HONIG'S BOUILLONBIOKJES thans 6 voor lOcL zaterdag 28 april 193* de leidsche c0uran1 vierde blad. pag. 15 ROEIEN DE VARSITY De loting Het resultaat van de gehouden loting voor de Studentenroeiwedstrijden op het Noordzeekanaal op 10 Mei is als volgt: 2 uur: Jonge vier. Boei 1 Triton, boei 2 Laga, boei 3 Njord, boei 4 Nereus, boei 5 Aegir. 2.20 uur. Vier zonder stuurman. Boei 1. Laga, boei 2 Nereus, boei 3 Njord, boei 4 Triton. 2.40 uur: Skiff. Boei 1 Laga, boei 2 Njord 3.10 uur: Oude vier (hoofdnummer, 3000 M.). Boei 1 Aegir, boei 2 Njord, boei 3 Ne reus, boei 4 Triton, boei 5 Laga. 3.40 uur: Jonge twee. Boei 1 Laga, boei 2 Triton, boei 3 Njord, boei 4 Nereus. 4 uur: Overnaadsche vier. Boei 1 Njord, boei 2 Laga, boei 3 Aegir; boei 4 Triton, boei 5 Nereus. 4.20 uur: Overnaadsche twee. Boei 1 Tri ton, boei 2 Njord, boei 3 Nereus. 4.40 uur: Jonge acht. Boei 1 Nereus, boei 2 Laga, boei 3 Aegir, boei 4. Triton, boei 5 Njord. WANDELSPORT 40 K.M.-marsch van „De Bataven". Zondag 0 Mei a.s. organiseert de R.-K. A. V. „De Bataven" een afstandsmarsch over 40 K.M. door de buitengewoon mooie bloembollenstreek. De inschrijving is opengesteld voor alle R.-K. Wandelaars hetzij in verenigings verband, hetzij individueel, mits boven de 14 jaar. Vereenigingen die met minstens 10 per sonen en 1 leider inschrijven en deze marsch zonder uitvallers volbrengen ont vangen een vereenigingsprijs. De start vindt plaats vanuit Oud-Hor- tuszicht, Witte Singel 19, om 12.30 uur. A.s.s Woensdagavond 8 uur laatste trai- ningsmarsch. Vertrek Pieterskerkhof, ook voor niet-leden. De Antilopen. De deelnemers aan den lsten serie-wan deltocht van de R.K.W.V. „Ciersor" ver zamelen om 11.30 uur bij het R.K. Sport park „Haagweg", teneinde vandaar per fiets naar den Haag te vertrekken, alwaar in het startlokaal gelegenheid is tot kof fiedrinken. Zij, die hun inschrijfgeld nog niet vol deden, voldoen deze 30 ct. voor het ver trek van Leiden. Denken alle wandelaars (voetballers en hockeyers, ook voor jullie is „lentetijd wandeltijd") er om zich tijdig op te geven voor de 40 K.M. „Batavenmarsch" op Zon dag 6 Mei a.s. De inschrijving daarvoor sluit op iDnsdag 1 Mei a.s. bij 't secreta riaat, Cobetstraat 85. Inschrijfgeld ƒ0.75. Wie niet naar den Haag gaat, traint zich toch zeker voor 't komende seizoen! „Lentetijd blijft wandeltijd!" R. K. Wandelclub „De Trekvogels". De R. K. Wandelsport-Vereeniging „Cur sor" te Den Haag organiseert morgen de eerste marsch, een 20 K.M., van de Serie- Voorjaarswandeltochten, waaraan door een tiental Trekvogels wordt deelgenomen. De start is te één uur vanaf het Pa rochiehuis Mient 119a, dus men moet zorg dragen om kwart voor elf aanwezig te-zijn in het Clubhuis „St. Antonius" om van daar gezamenlijk per fiets naar den Haag te vertrekken. De Trekvogels, die deel wenschen te ne men aan de door de R. K. Athl.-Ver. „De Bataven" te organiseeren 40 K.M. marsch, die volgende week Zondag gehouden wordt, gelieven zich op te geven aan het bekend adres. Inschrijfgeld 75 cent. WIELRENNEN WIELERBAAN TE HEEMSTEDE. De officieele opening van de wielerbaan Heemstedé zal plaats vinden op Zondag 13 Mei met een speciaal programma dat de volgende nummers omvat. Een nationale sprintwedstrijd tusschen negen amateurssprinters w.o. Van der Lin den, Ooms, Homma e.a. Uitdagings-aohtervolgingswedstrijd over 5 km. tusschen de Haarlemsche cracks op dit gebied en de Haagsche dito. Voor Den Haag staat de deelneming van het koppel MoerkerkB. van Dijk vast. Een klassement-race voor profs en onaf- hankelijken waarvoor gecontracteerd zijn o.a. Jac. van Egmond, KI. van Nek, Hes- linga en Riethoven. Een afval-wedstrijd eveneens voor profs en onafhankelij ken tusschen de renners W. Metz, J. van de Heide J. de Wolf en Van der Wulp; deze laatste is de bekende stayer. Tenslotte een koppelwedstrijd over 60 km. waarvoor de navolgende koppels zijn samengesteld: Van EgmondMetz, Kruit Van Baal, Van de HeideDe Wolf, Adam Riethoven, FruitemaReineveld, KI. van Nek Sr.KI. van Nek Jr., HeslingaMa- tena, S. v. d. HoevenVan der Wulp. L. R. T. V. „Swift". Morgen zullen de A en B.-klassers de 70 K.M. race rijden. De Junioren rijden een afval-wedstrijd over ten hoogste 15 K.M. De samenkomst is 8.45 uur aan het club lokaal van dien heer v. Meizen, N. Bees tenmarkt, start 9.15 uur nabij paal H.R. Na afloop uitreiking der prijzen van de ji. gehouden 5 stedenrit. DAMMEN KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN. De uitslag van de laatste ronde is: SladekMaastricht 02 MarkTer Haar 02 v. d. StelWijngaard 20 BootOptendrees 02 De stand is als volgt: gew. rem.verl. pnt. Ter Haar 2 u 12 Maastricht 1 1 11 2 1 10 Wijngaard 2 3 2 7 Marck 3 2 7 Stel 0 4 6 0 6 2 Sladek 0 1 6 1 Hiermede is ter Haar, die het vorige jaar beslag wist te leggen op het kam pioenschap tweede klasse nu kampioen eerste klasse; werkelijk een schitterend resultaat. Maastricht tweede prijs; Opten drees derde prijs. Verliezersfonde le klasse. De JeuDekker 2—0 TelengBergman 1—1 BekkerTeunissen 2—0 de WaterGeerlings regl. 2—0 De stand is: 4 3 0 11 Bekker 5 1 1 11 Geerlings 3 2 2 8 de Jeu 3 2 2 8 1 5 1 7 Bergman 2 3 2 7 Teunissen 1 1 5 3 Dekker 1 0 6 2 De Water en Bekker zullen overspelen om de eerste of tweede prijs of loten. Damclub „Gezellig Samenzijn". Door een drietal onzer clubgenooten werd dit jaar medegedongen naar het kampioen schap van Leiden. De heer A. ter Haar, die verleden jaar beslag kon leggen op den titel voor de 2e klasse wist dit jaar dezen titel te verove ren in de le klasse, tefwijl de heer G. Jan sen den titel 2e klasse bemachtigde. Bei de heeren kwamen ongeslagen uit den strijd, een pracht succes voor genoemde heeren en voor de R.-K. damsport. Zij heb ben hiermede overtuigend bewezen, dat de R.-K. sport en in het bijzonder de dam sport vcor geen neutraal verband behoeft onder te doen. R.-K. dammers uw plaats is in een R.K. damclub. schaken DE STRIJD OM HET WERELD KAMPIOENSCHAP. De tiende partij na 30 zetten afgebroken. Voor de negende maal in dit tournooi te Pforzheim werd een dame-gambiet ge speeld, waarmede dr. Aljechin opende. Bogoljubow koos de Cambridge-varianten. Reeds vrij spoedig werden de Koningen ge ruild. Na 30 zetten was de stelling zeer inge wikkeld doch buitengewoon interessant. Aljechin bood een pion-offer aan. Bogol jubow wist zich echter uit de moeilijke si tuatie te redden en bij het afbreken van de partij stond hij er weer eens iets gun stiger voor dan Aljechin. Het is echter de vraag, of hij dit positie voordeel in winst kan omzetten. De par tij zal Zaterdagmiddag beëindigd worden. R.K. Schaakclub „O.D.I." Gisteravond werd door de R.K. Schaak club O.D.I. te Lisse een friendly game ge speeld tegen de R.K. Schaakclub uit De Zilk. Voor den aanvang van den wedstrijd deelde de voorz., de heer Nic. van der Poel mede, dat van het Hoofdbestuur een schrijven was ontvangen, waarin mededee- ling werd gedaan, dat op Zondag 6 Mei a.s. des avonds te zes uur door den heer heer W. Demmendal, le bordspeler van de R K. Schaakclub „Onze Verheerlijking" te Zoeterwoude, H. Rijndijk, een simultaan- séance wordt gegeven voor alle leden, aan gesloten bij het R.K. Leidsch Schaakver- band. Spr. wekt de leden op, om daar in grooten getale heen te gaan. De uitslag van den wedstrijd was als volgt: O.D.I. „De Zilk" Nic. v. d. PoelL. v. Maris 10 Th. de JeuTh. v. Maris Y,J4 C. Th. DuivevoordeP. v. da. Ploeg 10 J. GrimbergenC. v. Maris 10 C. Toledo—C. Duivenvoorde 01 L. SchooneC. Mooyekind 01 B. SchooneD. Zuiderduin 01 J. WassenaarJ. Spreeuw 01 J. v. d. MeyA. Hoogewerf 10 A. MooyekindA. Vreeburg 10 5Y—4Y, INTERACADEMIALE DAMES WEDSTRIJDEN Op den tweeden dag der dames-studen tenwedstrijden te Leiden is het verloop gehinderd door de ongunstige weersom standigheden: Roeien: skiff, mej. Posthuma (Leiden) wint van mej. Boks (Utrecht). De Leid- sche roeister kwam als tweede aan, doch had meer stijlpunten. In de Vier won Gro ningen van Leiden in de finale. Paardrijden, dressuur: groepsklassifica- tie: 1. Leiden, 2. Amsterdam, 3. Utrecht, Persoonlijke klassificatie: 1. mej. Nauta Pieter (Leiden), 2. mej. Heringa (Leiden), 3. mej. Wijers (Amsterdam). Springen, groepsklassificatie: 1. Amster dam, 2. Leiden, 3. Utrecht. Persoonlijke klassificatie: 1. mej. H. Vos Leiden). Totaal-klassificatie: 1. Leiden, 2. Amsterdam. Gymnastiek, verspringen: 1. Amsterdam, 2. Leiden. Hoogspringen: 1. Leiden, 2. Amsterdam. Ringen: 1. Amsterdam, 2. Delft. Brug: 1. Delft. 2. Amsterdam. Behendigheid: 1. Amsterdam, 2. Lei den. Totaal-klassificatie: 1. Amsterdam. UIT DE OMGEVING OUDEWETERING PROPAGANDA-AVOND BIJZONDERE VRIJW. LANDSTORM Burgemeester Peek geïnstalleerd als eere-voorzitter Gisteravond had in hotel Van den Bosch alhier de propaganda-avond plaats van de afdeeling Oudewetering, Nieuwewetering en Huigsloot van den Bijz. Vrtfw. Land storm, welke samenkomst reeds eerder te gen 21 Maart j.l. was uitgeschreven, doch destijds in verband met het overlijden van Hare Majesteit Koningin-Moeder moest worden uitgesteld. De zaal was geheel gevuld, toen de voor zitter der Plaatselijke Commissie dokter van der Bijl, een woord van welkom toe riep tot de aanwezige autoriteiten, de le- dwn van den landstorm en de overige be langstellenden. Met groot genoegen consta teerde spreker, dat de belangstelling voor den Bijz. Vrijw. Landstorm zich hier in de omgeving in steeds stijgende lijn beweegt Spreker kan zich voorstellen, dat men zich de vraag zou stellen: Heeft de Bijz. Vrijw. Landstorm in ons van groote beroeringen vrij gebleven land wel reden van bestaan? Spr. beantwoordt deze vraag met een vol mondig ja en wijst op de verschillende groepen in ons volk, zoowel aan de linker als aan de rechterzijde, welke een omver werpen van de bestaande verhoudingen in den staat nastreven. Hij wekt allen op, op den ingeslagen weg voort te gaan, opdat de afdeelingen zich minstens in gelijke kracht moge handhaven en zoo mogelijk nog verder zullen uitgroeien. Hierop deelde spr. mede, dat er, ten ein de den onderlingen band te versterken, er plannen bestaan tot aanschaffing van een eigen vaandel. Pastoor Aarts, die dezen avond als lid van de Plaatselijke Commis sie zal worden geinstalleerd, is zoo vrien delijk geweest voor dit vaandel een ont werp te maken, hetwelk in de zaal was opgehangen. Spr. spoorde allen aan ter be strijding van de kosten een kleine bijdrage te geven. Hierna had door den voorzitter van de afdeeling Zuid-Holland West, den heer Rooyaards, de installatie plaats van mr. J. W. Peek, burgemeester van Alkemade tot eer-voorzitter en van den zeereerw. heer pastoor P. J. Aarts tot lid van de Plaatse lijke Commissie. De heer Rooyaards her innerde er aan, dat het vorig jaar bespre kingen hadden plaats gehad, welke er uit eindelijk toe hadden geleid, dat de afdee lingen Oude- en Nieuw-Wetering voortaan zouden behooren tot de afdeeling Zuid- Holland West en niet meer tot die van de stelling van Amsterdam. Vervolgens richt te spreker zich tot burgemeester Peek en pastoor Aarts en zette in een uitstekend gedocumenteerd betoog de motieven uit een, welke naar zijn meening beide heeren hebben doen besluiten zich in hun respec tievelijke functies voor de Plaatselijke Commissie beschikbaar te stellen. Hierop was het woord aan burgemeester Peek, die dank bracht voar de tot hem ge richte uitnoodigng om het eere-lidmaat- schap der afdeelingen te aanvaarden, aan welke uitnoodigng hij inmiddels met groot genoegen gevolg had gegeven. Bijna da gelijks, zoo zeide de burgemeester, moet ik vergaderingen en besprekingen houden, welke alle tot ondergond hebben, de wijze waarop aan de inwoners in deze zeer zor gelijke tijden op eenigerlei wijze steun kan worden verleend. Hier bij de Landstorm is het juist het tegenovergestelde. Hier wordt door de leden niet gevraagd, doch hier wordt gegeven. De leden geven zich ge heel belangloos en zijn zelfs bereid; wan neer het onverhoopt ooit noodig mocht zijn hun haardsteden te verlaten en het wettig gezag metterdaad te steunen en te verdedigen. Dit alles maakt, dat er in de Bijz. Vrijw. Landstorm een sfeer is, die spr. zeer sympathiek is. Het is spr. geble ken, dat deze beide afdeelingen in deze ge- meente^ wel de bloeiendste zijn en spr. stelt ze aan de overige dorpen der ge meente ten voorbeeld. Na de pauze hield dr. P. Nomes, predi kant van de Gereformeerde Kerk te 's Gra- venhage-West een propaganda-rede, waar in hij het karakter van het Nederlandscha volk schetse en de hechte band aanwees, welke dit volk bindt met het Huis van Oranje. Vervolgens was het woord aan res. ma poor Boots, comm. van de afdeeling Zuid- Holland West, die een uiteenzetting gaf van de organisatie van den Landstorm over het geheele land en van de afdeeling Zuid- Holland West in het bijzonder. Aan het einde van zijn vlotte uiteenzetting ver zocht hij aan den heer burgemeester de prijzen van de onlangs gehouden schiet wedstrijden te willen uitreiken. Onder een toepasselijk woord werden de prijzen daarop door den burgemeester uit gereikt. De winnaars waren: wisselbeker de heer W. van Steyn. Scherpschutters le klasse de heeren J. P. Vrijburg, G. Roos, G A. van Beek, L. van de Hoorn, W. Roe- loffs en P. van der Luit. Scherpschutters 2e klasse, de heeren G. van der Luit, J. Struive, H. Bouwmeester en H. de Jeu. Dan was het woord aan den secretaris van de afdeeling Zuid-Holland West, lui tenant D. J. Karres, die zich in verband met het gevorderde uur zeer moest beper ken en een woord van nagedachtenis wijd de aan Hare Majesteit Koningin-Moeder. Aan alle leden zal een foto van Hare Ma jesteit worden uitgereikt. Voorts vroeg hij de aandacht voor het Landstorm-blad, en beval het lezen daarvan ten zeerste aan, ook al wegens de groote preventieve wer king welke er van uitgaat. Tot slot sprak pastoor Aarts nog een kort woord en gaf op geestige wijze een uiteenzetting betreffende het ontwerp van het vaandel. Hiermede was dezen avond, die enkele malen werd onderbroken door een film voorstelling ten einde. Was de avond ge opend met het eerste couplet van het Wil helmus, aan het einde werd het tweede couplet gezongen en in de beste stemming gingen alle aanwezigen huiswaarts. De afdeelingen kunnen op een bijzonder goed geslaagden propaganda-avond terug zien. WARMOND. Jubilé. Op 3 Mei a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dart; de heer N. Brugman als veehouderskrnechit in dienst trad bij den landbouwer en veehouder H. van Schie, al hier. Vol ijver en plechtsbetrachtiing heeft hij dien tijd doorgebracht, zoodat het hem aan belangstelling op dezen dag zeker niet zal ontbreken. Voorzeker ook een voorbeeld voor velen iin den tegenwoordigen tijd. Waar blijven de ooievaars? Reeds een dag of veertien missen wij de ooievaars en hebben zij het nest in deze gemeente ver laten. Dat zij nog ndet teruggekeerd zijn be wijst wel dat het geheele nest begroeid is met gras en uiterlijke kemteekenen ver toont van algeheele verwaarloozing. Voor Warmond is diit zeer zeker te betreuren daar het ooievaarsnest in den zomer voor de vele watersportliefhebbers een ware at tractie vormde. Wij vernemen dat het nest in het begin van het voorjaar is nagezien en nu is men bang dat volgens de meening der ooievaars een en ander niet op voldoen de deskundige wij zie heeft plaats gevonden. LISSE. E.H.B.O. Gisteravond werd een eind examen afgenomen voor leden van de afd. Eerste Hulp Bij Ongelukken. De examina tors waren de heeren dr. Boonakker uit Oegstgeest en dr. Duymaer v. Twist te Lis- se. Geslaagd zijn de volgende personen: G. Buurman, H. Hooyer, J. Pollé, J. Da- men, G. Tromp Rz., G. Tromp C., W. Boot, G. L. Boot, A. de Graaf, J. Dekker, H. Slot- tje, A. Beugelsdijk, J. Beugelsdijk, M. Beu gelsdijk, Th. Freriiks, A. Tales, G. Mense, H. v. Stijn, W. Kulk, A. v. d. Lans, J. Dui venvoorde, C. Duivenvoorde, A. Duiven voorde, J. Goldberg, A. Geerdes, J. Kops. FEUILLETON. HET GENOOTSCHAP VAN DEN OCTOPUS. Uit het Engelsch van FERGUS HUME. (Nadruk verboden). 22) Toen Horn ook dien nacht niet thuis was gekomen, riep Perris op aandringen van mevrouw Cargoe en Laura de hulp van de politie in. Hij liet Hurker bij zich ko men, en bracht hem van het gebeurde op de hoogte, terwijl op zijn beurt, de inspec teur verscheidene vragen stelde. Hebt u er eenig vermoeden van waar over Sir Gregory zich den dag, dat u hem het laatst hebt gezien, zoo opgewonden had? vroeg Hurker. Neen. Tegen vijf uur moet er iets ge beurd zijn dat grooten indruk op hem ge maakt heeft, maar wat dat was, heeft hij mij niet verteld. En daar ik uit ervaring weet, dat Sir Gregory er niet van houdt om ondervraagd te worden, ben ik er ook niet over begonnen. Er komt gewoonlijk tegen vijf uur post, nietwaar? Weet u misschien, of Sir Gregory een of anderen brief ontvangen heeft, die hem zoo van streek maakte? Voor zoover ik weet niet, antwoord de Perris. Ik was den heelen dag in mijn kamer bezig. Giles brengst altijd de post in de bibliotheek en even voor het diner merkte ik pas, hoe buitengewoon zenuw achtig Sir Gregory was. Eerlijk gezegd heb ik daar toen weinig aandacht aan ge schonken, omdat het humeur van Sir Gre gory altijd nogal ongestadig is. Maar het v/as duidelijk dat hij zich iets erg aantrok. Hurker liet Giles bij zich komen, die verxlaarde, dat de huisknecht dien mid dag de post in de bibliotheek gebracht had. Maar hij had de brieven wel van den be steller aangenomen. Gewoonlijk breng ik ze zelf binnen, omdat Sir Gregory er op ge steld is dat post dadelijk na ontvangst door te kijken. Maar dien middag kwam het zoo uit dat de huisknecht het deed, ik had nog wat anders te doen. Maar eh ging beangstigd voort, ik word, hoop ik, toch van niets verdacht? Neen, neen, stelde de inspecteur hem gerust. Ik dacht alleen dat Sir Gregory zich misschien opgewonden had over een of anderen brief. Dat geloof ik niet. Integendeel, hij leek me dien dag nogal goed gehumeurd, ofschoon.... ik moet toegeven, dat hij tij dens het diner bijzonder prikkelbaar was. Weet je nog hoeveel brieven er wa ren? 'n Stuk of acht, antwoordde Giles prompt. Sir Gregory ontvangt altijd veel post. En heb je aan geen enkelen brief iets bijzonders opgemerkt? vroeg de inspecteur weer. Neen. Wacht eensja tochwat mij opvielHij aarzelde aen oogenblik. Nu? drong de inspecteur aan. Een van de brieven ik weet niet precies welke was ontzettend sterk ge parfumeerd. Perris moest onwillekeurig aan Dick Drum denken. Waar rook die brief naar? vroeg hij Giles. Naar odeur, zooals eh.... dames wel gebruiken, antwoordde de man vaag. Maar toch weer andersveel doordrin genderik heb nog nooit zoo iets gero ken. Maar ik weet wel, dat ik nooit een brief voor Sir Gregory aangenomen heb, die geparfumeerd was. Dank je Gilles. Je kunt wel gaan, zei de inspecteur en nauwelijks was de man verdwenen of hij wendde zich met een triumfantelijken blik tot Perris. Er is een dame in het spel. U hoeft zich heele- maal niet ongerust te maken, meneer Per ris, over een paar dagen zal Sir Gregory wel weer thuis komen. Ik geloof er geen steek van, antwoord de Perris droogweg. Als Sir Gregory van plan was geweest om een paar dagen van huis te blijven dan zou hij dat gezegd hebben. Maar wat dacht u te doen? Ik zou niet weten wat ik kan doen, meende de inspecteur. Uit niets blijkt, waar Sir Gregory zich op hét oogenblik be vindt en daar hij, zooals ik vermoed, een bezoek brengt aan een of andere dame, blijf ik bij mijn opinie, dat hij binnen en kele dagen weer thuis zal komen. U raadt mij dus om maar geduld te hebben. Ja. En om er met niemand over te spreken. Perris vroeg zich af of er verband be stond tusschen Die Drum en den geparfu- meerden brief, die wellicht de oorzaak was geweest van Sir Gregory's verdwijning. Hij moesl; onwillekeurig denken aan het ge heime genootschap, dat volgens Medina van plan was geweest om Sir Gregory's fruitschepen te vernielen en dat dus in den millionair blijkbaar een vijand zag. Maar al was Drum dan ook een schurk, Perris kon moeilijk aannemen, dat Margaret'6 broer in relatie stond met het gevaarlijke El Nuestro Genootschap. Daarvoor was ook een zeker soort moed noodig die Dick ont brak. Er moet iets gebeurd zijn, peinsde Perris. En daarom zal ik zoo vrij zijn Sir Gregory's correspondentie door te kij ken en te zien, of ik den geparfumeerden brief ook kan ontdekken. Vreemd, dat ik die lucht aan tafel niet geroken heb! Hij ging de bibliotheek binnen en zette zich voor Sir Gregory's schrijfbureau. De laden waren gesloten, maar de sleutels hin gen er nog aan, iets, wat anders nooit ge beurde. Blijkbaar was Horn dus in groote opwinding weggegaan. De secretaris doorzocht vier laden zon der iets bijzonders te vinden, maar toen hij de vijfde lade geopend had, rook hij plot seling een zwakken geur van parfum. On middellijk moest hij weer aan Dick den ken en hij werd nog in zijn vermoeden gesterkt, toen hij tusschen een stapel pa pieren een rose enveloppe vond, waarop een kleine zilveren octopus gedrukt was. Hé! mompelde Perris voldaan, terwijl hij de brief uit de enveloppe haalde. Het kenteeken van het El Nuestro Ge nootschap. Hij las langzaam den brief door, die de mededeeling bevatte, dat de anonieme schrijver Sir Gregory inlichtingen kon ver strekken welke zouden leiden tot de ar restatie van den moordenaar van Pedro Medina. Als Sir Gregory nadere bijzonder heden wenschte en bereid was de beloo ning van twee duizend pond sterling te be talen, zou de schrijver hem dien avond om negen uur opwachten oup den hoek van Earl Street. De brief was geteekend: „Een vriend", en toen Perris het epistel weer in da lade borg, was hij er niet alleen zeker van dat dit de brief was, die Gregory zoo opgewonden had en weggelokt immers de chauffeur had hem aan Earl Street af gezet mar ook dat Dick Drum de schrij ver was. Niet alleen het parfum verried hem, maar ook het handschrift dat Perris den laatsten tijd vaker had gezien. Neen, een vergissing was buitengesloten. Maar Dick moest er wel vast op vertrouwd heb ben, dat Sir Gregory zijn secretaris dezen brief niet zou laten zien, anders zou hij wel gepoogd hebben zijn handschrift te veran deren. Hij wist immers dat Perris zijn hand kende. Of was het roekeloosheid? Wat heeft dit allemaal te beteekenen, vroeg Perris zich af. Het eenige wat hij van de zaak begreep, was, dat Dick de bijzon derheden van den moord op Medina kende en moeite deed om daar geld uit te slaan. Nu Perris zoowel het parfum als het schrift herkende en bovendien wist, dat Dick op kamers woonde in het West End, in de buurt van Earl Street, was het hem al spoedig duidelijk, wat hem te doen stond. Hij wachtte tot het donker was en stuurde Dick, die wel bij zijn moeder zou zijn een kort, dringend briefje om nog dien zelfden avond op Horn Hall te komen. Hij vertelde mevrouw Cargoe en Laura, dat Hurker de meening was toegedaan, dat Sir Gregory een bezoek aan een van zijn vrienden bracht en binnen enkele dagen wel weer thuis zou komen. De dames waren hierdoor een beetje gerustgesteld en beslo ten Ard^n's uitnoodiging, om dien avond naar de schouwburg te gaan, toch maar aan to nemen. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 15