MAANDAG 30 APRIL 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. 10 GEMEENTERAAD VAN OEGSTGEEST R.K, VEREEN. VOOR KRAAMVERZORGING VOOR ALLE GEZINDTEN TE LEIDEN Plaatsing-Bureau Boerhaavestraat 30 verleent hnlp door gediplomeerde krachten. Geopend eiken Donderdagmiddag van 2- 5 uur tot het verstrekken van de gewenschte Inlichtingen en ter aanmelding van con- tribueerende leden Telef. 3420 DE ZIEKEN VAN DE „STREEFKERK". De eerste stuurman overleden. Volgens een ontvangen telegram is de eerste stuurman van de „Streefkerk" de heer J. Caljouw uit Vlissingen die in Al giers verpleegd werd, in het ziekenhuis aldaar overleden. De toestand van den 4en stuurman is vooruitgaande. De verpleegden te Port Said maaken het uitstekend. De patiënten gaan goed voor uit DE TARIEVEN-KNOEIERIJ TE WIELDRECHT. Weer twee arrestaties. De brigadier-majoor van de rijksveld- wacht te Numansdorp, die het onder zoek leidt in de fraude, gepleegd door den graanhandelaar O. uit Wieldrecht (Dubbel dam) met de levering van tarwe, heeft nog doen arresteeeren de telers J. A. v. D. en W. de R. uit Klaaswaal, omdat zij schrif telijk verklaard hadden tarwe geleverd te hebben, die niet geteeld was, zoodat O. van deze fictieve tarwe provisie ontving en den rijksbijslag kon opstrijken. De justitie heeft de molenaars v. O. uit Oud-Beijerland en J. K. uit Maasdam, moeten vrijlaten, omdat geen termen aan wezig waren hen nog langer in arrest te houden. Vermoedelijk zijn nog meer arrestaties te verwachten» Nader verneemt de „N. R. Crt." hierover nog het volgende: Naar aanleiding van de publicaties in de dagbladen over het ingrijpen van de justi tie in deze zaak, hebben zich uit tal van plaatsen tarwetelers bij de justitie of de politie gemeld, met de mededeeling, dat ook zij zich schuldig hebben gemaakt aan het opgeven van tarwe, welke zij niet hebben geteeld, waardoor zij onrechtmatig steun gelden hebben ontvangen. Deze zaken worden thans nader uitgezocht. Voorts is gebleken, dat de graanhandelaar O. uit Wieldrecht, die het beheer had over een opslagplaats van z.g. regeeringstarwe, uit die voorraden leveranties ten eigen bate heeft gedaan. Bij een onlangs gehouden controle is een groot manco ontdekt. De tarwe werd verzonden in zakken, welke blijkens de opschriften erwten zouden be vatten. BRUTALE OVERVAL TE EINDHOVEN. Gistermiddag om kwart over vier ver voegde zich zekere B. aan de woning van Van der Wiele aan den Kastelweg te Eind hoven. B., die onder invloed van sterken drank was, trachtte ruzie te zoeken met v. d. W. Deze was hiervan echter niet ge diend en verzocht B. zijn woning te verla ten. B. verliet hierop de woning, terwijl hij zeide: „Je gaat er toch aan". Even la ter kwam hij op de achterplaats van de woning van v. d. W. terug, trok een mes, waarmee hij v. d. W. een steek in het hoofd gaf. v. d. W. had nog de kracht om een Echop te pakken, waarmede hij zijn aan valler op het hoofd sloeg. De politie werd gewaarschuwd en B. werd in arrest gesteld wegens poging tot doodslag. De verwondingen van den aanvaller en den aangevallene zijn niet van ernstigen SCHANDELIJKE AFFAIRE VAN DUITSCH ECHTPAAR. Twee Nederlanders de dupe. Te Amsterdam heeft een Duitsch echt paar, naar de „Msbd." meldt, dr. S. en gchtgenoote door valsche voorspiegelingen waarschijnlijk er voor gezorgd, dat twee Nederlanders in de Duitsche gevangenis Zitten. Het bedoelde echtpaar, dat in Zuid woon de, knoopte vriendschapsbetrekkingen met Hollanders aan in groote café's, waarna zij werden overgehaald, in Duitschland effec ten te verkoopen en het geld, dat zij er voor ontvingen over de grens te smokke len, hetgeen volgens de Duitsche wet ver boden is en waarvoor strenge straffen wor den gegeven. Twee Nederlanders, R. en B., misleid door de mooie voorspiegelingen van het. echtpaar gewaarschuwd zijn, zoodat het hebben daar effecten verkocht. De Duit sche politie moet echter te voren door het echapaar gewaarschuwd zijn, zoodat het haar gemakkelijk viel, om de twee Neder landers aan een „vertrouwd" adres, dat door het echtpaar was opgegeven, te ar resteeren. Zij werden veroordeeld tot zwa re tuchthuisstraffen doch zijn in hooger beroep gegaan. Toen de justitie te Amsterdam zich met het geval ging bemoeien, bleek het, dat het echtpaar reeds verdwenen was. De vrouw moet de wijk hebben genomen naar Pa rijs, de man naar Londen. Het vermoeden bestaat, dat deze affai res door het echtpaar op touw zijn gezet, om de premie machtig te worden, welke in Duitschland voor het aanbrengen van de viezen-smokkelaars worden uitgeloofd. Het is wel opvallend, hoe den laatsten tijd door vreemdelingen misdrijven wor den gepleegd. Na de Krakowsky-affaire, de Duitsche „banken", de Parijsche hypo theekbank en nu weer deze affaire. Zaterdagochtend te 10 uur kwam de Raad dezer gemeente in spoedvergadering bijeen. Voorzitter: burgemeester A. J. v. Gerre- vink, secretaris: R. Reitsma. Aanwezig 10 leden. Afwezig de heeren mr. Sprey en J. Kuy- ken met kennisgeving en den heer Kraan wegens verblijf in het buitenland. Onder de ingekomen stukken was een dankbetuiging van H. M. de Koningin me de uit naam van Z. K. H. den Prins der Ne derlanden en H. Z. K. de Prinses der Ne derlanden voor de door den Raad betuigde deelneming bij gelegenheid van het over lijden van H. M. de Koningin-Moeder. Verzoek van de N.V. Leidsche Exploita tie-maatschappij van onroerende goederen, te Leiden, om over het in verband met den straataanleg in het Emapark gestorte be drag van 83402.18 rente te vergoeden. B. en W. stellen voor de rente te ver goeden, die de gemeente van de Bank van Ngderlandsche gemeenten heeft genoten. Conform besloten. Onder de mededeelingen waren: missi ven van Ged. Staten van goedgekeurde raadsbesluiten, alsook, dat door B. en W. met ingang van 1 Mei mr. B. C. van Krie ken, thans adjunct-commies, is bevorderd tot commies ter secretarie en mej. A. Co- zijn, thans typiste, tot tijdelijk ambtenares. Daarna werd behandeld punt 3der agenda: Voorstel B. en W. tot conservie van de geldleening pro resto groot 130200 (de oorspronkelijke grootte was 145.000- en aangegaan in 1929 bij de Maatschappij voor gemeentecrediet te Amsterdam a 5 pet. De N.V. Hollandsche Sociëteit van Le vensverzekeringen is bereid het benoo- digde bedrag ad 126.500 te leenen a 41/4 pet. Na eenige opmerking wordt het voor kei met alg. stemmen aangenomen. Stratenplan bij de Wijttenbachweg. Punt 4. Verzoek van de heeren Koordes en Proper om goedkeuring van een stra tenplan tusschen Rhijngeesterstraatweg en Wijttenbachweg. B. en W. stellen o.m. de volgende weg constructie voor: 1. Straten op de in exploitaie te bren gen gronden. Een ophooging met duinzand, waarop een bestrating van le soort vlam ovenstraatklinkers, opgesloten tusschen basaltinebetontrottoirbanden, met aan weerskanten tegeltrottoirs van balsaltine- tegels. 2. Rhijngeesterstraatweg. Langs dezen weg wordt een trottoir ter breedte van 3 meter aangebracht langs de trambaan (Oostkant) t2n gerieve van de bewoners en tevens dienende om diverse leidingen in te bergen. De grond tusschen de tram rails wordt niet bestraat. 3. Wijttenbachweg. Deze weg moet in de toekomst geasphalteerd worden. Dé kos ten daarvan zijn begroot op ƒ3744.(780 M2 a ƒ4.80 per M.2). Exploitanten moeten hiervan de helft betalen. Aangezien het thans geen zin heeft tot afdoende verbe tering over te gaan, moet een voorloopige voorziening in den vorm van een opper vlakte-behandeling worden aangebracht. B. en W. stellen zich de nadere uitvoe ring als volgt voor: Onmiddellijk na de goedkeuring van het raadsbesluit tot goedkeuring van den straataanleg en tot overname van den daar toe bestemden grond dragen exploitanten de voor den aanleg bestemden grond aan de gemeente over o.m. onder de navolgen de voorwaarden: a. aan de gemeente wordt hetzij in con tanten, hetzij in den vorm van een bank garantie, ter goedkeuring van Burgemees ter en Wethouders ter hand gesteld: 1. Een bedrag gelijk aan de totale kos ten, welke de aanleg met alles wat daartoe behoort volgens de daarvoor gehouden openbare aanbesteding moet kosten; 2. de kosten van aanleggen van water leidingbuizen, met brandkranen, gasbui zen, kabels voor electriciteitsvoorziening, hierbij begrepen het oprichten van een eventueel transformatorhuisje, de kosten van verlichting en beplanting een en an der tot de bedragen, welke de Leidsche Lichtfabrieken, de N.V. Leidsche Duinwa termaatschappij en andere leveranciers op geven, dat deze werken moeten kosten. 3. De kosten van toezicht en uitvoe ring. UIT DE OMGEVING HILLEGOM HET BEZOEK AAN DE BLOEMEN VELDEN Druk, maar niet half zoo druk.als verleden week Zondag was weder een uitgezochte dag voor de bewonderaars der schoone bloe menvelden. Er was dan ook wel vreemde lingenverkeer, echter lang niet als vorige Zondag. De bloeiende Betuwe en de voet balwedstrijd te Antwerpen deden het be zoek hier concurrentie aan. We merkten desondanks ook vele buitenlanders op, ter wijl groote touringcars uit Friesland een menigte bezoekrs aanbrachten. De stem ming onder die allen was uitnemend. De politie regelde oj de drukke punten het verkeer. Van ongelukken vernamen we niets. Autotocht ouden van dagen. Op 30 Mei a.s. zal voor de 5de maal de jaarlijk- sche autotocht voor ouden van dagen wor den gehouden. Er in geloopen. De politie te Lisse hield een man aan, die een mand tulpen vervoerde. Op zichzelf is het vervoer van wat tulpenbloemen iets heel gewoons. Deze bloemen vielen echter op, doordat het 4. Een waarborgsom. 5.Een bedrag ad 12000 als bijdrage in de kosten van uitbreiding der gemeente. Het rioleerings-systeem laat veel te wenschen over! Naar aanleiding hiervan deelde de heer den Ouden mede, dat hij met den heer Kraan de rioleeringsplannen bij de M. A. B. E. G. heeft gezien. Spreker is daarover zeer tevreden. Het rioleeringsstelsel laat in deze gemeente veel te wenschen over. Spreker heeft bij de bestudeering der plan nen den indruk gekregen, dat de kosten zoo laag mogelijk zullen worden gehouden. De heer Paardekooper zou huiverig staan tegenover nieuwe belastingen en zou lang zame uitvoering der plannen wenschen. De voorzitter wees er op, dat het riolee- ringsvraagstuk urgent is, doch vele plan nen moeten nog van alle zijden worden be zien. De heer Kruizinga meent dat het voor de bouw-exploitanten hoe langer hoe moei lijker wordt. Spreker raadde eenige soe pelheid aan voor den bouw van kleine wo ningen. De heer Paardekooper vestigde voorts nog de aandacht op de onbestrate tram baan. Het voorstel van B. en W. werd daarna aangenomen. Het voorstel van B. en W. tot verkoop van grond aan de Laan van Oud-Poelgeest aan A. J. de Later a 7 en ƒ4 per M.2 werd na een bespreking in geheime zitting aangenomen. Tot hooikeurder werd benoemd de heer Arie van Egmond. Het voorstel van B. en W. tot overname van eenige strookjes grond aan den Hooge Morschweg voor wegverbreeding werd goedgekeurd. Voorts weid besloten het uitrijden van de Willem de Zwijgerlaan in de richting Ge versstraat per verordening te verbieden. Bestrating van de Hooge Morschweg. Na eenige bespreking werd eveneens besloten de Hooge Morschweg te verbete ren en te bestraten met „Vlamoric"-klin kers. De kosten bedragen 12.250. Eenige comptabiliteit-besluiten werden zonder commentaar genomen. Rondvraag. De heer Kruizinga vestigde de aandacht op de slechte verbinding As- sendelftstraat Rhijnzichtweg. Het is zelfs voor een voetbanger bijna niet meer mo gelijk den overweg te begaan. B. en W. zeggen verbetering toe. De heer Kortmann wijst op de onhoud- baren toestand met de tramhalte (speciaal locaal-trams) in de Geversstraat. Spreker vraagt B. en W. de aandacht van de trammaatschappij daarop te vestigen, wat door den voorz. wordt toegezegd. Voorts zou de heer Kortmann wenschen, dat de wegaanwijzer naar Warmond werd voorzien met het woord „tol", opdat een- mal toch een einde zou komen aan dezen Middeleeuwschen toestand. B. en W. zijn in dit opzicht diligent. De heer Paardekooper vraagt op het juist is, dat er geen electriciteitskabel ligt naar Poelgeest, waardoor het thans weer noodig wordt den weg op te breken. Geantwoord werd, dat de oorzaak te zoeken is bij de Lichtfabrieken alsook bij de L. E. M. V. O. G. De heer Paardekooper zou het tactischer gevonden hebben met den trottoiraanleg te wachten tot overeenstemming was ver kregen. Voorts oefende de heer Paardekooper critiek uit op de technische dienst. Spre ker heeft vernomen, dat vier weken gele den reeds een betonrekening is ingediend en daarop nog geen beslissing is gekomen. De voorz. zegt, dat de zaken zoo spoedig mogelijk en op actieve wijze worden be handeld. Spreker heeft de indruk dat de heer Paardekooper er genoegen in heeft de technische dienst te becritiseeren. De heer Paardekooper protesteert tegen deze uitlating als zijnde onjuist en zegt nu nog geen antwoord te hebben gekregen op zijn vraag. De voorzitter kan niet op alle bijzon derheden antwoorden, doch zegt toch dat hij den heer Paardekooper ter gelegenertijd van antwoord zal dienen. Hierna sluiting. nieuwe soorten waren. De politie is blijk baar ook zeer goed op de hoogte van het vak, daar een leek dit zeker niet zou op merken. Ondervraagd zijnde bekende de bloemenverkooper, dat ze gesneden waren op een der tuinen van de N.V. P. Hopman Zn., alhier, die daar begrijpelijkerwijze geen verlof toe had gegeven. Pricvesver- baal is opgemaakt. Geboren: Hendrik David z. van A. Bol en L. Mieremet Bertha Catharina d. van J. A. van der Hulst en B. Veenswijk Ondertrouwd: P. Cardol en E. Gre- ven C. F. Kooij en N. Vermeulen J. H. Vermeulen en A. Kruijff J. Philip- po en G. M. Veen J. A. Pruijsers en E. S. Jansen. Getrouwd: H. A. Rovers en M. van Kooten J. van Bruggen en M. H. Korte- kaas. Gevestigd: G. L. van Beek met vr„ Veenenburgerlaan 8 L. Duijzers en ge zin, Pastoorslaan 17 G. Lewis, Burge meester Pontstraat 68 M. StokerMa- fait, v. Vuietstraat 76 P. Stolk en gezin, Leidschestraat 138 J. Tegelaar en gezin Leidschestraat 63 P. A. Verkleij, Els- broekerlaan 60 Vertrokken: M. van Kooten naar Haarlemmermeer J. C. Walter naar Leiden P. A. Tesselaar naar Noord wijk G. Spreeuw en gezin naar Haarlem J. Spreeuw naar Haarlem. HOOGMADE Voetbalwedstrijd. Gisteren werd door de R.K. Voetbalver. H.V.C. de eerste wed strijd op haar eigen terrein gespeeld. Als gast was aanwezig Majella III van Oudewetering tegen H.V.C. II. Deze par tijen wogen aardig tegen elkander op en de rust ging in met blanken stand. Na dien was Majella iets sterker en wist met 10 te winnen. Scheidsrechter was de heer W. Bank. Hierna kwam D.O.S. IV v. Roelofarends- veen tegen H.V.C. in 't veld. Van beide kanten was aardig spel te zien en de rust ging in met 32 voor H.V.C. Na de rust kwam er zelfs sterk spel en werden nog door H.V.C. 3 punten ge maakt, waarvan 2 niet werden toegekend. De overwinning kwam voor D.O.S. met 54. Voor dezen wedstrijd was scheids rechter de heer J. Graafmans uit Leiden. Wij zien deze twee elftallen nog wel eens terug, ^vanneer H.V.S. beter is in gespeeld. KATWIJK Burgerwacht. Zaterdagmiddag hield de Katwijksche Burgerwacht haar jaarver gadering in het parochiehuis onder leiding van den voorzitter, burgemeester Wol- dringh van der Hoop". De opkomst was zeer goed. Na een kort openingswoord gaf de bur gemeester het woord aan den secretaris voor het lezen der notulen en het jaarver slag. Beide verslagen werden goedgekeurd. Het financieel verslag, uitgebracht door den penningmeester, den heer C. van Leeu wen, toonde aan, dat de Burgerwacht met de inkomsten juist de uitgaven kan dek ken. Het verslag was met bescheiden nage zien door de heeren J. C. van Rijn en Cor Hoek en in orde bevonden. De bestuurs verkiezing had tot uitslag dat het geheele bestuur met op een na algemeene stem men werd herkozen. Allen namen de her benoeming aan. De secretaris deed dan verslag van de propaganda die het be stuur den laatsten tijd voert voor het aan werven van leden. Dit in verband met het teekenen der bekende verklaringen voor leden der burgerwacht dat men niet is lid eener fascistische vereeniging. Een drietal leden hadden het lidmaatschap opgezegd, doch een dertigtal nieuwe leden waren in- tusschen ingeschreven en het. bestuur meende, dat dit getal gemakkelijk tot 100 zal kunnen worden opgevoerd, waardoor het totale ledental enkele honderdtallen zal bedragen, waarbij een gedeelte, dat in schreven wenscht te worden als ongewa pend lid en b.v. voor den economischen dienst in aanmerking zou kunnen komen. Na nog enkele mededeelingen van huis- houdelijken aard nam de burgemeester 't woord om in een uitvoerig betoog uiteen tê zette het doel van de geteekende verkla ringen en waarom de regeering niet kan tolereeren, dat in B.W. en B.V.L. personen lid zijn die niet ten volle gehoorzaam zijn aan het wettig gezag. Spr. stelde er prijs op, dat zoo'n groote kring van getrouwen hier gevonden wordt. Ieder is vrij wel of niet toe te treden tot genoemde instituten, doch als men lid is dient men zekerheid te geven dat men achter het wettig gezag staat. Spr. hoopte, dat het hier zoo blijven mag. De regeering zoekt, vooral in deze moeilijke tijden naar de beste paden. Ook de regeering kan niet altijd doen wat ze gaarne zou wenschen: Het is echter een gelukkig feit, dat in zulk een tijd van spanning de regeering op zoo'n groot aan tal burgerwachters kan vertrouwen. Moge het zoo blijven. Na rondvraag sluiting der vergadering. Wielrijden In de voorlaatste raadsver gadering verwierp de Raad het voorstel van B. en W. om den rijweg tusschen Kat wijk a. d. Rijn vanaf den Callaoweg tot aan de De Ruyterstraat voor het rijwiel- verkeer te verbieden. De Raad verwierp dit voorstel voornamelijk op grond hier van dat het rijwielpad, op welk pad de palen voor de natriumverlichting vooral veel hinder geven doch welk pad ook te smal is, en in de zomermaanden het bui tengewoon groot getal fietsers(sters) dat uit Leiden en andere plaatsen van en naar Katwijk komt, en gaat, dat dit rijwielpad die stroom van fietsen onmogelijk zal kun ne verwerken. Thans hebben Ged. Staten dit gedeelte weg voor het rijwielverkeer verboden, dus het raadsbesluit nietig verklaard. Er zul len nu bijzondere maatregelen moeten wor den genomen om te verhinderen dat het in de zomermaanden tot massa-ongelukken komt. De wettelijk voorgeschreven borden, een witte fiets op een blauw veld, zullen binnenkort aldaar worden geplaatst. Geboren: Teunis z. van T. Vlieland en C. E. Meijvogel Jan z. van C. v. d. Boon en J. Varkevisser Aris d. v. A. Was senaar en C. Jonker Adrianus z. van S. Barnhoorn en B. Lageweg Huig z. van J. v. Duyn en C. v. d. Bent Wilhelmus Cornelis z. van W. Tulen en J. M. Verhart Ondertrouwd: B. G. Goes en E. Verloop. A. Krijgsman en J. Plug M. Knetsch en K. v. d. Plas. Getrouwd: J. de Jong en G. v. d. Meij. LEIDSCHENDAM. Credo-film. Zondag werd door de R.K. Bioscoop - onderneming, Directeur Aug. de Laat uit Tiillbuirg, een schitterende bioscoop voorstelling gegeven in het Fatromaatsge- bouw te Leidsohendiam. Allereerst kregen wij het optreden van Mevr. de Laait, diie een paar vroolijke en keurige liedjes zong, welke zeer in den smaak vielen en een dankbaar en verdiend applaus oogstten. Hierna trad de heer Aug. de Laat zeilf op, die de aanwezigen een paar vroolijke oogeniMdkken bezorgde met zijn liedjes en voordrachten, evenals het duo de Laat, dat een groot succes oogstte. Hierna werd vertoond de film van de be grafenis van H.M. de Koningin Moeder, waarna wij de vertooning krijgen van den hoofdfilm „Credo", een film, welke door de overvolle zaai vol aandacht en belaing- stelliing werd gevolgd en deze belangstel ling ook ten volle verdient om zijn schitte rende beelden en fotografie en zijn mooie strekking, een film, welke zeer zeker de volle aandacht van alle Katholieken ten yiolie verdient en een diepen inhoud voor elk Katholiek bevat. Allen waren dan ook ten zeerste voldaan over deze vertooining en het geheel is een schitterend succes ge worden en allen met ons waren ten volle het eens, dat het een avond is geweest, zoo als wij er den laatsten tijd zelden in het Patronaat zagen. De heer Aug. de Laat kan zeer zeker ten volle tevreden zijn en wij zullen ham gaar ne nog eens op Leidschendaim terugzien. Wij zijn er van overtuigd, dat dan succes ver zekerd is. Vooral zijn optreden als humorist was een succes. Vermeld zij nog, dat des middags om 3 uur een voorstelling voor de kinderen en .geleiders gegeven werd, waarbij de zaal stampvol was en waarbij het gezelschap de Laat eveneens een groot succes behaalde. NOORDWIJK Jubileum directeur gasfabriek. Mor gen 1 Mei zal het 30 jaar geleden zijn, dat de heer J. Veerman, directeur der gasfa briek alhier, werd benoemd tot bedrijfs leider der fabriek. Dertig jaren in dienst dezer gemeente, een niet zoo vaak voorko mende gebeurtenis. Wij kunnen ons dan ook voorstellen, dat men dit feit niet on gemerkt zal laten voorbijgaan, al is het dan ook bekend, dat de heer Veerman eenigszins afkeerig is van elk openlijk huldebetoon. Het feit dat hij 30 jaar zijn beste krachten aan het gasbedrijf heeft besteed doet hem hulde toekomen. In April 1904 lezen we in de dagbladen: met ingang van 1 Mei 1904 werd tot be drijfsleider aan de gasfabriek alhier be noemd de heer J. Veerman, directeur der particuliere gasfabriek te Schagen. Toen waren er 276 aansluitingen. Wanneer we de bedrijfsresultaten der laatste jaren eens de revue laten passeeren, dan zien we, dat vele belangrijke verbeteringen en uitbrei dingen onder het beheer van den heer Veerman zijn tot stand gekomen en dan mogen we wel constateeren, dat het be drijf met reuzen schreden is vooruitge gaan en de gasfabriek een voor de ge meente zeer winstgevend bzedrijf is ge worden. Dit is ongetwijfeld dan ook te danken aan de zeer bekwame leiding van den heer Veerman. Ingewijden kennen de moeite en zorgen door hem steeds aan zijn werk besteed, waarvoor wij hem zeer ze ker dank en hulde verschuldigd zijn. Het zal dan ook dezen alomgeachten en zeer bekwamen hoofdambtenaar dezen dag niet aan belangstelling ontbreken. ZIT,F Jammer. De wilgenboomen, staande langs den Delfweg, gaan verdwijnen, daar de weg door de wortels wordt vernield. Gezien het mooie geheel, hetwelk deze boomen met het nabij gelegen weiland vormen, is zulks jammer te noemen, maar nood breekt wet! VAN ROMMELZAK EN HOBBELTJE. 289. Neen maar, wat was dat een verras sing. De burgemeester maakte het briefje open en liep toen naar het radiostation. Dat was het huisje van den gemeentelijken om roeper, want dit moest voor de verspreiding van het nieuws zorgen. 290. Iedereen kwam nu te weten, dat Jan goed en wel was aangekomen en een mooie witte olifant had gekregen. Hij schreef ook, dat hij nu verder de binnen landen in wilde reizen, met behalve zijn trouwe Hobbeltje, nu ook in het gezel schap van Jimmy, den olifant.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10