ZATERDAG 28 APRIL 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. PAG. 7 NIEUWKOOP. Een mooi liefdewerk. In de eerstvol gende dagen zullen J. van der Voorn Pzn. en P. Verlooij Sr. ieder met een lijst langs de huizen in Nieuwkoop en Noorden rond gaan, waarop de toestemming is vermeld van B. en W. dezer gemeente, teneinde op die lijst geld in te zamelen voor een aan sluiting bij de radio-centrale voor J. van der Weijden, wonende Wijk A, No. 3, die zoo noodlottig met blindheid geslagen is, als gevolg van het dramatisch voorval op de plassen. Het lijdt wel geen twijfel of ieder ingezetene zal op zoo mild mogelijke wijze willen medewerken aan dit zoo mooie doel, waartoe ook giften van elders gaarne en dankbaar aanvaard zullen wor den. UIT DE OMGEVING TER AAR. Minimum en vergoedingsprijzen. Bij de uitvoering der Tuinbouwsteunwet zijn de minimumprijzen voor Spinazie vastge steld op 2 cent, sla 50 cent, snijboonen 30 cent, princesseboonen 30 cent, peulen en doppers 30 cent. De vergoedingsprijzen zijn voor spinazie 1 cent, sla 50 cent, snijboonen 20 cent, princesseboonen 20 cent, peulen en doppers 20 cent. Vorig jaar was de vergoe- dingsprijs hetzelfde, doch pu is de mini mumprijs van snijboonen, peulen, dop erwten met 10 cent verhoogd. LEIDSCHENDAM. Aanrijding bij het rangeeren. Op het rangeerterrein der Ned. Spoorwegen aan de Centrale Leidschendam had een aanrij ding plaats. Doordat een rijtuig niet ach ter den vrijbalk stond, werd dit bij het ran geeren door een motorrijtuig aangereden met het gevolg, dat dit rijtuig op zij viel. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats; de materieele schade was echter vrij ernstig. LEIMUIDEN. jvlng afd. L.T.B. Donderdag werd Sn café Keizer alhier een groote Propagan da-vergadering gehouden voor landbou wers, veehouders en tuinders om te komen tot opriohting van een Parodhiale afdeeling van den L.T.B. Ciroa 7.30 uur opende de zeereerw. heer Pastoor deze bijeenkomst. Spreker uitte zijn teleurstelling, dat er zoo weinig aan den oproep hadden gehoor gegeven er waren slechts 13 personen aanwezig doch hoopt dat, wanneer er eventueel een afdee ling zou opgericht worden, alle R. K. vee houder^ landbouwers en tuinders van Lei- muiden en Rijnsaterwoude zich als lid van den L.T.B. zouden opgeven. Hierna gaf de zeereerw. heer Pastoor het woord aan den zeereerw. heer Rector de Kok, die als Geestelijk Bondsadviseur vain den L.T.B. in 't Bisdom Haarlem als spre ker van dezen avond de noodzakelijkheid van een afd. van den L.T.B. zou komen be spreken. De zeereerw. spreker zou zich be perken tot het princiipieele gedeelte. In kernachtige bewoording zet spreker uiteen: het verlangen van Z. H. den Paus en van Z.D.H. den Bisschop, dat de R. K. Landbouwers, Veehouders en Tuinders zich zouden organiseeren in eigen kring en ook het waarom de R. K. zich moeten organi seeren. Na deze gloedvolle rede werd den zeereerw. spreker door den zeereerw. heer Pastoor een hartelijk dankwoord toegespro ken en Volgde een applaus der vergadering. Alle aanwezigen traden als lid toe en werd een afdeeling opgericht en een voor- loopig bestuur gekozen bestaande uit de heeren: H. J. Visser, voorzitter; S. J. Vis ser, secretaris; Caspar Straathof, J. J. van Leeuwen. Dit voorloopig bestuur zal trachten alle R. K. Landbouwers, Veehouders en Tuin ders van Leimuiden en Rijnsaterwoude te bewegen als lid der afd. toe te treden. De zeereerw. heer Pastoor 'zei zijn volle medewerking toe. Op Maandag 7 Mei zal er een vergade ring gehouden worden in Café Keizer en zal ook de zeereerw. Bondsadviseur weder om aanwezig zijn. Op die vergadering zal een definitief bestuur worden gekozen, 't reglement worden behandeld enz. enz. Hierna volgde sluiting door den zeereerw. heer Pastoor met den Ohr. groet. NOORDWIJK. Concert. Dinsdagavond te 8.15 uur zal het Fanfarecorps „Excelsior" een concert geven in de tent op het Lindenplein ter herdenking van den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana. VOORSCHOTEN. Speldjesdag. Op Maandag 30 Arpil, de verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana, zal het pl. Crisis-Comité te Voorschoten ter versterking van haar kas een speldjesdag organiseeren. Deze speldjes dragen de beeltenis van de Prinses en het Comité hoopt, dat voor dit speldje veel belangstelling zal bestaan, het welk de kas ten goede zal komen. Concert. Op den verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana zal het Harmoniegezel schap „Benvenuto" een concert geven in de tent van het Burgemeester Vernède park alhier, des avonds te acht uur. WARMOND. jubileum. De heer Joh. Sikking hoopt 1 Mei a.s. den dag te herdenken, dat hij voor 12'/2 jaar in dienst kwam bij de firma A. P. Papót, Kerkwaskaarsenfabriek, ail- Nier. STADSNIEUWS De betrekkingen tusschen de Leidsche en de Utrechtsche Hoogeschool in vroegere eeuwen. Op uitnoodiging van het Historisch Dispuut Robert Fruin heeft professor dr. G. W. Kernkamp, hoogleeraar te Utrecht, gesproken over bovenstaand on derwerp. Sinds 1575 stond het vast, dat Leiden de eerste universiteit van Nederland zou be zitten. Er heeft echter gevaar gedreigd, dat Leiden zich maar kort in het bezit er van zou mogen verheugen. De eerste tien ja ren der Leidsche universiteit zijn geen ja ren van onverdeelden voorspoed geweest; er kwamen ook moeilijkheden tusschen het stadsbestuur en den senaat en enkele hoogleeraren. Prins Willem verweet aan de stedelijke regeering, dat zij te weinig ge negenheid voor de Academie koesterde. In Utrecht bestonden er sedert 1580 weder plannen tot het stichten van een Seminarie of Universiteit; in de dagen van Leicester, die in nauwe verbinding stond met de par tij, die toen te Utrecht het roer in han den kreeg, was men te Leiden zeer be vreesd, dat hij de universiteit naar Utrecht zou verplaatsen. De toenmalige Leidsche rector, prof. Savaria, werd er zelfs van verdacht dit plan te bevorderen. Gelukkig voor Leiden dreef de bui echter over. In de volgende twintig jaren bleef men te Leiden met Argus-oogen de plannen gadeslaan om hetzij te Utrecht, hetzij te Amersfoort 'een universiteit op te richten. Na het begin der 17de eeuw waren deze plannen voorloopig van de baan. Vermoe delijk heeft Leiden er zelf aanleiding toe gegeven, dat ze na 1622 weer werden op gevat, en dat in 1634 te Utrecht een Illustre School verrees, die twee jaren later tot een Hoogeschool werd uitgebreid. Spr. zette hierna uitvoerig uiteen, hoe de Leidsche universiteit nadien, zij het niet altijd met veel reden, bezorgd bleef voor de concurrentie van Utrecht en hoe de Leidsche Senaat bij zijn voorstellen aan Curatoren tot het oprichten van nieuwe leerstoelen of het beter uitrusten van aca demische instellingen dikwijls als argu ment aanvoerde, dat men zich hierin door Utrecht niet mocht laten overvleugelen. Zelfs toonde de secretaris van Curatoren zich in 1731 in de dagen van Boerhaave! nog bezorgd, dat Utrecht er in zou sla gen de medische studie van Leiden naar Utrecht te verplaatsen. Hij maakte zich namelijk ongerust over de groote sommen, die men toen te Utrecht uitgaf voor den academischen kruidhof, het chemisch labo ratorium en de snijkamer. De toestand van de medische faculteit te Utrecht gaf intus- schen al zeer weinig aanleiding tot die be zorgdheid. Men heeft zich te Utrecht krachtig ge weerd, toen eerst in 1670, later in 1692, te Leiden allerlei plannen werden beraamd om het verval der studie tegen te gaan door het stellen van hooger eischen aan hen, die tot de universiteit werden toegela ten en door het verzwaren van de acade mische examens. Om te voorkomen dat stu denten voortaan hun toevlucht zouden ne men tot andere hoogescholen, waar men ge ringer eischen stelde, werd in 1670 tot de Staten van Holland het verzoek gericht, dat in Holland geen academische graden zouden worden erkend en geen personen zouden worden benoemd tot ambten, waar voor een graad vereischt was, tenzij die graad was behaald aan de Leidsche uni versiteit. In 1692 werd deze wensch aldus gemitigeerd: geen ingezetenen van Holland zouden worden toegelaten als advocaat voor eenige rechtbank of benoemd kunnen worden voor een ambt, waartoe de graad van doctor in de rechtswetenschap ver eischt was, als zij dien graad niet te Lei den hadden verworven. Zoowel tegen het plan van 1670 als tegen dat van 1692 is Utrecht, in vereeniging met andere hooge scholen, in verzet gekomen, niet alleen om dat men in Holland de bevoegdheid be twistte de geldigheid van elders verkre gen doctoraten te betwisten, maar ook om redenen van eigen belang. Zelfs het gema tigde plan van 1692 toch zou Utrecht be roofd hebben van den niet geringen toe loop van juridische studenten, dien het uit Holland had. Juist in het laatst der 17de eeuw be stond er te Leiden gewettigde vrees voor de concurrentie, met name van Utrecht. In een rapport van den Leidschen curator Rosenboom van 1696 wordt o.a. betoogd, dat het aantal werkelyke studenten te Leiden niet het zesde deel bedroeg van het getal, dat tijdens den bloeitijd was bereikt, terwijl „ter contrarie andere nabuyrige academiën soodanigh floreren, dat deselve tot dien luyster zijn gekomen waarin de Universiteyt tot Leyden voor desen is ge weest". Deze periode van inzinking is Lei den in de eerste helft van de 18de eeuw weder te boven gekomen. Ten slotte stond spr. nog even stil bij den Franschen tijd. In de grondwet der Na tionale Vergadering van 1797 werd ook op het gebied van hooger onderwijs éénheid vastgesteld. Eén Nederlandsche Universi teit te Leiden, die met uitsluiting van alle overige academiën het recht zou hebben graden te verleenen; naarnaast nationale academiën te Groningen, Harderwijk en Breda; de hoogescholen te Utrecht en te Franeker zouden verdwijnen! Aan dit ge vaar ontsnapte Utrecht; de grondwet van 1797 werd bij plebesciet verworpen; de constitutie van 1798 liet de veelvuldig heid der hoogeschool betaan. Toen bra ken er voor Utrecht kwade dagen aan; de financiën van de stad konden de uitgaven voor de hoogeschool nauwelijks meer dra gen. Koning Lode wijk dacht er in den be ginne over, het vroegere plan de Leid sche hoogeschool als eenige universiteit te verwezenlijken. Toen hij aan Leiden al vast den titel van „Koninklijke Universi teit" schonk, voelde men zich te Utrecht den grond reeds ontzinken. Spoedig kreeg men echter de verzekering dat aan het be staan der universiteit niet zou worden ge tornd. De vreugde was echter van korten duur. Tydens de inlijving bij Frankrijk, door het keizerlijk decreet van 22 October 1811, werd de Utrechtsche hoogeschool ge degradeerd tot „école secundaire" onderge schikt aan de Leidsche academie. De rec tor van Utrecht, moest voortaan aan dien te Leiden rekenschap geven van zijn da den: „dienstknecht van den Leidschen Rector", zoo toornde later de toenmalige Utrechtsche rector Heringa, „mocht ik mij eerder noemen dan Rector van Utrecht". Het einde van de inlijving bracht ook aan Utrecht herstel van eer. Bij de nieuwe re geling van het hooger onderwijs in 1815 werden Leiden, Utrecht en Groningen „lands Hoogescholen". De hiervoor inge stelde commissie had voorgesteld aan Lei den den eersten rang en bij uitsluiting den naam van universiteit te verleenen. De Raad van State wilde den voorrang van Leiden alleen doen uitkomen door den ti tel „eerste Universiteit der Vereenigde Ne derlanden". Bij het Kon. Besluit, dat ten slotte het hooger onderwijs regelde, bleek die voorrang niet meer uit een verschil van titel, maar alleen uit het grooter aan tal professoren, aan Leiden toegekend, uit hun hoogere jaarwedden, uit het grooter aantal beurzen voor Leidsche studenten en, aldus besloot spreker, uit de ruimere toela gen voor de academische instellingen. KON. NED. GROFSMEDERIJ. De jaarvergadering. In de gistermiddag gehouden jaarlijk- sche vergadering heeft de voorzitter, de heer J. H. Zeeman, den overleden presi dent-commissaris, den heer P. M. Dekker, herdacht. De directeur, de heer N. C. F. van Gin- kel, bracht het jaarverslag uit, waaraan is ontleend: Aan verschillende werken werd in 1933 uitgevoerd voor f 403.976 tegenover 421.079, 1.035.266 en 1.509.266 in de jaren 1932, 1931 en 1930. Het voordeelig saldo der fabricagereke- ning, de z.g. bruto-winst, bedraagt na overboeking uit de latente reserve van 86.922, 45.862. Op terreinen, gebouwen, werktuigen, gereedschappen enz. wordt f 19.740 afge schreven, waardoor de balanswaarde zal worden teruggebracht tot 629.625. Na aftrek van deze afschrijving, van bijdrage in de kosten en pensioenen, in terest, ongevallenverzekering enz. en na toevoeging van het surplus reservefonds en te veel gereserveerd in 1922 voor Dub. Debiteuren, blijft een verlies van 18.650. Dit verlies is afgeschreven door overbe- king van 18.650 der rekening Reserve Belangen Personeel naar de Verlies- en Winstrekening. De jaarstukken werden onveranderd goedgekeurd. Besloten werd, evenals verleden jaar het dividend te passeeren. Tot commissaris werd herkozen de heer J. H. Zeeman te 's-Gravenhage en geko zen de heer ir. J. E. Inckel, eveneens te 's-Gravenhage. De voorzitter deelde nog mede, dat de gebruikelijke uitloting van obligaties dit maal niet zou plaats hebben, teneinde de liquiditeit der vennootschap te bevorderen in verband met voorgenomen verbeterin gen der kettingfabricage. De betaling van de rente der obligatieleeningen zal op de gewone wijze plaats hebben. Handelsrigester K. van K. N. I n s c h r ij v i n g: 6382. Voorschoten- schesche Melkhandel N.V. Leiden. (Ned. Sts.crt.: 25 April 1934, Bijvoegsel Nr. 812). Dir.: G. O. Hoogendoorn, Leiden. Comm.: J. H. Peters, Voorschoten. Maatsch. kap.: 1.000.geheel geplaatst en gestort. W ij z i g i n g: 5160. Jachthaven Cieco. Nic. Kieken. Warmond, Verl. Dorpsstraat. Nic. Kieken (H.V.). Door de politie is aangehouden de 50- jarige zwerver G. F. M., verdacht van po ging tot oplichting. Hij maakte er zijn werk van advertentiecontvacten af te sluiten en abonnementsgelden van een weekblad te innen. VERDWENEN ZUID ZEE-EILANDEN. Van de zeekaart geschrapt. Vulkanische veranderingen. In vroegere eeuwen kon het voorkomen, dat de waterwoestijnen en de groote con tinenten van onzen aardbol onjuist op kaart gesteld waren. Wij bezitten echter reeds uit de Middeleeuwen zeekaarten van de Middellandsche Zee en de kuststreken van de Noordzee, Kanaal Biscaje, Noord-Afri- ka, die uiterst nauwkeurig waren en iedere bijzonderheid ieder opvallend, markant punt te land en ter zee vermeldden. Dit is begrijpelijk want de scheepvaart van den toenmaligen tijd was feitelijk alleen kust scheepvaart, waarbij de scheepskapiteins zich naar de markante punten aan de kust te richten hadden. Van gedeelten der zeeën die slechts zel den bevaren werden, had men zeer onvol ledige en slechte kaarten. Pas tegen het einde der vorige eeuw waren de admira- liteitskaarten der zeevarende naties nauw keurig in orde. I Tot groote verbazing van vele kapiteins werden echter voortdurend veranderingen geconstateerd in het gebied der Zuidzee vooral wat de ligging der kusten, de door vaarten betreft en de diepte der verschil lende vaargeulen betreft. Men weet thans, dat deze cartographi- sche onjuistheden, zoo veronderstelde mun tenminste, een verklaring van die zeegebie- tenminste, een verklaring vinden in de geo logische gesteldheid 'van die zeegebieden, waarvan de bodem tengevolge van gewel dige vulkanische krachten die in de aard korst werken aan voortdurende verande ringen onderhevig is. Zoo zijn op de nieuwste kaarten nog de Zuid-zee-eilanden aangegeven, terwijl hun bestaan toch niet met zekerheid kon vast gesteld worden. Ook een groot aantal rot sen, riffen en ondiepten hebben opvallende veranderingen ondergaan. Naar een bericht in „Petermanns Mede- deelingen" werd reeds in 1911 het eiland Ganges, op 30 gr. N. B. in den Grooten Oceaan gelegen, door het s.s. „Winnebagi" tevergeefs gezocht. Gedurende den zomer van het afgeloopen jaar hebben de Japan- sche zee-autoriteiten verdere onderzoekin gen ingesteld en verschillende schepen uit gestuurd die het eiland echter evenmin vonden. In vakkringen is men van meening, dat het heelemaal niet bestaan heeft In het jaar 1788 werden de „Los Jar- dines" eilanden ontdekt door Marshall. In 1926 bevond de Japansche kruiser „Ma* nyer" zich in deze wateren en kon in een omtrek van 10 zeemijlen de op de kaart aangegeven ligging der eilandengroep niet vinden. Zij is ongetwijfeld door vulcanische uit barstingen in den Oceaan verdwenen. Om gekeerd verdwijnen pas opgestegen nieuwe eilanden eveneens weer even snel. Zoo ont dekte een Amerikaansoh stoomschip begin 1933 een eilandje dat de kapitein „Silver Beeck" noemde. Enkele maanden later was het eiland echter alweer spoorloos verdwe nen. Nasporingen waaraan ook het ontdek kersschip deelnam, bleven zonder resul taat. Eveneens verzonken is het Schjetman- rif dat in 1868 op 16 gr. N. B. door het schip „Anna" uit Noorwegen ontdekt werd en thans na verschillende mislukte pogin gen tot opsporing door de Amerikaansche stoomschepen „Whippoorwill" en „Tana- ger" van de zeekaart geschrapt moest wor den. Reeds in 1900 heeft de Britsche admi raliteit de Morrik- en Paprocinio-eilanden ten Westen van de Midway-eilanden gele gen van haar kaarten geschrapt. Sindsdien bleef de eilandengroep, die zich in het bezit der U. S. A. bevond, verdwenen. Op Ue nieuwste Duitsche zeekaarten is een rif „Wainna" met onzekere ligging aangege ven. Vroeger heeft op deze plaats in de nabijheid der Manihiki-eilanden de groep der Victoria-eilanden gelegen. NED. R.K. VOLKSBOND. PLAATSELIJKE CENTRALE R. K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Genestetstraat 49. Zondag Het gebouw geopend vanaf 6.30 uur. Maandag. Rechtskundig Bureau voor de leden van de Afd. Leiden en Omstreken, van 6.308.00 uur, Bondsgebouw, Steen- schuur 15. De leden, die van het Bureau gebruik maken, worden verzocht op tijd aanwezig te zijn. Woensdag Belangrijke Bestuursraadver gadering in de groote zaal van het Bonds gebouw, 's avonds te 8 uur. Vrijdag Repetitie R. K. Gem. Zangver- eeniging „Pulchri Studio", 8 uur. Zaterdag Spaar- en Voorschotbank 78 uur. Ziekenkas 7 uur. Bibliotheek 7.30 8.30 uur. Gelegenheid boeken terug te brengen. Begin Mei wordt de bibliotheek tijdens de zomermaanden gesloten. Maandag 7 Mei is er geen zitting Rechts kundig Bureau wegens Centrale Raadsver gadering INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIGING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar iedere Illen Maandag van de maand 's avonds om half 9, in de Presidentska mer van het Gezellenhuis. Zondag te half acht in de Hartebrugs- kerk de H. Mis voor de zielerust van Vin cent Dirkse. Men wordt verzocht de H. Mis bij te wonen en te communiceeren. Tevens algemeene H. Communie voor de leden der Retraiteclub. Zondag Beschermfeest van St. Joseph Al gemeene H. Communie ieder in zijn eigen parochie. Zondag is de zaal geopend van 12.30 2.30, en van 7.0010.15 uur; verplichte bij eenkomst van 8.15 tot 9.45 uur. Om 10.15 uur wordt de zaal gesloten. Van 1 tot 2 uur Zitting van de St. Jo seph's Spaarkas. De Spaarkas wordt waar genomen door de heeren H. Vorst en Kohl- beck. Van 1 tot 2 uur bibliotheek. 8.15 uur Prijsbiljarten prachtige prijzen, Beurtrooster: Zondag: A. Remundt en G. Cambier. Maandag: H. Nijhuis en G. Cambier. Dinsdag H. Nijhuis en P. Berbee. Donderdag A. v. Remundt en N. Breede- veld. Zaterdag N. Breedeveld en A. Friesema. Maandag bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15. Dinsdag bijeenkomst van de leden van 8 tot 10.15 uur. Woensdag 8.15 uur Liedertafel „Sebas tian Schaeffer". 8.30 uur repetitie tooneelclub „Adolf Kol- ping". Donderdag bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15. Vrijdag 8.15 uur. Muziekgezelschap „Franz Schweitzer" 8.15 uur bijeenkomst biljartclub, alleen clubleden hebben toegang. Zaterdag bijeenkomst voor de leden van 8.00—10.15 uur. 8.15 uur Kegelclub de Poedelaar. lederen Zondag van 1 tot 2 uur en iede- ren Zaterdag van 8 tot 9 uur is de Lees bibliotheek geopend, uitsluitend voor de leden en donateurs der Vereeniging. Verdere mededeelingen: Dinsdag 8 Mei a.s. Maandvergadering Afd. Gehuwde Ge zellen. Het bestuur der retraiteclub spoort de Gezellen aan, meer gebruik te maken van de gelegenheid om te sparen voor de retraite. NuJjeginnen als men nog niet be zig is! Zondag 3 Juni Feestrecollectie. Te 8.30 de H. Mis met algemeene H. Commu nie in de kapel van het Weeshuis. Verdere bizonderheden de volgende week. Zondag 27 Mei speldjesdag over heel het Centraal Verband. KRUISVAART „ST. PETRUS". Burcht Garenmarkt 36. Heden, Zaterdag, 67 uur van alle leden afhalen van kaarten voor de uitvoering. Zonda: 3.45 Missie en Teekenclub. 3.45 uur Jonge Wachtclub. 4.00 Postzegelclub. 4.30 Ontspanningscub onder 14 jaar. 4.45 Repetitie K. N. G. in de Graanbeurs 67 uur. Plaatsbespreken Burcht Garen- markt 36. Geen Don Boscoban. 8.009.30 uur Ontspanningsclub boven Maandag 8.15 uur Uitvoering in de Graanbeurs. Dinsdag 7.00 Tarcisiusban. Adspirantenban VB. 8.30 Aloysiusban. Woensdag 8.30 uur. Godfriedban» 7 uur Franciscusban. Donderdag 7 uur, Aspirantenban. 8.20 Willibrordusban. Zaterdag 4 uur huisvlijtclub. 67 uur. Afrekenen bij den penningm. ONS CLUBHUIS „ST. ANTONIUS". Zaterdag 7 uur Contributie betalen, bi bliotheek en spaarbank voor alle leden. Zonda: 4.30 uur Contributie betalen voor de le den onder de 14 jaar, daarna ontspanning 7.30 uur Ontspanning voor de leden boven de 14 jaar. Maandag 6.30 uur. Antonius-Francis- cus- en Hubertusgroep. 6.30 uur Arnoldusgroep Dinsdag, 8.15 uur Wandelclub „De Trek vogels". Woensdag: 6 uur Postzegelclub, jongste afdeeling. 7 uur Postzegelclub hoogste afd. 7 uur Zaagclub 8 uur Esperantoles. Donderdag 7 uur. Arnoldusgroep. Vrijdag van 7.30 uur tot 8 uur Groep K. en P. Zaterdag 2.30 uur Antonius, Franciscus en Hubertusgroep. 5 uur Zangclub. 7 uur Contributie betalen, bibliotheek en Spaarbank. ST. FRANCISCUS-LNEVDEWERK. Zondag 9 uur. Morgengebed, waarna H. Mis met preek; 10.0010.15 Ontbijt; 10.15 11.30 uur ontspanning voor Aid. I, 6 uur Lof, waarna ontspanning volgens gewoonte. Maandag 5.30 uur Bibliotheek en Spaar bank. Dinsdag. 6.157.30 uur Vlecht- en carton- nagewerk, jongste afdeeling. 7.309.00 uur Teekenen. Donderdag 6.157.30 uur, Vlecht- en Car- tonnagewerk hoogste afdeeling; 7.309.00 uur Slojd. Vrijdag 6 uur Zang. Zaterdag 67 uur Gymnastiek jongste afdeeling. 78 uur idem hoogste afdeeling. 810 uur ontspanning. R. K. HARMONIEKAPEL „PEROSI". Secr.: Marnixstraat 43. Maandag 8. uur: Tamboers Pieterskerk gracht. Woensdag: Harmonieleerlingen 7.308.15 uur. Harmonie 8.30 uur Pieterskerkgracht. Aanmelden nieuwe leden op de lesavon- den. ZITA-VEREENIGING. Pieterskerkkoorsteeg 15. Avondbijeenkomstea voor Hollandsche meisjes op Zondag en Woensdag van 8.00—11.00 uur. AvondbijeenRomsten voor Duitsche meis jes op Zondag en Donderdag van 8.0010.20 uur. DE GRAAL Zaterdag 3.30 uur Mulo-club. 7.15 uur moeten alle geuniformden in huis zyn. Zorg dat je uniform tip-top in orde is; na afloop van de propagandatocht gelegenheid om contributie te betalen. Zondag 121 uur contributie betalen. 5 uur zang. 3.30 uur kleine cadetten. Maandag 7.45 uur H. Mis. 89 uur turnclub Parcival. 8.159.15 uur turnclub „Spirit". 9.15 uur verloofdenclub. 89.30 uur weven, missiehandwerken, charitatieve club. 8.309.30 Apologetische cursus. 8 uur Koorrepetitie voor Den Haag. Dinsdag 78.30 uur naaien en handwer ken. Geen inwijdingscursus. 8.309.30 uur E.H.B.O. cursus. 8.3010.00 uur vioolclub. 89.30 uur Alg. Ontwikkel. 8 uur bijeenkomst voor alle aspiranten. 9 uur bijeenkomst voor alle ingekleede leden. Woensdag 15 uur Kruisldnderen. 23 uur gym. kleuters Ursulasteeg. 's Avonds geen clubs. Donderdag: 56 uur gym. kleuters Heerensingel- school. 67 uur Turnclub „Jong Leven". 8.309.30 uur Turnclub „Actief". 8.15 uuh Generale repetitie voor het gees telijk spel. Vrijdag 89.30 uur naaien en knippen. 89 uur Gregoriaansche zang.-ursus en handenarbeid. 8 uur costuumnaaicursus op de vak school. 18 uur laatste koor, zang en dansrepetitie voor het spel. Excelsior Alleluja Vooruit!

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 7