MAANDAG 30 APRIL 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD. PAG. 2 BAROMETER. naar waarnemingen verricht in den morgen van 30 April 1934, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol.' Instituut te De Bildt. Hoogste barometerst.: 771.1 te Helsingfors. Laagste barometerst.: 728.3 te Isafjord. Verwachting tot den avond van 1 Mei: Zwakke tot matige Oostelijke tot Noor delijke later wellicht wind, half tot zwaar bewolkt, aanvanke lijk weinig of geen regen, later wellicht toenemende regen of onweerskans, waar schijnlijk weinig ver andering in tempera tuur. Het weerbeeld heeft weer een verwarder karakter gekregen. Over IJsland heeft zich de depressie sterk uitgediept, zij veroor zaakt storm over het Zuidelijk gedeelte van dit eiland en Janmayen, een harde wind over de Faroër en Schotland. Tegelijkertijd ontwikkelde zich over Noord-Spanje en Zuid-Frankrijk een depressie, die storm over de Golf van Biscaje en Noorder wind over Normandië en Brittannië brengt. Zwa re regen is vooral in Zuid-Frankrijk geval len, Perpignan tapte 55, Biarritz 27 en Tou louse 26 m.m. af. De hooge drukrug strekt zich nog van Ierland tot Finland uit, doch verliest wel iets aan beteekenis. Belang rijk voor den weerstoestand ten onzent is wellicht een daling over de Oostzeelanden, die aanvankelijk krimpenden wind kan ver oorzaken. In hoeverre deze daling zich ver der zal ontwikkelen is nog moeilijk te zeg gen, in Duitschland bracht zij hier en daar zware onweersregens (Berlijn 35 en Bres- lau 18 m.m.). De temperatuur in het Oos ten is nog zeer hoog, ook over Frankrijk en Denemarken werd het nog warmer, ter wijl over Scandinavië en plaatselijk over de Britschd Eilanden de temperatuur even eens een weinig steeg. LUCHTTEMPERATUUR Temperatuur des middags te half drie 10 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Maandagnamidag 7.52 uur tot Dinsdagmorgen 4.01 uur. HOOG WATER Te Katwijk op Dinsdag 1 Mei voorm. 3.17 uur en nam. 3.34 uur. BRUSSEL 1935. Nederland zal aan de tentoonstelling deelnemen. De Hollandsche gezant te Brussel heeft aan het algemeen commissariaat aldaar officieel medegedeeld, dat Nederland zal deelnemen aan de algemeene tentoonstel ling te Brussel in 1935. De gezant kreeg de verzekering, dat voor de Hollandsche sectie de best moge lijke plaats gereserveerd zal worden. HET NIEUWE TIENTJE. Wij ontvingen vanmorgen een exemplaar van het nieuw tien-gulder. biljet, dat on langs in circulatie is gebracht. De voorzijde is in afwijking van het bestaande blauwe biljet in meerdere kleuren gedrukt, doch de blauwe kleur overheerscht, zij het in iets zwaarder toon. Het portret van het aardige Zeeuwsche boerinnetje is vervan gen door een Rembrandt-kop, die even eens als watermerk te vinden is in een blanco vierkantje aan de andere zijde. De achterzijde ziet er ook kleuriger uit dan de bestaande biljetten en is versierd met cir- kel-vormige en andere ornamenten. Op de vier hoeken prijkt het cijfer 10, dat op de voorzijde in letters is aangegeven. De heer Bensdorp overleden. In den ouderdom van 81 jaar is te Leeuwarden overleden de heer L. F. Bens dorp, een der oprichters van de Cacaofa brieken Bensdorp en Co. te Amsterdam en Bussum. De heer Bensdorp, die op jeugdigen leeftijd aan deze firma werd verbonden, heeft de fabriek tot grooten bloei gebracht. Hij was dertig jaar raadslid te Bussum, welke gemeente hij tien jaar geleden, toen hij zich uit de zaken terugtrok, heeft ver laten. De R. K. Handelsreizigersvereeniging. In de te Utrecht gehouden algemeene jaarvergadering van de Ned. R. K. Ver- eeniging van handelsreizigers en handels agenten ,.St. Christoffel" is besloten, om leden, die tevens lid zijn van een Fascisti sche- of Nationaal-Socialistische Organisa tie, als lid van de Vereeniging te royeeren. GEWESTELIJKE I ANDDAG DER I S. B. TE AMSTERDAM. De N. S. B. heeft Zaterdagavond een landag gehouden in het R.A.I.-gebouw te Amsterdam. De optocht. Uit verschillende plaatsen van het land kwamen in den loop van den middag een achttal extra-treinen op het Centraal Sta tion aan met deelnemers aan den landdag. De passagiers verlieten het station aan de zijde van de De Ruyterkade, waar zij zich in een langen stoet opstelden. Uiterlijke teekenen mochten niet meegedragen wor den, zoodat de vlaggen en vaandels opge rold bleven. Onder leiding van een commis saris an politie zette de stoet zich te 4 uur in beweging, begeleid door een groot aantal agenten te voet, te paard en van de motor brigade. Op het Damrak had zich een groote me nigte verzameld, waaronder een aantal, die hun meening, strijdig met die van de N. S. B., niet onder stoelen en banken staken. Het gevolg was, dat weldra de wapenstok bij de politie voor den dag kwam en de herriemakers de stegen werden ingedreven. Bij dit optreden werden hier en d§ar rake klappen uitgedeeld. Ook op den Dam werd een paar maal ge chargeerd. Langs Rokin cn Vijzelstraat werd de orde niet verstoord. Ongeveer te 5 uur bereikte de stoet in geedeelte het R. A. I.-gebouw, waar na aankomst van deze provinciale deelnemers de vergadering zou beginnen. De vergadering. In de enorme ruimte van het gebouw wa ren niet minder dan dertien duizend stoe len geplaatst, die iet ijzerdraad waren vastgemaakt, zoodat van heen en weer sjouwen met dit materiaal geen sprake was. (Het aantal aanwezigen bedroeg naar de leiding der vergadering mededeelde twaalf duizend). De groote hall was met vlaggen, banieren en andere versieringen aange kleed; in het midden was een reusachtig podium geplaatst, waarop zich de spreek- lessenaar bevond. Het podium was afge schut door een oranjekleurig gordijn, waar op een schild met het embleem der bewe ging was aangebracht. Achter dit gordijn bevond zich een afgescheiden ruimte, voor het hoofdkwartier. Een aantal boven en aan het podium aangebrachte schijnwer pers had meer dan voldoende capaciteit, om dit middelpunt en de omgeving daarvan in hellen gloed te zetten. Er waren voorts op verscheidene punten luidsprekers gemonteerd, als gevolg waar van het gesproken woord tot in alle hoeken van de hal verstaanbaar was. Een klein uur duurde het voor alle deel- nemenden leden der N. S. B. met intro- ducé's hun plaatsen hadden ingenomen. Aan den ingang was er een scherpe con trole van de in hun zwarte uniformen ge stoken ieden van de Weerbaarheidsafdee- ling. Andere leden daarvan bevonden zich op het podium; weer anderen, daarbij ge assisteerd door leden van de Reserve-Weer- baarheidsafdeeling en de Weerbaarheids opleiding, handhaafden de orde in de zaal en droegen zorg, dat alle groepen de voor hen bestemde plaatsen zoo spoedig mogelijk innamen. Te ruim half zes werd per luidspreker het begin van de demonstratie aangekon digd; de deuren waren toen gesloten. Na het geblazen signaal „Geeft Acht" betrad de leider, ir. Mussert de zaal en begaf zich, begroet door „Hou Zee!"-geroep en omge ven door leden van W. A. naar het podium. In het welkomstwoord dat hij, staande voor de spreeklessenaar en geflankeerd door de Vaandelwacht, hield, betoogde hij dat de N. S. B. de natie aaneen wil smeden tot één groot geheel. Behalve het doen blijken van onderlinge kameraadschap had naar spr. verder zeide deze bijeenkomst ook het doel, aan Amsterdam te toonen dat de tijd, waarin in het R. A. I.-gebouw alleen Mar xistische demonstraties werden gehouden, voorgoed voorbij is. Het feit dat tijdens den opmarsch naar het gebouw de Neder- landsche vlag niet in der stoet mocht wor den ontplooid, in 's lands hoofdstad, voelde spr. als een smaad. Eens zal de tijd komen, zeide hij, dat die smaad zal worden uitge- wischt. Op verzoek van ir. Mussert zongen alle deelnemende hierna het „Wilhelmus" de strofe „Mijn schilt ende Betrouwen". Tijdens deze zang werd vóór het podium een reus achtige rood-wit-blauwe vlag als gordijn neergelaten en weer ingehaald. Vóór ir. Mussert, na de pauze, weer aan het woord kwam om, tot besluit van de de monstratie, een rede te houden, welke tot titel droeg „Onze strijd", hebben, afgewis seld door zang, waaraan ook een vrouwen zanggroep deelnam, andere bekende figu ren uit de beweging korte redevoeringen uitgesproken. Opdracht daartoe hadden ontvangen de heeren G. van Duyl, G. F. Vlekke, C. van Geelkerken en M. Graaf Marchant et d'Ansembourg. Tijdens de pauze heeft in het gebouw de W. A. voor ir. Mussert gedefileerd. Hem is ook een geschenk aangeboden, bestaande uit een auto, teneinde deze in dienst der beweging te gebruiken. Na de vergadering. Groote politiemacht op de been. Char ges en klappen. Een geweldige politiemacht was in de stad op de been, toen te ruim 10 uur de groote stoeten demonstranten, die aan den gewestelijken landdag hadden deelgeno men, het R. A. I.-gebouw aan de Ferdinand Bolstraat verlieten om van het Centraal Station en het Weesperpoortstation naar hun haardsteden terug te keeren. De om geving van het R. A. I.-gebouw was afge zet; het as- en voetgangersverkeer in de richting van de binnenstad werd op dit punt naar de zijstraten verwezen. De deel nemers aan den landdag, die naar het Centraal-Station moesten, trokken zooveel mogelijk in gesloten formatie en met op gerolde vlaggen en vaandels via Ferdinand Bolstraat, Vijzelstraat, Rokin en Damrak naar het Stationsplein. Alle zijstraten wa ren door de politie afgezet, teneinde te voorkomen, dat de rijen door revolutionai re elementen, die op tal van plaatsen in grooten getale aanwezig waren, werden verbroken met de mogelijke fatale gevol gen daarvan. In de Ferdinand Bolctraat bij Ceintuur baan en Jan Steenstraat heeft de politie eenige malen krachtdadig met sabel en gummistok moeten optreden tegen een groot aantal personen, dat op deze pun ten wanordelijkheden trachtte uit te lok ken. Bij laatstgenoemde straat werd uit een der vensters een bloempot geworpen, gelukkig zonder, iemand te treffen. De po litie deelde hier rake klappen uit. Agenten van de motorbrigade begaven zich voort durend met l\pn motor met zijspan op de trottoirs om ook daar groepen onruststo kers uiteen te drijven. Ook op het Rokin is eenige malen gechargeerd. De deelnemers aan den Landdag, die, door een groote politiemacht begeleid, via Ceintuurbaan en Weesperzijde naar het Weesperstation trokken, hebben vrijwel geen avonturen op hun weg ontmoet. De omgeving van het station was geheel af gezet. Later op den avond, toen de voor het Centraal-Station bestemde massa daar reeds was „verwerkt", is er op het Spui nog en kele malen door de politie hevig gechar geerd onder een in dit stadsgedeelte sa mengestroomde menigte, die op wanorde lijkheden uitwas. Een man kreeg daarbij zulke rake klappen dat hij per auto naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Tusschen 10 uur Zaterdagavond en 1 uur Zondagmorgen hebben ook tal van auto's en autobussen, alle dicht bezet met N. S. B.'ers de hoofdtdstsada sci -èzxpypz bmb B.'ers de hoofdstad verlaten. Incidenten hebben zich hierbij niet vooi'gedaan. HET VERBOD VAN DE N.S.B. VOOR AMBTENAREN. De Chr. Hist. prof. de Savornin Lohman neemt zijn verklaring, door de motiveering van minister Colijn bevredigd te zijn, terug. Prof. de Savornin Lohman heeft te Am sterdam voor vele leden van den Kamer kieskring dei' Chr. Hist. Unie een rede ge houden, waarin hij opwekt tot strijd op drie fronten: „tegen het communisme en de so ciaal-democratie, tegen de valsohe volks- souvereiniteit en tegen het nieuwe politieke evangelie van het fascisme". Op een hem gestelde vraag heeft hij zijn vroeger afgelegde verklaring teruggenomen, dat hij bevredigd was door de motiveering van minister Colijn van het verbod van het lidmaatschap van de N.S.B. voor ambtena ren, terwijl een zoodanig verbod niet is uit gevaardigd wat de S.D.A.P. betreft. De mi nister, zoo zeide hij, had dit verbod gegrond op een uitlating in het orgaan der N.S.B., dat gehoorzaamheid aan de partij preva leert boven gehoorzaamheid aan „een cor rupte regeering". Later, aldus spr., is mij gebleken, dat de minister hier niet geci teerd heeft, maar slechts een betwistbare samenvatting van het in bedoeld orgaan betoogde gegeven heeft, op grond waarvan spr. zijn aanvankelijke persoonlijke meening handhaaft, dat, zoo lidmaatschap van de N.S.B. voor ambtenaren verboden moet zijn, dit nog in veel sterkere mate geldt voor het lidmaatschap der S.D.A.P. Jubileum van „De Residentiebode". Het nieuwe gebouw van „De Residen tiebode", aan de Riviervischmarkt te 's Gravenhage is gisteren onder aan wezigheid van commissarissen, directie en redactie, administratie en verder perso neel, zoomede van een aantal genoodigden door den geestelijken adviseur van het blad, pastoor W. Goll S.J. ingewijd, ter inleiding tevens van het veertigjarig be staan van deze courant, dat op Dinsdag 1 Mei zal worden gevierd. De president-commissaris, jhr. mr. L. E. M. von Fisenne, hield, nadat pastoor Goll de wijdingsplechtigheden had verricht, een rede. Pastoor Goll schetste vervolgens de be teekenis van het dagblad als instrument van de Katholieke Kerk. De heer A. van Leeuwen, chef van ex ploitatie, bood namens het personeel aan mevr. douairière Van Nispen tot Sevenaar, de weduwe van den oprichter van het blad een in fraaien omslag gehuld exemplaar van het jubileumnummer met een foto van wijlen haar echtgenoot aan. Namens allen, die aan de courant zijn verbonden, bood spr. een compleet ameu blement voor de hall aan. Aan de echtgenooten van hoofdred. en directeur, de dames Bruijsten en Van Nis pen werden bloemen geoffreerd. Namens de redactie, administratie, zet terij en-bezorgers voerden nu verschillende sprekers het woord De hoofdredacteur, de heer Bruijsten, hield daarna een rede, waarin hij de sym bolische waarde van het getal 40 uiteen zetten aan de hand van verhalen uit den Bijbel en dankte al zijn medewerkers voor den verrichten arbeid. De directeur, jhr. mr. van Nispen tot Se- venaer besloot met woord van dank en huldigde de architecten Thunnissen en Hendricks en de aannemers met hun per soneel. DR. WILLEM MENGELBERG IN HET STADION. Ter bespreking van akoustische details in verband met het concert van 2 Juni. Dr. Willem Mengelberg heeft gisteren middag in het kader van de *in vollen gang zijnde voorbereidingen van het Zaterdag avond 2 Juni a.s. onder leiding van den meester in het Stadion te geven concert door het Concertgebouw- en Residentie orkest een bezoek aan dit. Olympisch bol werk gebracht. Zooals reeds is medegedeeld, is het ini tiatief tot dit concert genomen door het Initiatief-Comité-Amsterdam en zullen de baten daarvan ten goede komen aan de beide genoemde muziekinstellingen. Dr. Mengelberg heeft met den bekenden deskundige op akoustisch gebied, prof. dr. A. D. Fokker, die zitting heeft genomen in een der commissies, welke zich met de voorbereiding bezighouden, besprekingen gevoerd over de opstelling van orkesten en koren. De besprekingen werden mede bijgewoond door den geestelijken vader van de aanstaande kunstmanifestatie, ir. J. A. Josephus Jitta, den architect J. F. Van Erven Dorens, de heeren H. van den Eerenbeemt en S. Bottenheim, alsmede door den directeur van het Stadion, den heer J. J. van den Berg. In verband met de kwestie van de plaatsing der koren be vond zich ook mejuffrouw H. Rahusen, presidente van de afdeeling Amsterdam van de Mij. tot Bevordering der Toonkunst in het gezelschap, terwijl van de zijde van het Concertgebouw aanwezig waren de heeren dr. Rudolf Mengelberg, mr. J. S. baron van Harinxma thoe Slooten en Pie- rek. Over de wijze, waarop de beide orkesten en de koren zullen worden opgesteld, is nog geen definitieve beslissing genomen. Nadere plannen daaromtrent zullen door prof. Fokker met assistentie van den heer van Erven Dorens worden uitgewerkt. Het gezelschap heeft vah vijf uur tot kwart voor acht in het Stadion vertoefd voor de bespreking van alle détails. Het programma van het concert dat Za terdagavond 2 Juni onder de auspiciën van het Initiatief Comité Amsterdam, in 't ka der van de Zomerfeesten, in het .Olym pisch Stadion zal worden gegeven door het Concertgebouw- en Residentie Orkeèt, is door den dirigent, dr. Willem Mengelberg, als volgt samengesteld: Preludium over het oude Wilhelmus van dr. Willem Mengelberg, Ouverture Meis- tersinger van Richard Wagner, Negende Symphonie van Ludwig von Beethoven. De aanvang van het concert is op 8 uit gesteld. KERKNIEUWS BENOEMINGEN IN HET BISDOM HAARLEM. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot Pastoor te Waddinx- v e e n: de Wel eer w. heer H. J. Vonk; tot Pastoor te Tuitjenhorn: den Weleerw. heer J. I. J. M. Velthuyse, thans Kapelaan te Sassenheim. SPORT KORFBAL DE NOORD-ZUID-WEDSTRIJD TE HAARLEM. Een mooie wedstrijd te wachten. In verband met het groote succes, dat in het vorig jaar op het terrein van de voet balclub „E. D. O." te Haarlem gehouden wedstrijd tusschen de vertegenwoordigende korfbalploegen van Noord- en Zuid-Hol land heeft gehad, is door het Bestuur van den Ned. Korfbalbond besloten om op 10 Mei a.s. (Hemelvaartsdag) den z. g. Noord- Zuidwedstrijd weder te Haarlem te doen plaats vinden.. De Haarlemsche Korfbalbond is met de organisatie belast en deze heeft daartoe een voorbereidingscommissie benoemd, welke aanstonds haar werk is begonnen. De voetbalvereeniging „E. D. D." heeft haar terrein opnieuw beschikbaar gesteld en zoo zal de wedstrijd, vooral als 't weder medewerkt, onder de meest gunstige om standigheden kunnen plaats hebben. Op ruime schaal wordt er propaganda voor deze traditioneele korfbalontmoeting gemaakt en de commissie verwacht dan ook een grooten trek naar het E. D. O.-veld. Vele korfbalvereenigingen zullen stellig een clubtocht naar de bloemenstad, welke thans wel op haar moost is, organiseeren. Een tocht naar Haarlem is in het voorjaar op zichzelf een groote attractie voor me nige buitenclub en hoeveel sterker zal dit dan het geval zijn op den a.s. Hemelvaarts dag, wanneer bovendien de gewoonlijk zeer fraaie korf bal wedstrijd om den Holland beker nog een extra aantrekkingskracht zal uitoefenen. De wedstrijd zal om 2 uur aanvangen. VOETBAL NEDERLAND—FRANKRIJK. Het Nederlandsche team. De Keuze-commissie van den K.N.V.B. heeft het elftal samengesteld, dat op Hemel- vaartdag in het Olympisch Stadion te Am sterdam tegen Frankrijk speelt. Het team heeft dezelfde samenstelling als dat tegen België. De reserves zijn: van Male (Feyen- oord), Pienter (Be Quick), Prins (Storm vogels), B. J. Paauwe (Feyenoord), J. Mol (K.F.C.), Bonsema (Velocitas), Mulders (Ajax). GEMEENTEL. AANKONDIGINGEN. VERORDENING OP HET RIJDEN. Het opnemen van publiek door motorrijtuigen. Burgemeester en Wethouders van Lei den, gelet op art. 33 B der verordening op het Rijden, BESLUITEN: Als wegen, waarop den bestuurders van motorrijtuigen zal zijn verboden, al of niet tegen betaling, publiek op te nemen, aan te wijzen de volgende wegen of ge deelten van wegen: den Rijnsburger weg, het Stationsplein, den Stationsweg, de Rijnsburgerbrug, de Steenstraat, de Blauwpoortsbrug, de Prin- sessekade, de Borstelbrug, het Kort Rapen burg, de Breestraat, de Hoogewoerdsbrug, de Hoogewoerd, de Plantage, de Utrecht- schebrug, den Hoogen Rijndijk, voorzoover gelegen tusschen de Utrechtschebrug en de Rijnstroomstraat, de Korevaarstraat, de Barbarabrug, de Jan van Houtbrug, de Haarlemmerstraat, de Hartebrug, het Ha venplein, de Groote Havenbrug, de Oude Heerengracht, de Heerenpoortsbrug, den Heerensingel, den Lagen Rijndijk, voor zoover gelegen tusschen de Zijlpoortsbrug en.de Sumatrastraat, de Sumatrastraat, voorzoover gelegen tusschen den Lagen Rijndijk en de Fprmosastraat, de Formo- sastraat, voorzoover gelegen tusschen de Sumatrastraat en de Lombokstraat, de Lombokstraat, voorzoover gelegen tus schen de Formosastraat en de Atjehstraat, de Atjehstraat, voorzoover gelegen tus schen de Lombokstraat en de Parkstraat, de Parkstraat, voorzoover gelegen tusschen de Sieboldtstraat en de Atjehstraat, de Sieboldtstraat, het Noordeinde, de Witte- poortsbrug, het Noordeindsplein, den Wit te Singel, de Neksluisbrug, de Heeren straat, voorzoover gelegen tusschen den Witte Singel en de Koninginnelaan, de Ko- ninginnelaan, den Lammenschansweg, voorzoover gelegen tusschen den Zoeter- woudsche Singel en de Koninginnelaan, den Zoeterwoudsche Singel, voorzoover gelegen tusschen de Heerenstraat en den Lammenschansweg. Leiden, 30 April 1934. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A.- VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. AGENDA LEIDEN. Dinsdag, R .K. Vereeniging van Gezins hoofden, „Den Burcht", 8.15 uur. Donderdag. Zitting R.-K. Reclasseerings- vereeniging, St. Vincentiusge- bouw, Hoogl. Kerkgracht 32, van 8—9 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 30 April tot en met Zondag 6 Mei a.s. waargenomen door apotheek: C. B. Duys- ter, Nieuwe Rijn 18, Tel. 523. FRANKRIJK B—NEDERLAND B. Het Nederlandsche elftal. De Keuze-commissie van den K.N.V.B. heeft het volgende B.-elftal samengesteld voor de wedstrijden tegen Frankrijk-B., op Hemelvaartsdag te Ryssel: Doel: Pöttgens (Miranda). Achter: v. Diepenbeek (Ajax), Lelieveld (VUC). Midden: v. Maren (ADO), Oprinsen (NOAD), Graafland (HBS). Voor: Vrauwdeunt (Feyenoord), Slot (DWS), Lagendaal (Xerxes), Schoemaker Qujiok (Den Haag), Van Nellen (DHC). Reserves: Veenendaal (Naaldwijk), Beek huizen (DFC), Schubert (Ajax), Domme- ring (Vitesse), Berg (ADO). STADSNIEUWS SNORVERBOD. In verband met de in dit blad opgenomen kennisgeving, waarin de wegen zijn aan gageven, waarvoor zal geilden het zgn. snorverfood, zij in herinnering gebracht, dat met ingang van morgen op diie wegen, als mede binnen een afstand van 25 M. daar van geen publiek meer mag worden opge nomen. Dit verbod zal niet gelden tusschen half één 's nachts en 7 uur 's ochtends, voorts voor taxi's, die men aan huis bestelt, als mede voor taxi's, die op den openbaren weg een vaste standplaats hebben, voor zoover die standplaats betreft. De Commissaris van Politie maakt be kend, dat aan de naleving van het verbod van het opnemen van publiek in motor rijtuigen op de door B. en W. aangewezen wegen met ingang van morgen, 1 Mei, streng de hand zal worden gehouden. Voor de wegen, waarop dit verbod van toepas sing is, wordt verwezen naar de in dit blad voorkomende kennisgeving van B. en W. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g e n: 3229. W. ten Haken, Rijnsburg, Dubbele buurt 11. Brood-, Be schuit- en Banketbakkerij. 3867. D. Meirink. Rijnsburg, Hofstraat 2 en 4. Handel in tapijten en meubelen. De handelszaak is omgezet in een venoot- schap onder firma onder den naam Gebr. Meirink. Venn.: T. Meirink, Rijnsburg en D. Meirink, Rijnsburg.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 2