WAALS BUITENGEWONE LENTE RECLAME OLYMPIA KARPETTEN WOENSDAG 2 MEI 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. PAG. 11 BINNENLAND ZOMERTIJD. AANVANG 15 MEI. Voor zoover noodig, wordt er aan her innerd, dat de Zomertijd aanvangt den 15den Mei a.s. De overgang geschiedt in dier voege, dat, wanneer de middelbare zonnetijd van Amsterdam op den dag, waarop de zomertijd aanvangt, 2 uur aan wijst in den voormiddag, het wordt ge acht te zijn 3 uur in dien voormiddag. De overgang dit jaar naar den zomertijd ge schiedt m.a.w. dus in den nacht van Maan dag 14 Mei op Dinsdag 15 Mei, ten twee ure. 400 MILLIOEN. Een millioen in het laatje van den fiscus. Naar we vernemen kan voor ons land het verzwegen vermogen, dat op 7 Maart op 78.000.000 werd geschat, thans nu alle „vergissingen" ter kennis van de belas ting-inspecties moeten zijn gebracht, ge raamd worden op vierhonderd millioen gulden, met een belastingopbrengst van ongeveer één millioen gulden. „Tijd". DE NIEUWE MINISTER VAN ECONOMISCHE ZAKEN. Naar het „Vad." verneemt, wordt het in departementale kringen waarschijnlijk ge acht, dat als opvolger van minister Ver schuur tot minister van Economische Zaken zal worden benoemd air. M. P. I. Steen berghe, te Goirle, voorzitter van de Alg. R.-K. Werkgeveisvereeniging en voorzitter van het R.-K. Verbond van Werkgeversver- eenigingen. De heer Steenberghe die heden juist 35 jaar oud wordt, is o.a. lid van den Hoogen Raad van Arbeid en van den Nijverheids- raad. Hij heeft deel uitgemaakt van onze handelsdelegatie te Berlijn. (Wij hebben ons in verbinding gesteld met mr. Steenberghe, die ons verklaarde, dat er tot nog toe geen enkele bespreking met hem heeft plaats gehad). Naar aanleiding van loopende geruchten aangaande de vervulling van de vacature in het kabinet zijn wij gemachtigd mede te deel en, dat dr. Colijn nog met niemand besprekingen heeft gevoerd en de eerst volgende weken ook niet voornemens is zulks te doen. MELK. De Crisis-Zuivel Centrale maakt be kend, dat voor de periode van 6 Mei tot en met 12 Mei de prijs van het taxe-ge- deelte van consumptiemelk, gekocht op regeeringscontract, is bepaald op 4% cent per liter, met dien verstande dat voor melk van de le klasse, deze prijs wordt ver hoogd met de kwaliteitspremie en voor die van de 3e klasse wordt verminderd met de kwaliteitsafdracht van K ct. De afdracht voor andere in consumptie ge brachte melk is vastgesteld op 2 cent per liter. DE HAAGSCHE TRAM. Exploitatie-ontvangsten onrustbarend gedaald: nadeelig saldo van 563.562. Aan het venslag over 1933 van de N.V. Gemengd Bedrijf Haagsdhe Tramweg Mij., iwordt het volgende ontleend: De exploitatie-ontvangsten zijn in den loop van het jaar 1933 onrustbarend ge daald, n.l. met 939.000 tegenover het vo rige jaar. Vergeleken met 1930, het laatste jaar van normale ontvangsten, bedroeg de achteruitgang 1.601.000. De exploitatieuitgaven zijn tegenover het vorige jaar gedaald met 545.000; vergele ken met 1930 daalden deze uitgaven met 716.000. Vervoerd werden in 1933 55.161.000 reizi gers tegen 63.805.000 in '32 en 70.581.000 in '30. De gezamenlijke opbrengst van het stads vervoer per tram en per bus tezamen nam ef met 780.000 of 12.3 pot. De beide interlocale tramlijnen brachten 159.000 of 14.6 pet. minder op. De zeer sterke teruggang van het vervoer moet voor het grootste gedeelte worden toegeschreven aan de omstreeks Mei/Juni ingetreden verscherpte taxi-oonourrentie, veroorzaakt door de indienststelling van een paarhonderd tegen zeer lagen km-prijs rij dende babytaxi's, tengevolge waarvan ook de overige taxi's zioh genoodzaakt zagen de tarieven te verlagen. De Raad van Beheer overweegt maatregelen om tot een vermin dering van de daaruit voortvloeiende con currentie op ongelijken voet te komen. Het nadeelig saldo bedraagt rond 563.000 tegen 402.000 in 1932 en 166.000 in 1931. Hiervan kan rond 177.000 ten laste van het reservefonds gebracht worden. Inge volge het bepaalde in artikel 7 paragraaf 3 van de Overeenkomst van 1926 wordt het restant afgeschreven ten laste van het Ver nieuwingsfonds en het Fonds voor Rollend Materieel. Voorgesteld wordt het nadeelig saldo van 563.562.22 ten laste te brengen van: het reservefonds 177.412.08, het fonds voor rollend materieel 150.000, het vernieu wingsfonds 236.150.14, totaal 563.562.22. REGEERING EN VEILING. Faillissement mag niet uitgesproken worden Veertien dagen geleden gaf de president van de Haarlemsehe Rechtbank te kennen, dat hij na Dinsdag 1 Mei geen uitstel meer wenschte te verleenen inzake de faillisse mentsaanvrage van de Spaarnebank te Haarlem tegen de veilingvereeniging te Be verwijk. ZIJN BESTE STERKE HUISKAMER-KARPETTEN Olympit Karpetten kosten: 8 x 4 el of 2 x 3 mtr. 26.50 Sl/2 X 41/2 el of 21/2 x 31/2 mtr. o4 0U HAARLEM MERSTR. 130-136 - LEIDEN Algemeen was dan ook de verwachting, dat Dinsdagmorgen het faillissement zou worden uitgesproken, omdat overeenstem ming niet bereikt kon worden. De Regeering heeft thans echter te ken nen gegeven, dat zij geen faillissement wensoht, en dat deze kwestie in der minne geschikt moet worden. Ambtshalve heeft de president da&rom de behandeling van de zaak opnieuw veertien dagen uitgesteld. Naar wij uit goede bron vernemen, is men er thans in geslaagd een oplossing te vinden in de moeilijkheden, welke gerezen waren tusschen de Bever wij kscthe veilingen .Kennemerland" en „Vrije Veiling" en de Spaarnebank te Haarlem. Door de regee ring, de Raiffeisenbank en de Coöp, Boeren leenbank te Eindhoven wordt een bedrag gevoteerd van 65.000, waarvoor de Spaar nebank zich bereid heeft verklaard de zaak zoo te régelen, dat voor het gevoteerde be drag totale kwijting van haar vorderingen wordt verleend, met prijsgevimg van de aan sprakelijkheid der leden en teruggave van 10.000 kasgeld, plm. 5000 inventaris, 20.000 aan statutaire limieten en 30.000 aan gecedeerde vorderingen. OMZETBELASTING IN HOTEL-, CAFE- EN RESTAURANTBEDRIJF. Drie procent wordt op cliëntèle verhaald. De Ned. Bond van werkgevers in hotel-, restaurant-, café- en aanverwante bedrij ven „Horecaf" heeft in Vlissingen zijn jaar- Üjtosche vergadering gehouden. De bondsvoorzitter, de heer T. N. van Stigt, en de aftredende bestuursleden, de heeren F. A. Pfeifer, directeur van het Cen traal Bureau der Exploitatie-Mij. Scheve- ningen, H. Teitsma, hotel Bellevue, Dord recht, en G. de Grooth, Hotel Groot Berg en Dal te Nijmegen, werden bij acclamatie als zoodanig herkozen. De bondsaccouintant, de heer J. P. de Haan te Amsterdam, gaf een exposé van de wet op de omzetbelasting en beant woordde tal van vragen, welke zich t.a.v. deze belasting in het hotel-, café- en restau rantbedrijf voordoen. Daarbij werd geba seerd op het reeds in een bijizondere ver gadering aangenomen besluit ter tegemoet koming in de heffing van O.B. van het ho tel-, café- en restaurantbedrijf 3 pot. op de oliëntele te verhalen. KATHOLIEK MARINEPERSONEEL. Godsdienstige vereeniging opgerieht. Gisterenavond werd te den Helder de oprichtingsvergadering gehouden van de Vereeniging voor R. K. Marinepersoneel „Stella Maris". De zaal van het R. K. Militair tehuis was op feestelijke wijze versierd. Vlootaalmoezenier H. J. Bangert leidde de bijeenkomst, waarop een zevental offi cieren van land- en zeemacht, een 40-tal katholieke marinemannen en ook de mari nezielzorger kapelaan Berlage uit Am sterdam aanwezig waren. Tijdens het inleidend woord van vloot aalmoezenier Bangert werden de aanwezi gen verrast door de komst van Z.Exc. den minister van Defensie en den kolonel- hoofdaalemoezenier van leger en vloot J. Noordman. De aanwezigen zongen bij htm binnen komst spontaan het Wilhelmus. Vlootaalmoezenier Bangert heette den Minister welkom en deelde mede verno men te hebben, dat Z.Exc. met belangstel ling het orgaan „Stella Maris" had gele zen en toen hij daaruit vernam dat op 1 Mei de oprichtingsvergadering zou plaats hebben, het voornemen bij hem was gerijpt op dezen avond in den Helder aanwezig te zijn. Met bijzondere erkentelijkheid dankte spr. voor deze belangstelling, welke ook door de katholieke marinemannen op hoo gen prijs werd gesteld. Nadat kolonel Noordman in een krachtige speech het leven en werken van Don Bosco ten voorbeeld aan de marine-zorg had ge steld, sprak de Minister de katholieke ma rinemannen toe. Spr. herinnerde aan de moeilijke dagen welke de marine had doorgemaakt en dat strenge maatregelen betreffende het ver- eenigingsleven moesten worden getroffen. Hij stelde echter zeer veel vertrouwen In de marine in het algemeen en de katho lieke marinemannen in het bijzonder. Nergens, zoo zeide Z.Exc., is de gods dienstige verzorging zoo goed geregeld als bij de marine. De oprichting van de gods dienstige vereeniging voor katholiek mari ne-personeel achtte Z. Exc. van zeer groot belang. Daarna werd den aanwezigen gelegen heid gegeven, zich schriftelijk op te geven als lid van de vereeniging, hetgeen alle aanwezige marinemannen deden. Vlootaalmoezenier Bangert dankte ten slotte allen, in het bijzonder mr. Deckers en kolonel Noordman, voor hun belang stelling en medewerking. Terwijl Z.Exc. vertrok werd wederom het volkslied gezongen. Het was een zeer bijzondere avond, wel ke ongetwijfeld van groote beteekenis is voor de Kath. vereeniging van marine-per soneel „Stella Maris". „Msbd." HET GRAALSPEL. Vanavond wordt te Den Haag in het Ge bouw van Kunst en Wetenschap des avonds te 8 u. 30 het leekenspel: „Nu gaat de Heer voorbij", een nieuw Paaschspel van de Graal, opgevoerd. 18 April ging hiervan de première te Amsterdam 25 April volgde eene uitvoe ring te Haarlem in den Stadsschouwburg. Beide avonden waren de schouwburgen èn in A'dam èn in Haarlem uitverkocht. Het Spel bedoelt te zijn eene meditatie voor meespelenden en toeschouwers, een diep zich inleven in de gebeurtenissen rond den Persoon van Christus. Spreekkoor, bewegingskoor, dans, mu ziek en liturgische gezangen zijn door de spelleiding als even zoovele elkaar aanvul lende factoren in de handeling betrokken. PERS JUBILEA. Zooals gemeld, heeft gisteren het dag blad „Het Centrum" te Utrecht zijn 50-jarig bestaan gevierd. Nadat des ochtends in de kapel van het Ziekenhuis St. Joan de Deo tot intentie van het blad een H. Mis was opgedragen door Kanunnik J. G. van Schaik, is er des middags in de zale van het Kasteel van Antwerpen een zeer druk bezochte receptie geweest. Onder groote belangstelling heeft di rectie en redactie van „De Residentiebo de" gistermiddag receptie gehouden ter ge legenheid van het 40-jarig bestaan en van de ingebruikneming van het nieuwe ge bouw aan de Riviervischmarkt te 'e-Gra- venhage. VEREENIGING „DE PRINCEVLAG". In de gisteren te 's-Gravenhage gehou den algemeene vergadering van „de Prin- cevlag", werd tot eerelid benoemd gene raal Weber, adjudant i.b.d. van H. M. de Koningin, die daarna een voordracht hield over: „Het gezag der Oranjes". Vervolgens hield ds. M. H. A. van der Valk uit Hillegersberg, een causerie over: „Het Oranje in of aan de vlag". Aangenomen werd een voorstel om het in de statuten bepaalde, n.l. het bij voor keur voeren van de Princevlag, te laten vervallen en daarvoor in de plaats te stellen het Oranje in of aan de Vlag. Tot leden van het hoofdbestuur werden gekozen de heeren overste v. d. Vlerk uit Rotterdam, J. H. van Hoboken uit Over- schie, mr. A. N. M. Allard uit Overschie, dr. H. M. A. v. d. Valk uit Hilligersberg, L. Florie uit Den Bosch, J. de Silva uit Amsterdam, jhr. F. Beelaerts van Blok land uit Middelburg, mr. W. A. C. van Dam uit Rotterdam, H. J. Nestelroy uit Amsterdam, C. S. Heerma van Voss uit Amersfoort, mr. J. H. C. Kok uit Schie dam, G. Ruigrok uit Leiden, J. v. d. Minne uit Vlaardingen, burgemeester J. A. J. Jansen uit Zwijndrecht en L. Proos Hoogendijk uit Overschie. STADIONCONCERT VAN Stadionconcert van dr. Willem Mengelberg. Teneinde er voor zorg te dragen, dat op het concert, dat onder leiding van dr. Wil lem Mengelberg Zaterdagavond 2 Juni door hen Concertgebouw-Orkest en Residentie- Orkest met medewerking van een aantal koren, gegeven zal worden in het Olympisch Stadion te Amsterdam, ook buiten Amster dam de aandacht van het publiek wordt gevestigd, zijn in overleg met het Comité voor Stadionconcerten te Amsterdam in een groot aantal plaatsen van ons land pro- paganda-comité's gevormd of in voorbe reiding. Te Leiden is het volgende comité ge vormd: Mevr. W. van Itallie van Embden, Mr. A. van de Sande Bakhuyzen, Mej. H. W. van de Sande Bakhuyzen, Prof, Mr. D. van Blom, Prof. Dr. J. H. Boeken; Richard Boer, L. Driessen, Jhr. Mr. W. J. Prof. van Eysinga, J. W. Henny, Prof. Dr. J. Hui- zinga, Mr. P. J. Idenburg, Mevr. M. J. Irish Stephenson-Hagens, Dr. J. Riemens, Not. A. D. Vijgh, Jhr. Ir. A. C. von Wei- Ier, Prof. Dr. N. van Wijk. De meening der firma Jam in over werkverschaffing. Gisteren heeft de firma C. Jamin te Rot terdam onderstaand telegram aan den voorzitter en leden der Tweede KanSer der Staten-Generaal gezonden: „Lezen met waardeering pogingen van de Regeering tot werkverschaffing. Mogen wij de puzzle gedeeltelijk mede helpen oplossen? De abnormaal hoog opge voerde accijnzen en heffingen blijken bo ven de draagkracht der bevolking te zijn en zijn mede oorzaak, dat het debiet over de geheele linie verminderd is. Onnatuurlijke en onpractische avond- en Zondagssluitingen hebben reeds te lang den verkoop ondermijnd. Verzoeke mede te werken om opheffing te bevorderen van onverstandige belem meringen en er zal spoedig heel veel blij vend werk terug komen". CRISISPOSTZEGELS. Het secretariaat van het Nationaal Cri sis-Comité deelt mede, dat naar aanleiding van een onlangs In de pers verschenen be richt, dat de extra opbrengst van den ver koop der crisispostzegels ten bate van het Nationaal CrisisComité komt, de Plaatse lijke Crisis-comité's nochtans de meerop brengst der door eigen activiteit verkoch te zegels zullen verkrijgen. Hoe grooter dus de activiteit van een Plaatselijk Crisis-Co mité in deze zal zijn, hoe grooter de op brengst voor dat Comité. CENTRALE JEUGDRAAD. De Centrale Jeugdraad heeft in zijn on langs gehouden vergadering besloten om aan den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen machtiging te vragen tot het uitgeven van een jaarboekje, bevat tende gegevens over de vrije jeugd vorming en over de organisaties, welke deze be hartigen. Inzake de paedagogische verzorging van jonge werkloozen bij de a.s. werkverschaf fing zal de Jeugdraad de noodige stappen ondernemen. Voorts is uitvoerig van gedachten ge wisseld over de mogelijkheid van een actie voor jeugdige werkloozen, welke zouden kunnen bestaan in het organiseeren van een nationaal óffer van de werkende jeugd voor de werklooze jeugd. Indien de voor- loopig opgezette plannen voor verwezen lijking vatbaar blijken te zijn, zal een be roep worden gedaan op de jeugdorganisa ties. De Jeugdraad zal binnenkort een gecom bineerde vergadering houden met het Al gemeen College van advies voor de licha melijke opvoeding, waar o.m. de gevaren, welke de middelbare jeugd tegenwoordig bedreigen door sommige geestesstromin gen, onderwerp van bespreking zullen uit maken. Prinses Juliana in de Residentie. H. K. H. Prinses Juliana is heden van Het Loo in de Residentie gekomen ter bij woning van de vergadering van het werk comité van het Nationaal Crisis Comité met de vertegenwoordigers der groote gemeen ten. De Prinses gebruikte met Prins Hen drik het noenmaal in het paleis van wijlen de Koningin-Moeder aan het Lange Voor hout en keert hedenavond naar het Loo terug. Burgemeester. Bij Kon. besluit is aan W. M. Helmich, op zijn verzoek, met ingang van 1 Mei, eervol ontslag verleend als burgemeeester der gemeente Huissen, met dankbetuiging voor de langdurige diensten, door hem in die betrekking bewezen. Inspectie Werkverschaffing. Door den Minister van Sociale Zaken is de adj. inspecteur voor de werkver schaffing, J. B. V. M. J. v. d. Mortel, bur gemeester van Noordwijk, te rekenen vanaf 1 Maart 1934 benoemd tot Rijksin specteur voor de werkverschaffing. De Bourdon te Delft. De om zijn zware welluidende klank be roemde, 9000 K.G. zwaarwegende Bourdon, werd in 1570 door Hendrik van Trier te Delft gegoten en wordt alleen gebruikt bij zeer plechtige gelegenheden. De klok was opgehangen aan een houten balk, welke in ijzeren toppen waren bevestigd, die op hun beurt draaiden in ijzeren lagers. Voor het luiden waren afhankelijk van de tijds duur 24 tot 32 personen noodig. De meer dan drie eeuwen oude inrich ting, is thans vervangen door een moderne electrische mechanische luidinrichting, terwijl de klok nu beweegt in S.K.F.-rollen- lagers. Inplaats van 32 personen wordt het zelfde werk verricht door een electr. motor van 1 P.K. Maandag j.L is de installatie in werking gesteld door den Burgemeester van Delft, mr. G. v. Baren, en heeft de klok van 12 uur tot half één geluid ter eere van den verjaardag van Prinses Juliana. Het werk werd op succesvolle wijze uit gevoerd, onder leiding van ir. G. de Kort en den Directeur van openbare werken ir. J. de Booy, door de firma Joh. Elderhorst en Zn. te Zoeterwoude. Heden wordt in de Nieuwe Kerktoren (waar de Koninklijke grafkelders zijn) een zelfde installatie aangebracht. Wetenschappelijke Berichten VULLING VAN HOLLE KIEZEN. Ontdekking op tandheelkundig gebied. De laatste jaren zijn er stemmen opge gaan tegen de amalgaam-vullingen, die zooals bekend is tegenwoordig nog alge meen bij de tandartsen in gebruik zijn en waarvan de meeste menschen er een of meerdere van in hun mond hebben. Som migen achten het gevaar van chronische kwikvergiftiging door talrijke amalgaam vullingen niet ondenkbaar en zoeken thans ijverig naar vervangmiddelen van het oude, beproefde amalgaam. De talrijke eischen, waaraan het mate riaal voor een bruikbare tandvulling moet beantwoorden, zijn niet gering; het moet een laag smeltpunt hebben, mag niet te snel hard worden, mag niet brokkelen en niet door het speeksel worden aangetast en natuurlijk vooral niet giftig zijn. Het gallium is hiervoor uitermate geschikt, een metaal, dat reeds bij 30 graden Cel sius, dus reeds bij lichaamstemperatuur, smelt; dat absoluut ongiftig is, kortom, dat aan alle eischen beantwoordt, doch dat één onoverkomelijk bezwaar heeft en dat is: het is veel te duur. Men tracht sinds geruimen tijd reeds een geschikte legeering te vinden, die goedkooper is, o.a. van tin, cadmium, gallium en bismuth, doch déze verbinding is onbruikbaar; vooral is zij gevaarlijk, wanneer zij in aanraking komt met een goudvulling: er ontstaat dan een giftige verbinding, voor al door toedoen van het vergiftige cad mium. Echter bleek een verbinding tus schen het bismuth, het tin en het gallium zeer goed aan de eischen te voldoen. Zooals prof. E. Feiler in de „Zahnartz- liche Rundschau" onlangs mededeelde, zijn de proefnemingen met dit z.g. Wiga- metaal als geslaagd te beschouwen. Dit metaal laat zich aangenaam verwerken; het lijkt in het gebruik het meest op de bekende guttapercha-vullingen, die, wan neer zij verwarmd worden, plastisch zijn en in de holle kies met behulp van een instrument iederen gewenschten vorm kunnen aannemen. Hetzelfde voordeel heeft ook het Wiga-metaal. Aangezien o.i. slechts in die gevallen gevaar voor chronische kwikvergiftiging bestaat, waarbij er in den mond bij uit stek vele en groote amalgaam-vullingen aanwezig zijn en aangezien het amalgaam tot dusverre in de practijk goed heeft vol daan, zal het Wiga-metaal naar alle waar schijnlijkheid met moeite zich een beschei den plaats naast het goedkoope amalgaam kunnen veroveren, laat staan dit verdrin gen. „Tel." UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Personalia. Naar wij vernemen is de heer G. J. Kuyper, assistent der directe belastingen alhier met ingang van 16 Mei a.s. in gelijke functie overgeplaatst naar Amsterdam. Geboren: Cornelia Maria d. van G. Termeulen en C. M. van der Meer. Ca- tharina Maria d. van P. C. Buschman en C. M. van Amsterdam. Cornelis Johan nes z. van W. van Hameren en P. G. van der Klugt. Hendricus Maria z: van J. v. Egmond en M. C. Volwater. Theodora Anna Clara d. van A. J. Schoo en C. W. van Velzen. Overleden: Johanna Martha Hoo- genboom, 31 j. echtgenoote van C. W. Otte. Ondertrouwd: Th. J. M. Hoekstra 29 j. en M. M. Dobben j.d. 23 j. M. H. Kooloos jm. 25 j. en C. van den Broek jd. 20 j. HILLEGOM. Huize St. Teresia. De eerw. Overste Cornelie van Huize St. Teresia, alhier, is benoemd tot Overste te IJsselstein. Jn haar plaats is benoemd de eerw. Overste Mul- tildis van Maarssen. Bouwen. Door de firma K. Vermey worden niet minder dan 18 burgerwoonhui zen aan de Burgemeester Pontstraat ge bouwd. Natriumverlichting. Men deelt ons van welingelichte zijde mee, dat de Wilhelmina- laan over 't verbreede gedeelte Natrium verlichting zal krijgen; de Burg. Pontstraat was de eerste straat, die van dit nieuwe licht als proef werd voorzien. Blijkbaar is de proef dus geslaagd. LEIDSCHENDAM. Botsing. Op den Voorburgschenweg had een botsing plaats tusschen 2 vracht auto's, afkomstig uit Alphen en Voor schoten. Beide wagens bekwamen schade. Hangende het onderzoek kon de politie ons geen nadere inlichtingen en gegevens verstrekken. NOORDWIJK- JUBILEUM VAN DEN HEER J. VEERMAN. Als Directeur der Gasfabriek. Gisteren was het 30 jaar geleden, dat de heer J. Veenman, Directeur der Gasfabriek, alhier, werd benoemd tot Bedrijfsleider der Gasfabriek. Vroolij'k wapperden de vlaggen van de fabrieksgebouwen en gashouders, terwijl het kantoor van den jubilaris door het per soneel met bloemen en planten een feeste lijk aanzien was gegeven. Hier hebben Burgemeester, Wethouders, verscheidene raadsleden, personeel en alle gemeente-ambtenaren den hooggeachten ju bilaris op onduibbelzinnige wijze gehuldigd. Een grootsöhe 'bloemenhulde werd den ju bilaris hier gebracht. Door velen werd het woord gevoerd, waarbij steeds de zeer goe de hoedanigheden van den jubilaris op den voorgrond traden. Ook door vele particulie ren werd gebruik gemaakt den jubilaris te complimenteeren. Den len Mei 1904 werd de jubilaris, toen Directeur der particuliere gasfabriek te Sohagen, tot bedrijfsleider der gasfabriek alhier benoemd. Toen waren er 276 aanslui tingen. Wanneer we de bedrijfsinkomsten der laatste jaren eens de revue laten pas- 6eeren, dan zien we dat vele belangrijke verbeteringen en uitbreidingen onder zijn beheer zijn tot stand gebracht en dan mogen we nu constateeren, dat het bedrijf met reuze schreden is vooruitgegaan en de gas fabriek een voor de gemeente zeer winst gevend bedrijf is geworden. Dit is onge twijfeld dan ook te danken aan de zeer be kwame leiding van den heer Veerman. In gewijden kennen de moeiten en zorgen door hem steeds aan zijn werk besteed, waar voor wij hem dan ook zeer veel dank en hulde verzorgd zijn. Dat de heer Veerman steeds geweest is de rechte man op de rechte plaats zal ieder volmondig toegeven. Het heeft dan ook den alom geachten en zeer bekwamen jubilaris dezen dag niet aan be langstelling ontbroken.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 11