MAANDAG 30 APRIL 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD. PAG. 3 DE SAMENVOEGING VAN TWEE PAROCHIES. AFSCHEID VAN PASTOOR VIJVERBERG. Gisteren is in de kerken van O. L. Vr Hemelvaart en van St. Joseph een schrijven voorgelezen van Z. H. Exc. den Bisschop van Haarlem, waarvan wij den inhoud reeds Zaterdag hebben vermeld. De nieuwe parochie zal heeten: Paro chiekerk van O. L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph. De Kerkmeesters der beide eerst-genoem- de parochies blijven in hun functie. (In de parochie van O. L. Vr. Hemelvaart zijn drie Kerkmeesters, de heeren B. Stumpel, A. Filbry en Th. Stijnman; in de parochie van St. Joseph vier, n.l. de heeren G. Duym, H. Peeters, B. Pley en C. de Goede). De parochie van St. Joseph en Katholiek Leiden neemt afscheid van Pastoor Vij verberg! Wij schreven reeds, dat pastoor Vijver- uerg naast vele andere groote verdiensten in Leiden zich bijzondere verdiensten heeft verworven voor het onderwijs. Dat is verleden week ook tot uiting ge komen in een vergadering van de besturen der R.K. parochiale Jongens en Meisjes scholen. (Pastoor Vijverberg was voorzit ter der Jongensscholen). Tot hun spijt waren verhinderd, op deze vergadering aanwezig te zijn de hoogeerw. heer Deken Homulle (voorzitter der Meis jesschool) en de zeereerw. heer Pastoor Beukers. Nadat de zeereerw. heer pastoor Vijver berg de vergadering had geleid met een belangstelling voor alle zaken, die deed vergeten, dat het de laatste vergadering was, welke hij leidde nam de zeereerw. heer pastoor Heiling het woord. Pastoor Heiling zeide overtuigd te zijn te spreken namens alle bestuursleden, als hij den vertrekkenden pastoor hartelijk dank bracht voor het zeer vele voor het onder wijs gedaan. Persoonlijk wilde hij verkla ren, dat hij voor het onderwijs in zijn parochie veel meer zorgen zou hebben moeten dragen, indien pastoor Vijverberg niet zulk een groote werkkracht had ont plooid. Spr. durfde zonder eenige aarze ling verzekeren, dat in Leiden een dank bare herinnering aan pastoor Vijverberg zal voortleven. De heer Jac. Creyghton sloot zich bij deze hulde aan. Hij wees er op, hoe Pas toor Vijverberg, door dalen en over ber gen gaande, steeds een voorbeeld gaf van blijmoedigheid en opgewektheid, hoe groot de moeilijkheden ook waren. Hij wist aan alle besprekingen in het Schoolbestuur, ook bij meeningsverschil, steeds een aange naam karakter te geven door die pretti ge omgangsvormen, waardoor hij aller vriend is geworden. Deze uitingen van waardeering, den schei denden Pastoor gebracht, hadden de har telijke instemming van het geheele be stuur. ken-triduum afscheid van den Pastoor. Vanmorgen hebben de kinderen der bei de parochiale scholen den kindervriend hun dankbaarheid en genegenheid be tuigd; als blijvend aandenken werden den Pastoor aangeboden photo's van alle klas sen der beide scholen. HET GRAALSPEL. Woensdag wordt in het Gebouw van K. en W. te den Haag het Graalspel gege ven „Nu gaat de Heer voorbij". Er zijn nog kaarten voor deze uitvoering verkrijgbaar aan het Graalhuis, Hooigracht (prijzen van ƒ0.60 tot ƒ1.75). Na de uitvoering van dit Paaschspel te Haarlem schreef de „N. Haarl. Crt.": „Al len, die het voorrecht hadden, dezen waar lijk treffenden avond bij te wonen, zullen er nog lang bewogen aan terugdenken". In de „Oprechte Haarl. Crt." schreef de tooneel verslaggever: Het was „een avond van zuiver en intens kunstgenot, die mij diep heeft ontroerd en aan de wijdingsvolle schoonheid waarvan ik nog lang zal terug denken". CRISIS-POSTZEGELS Zaterdag j.l. is met den verkoop der crisis-postzegels een aanvang gemaakt. Door de afdeeling Leiden van het Natio naal Crisis-comité is daartoe, met welwil lende medewerking van den directeur van het postkantoor alhier, in de hal van het postkantoor een keurig tentje opgesteld. Het tentje werd belangloos door den heer C. H. v. d. Drift beschikbaar gesteld, terwijl de N.V. Vroom en Dreesman voor de aankleeding en den heer W. Zwart voor de verlichting zorg droegen. De zegels zijn zeer fraai uitgevoerd. De 5 ct. (9 ct.) zegel in paars vertoont de beeltenis van H.M. de Koningin, terwijl op de 6 ct. (11 ct.) zegel in blauw de beeltenis van H.K.H. Prinses Juliana voor komt. Het is een verheugend verschijnsel, dat de verkoop reeds op den eersten dag zeer bevredigend mag genoemd worden. De zegels blijven geldig tot 1 Mei 1935 Maakt bij uw correspondentie gels, opdat voor het Leidsche ..gebruik van de crisis-postze- Crisis-comité een flink bedrag beschikbaar moge komen. Gouden doctoraat Op 2 Mei a.s zal het 50 jaar geleden zijn dat mr. O. Graaf van Hogendorp, kamer heer in buitengewonen dienst van H.M. de Koningin, promoveerde in de rechten aan de universiteit alhier. Havenplein, Haarlemmerstraat, Hoogl. Kerksteeg, Hoogl. Kerkgracht, Koppen- hinksteeg, Kaasmarktterrein, alwaar de stoet zal worden ontbonden. Tevens wordt vergunning verleend tot het houden van een ochtendoptocht op 1 Mei a.s. te houden langs de navolgende wegen: le groep des ochtends ongeveer 814 uur vanaf het Volksgebouw langs Heeren gracht, Nieuwe Rijn, Kraaierstraat, Le- véndaal, Korevaarstraat, Breestraat naar de Stadsgehoorzaal; 2e groep des ochtends ongeveer 10 uur vanaf het Volksgebouw langs Heeren gracht, Groenesteeg, Hooigracht, Pelikaan straat, Haarlemmerstraat, Donkersteeg, Hoogstraat, Maarsmanssteeg, Breestraat naar de Stadsgehoorzaal. LAATSTE BERICHTEN MINNENIJD VEROORZAAKT STEEKPARTIJ. Gisteravond te ruim half elf is op het Marktplein te Dedemsvaart de 23-jarige Koop Kooiker door den eveneens 23-ja- rigen J. Smit uit Zuidwolde tijdens een vechtpartij met een mes ernstig gestoken. Hoewel onmiddellijk geneeskundige hulp ter plaatse was, mocht het niet gelukken K. in het leven te houden. Eenige uren na de vechtpartij is hij overleden. De oorzaak van deze vechtpartij was gelegen in het feit, dat Smit verkeering had met een meisje aan het Ommerkanaal. De verslagene K. keurde dat niet goed en daarover bestond reeds geruimen tijd een zeer gespannen verhouding. Waarschijnlijk is S. door K. opgewacht. De dader is on middellijk gearresteerd. Deze staat overi gens zeer gunstig bekend. HET AUTO-ONGELUK BIJ SANTPOORT De toestand der gewonden. Omtrent den toestand der 5rie gewon den bij het auto-ongeluk nabij Santpoort, die opgenomen zijn in het Anthonius-Zie- kenhuis te IJmuiden (zie Gem. Berichten in dit nummer) kan worden gemeld, dat de 26-jarige mevrouw Prins het tamelijk goed maakt. Ook de 24-jarige mejuffrouw A. Sohl heeft een rustige nacht gehad en haar toestand is bevredigend. De toestand van de 21-jarige mejuffrouw T. Solil baart ech ter zorg. Hedenmiddag om 12 uur was zij nog n'iet tot bewustzijn gekomen. NOODLOTTIG ONGEVAL. Gistermorgen is de landbouwer J. L. wonende te Leur, door een noodloi-ig onge luk om het leven gekomen. De man wil de een beitel van een nieuw heft voorzien en hact deze daartoe in wavn.e sintels heet gemaakt. Om steun te bekomen drukte hij de beiti 1 tegen 2ich aan en wel met zulk een kracht dat de beitel, die 1 cm. breed was m het lichaam drong met het gevolg, dat deze door de ribben het hart raakte en de man binnen enkele minuten aan ver bloeding overleed. KIND VERDRONKEN. Te Uitwellingerga is gisteren het drie jarig dochtertje van den veehouder Sch. bij het spelen te water geraak' en verdronken. INBRAAK IN EEN JUWELIERSZAAK. Door het vernielen van een ruit is in den afgeloopen nacht omstreeks half drie inge broken in de juwelierszaak van den heer P. J. Lenssen aan de Bergstraat te Roer mond. De dieven namen voor een waarde van ongeveer duizend gulden aan horloges en tafelzilver mee. De heer L. was niet tegen inbraak verze kerd. De politie stelt een onderzoek in. TELEGRAMMEN DE NATIONALE RAAD VOOR HET LAATST BIJEEN. WEENEN, 30 April (V.D.). Hedenmid dag is de Nationale Raad onder presidium van dr. Ramek bijeengekomen. De presi dent constateert dat de 72 mandaten der sociaal-democraten zijn vervallen. Op deze wijze omvat de Nationale Raad thans 91 af gevaardigden, van wiie 66 Ghristel. Socia len, 6 Heimatblok, 9 Groot-Duitschers en 10 Landbonders. De afgevaardigde der Groot-Duitschers betoogt, dat onder de huidige omstandig heid de regeering geen andere weg over blijft dan den bondspresident voor te stel len, het parlement te ontbinden en onver wijld nieuwe verkiezingen uit te schrijven. Aan de pers wordt medegedeeld, dat zij de verklaring van de Groot-Duitschers niet mag publiceeren. DE NIEUWE OOSTENRIJKSCHE CONSTITUTIE WEENEN, 30 April (V.D.) De nieuwe Oostenrijksche Bondsconstitutie houdt, vol gens de tot nu toe gepubliceerde officieele gegevens de volgende grondslagen in: Gevormd worden vier adviseerende lichamen: a. De staatsraad, welke 40 a 50 leden telt, welke door den Bondspresident wor den benoemd voor den duur van tien jaar; b. De Bondscultuurraad (30 a 40 le den). De leden worden gerecruteerd uit de kringen der kerkgenootschappen, het onderwijs, kunsten en wetenschappen; c. De Economische Raad (70 tot 80 le den), waarvan de leden door de economi sche beroepsstanden worden afgevaardigd; d. De Raad der landen; ieder land vaar digt twee leden af. Uit leden van deze vier adviseerende BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren Elizabeth d. van J. W. Wol- ters en N. v. d. Kooy. Ondertrouwd: F. Robbers jm. 24 j. en J. Stoute jd. 23 j. C. J. de Haas jm. 31 j. en A. M. Louwrier jd. 25 j. J. J. Molenaar jm. 28 j. en M. Gressie jd. 19 j. I. Vavier jm. 24 j. en M. A. de Water jd. 21 j. J. C. Onvlee jm. 24 j. en M. F. Kasteel jd. 21 j. G. Dubbeldeman jm. 26 j. en C. W. Bonte jd. 22 j. A. Strik jm. 21 j. en C. Rombeek jd. 24 j. Overleden: H. J. C. Puntde Korte wed. 68 j. Th. P. v. Koningsbruggen m. 59 j. J. M. W. v. Grieken dr. 47 j. corporaties wordt de Bondsdag gevormd. Het recht van initiatief berust alleen bij de regeering. Wanneer de regeering een wet wil uitvaardigen, wordt het ontwerp daarvan aan de vier adviseerende corpo- ïaties voorgelegd voor prae-advies. De Bondsraad kan een voorstel slechts aan nemen of verwerpen. Een uitzondering vormt de begrooting, welke niet eerst wordt voorgelegd aan de adviseerende cor poratie, doch direct wordt ingediend bij den Bondsdag. Deze kan er wijzigingen in doen aanbrengen, waarna tenslotte de wet bij besluit kan worden van kracht ver klaard. Een volksstemming kan slechts plaats vinden in twee gevallen: a. Wanneer de Bondsregeering besluit een door den Bondsdag verworpen wets voorstel te onderwerpen aan een volks stemming; b. Wanneer de Bondsregeering besluit een bepaald probleem voor te leggen aan het volk voor een principieele beslissing. De instelling Bondspresident blijft be houden. Hij benoemt de regeering en ver leent haar ontslag. De nieuwe constitutie handhaaft het karakter Bondsstaat, het geen tot uidrukking komt in het instituut Landsraad, doch in het bijzonder daarin, dat in de toekomst ook ieder land zijn Landdag zal hebben. De Landdagen wor den corporatief opgebouwd, evenals de vertegenwoordigingen der gemeente. Vol gens de nieuwe grondwet zal het mogelijk zijn, dat gemeenten zich in groepen aan eensluiten. De Bondsregeering krijgt het recht on der zekere voorwaarden bij verordening eenvoudige wetten uit te vaardigen. De nieuwe Bondsgrondwet wordt van daar als 239ste verordening der regeering in het Bundesgezetsblatt gepubliceerd. De nieuwe Brondsgrondwet wordt dus nog voor de bijeenkomst van het parlement, door de regeering van kracht verklaard. De Nationale Raad en de Bondsraad zijn slechts bijeengeroepen om de regeerings- daad goed te keuren. POLITIEKE BOTSING TE ROUAAN PARIJS, 30 April (V.D.) Te Rouaan is het tijdens een politieke vergadering, welke was bijeengeroepen door den radi- caal-socialistischen afgevaardigde Mendes Franco tot hevige incidenten gekomen, welke tenslotte ontaardden in een soort zaalslag. Ongeveer duizend boeren en oud strijders beschimpten afgevaardigde Men des en stelden deze mede-verantwoordelijk voor de huidige crisis. Toen de aanhan gers van Mendes slaags raakten met den vice-president van de. Nationale Vereeni- ging van oud-Strijders, was dit het sein tot een meer algemeenen strijd, welke bij na twee uren duurde. De heer Mendes moest tenslotte onder bescherming der po litie in veiligheid worden gesteld. ZWITSERSCHE BANK IN MOEILIJKHEDEN. GENEVE, 30 April. (V. D.) De Zwitser- sche Disconto Bank te Genève heeft he denmorgen haar loketten gesloten. De bank was sinds eenigen tijd in moeilijk heden door de déconfiture van de Banque de Genève en zij zou worden gesteund door een subsidie van het kanton Genève ter hoogte van 5 millioen francs en met behulp van 15 millioen francs der federale regeering. Gisteren heeft de staatsraad van Genève beesloten met het oog op den slechten stand der financiën van het kan ton de door den Grooten Raad te Genève reeds gevoteerde som van 5 millioen niet uit te btalen. Het verluidt dat ook de fe derale regeering de uitgetrokken som van 15 millioen niét zal uitkeeren. HET GESTOLEN PANEEL VAN VAN EYCK. BRUSSEL, 30 April. (V. D.) De Brussel- sche politie is er door de Berlijnsche po litie van in kennis gesteld dat deze op het spoor is van het paneel van het altaar stuk van Van Eyck „De Aanbidding van het Lam Gods" dat onlangs in de St. Bavo kathedraal is gestolen. Men gelooft dat de diefstal is gepleegd door een man van Duitschen oorsprong, die vroeger te Brus sel een antiquariaat heeft geleid, en%ie ook bij andere diefstallen in Duitschland be trokken was. Deze man zou Brussel on verwacht den dag na den diefstal te Gent hebben verlaten. Volgens het bericht van de Berlijnsche politie bevindt de man zich te Weenen, waar de Oostenrijksche po litie naar hem zoekt. ERNSTIG ONGELUK BIJ NIMES PARIJS, 30 April (V.D.) Zondagoch tend is op den straatweg naar Nimes een particuliere auto in botsing gekomen met een vrachtauto, welke uit de tegenover gestelde richting kwam. De botsing was zoo hevig, dat de drie inzittenden van de auto, de 54-jarige eigenaar, zijn 43-ja- rige vrouw en hun 20-jarige dochter op slag werden gedood. BIOSCOPEN. S Casino: Volwassenen. Luxor: Volwassenen. Trianon: Goedgekeurd. Roxy: Volwassenen. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 30 April. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 3 wagons geslachte runderen uit Denemarxen. 50 vette koeieen, waarvan de prijzen warep; le kwal. 58—62 cent, 2e kwal. 50—56 cent 3e kwal. 4248 cent per kg. slachtgewicht; 85 melk- en kalfkoeien f 160225 per stuk, 194 vette kalveren: le kwal. 4050, 2de kwal. 32—38 en 3e kwal. 26—30 cent per kg. levend gewicht; 120 nuchtere kalveren f 2.505.00 per stuk, 77 schapen f 1722 per stuk. 835 varkens: vleeschvarkens we gende van 90—110 kg: 41—42 cent, zware 4041, vette 4041 cent per kg. slachtge wicht; 18 paarden f 60—105 per stuk. Overzicht: Runderen flinke aanvoer, stugge handel, hooge vraagprijzen, over het ge heel iets hooger. Vette kalveren groote aanvoer, vlugge handel met lagere prijzen. Varkens groote aanvoer, handel sleepend met lagere prijzen. ROTTERDAM, 30 April. Vee. Aanvoer: 1936 vette runderen, x546 vette kalveren," 408 schapen en lammeren, 197 varkens, 883 nuch tere kalveren 2. Vette koeien 55—60, 4852 en 3842 cent, vette ossen 5256, 4650 en 4042 cent, vette kalveren 80—90, 60 70 tn 4555 cent, varkens (levend gewicht) 3436, 3032 en 2628 cent, schapen 44, 39 en 34 cent, lammeren 46, 41 en 35 cent per kg. Prijzen per stuk: schapen f 22, f 15 en f 10, lammeren f 19, f 12 en f 10. Over zicht: vette koeien ossen aanvoer ruimer, handel willig, prijzen iets stijver tot 2 cent boven noteering. Stieren aanvoer ruimer, handel lui, prijzen lager tot 5 cent boven noteering. Vette Kalveren aanvoer ruimer handel lui, lager tot 5 cent boven noteering schapen en lammeren aanvoer iets ruimer, handel kalm, prijzen als vorige week, Var kens aanvoer ruimer, handel kalm, prijzen onveranderd. Enkele partijen voor België gekocht. VEUR, 28 April. Groentenveiling. Eng. komkommers le soort 16.0018.50, 2de soort 1214.50, 3de soort 8.0010.50; Kropsla le soort 3.00—4.50; 2e soort f 1.00 —1.90; Stoofsla per K.G. 0.02—0.06; Bloem kool le soort 12—19; 2e soort 4—10; Andijvie 2.00—3.50; Spinazie per 4 K.G. 0.02—0.03. BOSKOOP, 28 April. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 1525 cent, Marcel Rouyer 1526 cent, Hadley 4567 cent, Claudius Pernet 20— 40 cent, Columbia 1825 cent, Butterfly 3045 cent, Wilh. Kordes 3045 cent, Ro- salandia 2040 ceut, Florex 35—51 cent, Briarcliff 26—40 cent, Chas. P. Kilham 27 45 cent, Edith Helen 45—65 cent, Aug. Noack 30 cent, Else Poulsen 80—120 cent, Gloria Mundi 50—90 cent, Ellen Poulsen 1525 cent, Ingar Olson 40—75 cent La thyrus 612 cent, Lelies Umbellatum 20 cent, Gerbera 35—45 cent, Clematis Prins Hendrik f 2.50, Clematis Nelly Moser 20 cent, Azalea 20—50 cent, Rhododendron 1530 cent. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Officieel). Berlijn Londen New York Parijs Brussel Zwitserland Milaan Madrid Oslo Kopenhagen Stockholm Weenen Praag Boedapeat Prolongatie 13/4 pet. BEURSOVERZICHT De Amsterdamsche fondsenmarkt had vandaag een lusteloos verlop. De handel was zeer stil en de koersbeweging was on regelmatig. Voor Rubbers bestond eenige vraag, doch daar aan den anderen kant een neiging tot winstneming was waar te nemen, bleven de koerswinsten beperkt.» Amsterdam Rubbers openden VA pet. hoo ger, doch konden deze winst slechts ten deele behouden. Het heden gepubliceerde restrictie-schema stond in het middelpunt den belangstelling. Men meend, dat tus- schen regeering en producten reeds over eenstemming is verkregen omtrent het res trictie quotum en de verdeeling van de toe gestane productie tusschen plantage- en inlandsche rubber. Van de Industrieelen best ond bij de opening vraag naar Unile vers, waardoor de eerste koersen 3 pet. hooger kwamen, doch deze noteering scheen eenigszins geforceerd, zoodat weer een lichte reactie plaats had. Het slot was Ws pet. hooger dan Zaterdag. Philips ver loren 2/a pet. Aku's en Ford waren volko men verwaarloosd. Tabakken liggen over de geheele linie 1 pet. terug, terwijl Sui kers een keinigheid aantrokken. H.v.A.'s waren 1 pet. hooger. Oliewaarden waren ongeanimeerd. Kon. Olies verkeerden in reactie en liepen 1 pet. terug, terwijl de Amerikaaische soorten fractioneel lager waren. Scheepv. en Redjangs lagen bui ten de attentie. In navolging van Wall- street stelden de Amerikanen zich iets la ger. Duitsche obligaties waren weinig ver anderd. Youngleneing was echter vast en steeg tot 41 pet. waarna een daling tot 40% pet. volgde. De Nederlandsche Staats fondsen waren verdeeld. De 4 pet. Neder land 1934 steeg tot pari. Naar aanleiding van de opheffing van de Mon Père-kerk heeft men ons gevraagd naar het aantal Katholieken in iedere pa rochie. Men kan de getallen vinden in het. Jaar boekje voor Katholiek Leiden. Volgens de laatste opgaven van het Katholiek Bevol kingsbureau bedragen deze: Parochie van O. L. Vr. Hemelvaart 3750. Parochie van St. Joseph 3282. Beide parochies te zamen dus: 7032. Parochie van St. Petrus 5830. Parochie van O. L. Vr. Onbevl. Ontv. 4101 (na afscheiding van de parochie van St. Leonardus, aan den Haagweg, welke af scheiding echter nog niet officieel is. Vóór deze afscheiding bedroeg het aantal paro chianen 5789). Parochie van H. Leonardus 1982 (voor- zoover in de gemeente Leiden woonachtig; het aantal overige parochianen is ons niet precies bekend). Gistermorgen om 9 uur heeft de zeer eerw. heer pastoor Vijverberg een plechtige H. Mis opgedragen met assistentie van de beide Kapelaans, de weleerw. heeren Gud- de en Dorbeck. De Pastoor heeft onder de H. Missen een afscheidswoord gesproken tot zijn parochia nen, waarin hij alle hartelijk dank bracht voor de ondervonden steun, medewerking en sympathie. Gistermorgen was er in de pastorie re ceptie. En zéér talrijk waren degenen, die van deze gelegenheid gaarne gebruik maakten, om te kunnen groeten en danken den Pastoor, die men in alle kringen zoo noode ziet heengaan. Aan een pastorie te Leiden heb ik 'n tafreeltje aanschouwd, In donkere crisis-tijden een lichtvisioen van goud. Deze variant op versregels van den, in veler dankbare waardeering voortleven den, Binnewierts speelde ons door het hoofd, toen wij gisteren, mee-staande in de lange rij van hen, die Pastoor Vijverberg de hand kwamen drukken, daar zagen, dat een moeder aankwam met een kinderwa gen, dezen wagen in de gang van de pasto rie plaatste, den kleine in haar armen nam en zóó zich aansloot bij hen, die ter re ceptie gingenDe kleine mocht ook mee naar den Pastoor! Dat is typeerend voor het feit, hoe Pastoor Vijverberg leefde midden onder zijn parochianen en hoe de parochianen zich, ongedwongen vrij en franc! schaarden rondom hun Pastoor. Als zóó priester en leeken één zijn, dan overlicht een hoopvol perspectief deze tij den van een, óók geestelijke crisis! Woensdagavond om half negen is er een afscheidsavond voor de besturen der parochiëele organisaties in de Graan- beurs. .Vanavond nemen de leden van het Zie De Leidsche Belasting-Ophaaldienst heeft in de afgeloopen maand 15.348.94 aan den rijksontv. afgedragen, benevens 1.182.42 aan den gemeente-ontvanger. De aandacht wordt erop gevestigd, dat aanslagen en beschikkingen binnen 4 we ken na de dagteekening ten kantore van den dienst Nieuwe Rijn 22 moeten worden ingeschreven. Het bestuur van de vereeniging „Ko ninginnedag" deelt mede, dat in het voor nemen van de vereeniging lag om op den verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana een collecte waaraan eenige muziekgezel schappen hun medewerking zouden ver- leenen te organiseeren ten bate van het Nationaal Crisis-Comité. In verband met het overlijden van H.M. de Koningin- Moeder is echter besloten deze collecte niet te houden. Er bestaan plannen om een dergelijke collecte te houden op een na der te bepalen datum. De toestand van de circusartiste, de 32- jarige mej. B. H., die Vrijdagavond in het circus Amar uit de trapeze viel en naar het Academisch Ziekenhuis werd vervoerd, is onveranderd ernstig. Ingevolge op het reeds gedane verzoek om vergunning aan de S. D. A. P. voor Ingevolge verzoek van de S. D. A. P., voor het houden van een avond-demonstratie op 1 Mei a.s. wordt vergunning verleend dezen optocht te houden langs de navol gende wegen: a. optocht met muziek, welke des avond§ 7% uur vertrekt vanaf de Parkstraat, langs Javastraat, Heerensingel, Oude Hee rengracht, Groote Havenbrug, Haarlem merstraat, Pelikaanstraat, Hooigracht, Koppenhinksteeg naar het Kaasmarktter rein; b. optocht met muziek, welke des avonds 7 y3 uur vertrekt vanaf de Genestetstraat, langs Haagweg, Noordeinde, Breestraat, Koren brugsteeg, Burgsteeg, Nieuwstraat, Hoogl. Kerkgracht, Koppenhinksteeg naar het Kaasmarktterrein; c. een optocht met muziek, welke des avonds 7 y2 uur vertrekt vanaf Linden- straat langs Leliestraat, Lammenschans- weg, Korevaarstraat, Hoogewoerd, Water- steeg, Hooigracht, Nieuwstraat, Middel weg naar het Kaasmarktterrein; d. optocht met muziek, ontplooide ba nieren, vlaggen, transparanten en ver lichting door fakkels, welke des avonds ongeveer 8% uur vertrekt vanaf het Kaas- marktterrein langs Koppenhinksteeg, Hooigracht, Nieuwstraat, Burgsteeg, Ko- renbrug, Korenbrugsteeg,. Breestraat, Ra penburg Westzijde, Nonnensteegbrug, Ra penburg O.Z., Doezabrug, Doezastraat, Zoe- terwoudsche Singel, Kraaierstraat, Nieuwe Rijn, Heerengracht W.Z., Groenesteeg- brug, Heerengracht O.Z., Kalvermarkt, 58.171/,» 7.54 1.463/, 9 74i/2 34.51 47.84 12 5 71/2 20.20 37.90 33.721/2 38.90 6.15

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 3