DINSDAG 24 APRIL 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN DOOR DEN TREIN OVERREDEN EN GEDOOD. Zondagavond laat is op de spoorbaan bij de halve Laan van Nieuw Oost-Indië te 's Gravenhage een ongeveer 60-jarige man door een trein overreden en gedood. Het lichaam van het slachtoffer was deerlijk verminkt. Bij onderzoek is gebleken, dat het slachtoffer de heer W. J. v. 't G., rijks- boekhouder, Burg. Meinezlaan 94b te Rot terdam was. OVERREDEN EN GEDOOD. Gisterenavond is op het Mariënburgplein te Nijmegen het 8-jarig zoontje van den heer T. door een vrachtauto gegrepen en onmiddellijk gedood. Vermoedelijk treft den bestuurder geen schuld, daar het knaapje plotseling voor den wagen den weg over stak. Op Sint Pieter heeft Zaterdagmiddag een ernstig ongeluk plaats gehad met doode- lijken afloop. Het slachtoffer, de 6-jarige Chr. Heijnens, Lage Kanaaldijk 25, werd aangereden door een auto en vrijwel op slag gedood. Een dokter kon slechts den dood constateeren. HET DRAMA VAN PUTBROEK. De bekentenis van van den E. Jr. Inzake de bekentenis van den jongen van den E. in de strafgevangenis te Leeuwair- den, weet de „N.-Koerier" nog het volgen de mee te deelen: „Uit verkregen inlichtingen meenen wij te mogen opmaken, dat v. d. E. Jr. ongeveer 14 dagen geleden vrijwillig in Leeuwar den's gevangenis bekend heeft, in samen werking met zijn vader de verschrikkelijke misdaad te hebben bedreven. Men heeft daarop van zijn beknopte verklaringen acte genomen. Vervolgens stelde men hem in de gele genheid op groote foliovellen een uitvoe rige bekentenis neer te schrijven. V. d. E. Jr. heeft, naar wij vernemen, tal rijke pagina's volgeschreven, en een breed voerige beschrijving gegeven van het"bloe dige gebeuren iin de bosschen van Put- •broek. Op dit oogenblik kan de Officier van Justitie te Roermond, ons nog geen nadere 'bijzonderheden uit de schriftelijke verkla ringen van v. d. E. mededeelen. Wel ver klaarde mr. Rieter ons dat de door v. d. E. Jr. verstrekte gegevens bijna geheel klop pen met de reconstructie van het geval, zooals dat destijds door hem in zijn requi sitoir is gesteld". De „Limb. Koerier" heeft Zondagmorgen een kort onderhoud gehad met mr. P. Tri pels uit Roermond, die de beide verdachten met zooveel toewijding en scherpzinnigheid in deze afschuwelijke moor zaak juridische bijstand heeft verleend. Mr. Tripels verklaarde Zaterdagavond bij het ontvangen der telefonische mededeelin- gen van deze sensationeele wending in de voor hem tot dan toe altijd nog wat onze ker gebleven schuldkwestie der Van den E.'s eenvoudig perplex te hebben gestaan. De verdediger in deze moordzaak heeft zich voortdurend afgevraagd, hoe de jonge v. d. E. tot deze bekentenis is gekomen of wat hem ertoe gebracht heeft. Hij kende de mentaliteit der beide ver oordeelden in den laatsten tijd niet meer, omdat hij geen persoonlijk contact meer heeft gehad met hen, zoodat hij noch de gevolgen der gevangenis-psychose noch de motieven van deze voor mr. Tripels verras sende en ontstellende onthullingen kende of vermoeden kon, Mr. Tripels voegde er nog aan toe, dat de jonge van den E. steeds op hem een in druk van niet volkomen normale geestelijke volmaaktheid heeft gemaakt, waarvan zijn houding tijdens de behandeling der moord zaak o.a. te Roermond getuigde. Vader van den E. heeft hij herhaling aan- FEUILLETON. HET GENOOTSCHAP VAN DEN OCTOPUS. Uit het Engelsch van FERGUS HUME. (Nadruk verboden). 18) Wat bedoel je toch; Margaret, Ik be grijp er niets van;, Mijn broer.... begon ze aarzelend. Je broer, viel Perris haar verbluft in de rede. Ilc wist nooit, dat je een broer had. Zij bracht haar zakdoek aan haar oogen en knikte. Mijn broer Richard is onver wacht thuisgekomen. Moeder en ik dach ten dat h\j in Australië was. Ik behoorde blij te zijn om zijn thuiskomst, ging zij bit ter voort, maar dat kan ik niet. Ze greep zijn hand en drukte die alsof ze pijn had. Ik haat hem, ik haat hem! Nu weet je het! Dat mag je niet zeggen, Margaret. Als je eens wist hoe slecht Dick is, Michaël. Zij zweeg plotseling en haar oogen vul den zich met dikke tranen. Dick.... ja ik kan hem onmogelijk anders noemen. Dat doet me genoegen antwoordde Perris ernstig. Daaruit blijkt, dat je diep in je hart nog iets voelt voor je ongeluk- kigen broer. Ongelukkig!, herhaalde Margaret schamper. Naar zijn uiterlijk te oordee- len schijnt hij het heel royaal te hebben. gedrongen op revisie van het gevelde von nis, waartoe natuurlijk niet kon worden overgegaan, tenzij nieuwe feiten aan het licht kwamen. Zooals de zaken er nu zijn komen voor te staan, is het vanzelf sprekend uitgeslo ten, dat er zelfs maar aan een poging tot revisie zal worden gedacht. Terwijl de zoon, om welke motieven dan ook, thans vrijwillig een volledige schuld bekentenis heeft afgelegd, blijft vader van den E. halsstarrig ontkennen. De „geslo ten man" blijft zwijgen. Zal ook hij dat eens verbreken? Een nieuw procesl Daar de zoon v. d. E. thans medegedeeld heeft dat zijn vader hem destijds bekend heeft, Roebroeks te hebben doodgeschoten, komt de vraag naar voren of vader v. d. E. voor dezen moord nog vervolgd zal wor den? Bij het Putbroek-proces is de dood van Roebroeks geheel buiten geding ge laten. Er waren geen voldoende bewijzen en een bekentenis ontbrak. Zal een nieuw proces tegen den vader v. d. E. nog volgen? Het blijft een vraag. De Justitie zal dit moeten uitmaken. Zij zal o.i. met bewijzen dienen te komen, daar enkel de verklaring van den zoon niet voldoende zal zijn. Men dient derhalve af te wachten. Waar het nieuwe rijwiel van Roebroeks, dat hij op zijn laatsten tocht bij zich had, gebleven is, is en blijft ook nog een onop geloste zaak, terwijl er ook sprake van was, dat de drie andere slachtoffers geld op zak zouden gehad hebben, dat niet teruggevon den is". VOOR ONGEVEER ƒ2000 AAN SIERADEN EN GELD GESTOLEN. Op klaarlichten dag. Een brutale inbraak is gisteren op klaarlichten dag gepleegd in een woning aan de Nassaukade te Amsterdam, welke bewoond wordt door mevrouw de weduwe R. Tijdens haar afwezigheid hebben eeni- ge inbrekers kans gezien om, vermoede lijk met behulp van eenige valsche sleu tels, ongemerkt het huis binnen te drin gen om op de eerste étage him slag te slaan. Mevrouw R., die te ongeveer halfdrie haar huis verlaten, trof bij haar terug komst te ongeveer vier uur, de grootste wanorde in haar woning aan. Verscheiden kasten en laden bleken te zijn opengebro ken en doorzocht, terwijl de inhoud over den grond lag verspreid. Bij een vluchtig onderzoek vermiste zij een groot aantal gouden en zilveren sie raden, waaronder eenige kostbare oorbel len, armbanden en horloges, alsmede een groote partij vreemde munten en ander geld in totaal een waarde van ongeveer 2000 vertegenwoordigend. Mevrouw R. waarschuwde onmiddellijk de politie van het bureau Marnixstraat, die spoedig ter plaatse verscheen. De dieven moeten wel zeer omzichtig te werk zijn gegaan, want de bovenburen van de tweede en derde étage hebben niets verdachts gehoord of gezien. Boven dien neemt men aan, dat de daders volko men op de hoogte zijn geweest van het feit, dat het huis gedurende korten tijd onbe heerd zou zijn. Vermoedelijk hebben zij het oogenblik afgewacht waarop mevrouw R. haar huis verliet om daarna onmiddellijk de woning binnen te sluipen. „TeL" ONDEUGDELIJKE REINIGING. Twee gemeente-arbeiders ontslagen. In het laatst van Februari werd ter ken nis van het gemeentebestuur van IJmuiden gebracht, dat de voorman en de beltbaas bij den reinigingsdienst geregeld gelden ontvingen van den aannemer van het vuil- vervoer. Beweerd werd, dat zij grootere hoeveelheden dan in werkelijkheid ver voerd waren hadden opgegeven, waardoor de gemeente financieel benadeeld zou zijn. Bij een onderzoek is komen vast te staan dat beide personen sedert vele ja- Hij is goed gekleed, heeft veel geld bij zich en ruikt naar parfum. Dick hield al tijd van parfum, maar ik weet niets vree- selijkers dan een man, die odeur gebruikt. Och, wij hebben allemaal onze eigen aardigheden, merkte Perris op. Maar wat heeft je broer dan eigenlijk uitgevoerd. Wat heeft hij niet uitgevoerd, lachte zij bitter. Mijn moeder verafgoodt hem ondanks zijn slechte karakter en nu hij thuis is, schijnt zij plotseling al mijn liefde en opofferingen voor haar vergeten te zijn. Maar daarom voelt zij zich evengoed je moeder, Margaret. Waarom heb je mij nooit verteld dat je een broer had? Omdat ik mij voor hem schaam. Mi chaël. En bovendien moest ik moeder be loven, dat ik het je niet zou vertellen. Maar nu hij thuis is, moet je natuurlijk kennis met hem maken. Zij zweeg een oogenblik en legde haar hand op zijn arm. Toen ging zij voort: Misschien misschien kun je moeder en mij tegen hem beschermen. Tegen hem beschermen? herhaalde hij verwonderd! Moet ik je tegen je eigen broer beschermen. Ja, antwoordde Margaret op beslisten toon. Aan hem hebben we onze armoe de te danken. Uit de nalatenschap van mijn vader hadden we een jaarlijksch in komen van drie honderd pond, zoodat wij onbezorgd konden leven. Dick was toen op kantoor en ik gaf muzieklessen. Hoe lang is dat geleden? Vijf jaar. Dick was toen vijf en twin tig. Maar misschien is hij nu wel ten goede veranderd! Weer lachte Margaret bitter. Even min als een vos zijn streken verliest, zal ren, in elk geval sedert 1930, resp. ƒ130 en 260 per jaar ontvingen. De voorman zou het geld ontvangen hebben wegens het bewijzen van kleine diensten, terwijl de beltbaas geregeld licht gaf op de schuiten aan den steiger. Het is evenwel niet bewezen, dat de voorman en de beltbaas meer vuil hebben opgegeven dan verladen is, doch hoewel niet is komen vast te staan, dat de ge meente hierdoor geldelijk benadeeld is, hebben B. en W. beide personen ontslagen. „Hbld." EEN MISSELIJKE GRAP. Werkzoekenden werden de dupe. In de „Haagsche Courant" van Zaterdag avond verscheen onder de kleine annonces een advertentie van den volgenden in houd: Gevraagd een pakhuisknecht, loon 20 per week. Aanmelden Maandagmorgen tusschen 8 en 9 uur bijGroenten- handel, vakNieuwe groenten- en fruitmarkt. Reeds Zaterdagavond zijn werkloozen er op uitgetrokken om nog voor den vastge- stelden tijd in contact te komen met den werkgever, die een baantje zou hebben te vergeven. Het aantal liefhebbers was Zon dag reeds gegroeid tot over de 200. Al deze werklustigen informeerden in de omge ving van de groentenmarkt naar het huis adres van den in de advertentie genoem den groentenhandelaar. Alleen zij, die er het eerste bij waren, hebben gelegenheid gehad den groentenhandelaar te spreken te krijgen. De geheel te goeder trouw zijnde man, vertelt het „Volk", bleek van niets te we ten. Onbekenden, die „een lolletje" hadden willen hebben ten koste van zijn Zondags rust, hadden de onzalige gedachte gehad bedoelde advertentie te plaatsen. Ter voor koming van ongelukken heeft de groenten- handelaar Zondag zijn woning in de Transvaalbuurt maar gesloten gehouden. Maandagochtend vroeg hebben de gega digden naar de vermeende betrekking van pakhuisknecht zich in grooten getale op de groenten- en fruitmarkt gemeld. Het waren niet alleen Haagsche werkloozen, die slachtoffer werden van de wel zeer lichtzinnige grappenmakerij. Uit Delft en Rotterdam, uit Leiden en Oegstgeest, zelfs uit Amsterdam kwamen werkloozen, be lust op wede en een vast weekgeld. De Amsterdammer was in den nacht van Zon dag op Maandag met auto's meegereden, de Leidenaar en een man uit Delft waren te voet gekomen en tegen middernacht van huis gegaan om toch vroeg aan de markt te kunnen zijn. De betreffende groentenhandelaar, die - ook als slachtoffer van de gewetenloozen moet worden beschouwd, heeft het niet aangedurfd om Maandagochtend naar de markt te komen. Het aantal werkloozen, dat op de adver tentie is afgekomen, moet op minstens 500 worden getaxeerd. De Haagsche politie stelt een onder zoek in. TE VOET VAN NEDERLAND NAAR INDIE. T. A. van Heyningen en E. Greldanns hebben Bombay reeds bereikt. In December van het vorig jaar hebben wij medegedeeld, dat twee te Bussum woonachtige jongelieden, de 27-jarige T. A. van Heyningen en de 21-jarige E. Grel- danus, die tengevolge van de crisis niet aan den slag konden komen, het plan hadden opgevat, om, elk met slechts 25. op zak, te trachten Ned.-Indië te bereiken en zich daar een werkkring te verzekeren. Het lag in hun bedoeling, den geheelen ge weldigen tocht, voor zoover en zoo veel mogelijk, te voet af te leggen, in de hoop, dat zij onderweg op gezette tijden gast vrijheid zouden genieten van menschen, die respect hadden voor htm ondernemings- Dick veranderen. Hij is nog net zoo als toen hij wegliep en moeder's hart brak. Ofschoon het nu lijkt, voegde zij er aan toe, dat zijn terugkomst haar het heele verleden heeft doen vergeten. Margaret, wat zou een moeder haar zoon niet vergeven? Maar je zei zoo juist, dat Dick weggeloopen was. Waarom deed hij dat? Omdat hij vervalschingen had ge pleegd een groot bedrag, antwoordde Margaret haastig, blij dat Perris niet kon zien hoe zij bloosde. Het scheelde een haar of hij was gearresteerd. Zijn chef was niet gemakkelijk. Maar hij beloofde ons, dat hij hem niet zou laten vervolgen, als wij bereid waren om het geld met een be langrijke rente terug te betalen. Moeder verkocht al haar effecten en juweelen om Dick uit de gevangenis te houden en wat zij nog over had, gaf ze hem om in de ko loniën een nieuw leven te beginnen. Hij is dus niet weggeloopen, merkte Perris op. Jawel, antwoordde Margaret. Toen hij hoorde, dat de directeur van alles op de hoogte was, is hij naar Parijs gegaan. Moe der schreef Dick, dat er geen gevaar meer was. Een paar weken daarna kwam hij te rug om een week later naar Melbourne te trekken met de rest van Moeder's bezit. Al les heeft hij meegenomen, alles. Al wat er voor ons overbleef was een inkomen van 50 pond per jaar en daarmee en met dat, wat ik met mijn muzieklessen verdien, hebben wij ons sedert dien door het leven geslagen. Heeft je broer wel eens iets van zich laten hooren? Tweemaal en beide malen vroeg hij om geld. Wist je niet, dat hij zou terugkomen? UIT DE RADIOWERELD Programma van Woensdag 25 April. Huizen, 1875 M. N. C. R. V.-uitzending. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gramofoonplaten. 10.30 Morgendienst. 11.00 Pianoduetten. 12.15 Gramofoonplaten. 12.30 Kwintetconcert. 2.00 Gramofoonplaten. 2.30 Voor jeugdige postzegelverzamelaars 3.00 Concert. 5.00 Kinderuur. 6,00 Landbouwhalfuur. 6.30 Afgestaan. 7.00 Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Gramofoonplaten. 7.30 Causerie. 8.00 Chr. Radio-koor. 9.00 Causerie. 9.30 Vaz Dias. 9.40 Orgelconcert. 10.4011.30 Gramofoonplaten. Hilversum, 301 M. VARA-uitzending. 8.00 Gramofoonplaten. 9.00 Klein VARA-ensemble. 9.30 „Onze Keuken". 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor Arb. i. d. Continubedr. 12.00 De Notenkrakers. I.00 De Flierefluiters. 2.00 Pauze. 2.15 Knipcursus. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Gramofoonplaten. 6.30 Orgel, viool en cello. 7.00 Dr. M. Euwe: De strijd om het we reldkampioenschap. Dr. AljechinBogol- jubow. 7.20 VARA-Orkest m. m. van F. Emelja- noff (zang). <8.15 Herh. SOS-Berichten. 8.17 „De Sluwe Advocaat Pattelijn", klucht. 9.15 Vervolg orkestconcert. 10.00 Vaz Dias en VARA-Varia. 10.15 Voorbeschouwing voetbalwedstrijd België—Holland. 10.30 „Vermist, de vrouw Johanna", zang spel. II.15 Gramofoonplaten. Daventry, 1500 M. 9.35 Morgenwijding. 9.50 Tijdsein, Berichten. 10.05 Lezing. 11.00 Fransche les. 11.20 Orgelspel. 12.05 Western Studio orkest. I.20 Voor de scholen. 2.20 Sted orkest Hastings. 3.50 Gramofoonplaten. 4.35 Kinderuur. 5.20 Berichten. 5.50 Piano-recital. 6.10, 6.25 en 6.50 Lezingen. 7.20 Variété-programma. 8.20 Berichten. Filmpraatje. 8.55 BBC-orkest. 10.10 Voordracht. ,10.15—11.20 Het acai-Club Dansorkest. „Radio-Paria", 1798 M. 6.20 en 7.20 Gramofoonplaten. II.35 Goldy-orkest. geest. Eenige bijverdienste in den vorm van handenarbeid of anderzins zou uiter aard niet worden versmaad, mits zulks zou geschieden met wederzijdsch goedvinden en van eenigerlei overlast geen sprake zou zijn. Op 20 December 1.1. zijn van Heyningen en Greidanüs van Bussum vertrekken. De velen, die van meening waren, dat zij het niet ver zouden brengen en wel weer spoe dig naar huis zouden terugkeeren, hebben ongelijk gehad. Ons is n.l. uit onverdachte bron aangetoond, dat de jongelui korten tijd geleden in Bombay zijn aangekomen, na o.a. in Bagdad voor de Engelsche Ko- Jawel, een paar dagen geleden schreef hij, dat hij in Engeland was en dat hij plan had ons te komen bezoeken. De advocaat die moeders eigendommen beheert, heeft hem ons adres opgegeven. Ik had graag ge zien, dat moeder geweigerd had hem te ontvangen maar zij heeft zioh niet aan mij gestoord en hem geschreven, dat hij wel kom was. Daarom was ik de laatste dagen zoo verdrietig. Maar kan ik het helpen, barstte zij plotseling uit. Dick heeft ons geruineerd. Altijd was hij 'n ondankbare, lichtzinnige egoist. En nu hij weer thuis is, heeft moeder hem alles vergeven en houdt zij weer net zooveel van hem als vroeger, terwijl zij zich om mij, die zich voor haar heeft moeten opofferen, niet bekommert. O, het kan mij woedend ma ken! Het is hard erg hard. gaf Perris toe. Ik zal over een paar dagen zeggen wat mij het beste lijkt. Zeg het mij nu, Michael, drong zij smeekend aan. Neen, nu niet. Heeft je broer om geld gevraagd? Neen, nog niet. Maar ik ken hem veel té goed om niet te weten, dat dat niet lang meer zal duren. En je zei zooeven, dat hij het heel royaal scheen te hebben? Naar zijn uiterlijk te oordeelen, ja. Maar hij is vreeselijk ijdel. Hij draagt de duurste kleeren die hij maar kan krijgen. Had die advocaat hem ons adres maar niet gegeven! Ik weet zeker, dat hij ons nog meer ellende zal bezorgen. Zeker niet, verklaarde Perris vol vuur. Ik ben er nu om jullie tegen hem te beschermen. Je moeder laat zich natuur lijk heelemaal leiden door haar liefde voor hem, en daarom is het voor haar eigen 6.40 Gramofoonplaten. 8.05 Concert d. h. Nat. Orkest. 9.50 Dansmuziek. Kalundborg, 1261 M. 11.20—1.20 Concert uit Hotel Angleterre I.50 Gramofoonplaten. 2.504.50 Omroeporkest. 7.05 Cembalo-recital. 7.50 Jazzmuziek door verschillende or kesten ter gelegenheid van het 60-jarig ju bileum van de Kopenhaagsche orkestver- eeniging. 10.3512.50 Vervolg Jazzmuziek. Lange nberg, 456 M. 5.25 Gramofoonplaten. 6.20 Blaasconcert. 10.50 Gramofoonplaten. II.20 Orkestconcert. 12.20 Weragorkest. 3.20 Blaasconcert. 6.20 Weragorkest en solisten. 7.50 Gevar. progr. m. m. v. orkest, koren, kwintet en solisten. 9.50 Gramofoonplaten. 10.3511.50 Weragkamerorkest. Rome 421 M. 8.05 Gramofoonplaten. 8.20 Opera-uifzending. Brussel 322 en 484 meter. 322 meter: 11.20 Gramofoonplaten. 12.30 Salonorkest. 4.20 Symphonie-orkest. 5.50 Gramofoonplaten. 7.20 Benoit-concert m. m. van het Om- roepsymphonie-orkest en solisten. 8.20 Vervolg concert. 9.3010.20 Gramofoonplaten. 484 meter: 11.20 Salonconcert, o. 1. v. Walpot. 12.30 Gramofoonplaten. 4.20 Dansmuziek. 6.35 Gramofoonplaten. 7.20 Radiotooneel. 9.3010.20 Orkestconcert. Deutschlandsender. 1571 M. 7.20 „Unsere Saar" den Weg frel zur Verstand igur.g". 7.50 „Gri-Gri", operette van Lincke o. 1. v. den componist. 9.20 Berichten. 9.50 Kwartietrtje Radio-techniek. 10.05 Scheepsweerbericht. 10.2011.05 Gramofoonmuziek. Gemeentelijk Radlo-Distrlbntlebedrljf en de R. O. V. Radio-centrale. 3e Programma. 8.008.30 Hamburg. 9.20—14.05 Keulen. 14.0516.20 Kalundborg. 16.2018.50 Brussel Fr. 18.50—19.20 Keulen. 19.2022.35 Boedapest. 22.35afd. Keulen. 4e Programma. 11.20—13.20 Brussel F. R. 13.2014.20 Midland Reg. 14.2016.35 Londen Reg. 16.3517.20 Een der Eng. „National" zen ders. 17.2019.20 Londen Reg. 19.2020.20 Daventry. 20.2022.20 Luxemburg 22.20afl. Londen Reg. lonie een lezing te hebben gehouden, die zóó veel bijval verwekte dat de Engelsche vice-consul hun een pasvisum voor Britsch- Indië verstrekt heeft. Tot nu toe is de tocht van deze globe trotters gegaan via Brussel Parijs Genève, Montreux, den Simplonpas, Locarno, Ge nua, Florence, Rome, Napels, Brindist, Athene, Tripolis, Beiroet, Damascus, Bag dad, Teheran, Medched, Beloetsjistan, Quetta, Karachi en Bombay. Tenslotte kan nog worden medegedeeld, dat men in Indië de aankomst van de twee jonge Nederlanders met belangstelling te gemoet ziet. bestwil noodig, dat zij tegen hem in be scherming wordt genomen. Dat zul je met mij eens zijn, nietwaar? Natuurlijk! Moeder is in staat om Dick haar hoofd af te staan, als hij daarom vroeg. De verloren zoon krijgt van zijn moe der alles gedaan! Maar verlaat je op mij, Margaret. In de eerste plaats moet ik ken nis met hem maken, daarna zullen we wel verder zien. Zij knikte. We komen juist op tijd voor het avondeten, zei zij, toen zij weer by het huis waren. Arm in arm gingen zij het tuintje in. Zij wist, dat hoe slechter iemand was, des te meer medelijden Perris met hem of haar had en ofschoon hij daarvan niets gezegd had, voelde zy, dat hij eerder met haar broer begaan was dan dat hij minachting voor hem koesterde. Ik ben blij, Michaël, dat je gekomen bent, begroette mevrouw Drum hem ver heugd. Ik heb een verrassing voor je, of schoon Margaret daarvan al wel verteld zal hebben. Perris drukte haar hartelijk de hand. En de verrassing, vroeg hij glim lachend. Daar!, antwoordde mevrouw Drum vroolijk, terwijl zij op een jongeman wees, die er net zoo zwak en tenger uitzag als zijzelf. Myn zoon Richard, oftewel Dick, stel de mevrouw Drum voor. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9