ZATERDAG 28 APRIL 1934 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 28 April 1934, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerst.: 769.3 te Blacksod. Laagste barometerst.: 753.6 te Isafjord. Verwachting tot den avond van 29 April: Zwakke tot matige wind uit Oostelijke richting. Afnemende bewolking. Waar schijnlijk weinig of geen regen, zachter. De groote verandering in de drukverdee- ling is de ontwikkeling van den hoogen druk over Scandinavië. Ook de hooge druk in het Westen zette verder op, zoodat zich thans een verbinding tusschen de twee maxima heeft gevormd. De depressie over de Noordzee vulde op: haar kern ligt thans over het Nauw van Calais. Nabij Ierland is nog een depressie gelegen: zij zal voor de ontwikkeling van ons weer echter van geen beteekenis zijn. De stijgingen aan haar Westzijde zullen wellicht den hoogen druk nog versterken. Ten onzent zal de wind uit Oostelijke richtingen gaan waaien. Aange zien in Duitschland de temperatuur aan zienlijk hooger is dan bij ons, mag een flin ke temperatuurstijging worden verwacht. De Duitsche vliegtuig waarnemingen geven ook in de bovenlucht hoogere temperatuur en groote droogte aan, zoodat ook afne mende bewolking waarschijnlijk is. De hooge druk-ontwikkeling in Scandinavië ging gepaard met stijging van temperatuur; hoogstwaarschijnlijk vindt zij dus in de stratosfeer haar oorsprong. Dit beteekent een grootere standvastigheid, zoodat de verbetering in ons weer van eenigszins lan- geren duur kan zijn. LUCHTTEMPERATUUR Temperatuur des middags te half drie 12.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Zaterdagnamiddag 7.49 uur tot Zondagmorgen 4.05 uur; van Zondagna middag 7.51 uur tot Maandagmorgen 4.03 uur. HOOG WATER Te Katwijk: op Zondag 29 April v.m. 2.10 uur en nam. 2.20 uur; Maandag 30 April voorm. 2.42 uur en nam. 3.01 uur. het Heilig Hart en het andere met de beel tenis van den H. Joseph prijkt. De gebeeld houwde preekstoel, uit het begin der ne gentiende eeuw, met een sierlijke trap en kap, is het kunstwerk van den beeldhouwer Veneman van 's-Hertogenbosch, die ook de maker is van het meesterlijk orgelfront. Eveneens is uit genoemde stad het schoon klinkend orgel afkomstig, gemaakt door Vollebregt. De kostbare communiebank herinnert aan het gouden Priester-jubileum van Deken Joannes Bots, hem aangebo den door zijne parochianen. Zij is een werk uit de ateliers van de heeren Snickers en Margry te Rotterdam en bestaat uit ver schillende soorten van het fijnste marmer, terwijl het ajour gedeelte met koperwerk is versierd. Wat de kerkelijke paramenten betreft, moet gewezen worden op een kostbaar rood driestel (kazuifel met twee dalmatieken), koorkap en velum, uit de ateliers van Leo Peters te Venlo, een geschenk der pa rochianen bij het gouden Priesterfeest van Deken Dessens en evenzoo op een zwart driestel met koorkap, uit dezelfde ateliers, een geschenk aangeboden aan Deken Ho- mulle. Ook is bezienswaardig een capsula in sar- cophaag-vorm, van palissanderhout, besla gen met nieuw zilver, ter plaatsing van de kelk met Ons Heer op Witten Donderdag en Goeden Vrijdag, een geschenk van een der parochianen. Het is werk uit de ate liers van Brom, evenals de doopschaal. Van de drie kelken is de belangrijkste de verguld zilveren, met drijfwerk op den voet. Hij is een „geschenk der drie kinda ren van wijle Mr. Jacob Versyden van Va- rick heer van Zyll aan de kerk der Fran- sche Paeters Carmeliten op de Haerlem- straet binnen Leyden anno 1761", zooals de inscriptie zegt. De kunstig bewerkte Smyrna looper, welke dient voor het priesterkoor, is een geschenk der eerwaarde zusters der meis jesschool in de Bakkersteeg, nu Pelikaan straat. waarmede zij Deken J. Bots vereer den bij zijn gouden Priester-jubileum. Het prachtig geborduurd tapijt, dat bij hooge kerkelijke feesten voor het aitaar prijkt, is bewerkt door eenige dames onder leiding van Mevrouw Adriana Johanna Wijsman- Hoogenstraaten. Het zal niet lang meer duren of de Mon Père-kerk wordt verlaten en de godsdienst oefeningen en plechtigheden zullen wor den voortgezet in de schoone kerk aan den Heer'ensingel. J. W. VERBURGT. Archivaris van Leiden. TWEEDE KAMER Hat 60-mllioenenplan De directeuren van N.V.'s, die voor hooge kapitaallasten zitten en deze niet meer kunnen dragen, kunnen voorloopig zich in de handen wrijven: het wetsont werp dat de mogelijkheden opent, door middel van een trustee, de rente van obli- gatiën te verlagen, is, na aanbrenging van eenige wijzigngen door de vaste commis sie voor privaat- en strafrecht, z.h.st aan genomen. Ter verdediging van nog niet door de regeering aangebrachte wijzigin gen betoogde de heer Goseling (R.K.), dat een versterking van de waarborgen voor de beslissing op een voorstel tot kor ting op rente van obligatiën noodig is. Een desbetreffend amendement werd na veel vijven en zessen door Minister van S c h a i k, al achtte hij het onnoodig, over genomen. Een vroolijk moment ontstond toen de heer Moller(R.K.) bij'n amendement der Commissie om in plaats van „vanaf' te le zen „van", kwam betoogen, dat de commis sie taalkundig fout en de minister taalkun dig goed was. Na wisseling van eenige geestigheden werd dit amendement inge trokken. Bij de voortzetting der beraadslagingen over het 60 millioenenplan, kwam de eer ste stem los, die aankondigde, dat ééne fractie tegen het crediet zal stemmen. Het was die van den heer W ij n k o o p (C.P.), die wel vond, dat dit wetsontwerp wat werk zal verschaffen, doch alleen met de bedoeling tot loonsverlaging te geraken. Wegens die bedoeling zou zijn fractie te genstemmen. Zóó ver ging de heer Van Houten (Chr. D.) niet. Deze wilde al léén waarborgen, dat het loon niet bene den het ethisch minimum zou dalen. Zon der dien waarborg zou hij tegenstemmen. Ook de heer Arts (K.D.) zou alleen dan zijn stem aan het wetsontwerp kunnen ge ven als vast komt te staan, dat de regee ring het verband tusschen loon en behoef te niet geheel zal verbreken. De heer Van Poll (R.K.) daarentegen zou zijn steun aan dit wetsontwerp geven, zonder echter de argumenten in de M. v. T. en de M. v. A„ voor de regeeringspolitiek aangevoerd, te onderschrijven. Het directe soulaas voor de werkloozen zou het z.i. onverantwoord maken, tegen te stemmen. Maar de aan passingspolitiek der regeering bestreed hij uitvoerig. Uit de feiten toonde hij aan, dat loondaling niet leidt tot exportverbetering. B.v. in Italië. Bovendien sluiten steeds meer landen zich af en nemen landen met zeer lagen loonstandaard aan de wereld- concurrentie deel. Daarom moet de heer Bierema dan ook de consequentie durven te aanvaarden; dat aanpassing bij Japan zal noodig zijn. Spr. voorzag hiervan cata- strophale gevolgen en zag alleen uitkomst in imperiale autarkie. De heer Snee vliet (R.S.P.) zag deze voor Nederland met Indonesië als één colkomen „absurdi teit". Voor Engeland ging dit, doch voor Nederland niet. Deze spreker zag in de brochure-Vliegen het eerste teeken eener nieuwe politieke constellatie ten bate van de door hem veroordeelde zelfvoorzienings- politiek. De heef Kupers (S.D.A.P.), waarschuwde ertegen dat nu niet werken die toch uitgevoerd zouden worden door gemeenten, die er slecht voor zitten, in werkverschaffing zouden worden uitge- overd. Ook mag de regeering niet ingrij pen in de collectieve arbeidscontracten, om loonsverlaging te verkrijgen. Dit helpt toch niets, daar de valuta-concurrentie ons dan toch weer den nek zou breken. Ook moet de regeering dwingend optreden, daar, waar eigen bedrijven elkaar op de binnenlandsche markt doodconcurreeren. Bij de uitvoering der werken moeten zoo veel mogelijk arbeiders tewerk gesteld worden, daartoe is werktijdverkorting een goed middel. Om de huur omlaag te krij gen moeten er commissies ingesteld wor den die het recht hebben de huren te be palen. Nog eenige sprekrs voerden het woord, waarna het woord werd verleend aan den heer C o 1 ij n, die heden als minister-pre sident optrad. Aan de regeeringstafel zit ten verder de ministers Oud, Slotemaker de Bruine, Kalff en de Wilde. De heer Colijn vangt aan met te zeggen, dat veel van het gezegde buiten het eigen lijke kader van het ontwerp viel, hetgeen dus eigenlijk niet voor bespreking in aan merking komt. Dan ging hij in op eenige meer speciale onderwerpjes, waarbij hij o.a den heer Hermans toevoegde dat er over de kolen onderhandelingen gaande waren; de heer Bongaerts hoorde tot zijn vreugde, dat er onderzoekngen gaande waren waar om in de eene tak van industrie wel en in de andere geen werkloosheid is; in ver band met het door den heer van der Putt opgemerkte zeide spr. dat het werken door vrouwelijke personen sterk afneemt. Het deel van zijn rede over het plan zelf verdeelde de minister in 4 deelen: ten eer ste over het karakter van dit plan, ten tweede over het doel er van, ten derde over de wijze waarop het uitgevoerd zou worden, en tenslotte plaats waarin men 't plan moet zien als onderdeel van het ge- heele regeeringsbeleid, Aangaande het eerste punt merkte spr. op, dat volgens de meening van de regee ring alleen inschakeling in de wereldeco nomie herstel kan brengen. Men moet het ontwerp niet zien als een poging om de werkloosheid op te heffen, het is eerst een inleidende aanval. Het heeft meer psychi sche dan physische beteekenis. Een ander facet van het plan is de beinvloeding van het vrije bedrijfsleven door de keuze der werken. Men zal zelfs particulieren steu nen, indien zij daardoor werkverruiming kunnen brengen of een bedrijf dat anders verdwijnt in stand kunnen houden. Ook zal getracht worden het loonpeil te bein- vloeden. Dit beteekent geenszins een nieu we aanval op het loon allerwege; wel is het loon hier en daar te hoog. Doel is nog veel minder de loonen te doen dalen bene DE LEIDSCHE COURANi den het economisch mogelijke; dat zou sa disme zijn! Wel zullen de loonen moeten dalen tot het economisch mogelijke. Dit is hetzelfde als het ethische minimum, waar over de heer Van Houten sprak. Voorwaar de voor de uitvoering der werken zal zijn dat er overeenstemming is m. b. t. het loonpeil. Een indirect doel is de woning- huren omlaag te krijgen. Men bedenke wel, dat door toedoen van de regeering van Januari tot eind April reeds bijna 5 duizend woningen in huur zijn verlaagd. Nooit zal de regeering ingrijpen in de pri vate rechtsverhoudingen, dus nóch in de collectieve arbeidscontracten nóch echter wat betreft de vaste lasten. En als de re geering tegen een van beide gezondigd heeft, dan is het niet tegen het eerste, doch tegen het tweede. Spr. zeide niets te be grijpen van het betoog van den heer Van Pol, dat ongeveer hierop neer kwam, dat, als de loonen hooger waren, de export vergemakkelijkt zou worden. Iedereen be merkt hoe de zaak hier aanmerkelijk ver wrongen wordt. Wat de wijze van werken betreft, zullen de werken door de gewone daarvoor aan gewezen organen worden uitgevoerd. Ieder een kan werken aanmelden en gedachten suggereeren. In het vierde en laatste punt verdedig de spr. uitvoerig de z.g. aanpassingspoli tiek. Zeer sterken nadruk werd gelegd op de veelgehoorde bewering, n.l. dat export voor Nederland levensvoorwaarde is; de gevolgen hiervan: export brengt noodza kelijk import mede. Steeds zal dan ook de aandacht gevestigd blijven op de vergroo ting van den export. In het plan-Vliegen zit op het eerste gezicht veel aantrekke lijks, maar het maant tot voorzichtigheid. Wat zou men b.v. met de door den heer Bongaerts Voorgestelde Nederlandsche ac te van Navigatie bereiken? Dit, dat ook het buitenland dergelijke maatregelen zou gaan treffen, en wij in het nadeel zouden zijn, daar wij veel meer voor het buiten land vervoeren dan zij voor ons. Toch kan iets in die richting gedaan worden o.a. door contingenteering. Wat betreft het oprich ten van nieuwe industrieën, is spr. geen enkel geval bekend dat levenskrachtige in dustrieën niet zijn opgericht wegens kapi taalgebrek. Mocht dit evenwel toch het g^- val zijn, dan nog zou er niet toe overge gaan worden om een staatsindustriebank op te richten. Het initiatief hiertoe moet van betrokken zijde uitgaan. Spr. begrijpt niet goed wat men eigenlijk bedoelt met bedrijfsorganisatie. Als men er onder ver staat: orde scheppen in het bedrijfsleven, dan behoeft over deze regeering niet te klagen; zij doet weinig anders met haar productie-, afzet- en prijzenregelingen. Als men ermede bedoelt publiekrechtelijke be drijfsorganisatie, dan heeft men deze re geering niet op zijn hand, daar de tegen woordige toestand zich hiertoe niet eigent. De regeering zal wel ingrijpen als er van een geheele bedrijfsgroep een of twee uit eigenbelang weigeren mee te doen. Dan zal dwingend worden opgetreden. Dit is de zakelijke inhoud van de rede van de minister-president. Hierna werd besloten in verband met het late uur en het feit, dat het Dinsdag 1 Mei is. Woensdag over de verschillende moties te stemmen. STADSNIEUWS PAROCHIES VAN O.L.V. HEMELVAART EN ST. JOSEPH Morgen zal in de beide Parochiekerken van O. L. Vr. Hemelvaart en van St. Jo seph den geloovigen officieel de beslissing worden afgekondigd van Z. H. Exc. den Bisschop van Haarlem inzake de parochie- verandering te Leiden. Alreeds kan worden medegedeeld, dat de kerk aan den Heerensingel na 4 Mei zal heeten: Parochiekerk van O. L. Vrouw Hemelvaart en St. Joseph, en dat de hee ren Kerkmeesters der beide parochies allen in hun ambt bevestigd zijn. Nogmaals wil ik met klem aandringen op rustig en kalm afwachten, daar volgens beste bedoelingen alles zoo goed mo ge 1 ij k geregeld zal worden. Maar vooreerst nog een weinig geduld. DEKEN A. HOMULLE. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR RIJNLAND. Vergadering te Sassenheim. Naar wij vernemen zal de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland op Dinsdag 8 Mei a.s. in Sassenheim ver gaderen. Dank zij een met de meeste bereidwil ligheid gegeven toezegging van burgemees ter en Wethouders, zal deze vergadering in de Raadzaal worden gehouden. Het Bureau der Kamer werd bij het ne men van het besluit om ditmaal niet in Leiden te vergaderen, geleid door de over weging, dat vooral in dezen tijd met zijn vele nooden een nauw contact met de in geschrevenen in de verschillende deelen van het district wenschelijk is en dat een goed opgezette vergadering ter plaatse daartoe bevorderlijk kan zijn. Sassenheim, zoo hoopt men dan ook, zal de eerste zijn van een geheele reeks van dergelijke vergaderingen. Het Bureau zal reeds 's morgens ten Raadhuize in vergadering bijeenkomen. Organisaties en particulieren die bepaal de aangelegenheden met het Bureau wen- schen te bespreken, of met het Bureau ken- VAN ONZE ADVERTEERDERS. SCHOENENMAGAZIJN „MESCO" Het oude hoekpand DonkersteegOude Rijn, waarin voorheen gevestigd was de hoedenzaak der fa. v. d. Drift—Nij en boer, welke verplaatst is naar Botermarkt 42, is geheel tegen den grond gegaan en in de plaats daarvan is 'n modern winkelpand met bovenwoning verrezen, dat een sieraad is voor deze omgeving. In dit pand is thans gevestigd een zaak van de N.V. Spapens' Schoenen-Maatschap pij „Mesco" uit Waalwijk, welke firma hiermede haar 19e filiaal sedert haar der tigjarig bestaan heeft geopend. De schoenen, welke hier verkocht wor den, zijn uitsluitenrd uit eigen fabrieken en van luxe kwaliteit, vervaardigd naar ontwerpen van eigen modelleurs, die van uit het buitenland de firma steeds op de hoogte houden van nieuwe scheppingen. Deze luxe schoenen zijn echter niet zoo duur als men denkt, wijl een concurree- rende prijs door den massa-verkoop mo gelijk is. De verwerkte grondstoffen zijn uit eerste klas fabrieken en van regelmati ge afwerking. Het pand heeft zes keurig ingerichte étalages, die aan de zaak het cachet „chique" geven. Het nieuwe winkelpand werd onder lei ding van den eigenaar, den heer L. P. v. d. Drift, gebouwd door den aannemer v. d. Steen, met medewerking van den bouw kundige J. Kret. Verdere medewerkers waren: metselwerk C. Lindenhof, bronzen onderpui fa. Betterhouse, Rotterdam, elec- trische installatie Installatiebureau v. Ber ge Henegouwen, glas- en puibedekking Rotterdamsche Glasindustrie Pieterman, meubileering en stoffeering fa. Neuray uit Eindhoven, vloerbedekking fa. Nooy, Am sterdam en parketvloeren van Bruynzeel. 'n Gezellig interieur met gemakkelijke fauteuils en goed ingewerkt personeel ga randeeren 'n prettige en uitstekende be diening. nis willen maken of de kennismaking wil len vernieuwen, zullen op die vergadering gaarne welkom worden geheeten. Daarna zal des namiddags de gewone openbare vergadering der Kamer worden gehouden. DUBBEL JUBILEUM BIJ TEMPLUM SALOMONIS. Dinsdag a.s. wordt er bij Templum Salo- monis, in den bekenden boekhandel en het antiquariaat alhier een dubbel jubileum ge vierd. Het is namelijk op dien dag precies veer tig jaar geleden, dat de heeren J. van der Linden en J. J. Swaan bij genoemde firma in dienst traden. Op 30-jarigen leeftijd kwam van der Lin den bij Templum Salomonis als concierge in dienst. Hij, alsmede zijn echtgenoote M. v. d. Linden-Werkhoven mogen op een voortreffelijken staat van dienst terug zien. Maar in een bedrijf als dat van Bur- gersdijk Niermans omvat de taak van een concierge veel meer dan men dit zoo oppervlakkig zou meenen. Van der Linden b.v. is onder meer de man, die bij de vei lingen van Templum Salomonis zijn on schatbare diensten heeft verelend. In den loop der 40 jaren was hij op 140 veilingen present en we zijn niet ver van de waar heid af als we het aantal transacties, waar bij van der Linde actief heeft medegewerkt, schatten op ruim een half millioen. Dui zenden boeken en wetenschappelijke wer ken, die Leidsche en andere Hoogleeraren tijdens hun leven naarstig bijeen hadden vergaard, kwamen tenslotte op de veilingen van Burgersdijk Niermans terecht, waar bij al deze werken mede door de handen van Van der Linden gingen. Hoeveel zen dingen zal hij in den loop der jaren niet verzorgd hebben? Aan deze veilingen had ook de heer Swaan een werkzaam aandeel. Deze kwam als jongmaatje bij de heeren Burgersdijk Niermans in dienst. Door zijn trouwe plichtsbetrachting en zijn grooten ijver, werden hem al spoedig werkzaamheden opgedragen, waaraan groote verantwoor delijkheid verbonden was. Hij was het, die al spoedig belast werd met het nummeren van de ter veiling ingeleverde werken en het rangschikken voor deze veilingen van de duizenden en duizenden werken. Zooals bekend is bestaat één nummer op de vei ling vaak uit een groot aantal boéken, zoo dat het aantal boekwerken, dat aan zijn goede zorgen was toevertrouwd, in de mil- lioenen loopt. Maar was dit nog niet vol doende, op hem rust het beheer en de ver zorging van een belangrijk onderdeel van het wereldberoemde antiquariaat, n.l. dat van de tijdschriften. In wetenschappelijke kringen is het van algemeene bekendheid, dat de afdeeling „tijdschriften" van Tem plum Salomonis tot een der uitgebreid ste behoort, die er in binnen- en buiten land in een antiquariaat te vinden is. Van dit tijdschriftenbezit is de heer Swaan de wandelende encyclopedie, zoodat hij op de vele vragen, de uitgebreide collectie tijd schriften betreffende, steeds de noodige in lichtingen kan verstrekken. Het zal ieder een duidelijk zijn dat de heer Swaan bij Templum Salomonis een onmisbare kracht moet genoemd worden. Bij hen, die gere geld de veilingen te Leiden en elders o.a. ook te Amsterdam (veiling bibliotheek van het Leesmuseum) hebben bijgewoond, zijn de stille krachten Van der Linden en Swaan geen onbekenden en wij weten zeker, dat veeln van hen gaarne de gelegenheid zullen willen benutten om den jubilarissen op hun feestdag blijken van hunne belangstel ling te geven. Hiertoe bestaat gelegenheid op Dinsdagmorgen a.s. ten kantore van Bur gersdijk Niermans. EERSTE BLAD. PAG. 2 GEMEENTEL. AANKONDIGINGEN. BOUWEN AAN RIJKS- OF PROVINCIALE WEGEN. By bebouwing van langs een Rijks- al een Provincialen weg gelegen perceelen bly'ken de bouwers somwijlen in de mee ning te verkeeren, dat een bouwvergun ning toestemming tot uitweg naar den Rijksweg of den Provincialen weg omvat Aangezien echter zulk een uitweg kan en in vele gevallen zal worden geweigerd wordt de aandacht gevestigd op de nood zakelijkheid om tijdig vooraf uitwegver- gunning aan den Rijkswaterstaat, voor zoo veel betreft een Rijksweg en aan Gedepu teerde Staten der provincie Zuid-Holland, voor zooveel betreft een provincialen weg te vragen. Diegenen, die van plan ztyn aan een weg als vorenbedoeld te bauwen, wordt gena den, om alvorens daartoe grond te koopen, of den bouw voor te bereiden, zich tijdig bij den Hoofdingenieur-Directeur van den Rijkswaterstaat, voor zooveel betreft een Rijksweg en aan Gedeputeerde Staten voor noemd, voor zooveel betreft een provincia len weg, te vergewissen, of uitweg kan worden verleend, en zoo ja, ondier welke voorwaarden. Leiden, 28 April 1934. Burg. en Wetih. van Lelden, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Lelden; Gezien het verzoek van: a. K. van Wijk om vergunning tot het oprichten van een inrichting voor het bewerken van vleesdh- waren in het perceel Nieuwe Beestenmarkt No. 6, Leiden; b. J. A. Voortman om ver gunning tot het oprichten van een fabriek voor het bereiden van consumptie-ijs in het perceel van der Werffstraat No. 19; c. A. J. van Berge Henegouwen om vergunning tot het oprichten van een ondergrondsche be waarplaats voor benzine, met bovengrond- sohe aftapinrich/ting in ihet perceel Hooge- woerd No. 169, Gelet op de artikelen 6 en 7 der Hinder wet; Geven kennis aan het publiek, dat ge noemde verzoeken met bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd zijn; alsmede dat op Zaterdag, den 12 Med 1934 des voormiddags te half elf uren in het perceel Breestraat 125 (Bureau van Ge meentewerken) gelegenheid zal worden ge geven om bezwaren tegen deze verzoeken in te brengen. AGENDA LEIDEN. De Zondagsdienst der huisartsen te Lel den wordt waargenomen door de doktoren Jasperse, Meijboom, Poortman en Ver- brugge. De Zondagsdienst te Oegatgeest wordt waargenomen door dr. Varekamp, tel. 1915. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 23 tot en met Zondag 29 April a.s. waarge nomen door de apotheken G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 502 en D. J. van Drie- sum, Mare 116, tel. 406. „DE GRAAL". Hedenavond om 7y2 uur propagan- datocht van de Graal. De. volgende route zal geloopen worden: Hooigracht, Peli kaanstraat, Haarlemmerstraat, Mare, Rijns- burgersingel, Steenstraat, Boerhaavestraat, Morschweg, Haagweg Noordeinde Rapen burg, Douzastraat, Heerenstraat, Konin- ginnelaan, Lammenschansweg, Zoeterwoud- schesingel, Kraaierstraat, Nieuwe Rijn, Hooigracht, alwaar de stoet voor het Graal- huis zal worden ontbonden. De plaatsbespreking voor het Graalspel in het gebouw van K. en W. te den Haag is Maandag, Dinsdag en Woensdag van 103 UU£. Afscheid brigadier H. v. d. Schaft. Maandag a.s. zal de brigadier van poli tie H. van der Schaft den politiedienst met pensioen verlaten. Des namiddags te 2.45 uur zal hij in de theoriezaal van het poli tiebureau afscheid nemen van het corps. Geveilde perceelen. Ten overstaan van den Notaris S. J. Rui- zeveld te Zoeterwoude: Heit pand ingericht voor beneden- en bo venwoning met pakhuis, garage en erf te Leiden aan de Heerenstraat Nos. 7 en 7a, in bod: 14.600.kooper: de heer P. Mei- mam q.q. te Leiden voor 14.600. Hedenmorgen te half elf is de 13-jarige W. te K. uit Alphen aan den Rijn op den Stationsweg alhier op een rijdende auto bus gesprongen en gevallen. Hij bekwam verwondingen aan de rechterknie en een buil op het hoofd. Hij werd door den E. H. D. naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. De 29-jarige H. V. de H. is door de poli tie aangehouden verdacht van diefstal van hout ten nadeele van de Spesltuinvereeni- ging „Oosterkwartier", van een aannemer die aan de Os- en Paardenlaan huizen bouwt en een buurman.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 2