fINANCIëN EN ECONOMIE UIT DE OMGEVING MAANDAG 30 APRIL 193* DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. PAG. 7 HOCKEY De Ned. Hockeyers winnen met 3-1 van België Belgische 1-0 voorsprong bij de rus* Onze Oranjemannen zijn er ten slotte in geslaagd den 18den wedstrijd tegen de Belgische hockeyers te winnen en daarme de voor de 40 tot nu toe gespeelde inter nationale matches in het geheel 47 punten in de wacht te sleepen (19 gewonnen, 9 ge lijkgespeelde en 12 verloren wedstrijden), waarbij 79 goals werden gescoord en 76 doorgelaten. Aan spanning heeft het gistermiddag in het Olympisch Stadion te Amsterdam al lerminst ontbroken. De Belgen hadden al les op haren en snaren gezet, om eindelijk weer eens van Nederland te winnen (van de laatste tien wedstrijden eindigden twee on beslist, terwijl Nederland acht overwin ningen behaalde) en vooral met de rust, welke met 10 in het voordeel der Belgen intrad, was de hoop daarop alleszins ge wettigd, doel Oranje gaf zich niet gewon nen en nadat Tresling uit een door van Lier op genomen straf corner den gelijkma ker had gescoord, kwam eenige verademing en toen tegen het einde Heybroek en even later van den Berg hun kansen benutten, waren de enthousiaste supporters gerust gesteld. Oranje had opnieuw gezegevierd, al is de uitslag misschien wat geflatteerd. Voor den wedstrijd. Plaats was er nog genoeg, toen we op de tribune aankwamen en door de radio ver namen, dat de voetbalwedstrijd België Nederland juist zou beginnen. We hoorden, dat de voetballers door volksliederen wer den verwelkomd, doch daarmede was de uitzending der sportieve gebeurtenis tè Antwerpen voor ons ten einde: De Belgische hockeyers betraden het veld. De Brabangonne werd op een gramo- foonplaat gedraaid, gevolgd door het Wil helmus toen de Nederlandsche jongens uit de kleedkamers kwamen. De Belgen droegen om den linkerarm van hun kanariegele shirts een rouwband, tulks in verband met het recente overlijden van koning Albert. Een zacht windje stond dwars op het veld. De wedstrijd. Om 14 uur 40 werd begonnen onder lei ding van de scheidsrechters P. Reiberg (Duitschland) en kolonel Bruce Tumball. De Belgen vallen direct met groot élan aan en in de eerste vijf minuten hebben de Nederlanders niet zoo heel veel in te bren gen, doch dan volgt de eerste Nederland sche aanval, waarbij vooral de rechtervleu gel zich roert. De Belgische doelverdediger bezweert alle gevaar. Een gevaarlijke scrimmage voor het Belgische doel levert geen resultaat op. Nederland is dan nog gedurende eenigen tijd iets in de meerder heid, de Belgische keeper Van de Merghel blijft evenwel meester van het terrein, waarbij vooral door Wellens uitstekend wordt geassisteerd. De Belgen doen intus- schen enkele gevaarlijke tegenaanvallen en hebben na 17 minuten succes door hun linksbinnen, Delheid, die kans ziet de Jong te verrassen (0 Even later houdt Van de Merghel een keihard schot van van de Haar. Holland zet er alles op. Een doorbraak van v. d. Berg loopt op niets uit en met een 10- voorsprong voor de Belgen gaat de rust in. Na de hervatting. Na de rust neemt de spanning voortdu- >nd toe. De Nederlandsche supporters moedigen onze jongens luide aan en de Oranjemannen zien in, dat zij de dringende verzoeken niet kunnen negeeren. Er volgt een krachtige aanval, welke uitloopt op een strafcorner. Tonny van Lierop neemt deze. De bal komt bij Tresling, die geen oogenblik aarzelt en den gelijkmaker scoort (11). Er zijn dan zeven minuten gespeeld. Een bizonder gevaarlijke aanval der Bel gen wordt door De Jong onschadelijk ge maakt en ook De Waal moet eenige malen krachtig ingrijpen. Wanneer nog een kwar tier moet worden gespeeld, krijgt van Lier- op opnieuw een strafcorner te nemen. Het publiek wil een reprise en moedigt onze spelers luide aan, doch vergeefs. Het witte balletje verhuist naar het middenterrein. De Hollanders blijven aanvallen en v. d. Berg zou bij een doorbraak ongetwijfeld succes hebben gehad als Van de Merghel er niet op het juiste oogenblik een stokje voor had gestoken. De strijd is zeer span nen. Tresling keert dan weer een van de gevaarlijke Belgische aanvallen, terwijl Putz eenige Nederlandsche aanvallen on derschept. De Belgen oefenen dan gedu rende eenigen tijd een zwaren druk uit op het Nederlandsche doel, doch ten slotte belandt het balletje bij de voorhoede. Hey broek krijgt het toegespeeld en schiet on houdbaar voor van de Merghel in het Belgi sche doel. (21). Om aan alle onzekerheid een einde te maken slaat v. d. Berg zich even later door de Belgische achterhoede heen en scoort het derde en laatste doelpunt. Wanneer dan enkele minuten later het eindsignaal weer klinkt, hebben de Nederlandsche hockeyers hun laatsten interlandwedstrijd van het seizoen gewonnen. KORFBAL NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. De uitslagen. Kampioenschap v. Ned.: DOS Deetos 11. Om den AKB-beker: Amsterdam Den Haag 75. Ie klasse Oost: B.: Rigtersbleek Achilles 21. Ie klasse Noord: WWMDUDI 40; Wordt KwiekDIO 50. Prom. Degr. 2e klasse Z.-H.: HSV n—Rood Wit 5—3. Zilveren Nieuws van den Dagbal. Z.-H.: Fluks n—Sellicha 3—1. OM DEN ZILVEREN BAL. Fluks IISelicha 31. In dezen wedstrijd wist Fluks II tegen Selicha een mooier resultaat te bereiken, dan in de competitie, 't Was in 't begin een kalm partijtje, door Selicha ernstiger opgevat dan door Fluks, al vlotte in den aanval 't spel niet zoo bar, doordat Van Nierop zijn dag niet scheen te hebben. In 't eerste kwartier bezorgt Jan Buys aan Fluks de leiding en dit blijft voor rust 't eenige doelpunt. Na rust begint Selicha met eenige kansen achter elkaar, die geen succes brengen. De bal is 't meest in den Fluks-aanval, waar na een minuut of twin tig Jaap van Nierop den korf weet te vin den (20). Wisselen heeft een goeden in vloed op 't spel: er komt meer vuur in en ook Selicha wordt in den aanval gevaar lijker. Vóór een half uur gespeeld is, heeft Wassenaar den voorsprong echter weer vergroot met een succesvol ver schouder schot. Duns redt dan de eer der gasten door op fraaie wijze 't eenige tegenpunt te maken, waarna spoedig het einde wordt aangekondigd. Klimop IOns Eibernest III. Gisteren speelde Klimop I haar tweede promotiewedstrijd en wel tegen de sterk ste van de vier candidaten. Hoewel Klim op tot ver na de rust prachtig party heeft gegeven, kan zij niet verhinderen, dat de Hagenaars door enkele fraaie doelpunten hun overwinning tot een feit maakten. De stand werd 94. Door deze nederlaag is de kans van Klimop nog niet geheel verkeken. Na deze twee promotiewedstrijden is het Klimop-twaalftal beter op het spel der on getwijfeld betere tegenstanders ingesteld, zoodat de hoop op betere resultaten in de komende wedstrijden zeer wel gerecht vaardigd is. Zondag a.s. speelt Klimop I haar derde promotiewedstrijd tegen Ons Eibernest 4 op het Sportpark Groenendaal te Wasse naar. GYMNASTIEK Jeanne d'Arc. De leden van bovengenoemde vereeni- ging die nog wenschen deel te nemen aan de 25 km.-marsch in Alphen (op Hemel- vaartdag) kunnen zich nog voor morgen avond opgevenaan de volgende adressen: Mej. M. Brusche Tesselschad.estraat 20a, Mej. M. Vorst, Oostdwarsgracht 18aa en den heer J. Bekkering, Javastraat 46. WANDELSPORT LEIDSCHE WANDELSPORT-VER. 35 K.M. Lente-marsch. Het bestuur der L. W. S. V. verzoekt ons opname van het volgende: Gezien het groote succes van den Peli- kaan-marsch (421 deeln.) heeft de L. W. S. V. besloten op Zaterdag 19 Mei a.s. een Lente-marsch te organiseeren. Het in schrijfgeld bedraagt 75 cent p. persoon en kan worden betaald of per postwissel op gezonden worden aan Joh. v. d. Berg, Hoo- ge Rijndijk 108 en aan W. N. v. d. Voort, Nieuwe Rijn 112, te Leiden. De inschrij vingen kunnen geschieden tot 15 Mei a.s. na dien datum wordt de inschrijving met 10 cent verhoogd. De deelnemers moeten den leeftijd van 16 jaar bereikt hebben. Ieder die in de vastgestelde tijd (7 uur) de marsch vol brengt ontvangt een prachtige herinne ring. En nu wandelvrienden schrijft spoe dig in, de L. W. S. V. zal u die middag doen genieten van een geheel nieuw par cours met de schilderachtige dorpjes en mooie vergezichten geen moordend tempo doch genieten van de lieflijke omgeving welke Lei- den ons biedt. (pl.m. 6.5 K.M. per uur). Nü reeds hartelijk welkom! PAARDENSPORT COURSES TE DUINDIGT. Gisteren werden op Duindigt wederom rennen en draverijen gehouden. De resul taten waren: Delphinoprijs, serieprijzendraverij 3e en 4e klasse over 1740 Meter: le serie: 1. Xilandra G. (Eig. W. P. van Look); 2e serie: 1. Tanny See van Kerrigan (eig. H. L. Nijveld); 2. Xilandra G. Dianaprijs, prijzendraverij le klasse over 2020 Meter: 1. Ulphia H. (eig. M. France); 2. Evalee Hanover (eig. Stal R.). Vierde Heerrijdersprijs, serieprij zendra verij le klasse: le serie: 1. Senator Mad den (eig. G. Ensing); 2e serie: 1. Edzard (eig. M. France); 2. Caid (eig. Stal Wou- destein). Onderlinge snelheidsproef over 1700 Meter: 1. Inardo (eig. H. de Boer); 2. Elass (eig. M. J. v. d. Velde); 3. Florentin (eig. C. van 't Hoff). Dauph-inprijs, prijzendraverij 4e klasse over 1740 Meter: 1. Willy Belwin (eig. R. F. Sormani); Willy S. (eig. E. G. In 't Veen) en Xenia G. (eig. W. P. van Look) heat. MOTORSPORT TOURTOCHT VAN DE LEIDSCHE MOTOR-TOERING CLUB. Gisteren hield de L. M. T. C. een tocht door de Betuwe met uitgangspunt Tiel. Te 9.30 uur werd gestart van café Hoppen brouwer. De route liep naar Utrecht, verder over Bunnik, Odijk, Koten, Wijk bij Duurstede, waar de eerste rust werd gehouden, ver volgens Boswijk, Zoelen, Tiel. Van Tiel over Ingen, Amerongen naar Leersum. In Leersum, waar de tweede rust plaats had, kon nog even een brokje (via den luidspre ker) opgevangen worden van den inter land voetbalwedstrijd BelgiëHolland, wat bij de L. M. T. C.-sportleden wel in den smaak viel. Verder naar Doorn, Utrecht, Leiden, naar het clublokaal als eind. Het verloop van dezen tourtocht van ruim 203 K.M. met medewerking van den zonnigen dag, mocht schitterend genoemd worden. WIELRENNEN Leidsche Ren- en Touristver. „Swift". Gistermorgen hebben de „Swift"-leden der A en B-klasse een wedstrijd gereden over 50 K.M. De afstand, die eerst was bepaald op ruim 70 K.M. is door afwezig heid van enkele sportcommissieleden en ziekte van den voorzitter tot eerstgenoem de afstand teruggebracht. Om bijna 9.30 uur gaf de heer Groenewegen het sein tot vertrek aan de 13 leden der A en B-klasse, waarbij de heeren Chr. de Vink Sr. en A. v. Amsterdam per motor volgden. Ondanks een mooie onderlinge strijd waarbij de jonge J. Schuller een voorname rol speelde, wist R. v. Aart het zoo in be dwang te houden, dat alle renners steeds weer bij elkaar kwamen, totdat enkele K.M. voor de finish de aanval werd ge daan, en de sterkeren er tusschenuit trok ken met het resultaat dat van de A-klas- sers R. v. Aart als le de finish passeerde, direct gevolgd door Th. de Roode, 3e J. v. Wezel, 4e A. v. Egmond, 5e Chr. Vink. Van de B-klassers was het A. v. Am sterdam die als le over de eindstreep kwam, J. Rietbroek die de finish niet be merkte, spande zich in het laatste niet in en werd daardoor 2e, direct volgde daar op C. v. Ruiten als 3e, D. J. Tuin 4e, J. Schuller 5e, C. Gros 6e, W. Kapaan 7e, C. v. Amsterdam is gediskwalificeerd daar hij zich door gangmaking heeft bij laten brengen. Toen de A en B-klassers gestart waren werd er een aanvang gemaakt met het starten der C-klassers voor een afvalwed- strijd. Na elke 2.5 K.M. moest de laatste renner die de finish passeerde afvallen, waarbij de einduitslag is geworden: le L. Bosman, 2e A. de Roode, 3e L. de Romijn, 4e M. Verwoerdt, 5e H. Kuhn, 6e J. Riet hoven Adrzn., 7e A. Lodewijks, 8e A. v. Kampen, 9e N. de Romijn. C. Bol had voor de zooveelste keer weer pech. L. de Romijn, A. v. Kampen en N. de Romijn die voor het eerst in een wedstrijd uitkwamen, hebben niet onverdienstelijk gereden. „De Rijnstreek". Zondag was het weer een succesvolle dag voor de Rijnstreekrenners, het mocht n.l. gelukken ook de revanchewedstrijd, die werd gereden tegen „Excelsior" te Gouda te winnen. Vorige maal in Alphen won de Rijnstreek met slechts 17 seconden ver schil, zoodat de spanning voor deze re vanchewedstrijd die werd gehouden en verreden over het traject GoudaUtrecht en terug, 73 K.M., zeer groot was. Bij de loting trok de Rijnstreek nr. 1, die dus het eerst moest vertrekken. In flink tempo werd om 10.30 uur gestart door „de Rijn streek" en 5 minuten later door „Excel sior". De Rijnstreek had al spoedig pech, door een hunner beste krachten, n.l. Krum- pelman, pech kreeg, die echter gelukkig spoedig hersteld bleek, maar in Bodegraven kwam hij voor de gesloten spooroverweg en hoewel hij moedig alleen doorzette lag hij uit den wedstrijd. Bij de Gouwenaren duikelde een der deelpemers in Bodegra ven over een kat en moest opgeven, de verstandhouding liet bij hen nog al wat te wenschen over, zoodat voor Utrecht nog 2 deelnemers opgaven, zoodat zij met slechts 3 man de reis voortzetten. By de Rijnstreek, die inmiddels een hoog tempo liep, moest Munster door een valpartij los sen, echter na een mooie achtervolging wist hij zich ook weer bij het peleton te voegen. Palinen en v. Zeyl waren inmiddels achter geraakt. L. v. Zeyl slechts 300 Meter en toen nabij Utrecht bleek, dat de Alphenaren bijna 3 minuten waren uitgeloopen, kregen zij van hun wedstrijdleider bevel om te stoppen en v. Zeyl op te wachten. De wed strijdleider wilde geen risico nemen, daar er minstens 3 man moesten aankomen en hij dus liever met 4 man den terugweg aanvaardde. Door dit wachten was de voor sprong bij het keerpunt geslonken tot 1 min. 30 sec. Bij Woerden moest L. v. Zeijl weer lossen en thans zette de 3 overigen door. Vooral Munster verzette vanaf Nieu- werbrug bergen werk, aangezien Bouthoorn met een verslapping zat en onderhand moest worden gesleept. Ook dit kwam zij evenwel weer te boven en met de schit terende tijd van 2 uur 1 minuut gingen V/. Bakker, Munster en Bouthoorn door de finis, 8 minuten en 13 seconden later arri veerde „Excelsior" aan de finish, zoodat zij deze keer met 3 minuten en 13 secon den werden geklopt. Voorwaar een mooie prestatie voor het Alphen-team, zelfs aan de uitvallers een woord van hulde, als men weet, dat v. Zeyl nog een snellere tijd maakt dan de „Excelsior"-renners. BILJARTEN NEDERLANDSCHE BILJARTBOND De jaarvergadering De Nederlandsche Biljartbond heeft gis teren in „Kasnapolsky" te Amsterdam zijn j aarlij ksche algemeene vergadering gehou den, onder voorzitterschap van jhr. dr. J. C. Mollerus. Na het openingswoord van den presi dent, bracht de secretaris, de heer A. Pij per, het jaarverslag uit Naar aanleiding hiervan ontspon zich een langdurige en heftige discussie. In de eerste plaats kwam ter sprake de kwestie-Robijns, inzake ver schil van meening tusschen het bestuur en genoemden heer over een vergoeding. Hierdoor heeft de heer Robijns noch aan het wereldkampioenschap, noch aan het nationale kampioenschap deelgenomen. Verschillende sprekers waren in dezen van meening, dat de heer Robijns een sportie ver houding had dienen aan te nemen. Ver volgens kwam de Duitsche kwestie aan de orde. De oud-voorzitter, de heer J. San ders, uit Den Haag, drong aan op een posi tieve beslissing inzake de verhouding tot Duitschland, en verklaarde, dat, als de Duitsche statuten niet binnen een maand zouden zijn ingezonden, zijn vereeniging ('s Gravenhaagsche Biljartclub) uit den N. B. B. zou treden. De heer Wittebol leg de namens de Amsterdamsche Biljartver- eeniging „K.R.A.S." eenzelfde verklaring af. Voorts stelde deze spreker de vraag of het bestuur unaniem van meening is, dat de betrekkingen met Duitschland moeten worden verbroken, als de statuten er in Augustus niet zijn en of het bestuur una niem van meening is, dat de relaties met Duitschland moeten worden verbroken, als de z.g. Ariërsparagraaf in de statuten voorkomt. De vergadering werd hierna geschorst. Na de heropening deelde de voorzitter mede, dat het bestuur nogmaals de U.I.F. A.B. op de hoogte zal stellen van de mee ning der vergadering, terwijl direct na de vergadering te Weenen een buitengewone vergadering zal worden uitgeschreven, om alsdan een definitieve beslissing te nemen. Na een uitvoerige gedachtenwisseling nam het bestuur een voorstel over van den heer Presburg, om vóór de vergadering van de U.I.F.A.B. in ieder geval binnen den kortst mogelijken tijd een buitengewone vergade ring te beleggen, waarin ieder zich over deze aangelegenheid kan uitspreken en de afgevaardigde te Weenen eventueel de be voegdheid kan krijgen om de betrekkingen met den Duitschen Bond te verbreken. Voorts zal dan worden besloten welke pe riodiek als „officieel orgaan" zal fungee- ren gedurende het volgende jaar. De competiteleider, de heer Bosje, had een ovatie in ontvangst te nemen. Nadat nog eenige ondergeschikte punten waren afgedaan, werd de vergadering gesloten. De volgende jaarvergadering zal te Haarlem worden gehouden. SCHAKEN OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP. Bogoljubof wint de tiende partij. Spoedig na de hervatting van de Vrij dag afgebroken tiende partij, bleek, dat Aljechin zijn stelling toch iets te optimis tisch had beoordeeld. Er waren in zijn stelling verschillende zwakke punten te ontdekken. Na vijftig zetten had Bogolju bof een gewonnen stand verkregen, maar het viel hem moeilijk, dezen onmiddellijk uit te buiten. Hij veroverde een tweeden pion en na vele uren spelens behaalde hij de overwinning. Bij den 83sten zet moest de wereldkampioen opgeven: Bogoljubof had zijn eerste partij gewonnen. De stand is thans: Aljechin 3 gewonnen partijen, Bogoljubof 1 gewonnen partij, 6 remises. Elfde partij in ongunstigen stand voor Bogoljubof afgebroken. Te Stuttgart is gisteren de elfde partij tusschen dr. Aljechin en Bogoljubof be gonnen. Het liet zich aanzien, dat Aljechin er alles op zou zetten, om zijn nederlaag van Zaterdag ongedaan te maken. Aljechin nam, nadat hij er minder gunstig had voorgestaan, een aanval op den koning, waarbij Bogoljubof zich slechts door rui ling der koninginnen wist te redden. In een voor Bogoljubof ongunstigen stand werd de partij afgebroken. DAMMEN „Theorie en Practijk". De uitslagen der partijen gespeeld voor de 9e ronde van den Bodeva-wedstrijd zijn aLs volgt: A. G. de JeuJ. J. Bakker 20 P. LigtvaetN. Wassenaar afgebr. A. SanniesE. v. Tongeren 02 Th. BartenK. Tol afgebr. F. ZeilstraN. v. Wijk Jr. afgebr. M. J. MoerkensS. Willems 11 H. EnselingG. Blijleven 20 W. F. v. TongerenL. de Jong 11 C. v. TongerenI. Ju afgebr. POSTDUIVEN Leidsche Postduivenver. „De Snelvlieger". Uitslag wedvlucht St. Kathelijne Waver (België) afst. 119 K.M. In concours 60 duiven. D. Klein le, 11e, 14e en 18e; J. M. A. Lek 2e, 6e, 7e, 13e, 15e en 20e; A. P. v. d. Voort 3e, 4e, 5e, 12e en 19e; W. le Mair 8e, 9e, 10e en 16e; H. Seriier 17e. Eerstgeconstateerde vogel 9.46.59; laatst geconstateerde vogel 10.2.43. D.V. „De Bonte Duif" (Leiden). Wedvlucht vanaf Roosendaal (N.-Br.). Er werden 110 duiven gezet. Los 9 uur. Uit slag als volgt: A. v. d. Made le, 2e, 6e, 9e en Ï9e. D. Roest 3e, 5e en 14e. W. F. Si- raad 4e, 15e, 16e, 17e en 22e. M. G. Vinke- stein 7e en 18e. J. P. Fasel 8e, 11e, 20e en 21e. R. P. de Graaf 10e en 12e. J. J. La- man 13e. Eerste vogel 10 ur 3 m. 43 sec. en laatste vogel 10 u. 9 m. 58.5 sec. Rubberrestrictie bereikt OVEREENSTEMMING TE LONDEN. Ned.-Indië krijgt 36% der wereldproductie. Naar een Reuter-telegram uit Londen meldt, zijn de onderhandelingen tot rege ling van de rubber-productie te Londen ge ëindigd en is een volledige overeenkomst tot stand gekomen, welke aan de belang hebbende regeeringen is voorgelegd. Van 1934 tot 1938 zullen geleidelijk maxi mum expoit-conitingenten worden toege past in de volgende acht landen: Neder- landsdh-Indië, Malakl.a, Ceylon, Britsdh- Indië, Burma, Britsdh Noord Borneo, Sera- wak en Siaim. Een internationaal regelingscomiité zal bepalen wanneer een nieuw contingent, dat door deze landen mag worden uitgevoerd, in werking treedt. De overeenkomst loopt van 1 Juni 1934 tot 31 December 1938. Het doel van hef Plan is, te komen tot regeling van de productie en export van rubber van de produceerende landen, om de wereldvoorraden tot een normaal peil te doen dalen, het aanbod stelselmatig aan de vraag te doen aanpassen en een redelijken prijs te handhaven voor goede producten. Met het doel om van tijd tot tijd de hoe veelheid vast te stellen, die uit elk der bo vengenoemde gebieden geëxporteerd mag worden, zijn voor ieder land basisquotas bepaald. Voor Ned.-Indië is dit in 1934: 504.000 ton of plm. 36% der wereldproductie. SASSENHEIM Graal. De afdeeling Graalwacht Sas- senheim, zal op Dinsdag 1 Mei, 's avonds 8 uur, een algemeene vergadering houden in het K.S.A.-gebouw. Op dezen avond worden verwacht alle leden en zy, die daadwerkelijk willen gaan werken aan het schoone ideaal. Er wordt dus op gere kend, dat niemand ontbreekt op deze be langrijke vergadering. Voorstellen en vra gen kunnen bij den aanvang der vergade ring schriftelijk worden ingediend. St. Ambrosius. Voor een volle zaal gaf gisteravond de Harmonie- en Zang- vereeniging een propaganda-uitvoering met een programma, zooals den laatsten keer. Deze avond was speciaal belegd om re clame te maken en om aan te toonen wat het zeggen wil: een eigen R.K. Harmonie en Zangvereeniging te bezitten. Na de eerste twee nummers der Harmo nie heette de voorzitter, de heer Post, de aanwezigen welkom, en dankte hen voor hun belangstelling. Spr. zette in breede trekken het doel van dezen avond uiteen. Spreker liet daarop uitkomen, dat de ver eeniging behoefte heeft aan geld en goe de krachten voor de vereeniging. Het wordt de menschen gemakkelijk gemaakt, daar het donateursgeld op zeer gemakke lijke wijze kan worden voldaan. Van den kant der vereeniging zal alles worden ge daan om steeds „crescendo" te gaan. en spr spoort daarom met den meesten aandrang de menschen aan tot meer vrijgevigheid, maar toch den goeden kant uit. Het pro gramma werd op sublieme wijze uitge voerd en zeer goed gevolgd, wat bleek uit het aandachtig gehoor en krachtig applaus Tot slot werd nog een klein maar pittig tooneelstukje opgevoerd, wat zeker in den smaak viel. Moge „Ambrosius" van deze uitvoering gouden vruchten plukken! Gouden huwelijksfeest Op 8 Mei a.s. hoopt het echtpaar J. Spierenburgde Vreugd, wonende Hoofdstraat 223, zijn gouden huwelijksdag te herdenken. NOORDWUKERHOUT Autotocht ouden van dagen. In „Het Wapen van Noordwijkerhout" vergaderde het comité voor den autotocht' voor ouden van dagen. Voor de derde maal zal dit comité trachten een genoeglijken dag te bezorgen aan alle 65-jarige inwoners de zer gemeente. In dezen slechten tijd heeft het echter met groote moeilijkheden te kampen, en het moet op allerlei middelen bedacht zijn, om de benoodigde gelden bij een te krijgen. Met goedvinden van B. en W. zal een verloting gehouden worden, om fraaie prijzen. Ieder comité-lid moet een bepaald aan tal loten aan den man brengen a 50 ct. o. stuk. Een dringend beroep op de ingezete nen wordt gedaan om een of meerdere lo ten te koopen. Men doet hiermee een goed werk, dat aller sympathie heeft en krijgt bovendien kans op een prijs. Revue voetbalclub. Voor de vierde maal werd gisteravond de bekende revue van de R.K. Voetbalclub (N.V.C.) opge voerd in hotel „Gouwenberg". Weer was de groote zaal geheel bezet. Ook in het St. Bavogesticht zal binnenkort een op voering van de revue plaats hebben

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 7