als schriftelijke mocht de jubilaris in ont vangst nemen. In den loop van den dag kwam hem het college van B. en W., pas toor Meijer, van den Hooge Rijndijk, pa ter Beijersbergen O.S.C. e.a. persoonlijk gelukwenschen, terwijl de jubilaris des avonds de gemeente-ambtenaren en -werk lieden ten zijnent ontving, alwaar hem na mens het gemeente-personeel een mooi cadeau, als blijvend aandenken aan dit ju bileum, werd aangeboden. Burgerwacht. De schietoefeningen te Katwijk zullen op de eerste Zaterdagen der maanden Mei, Juni, Juli, Aug. en Sept. plaats vinden en wel op baan 8 van 17.00 tot 19.00 uur. Op de daaraan voorafgaande Donderdagen zullen geen oefeningen ter plaatse worden gehouden. In verband met dit zeer beperkit aantal oefeningen en de te verwachten groote deel name is tijdig present zijn in aller belang. Oppassen is daar de boodschap! Als het noodig is een signaal geven, en voorrang verleenen aan het verkeer van rechts. En wie van rechts komt, heeft geen vrij brief doch moet óók opletten

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 12