s Tf DONDERDAG 26 APRIL 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 12 GEMEENTERAAD VAN TER AAR FAILLISSEMENTEN UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. VASTRECHTTARIEF VOOR ELECTRICITEIT. B. en W. komen eindelijk met een voorstel. Het is bekend, dat hoewel bij B. en W. geen principieele bezwaren tegen een vastrecht voor electriciteit bestaan, zij tegen de in voering daarvan, nu de gemeentefinan- ciën ongekende moeilijkheden doorma ken, afwijzend moesten staan, tenzij een tarief zou kunnen worden toegepast, dat aan dezen dubbelen eisch zou voldoen, dat het de daaruit voortvloeiende voordeelen aan vrijwel alle gebruikers zou geven en dat, ten opzichte van de nu genoten baten uit het electriciteitsbedrijf voor de ge meente slechts een betrekkelijk gering ri sico zou ontstaan. Tot dubbele voorzichtigheid, schrijven B. en W. aan den Raad, maant thans de bij komende omstandigheid dat de lasten van het gas- en electriciteitsbedrijf zijn ver zwaard door de inmiddels ingevoerde om zetbelasting. Deze belast de beide genoem de bedrijven samen met een jaarlijksche uitgaaf van naar schatting rond 4000. Overweging of dit bedrag op de verbrui kers moet worden verhaald, hetzij in den vorm van afzonderlijke terugvordering door bijschrijving van een bepaald percen tage op de kwitantie; hetzij door verhoo ging van de tarieven, bracht B. en W. tot ontkennende beantwoording van die vraag, omdat wij meenen dat het rationeel is vooral in deze tijden, waar het maar eenigszins mogelijk is, geen nieuwe lasten op te leggen. Bij de overweging van de voorstellen in z&ke een vastrecht hebben wij ons aller eerst de vraag voorgelegd welk stelsel daarvoor dient te worden gekozen. Met name omdat daarbij vrijwel het risico valt te benaderen hebben wij aan een tarief dat zich grondt op het verbruik in het verle den en dat als het stelsel van het „stroom- verleden" wordt aangeduid, de voorkeur gegeven. Een dergelijk tarief wordt o.m. ook toegepast te Hilversum en werkt daar tot tevredenheid. Bij den opzet van het tarief is er voorts rekening mee gehouden, dat van het be drag hetwelk het tarief, vergeleken bij het eenheidstarief van 25 ct. per K.W.U., vrij geeft, de voordeelen komen aan iederen verbruiker, al geniet ook procentsgewijze de verbruiker van een groot aantal K. W.- uren een grooter voordeel dan de kleinere verbruik van 70 K.W.U. ƒ1.50. Het klimt me aan den winkelstand komt dit voordeel meer algemeen ten goede. Het door B. en W. bedoelde vastrecht bevat twee factoren voor de berekening van het verschuldigde. De eene factor is een over elke beta lingsperiode terugkeerende vaste som. Deze wordt bepaald naar het stroomverbruik of wil men die van het stroomverleden waarvoor aangenomen is het gemiddelde verbruik per jaar gedurende de kalender jaren 1932 en 1933. Per betalingsperiode bedraagt dat recht voor een normaal jaar- vergruik van 70 K.W.U. ƒ1.50. Het klimt op met 20 cent voor elke 10 K.W.U. boven 70 K.W.U. tot 500 K.W.U. en met 19 cent voor elke K.W.U. boven 500 K.W.U. De andere factor in het tarief is die van het werkelijk verbruik. De prijs per K.W. U. daarvoor houdt natuurlijk verband met den opzet van het vastrecht volgens de eer ste factor. Zij is in het voorstel van B. en W. op 8 cent bepaald. B. en W. merkten reeds eerder op dat het door hen gekozen stelsel voor het vast recht dit voordeel heeft dat, althans bij be nadering, valt na te gaan welk risico daar aan voor de gemeente vast zit. Bij gelijk jaarverbruik nu voor de verschillende af nemers als over 1933 zal het voorgestelde vastrechttarief het electriciteitsbedrijf rond ƒ3350.per jaar kosten. Hoewel het tarief bij een verbruikseen- heid van 8 cent kans biedt op een meerder verbruik, met name door den winkelstand, naar het ons voorkomt en ook voor het ge bruik van huishoudelijke apparaten als b.v. stofzuigers en strijkijzers, durven wij ons allerminst vleien met de hoop, dat het ver meerderde verbruik het becijferde nadeel zal wegwerken. BELANGRIJKE GRONDAANKOOPEN TER WAARDE VAN EEN HALVE TON. Tot doortrekking van de Toussaintstraat. Van de Commissie van Bijstand voor het Grondbedrijf ontvingen B. en W. het volgend schrijven: „Sinds vele jaren heeft onze Commissie onderhandelingen gevoerd met nu wijlen den heer J. Uitenbroek over aankoop van diens eigendommen gelegen in den Kort- steekterpolder alhier en welke eigendom men zijn begrepen in het uitbreidingsplan van deze gemeente. Die onderhandelingen hebben nimmer het gewenschte doel bereikt omdat de heer J. Uitenbroek niet dan tot een zeer hoogen prijs bereid was zijn bedoelde eigendom men 'af te staan. Onlangs is de heer Uitenbroek overleden en zijn de onderhandelingen tot aankoop met den erfgenaam van wijlen den heer Uitenbroek, den weleerw. heer A. van Koo- ten, Ned. Herv. predikant te Rotterdam, opnieuw aangevangen. De heer van Kooten, voornoemd, heeft zich bereid verklaard bedoelde eigendom men tezamen groot 2.55.33 H.A. aan de ge meente te verkoopen voor de som van ƒ35.000 in totaal. De vorenbedoelde eigendommen sluiten over bijna de geheele lengte en wel voor pl.m. 500 Meter aan aan de reeds in het be zit der gemeente zijnde eigendommen en zijn gelegen ten Oosten van de Raadhuis straat en ten Noorden van de Van Gende- ren- en Toussaintstraat. Het bezit er van is voor de gemeente noodzakelijk om te komen tot doortrekking van de Toussaintstraat tot aan de Van Boetzelaerstraat en welke doortrekking geheel zal kunnen worden voltooid, wan neer t.z.t. het weiland, thans nog het eigen dom van den heer M. van Donk, ter groot te van 0.50.22 H.A. het eigendom der ge meente zal zijn. B. en W. zijn van oordeel, dat de ge vraagde koopsom niet te hoog is en advi- seeren den Raad tot den aankoop over te gaan. Evenwel zal de waarde van het bezit er van naar onze meening eerst ten volle tot haar recht komen, wanneer tevens wordt aangekocht een gedeelte van het aangren zend eigendom van den heer M. van Donk alhier, n.L een strook grond ter breedte van 12 Meter, loopende van noord naar zuid. Met den heer van Donk zyn onderhan delingen aangeknoopt over dat gedeelte. De heer van Donk was bereid af te staan een oppervlakte van ruim 4500 M.2 tegen den prijs van 12000. Bij beschouwing van de situatie ter plaatse bleek ons, dat voor de gewenschte doortrekking van de Toussantstraat naar de Van Boetzelaerstraat het wenschelijk is dat de gemeente ook het eigendom ver krijgt van een klein gedeelte van een per ceel, eigendom van den heer J. F. Allart, alhier, en wel over de geheele breedte van dien eigendom (17 Meter) en over een diepte van pl.m. 3 Meter. De heer Allart bleek bereid te zijn afstand te doen van bedoelde strook tuingrond tegen een prijs van ƒ4.per M.2 De doortrekking van de Toussaintstraat is noodig voor ontlasting van het verkeer door de zeer nauwe Raadhuisstraat. In deze straat onderwindt het verkeer her haaldelijk stagnatie. Na aanleg van de ver lengde straat kan de stagnatie worden voorkomen door b.v. voor de Raadhuis straat het éénrichtingsverkeer voor te schrijven. Voorts zal, wanneer de Tous saintstraat is doorgetrokken en gerioleerd, demping van verschillende stinkslooten lig gende achter de woonhuizen staande aan de Oostzijde van de Raadhuisstraat moge lijk zijn, terwijl afdoende kan worden ge regeld de afvoer van faecaliën en menage- water van een belangrijk deel der wonin gen aan de Raadhuisstraat. Verder heeft aankoop van de door ons bedoelde eigendommen het niet onbelang rijk voordeel dat na doortrekking van de Toussaintstraat, de pl.m. 10 H.A. weiland gelegen ten Oosten van de Toussaintstraat en Van Genderenstraat, welk complex wei land reeds het eigendom der gemeente is, als bouwterrein veel beter kan worden ge ëxploiteerd omdat over eigen terrein dan de noodige uitwegen mogelijk zijn. BODEGRAVEN. Anto-ongeluk. Op den Rijksstraatweg had een ernstig auto-ongeluk plaats. Ter wijl aan beide zijden van den weg wiel rijders gingen welke echter niet op het fietspad reden, kwamen van beide kanten enkele auto's, met het gevolg, dat twee auto's tegen elkander botsten. Er ontstond groote materieele schade. De politie, die juist ter plaatse was, maakte tegen één autobestuurder en tegen de fietsrijders proces-verbaal op. Persoonlijke ongeluk ken kwamen niet voor. KOUDEKERK. Het is LenteA.s. Zaterdagavond hoopt het fanfare-corps „Kunst na Ar beid", onder leiding van haren Directeur, de heer J. van der Kaay te Leiden, in de muziektent haar eerste openluchtconcert te geven in dit zomerseizoen. Maar nog zoo koud! Tengevolge het koude weer van de laatste dagen zijn reeds eenige koeien die den stal hadden verlaten, aan kopziekte gestorven, hetgeen voor de betrokken veehouders een leelijke schade post be teek ent, NIEUWKOOP. Benoeming. Het Gemeentebestuur heeft benoemd tot brandmeester van het Meije-gedeelte onder Nieuwkoop, den heer J. Verburg, zulks in de plaats van den heer W. Verburg, die om gezondheidsredenen eervol ontslag vroeg en verkreeg. ZOETERWOUDE. DE POPPEN VAN HET WIT-GELE KRUIS. Brachten ƒ714.op! Gisterenavond werd de slotvergadering gehouden van het bestuur van het Wit-Gele Kruis met het Dames-comité voor de Pop- pententoonstelling en verschillende mede werkers aan de feesten. De 2de voorziter, de heer H. v. d. Poel, heette alle welkom, in 't bijzonder den geestelijk adviseur, Pastoor Meyer, die verleden najaar met het voorstel kwam tot het organiseeren van een poppenten- toonstelling welke thans niet alleen is ge slaagd, maar ook is geworden een succes. De penningmeester, de heer v. Mil, gaf een overzicht van het finantieele verloop," het welk sloot met een batig saldo van 714.09. Het daverend applaus bewees wel, dat dit groote saldo alle verwachtingen heeft overtroffen. De voorzitter dankte allen, die, op welke wijze dan ook, hadden medegewerkt, maar vooral het dames-comité voor het vele en groote werk wat zij hebben verricht. Ook werd dank gebracht aan den heer v. Thiel voor zijn kundige leiding en niet minder aan de heeren Paul Bruines en Henk v. d. Hoeven die vooral door de opstelling der groepen het succes van de tentoonstelling verzekerd hebben. Ook de vroolijke Groen- dijkers hebben met hun muziek op keurige wijze medegewerkt. Wij hopen deze mu sici nog eens te mogen hoor en in een wat rustiger sfeer. Deze poppententoonstelling is geslaagd. Het W.-G. K. heeft poppen geruild voor „poppen". Onder praesidium van den Burgemeester Jhr. K. de Muralt, kwam de Gemeenteraad in openbare vergadering bijeen ten ge meentehuize. Wanneer de voorz. de vergadering heeft geopend, wordt de aandacht gevraagd tot het voorlezen van het gebed. Alvorens de voorz. een aanvang maakt met het afhan delen van de agenda, herdenkt hij in ge voelvolle woorden, het overlijden van H. M. de Koningin-Moeder. Staande werd deze toespraak door de leden aangehoord. Het nieuwe lid. De secretaris, de heer B. Hoogenboom, leest de notulen, welke worden goedge keurd. Voor het nazien van de geloofsbrie ven van het nieuw benoemd raadslid, be noemt de voorz. een commissie, bestaande uit de heeren J. van Apeldoorn, P. Hooger- vorst en P. Kroon. De commissie rappor teert, dat alle bescheiden in orde zijn, en zij adviseert tot toelating, waartoe de raad besluit. Wanneer de heer J. A. Koeleman is binnengeleid, legt hij de vereischte eeden af, nL van zuivering en trouw aan den Grondwet. De voorz. wenscht den heer Koeleman geluk met zijn benoeming. Het is spr. een genoegen hem weer terug te zien in de Raad. In vroegere zittingsperiode hebt gij blijk gegeven, aldus spr., de ge meentebelangen op een juiste wijze voor te staan. Nooit was er een geest van verzet, maar steeds een prettige samenwerking. Spr. hoopt in de toekomst op dezelfde wijze te mogen samenwerken in het belang van de Gemeente. De heer Koeleman dankt den voorz. voor zijn schoone woorden, hoopt zich spoedig in te werken in de Gemeentezaken, en vraagt medewerking inzake het verstrekken van inlichtingen. Hierna feliciteeren de raadsleden den heer Koeleman. Bij de Ingekomen Stukken is een proces verbaal van de Kasopname bij den Gemeen te-Ontvanger. Een verzoek is binnengeko men van de Begrafenisvereeniging om het begraven zoo te regelen op de Algem. Be graafplaats, dat de lijken met het gezicht naar het Oosten zijn gekeerd. Volgens het schrijven ligt in deze oude gewoonte een diepe, echt Christelijke gedachte. De voorz. zegt, dat B. en W. een onderhoud gehad hebben met een deputatie van deze vereen,, waarbij goedgevonden is, dat, wanneeer de familie er kennis van brengt aan het Secretarie, die verlangen ingewilligd zal worden. Blijkbaar was dit resultaat nog niet voldoende voor de begrafenisvereeniging. Na eenige discussie wordt besloten het ver zoek in te willigen, alhoewel B. en W. de regeling houden aldaar, en de grafsteenen in eene lijn gelegd zullen worden. Een schrijven van eenige ingezetenen uit Korteraar, die vragen een maximum snel heid vast te stellen, vanaf Schreuder tot aan de Machine, daar pas nog weer een kind is overreden. De voorz. deelt mede, dat een maximum-snelheid alleen bepaald kan wor den voor de kom van de gemeente, vastge steld door Ged. Staten. Voorheen zijn er po gingen in het werk gesteld, om verschil lende bevolkte gedeelten als kom aan te merken, doch steeds zonder succes. De heer v. Vliet zou het nog eens willen herhalen. Tenslotte wordt dit schrijven gerenvoyeerd naar B. en W„ die maatregelen zullen tref fen, dat gedeelte als kom te krijgen. De max. snelheid voor motorrijtuigen zal voor dit gedeelte bepaald worden op 30 km. Van het Kabinet der Koningin werd de dank overgebracht voor deelneming bij het overlijden van H. M. de Koningin-Moeder. Het derde agendapunt, nl, voorstel van B. en W. tot het sluiten van een overeen komst met de N.V. „Gekro" inzake destruc tie van afgekeurd vleesch, licht de voorz. nader toe. Voorheen begroef de gemeen te zelf het afgekeurd vleesch; hiermee was een bedrag gemoeid van f 157.00. Wanneer nu een overeenkomst gemaakt wordt met de Gekro te Overschie, zal dit jaarlijks kosten f 90.dus belangrijk minder. Het afgekeurd vleesch wordt per auto gehaald, zelfs groote cadavers vanaf de plaats waar zij gestorven zijn. En hierbij komt nog, dat vanaf 1 Juli op een afdoende wijze moet voorzien worden in het begraven van afge keurd vleesch. Aangenomen. Bij het voorstel van B. en W. tot het vaststellen van een regeling, omtrent we- derkeerige toelating van kinderen op de openbare scholen van de gemeente Alphen aan den Rijn, leest de voorz. de concept re geling voor. Voor elk kind wat de lagere school bezoekt, wordt wederkeerig 15 gul- KERKNIEUWS Prior G. van Kalmthout Naar wy vernemen is in het in het Do minicaner Klooster te Zwolle gehouden ka pittel gekozen tot prior de zeereerw. pater G. v. Kalmthout. Wat ria Je er som* ber nit De dokter heeft me nog maar 3 maan den gegeven. Nog maar drie maanden te leven? Welnee kerel bm m'n rekening te betalen. -u. (Gotx) den berekend, doch bij het bezoeken van het uitgebreid onderwijs neemt Alphen 30 gulden. Hierop struikelde het voorstel. De heer Kroon acht het geenszins denkbeeldig dat de gemeente ove. een jaar meer zal hebben te betalen, dan te vorderen, omdat het lang niet zeker is, dat de kinderen die thans nog de openbare school te Aarlander- veen bezoeken, naar deze gemeente komen. Welke kinderen bezoeken de openbare school te Alphen? En nu gaat deze gemeen te voor het uitgebreid onderwijs onver wachts 30 gulden per leerling vragen. Waar blijven dan de vergoedingen voor de bizon- dere scholen, merkte de heer Hendrikse zeer ad rem op? Zouden zij dan ook niet gaan vragen aan de gemeente om een ze ker bedrag? Besloten wordt een regeling te maken, dat voor elk kind, dat wederkee rig de openbare lagere school bezoekt, 15 gulden berekend zal worden. De stroeve brug. Het voorstel van B. en W. met betrekking tot de salarieering der brugwachters luidt, dat het salaris verlaagd zal worden met 5 pet., en dit jaar een korting van 5 pet. Uit een onderhoud wat B. en W. gehad heeft met den c "brugwachter, schijnen er nogal heel wat'moeilijkheden te zijn met het wippen van de brug. Een feit is, dat zij lang niet zoo soepel gaat als de andere brug maar merkte een ander lid juist op, wordt de Gemeentebrug wel zoo goed onderhou den met het smeren, enz.? Met algemeene stemmen werd het voorstel van B. en W. aangenomen. Wekelijks moet de brug wor den nagekeken, of alles goed functioneert. De wijziging van de verordening op de Drankwet verleende vergunningen, wordt opnieuw voor 2 jaar vastgesteld, en tevens wordt de societeitsvcrgunning erbij inge- lascht. Goedgevonden. De wijziging verordening op de heffing van hondenbelasting ondergaat een veran dering. Er wordt een bepaling in opgeno men voor houders van honden, die een of ficieel ingeschreven kennel hebben. Hier voor zal jaarlijks een maximum bedrag verschuldigd zijn van f 72.wanneer men meer dan 12 honden heeft. Deze wijziging vindt zijn oorza: hierin, dat wij nu een inwoner hebben die een kennel heeft, en in het bezit is van 35 honden. Viel hij nu on der de gewone heffing, dan zou dit een bedrag worden van f 210.wat de ge meente heusch niet versmaadt. Maar.... er is nog een verordening, die zooiets ver meldt, dat zij, die honden fokken geen hon denbelasting behoeven te betalen, en waar blijft de gemeente dan? De heer Kroon wilde een zeker bedrag stellen voor een kennel, en geen maximum bepalen. Dit ging er niet door, en alzoo werd het voorstel van B. en W. aangenomen. De heer Kroon tegen. Het kohier van den hondenbelasting be draagt f 683."Vastgesteld. Bij de comp- table besluiten, gaf de afrekeningspost in zake steun verleening aan noodlijdende bol- lentrekkers eenige bespreking. Dit kost de gemeente f 69.De voorz. licht dit nader toe, de opgaven van de verschillende kwee kers lieten nogal wat te wenschen over, maar ach, op een bedrag van ruim zes duizend gulden kan dit zoo gemakkelijk. Laten wij er maar geen verhaal op zoeken, redeneerde de he v. Vliet. De menschen zijn geholpen. Bij de rondvraag verzoekt de heer Jac. Valentijn toe te zien, dat het ronddrijven van cadavers van zeer groote afmetingen, in de poelen wordt tegengegaan. Spreker acht dit zeer gevaarlijk voor de gezond heid. De voorz. zal, wanneer hij bericht krijgt, dat een dergelijk dier in het water drijft, het laten verwijderen. Ontstemd is de heer v. Vliet, want een koppel vee heeft een bezoek gebracht aan z'n groententuin, en flink de zaak omgeploegd. Toen hy vroeg om schadevergoeding bij den eige naar van het vee, werd hy zooiets als uit gelachen. Daarom stelt spreker vraag of men vee los langs den weg mag drijven. O, zoo weinig is hiertegen te doen, ant woordt de voorz., men moet een goede af scheiding hebben. Verder vraagt de heer v. Vliet, of er een vzst adres is, waar men zich vervoegen kan om d. stichting van de waterleiding telefonisch kennis te ge ven van het springen an waterleidingbui zen. De voorz. zegt, dat de heer Bergsma zoo noodig bereid is, de stichting daarvan in kennis te stellen. Men kan zich ook rechtstreeks wenden tot den monteur, den heer Huisman, te "euwkoop. j Hierna volgt sluiting. 283. Nu wordt te zyner eer nog een eet- partij aangericht en daar moet Jan natuur lijk aan meedoen. De mannen zijn er alleen bij aanwezig, want de vrouwen moeten overdag hard werken. Het eten wordt op den grond onder de boomen uitgespreid en de negers gaan er allemaal omheen liggen. Jan in het midden en Hobbeltje naast hem. Opgeheven: F. Clay, Hi 11 e g o m. W. Hansen, Aalsmeer. J. Spaargaren, Aalsmeer. r sa» ST00MVAARTBER1CHTEN STOOMV. MAATSCH. NEDERLAND. CHR. HUYGENS (thuisr.) pass. 23 April Perim. POELAU BRAS (uitr.) pass. 23 April te Perim. TABIAN (thuisr.) vertr. 24 April van Padang. TANIMBAR vertr. 24 April van IJmui- den naar Batavia via Antwerpen. KON. NED. STOOMB MIJ. AJAX arr. 25 April van Stetting te Ham burg. ASTREA arr. 24 April te New York. AURORA vertr. 25 April van Gibraltar naar Amsterdam. CERES Algiers naar Amsterdam pass. 25 April Gibraltar. IRENE vertr. 25 April van Danzig naar Stettin. MEROPE vertr. 25 April van Catania n. Venetië. ORESTES vertr. 24 April van Varna naar Constanza. PERSEUS arr. 25 April van Gyon te Oporto. VULCANUS arr. 25 April van Barcelo na te Genua. KON. HOLL. LLOYD. ORANIA vertr. 25 April van Amsterdam naar Zuid-Amerika. KON PAKETV. MIJ. LEMATANG arr. 24 April van Batavia te Port Louis (Maur.). N. HOLLAND vertr. 24 April van Sydney naar Singapore. ROGGEVEEN vertr. 24 April van Port Natal naar East Londen. SAWAHLOENTO, Batavia-Port Natal •vertr. 24 April van Port Louis (Maur.). HOLLAND-AMERIKA-LIJN. BREEDIJK, New York naar Rotterdam, 24 April 480 mijl van Scilly. DRECHTDIJK, Rott.Vanc. vertr. 25 Apr:l van Londen. DINTELDIJK Vanc.-Rotterdam, vertr. 25 April van Londen. LOCHGOIL, Rotterdam naar Vancouver vertr. 24 April van Bermuda. NARENTA, Rott. naar Vancouver vertr. 23 April van Acajutla. ROTTERDAMSCHE LLOYD. GAROET (uitr.) pass. 24 April Kaap Bon KOTA PINANG (thuisr.) pass. 24 April Saergs. SLAMAT (thuisr.) vertr. 25 April van Colombo. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. DIOMED, Japan n. Rotterdam vertr. 25 April van Singapore. LAERTES, Batavia naar Amsterdam vertr. 25 April van Belawan. MYRMIDON arr. 23 April van Amster dam te Swansea. PHILOCTETES, Japan-Rotterdam pass- 24 April Gibraltar. EMZETCO LIJN. JONGE ELISABETH vertr. 23 April van Carthagena naar Hamburg. VER. NED. SCHEEPVAART MU. (Holland-Afrika-Lijn). NTEUWKERK (thuisr.) arr. 24 April te Mombassa. RANDFONTEIN (uitr.) vertr. 25 April van Suez. (Holland— Br.-lndië Lijn). MEERKERK vertr. 24 April van Antwer pen naar Hamburg. STREEFKERK arr. 23 April van Antwer pen te Nordenham. ^===a LEEST DE ADVERTENTIES IN UV DAGBLAD. 284. Het eten beviel Jan maar half. Hij was blij, to-n er na de sprinkhanen en de gebraden spinnekoppen nog een toetje van vruchten kwam en er waren lekkere ryp bananen bij, zoo warm uit de zon vandaan. Zooiets lekkers had hij in lang niet p» proefd.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 12