CIRCUS ANIAR TE LEIDEN. MAANDAG 30 APRIL 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. PAG. 6 bal van Vrauwdeunt tegen den lat komt. Dan komen er eenige fatale minuten voor Rotterdam. Kort na elkaar eerst Van Brandt, daarna Lambrechts en tenslotte wederom Lambrechts weten Cohen te pas- heeren en de stand is dan 60 voor Ant werpen. Het publiek schreeuwt al om „tien" maar dan vindt Rotterdam het genoeg en even kort achter elkaar scoort Rotterdam drie doelpunten. Eerst scoort Bas Pauwe uit een penalty, daarna maakt Vrauwdeunt uit een voorzet van v. d. Tuin het tweede doelpunt en tenslotte is het weer Vrauw deunt die keeper Somers met een fraai schot passeert (63). Met dezen stand komt het einde. De Antwerpsche voorhoede was uitste kend, terwijl ook de verdediging goed op dreef was. Bij de Rotterdammers was de voorhoede het zwakke punt, terwijl af en toe ook de achterhoede wel eens haperde. VOORRONDE WERELDKAMPIOEN SCHAPPEN. HongarijeBulgarije 41. Dertienduizend toeschouwers hebben gisteren te Boedapest den wedstrijd Hon garijeBulgarije bijgewoond. De Hongaren gaven uitstekend technisch spel te zien, hoewel het hun voor het vijandelijk doel aan schotvaardigheid ontbrak. Met de rust had Hongarije een 10 voorsprong. In de tweede helft voerde Hongarije den voorsprong op. Het eenige Bulgaarsche doelpunt was het resultaat van een throughpass van den linkshalf. De eind stand was 41 voor de gastheeren. De Hongaren zullen derhalve in Rome van de partij zijn. RoemeniëJoegoslavië 21. Voor 10.000 toeschouwers heeft te Boe karest de ontmoeting RoemeniëJoego slavië plaats gehad als voorronde van het tournooi om het wereldkampioenschap. Het spel stond niet op bijzonder hoog peil. Met de rust hadden de Roemenen een 10 voor sprong, het einde kwam met 21. Roemenië gaat dus naar Rome. MANCHESTER CITY WINT DEN ENGELSCHEN CÜP. Portsmouth met 21 geslagen. De belangstelling van geheel voetbal-En- geland ging Z terdagmiddag uit naar het Empire-stadion te Wembly, waar de finale voor den Cup werd gespeeld. De zege werd behaald door Manchester City, dat Ports mouth met 21 heeft geslagen na bij de rust een 10 achterstand te hebben ge had. In het groote stadion waren 94.000 toe schouwers aanwezig. Zooals altijd werden de toegangen reeds lang voor den aanvang van den wedstrijd door de politie gesloten. Het uiterlijk aanzien van deze 58ste Cup- final week weinig af van dat bij vorige gelegenheden. Misschien was de stemming door het buitengewoon warme weer zelfs uitgelatener dan anders. Na het Commu nity-singing zwol het gejuich der duizen den aan tot een waren orkaan, toen kort voor drieën het koninklijke paar in zijn loge verscheen. Op de eereplaatsen zag men verder den ministerpresident MacDonald en vele andere hoogwaardigheidsbekleders. De eenige dagen geleden aangekomen Au stralische cricketploeg, die den wedstrijd bijwoonde kreeg een bijzondere ovatie in ontvangst te nemen. De koning drukte den 22 spelers en den scheidsrechter F. S. Rous de hand. Een minuut over drie begon de strijd, die zoo spannend was, dat hij de menigte tot het einde toe in opwinding hield. Portmouth won de toss en was het eerst in den aanvaL Keeper Smith in het Man- chesterdoel moest tweemaal reddend ingrij pen. Daarna kwam Manchester City er beter in en vooral de rechtsbuiten Busby speelde een fraaie partij. Portsmouth, werd teruggedrongen, maar tot doelpunten kwam het niet. Beide ploegen speelden een uit gesproken longpassing, met verre trappen naar de vleugels. Portsmouth maakte zich weer vrij en na een half uur spelen schoot de linksbuiten Rutherford na een duel met de Manchester-achterhoede juist naast. Even later was hij het weer, die van dichtbij een scherp schot loste, dat de uit vallende keeper slechts even met de toppen kon aanraken vóór de bal in het net ver dween. Na 26 minuten had Portsmouth dus de leiding (01). Tot de rust kwam in dezen stand geen verandering. Na de thee viel Manchester City heftig aan en de tegenstanders werden terugge drongen. De strijd was daardoor veel span nender dan in de eerste helft en de verde digingen hadden druk werk. Herd, de rechts half van Manchester, liep in de hitte van het gevecht met zooveel kracht tegen den Portsmouthspil Allen aan, dat de laatste eenige minuten het veld moest verlaten. In deze periode, toen T jrtsmouth met tien man speelde, gelukte het Manchester gelijk te maken door een schot van den midden voor Tilson, die den bal prachtig van zijn linksbuiten aangegeven kreeg. Toen Allen weer in het veld kwam, beet Portsmouth weer heftig van zich af en tweemaal kon Smith slechts met groote moeite een doel punt voorkomen. Minder gelukkig was de Portsmouth- doelman Gilfillan, die door een energieken aanval van Tilson werd verrast en bij het pijlsnelle schot van den Manchester-mid- voor geen kans kreeg (21). Daarmede was de strijd beslist. Er werd niet meer gescoord, zoodat Manchester City een zwaarbevochten zege had behaald. Na den wedstrijd reikte de koning het winnend elftal voor Ie eeretribune de Cup medailles over. Even tevoren was de 19-ja- rige Smith, de keeper van Manchester City, flauw gevallen door de groote zenuwinspan ning. Hij herstelde zich echter spoedig en had een speciale ovatie van het publiek in ontvangst te nemen. DE ENGELSCHE WETSTRIJDEN. Arsenal wederom kampioen. Door met Chelsea gelijk te spelen, heefi Arsenal voor de tweede achtereenvolgende maal het kampioenschap der Engelsche League vervoerd. De uitslagen van de Zaterdag gespeelde wedstrijden luiden: Eerste afdeeling. Aston VillaWest Bromwich Alb. 44 ChelseaArsenal 22 Huddersfield TownBlacburn R. 53 Leicester CityBirmingham 37 ESheffield Un.Derby County. 20 Stoke CityNewcastle 21 SunderlandEverton 32 Totteh. HotspurSheff. Wednesday 43 Wolverhampton W.Leeds United 20 VIERDE LUSTRUM U. V. S. Zaterdagavond heeft de Leidsche Voet bal- en Athletiekvereer'ging U. V. S. op luisterrijke wijze haar 20-jarig bestaan her dacht in de smaakvol versierde zaal van Concordia. Als het scherm opgaat heeft h voltallig bestuur op het podium plaats genomen, waarna de voorzitter, de heer Lolkes de Beer zich tot de aanwezigen richt. Hij heette allereerst welkom de oprich ters der vereeniging, voorts het bestuur van den L. V. B. en afgevaardigden der talrij ke zusterverenigingen. Aan allen bracht hij hartelijk dank voor den velen steun, van hen ondervonden. Verder aan de feest commissie, die zorgen ïoch moeiten heeft gespaard om dit feest mogelijk te maken. Een 'bijzonder woord van dank richtte hij tot de heeren Laman en de Lange voor het schitterende jubileumnummer. Tot slot spoorde hij de leden aan te trachten datgene te bereiken wat nu op het laatste oogen- blik is mislukt, het 3e klasse kampioen schap. Dan verschijnen de junioren A ten too- neele, die het kampioenschap hunner afdee ling hebben behaald. Zij ontvingen allen ter herinnering een Jraagmedaille, welke dankbaar aanvaard werd. Dat U. V. S. gezien is in Leiden bleek wel uit het groot aantal bloemstukken. Er waren er een 30-tal, o.a. van het L. V. B.- bestuur, de scheidsrechtersvereeniging, L. F. C., Lugdunum, A. S. C. enz., terwijl een groot aantal schriftelijke gelukwenschen was binnengekomen. De voorzitter der feestcommissies, de heer C. Haneveld wilde kort zijn; alleen wilde hij zijn medecommissieleden bedan ken voor de ondervonden medewerking. Dan had hij nog een bijzonder sympathie ken plicht te vervullen, n.l. het uitreiken van souvenirs aan twee dames voor haar belanglooze medewerking en aan een aantal verdienstelijke leden der vereeniging de heeren Lolkes de Beer, Graafmans, Laman, de Rooy en Swanenburg, die allen een das speld in ontvangst hadden te nemen, welk> geschenk onder applaus werd aanvaard. De heer luit. Steenhauer, vervolgens het woord verkrijgend, wenschte namens den L. V. B. U. V. S. geluk met het zilver feest en noemde U. V. S. een der best geor ganiseerde vereenigingen en sprak den wensch uit, dat het eerste elftal volgend seizoen zal werken om 2e klasser te wor den. Hij riep hierna den heer Haneveld voor het voetlicht, die op zijn beurt het L. V. B-. speldje in ontvangst had te nemen, wat ten zeerste op prijs gesteld werd. Hij ein digde met de beste wenschen voor U. V. S. Namens de oud-leden werd het bestuur nog gecomplimenteerd, waarna het offi- cieele gedeelte was afgeloopen. De vroolijkheid werd vervolgens ingeluid door de familie Hofmann, bekend van radio en gramofoon. Over hen behoeven wij niets te vermelden: wat zij brengen is „af'. Een ovatie na afloop was hun welver diende dank voor het schitterend program ma. Een gezellig bal onder leiding van Evert Castelein besloot dit goed geslaagde herdenkingsfeest. L. P. S. V. ILeidsche Bakkersgezellen. Woensdag a.s. spelen de Leidsche Bak kersgezellen een vriendschappelijken wed strijd tegen het eerste elftal van de L. P. S. V. op het N. B. L. O. terrein. Aanvang half zes. I. V. C. B. De uitslagen. West. kampioenschap: DHD— Volendam 13. ZUID: AFDEELING I. Ie klasse: RKWh-HW 6—0; Sitt. BoysKerkrade 00; fimbriaKNV 32 VolhardingChèvremont 32; Caesar Valkenburg 12. ZUID: AFDEELING H. Ie klasse: VenL BoysMulo 13. WEST: AFDEELING I. Ie klasse: WilskrachtHMS 20. 2t klasse A: VEPZwaluwen 22; OlympiaSemper Avanti 63; WY II MSV 4—lè WEST: AFDEELING II. Ie klasse: LeonidasHBC 08. Prom. 2e klasse: ExcelsiorDonk 3—1. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN „LEIDEN." De R. K. Sportvereeniging „Leiden" heeft gisteren haar nederlaag wedstrijden voortgezet met de ontmoetingen tegen Graaf Floris uit Den Haag. De senioren waren niet zoo gelukkig als vorige week, want zij moeten in de Hagenaars met 31 hun meerderen erkennen, maar deze ne derlaag was niet onverdiend. Beter hielden zich de reserven die met dezelfde cijfers wonnen, waarmede de se nioren verloren. Zooals wij in de Leidsche Courant van Zaterdag hebben voorspeld, blijft een tal rijk publiek van alle kanten toestroomen, om tegenwoordig te zijn bij de voor stellingen van het Circus Amar en diens nieuwste attractie te zien: een piste en een scène, waar een uitgezocht programma zich zonder onderbreking afspeelt. Ongetwijfeld blijft de clou van de voorstelling de wonderbaarlijke groep van 16 majestueuze en imposante olifanten, welke wij voorheen nimmer in een ander circus hebben kunnen aanschouwen. Germain Aeros gaat voort triomfen te vieren met zijn buitengewoon nummer van komische acrobatiek, van een verfijnden Franschen geest, en met spijt ziet het publiek hem aan het einde van zijn nummer de piste verlaten. Een goede raad: komt in massa naar de voorstellingen van het Circus Amar en maakt propaganda in uw omgeving, waardoor gij een plicht van dankbaarheid vervult. Vergeet ook niet uw plaats van te voren te bespreken, want niettegen staande zijn enorme afmetingen is het Circus Amar steeds tot in den nok gevuld. HEDENAVOND LAATSTE VOORSTELLING Leiden IIGraaf Floris V H 31. Het is Leiden II wederom gelukt een overwinning te behalen nu weer ten koste van Graaf Floris V II. Direct na den aftrap zit er spel in het elftal, de wil is er om te winnen. De Leiden-reserven zien hun werken in de eerste helft beloond door twee goede doel punten waartegen Graaf Floris er een weet te stellen (21). Met dezen stand wordt gedraaid. Na de rust is Leiden sterk in de meerder heid maar de warmte doet het spel eenigs- zins verslappen. Een penalty- wordt niet benut. Aanval na aanval wordt onderno men maar door het buitenspelvalletje op te zetten weer G. F. voorloopig stand te hou den. Toch weet Leiden den stand nog op te voeren tot 31-. Gr. Floris speelt dan een verloren wedstrijd. Met nog 5 minuten speeltijd doen ze nog verschillende pogin gen, maar de verdediging geeft niet thuis, zoodat Leiden II nog geen nederlaag heeft geleden. Leiden IGraaf Floris V I 13. Leiden verscheen met eenige invallers aangezien twee spelers verstek lieten gaan en dus twee reserven, die reeds een wed strijd gespeeld hadden in een zomersche temperatuur nog eens 90 minuten konden gaan trappen. Dat het elftal daardoor ge handicapt was is te begrijpen. Waar blijven nu de goede voornemens bij het jubileum genomen? Over de wedstrijd valt niet veel te ver tellen. Graaf Floris V overhandigd bij het begin van den wedstrijd bloemen aan d.- gasthee ren. Leiden wint den toss en Graaf Floris brengt het leer aan 't rollen, Leiden pakt dadelijk flink aan en na 3 minuten heeft zij al de leiding als Groenewegen met een hard schot via de paal doelpunt. (1—0). Het spel golft dan op en neer met Leiden iets in de meerderheid, maar door steeds bui tenspel te staan, blijven doelpunten uit. De gelijkmaker komt 1 minuut voor de rust als bij een algemeenen Haagschen aanval de verdediging even weifelt en de linksbinnen de hem geboden kans benut (11). Na de thee is Graaf Floris overwegend sterker, daar de invallers uitgespeeld ra ken. Een hard schot van Graaf Floris wordt corner gewerkt. Bij een volgenden aanval wordt voor open doel gemist. Eindelijk weten zij toch hun meerderheid uit te drukken in een goed doelpunt (12). Lei den verandert nog haar opstelling, maar het succes komt aan de andere zijde als de midvoor hard inschiet en het schot doel treft (1—3). Leiden doet wanhopige pogingen om nog een tegenpunt er bij te maken maar Graaf Floris met de overwinning in 't zicht, geeft zich geheel, zoodat Leiden een gevoelige maar alleszins verdiende nederlaag heeft geleden. Volgende week allen present dan wordt er weer gewonnen. De scheidsrech ter lag soms leelijk met den buitenspelre gel overhoop. R.K.S.V. „V.E.P." De wedstrijd, die V.E.P. I gisteren tegen Zwaluwen Vooruit uit Utrecht speelde, de laatste van het seizoen, is al heel ongeluk kig verloopen. Drie spelers van V.E.P. moesten het veld verlaten! Het is erg be treurenswaardig dat zooiets moest gebeu ren, temeer daar er het heele seizoen geen noemenswaardige incidenten zijn voorge vallen en de V.E.P. ploeg zich steeds cor rect heeft gedragen. Wij zullen de laatste zijn om de Woerdensche spelers te veront schuldigen. 'n Goed sportman behoort zich onder alle omstandigheden te beheerschen Alleen behoorlijk protesteeren is toege staan, wanneer er fouten door de leiding worden gemaakt. Het gedrag van enkele V.E.P.-spelers Zondag is dus niet goed te praten, maar daarom wel te verklaren. Wanneer 'n scheidsrechter totaal niet voor zijn taak berekend blijkt te zijn en ondub belzinnige beslissingen neemt, hij stond o.a. een geheel ongerechtvaardigde penal ty toe en zond 'n speler het veld uit, waar absoluut niets aan 't handje was dan kunnen wij ons indenken, dat de gemoe deren worden opgezweept en er dingen gaan gebeuren, die niet door den beugel kunnen, maar waarvan de scheidsrechter de indirecte oorzaak is. Wij kunnen ons niet begrijpen, dat voor 'n wedstrijd als V.E.P.Zwauwen, waar 'n stevige leiding noodzakelijk is, geen referee wordt aan gewezen, die ten volle voor zijn taak be rekend is. Intusschen: V.E.P. zit met de gebakken peren en de betrokken spelers zullen er wel meer van hooren. De eerste speelhelft verliep zonder inci denten, het spel ging tamelijk gelijk op en rust ging in met 'n 10-voorspong voor V. E.P. Na rust deden zich de bovengenoem de onpleizierigheden voor en 't einde kwam tenslotte met 'n 22 gelijk spel. De com petitie is hiermede voor alle elftallen be ëindigd. Aleen de junioren hebben nog één wedstrijd te spelen. Het terrein zal nu eenige weken niet bespeeld worden om grondig in órde te worden gebracht voor het komende tournooi, ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. UIT HET LEIDSCHE DISTRICT. De juniorencompetitie. De standen der junioren-competitie, bij gewerkt tot en met 22 April, luiden als volgt: Afd. A. Teylingen A 11 10 1 434 21 R.W.D. A 12 8 2 2 48—15 18 V.V.L. A 12 6 2 4 39—19 14 S.J.C. A 11 6 2 3 28—16 14 K.R.V. A 12 2 4 6 15—34 8 Leiden A 12 2 10 8—46 4 Foreholte A 12 1 1 10 4—41 3 Afd. B. Lisse A 12 11 1 44—9 22 Kolp.-Boys A 11 7 4 21—18 14 S.M.C. A 11 6 5 23—17 12 S.N.A. A 10 5 1 4 24—16 11 Meerburg A 11 4 2 5 18—22 10 V.V.L. B 9 2 7 16—34 4 Foreholte B 10 1 9 6—39 1 Afd. C. Teylingen B 8 5 3 325 13 A.S.C. A 7 5 2 29—8 12 N.V.C. B 8 3 1 4 17—20 7 R.W.D. B 8 2 6 24—27 4 K.R.V. B 7 1 6 3—35 2 De competitieleider. R. K. Sportvereeniging „Foreholte". Gisteren hebben onze elftallen grooten- deels aan de verwachtingen voldaan. De b-Jun. konden het tegen S.N.A. a niet houden, ondanks heftigen tegenstand, sleepten de Stomp wij kers een 02 over winning van Voorhout weg. De Reserven wonnen op 't kantje af van Onze Gezellen III met 21. We hadden goed gedacht, dat hier oppassen de bood schap was. Met rust stonden de Haarlem mers reeds 01 voor. Ternauwernood werd deze stand in een voordeel omgezet van Foreholte. Slecht samenspel was oor zaak van dit mager resultaat. Vooral de voorhoede moet vlugger afgeven, anders loopt het toch op den duur mis. Foreholte III won in Warmond van S.M.C. III met 23. Hiermee hebben onze jongens zich definitief op de 2e plaats ge zet. Zelfs zouden ze nog gelijke papieren kunnen krijgen met Majella I, die giste ren de laatste wedstrijd tegen Steeds Hooger III speelde, indien tenminste eerst genoemde verloren heeft. Men zie den stands van Res. 4 N.: gesp.gew.gel.verl. v.t. pnt. Majella I 9 8 1 48—10 17 Foreholte III 9 7 1 1 33—13 15 S. M. C. III 9 4 1 4 28—?3 9 St. Hooger III 8 3 1 4 21—27 7 Ad. Kolping III 8 1 1 7 17—47 3 Majella II 8—17 8—15 1 Santpoort IID. O. S. I 44. Thans werden weer de puntjes gedeeld, waarmee nu Santpoort meer kreeg dan ze verdiende. Het spel was nog geen 5 minu ten oud of Santpoort leidde reeds met 20 waarvan de 2de uit een penalty werd ge scoord. Dit begin was voor D. O. S. niet erg hoopvol, doch niettemin werd er flink aan gepakt. De meeste aanvallen komen dan van D. O. S.-zijde, doch in de eerste helft kon D. O. S. slechts de achterstand ver kleinen (21). De tweede helft wordt geopend met een geweldig D. O. S.-offensief, en doelpunten kunnen niet uitblijven, na een kwartier komt eindelijk de gelijkmaker (22). Dit is van korten duur want als de Koning uitloopt, om te redden wordt de bal in het leege doel getrapt (32). Niet lang daar na benut van Es een kans, en scoort on houdbaar 33. D. O. S. is dan steeds in den aanval en het duurt niet lang of ze weten de leiding te nemen. (34). Daarna krijgt D. O. S. nog een penalty toegewezen, doch deze wordt op gelukkige wijze gehouden. In de laatste minuut kreeg Santpoort nog een elf meterschop, en ze brengen den stand gelijk (44). Alzoo is ook de twee de promotiewedstrijd gelijk gespeeld, en is thans het wachten op de Amsterdamsche kampioen. D. O. S. II bevocht een zware zege op V. V. S. B. I met 4—3 hield D. O. S. de puntjes thuis. D. O. S. III klopte S. H. C. II in eigen huis met 32. D. O. S. IV won zeer onvolledig te Hoog- made met 54. D. O. S. a klopte ODI a met korfbalcij- fers 101. R. K. S. V. „K. R. V." Na een 30 voorsprong moesten onze tweede elftallers zich nog met een 33 ge lijk spel tegen Kolping Boys I tevreden stellen. Hier bleek weer dat men niet overmoedig moet zijn, en de tegenpartij nooit moet on derschatten! Wij vestigen nogmaals bij zonderen aan dacht op de ledenversgadering, morgen avond te precies 8 uur in het parochiehuis. Allen moeten komen. Zeer ernstige bespre kingen! Niemand verzuime dus! T. Y. B. B. IV—Teylingen H 1—0. Het is Teylingen niet gelukt een over winning te behalen op de Haarlemmers. Wat was wel de oorzaak? Natuurlijk weer de gedachte: O, wij winnen gemakkelijk, en wanneer een voetballer met zulke ge dachten in 't veld stapt, loopt het meestal mis. De Teylingers waren ver in de meer derheid, doch voor het doel waren zij de kluts kwijt, niet één degelijk schot is er gelost. Natuurlijk weer geen open spel, zoo dat de een voor den ander niet weg kon, en het backstel van T. Y. B. B. gemakke lijk kon ingrijpen. Een penalty welke Teyl. kreeg werd ook al niet benut. Na de rust gelukte het T. Y. B. B., door toedoen van haar linksbuiten, een keurigen voorzet te geven, welke rechtstreeks in 't doel ver dween. Verder kon geen van beiden het verder brengen, zoodat de stand in het voordeel van de Haarlemmers eindigde, die twee kostbare puntjes in de wacht sleepten. Het is eigenaardig dat er 5 elftal len promotie- en degradatie spelen en alle 5 op het oogenblik gelijk staan met drie punten. Volgende week Teylingen HVo gelenzang II op Sporthoff. R. K. S. V. „Majella". De dag van gisteren vormt een waardig slot aan de eerste competitie-loopbaan van het eerste elftal. Met 90 werd Steeds Hoo ger III geklopt en Majella I kampioen van haar afdeeling! En weer èn spel was in orde. Voor rust was de stand 50. Het wachten is nu op de promotie-wedstrijden. (Naar reserve 3?). Majella III speelde een soort openings wedstrijd tegen H. V. C. II. Naar we ver nemen waren de tegenstanders tamelijk groot in vergelijking met onze junioren. Toch Majella IH overwon met 10! N.B. Het Bestuur maakt bekend dat de toelatingsleeftijd voor de junioren 10 jaar is. R. K. S. V. „Van Nispen." Het is het eerste thuis niet gelukt op B. S. M. I een overwinning te behalen, niette genstaande v. N. na rust een 31 voor sprong had. Voor rust speelde de thuisclub tegen den vrij sterken wind en was de stand met rust 11. De tweede speelhelft had een minder aangenaam verloop. Nau welijks had Opdam v. N. in zuiver buiten spelpositie een voorsprong gegeven of deze werd wederom verhoogd (31). Toen B. S. M. echter tegen scoorde begonnen eenige toeschouwers hatelijk te worden, hetgeen niet beter werd toen B. S. M. gelijk maak te (33). Hoewel de verstandhouding tus- schen de spelers onderling tot nog toe goed te noemen was, werd zulks nu steeds min der en was het spel zelfs ruw te noemen, waartegen scheidsrechter Meijer, hoewel deze goed leidde, niet streng genoeg optrad. Na rust waren beide doelen steeds om beurten in gevaar, maar brachten de palen vaak redding en werden de zéér benullig opgezette aanvallen zoodoende om zeep gebracht, v. N., hetwelk met één invaller speelde voor P. Klinkenberg, bleek danig verzwakt te zijn en het spel was, daar aan weerszijden meer op den man dan op den bal werd gespeeld, het aankijken nauwelijks waard. Met al was deze wedstrijd één van meest onaangenaamste welke v. N. in haar nog korten loopbaan speelde. Scheidsrech ter Meijer had een zéér ondankbaren taak. R. K. S. V. „Kolpings Boys". Gisteren was het een drukke dag voor onze club: daar ook het B.-junioren-elftal z'n eerste wedstrijd speelde, kwamen 4 elf tallen in het veld. Het eerste speelde den 16en competitie wedstrijd tegen K. R. V. II Uit was het 22 geworden en thans werd het wederom een gelijk spel (33), hetgeen wanneer alle spelers waren opgekomen niet noodig geweest was. Onvolledig werd begonnen en in een minimum van tijd had K. R. V. een 30 voorsprong. Toen reserve-spelers aanwezig waren en het elftal een „elftal" was, ging het veel beter. De rust ging in met 31 voor K. R. V. Na de rust speelden de Boys enthousiast verder en wisten ten slotte een verdiend gelijk spel te behalen. Het tweede trof het niet te best. De Meer burg-combinatie bleek slechts uit 6 spe lers te bestaan. Een tweetal Kolp. Boys werd even geleend om de partijen wat ge lijkwaardig te maken. K. B. maakte 5, de combinatie 3 doelpunten. De junioren brachten het er best af. Het A-elftal was te gast bij Leiden B. jun. en wisten na reeds met rust een 40 voorsprong behaald te hebben, tenslotte een verdiende 50 overwinning te beha len. Het B-elftal speelde zijn eersten wed strijd tegen de B. Jun. van Meerburg en wisten een keurige 42 overwinning te behalen, na met rust reeds met 31 de letiding te hebben gehad. Vanaf volgende week wordt bij niet op komen zonder tijdige kennisgeving (op Zaterdag) aan het adres van den secretaris de reglementaire boete opgelegd: wie dus zijn geld niet graag wil missen en boven dien zijn medespelers niet wil dupeeren, weet wat hem te doen staat.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 6